Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: HP-Compaq nx6110 + kuidas võib saatus karm olla märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lynx311
HV vaatleja
lynx311

liitunud: 09.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2006 16:06:52 Ülevaade: HP-Compaq nx6110 + kuidas võib saatus karm olla vasta tsitaadiga


Sissejuhatuseks:
Spetsifikatsioonide järgi on antud sülearvuti low-end masin. Varem meedias müra teinud mudel, kuna HP müüs neid koos UBUNTU-ga ja see läpakas on 100% Linuxiga ühilduv ja omab Novell ja RedHat compatibility certificate'e.
Sülearvuti oli vajalik veebi surfamise ja teksitöötluse jaoks. Tähtis asi oli Linuxi tugi. Algul raha nappis ja olen veetnud palju aega HV-s ja kasutatud arvutide poodide leheküljedel. Kuid siiski ei julgenud kasutatud masinat osta. Ühel toredal päeval ma nägin Elionis ülalkirjeldatud sülearvutit soodsa hinna eest.

HP-l on üle eesti mitu hoolduskeskuse, mis minu mõttes lubas kiiret ja kvaliteetset teenindamist (vale!! >:O ). Ostukohaks oli Elion, spekid olid kehvemad kui samahinna juures K-salungis näiteks, mis ka pidi tagama kvaliteeti. Sai mitu ülevaate loetud/uuritud ja otsus oli tehtud. 27.12.2005 arvuti oli käes.

Spekid:
Protsessor: Intel CeleronM (Dothan core 512KB cache) 360 @ 1,4 GHz
Mälu (RAM): 256 MB DDRAM @ 333 MHz
Kõvaketas (HDD): 40 GB @ 4200 RPM
Emaplaadi kiip: Intel 910GML
Video: Integreeritud Intel GMA 900
Ekraan: 15" @ 1024 x 768
Optiline seade: CD-RW/DVD-ROM
Kaal: 2,7 kg
Aku kestvus: 2.5 h
WiFi: -
PCMCIA: 1tk
Bluetooth: -
Infrapuna: -
Firewire: 1tk
VGA väljund (D-Sub): On
USB 2.0: 2tk
O/S: Windows XP Home
Lisatarkvara: Norton Antivirus (3 kuud)
Karbis: toite adapter (ilma juhtme kinnihoidjata nagu IBM-il, pisike asi aga oleks väga kasulik), 3CD(ENG, SE ja FI WinXP) ja 1 DVD(draiverid), palju manuale ja läpakas ise
Garantii: 1 aasta
Ostuhind: 9999.- @ Elion

Prose/jahutus/müra:
CPU on inteli kõige odavam CeleronM. Esimeseks pettuseks oli müra. Nimelt vent töötas kogu aja (umbes 5 minutit tööd, 1 puhkust). Vent hakkas tööle 50° C kraadi juures ja läks puhkama 45° juures. Olen selle asja uurinud HP foorumites ja probleem oli lahendatud veebruari kuus BIOS'i uuendamisega. Nüüd vent hakkas tööle 55° juures ja vaikis 50° juures. Töötamise/puhkuse suhe oli 4:2.
Samas arvuti on suht jahe, süles hoidmine ei tekita ebamugavust. Jahutussüsteemil on üks suur miinus: arvuti võtab õhku alt, täpselt sealt, kus on mugav hoida oma vasaku põlve. Nii on vaja “eri poosis” sellega töötada ja jahutusaugule tähelepanu pöörata.
Võrdluseks võin tuua tuttava IBM R50e't, mil vent töötab alates 60° ja jahutab kuni 50° kraadini, samas on kulda, et ta töötab kiiremini ja müra on kõva, kuid seepärast jahutab kiiremini. Samuti IBM on tunduvalt soojem ja pikajaline kasutamine süles on ebamugav.

Aku:
Aku pidas vastu peaaegu kaks loengut ~2h PCMCIA wifi kaardiga ja ekraani kõige madalama taustvalgustusega ja veel jäi ~15%.


Kaal:
See on minu esimene läpakas, kuid varem olen kokku puutnud teiste masinatega. Masin näib balansseeritud, mugav. Kuid bussis õlal kotis tassimine on siiski raske/valutekitav.

Mälu:
Esimesest päevast (selleks olin valmis) andis teada mälu suurus. 256-8=248MB on tänapäeval vääääga vähe. Tööd ei saa nimetada mugavaks, kuid kui raha pole, siis tuleb kannatada. Hiljem suurendatud 768-ni

Ekraan:
Ekraan on muidugi TFT, reageerimise ms ei tea, kuid tekstitöötlusel ja Operation Flashpointis midagi silmatorkavat ei tuvastanud. Ekran pole Crystal View, vaatamisnurgad on tunduvalt madalam kui tavalisel TFT monitoril.
Tuttava FS L1310 Crystal View'il- on võrratu pilt, ja IBM R50-l masinal on nurgad paremad, kuid kohe pakist oli surnud piksel ekraani keskel.
Ekraan on antud masina kõige nõrgam koht. Just seepärast ei soovita HP mudelid. Sama hinnaga võtke IBM R50e!!

Klaviatuur:
Arvutil on skandinaavia klaviatuur. Klahvid tuksuvad kõvemini, on liig pehmed. IBM'il on see mugavam (aga ajaga harjusin küll). Puuduvad meediaklahvid, ainult WiFi sisse/välja nupp. See võib tekitada ebamugavusi, kuid ma panin eraldi klahvikombinatsioonid heli jaoks ja lülitasin välja kõik vindoosa helid.

Touchpad:
Touchpad on mugav, koos keerimisribaga, klahvid on kummist, vaiksed (võrreldes nx6125, FS ja IBM'i omadega)

WiFi:
Integreeritud WiFi polnud, olen kasutanud PCMCIA't, kõik töötas.

Korpus:
Korpus olevat kriimuvastupidav, kuid pärast esimest hooldust tekkis sellele kriim. Võibolla tegemist on väiksete, pika kasutamisaja pärast tekitavate kriimudega vastupidava materjaliga. Võrreldes IBM'iga korpuss tundub nõrk. Ülemine pool on pehme ja sellele vajutamine deformeerib selle kuni 3-5mm !! Ka IBM'l on mugav ümardatud ots kätete jaoks.

Elulugu:
Sessi ajal arvuti seisis tööta. Pärast eksamite sooritamist, jaanuari lõpus, e-konspektide kustutamist/arhiveerimist algas süsteemi ja asjade üleviimine arvutist läpakale. Vana lauamasin läks vanematele.
Ühel jaanuari päeval tegelesin tõlke tööga (ja see oli esmane enam kui pooletunnine masina kasutamine), mille käigus arvuti jooksis kaks korda kinni ja täiskäivitas. Arvtil andis häält kõvaketas, seejärel jooksis kinni kursor ja minut hiljem ma vaatasin otse BSOD'ile, mis kahe minuti pärast kadus täiskäivatamise tõttu. Googlides sain teada, et tegu on HDD süsteemi veaga (KERNEL MEM PAGE ERROR, atapi.sys moodulis). Minu mõtte oli selles, et see on kas Norton või OpenOffice ja mälu ebapiisavus. Norton vabastas oma koha AntiVir'ile, proobleem aga jäi. Nii kui nii töö oli võrdne piinamisele ja RAMi suurus oli kasvanud 768MB-ni.
Kui suur oli minu ehmatus kui sinine surm ei kadunud, viga kood oli sama, kuid kadus atapi.sys rida. Swap faili väljalulitamine ja vindoosa taas installeerimine ei aidanud.
Kuna lauarvutil oli pool aastat Debian Etch, olen kogenenud Linuxi kasutaja ja läpakas toetas Ubuntu 5.10 vabalt ja ametlikult, sai see (Ubuntu) oma koha läpaka sees. Seal aga töö lihtsalt jooksis kinni, ja aitas ainult hard-shut down. Oli ilmselge, et tegu pole OpenOfficega, Nortoniga ja vindoosaga. Järgisel päeval, 28.02.06 olin Kungla dialoogis (lähim HP hoolduskeskus).
1. hooldus: rohkem kui kahe nädalaga vahetati emaplaat, kõvakettaga olevat kõik korras
2. hooldus: 24. märtsil, kättesaamist järgmisel päeval, oli läpakas taas Kunglas. 30.ks märtsiks sain ilma OS'ita masina, suurema ja kiirema (60GB, 5400rpm) kõvakettaga. Ma olin päris rahul. Lisaks ma pidin lahkuma aprillis välismaale kursustele. Aega oli vähe. WinXP, mille instaleerimine võtab selles masinas peaaegu kaks tundi andis alla Ubuntule, mis tervitas mind külmalt, nimelt pärast installi restardimist arvuti oli kohe kinni jooksnud. Ma helistasin Kunglasse, sain teada, et asendus masina ei saa. Arvuti oli hädavajalik välismaal, ja nii võtsingi mina Knoppixi ja lootust, et kas see või Ubnuntu jäävad mulle truuks. Nii see oligi, Knoppix töötas suurepäraselt, võis HDDle fotod digikaamerast panna, HDDst muusikat mängida. Ubuntu aga jooksis pidevalt kinni. Teatavasti Knoppix laeb end RAMmi ja HDD otseselt ei kasuta => tõenäone IDE viga. Samas oli väga solvav, kui mina unustasin Knoppixi koju, ja esitluse ajal jooksis nx6110 kinni kümnete saksa, soome ja läti tudengite ees. Meie rühmä töö oli hävitatud.

Elion, tarbijakaitse amet, 1. ekspertiis
Ema rääkis nagu olevat seaduses säte, et ühe ja sama vea kolme korralisel esinemisel võib müüjalt raha tagasi nõuda. Ma pöördusin Tallinna Tarbijakaitse Nõuandlasse aadressil Sakala 23a. Seal sain kordi targemaks. Selline säte tõesti eksisteeris. Ja sai koostatud avaldus ja läpakas läks Elioni 21.04. Esindusest aga sain teada, et isegi kui leitakse viga Elion raha ei tagastata, tagastama peab maaletooja.. 04.05 mida enam, ekspertiis midagi ei tuvastanud, hunnik videosid ja fotosid kinnijoksmise protsessit ka ei tõestanud midagi (jah-jah olen töötanud läpaka ees koos digikaameraga, et kõike salvestada). Veelgi tagastatud arvutil ei töötanud kõlarid, heli tuli ainult kõrvaklappidest.

3. hooldus
5.05 Elionis öeldi, et tegemist on mõnda tarkvara veaga, ja neil see võtab nii kui nii kaks nädalat aega, minge parem Kunglasse. Seale läksingi. Remont võttis aega 10 päevat. Vahetati kõlarid ja emaplaat ja pool korpust. Tagastatud masin ei olnud täiuslik....ei töötanud aku laadimine.

4. hooldus
Mai kuu 20-tel päevadel läks läpakas taas hooldusesse, vahetati emaplaat ja aku. Tagastatud aruti aga jooksis kinni, kuid teist moodi, hoides selle süles jooksis välismaailma side, ta ei reageerinud touchpadi, klaviatuuri vajutmisele. Kui oli kõvaketta töö, see ka peatus. Arvuti veretamine aga taastis tööd. Mina uurisin asja ja sain teada, et arvuti jookseb kinni puutudes touchpadi juures oleva piirkonda (kaane kinnitamise kohal, samas HDD asukoht) ja arvuti panemine asendisse nii, et parem pool oleks natuke (5mm) kõrgem kui vasak

Elion, tarbijakaitse amet, 2. ekspertiis
Selleks ajaks omandasin arvutit 5 kuud, neist 1 kuu oli arvuti kasutamata, 2 kuud hoolduses, kuu aega katkine, kuu aega minu hõivatuse tõttu hoolduse vahelises seisundis riiuli peal.
TK nõuandlast sain teada, et sel olukorral mul on 200% õigus saada raha tagasi. Lisaks seaduses on ette nähtud võimalus osa võtta ekspertiisist. 11. juunil esitasin avalduse Elioni esindajale. Kontakti keegi minuga ei võtnud (16 päeva ootamist), mina ei tahtnud ekspertiisi kulud kinni maksma. Ja 6-kuulise perioodi (ekspertiis tasutakse müüja poolt, järgmised 18 kuud ostja poolt) viimasel päeval läks sülearvti Elioni. 10 päeva pärast mulle teatati, et vahetati emaplaat ja CPU. Minu nõue ei rahuldata, nii kui nii nad ei saa raha tagastada ja ma pean rääkima sel küsimusel HP-ga. Vapustav oli kui katsetasin sülearvutit ja ta JOOKSIS KINNI; KAKS KORDA, sama viga!!!!

HP Eesti OY, HP Baltic, HP Latvia, HP Finland OY ehk bürrokraatia läänemoodi
Nädala pärast läpaka ekspertiisist kättesaamisest käisin HP esinduses. Seal sain teada, et asjaga tegeldakse. Veel nädal hiljem sain meili, inglise keeles HP Baltic'umilt, Lätist, Riiast. Mulle pakuti nx6310 mudel. Veel nädal uurimist võimalusest mõnda teise mudeli vahetamiseks, selle läbikukkumisest ja 7. augustil sain ma uue nx6310 omanikuks. HP-st sain üleandmise akti, mis annab uut garantiid ja uut lootust.

Lõpetuseks
Minu 7 kuuline loo on lõppenud ja Pürrose võit on käes. Pärast seiklust ei või tunnistada, et Elionis on parem või parim teenindus. Keegi ei tea midagi ja ei vastuta millegi eest. Kõik äri on liig ebaselge, käib vastutuse teisele tassimine. Soovitan valida (süle)arvutit hoolikalt, paremini äriklassi (süle)arvutit liisinguga või kasutatud HV-st. Probleemide korral käia Tarbijakaitse nõuandlas ja kaitsta oma tervist, rahakotti ja õigust.

Riistvara/vaimne kokkuvõte:
emaplaat: 4tk
hdd: 1
kõlarid: 1
korpus: 1
aku: 1
CPU: 1

Minu isikliku aega: iga hooldus tund aega (buss, käimine) => umbes 10-12 tundi minu isikliku aega. Minu isa, lenduri, õpetati selle ajaga lennukit juhtima
Närvirakke: täpne arv ei selgu kunagi, kuid midagi ütleb, et arv on suur
Ainseks plussiks võib pidada oma kogemuse suurendamist, ka nüüdseks tean, mis on low-end masin.

Peace & Rock'n'Roll icon_wink.gif

PS: kõik nx6110 omanikud (endised ja praegused) pange oma arvamus masinast kirja. Plajudel see mudel siiski töötab hästi, kuid teeninduse öeldi, et olevat neetud partii läpakaid mida ei suudeta parandada
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.08.2006 16:53:42 vasta tsitaadiga

Kuidas nx6310 vastu peab?

sulle sattus ikka tõesti ülimalt õnnetu nx6110.
HP-l on selline karm asi, et nad vahest ei saada uusi varuosasid vaid kasutatud ja "parandatud".
"Parandatud" selles mõttes, et need ei ole täielikult korda tehtud ja ületestitud.
Peale vaadates on aru saada, et tegemist on vana ja kasutatud jupiga.

Kuidas teiste tootjate varuosadega lood on? Keegi oskab kommenteerida?

Ja mida odavam läppar seda kauem kestab garantiiremont. See on alati nii. HP lihtsalt ei viitsi neid osi saata ja kui saadab, siis enamjaolt mingit saasta.
HP business seeriaga on teine lugu. Jupp tuleb enamjaolt järgmisel või ülejärgmisel päeval ja jupp on uus.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2006 18:02:24 vasta tsitaadiga

... mnjah, mida siin ikka kosta, kui soovitada lugeda seda teemat:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=161686
... see küll midagi ei muuda antud juhul, kuid ehk paneb mõnele sinisilmsele lugejale käesoleva teemaga koosluses mõistuse pähe ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 22.08.2006 19:33:39 vasta tsitaadiga

lynx311, muidu norm ülevaade, kuid päris ülevaate algusse palun ärge spetsifikatsioone pange.
Pange mingi sissejuhatav tekst, speksid võiksid allpool olla. Lisaks palume tähelepanu pöörata grammatikale.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lynx311
HV vaatleja
lynx311

liitunud: 09.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2006 20:16:36 vasta tsitaadiga

Jah juba tol ajal olid probleemid, sest neid mudelid enam ei tootnud. Samas arvuti seeria on Business Laptop. See võiks vähemalt töölaua peal korralikult töötada.

nx6310 jookseb küll. Suht sama 6110+DDRII+Celeron Yonah core. Ekraan imeb. Ei soovita icon_neutral.gif

Tekst on pikk, kui leiate, et mingi viga Teid häirib PMige thumbs_up.gif , ma juba leidsin paar typo'd.

PS kas on võimalik enda postitusi redigeerida icon_confused.gif ?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 22.08.2006 21:07:39 vasta tsitaadiga

see on küll õnnetu juhus tõesti. icon_neutral.gif minu masina ajalugu ja kogemused siis sellised:

tuli defaultis koos 512 mälu, 40Gb 5400rpm ketta ja sisemise wifiga, muidu sama. saab paari kuu pärast aasta vanuseks. siiani pole veel mitte ühtegi bsod-d olnud (ptui, ptui, ptui). fan on hakanud pikapeale häirima, biose uuendusest oli kasu küll, aga mitte nii palju kui lootsin. seega tahaks prose pentiumiks vahetada. kaasa tulnud wifi on üle prahi, püüab igasugu signaale kinni. masin on töötanud nii linuxi kui winiga. asjad, mis mind häirivad on, et masina peal ei ole eraldi välja toodud volüüminuppu ja touchpadi nuppude käik on minu jaoks liiga sügav(samas on nagunii mugavam tappida). selliseid pisiasju on nii positiivseid kui ka negatiivseid, aga need pole vast nii olulised.

_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 22.08.2006 22:19:28 vasta tsitaadiga

Päris huvitav lugeda, kuidas suurfirmad ostjate ajusid n......d! Hea, et enda odava otsa HP on juba 2 aastat vastu pidanud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 22.08.2006 22:50:04 vasta tsitaadiga

lugedes läbi teksti,ikka asi elionis rohkem. sa jah ei sattunud õigete inimeste sekka.mul ka HP ja suurt läpparitest ei tea kuid tunda on tugevate näppudega mehel ei soovtaks sellele masinale küll külge minna

icon_lol.gif

_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2006 23:06:55 vasta tsitaadiga

Normaalne ju. Said parema läppari nii ,et säästsid paar tuhat. See on paar närvirakku väärt.
_________________
Tere.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.08.2006 23:07:33 vasta tsitaadiga

miks te igasugust odavat uut saasta ostate?
selle asemel, et kasutatud ja hea asi osta.
see on nagu uus sigull või dacia ja kasutatud mersu.

_________________
www.estonia1918.com
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 22.08.2006 23:23:22 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
miks te igasugust odavat uut saasta ostate?


Sest kõigil ei ole raha jalaga segada... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pennu
Kreisi kasutaja
pennu

liitunud: 23.11.2002




sõnum 22.08.2006 23:29:31 vasta tsitaadiga

Motiv8 kirjutas:
XR kirjutas:
miks te igasugust odavat uut saasta ostate?


Sest kõigil ei ole raha jalaga segada... icon_rolleyes.gif


oijahh, siis ongi osta parem kasutatud asi, mis töötab, mitte uus, mis kohe kindlasti varsti remonti läheb. Ma ei ole veel kasutatud hp - ga ja ibm - ga mingit jama tundnud riistvaralise asjavärgi pealt, on neid ikk mitmeid käest läbi käinud. Ja nagu kiuste sai elionist mingi aeg fuiitsu koju tariud, sellel kohe mingid jamad küljes...mitte kunagi ei osta ma enam a odavat sülearvutit, ikka natuke pruugitud, aga töökindel. Midugi, kui keegi ajab neid vingeid videomegasid taga, siis ta tõesti vanemate töömasinate jurest neid ei leia...kuid läpakas polegi mänguaparaat..arvan mina
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lynx311
HV vaatleja
lynx311

liitunud: 09.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2006 00:47:39 vasta tsitaadiga

Ma ei tea mis firmas asi siin on. Tean, et seaduse järgi vastutus kauba eest on müüjal, kes on omakorda maaletooja klient. Elionis kohe öeldi, et me raha ei tagastata ja kaupa ei vaheta.
Samas näiteks hoolduse teostavad Kungla dialoog, Adobase.. Nad isegi võib olla polegi huvitatud masina korralikult parandada. Saavad iga hoolduse eest pappi ja beer_yum.gif
Totu user, asi on selles, et minu uus läppar on poes sama hinna ees. Vana oma aga oleks mingi 7-8k väärt.
XR, me kardame ja me ei usu. Nüüdseks katsetan paar ärilaptoppi displeisid ja võib olla minu nx6310 läheb müügile icon_rolleyes.gif Kuid samas mis vahe 97 aasta mersu ja 2002 aasta Peugoet'ga?? Look at me I'm cool ?? Nad samuti plahvatavad, käivad hoolduses. On raske leida selle parima ja neil on tihti kehvad spekid. Enamikutel IBM T seerial isegi DVD±RW polegi. 3 aastat garantiid? Võta nt HP care pack, isegi klahvidele vedeliku sattumine käib selle alla.
Motiv8, kasutatud äri läppar maksab samaplaju kui uus *tsensuur* läppar icon_wink.gif . Siin on lotomäng icon_sad.gif ... keegi võidab keegi kaotab
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nickelby
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2002




sõnum 23.08.2006 00:51:21 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
miks te igasugust odavat uut saasta ostate?
selle asemel, et kasutatud ja hea asi osta.
see on nagu uus sigull või dacia ja kasutatud mersu.


ei ole see mersu kah enam sugugi mersu, aga see juba teine jutt... icon_rolleyes.gif

_________________
Have A nice Day!
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cruiser
HV vaatleja


liitunud: 09.11.2005




sõnum 23.08.2006 00:57:12 vasta tsitaadiga

Mullegi on ette sattunud kaks HP läpparit Celeroni prosega, mis on lihtsalt kinni jooksnud, soovitasin tagasi poodi viia, samas Pentiumidega on ainult norm kogemused, tundub, et kui Pentiumiga arvutid pannakse kokku tehases, siis Celeroniga tehase hoovi peal.
_________________
Kui maailm on lava, kus siis publik istub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004




sõnum 23.08.2006 01:13:55 vasta tsitaadiga

Kus juures endal sama mudel, ostsin selle siit samast HinnaVaatluse kasutaja käest tema firma müüs mulle. Siiamaani on edukalt vastu pidanud ~ 3 kuud. Ei kurda, sain ka antud mudeli uuest peast 30 - 40% odavamalt poehindadest. Erilisi tüüp vigasi ei ole veel välja tulnud. Kui alguses, et see Windows mis oli peale intsaleeritud oli vigane ja ei bootinud ülesse, pidin ise uuesti peale laksma.
Kommentaarid: 371 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pennu
Kreisi kasutaja
pennu

liitunud: 23.11.2002




sõnum 23.08.2006 01:24:57 vasta tsitaadiga

lynx311 kirjutas:
Ma ei tea mis firmas asi siin on. Tean, et seaduse järgi vastutus kauba eest on müüjal, kes on omakorda maaletooja klient. Elionis kohe öeldi, et me raha ei tagastata ja kaupa ei vaheta.
Samas näiteks hoolduse teostavad Kungla dialoog, Adobase.. Nad isegi võib olla polegi huvitatud masina korralikult parandada. Saavad iga hoolduse eest pappi ja beer_yum.gif
Totu user, asi on selles, et minu uus läppar on poes sama hinna ees. Vana oma aga oleks mingi 7-8k väärt.
XR, me kardame ja me ei usu. Nüüdseks katsetan paar ärilaptoppi displeisid ja võib olla minu nx6310 läheb müügile icon_rolleyes.gif Kuid samas mis vahe 97 aasta mersu ja 2002 aasta Peugoet'ga?? Look at me I'm cool ?? Nad samuti plahvatavad, käivad hoolduses. On raske leida selle parima ja neil on tihti kehvad spekid. Enamikutel IBM T seerial isegi DVD±RW polegi. 3 aastat garantiid? Võta nt HP care pack, isegi klahvidele vedeliku sattumine käib selle alla.
Motiv8, kasutatud äri läppar maksab samaplaju kui uus *tsensuur* läppar icon_wink.gif . Siin on lotomäng icon_sad.gif ... keegi võidab keegi kaotab


no ikka väike vaheon..muidugi oleneb, mida sa masinaga edasi tahad, kui sa tahad temaga 5a muretult liigelda, siiis valiksin mina enne vanema mersu. kui uuema pesukoti...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 23.08.2006 10:51:02 vasta tsitaadiga

Endal kodukasutajale mõeldud HP Pavilion dv4207EA (isegi selle review on kuskil siin olemas)... põmst endal pole kordagi BSOD ega ka muid probleeme olnud...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 23.08.2006 11:02:57 vasta tsitaadiga

Ühe halva kogemuse põhjal ei maksa veel pikemaid järeldusi teha.
Mis puutub äriklassi sülearvutitesse, siis ei pea neid ju ostma kohe peale müüki tulekut, vaid võib osta tootmisest väljaminevaid mudeleid (ladu tühjaks müük)
Loomulikult ei ole nad ka siis odavad, kuid siiski odavamad kui algselt.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rastix
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001




sõnum 23.08.2006 13:09:16 vasta tsitaadiga

... ei ole minagi nii rikas, et odavat kraami osta. Sõpradele ka alati soovitatud need raskelt tulnud tonnid (vastu nende tahtmist küll icon_lol.gif ) juurde panna ja äriklassi mudel ligi võtta. Siiamaani pole ühtegi probleemi neil olnud thumbs_up.gif

ise soovitaks vaadata näiteks http://www.laptopid.ee/index.php?menu=laptopid&menu2=hinnakiri
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 23.08.2006 14:33:50 vasta tsitaadiga

9990.- eequ maksvast läpakast vist ei tasugi nagu eriti midagi eriti vinget loota, sellise hinna saamiseks pannakse neid vist tehases ikka suht odavatest detailidest kokku ja kardan, et testimine on ka kulude kokkuhoidmiseks minimaalne.

Eile toodi uus IBM-i seeria server....sai ka tellitud mingi suht odav masin serveri kohta kuna lihtsalt, ei läinud vaja võimsamat selle rakenduse jaoks mida pidi hakkama jooksutama. Muidu, ei saa nagu kobiseda, dokumentatsioon oli, kast oli suht hea ehitusega, aga mingi tarkpea on disaininud sellise esipaneeli asjale, et siga ka ei näksi. Juba räkki tõstmisel otsustas üks esipaneeli kinnitusnaga ära murduda, seejärel kukkus tugevamal knnivõtmisel kogu paneel eest ära.
Plastik millest see paneel tehtud oli oli lihtsalt nii rabe, et ei kannatanud murdmist.....
ostke microlingi servereid....kallimaid, need on vähemalt korralikude kastidega icon_rolleyes.gif

_________________
------------
IMHO
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
georgots
HV kasutaja
georgots

liitunud: 08.02.2005




sõnum 23.08.2006 17:19:09 vasta tsitaadiga

Oman antud HP mudeli 1,6 GHz PM prosega isendit ning ainuke asi, millega rahul pole ekraan, mis on kehva, kuna valgema keskkonnaga muutub pildi jälgimine raskeks. Muidu kasutamise ajal (1,2 aastat) olen rahul kõik olemasolev funkab hästi. icon_wink.gif (ptüi;ptüi;ptüi).
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JopaKolla
HV vaatleja

liitunud: 04.05.2004




sõnum 23.08.2006 22:21:56 vasta tsitaadiga

sry for OT, aga siin räägitakse, et mis te ostate sitta jne. Kuigi öeldakse, et kui tahad midagi odavat ja head, siis osta odavat ning seejärel head, võib teinekord ka ühekorraga mõlemat saada. Mul on nt Fujitsu Siemens Amilo K7600 (põmst juust). Peaks praegu 3 aastat täis tiksuma.Arvutit kasutasin põhiliselt netis surfamiseks, koolitööde kirjutamiseks, muusika kuulamiseks jne, ei midagi hardcore'i. Selle 3 aasta jooksul on mu läpakas max 4 (loe: NELI) korda kokku jooksnud. Ma ütleks, et ei kurda, 2,5 aastat oli vindooza xp peal, nüüd linux, kõik töötab, probleemid ei ole. niiet sellepärast ostetakse ''sitta''.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.08.2006 22:49:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

läpakas max 4 (loe: NELI) korda kokku jooksnud


läpakate puhul tarkvara osa on ebaoluline. loeb ikka rohkem füüsiline vastupidavus.
kuidas sul värvi kulumisega on? klahvide kulumisega? ekraanihingedega? akuga? jne jne...

_________________
www.estonia1918.com
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2006 23:55:45 vasta tsitaadiga

... jah, keegi ei keela osta, alati võib ju ka õnneks minna ja lapats ei lähegi rikki või ei hakka streikima kõige ebasobivamal ajal (tootjad peavad ju ikka kasumit kah teenima, mitte ainult garantiihooldust nuumama), kuid mina selle peale kihla vedada küll ei julgeks. Kõige ilmekamalt saab sotti, mida tootja oma tootest arvab, kui vaadata, pikalt tootele algselt garantiid pakutakse, reeglina ei pakuta low-end toodetele seda rohkem, kui aasta. Loomulikult saab enamike firmade puhul osta juurde ka täiendavat garantiid, kuid sellisel juhul oleks ehk juba mõttekas vaadata kohalike koostajate pakkumiste poole, kuna nood pakuvad praegu juba kõigile toodetele, firmalapatsitega konkurentsis püsimiseks, juba 3 aastat garantiid, ning sama hinna eest saaks ehk ka natuke parema koosluse ...
_________________


viimati muutis DigeBeni 24.08.2006 09:43:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: HP-Compaq nx6110 + kuidas võib saatus karm olla mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.