Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Cowon iAudio X5L märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 12.05.2006 03:39:27 Ülevaade: Cowon iAudio X5L vasta tsitaadiga


Sai siis paar kuud tagasi mp3 pleierit otsima hakatud ja sai suht kõva uurimustöö tehtud.
Kõigepealt tegin endale selgeks, mida mulle vaja on, järjestus tuli umbes selline:
1) Aku vastupidavus (nii pikalt mängiv, kui vähegi võimalik)
2) Mälumaht (vähemalt 20GB)
3) Kasutusmugavus (peab saama faile lihtsalt copy-pasteda/drag-ida)
4) Lisavõimalused (FM raadio võiks olla)
5) Hind (tahtsin nii odavalt läbi saada kui vähegi võimalik)

Alguses oli hind loomulikult esimesel kohal, aga kusagil poole peal viskasin juba käega – nagunii midagi odavat ja minule sobivat ei leia icon_razz1.gif

Kuna mp3-esid on mul üle 16GB-i, siis pidi pleier selle ka kõik vastu võtma – suurus suuruseks tegelikult, aga 1,4, 6 jms GB-ised jäid mulle liiga väikeseks.

Ostu algul oli mulle teada ainult see, et iPod-i kasutamiseks on vaja iTunes-i ning see pleier langes seetõttu kohe välja – iTunes ja Quicktime on imo kõige nõmedam software, mida üldse arvutisse tõmmata annab; nende hulka kuulub ka Acrobat Reader, aga see selleks icon_lol.gif. Lisaks oli vanematel versioonidel liiga jama aku ja uuematel see video julla mp3 pleieri juures ajas ka vihale(+ aku ka millegagi ei hiilanud). Samas peletas ka selline „Thinner and Smaller than ever!” ideoloogia asjast eemale – mida ehvi ma selle õhukeseks olemisega pihta hakkan, kui aku selline jama on?

Enivei, peale iPod-i hakkasin vaatama Sony Walkman NW-A3000-i, kuna sellel oli märge juures „up to 35h!”. Olin just rõõmust lakke karanud, et Sony on just minu jaoks uue pleieriga hakkama saanud, aga siis hakkasin asja lähemalt uurima: sain teada, et see 35h kehtib ainult ATRAC3 formaadi puhul ja seda ka teatud bitrate juures. Lisaks tundus kahtlane veel see, et paljudel oli pleieri tarkvaraga probleeme ning lugude kopimine võttis meeletult aega. Kuna sellel pleieril käis ka kõik siiski mingisuguse X tarkvara kaudu, siis oli jälle hari punane ja hakkasin uut pleierit otsima. Lisaks ajas närvi veel see, et MP3 mängimise aja leidmine oli suht kõva jõupingutus – kui sellist asja vaja peita on ja mingit kräppi reklaamida, siis käigu see Sony ka sinna...

Peale seda jäin Philipsi 30GB* Jukebox HDD6330 juures pidama (otsustasin kõik tuntumad nimed läbi kammida; ja mida iganes see tärn ka ei tähendaks icon_lol.gif neid „loe lisatingiusi” tärne oli samas sony,philipsi ja ipodi ametlikel lehtedel ikka liiga nõmedalt palju .|.. – selline reklaam ajab lihtsalt karvad turri).
Enivei, see Philips tundus täiesti normaalne – jõudsin juba lugeda, et saab pilte otse kaamerast laadida ning siis neid pleieris lisaks tekstifailidele vahtida (olin just fotokat ostmas ja siis tundus mõnus lisavõimalus); raadio oli ka küljes; lisa 10GB eest otsustasin ka maksma hakata. Kuna siis hakkas aku kestvus varba otsas kripeldama, otsustasin edasi vaadata. Samas ei pane üldse imeks, kui sellel ka kogu transfer läbi mingi mõttetu softi käis – ei mäleta põmst miks ostma ei hakanud – läksin suht kiirelt Samsungile üle:

Samsung YH-J70SB Selle juures olin juba nii ähmi täis, et olin valmis kohe ära ostma – aku kestvat 25h ringis ning raadio ka olemas! Reviewdest lugesin ka, et mingit tobedat softi juures pole, ning heli oli ka super.
Ainuke asi mis häiris, oli jällegi see mõttetu videopleier. Aga noh, otsustasin sellega leppida ning hakkasin hindu otsima – otsisin, mis ma otsisin, aga mitte kusagilt polnud seda saada icon_sad.gif - fakk! fsk missugust piiksu turul müügil on, aga seda ei saa kusagilt! fk!

Enivei – hakkasin jälle otsast peale.
Enam ei mäletagi, kust selle nime leidsin, aga peale rämedat uurimustööd jäin iAudio M3 juurde pidama.
Algul mõtlesin, et „VAKK, kas normaalset pleierit ei tehtagi vai???” – iAudiol oli kõik olemas – mp3 drag’n’drop, raadio, mõttetu video võimaluse ja softi puudumine, aga aku ainult 14h! icon_sad.gif
Siis avastasin, et osadel on nime taga selline asi nagu L, mis tähendab siis 35-t tundi. Lugesin jälle review-sid ja ainuke asi, mis silma jäi oli see, et paljudele käis selle välise puldi ekraan pinda – asi oli lihtsalt liiga väike. Üks asi viis teiseni ning ka see jäi ostmata! (vist polnud saadaval vms – kahjuks ei mäleta enam)

Jõudsin järgmiseni: iAudio M5L
Sellel oli isegi normaalne hind, kuid kahjuks raadio puudus. Siinkohal olin jälle vihast punane

Ühesõnaga sai siis hinda päris pikalt kaalutud ning video võimalusega juba lepitud ja ostsin iAudio X5L-i ära:



Kaasas olid:
klapid, poweradapter, väike dokk laadimiseks - milles veel mikri input, usb port ja lisa audio-out -
ning need juhtmed:

lisaks veel 2 kiletükki, mille saab soovi korral kriimustuste vältimiseks ekraanile kinnitada. ühe lasin kohe käiku.


Võimalused:


■ MP3, OGG, WMA, ASF, FLAC, WAV, MPEG4(video) playback, FM Radio Receiver and Recording, Voice Recording, Line-In Recording
■ TXT(Text), JPEG(Image) File Viewer(Image Enlargement, Background Screen Designation)
■ Built-In HDD(20GB/30GB), USB Host, File Copy/Delete
■ USB 2.0 Interface
■ 260,000-värvine TFT-LCD, resolutsioon 160x128
■ Long Playback Time : 35 hours (tavalisel X5-el on upto 14h)
(Based on the company test standards, the playback time may be reduced when using the LCD.)
■ Multi language support
■ Enhanced Integrated Navigator
■ Play/Pause, Recording/Pause While Recording
■ Next Song/Previous Song, Fast Forward/Rewind, Infinite Loop, Infinite Loop
■ Resume, Fade-In, AutoPlay Features
■ Search Speed, Skip Speed Setup
■ Volume (Digital 40 Levels)
■ Various EQ and Sound Field Effects
-User-Adjustable 5-Band EQ
-Normal, Rock, Pop, Jazz, Classic, Vocal, User
-Supports BBE, Mach3Bass, MP Enhance, and 3D Surround.
■ Clock, Alarm, Timer Recording, Sleep Function, Power Saving Exit
■ Power, LCD On/Off, Hold Combined Switch
■ LCD Auto Off Time Adjustment, Brightness, and Contrast Adjustments
■ Easy Downloading and Uploading of Firmware
■ Supports ID3V2, ID3V1, FileName
■ Device Information Verification
(Firmware version, HDD capacity, HDD volume, total folder number, total file number)
■ Supports MAC OS (Only data transfer is supported)
■ Supports Linux v 2.2 or higher (Only data transfer is supported)
■ Software
-JetShell (File transfer, MP3/WMA/WAV/AUDIO CD PLAY, MP3 ENCODING)
-JetAudio (Integrated multimedia player software, music/video conversion feature)




Karbist välja võttes tsekkisin esimese asjana kaalu – vägagi ok! Kätte istub väga hästi – paar näppu passib ekraani taga ja pöidlaga saab mõnusalt menüüdes surfida – ükskõik kumma käega. Sel ajal kui aku laadis, kirjutasin kogu üleval oleva teksti.



Nüüd peaks aku mingi 14h vastu pidama,sest imo ma teda 6-te tundi pole laadinud – vaatasin, et ekraanil oli patarei ikoon ja selle all tekst „completed” ning kakkusin kohe asja tagant, et proovida icon_biggrin.gif

Esimene ehmatus oli see, et asi ei tahtnud käima minna, kui power nuppu korraks ülesse lükkasin. Veits kainet mõistust ja asi lahendatud – nuppu peab natuke aega üles surutuna hoidma.



Kui pleieri usb juhtmega taha ühendasin, leidis windows asja ilusti üles, ja näitas, et tegu on Toshiba mingisuguse kõvakettaga – pole paha imo.
Siis kopisin „Killswitch Engage – Alive or Just Breathing” albumi kettale – tegin sellele au olla esimene icon_razz1.gif
Kuna laadimise ajal testisin kaasas olnud klapid ära ja jõudsin järeldusele, et need ei kõlba kuhugi (olles juba paar päeva Sennheiser HD202-ga muusikat nautinud), siis siit jätaks nood üldse välja. Välimus on neil samas täiesti normaalne:


Esimene lugu, mis pleierilt käivitada saab,on iAudio enda lugu „Friends and Lovers” – muhahaha – juba seda käivitades oli heli täiesti super! Pole veel mingisuguseid ekvalaisereid ega midagi näppinud (samas,BBE on defauldina 5 ning Mach3Bass on 10). Peale seda panin Killswitch Engage albumi käima ja järjekordne muhaha! - icon_biggrin.gif – asjal on täpselt selline heli, nagu mulle meeldib! Self-Revolution.mp3 on sellega lihtsalt suurepärane!

Menüüs on pleieril olevate nuppudega väga lihtne surfida – iPod-il avastasin näiteks kogemata, kuidas menüüs liikuda – eriti mugav see polnud ning iga vajutuse peale asi klõbises ka veel icon_rolleyes.gif kartul tänatud, et iAudiol mingeid kõlkse pole. Mugav on veel see, et asi scrollib ringidena – niiet ei pea kõige alumise failini jõudmiseks mitu korda „down” nuppu vajutma, vaid piisab 1x „up” vajutamisest.

PS: testisin huvi pärast ikkagi kaasasolevad klapid ka ära – heli oli täielik saast! icon_rolleyes.gif - mingi kahtlane krabin sees ning bassi pole ollagi – ilmselt see krabin tahabki bass olla icon_razz1.gif – iPodi klapid aga on näiteks paremad – see vist ka ainuke pluss

Ekraanil on kogu info olemas – loo pikkus,kulunud aeg, bitrate, volume näidik, aku näidik, loo järjekorra number,lugude arv kaustas jms ning isegi kellaaeg! icon_smile.gif

Videot on ka päris lahe vaadata tegelikult – ja samal ajal kui video taustal käib, saab menüüdes ka surfida, ilma et video-heli vait jääks; sama käib muusika ja raadio kohta. Ainuke jama on see, et kui pilte hakkad vaatama, siis kaob igasugune heli ära icon_sad.gif
Video kvaliteet on selline nagu ta sellise ekraani värvihulga ja suuruse juures ikka on..

Mõnus on vee see, et pleier näitab peale viimast nupuvajutust ~15 sekki heledat ekraani ning edasi 10 sekki natuke tumedamat. Peale seda lülitab taustavalgustuse üldse välja. Kui siis midagi tagataustal ei käi, lülitab pleier ennast ~15 sekundi pärast üldse välja. Hold nuppu sisse lülitades võiks asi imo kohe ekraani välja lülitada, kuid asi toimetab samamoodi edasi, nagu eelnevalt mainitud. samas kõik ajad on konfitavad thumbs_up.gif - samamoodi ekraani heledus ja kontrast thumbs_up.gif

Raadio leidmiseks tahtsin juba manuali haarama hakata, kuid siis tuli mõte, et hoiaks seda peanuppu esipaneelil natuke all – tulemuseks oli uus menüü, kus ka raadio olemas icon_razz1.gif
Jaamade otsing käib samamoodi nagu tavalise muusikakeskusega või autoraadioga – kui fine-tuunida vaja, siis peab vajutus-haaval sagedust otsima. Järgmise jaama leidmiseks tuleb otsi-nuppu veits all hoida.
PS: töötab ainult FM sagedusel – mis tegelikult minu jaoks igati ok. 24 preset kohta thumbs_up.gif
Jaamu leidis 5-st 5 ning ükski ei sahise!

Lisaks raadiole on seal menüüs veel: Digital AV, Voice Recorder, Line-in Recorder, Picture, USB host ja Settings.

Settingute all on igast värki, mida siinkohal vist pole mõtet lahti kirjutama hakata – mingi manual peaks netis olema selleks.

USB Host on näiteks väga hea feature – ei pea seda väikest dokki pleieri külge ühendama, vaid lükkad juhtme arvutisse ja valid siis menüüst USB Host. Rääkides hundist – kopin nüüd ülejäänud musa ka ära, et saaks asja tõsiselt nautima hakata icon_smile.gif Jube hea on see, et kui MP3-ed kopa ette viskavad, on BBC Radio 1 alati meelt lahutamas icon_smile.gif
edit** väike jama küll, aga USB Host modena ei saa ikkagi faile pleierisse kopida - näitab küll, et kopib,aga pleier kaustu välja ei loe.. (/me komberdab dock-i otsima)

Sai siis selline review kirjutatud – ehk aitab ka mõnel pleierite seast midagi välja valida.
Hinnangu positiivsus on loomulikult maksimum, sest et paremat mp3 pleierit lihtsalt pole icon_razz1.gif
Hind on suhteline.

_________________


viimati muutis vull 16.02.2010 09:57:00, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jorsik
HV kasutaja
Jorsik

liitunud: 20.12.2001




sõnum 12.05.2006 05:51:31 vasta tsitaadiga

Eheh, ostsin ka endale sama asja, mitte küll L mudeli. Ma ka enne seda mõtlesin osta selle Samsung YH-J70 ja ostsingi, paraku pidin selles pettuma, sest heli kvaliteet ja eriti raadio oma jättis ikka kõvasti soovida, ma ei saa aru miks selle helikvaliteeti kiidetakse reviewdes. Aga ise olen ka täitsa rahul asjaga, heli kvaliteet on thumbs_up.gif, pleieri valikul olid mul nõudmised et mängiks ka OGGe ja oleks raadioga, Ipod näiteks ei suuda kumbagi paraku. Taustavalgustuste pikkust saab menüüst sättida muide. Aga ma ei saa selle USB hosti mõttest aru, sest minu arust ta ei töötagi, miks ta seal on, ei mõika icon_lol.gif Ja seda dokki kaasas kanda on suht debiilne, see on suur möödalaskmine imo. Aga noh, 3700 eegu eest on pleierit enam kui küll, soovitan teistelegi, kahju et Eestis keegi ei müü ainult, hakka või ise maale tooma..
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeerik
HV kasutaja
jeerik

liitunud: 25.07.2004




sõnum 12.05.2006 05:52:07 vasta tsitaadiga

Kas tõesti mängib FLAC'i ka?Sel juhul on see küll suurepärane pill.Äkki avaldad selle suhtelise hinna ka?Igatahes asjalik rewiew.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gansta
HV veteran
gansta

liitunud: 20.11.2003




sõnum 12.05.2006 06:34:21 vasta tsitaadiga

HIND ???
ja võiksid mainida millisest kauplusest sa selle ostsid beer_yum.gif
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2006 08:35:43 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif
Jorsik kirjutas:
3700 eegu eest on pleierit enam kui küll, soovitan teistelegi, kahju et Eestis keegi ei müü ainult, hakka või ise maale tooma..
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wapper
HV kasutaja
wapper

liitunud: 08.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2006 08:37:28 vasta tsitaadiga

Puhtast uudishimust küsin, mis feature on see "video player", mis sind mitme mängija puhul vihale ajas?
Kui see on tavaline lisavõimalus, siis seda ei pea ju kasutama kui ei meeldi? või on tegemist millegi muuga?

Wapper
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mmarks
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2006




sõnum 12.05.2006 09:08:16 vasta tsitaadiga

Kas sa texti vaatamist ka proovind oled?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2006 09:37:49 vasta tsitaadiga

Asjalik ülevaade thumbs_up.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetu mees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003




sõnum 12.05.2006 09:40:10 vasta tsitaadiga

wapper kirjutas:
Puhtast uudishimust küsin, mis feature on see "video player", mis sind mitme mängija puhul vihale ajas?
Kui see on tavaline lisavõimalus, siis seda ei pea ju kasutama kui ei meeldi? või on tegemist millegi muuga?

Wapper


Eks see see video vaatamise lisavõimalus oli muidugi. Aga noh, paljudele ei meeldi igasugused juurdetopitud lisad. Näiteks kiruvad paljud muidu asjalike moblade külge topitud fotokaid jne.
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 516
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PQ
HV vaatleja

liitunud: 21.02.2005




sõnum 12.05.2006 09:41:18 vasta tsitaadiga

Kust seda pleierit 3700 eest osta saab? icon_eek.gif Pixmaniast tellides maksab üle kuue tuhande
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 12.05.2006 13:03:54 vasta tsitaadiga

PQ, vastus su küsimusele on ta kasutajanime all:
asukoht: UK

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 12.05.2006 14:14:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:
iTunes ja Quicktime on imo kõige nõmedam software, mida üldse arvutisse tõmmata annab; nende hulka kuulub ka Acrobat Reader, aga see selleks icon_lol.gif

mingi nali we ?
irw siis
tglt ka
mis on parem kui suhteliselt platformist sõltumatu failiformaat PDF

või siis itunes mis on suht ideaalne jukeboxi soft arvutile
ja qtime mis on natukene vajalok .mov asjade vaatamiseks
(korralikult installides ei tule isegi ässosiate filetype asju kui ei taha)
pealegi
uuemad winampid saavad kah juba ipodi libary koostamisega hakkama

ja btw see jutt et ipodi klapid on paremad
ipodi defoolt klapid ei kõlba kuhugi
liiga suured ja valusad ja heli kah suht halb
+ kiiresti peaks ka krõbina juurde saama
hell - pärast ipodi ostmist järgmine päev ostsin endale korralikud sony trukid
(muuhulgas ei paista must kaabel niiväga silma õpetajale ega ka vargale
või ükskõik kellele kes arvab et sul võiks 1 player vähem olla)
nüüd on isegi lisaks ostetud veel philly backhead klapid
mis on veel mugavamad
ja veel parema heliga
ja veel veel veel...........

ja närvi ajab mõttetu videojublakas ?
asi on võimalus mitte kohustus
ja et liiga väike või õhuke player .......... sry ......... sa oled imelik

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 12.05.2006 15:30:01 vasta tsitaadiga

v2hja kirjutas:

ja närvi ajab mõttetu videojublakas ?
asi on võimalus mitte kohustus
ja et liiga väike või õhuke player .......... sry ......... sa oled imelik
Sry, aga kui sa ei jaga sama vaadet, siis võiksid lihtsalt vait olla. Paljudele lihtsalt ei meeldi igasugu MÕTTETUD lisavidinad (kaasaarvatud mulle). Videode vaatamine pleieris, fotokas telefonis, muusika pleier telefonis. Pleier on muusika kuulamiseks, telefon helistamiseks, fotokas pildistamiseks. Antud pleier tundub siiski asjalik.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001




sõnum 12.05.2006 16:28:52 vasta tsitaadiga

PQ kirjutas:
Kust seda pleierit 3700 eest osta saab? icon_eek.gif Pixmaniast tellides maksab üle kuue tuhande

See 3700 eest oli lahjema akuga versioon. Seal pixmanias aga teema algataja poolt mainitud pikema aku kestvusega mudel. Tundub vägagi asjalik pleier, hind võiks küll pisut madalam olla.

_________________
Pentestimise ja küberturbe konsultatsiooni soovi korral võib kirjutada..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jorsik
HV kasutaja
Jorsik

liitunud: 20.12.2001




sõnum 12.05.2006 16:31:22 vasta tsitaadiga

mina ostsin asja ca 3700 eegu eest ebay.co.uk-st
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004




sõnum 12.05.2006 17:49:01 vasta tsitaadiga

selle hinna juures tundub olema täitsa söödav pleier, kuigi vist enamuse eestlaste jaoks tundmatu tootja icon_rolleyes.gif . isiklikult arvan, et ma ei osta pleierit selle mahu järgi, mis mp3 riiulis vöib olla, sest loogliselt vöttes vöib vabalt riiulis mönel olla 1TB mp3 ja sellisele mahule pleierit osta oleks üsna raske icon_lol.gif .

ülevaade oli asjalik, kuigi oleks tahtnud kuulda rohkem reaalsest mugavusest ja kasutusvöimalustes. no see lubatud 35h jne asjad, mis kirjades. aga kuidas reaalselt värk on?

ma igastahes jään oma iPod 2gb juurde ja itunes ei sakigi enam, ennem ka oli sellele eelaimdus, muidugi winamp saab ka edukalt iPod'ga suheldud, kellele töesti see üks savi juurde probleemne on icon_razz.gif

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
s::m
HV vaatleja

liitunud: 28.06.2004




sõnum 12.05.2006 19:35:55 vasta tsitaadiga

see mp3-mängija oli kunagi ka cnet'i hitlistis, praegu on seal selle firma toodangust Cowon A2 (20GB), oma nelja tollise molu ja 400 $ hinnasildiga, eelistaksin ma pigem seda. kuigi sa mainisid, et video võimalust ei hinda, ja vaevalt sulle ka selle suurus oleks meeldinud, mõõtudelt näeb pigem nagu PDA välja. aga ikkagi, mp3 koht on kotis( jooksmas kannatab ka mingise 128 megase usb pulgaga käia).

kui kedagi torgib siis cnet'is vedeleb selle kohta ka review üleval
http://reviews.cnet.com/Cowon_A2_20GB/4505-6499_7-31563858.html?tag=hitlist.txt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
abstainer
HV kasutaja
abstainer

liitunud: 19.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2006 21:29:55 Re: Ülevaade: Cowon iAudio X5L vasta tsitaadiga

suht imelikku juttu ajad sa küll ikka:

vull kirjutas:

...uuematel see video julla mp3 pleieri juures ajas ka vihale... (see oli iPod'i kohta)
VS
Videot on ka päris lahe vaadata tegelikult – ja samal ajal kui video taustal käib, saab menüüdes ka surfida, ilma et video-heli vait jääks; (see oli siis iAudio kohta)

nagu keegi juba eespool oli öelnud, siis asjad mis on olemas EI OLE kohustuslikud, sa ei pea neid kasutama, kui sa ei taha...icon_rolleyes.gif
vull kirjutas:

Menüüs on pleieril olevate nuppudega väga lihtne surfida – iPod-il avastasin näiteks kogemata, kuidas menüüs liikuda – eriti mugav see polnud ning iga vajutuse peale asi klõbises ka veel...

khm... paluks asju ennem uurida, enne kui rääkida; iPod'l saab seda klõbinad välja lülitada, ning wheel'ga navigeerimine on suht mugav, saad kõike asju ära teha ühe käega.
iTunes'i kohta ütleks ka paar kiidusõna, sel programmil ei ole mitte midagi vaja, põhimõtteliselt toimub sama drag&drop stiilis asi, ainult et läbi iTunes'i + playlistide tegemine on suht mugavaks tehtud. Mis on veel positiivne, see et iTunes sätib paika voluumi kõikidel loodel nii et see oleks ühtlane...

vull kirjutas:

Samas peletas ka selline „Thinner and Smaller than ever!” ideoloogia asjast eemale –

sa siis tahad hästi paksu ja hästi suure player'i, nii umbes poolekilose juraka icon_lol.gif icon_lol.gif

_________________
nobody's perfect
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 13.05.2006 11:34:11 Re: Ülevaade: Cowon iAudio X5L vasta tsitaadiga

tsitaat:
nagu keegi juba eespool oli öelnud, siis asjad mis on olemas EI OLE kohustuslikud, sa ei pea neid kasutama, kui sa ei taha...icon_rolleyes.gif


Milleks maksta asjade eest, mida vaja ei lähe? On täiesti loogiline, et 4000.- jublakas, mis pildistab, mängib videot-muusikat helistab, imeb tolmu, peseb pesu, küpsetab jne teeb neid asju kehvemini kui 4000.- jublakas, mis on mõeldud vaid ühe kindla funktsiooni täitmiseks

tsitaat:
iTunes'i kohta ütleks ka paar kiidusõna, sel programmil ei ole mitte midagi vaja, põhimõtteliselt toimub sama drag&drop stiilis asi, ainult et läbi iTunes'i + playlistide tegemine on suht mugavaks tehtud. Mis on veel positiivne, see et iTunes sätib paika voluumi kõikidel loodel nii et see oleks ühtlane...


Kasutusmugavus... Kui sama asja saab ära teha ilma mingit saasta, mille kohta pole kindel, kas see nt. Linuxi all üldse töötab, arvutisse installeerimata, siis valiksin mina, ja ilmselt mitte ainult mina, sellise variandi. Playlistid? Aastaid olen ilma nendeta elanud (tõsi, MP3 mängijat pole mul ka kunagi olnud, aga point jääb samaks), korralik kaustasüsteem ja nime järgi sorteerimine võlusõnad. Playliste kasutan põhiliselt audioplaatide kirjutamisel.

tsitaat:
sa siis tahad hästi paksu ja hästi suure player'i, nii umbes poolekilose juraka icon_lol.gif icon_lol.gif


Üldiselt suurus ja kaal kipuvad näitama kvaliteeti ja vastupidavust. Väiksed asjad on küll kenad silmale vaadata, aga neil on tõsised miinused: 1) kipuvad väga kergesti ära kaduma, 2) käsitsemiseks peab hambaorki kasutama, 3) nõuab spetsiaalsete (ja kalliste!) pistikute-pesade kasutamist, mida suvalisest elektroonikadetailide kataloogist ei leia (tõsine miinus, kui nt. kaasa tulnud kaablid ära kaovad/lõhutakse), 4) välistab muude patareide/akude kasutamise - kui ikka oled kuskil pärapõrgus, kus arvutit/elektrivõrku pole, oled jamas, kui akud tühjad.

i-Pod on tegelikult kasutajavaenulikkuse musternäide - nõuab spetsprogramme, erilisi kaableid raaliga ühendamiseks, ei saa kasutada suvalisest putkast ostetavaid patareisid, laadimiseks vajab arvutit või ~500.- seinalaadijat (mille reaalne turuhind oleks ~100.-). See, et välimus kena või menüüdes liikumine lihtne, ei ole tähtis - palju sa seda ikka vahid või menüüdes surfad muusikat kuulates? Muusika kuulamiseks piisab 5 nupust: play/pause, stop, next, previous, volume. Kõik muu on üleliigne. Lihtne ühevärviline ekraan võiks ka olla, aga ka see pole missioonikriitiline. Meeles pidada kahte asja: kõik geniaalne on lihtne, ja kõik lihtne on töökindel.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nokkloom
HV vaatleja

liitunud: 15.12.2004




sõnum 13.05.2006 14:09:07 Re: Ülevaade: Cowon iAudio X5L vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:

Playlistid? Aastaid olen ilma nendeta elanud (tõsi, MP3 mängijat pole mul ka kunagi olnud, aga point jääb samaks), korralik kaustasüsteem ja nime järgi sorteerimine võlusõnad. Playliste kasutan põhiliselt audioplaatide kirjutamisel.


see lause pani mind Üle poole aasta siia foorumisse sisse logima. see, et Sa ise tahad asju ebapraktiliselt teha, ei anna Sulle mingit õigust objektiivselt paremat lahendust maha teha. Oled Sa kunagi üldse iTunesit kasutanud?

Kui tahad tagurlik olla, siis osta endale kasseti-walkman. Siis on elu nii mõnus: ei mängi videosid, ei ole ekraani ega menüüüsid. Ja mõnusalt suur on ka, ei kao ära ja nupud on suured ja mõnusad. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 13.05.2006 14:26:27 vasta tsitaadiga

2ndalpha ja vladimir-i jutt klapib minu arvamusega ja on jumala õige thumbs_up.gif
kui ma video pleierit ei taha, siis ei taha ma ka selle sissepookimise eest maksta - videotea poleks ka tsipa kallimat ekraani.

a ma ei tea. kasutusmugavusest veits rääkisin juba. kui on konkreetseid küsimusi, siis küsige.
tekstifaile loeb täiesti normaalselt - 7 rida korraga ekraanil- igas reas ~26 tähte. scrollimine nagu ka muu surfimine käib kõik selle esipaneelil oleva kallutatava nupu abil. kui peanuppu all vajutada, siis saab lehekülje numbri ka valida. tekstifailist saab välja REC nupuga.
nokkloom kirjutas:

see lause pani mind Üle poole aasta siia foorumisse sisse logima. see, et Sa ise tahad asju ebapraktiliselt teha, ei anna Sulle mingit õigust objektiivselt paremat lahendust maha teha. Oled Sa kunagi üldse iTunesit kasutanud?

Kui tahad tagurlik olla, siis osta endale kasseti-walkman. Siis on elu nii mõnus: ei mängi videosid, ei ole ekraani ega menüüüsid. Ja mõnusalt suur on ka, ei kao ära ja nupud on suured ja mõnusad. icon_lol.gif

no pole mõtet ärrituda ju kui mõnele iTunes ei meeldi - minu arust täiesti mõttetu jubin ainult selleks et ipodi kasutada.
ja minul mängib windows mediaplayer .mov faile (mängib kõike, va winampi stream-i; kuid selle jaoks vist oli ka oma plugin olemas). prauseritel on omad pluginad meedia mängimiseks
noja igast muu mõttetu muinasjutu võiks ka omale jätta icon_mad.gif - ala osta walkman

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
abstainer
HV kasutaja
abstainer

liitunud: 19.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2006 15:24:07 Re: Ülevaade: Cowon iAudio X5L vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:

i-Pod on tegelikult kasutajavaenulikkuse musternäide - nõuab spetsprogramme, erilisi kaableid raaliga ühendamiseks, ei saa kasutada suvalisest putkast ostetavaid patareisid, laadimiseks vajab arvutit või ~500.- seinalaadijat (mille reaalne turuhind oleks ~100.-). See, et välimus kena või menüüdes liikumine lihtne, ei ole tähtis - palju sa seda ikka vahid või menüüdes surfad muusikat kuulates? Muusika kuulamiseks piisab 5 nupust: play/pause, stop, next, previous, volume. Kõik muu on üleliigne. Lihtne ühevärviline ekraan võiks ka olla, aga ka see pole missioonikriitiline. Meeles pidada kahte asja: kõik geniaalne on lihtne, ja kõik lihtne on töökindel.


iPod'i ei nõua erilisi kaableid ühendamiseks, on olemas USB'ga ühendavad, ja FireWire on ka tänapäeval väga tavaline nähe (pealegi tänapäeval on FireWire väga paljudes emaplaadides olemas k.a. sülearvutites).
Eee... kui sa oled näinud iPod'i siis sa oleks võinud märgata ka seal ainult neli icon_exclaim.gif nuppu ja rattas, mida kasutad navigeerimisena, lihtne ju ? icon_rolleyes.gif
vladimir kirjutas:

Playlistid? Aastaid olen ilma nendeta elanud (tõsi, MP3 mängijat pole mul ka kunagi olnud, aga point jääb samaks), korralik kaustasüsteem ja nime järgi sorteerimine võlusõnad. Playliste kasutan põhiliselt audioplaatide kirjutamisel.

heh... no niisugust lollust ei ole ma kuulnud ammu... kujutad sa ette 1000 failis otsida artisti või loo kaudu? Minul on endal neid artiste Ipod's ca 1000 (enamasti on kogumikud mul playeris, kus on erinevad artistid) ja usu mind ma ei viitsi läbi ketrata kõiki artiste selleks, et leida ühe loo icon_evil.gif Muide kaustasüsteem pmst on sama asi nagu playlist... aargh tee endale asjad ennem selgeks ja siis tule rääkima icon_rolleyes.gif
Kui saad endale (vähemalt 1GB suuruse) MP3 playeri , siis saad aru millest ma räägin

edit:
vladimir kirjutas:

Üldiselt suurus ja kaal kipuvad näitama kvaliteeti ja vastupidavust. Väiksed asjad on küll kenad silmale vaadata, aga neil on tõsised miinused: 1) kipuvad väga kergesti ära kaduma, 2) käsitsemiseks peab hambaorki kasutama, 3) nõuab spetsiaalsete (ja kalliste!) pistikute-pesade kasutamist, mida suvalisest elektroonikadetailide kataloogist ei leia (tõsine miinus, kui nt. kaasa tulnud kaablid ära kaovad/lõhutakse), 4) välistab muude patareide/akude kasutamise - kui ikka oled kuskil pärapõrgus, kus arvutit/elektrivõrku pole, oled jamas, kui akud tühjad.


Muide eelpool nimetatud player on ka aku peal, kuigi ta ei ole väike ega kerge icon_rolleyes.gif
Nimeta mulle palun playerit (ma mõtlen ikka HDD playerit) mis oleks tavaliste patareide peal icon_rolleyes.gif muide alati on võimalik juurde osta lisaaku või siis backup pack (kus on sees 4 patareid). iPod'le on võimalik osta ka solarpanel'i icon_lol.gif

_________________
nobody's perfect
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvN
HV kasutaja

liitunud: 12.04.2004




sõnum 13.05.2006 15:33:18 vasta tsitaadiga

suurust on nagu mu 12 aastat vanal Sony WAlkmanil, suht samahästi võiks ju cd-playeri osta kui nii suure mp3 mängija vahel valida:D
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nokkloom
HV vaatleja

liitunud: 15.12.2004




sõnum 13.05.2006 16:26:17 vasta tsitaadiga

ma pole mingi maci fannboy, et hullult leili lähen, kui kellelegi iTunes ei meeldi. Mu point oli selles, et kui on olemas tarkvara oma muusika haldamiseks ja see tarkvara võimaldab muusikat organiseerida ja leida oluliselt efektiivsemalt, kui käsitsi kataloogidega mässates, siis miks mitte seda kasutada? Mul ükskõik, kas see on iTunes või mõni muu soft.

Ole tagurlik ja kasuta oma aega täpselt nii, nagu soovid. Lihtsalt ära tule oma küündimatust teistele nina alla hõõruma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JopaKolla
HV vaatleja

liitunud: 04.05.2004




sõnum 13.05.2006 21:57:35 vasta tsitaadiga

kas sellel lisadokil oli sees mic in, vôi line in? lihtsalt tahaks täpsust.
OT: Ma ostsin omale M5, kuna mul polnud sealt ekraanilt tarvis piltegi vaadata. Aga soundiga olen väga rahul. Ja kasutusmugavus on ok, ja aku peab ka ok vastu. Muidugi kui mingile reisile minna, kus elekter pole käepärast, siis vôib jama varsti tulla jah. 20gB on ka hea maht minumeelest, saab hunniku musa peale panna, plus ülejäänut ruumi saab vabalt kôvakettana kasutada. ja flac on muidugi super.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Cowon iAudio X5L mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.