Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Steelseries Kinzu V2 Pro Edition märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2012 11:40:41 Ülevaade: Steelseries Kinzu V2 Pro Edition vasta tsitaadiga


Esmalt avaldaksin tänusõnad Steelseries'ele, kes saatis mulle ülevaateks selle hiire. Steelseries Kinzu V2 Pro Edition on uus hiir Steelseries'elt, mida tutvustati 2011. aasta detsembris. Hiir on saadaval kolmes värvis - must, punane ja hall. Lähemalt loe selle hiire kohta järgnevas ülevaates.



Steelseries Kinzu V2 Pro Edition
Koduleht

Andmed:


  • Frames per second: 3600
  • Inches per second: 65
  • Mega pixels per second: 3.7
  • Counts per inch: 400 – 3200
  • Maximum acceleration: 30 G
  • Sensor data path: True 16 bit
  • Lift distance: ~2 mm
  • Maximum polling: 1000 Hz


Süsteemi nõuded:

  • USB pesa
  • Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X
  • Interneti ühendus hiire tarkvara installimiseks


Pakendi sisu:

  • Steelseries Kinzu V2 Pro Edition
  • Kasutusjuhend


Pakend ja pakendi sisu:


Pakend on iseenesest samasugune nagu enamus Steelseries'e hiirtel. Varem olen ma testinud tavalist Kinzu't, ning sellel on pakend peaaegu, et samasugune. Nüüd sellele pakendile on lisatud juurde veel natukene ka punast värvi, et neid ilmselt eristada mingil määral. Steelseries'e pakendite puhul on ka see hea, et hiirt saab põhimõtteliselt poes testida. Kuna hiir on ainult plastmassi taga, ning sellisel juhul saab proovida kas sobib käekujuga. Aga pakendi esiküljel on ka kirjas mis värvi hiirega on tegu, ning all vasakus nurgas on ka ära toodud paar võtmesõna, mis selle hiire heaks teeb.


Pakendi taga on neljas keeles jällegi kirjas väikene lühikirjeldus, ning võtmesõnad mis selle hiire heaks teevad. Samuti on kaks pilti, mis näitavad hiirt erineva nurga alt. Ja täitsa ülalt leiab hiire spetsiifilisemad andmed, mis on ära toodud ka minu ülevaate alguses.


Siin ka pilt lähemalt hiire andmetest, ning nagu öeldud on samad andmed minul ka ülevaate alguses välja toodud.


Külgede pealt on pakend mõlemast küljest samasugune, ning küljepealt leiab hiire pildi, mis on samuti tehtud külje pealt.


Pakendi sisu on suhteliselt tühjavõitu, kuna pakendist leiab ainult hiire enda ning lisaks väikse kasutusjuhendi. Kasutusjuhendis on kümnes keeles ära toodud jällegi väikene õpetus, ning süsteeminõuded. Iseenesest oleks lootnud midagi rohkemat, näiteks kasvõi Steelseries'e kleeps või muud sarnast.

Hiir:


Mis selle hiire puhul koheselt silma jääb on see, et hiire pind on läikiv. See tähendab omakorda ka seda, et kui hiirt katsuda või kasutada, siis jäävad ka erinevad jäljed hiirele väga hästi peale. Hiir kaalub 77 g, ning peab ütlema, et tegu on suhteliselt kerge hiirega. Võrreldes minu igapäevases kasutuses oleva Razer Lachesis'ega on Kinzu V2 päris korralikult kergem. Seepärast on seda hiirt võimalik kiiremini ja kergemini liigutada. Mõõtmete osas on kõrgust 36 mm, laiust 64 mm ning pikkust 117 mm. Minu arvates on suurust piisavalt, kuid samas minul pole ka väga suur käsi. Kui kellelgi on tõsiselt suur käsi, võib tulla probleeme sellega, et hiir ei sobi hästi kätte. Selle hiire puhul on ka see veel hea, et hiir sobib nii parema kui vasakukäelistele. Sobib ta just sellepärast, et hiir on mõlemast küljest samasugune. Ning tarkvara mis sellel hiirel on, võimaldab vahetada hiire parema ja vasaku nupu, et oleks võimalik kasutada ka vasakukäelistel.


Hiire mõlemad küljed on samasugused, ning nagu näha puuduvad külgedel nupud. Hiire külgedel on täpselt selline materjal, millega oleks võinud hiire pigem üleni ära katta. Tegemist peaks olema mingisuguse plastmasskummiga, mis ei lase näppudel liigselt libiseda. See aitab kaasa omakorda sellele, et tõsisel mängimisel hiir käe alt ära ei liiguks.


Hiire tagumises osas on täies suuruses Steelseries'e logo, mis on lihtsalt valget värvi. Mingit tuld ega muud sellist kuskil ei põle. Ainukene mis valgust tekitab on sensor hiire all.


Hiire esiosa näeb välja selline, ning siin võib üles loendada lausa viis nuppu. Esmalt on vasak ja parem hiirenupp, ning siis omakorda rullik. Mis selle Pro Edition'i juures just eriline ongi see, et parema ja vasaku hiireklõpsu all on kasutusel Omron'i lülitid. Need tagavad hiirele pika eluea, ning on tunnustatud just professionaalsete mängurite seas. Ning nagu rullikutega ikka saab ka selle rullikuga teha keskmist hiireklõpsu. Rullikust ülal on kohe üks müstiline nupp, millega on võimalik kiiresti vahetada hiire CPI'd - Counts Per Inch. Millegipärast kasutab Steelseries teisi ühikuid, mida ülejäänud firmad kasutavad. Ning kui natukene Googeldada, leiab foorumi kus Steelseries õigustab, et CPI on õige asi ning DPI vale asi. Jäägu see parem inimeste enda otsustada, kuid ma usun, et enamus meist siin teavad hiire sensitiivsust DPI kujul. Kuid minnes edasi, siis CPI nupu all on kaks CPI valikut aint, ning neid on võimalik valida tarkvarast mida vaatame peatselt.


Hiire alt leiab seerianumbri, ning mis voolu hiir tarbib. Hiire all on loomulikult ka sensor ise, mis on Steelseries'e jutu järgi Tournament Grade optiline sensor. Kuna tegu on optilise sensoriga, siis põleb see ka punast värvi. Hiire all on veel ka kolm teflon patja, mille peal hiir liigub. Ning Steelseries soovitab neid vahetada teatud aja jooksul, kuna need lihtsalt kuluvad ära. Teflon patjade üle ei saa nuriseda, kuna riidest hiiremati peal liigub hiir hästi. Ning lõppude lõpuks leiab alt omakorda veel ka Steelseries'e logo.


Hiire juhtme pikkuseks on kaks meetrit, mis peaks olema piisavalt igaühe jaoks. Lisaks on hiire juhe ka ära sleevitud, ning vaadates kõrval Razer Lachesis't paistab olevat mõlemad samamoodi sleevitud. Asi mida täheldada sellise juhtme juures on see, et kui juhe pikalt kuskile vastu hõõrub, siis hakkab see vaikselt hargnema. Kuid see juhtub pigem aastate kui kuudega. USB ots on täitsa tavaline, ning pole isegi kullatud nagu võib seda leida osadelt hiirtelt.


Nagu sai mainitud, tekitab hiirel valgust ainult optiline sensor mis põleb punast värvi.

Tarkvara:


Võib öelda, et vähemalt selle Steelseries'e hiire tarkvara on suhteliselt tühi. On kõigest paar sätet ja nuppu. Esmalt saad valida, kas lülitad vasakukäelise funktsiooni sisse, et ta vahetaks nupud ära. All vasakus nurgas on ka nupp, kust saab luua uue profiili oma hiirele. Ning sellest paremal on Button Assignments, kust saab hiirenuppudele anda erinevaid makroid, ning neid ka salvestada.


Sellel sätete lehel saab muuta hiire CPI'd ja Polling Rate. Siin ongi see säte, et kui vajutad hiire CPI nuppu, siis ta vahetab nende kahe CPI kiiruse vahel. Minu arvates oleks võinud see säte üldse ära jääda, ning vajutades CPI nuppu, lihtsalt CPI suureneks teatud võrra iga nupu vajutusega. Kuid siin saab samuti Polling Rate, mis muudab seda kui tihti hiir saadab andmeid arvutile, ning seega mida suurem seda tihedamini.


Siit aknast saab muuta seda, et kui näiteks Firefox või mõni mäng läheb tööle, aktiveerub sinu valitud profiil mille sa oled ise valmistanud.


Viimasest aknast saab salvestama panna hiireklikkide arvu. Kuid kui programm minimiseerida alla tegumiribale, siis lõpetab see juba ka loendamise.

Kasutamine:

Olen seda hiirt nüüd kasutanud paar päeva, ning üldiselt olen selle hiirega rahul. Testimiseks kasutasin ma Roccat Taito hiirematte, nii 3 mm kui ka 5 mm versiooni. Hiir libiseb hästi mati peal, ning loeb samuti piisavalt hästi. Ainukene asi mis ikkagi häirib hiire juures on see, et pind on libisev plastmass. See aitab kaasa omakorda sellele, et higi ja muu selline jääb hiirele kergesti peale. Ning vasaku ja parema hiireklõpsu klikkimine pole ka eriti mõnus, kuna pinnas on libe. Mängude osas proovisin ma jällegi World Of Tanks'i, kus tuleb kõrge CPI kasuks. Kuna kui mängida suurtüki ja tavalise tankiga kordamööda, tuleb kiire CPI vahetus igati kasuks. Alguses kui ma proovisin sõjamänge tundus, et hiir on kuidagi eriti sensitiivne, kuid hiir vajab pigem harjumist. Kuna hiir on kerge, siis ta ka libiseb hiiremati peal väga kiiresti. Minule endale meeldib pigem kasutada madalat CPI'd, ning seepärast on 800-1600 CPI'd piisav. Mille üle saaks nuriseda veel on see, et CPI saab muuta ainult 400 sammuga 400 pealt 800 peale. Ning edaspidi on CPI samm ainult 800 pealt 1600 peale, ning 1600 pealt 3200 peale. Proovisin ka erinevaid pindasi, mille peal hiir töötab, ning sellist pinda ma ei leidnud mille peal hiir ei tööta. Ainukene asi on läikivad pinnad, mis ei taha hiirtele eriti meeldida, ning siinkohal ei ole ka Kinzu V2 erand. Kuid kes ikka kasutab hiirt peegeldaval pinnal. Osadele võib jääda mulje minu ülevaatest, et tegemist on äärmiselt kehva hiirega. Kuid tegelikkuses see nüüd nii kehva ka pole. Kui välja jätta kasutusel olev hiire materjal, siis on tegemist igati täpse ja hea hiirega.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif CPI kuni 3200
thumbs_up.gif Omron lülitid
thumbs_up.gif CPI nupp
thumbs_up.gif Lihtne tarkvara
thumbs_up.gif Täpne ja kiire
thumbs_up.gif Sobib parema- ja vasakukäelistele


thumbs_down.gif Läikiv plastmassist pind
thumbs_down.gif Puuduvad küljenupud
thumbs_down.gif Hind



Hind ja saadavus:

Hiir on täiesti saadaval Eestis, vaata lähemalt HinnaVaatlusest:

Hõbe versioon: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Hiired+ja+hiirematid/203768/
Must versioon: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Hiired+ja+hiirematid/203767/
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
PeepMall
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2003




sõnum 23.03.2012 20:27:18 vasta tsitaadiga

Oman ka seda isendit.
Hiir on tõesti kerge, väike, täpne ja hea lippega.

Vana hiir oli MX518, ning oma keskmisest suurema klaverimängija käega, siis peale mõnda nädalat harjusin kiiresti terve käpa asemel hiirt ainult sõrmedega liigutama - ning peale seda tundus MX-518 suur ja kohmakas.

See läikiv pind on aga väga tugev miinus, matt on palju palju parem - seega soovitan tungivalt võtta hõbedane variant ( tänu läike puudumisele näeb see mu arust ka palju kenam välja ) - oleks hõbedane parajasti poes olemas olnud ( hiir sai suht impulsi ajel soetatud ) siis oleks kindlasti selle võtnud.

Miks seda hiirt eelistada teistele sama hinnaklassi hiirtele?
+ Sulle meeldib väike, kerge hiir. Liigutad hiirt ainult sõrmedega või on väiksem käsi
+ Sulle meeldib selle minimalistlik, stiilne välimus ( vs need igasugu ulmedisainid mis razeri ja logitechi hiirtel on )
+ Sa ei taha hiirele sisseehitatud "angle snapping" fiitsat
+ Võimalik, et kui ükski allpool toodud miinus ei häiri, siis see on veidi parem bang/buck kui muud hiired - kindlalt ei oska öelda, pole piisavalt kogemusi

Miks seda hiirt mitte eelistada teistele sama hinnaklassi hiirtele
- Sulle meeldivad suuremad hiired, kus terve käsi saab mugavalt peal lebada
- Sulle meeldivad nö ägedamad disainid ( nt Razer või Cyborgi omad )
- Sa ei saa elada ilma pöidlanuppudeta ( back/forward browseritel, või re-mapid mis-iganes kasulikule asjale )
- Sulle meeldib täpsem CPI seadistus ( nt MX-518 oli mul CPI 1100 peal ja windowsis/kõikides mängudes mouse sensitivity 50% peal )

*angle snapping on paljudel hiirtel sisse ehitatud funktsionaalsus mis teeb horisontaalsete ja vertikaalsete joonte tegemist lihtsamaks - ning seeläbi ka muude kujundite joonistamist keerulisemaks. Kõige paremini saab selle efektist aru kui nt paintis jooni tõmbad - horisontaalseid ja vertikaalseid saab suht pixel perfect teha - aga diagonaaljooned lähevad suht sakiliseks, hiir üritab võimalikult sirgeid jooni teha.
Antud hiirega on igat pidi jooni sama raske täpselt tõmmata, kuna kursor liigub täpselt nii nagu su hiir.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 25.03.2012 21:24:47 vasta tsitaadiga

Väga täpselt on pakendit kirjeldatud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Steelseries Kinzu V2 Pro Edition
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.