Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Ostakohe ja muu ärieetika märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DDF
HV kasutaja

liitunud: 20.11.2006




sõnum 17.01.2007 22:39:38 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
icon_lol.gif ausaltöeldes on arusaamatu, miks üldse pidada oksjonit (Hv müügifoorumit enam muuks nimetada ei saa) alla piirhinna?
soojendatakse ennast pakkumistega üles?
pakkumiste ajal tutvutakse numbriklahvidega?
loodetakse idiootsustega "pehmeks" pakkuda?
...?


õige jutt beer_yum.gif

tsitaat:
Kui ikka keegi negatiivse profiiliga kasutaja ostakohe pakub, siis ka sina ,DDF , ei kipu talle seda rõõmsalt müüma ausõna peale ,eks? Juhul kui keegi "korralik kasutaja" sinu arvates sulle mitte müümisega liiga teinud on,siis saad ju profiilis selle kajastada ja loota,et selle tulemusel ta enam oma sõna ei murra.


Ausalt öeldes mind ei koti need negatiivsused, kui ta pakkus mulle raha ja kui tal ongi soov osta siis miks ma ei peaks talle seda müüma? Kui tõesti tüng siis jah ajab vihaseks küll, aga kui negatiivsusega vend jõuab ennem kui 100 positiivsega vend siis mina vähemalt arvan ja annangi eesõiguse esimesele pakkujale (vahet ei ole kas on negariivseid või ei) ---- hullult segaseks kisub juba see jutt icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2007 23:00:22 vasta tsitaadiga

mnjah, no mina oma numbrit enam siia avalikult ei pane. viimati kui oli, siis mingid täiesti lambi vennad helistasid ja küsisid oma arvutiprobleemidele lahendusi (ju ma mingis teemas jäin silma ja siis kohe vaadati, et jagab asja vms. ja helistati icon_eek.gif ) - see viskas üle juba, kuna asi muutus tihedaks. icon_lol.gif võtsin numbri maha. ju siis olen sellise mulje jätnud, et tegu mingi tasuta infoliiniga icon_lol.gif

päris naljakas tegelt, nLite koha pealt on päris palju helistatud. irww icon_lol.gif

ja see on ka ainuke põhjus, miks number enam avalik siin pole icon_wink.gif


ot: palju tähtsamaks pean ise profiili täitmist arvutikonfi koha pealt

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 18.01.2007 01:15:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 17.01.2007 23:53:53 vasta tsitaadiga

Minul on nii, et ...
... "alghind" - hind, millega olen nõus loovutama ehk minimaalne mõeldav hind müügile
... "ostakohe" - kui kasutaja pakub ostakohe, siis asi on automaatselt tema nimel. Aumeeste värk, kui keegi nüüd antud toote eest 100.- rohkem pakub, siis pean läbirääkimised ostakohe pakkunud kasutajaga ning kui tema ei soovi, alles siis annan 100.- rohkem pakkunule võimaluse selle ära osta.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 12:10:26 vasta tsitaadiga

... see on pigem ärieetika küsimus, kõike ei saa reglementeerida ja mõned reeglid võiks korrektsele ärimehele/naisele kirjutamatagi selged olla. Kahjuks on siin foorumis äritsemas aga palju lapsi, kellel pole veel õiget moraalitunnetust välja kujunenud ja rikuvad oma lapsustega üldist pilti. Loomulikult on iga kasutaja enda otsustada, kellega, kuna ja miks ta kaupa teeb või tegemata jätab, kuid kui kasutaja pidevalt oma sõnadest taganeb ja lubadusi ei pea, pole see enam eetiline ja on igati õigustatud vastav kommentaar kasutaja profiili jätta. Seega, kasutage endale HV foorumi poolt antud võimalusi ja ärge looge ise pinnast, kus soovimatu tegevus vohada saaks ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.01.2007 12:22:10 vasta tsitaadiga

Mõistete tähendused võiks siiski olla üheselt mõistetavad/sõnastatud.
Loomulikult ei saa ühtsustatud tähendused kuidagimoodi kellegi ärimoraali parandada, ent on lihtsam arusaamatuste puhul lugu lahti seletada kui tekib näiteks konflikte.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 12:44:23 vasta tsitaadiga

... ma julgeks arvata, et valdavale enamikule inimestest, kes foorumis ostakohe hinda kasutavad on see ka üsna üheselt mõistetav ja kes selle sõna tähendusest kinni ei pea, teeb seda täiesti teadlikult ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 12:50:19 vasta tsitaadiga

DigeBeni, ma ytlen, sellel on nyansse. sellep2rast ongi vaja müüja ostjapoolen yle kysimine, et mida see "ostakohe" t22hendab. kogu teemaarendus on vajalik hetkel ainult neile, kes teevad juba m6nda aega 2ri ja kavatasevad veel pikemat aega sellega tegeleda.. mingid lambikad yhte asja myyvad kodanikud j22vadki selle vastu eksima. (nagu mina nt ei suuda asju ajada osta.ee s kus on seda kuradi oksjoni l6ppu vaja oodata.)
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 13:01:00 vasta tsitaadiga

DigeBeni, defineeri sina "ostakohe".

Teema siseselt-väliselt toon siia ühe näite kokkuleppe murdmisest.

Kõigi poolt palavalt austatud kasutaja Hentz lubas mult järgmine nädal ära osta 2500+ Bartoni koos Aero 7 jahutiga 800.- eest. Kuna pidasin teda piisavalt sõnapidajaks, jätsin prose seisma, katkestasin müügiteema ja jäin ootama.
Kui kätte jõudis oodatud tehingu aeg, helistasin talle ja uurisin, et kus ja millal kokku saada. Tema vastus tuli pooleldi sõimavalt, et foorumis müüakse noid samu prosesid 500.- ja tema 800.- eest jahutit ja proset osta ei kavatse. Nagu talle kokkuleppe sõlmimise ajal öeldud sai, jätsin tema profiili negatiivse näol märke, et hoiatada teisi kasutajaid. Selle peale sain ka vastu negatiivse mille sisuks oli: "Nukker lugu..." vms. icon_lol.gif
Niipalju siis sõnapidajatest.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.01.2007 13:22:46 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... ma julgeks arvata, et valdavale enamikule inimestest, kes foorumis ostakohe hinda kasutavad on see ka üsna üheselt mõistetav ja kes selle sõna tähendusest kinni ei pea, teeb seda täiesti teadlikult ...

Eks vahest tulevadki arusaamatused sellest, et siiski eidub indiviide, kes saavad sellest "ostakohe" olemusest aru teisiti kui "enamus(?)" ning arvavad, et 'valdav enamus' saab aru mõistest täpselt nii nagu tema.
Ühtsed mõisted võimaldaksid vähendada möödarääkimist. Halbu külgi aga ühestel mõistetel justkui ei leia icon_rolleyes.gif


taifunk kirjutas:
DDF, maksab ainult kirjalik leping. Muidulubajate vastu ei saa reeglitega ainult.

http://www.eesti.ee/est/oigusabi/lepingutega/kas_suuline_kokkulepe?style=2
Teoreetiliselt ka suuline leping niisiis leping, ent tõesti kirjalikul lepingul tunduvalt enam kaalu.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 13:23:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
="Ardo
Kui kätte jõudis oodatud tehingu aeg, helistasin talle ja uurisin,


skeptikule heaks n2iteks, miks peaks telefoninumber kasv6i t88telefon olema teemas, heauskne ardo oleks veel n2dalakese tilka n2ppinud lootuses et ehk hea hentz ta natuke t6esti yle hinnatud prose 2ra ostab. (koos jahutusega +bartonit pakuti eelmisel n2dalal 650.- ga )

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 13:27:06 vasta tsitaadiga

... kordan veelkord, kui mu mõte pärale ei jõudnud - naiivne oleks arvata, et probleem on sõnastuses või sellest aru saamises ja kui seda siiski vabanduseks tuuakse, siis ongi see reeglina vaid vabandus (nagu tavatsetakse öelda - loll on see, kes vabantust ei leia) ja tegemist lihtsalt kasutaja suvaga oma sõna mitte pidada ! Ardo näide on siin täiesti omal kohal ja kommentaari lisamine täiesti õigustatud. Ma usun, et võin nii palju HV nimel öelda, et kahjuks ei saa HV rohkemat siinkohal pakkuda, kuna kasutajate omavahelised kokkulepped on nende eraasi ja HV ei kavatse kasutajate omavahelistesse kokkulepetesse sekkuda ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 13:29:30 vasta tsitaadiga

eks see teema siin olegi rohkem koht kus pikemas perspektiivis 2ri teha plaanivad inimesed omavahel kokku lepivad, kuidas mingit m6istet k2sitleda oleks..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 13:32:16 vasta tsitaadiga

Mis selles sõnas ostakohe mõistmatut on? või kuidas saab seda kaheti mõista? osta kohe hind. pangu oma asjadele alghind kui ostakohega ei suuda ymber käia. ise olen myynud ikka esimesele ostakohe pakkujale kui transas kokkuleppele saab, mis siis et vahepeal tuli ka kõrgemaid pakkumisi. mõni läheb muidugi kohe leili täis kui keegi 25.- rohkem pakub. mina leian et see vahe ei ole seda tõmblemist väärt, et nüüd tuleb kindlasti kohe myya sellele kes 5 eeku rohkem pakub
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 13:39:39 vasta tsitaadiga

... no nagu ma juba varemalt mainisin, probleemi toovad esile peamiselt alaealised, kes teevad siin kaupa oma napi taskuraha arvelt ja 25.- on neile ilmselt kah arvestatav hulk raha ja igasugused lubadused kipuvad seetõttu ka kergelt murduma ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 13:51:53 vasta tsitaadiga

laurx, see kokkulepe oli nii kuu-poolteist tagasi mil taolise koosluse turuhind 700 kandis luusis. Ootamine maksab ka msikit. icon_wink.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.01.2007 14:22:35 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... kordan veelkord, kui mu mõte pärale ei jõudnud -...

Kordan veelkord kui mu mõte pärale ei jõudnud - naiivne oleks arvata, et äriimoraali ühtlustatud mõistatega parandab. See on isegi Alzheimeri tõve all kannatavale siilile selge. Pole vast seda vaja üle ja üle korrata.

Aga mis on ühtlustatud sõnaseletuse miinusteks, ikka veel ei ole saanud aru icon_rolleyes.gif
Praegu seis mõiste "ostakohe", nagu eestindatud tarkvara puhul - paljud tõlkijad peavad enda poolt kasutatavaid mõisteid ilmselgeteks, ometi on eesti keelne tarkvar tihti üksteisega võrreldes täiesti mööda tõlgitud. Lihtsalt sellepärast, et pole ühtseid mõisteid.

DigeBeni kirjutas:
...HV ei kavatse kasutajate omavahelistesse kokkulepetesse sekkuda ...

Aga näiteks siis kui X ja Y vahel kokkulepitud tehingu puhul X hüppab alt. Y paneb X profiili 'õigustatud' negatiivse hinnangu ning koolilaps X, paneb Y'le vastu negatiivse kommentaari, arvates et pole migit kokkulepet olnudki icon_rolleyes.gif
Ma aru saanud, et tavaliselt tuleb siis kodanik Y'l seletada mõnele administraatorile lugu lahti ning paluda oma profiilist kustutada koolilaps X'i kommentaar.
Ühtlustatud mõisted lihtsustaks näiteks noid kodanike X'de seletuskirjade kirjutamist.

Selline "kõik teavad mida see släng täpselt tähendab" soodustab lihtsalt möödarääkimisi mu meelest. Praegu said isegi vist siinsest jutust tiba valesti aru icon_razz.gif
Möödarääkimised pole aga vast sellised asjad, mida mõtet alal hoida. Või millel lasta edaspidigi tekkida kui võimalik neid vältida, mõistetele kindlate tähenduste kinnistamise teel.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 15:10:28 vasta tsitaadiga

... kui kasutaja keerutada ja vassida soovib, siis seda ka teeb, siinkohal ei päästa ükski põhjalikult lahti kirjutatud reegel või allkirjastatud kokkulepe. Reegleid ei saa lõputult üle paisutada, nende täitmist peab ju keegi ka kontrollima ja kui iga asi reeglitesse kirja panna, kasvavad need lihtalt nii kasutajate kui ka moderaatorite jaoks üle pea. Reeglitest, mida aga ei täideta, pole kellelegi kasu, pigem on väga palju kahju, kuna siis kipuvad kasutajad eeldama, et ka teiste reeglite rikkumine pole midagi hullu ...

... HV ei sekku kasutajate eraviisilisse lävimisse, küll on loonud mõned lisad, et oleks võimalik omavahelise lävimise tulemus jäädvustada (kasutajate kommenteerimine ja Seadusega pahuksis alafoorum), et see oleks siis kas hoiatuseks või julgustuseks, vastavalt olukorrale. Loomulikult kustutame kommentaare või piirame kasutaja tegevust keskkonnas, kui kuritarvitatakse keskkonna poolt pakutavaid võimalusi, siin pole midagi pistmist kasutajate omavahelisse lävimisse sekkumisega. Absoluutselt õiglane kõigi suhtes pole võimalik olla ehk kui tekib küsitavusi ja pole võimalik erapooletult otsustada, kas keskkonna poolt pakutavaid võimalusi on kuritarvitatud või mitte, siis HV reeglina ei sekku ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002



Online

sõnum 18.01.2007 15:15:18 vasta tsitaadiga

ülereguleerimine on tõepoolest saadanast. küll aga võib HV kujundada nö hea äritava, mis yhelt poolt aitaks kaubitsejaid ja oleks neile eeskujuks
teisalt annaks hindamissüsteemile vähe konkreetsema mõõtme, s.o kaubitsemisteemalt tõusetunud kommentaari andjal oleks võimalik hinnata teist
osapoolt vastavalt välja pakutud kriteeriumidele.

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.01.2007 15:31:26 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... kui kasutaja keerutada ja vassida soovib, siis seda ka teeb, siinkohal ei päästa ükski põhjalikult lahti kirjutatud reegel või allkirjastatud kokkulepe. Reegleid ei saa lõputult üle paisutada, nende täitmist peab ju keegi ka kontrollima ja kui iga asi reeglitesse kirja panna, kasvavad need lihtalt nii kasutajate kui ka moderaatorite jaoks üle pea. Reeglitest, mida aga ei täideta, pole kellelegi kasu, pigem on väga palju kahju, kuna siis kipuvad kasutajad eeldama, et ka teiste reeglite rikkumine pole midagi hullu ...

Jutt ei olegi pettuste väljajuurimisest vaid möödarääkimiste vähendamisest. Samadest mõistetest saadakse erinevalt aru ka siis kui kummalgi osapoolel pole konkreetseid, kriminaalseid kavatsusi icon_rolleyes.gif
See teema ei ole mu meelest HV-miilitsa tekitamiseks vaid selleks, et tähelepanu juhtida möödarääkimisi tekitavatele mõistatele. Vähemalt siin lõpupool.
Sugugi ei tähenda mõistete ühtlustamine seda, et nüüd peaksid moderaatorid-administraatorid jälgima, kas ja kes ja kuidas neid samu sõnu (ja mõisteid), mis juba praegu kasutuses, edaspidi kasutavad icon_rolleyes.gif
Lihtsalt oleks koht kuhu viidata kui autoriteetsemale allikale kui vastaspool on veendunud näiteks, et "ostakohe" märgistab hoopis mingit Türgi muinasjuttu ning ei usu mind kui ma väidan seda midagi muud olevat.

ot:
Kas on mõistlik kui inglise keelset install-wizardit tõlgib iga tarkvaratõlkija isemoodi (paigaldusviisard on teises kohas paigaldustürbel või installivõlur või midagi veel imelisemat [näited hetkel laest võetud, ent esineb paljudes eestikeelde tõlgitud softis erinevad vaimusünnitusi tihti). Kas poleks lihtsam kui oleks suhteliselt autoriteetne koht, kust saaks järgi vaada soovitatavad tõlked/tõlgendused?

(ot - loe: kujundlik näide)

Võibolla tasuks HV Wikisse hoopis kuidagi nood mõisted kinnitada kui foorumisse kuidagi selline mõistete soovituslike tõlgenduste sticky ei sobi icon_rolleyes.gif
Liiga tihti jääb äriteemades silma see, et lihtsalt räägitakse üksteisest mööda ning siis tuleb hakata igas müügiteemas eraldi hakata välja selgitama, mida tähendab "ostakohe" 'üldiselt'.

Meenub, et endal oli küll HV's kauplemisega alustades üsna raske aru saada, mida keegi müüja "osatakohe" all silmas pidas. Mõni müüs esimesele pakkujale, keeldudes kõrgematest pakkumistest, mõni müüja aga ootas, mil ostakohe hind pakuti ning jäi ootama, et rohkem pakutakse, kuna tema meelest 'ostakohe' tähendas seda, mida 'tavaliselt' (loe: näiteks riiklikul tasandil) tähistatakse piirhinna nimetusega.


viimati muutis Elof 18.01.2007 15:46:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 15:34:16 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
mnjah, no mina oma numbrit enam siia avalikult ei pane. viimati kui oli, siis mingid täiesti lambi vennad helistasid ja küsisid oma arvutiprobleemidele lahendusi (ju ma mingis teemas jäin silma ja siis kohe vaadati, et jagab asja vms. ja helistati icon_eek.gif ) - see viskas üle juba, kuna asi muutus tihedaks. icon_lol.gif võtsin numbri maha. ju siis olen sellise mulje jätnud, et tegu mingi tasuta infoliiniga icon_lol.gif

päris naljakas tegelt, nLite koha pealt on päris palju helistatud. irww icon_lol.gif

ja see on ka ainuke põhjus, miks number enam avalik siin pole icon_wink.gif


ot: palju tähtsamaks pean ise profiili täitmist arvutikonfi koha pealt


veel parem on kui mingi vend helistab kell 3.00 öösel ja pakub monitori müüa.
siia paraku ei saa t6esti numbrit yles panna.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 16:08:23 vasta tsitaadiga

TanElofJ

... saa ometi aru, et sellisel juhul on tegemist tahtliku möödarääkimisega ehk/või vastutustundetu käitumisega, mida ei paranda mingi mõiste lahti seletamisega ! Pealegi, ei kasutata ju mõistet "ostakohe" mingis väänatud tähenduses, mis kirjapildist välja loetav pole ehk sõna kasutatakse selle kõige otsesemas mõttes - kui pakud viidatud hinna, siis oledki kohe selle hinna eest ka pakutava kauba ostja ...

... samas, kui teha HV wiki alla mingi nö. käibelolevate mõistete leksikon vms. ja sinna antud sõna kirja panna, oleks hoopis teine teema, see poleks küll reegliks, kuid abiks veel väga rohelistele äritsejatele või neile, kellele tõepoolest nimet' sõna üle mõistuse käib icon_confused.gif

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 18:05:55 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
Skeptik kirjutas:
mnjah, no mina oma numbrit enam siia avalikult ei pane. viimati kui oli, siis mingid täiesti lambi vennad helistasid ja küsisid oma arvutiprobleemidele lahendusi (ju ma mingis teemas jäin silma ja siis kohe vaadati, et jagab asja vms. ja helistati icon_eek.gif ) - see viskas üle juba, kuna asi muutus tihedaks. icon_lol.gif võtsin numbri maha. ju siis olen sellise mulje jätnud, et tegu mingi tasuta infoliiniga icon_lol.gif

päris naljakas tegelt, nLite koha pealt on päris palju helistatud. irww icon_lol.gif

ja see on ka ainuke põhjus, miks number enam avalik siin pole icon_wink.gif


ot: palju tähtsamaks pean ise profiili täitmist arvutikonfi koha pealt


veel parem on kui mingi vend helistab kell 3.00 öösel ja pakub monitori müüa.
siia paraku ei saa t6esti numbrit yles panna.


mille jaoks on telefonil onn/off svits? minule ei ole helistatud kell kolm 88sel, küll aga on mulle helistatud ja kraami ostetud laksust, on helistatud ja palutud raha eest asju teha ja olen ise helistanud ja kohe kiiresti m6nes teemas ripakil oleva mulle vajaliku jubina kiiresti omale saanud icon_biggrin.gif

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 18.01.2007 18:30:53 vasta tsitaadiga

laurx, aga kui midagi kellelgi juhtub? Näiteks keegi hea tuttav/sõber/sugulane helistab, et teatada millegist tähtsast, mis on kiire ning ei kannata hommikuni oodata. Isiklikult olen saanud mitmeid sellised kõnesid! Tõepoolest on olemas ON/OFF nupp aga samuti leiab telefonist "Hääletu" tooni või vibraalarmi. Oleneb, mida kasutada meeldib! Samas, sina võibolla tõesti ei lähe öösel kell kolm teistele helistama, mõni kolmas tegelane võib sellise geniaalse mõtte peale tulla.
Vajaliku jubina võid saada ka PSi saates, seal hinda pakkudes või küsides inimeselt telefoninumbrit. Võimalusi on mitmeid. Ise kasutan toda taktikat, et kui ajan kellegagi äri, siis telefoni number liigub PSi kaudu, mitte profiili, sest tihtipeale olen koolis tundides ja seal on juba raske kõnedele vastada!
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 18:36:32 vasta tsitaadiga

Taux007, on olemas ka helistajagrupid, kuhu liigitad olulised asjad. profiili vahetada on sama lihtne kui off/ silent moce i svitsida.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 18.01.2007 18:42:39 vasta tsitaadiga

laurx, siis ehk polegi vaja klõpsida seda ON/OFFi? Tegelikult on see igaühe oma asi, kas ta näitab telefoninumbrit või mitte. Mingisugune privaatsus võiks ikkagi olla!
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Ostakohe ja muu ärieetika mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.