Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 75, 76, 77  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2006 19:21:00 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:

Termopasta muret MacBook-il pole, jaapanlased on selle juba lahti võtnud ja piltidelt vaadates oli kõik korras.

http://www.macx.cn/a/a4000I190159A1A1.htm

_________________
Powered by MacBook Pro.
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 17.05.2006 21:06:20 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
http://www.macx.cn/a/a4000I190159A1A1.htm

Seal lehelt mu info pärinebki icon_razz1.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 17.05.2006 22:38:53 vasta tsitaadiga

Oleks ekraan suurem rebiks laksu pealt ära. Ei teagi kumb, kas MacBook või MacBook Pro. Lähinädalatel ost plaanis, praegu jääb siiski Pro peale.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 17.05.2006 22:48:24 vasta tsitaadiga

djdeep kirjutas:
Oleks ekraan suurem rebiks laksu pealt ära. Ei teagi kumb, kas MacBook või MacBook Pro. Lähinädalatel ost plaanis, praegu jääb siiski Pro peale.
Mind tõmbab just väiksem ekraan, hea ringi liikuda, laua peal istub mul sülearvuti vähe.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bezdomn6i
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 18.05.2006 09:26:42 vasta tsitaadiga

v2hja kirjutas:

ja kas esimese REV aparaate tasub osta ?


elu on näidanud et esimene rev läheb ikka suuremal või vähemal määral aia taha. pealegi olen veendunud, et hiljemalt uuest aastast macbook õige hinna külge saab...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 18.05.2006 20:06:13 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
Mind tõmbab just väiksem ekraan, hea ringi liikuda, laua peal istub mul sülearvuti vähe.

Samas ju võimalus laua peal suur ekraan sappa visata. Raske otsus tuleb peagii langetada.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 18.05.2006 21:18:03 vasta tsitaadiga

djdeep kirjutas:
Samas ju võimalus laua peal suur ekraan sappa visata. Raske otsus tuleb peagii langetada.

Siis tuleb juba eraldi klaviatuur ja hiir ka külge panna, mulle isiklikult meeldib sülearvuti ja lauaarvuti lahus hoida.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 19.05.2006 14:26:16 vasta tsitaadiga

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2946&review=Apple+MacBook

viimane osa pole just eriti julgustav
noh ..... see ülekuumenemine ja crashimine
....

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 19.05.2006 18:25:45 vasta tsitaadiga

v2hja kirjutas:
viimane osa pole just eriti julgustav
noh ..... see ülekuumenemine ja crashimine
....
Eks neid MacBook-i ülevaateid hakkab nüüd tihedalt tulema, eks siis paista, kas see kuumenemine on levinud nähtus või lihtsalt sellel masinal, mingi aeg tasub neid ülevaateid jälgida, saab põhivead teada.

Arstechnica ülevaade.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pang
HV veteran

liitunud: 14.05.2003




sõnum 14.08.2006 15:07:27 Küsimusi macbook kohta vasta tsitaadiga

Niisiis kallid macbooki kasutajad. Mõtlesin minagi sellise isendi soetamisele, kuid lugedes välismaa reviewe, tekkisid kahtlused:

1. Räägitakse, et temperatuuriga on probleeme. Pidavat restarte tegema, ülikuumaks minema. Tõsi?
2. Apple on ka avaldanud "programmi", nii et macbooki peal saab ka xp-d kasutada. Kuid kas ka lxp kiirus angeb?
3. Valge kest pidi peale paarinädalast kasutamist kollaseks tõmbama. Nüüdseks pidavat see viga parandatud olema. Tõsi?
4. integreeritud 64 mb graafikakaart ei tekita eriti usaldust. saab ta hakkama nt filmide jooksutamisega ning vahepeal ka mõningate mängude mängimistega? Videokaarti arvatavasti lisada ei saa.
5. Kuidas on lood macbooki järelturuga. Hoiab paremini hinda, kui sama hinnaga parema sisuga pc sülearvuti?
6. Aku pidavat kestma 5,5 tundi maksimaalselt. Tõsi? Kaua eesti macbook kasutajatel kestab?
7. Olen üle 10 aasta kasutanud ainult microsofti OS-i. On MC'i OS mulle väga keeruline?
8. Kuidas olete rahul oma mcbook-iga?


Vabandan, et sellised algajalikud küsimused tulid. Netis on macbooki kohta suht vähe informatsiooni.

Ette tänades.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 14.08.2006 15:34:25 vasta tsitaadiga

1. Ikka päris soojaks läheb aga mingiks ülikuumaks küll mitte ja restarte ka ei tee.
2. Kui ostad Mac'i siis kasuta ka Mac OS X'i. Muidu pole sellel ostul üldse mõtet. Igaljuhul läheb aeglasemaks.
3. Olen juba päris mitu nädalat kasutanud ja ikka nagu uus.
4. Mänge ei mängi aga filmid ja fotod jne väga hea kvaliteeti ja jooksutamisega.
5. Macbook'i hind püsib kordi paremini kui PC.
6. Ei ole veel proovinud kaua kestab. Ni kaua minumeelest ei pea kestma. Mingi neli kestab vabalt.
7. Mina samuti kogu elu kasutanud ainult Microsofti kräppi. Alguses natuke mõistmatu, sest lihtsus on geniaalsus. Igati 10 korda parem kui Microsoft. Kõik hästi lihtne jne.
8. Rahul olen 10 punkti skaalal 9,75.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pang
HV veteran

liitunud: 14.05.2003




sõnum 14.08.2006 15:39:31 vasta tsitaadiga

Aitäh vastamast.

Jutu vahele mainiks ära, et ega minagi mingi mängur pole, kuid vahepeal tuleb tahtmine midagi mängida( nt rallimänge).
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.08.2006 16:00:17 vasta tsitaadiga

djdeep kirjutas:
Igaljuhul läheb aeglasemaks.
Ma saan aru et üritad kasutajat kaitsta MS'i eest kuid see ei tähenda veel et peaks valeinfot jagama icon_smile.gif
Macbook on üsna tavaline arvuti millele by default on installitud OSX. Kasutades toda pakutavat softijuppi võid sinna installida nii Linuxi kui wini, Linuxi saab võibolla ka ilma lisaprogedeta käima. Seejuures ei tohiks mitte mingisugust kiirusekadu olla.

Muidugi kui sa mõtlesid mõnd PC emulaatorit siis on su jutt õige. Samas ei näe ma sellisel asja kasutamisel suurt mõtet.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
djdeep
HV kasutaja
djdeep

liitunud: 19.02.2005




sõnum 14.08.2006 17:00:51 vasta tsitaadiga

Ho Ho, pane Mac OS X PC peale ja vataa mis juhtub. Igatahes aeglasem. Sama nähtus ka vastupidi toimides.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.08.2006 17:08:24 vasta tsitaadiga

djdeep kirjutas:
Ho Ho, pane Mac OS X PC peale ja vataa mis juhtub. Igatahes aeglasem. Sama nähtus ka vastupidi toimides.
Kui panna ilma SSE3 toeta PC peale siis on loomulikult aeglasem kuna mõningaid asju emuleeritakse. Teoreetiliselt võib ka probleeme tekkida videokaardi kehvas või olematus toes.

Nood macbookid on aga sisuliselt üsna tavalised PC'd mis kasutavad standartseid riistvarajubinaid. Suurim vahe PC'dega on aga BIOS'i puudumine, wini käivitamiseks mängib biosi too bootcamp mis asub vahekihina tolle BIOS'i asenduse ja OS'i vahel. Kuna win töö ajal biosi praktiliselt ei puuduta siis ei mõjuta ka kiirust.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 14.08.2006 19:15:16 Re: Küsimusi macbook kohta vasta tsitaadiga

pang kirjutas:
...
Selle programmi nimi on Boot Camp, lisaks Windowsile saab selle abil kasutada ka teisi operatsioonisüsteeme, mis toetavad x86 platvormi, XP all kiirus ei lange, masina riistvaraline jõudlus ei olene opsüsteemist, need kollakaks tõmbunud kestad esinesid esimestel masinatel, vigased vahetatakse välja ning uutel enam seda probleemi pole.Videokaarti vahetada ei saa, töötab see väga hästi, jõudlusest jääb puudu nõudlikes mängudes ning profirakendustes.
Järelhinda hoiab see masin väga hästi, sama lugu on kõikide mäkkidega.Aku ametlik maksimum on 6 tundi, uuest peast kestavad need isegi kauem, kui Wifi, Bluetooth jne. välja lülitada ja ekraan tumedaks keerata, täisvõimsusel kestab muidugi vähem.Mac OS X on lihtne ja loogiline opsüsteem, harjumine toimib üsna ruttu ning Windowsi pealt tulnutele on ka internetis palju soovitusi ning nõuandeid.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pang
HV veteran

liitunud: 14.05.2003




sõnum 14.08.2006 19:51:52 Re: Küsimusi macbook kohta vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
...nõudlikes mängudes ning profirakendustes.

Mis on Teie jaoks nõudlik mäng? Kardan, et minu ja Teie nägemused ei pruugi kattuda
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lucky
HV vaatleja

liitunud: 06.09.2003




sõnum 15.08.2006 13:15:34 vasta tsitaadiga

Mina kasutan MacBook Pro'd juba ligi kaks kuud. Üldiselt võin kinnitada, et enamus mis internetis räägitakse on puhtal kujul spekulatsioon.

Minu isiklik soovitus on sulle MacBook Pro 17", 2.16Ghz.

Minu kogemus on sellinne:

OSX pole kahe kuu jooksul kordagi kokku jooksnud. Kõik töötab nagu kellavärk, eriti Inteli põhised programmid... Restartima või shut downi peab tehema ülihatva. Akub peab ca. kolm tundi vastu, kui on Photoshopi, Illustratori või Dreamweaveriga teha. Kui netis surfata, siis olen saanud maksimumi kusagil 4-4,5 tunni ringis (Ekraani heledus oli kesmise peal ja kuna töötasin päeval, sis klaviatuuri valgustus polnud ka sees.).

XP on Boot Campiga peale lastud kuid kasutanud olen seda vast heal juhl kaks kolm korda... Seda ka aiult mängimiseks. Kiiruse kadu on minimaalne, kui ise mitte olematu sest midagi EI emuleerita ja XP on täiesti native!

Mis puutub inetli põhisesse trakvarasse, siis enamus tootjaid on juba Universal Binary versioonid välja lasknud. Hetkel on kusagil 80% takvarast arvutis juba Inetli versioon. Kevadel laseb Adobe CS3 välja, millele lubatakse ka inteli tuge. Spekuleeritakse, et Inteli toega Adobe Macromeedia tootegruppist programme võime isegi varem näha. Kiiruse poolest jääb Rosetaga emuleeritud tarkvara loomulikult alla windowsi versioonidelel, kuid samas on see vaevu märgatav. Tunda annab ainult siis, kui on lahti palju programme ja mälu väheks jääb. Muidu üldiselt töökulgu väga palju aeglasemaks ei muuda...

Minu arvamus on et väikese ekraaniga maci pole mõtet osta. Front Row, piltide töötlemine, netis surfamine jp. kõik on kordi mugavam. Saab tööd teha mitmes aknas korraga. Mingitest kaasas kandmise probleemidest pole mõtet samuti rääkida, sest arvuti on üliõhuke ja kui osta ilus slim kohver, siis on väga hea...

Ülekuumenemise probleeme üldiselt 17" Macbok Pro'del ei eisine. Iga arvuti väheb natukene soojaks kui temaga päeva otsa teha, aga seeest jahtub Pro alumiinium korpus ülikiiresti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 15.08.2006 14:12:18 vasta tsitaadiga

Nojah, MacBook Pro maksab kaks krooni kah. Eriti veel see 17"
_________________
KASS
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lucky
HV vaatleja

liitunud: 06.09.2003




sõnum 15.08.2006 15:44:57 Lollile maksab jah... vasta tsitaadiga

Väike vihje... http://www.ebay.com Veel enam... Nüüd saate ju endale PayPal ( http://www.paypal.com ) kontot ka SEB Ühispanga U-kaardiga teha. Miski ei takista teid internetist ostamst enam. Minu kogemus on, et üldjuhul USAst ja Kandast tuleb eestisse maksimum 7 tööpäevaga.

Minul olid saatmiskulud kusagil 75 USD ja tollimaks mingi 1020 EEK vist. Kokku läks kogu kupatus maksma ca. 30000 eek. Kui eestis on 17" macbook pro mingi 45k, et siis kusgil 15 kilo võitu. See on juba päris korralik säästmine, ning selle raha eest saab osta lisaks 1gb mälu, hiire, jpm lisavarustust või kulutada kuidas iganes. Kuna aga sai ostetud ligi kaks kuud tagasi, siis nüüd eBays veel hinnad langenud... Lollid on lihtsalt need, kes IM Arvutit Tallinnas toidavad... Eesti Maci esinduses on hinnad peagu kahekordsed...

Ja ärge hakake ajama mulle siin mingit jura et pole garantid või mis siis kui midagi piixus... Applel on kõigil arvutitel riistavara garantii ka olemas, mida teenindatakse üle maailma. Ja kui sellest ei piisa, siis võib ju Apple Care paketi juurde osta. Kuid mis iseenesest pole üldse vajalik, sest minul pole elu sees apple care ega garantiid vaja läinud. Tuletan tulevastele Maci omanikele melede, et tegu pole PCga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 15.08.2006 16:37:00 Re: Küsimusi macbook kohta vasta tsitaadiga

pang kirjutas:
Mis on Teie jaoks nõudlik mäng? Kardan, et minu ja Teie nägemused ei pruugi kattuda

Nõudlikud mängud on ikka need kõige uuemad ja ilusamad.
lucky kirjutas:
Applel on kõigil arvutitel riistavara garantii ka olemas, mida teenindatakse üle maailma.

Ülemaailmne garantii kehtib ainult sülearvutitele.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lucky
HV vaatleja

liitunud: 06.09.2003




sõnum 15.08.2006 17:32:43 vasta tsitaadiga

Tänan paranduse eest. icon_biggrin.gif Vaevalt jah, et mõni hull hakkab G5 või mõne teise suure maciga ringi reisima... icon_biggrin.gif

Igatahes point on see, et ostke arvutid endale internetist. Ja kui mingitel põhjustel minternetist osta ei julge, siis järgmine kord, kui te mõnda suuremasse Euroopa riiki, USAse või Kanadasse satute mõelge enne, kas pole mitte Maci läpparit vaja. Hinnas võidate te kindlasti.

Näiteks minul on väga hea kogemus eBayst ostmisel. Olen ostnud läbi eBay kaks arvutit (HP Pavilion ja MacBook Pro), hulgaliselt riistvara (uuemad ATI videokaardid), mobiiltelefoni ning muid tehnikaga mitte seonduvaid asju. Siiamaani on kõik ilusti ja turvaliselt kohale tulnud ja tollimaksud pole ka eriti suured olnud. Üldine praktika on, et kui kannatlikult oodata ja üks nädal aega oksjoneid jälgid on võimalik saada turuhinnast 20%-40% odavamalt (antud reegel ei kehti kõigi toodete kohta).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 15.08.2006 18:57:41 vasta tsitaadiga

well, endal macbook, ja boot camp on atm kahe otsaga asi... näiteks minu oma ei suuda vahet teha sellel, kas kõrvaklapid on sees, või mitte, kui kõrvaklapid on sees, kuuleb muusikat nii built-in kõlaritest, kui ka kõrvaklappidest... samuti olen üsna mitu korda suutnud BSOD välja võluda... apple peaks draiverid korda tegema sellel...

aa, ja kes keegi bootcamperitest oskab öelda, kuidas macbooki klaveril windowsis @ märki võiks saada? :d
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 18.08.2006 16:00:09 vasta tsitaadiga

MKS
Apple uuendas BootCamp'i ... nüüd on ver. 1.1 ja see kõrvaklapi ja klaveri ja iSighti teema on ära parandatud icon_smile.gif
Lasin endalegi mängimiseks Win'i peale (BootCampiga) ja nüüd töötab korralikult. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004




sõnum 19.08.2006 00:38:18 vasta tsitaadiga

aga kuidas mac'i 13' laiekraan on. kannatab see pc sülekalt tulla üle mac'ile, ilma, et peaks hakkama asja kiruma, et pole seda ega teist tarkvara?

tekkis ka endal möte, et 2.5a on pc sülekat orjatud ja veel kauem pc lauakat. et vötaks pc lauaka körvale mac'i. et kuidas metsast tulnud inimesele oleks üleminek?

ma vaatasin seda jaapanlaste note laiali tegemise värki. pm sinna sobib siis uued ddr2 suva hynixi mälud või ikkagi maci jaoks mingi eelistatum versioon tehtud, et jumala eest tavalisi mälusid ei tahetaks sisse osta...

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 75, 76, 77  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.