Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Spotify üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
disorder
Kreisi kasutaja
disorder

liitunud: 12.09.2008




sõnum 03.02.2024 16:03:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Esimest korda pea 10 aasta jooksul kaalun premiumist loobumist.

Sama mõte. Aga mis oleks hea alternatiiv?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 16:14:56 vasta tsitaadiga

disorder kirjutas:
tsitaat:

Esimest korda pea 10 aasta jooksul kaalun premiumist loobumist.

Sama mõte. Aga mis oleks hea alternatiiv?
Kas peab tingimata aleternatiiv olema?

St kui natuke meenutada, kes on seda aega näinud. Kunagi maksis CD stiilis paarkümmend eurot. Praegu saavad Family paketis 6 inimest kuulata odavama raha eest kuus mida iganes, see tegelikult on ju olematu summa. Või kui üksi kasutada, siis aasta hind on 120€ ehk 6 CD plaati. Mingi summa läheb ka autoritele sellest kuutasust tagasi, suurem osa kaob küll vahendajatele kahjuks. Kuid siiski, mulle kui melomaanile on Spotify väga meeldiv. Ning kõik asjad on läinud kallimaks, pole teenused midagi erinevat.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 16:46:29 vasta tsitaadiga

Mõned konkurendid ikka on (Apple Music, Deezer, Amazon Music) ja mõne juures saab sama raha eest (või sutsu kallimalt) tunduvalt parema helikvaliteediga asja (Tidal). Ma ei ole veel uurinud, mis on parim bang for the buck, või, kas Spotify'le on võrdväärset alternatiivi (mul on näiteks Garmini kell, millel elu käib samuti Spotify rütmis) samasuguse muusikavalikuga.

Spotify üksi võib ju olematu summa olla, aga kui sul on mitmeid sarnaseid teenuseid, mis kõik on viimastel kuudel hinda tõstnud, siis kuus läheb summaarselt nende peale märkimisväärne summa. Õnneks muusika striiminguga veel väga sellist asja ei ole, kus sisu on erinevate teenusepakkujate vahel ära segmenteeritud. Hinnatõusuga võiks ju mõni uus hüve kaasa tulla (parem helikvaliteet; äkki viimaks ometi võiks lisada shuffle'i, mis on ka päriselt shuffle) - Spotify on pikalt stagnatsioonis olnud.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/


viimati muutis HPN 03.02.2024 19:57:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oraff
Kreisi kasutaja
Oraff

liitunud: 04.09.2002




sõnum 03.02.2024 17:28:01 vasta tsitaadiga

Vaikselt räägitakse youtube musicust ka..
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 18:19:50 vasta tsitaadiga

Mul on Spotify Telia kaudu endiselt. Seega juba oli esimene hinnatõus ära - käibemaksu võrra icon_lol.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 18:31:27 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:

Spotify üksi võib ju olematu summa olla, aga kui sul on mitmeid sarnaseid teenuseid, mis kõik on viimastel kuudel hinda tõstnud, siis kuus läheb summaarselt nende peale märkimisväärne summa.
Kahtlemata. Kui kunagi CDsid ostsid, läks nende peale ka märkimisväärne summa.

Mis ma tahan ütelda - asjadel, teenustel on oma hind. Mingi piirini saab teatud asju tasuta ka, aga üldiselt iga inimene tahaks oma kätetöö eest ka midagi saada. Seega minul ei ole mingit probleemi maksta hea asja eest raha. See, kas tegu on teenuse või "asjaga", on juba detail.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 19:56:57 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
HPN kirjutas:

Spotify üksi võib ju olematu summa olla, aga kui sul on mitmeid sarnaseid teenuseid, mis kõik on viimastel kuudel hinda tõstnud, siis kuus läheb summaarselt nende peale märkimisväärne summa.
Kahtlemata. Kui kunagi CDsid ostsid, läks nende peale ka märkimisväärne summa.

Mis ma tahan ütelda - asjadel, teenustel on oma hind. Mingi piirini saab teatud asju tasuta ka, aga üldiselt iga inimene tahaks oma kätetöö eest ka midagi saada. Seega minul ei ole mingit probleemi maksta hea asja eest raha. See, kas tegu on teenuse või "asjaga", on juba detail.


Mina olen üks nendest hulludest, kes ostab ka tänapeäval muusikaga CD-plaate. CD pole päris see, mis striimingu teenus. CD on sul füüsiliselt olemas. See on sinu oma. Sa võid sellega teha, mida tahad. Kuulata, millega tahad (eeldusel, et on plaadimängija olemas või teed omatarbeks mõne digitaalse formaadi). Kuulata ka siis, kui interneti ühendust pole (Spotify puhul on see suurte piirangutega).

Spotify on hea teenus, aga pikalt pole sellele mingeid lisandväärtusi juurde tulnud ning praegune hinnatõus on selles suhtes põhendamatu, kuna inflatsioon ei ole olnud nii suur, mis uut hinda õigustaks. Minupoolest tehku eraldi Music ja Podcast alamteenus ning teenus, kus on mõlemad koos. See aitaks kindlasti hindu all hoida ja inimesed saaksid maksta selle eest, mida nad tarbivad.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 03.02.2024 21:15:35 vasta tsitaadiga

Selle hinna tõusuga ei hakka küll veel Spotify aktiivsete kasutajate arv langema. Kui sul on juba aastatega sinna kujunenud oma playlistid siis pole eriti viitsimist hakata kuhugi mujale üle kolima, kui just su playlistidest ei hakata lugusid ära korjama.
Mis see oluline lisandväärtus olema peaks? Minu arvates ei pea koguaeg mingeid lisasid juurde leiutama, kui tegemist on muusika voogedastamis teenusega siis sellele võikski keskenduda.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 21:40:55 vasta tsitaadiga

Family 6 liikmeline paketti kuutasu kasutaja kohta tõusis 2,17€ pealt 2,67€ peale. Arvan, et isiklikult elan selle hinnatõusu üle. thumbs_up.gif
Loodan, et teised grupi liikmed elavad ka hinnatõusu üle icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 23:31:40 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Selle hinna tõusuga ei hakka küll veel Spotify aktiivsete kasutajate arv langema. Kui sul on juba aastatega sinna kujunenud oma playlistid siis pole eriti viitsimist hakata kuhugi mujale üle kolima, kui just su playlistidest ei hakata lugusid ära korjama.
Mis see oluline lisandväärtus olema peaks? Minu arvates ei pea koguaeg mingeid lisasid juurde leiutama, kui tegemist on muusika voogedastamis teenusega siis sellele võikski keskenduda.


Lisandväärtused tõin välja: parema helikvaliteedi võimalus ja kasvõi see neetud shuffle icon_lol.gif

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 23:51:29 vasta tsitaadiga

Shuffle pohh. Hinnatatõus pereliikmena pohh.

Teenus käib käib enamasti "nööpidega" kuulates ise tööl olles. Pigem on viga nööpides ja/või minu kõrvades (mis kõigil erinevad) kust riistvara võimalikku tipp-soundi on raske saavutada.

Oma muusika-CD kogu müüsin maha pärast seda kui lahkus majast viimane CD-lugeja.

See et füüsilist meediat ostes toetad artisti võibolla rohkem, noh võibolla, aga alati on muid võimalusi selle tegemiseks, kui sa tegelikult ka tahad.

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2024 00:09:02 vasta tsitaadiga

Ma ei kujutaks enam ettegi, et pean mingite plaatide ja MP3 majandama. Kolm kohta, kust kuulan muusikat - auto, telefon ja arvuti. Üheski neist pole plaadimängijat ja mingite mälupulkade ja failidega jamamine oleks lihtsalt ajaraisk. Lossless ja muud sarnast high-end kraami ma taga ei aja ja selle jaoks pole ka vastavaid kõlareidki.
Ses mõttes on Spotify kui selline päris asendamatuks teenuseks muutunud, kui arvestada, et raadio ja televisioon on mõlemad täiesti kuulatamatuks-vaadatamatuks mandunud.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 04.02.2024 00:42:18 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
bugbrake kirjutas:
Selle hinna tõusuga ei hakka küll veel Spotify aktiivsete kasutajate arv langema. Kui sul on juba aastatega sinna kujunenud oma playlistid siis pole eriti viitsimist hakata kuhugi mujale üle kolima, kui just su playlistidest ei hakata lugusid ära korjama.
Mis see oluline lisandväärtus olema peaks? Minu arvates ei pea koguaeg mingeid lisasid juurde leiutama, kui tegemist on muusika voogedastamis teenusega siis sellele võikski keskenduda.


Lisandväärtused tõin välja: parema helikvaliteedi võimalus ja kasvõi see neetud shuffle icon_lol.gif

Palju neid inimesi on kes reaalselt suudavad vahet teha kas on kõrgema kvaliteediga heli või n-ö lossless audio formaat, eks selle kuulamiseks peab ka taseme tehnika olema. Selliseid inimesi kindlasti on aga marginaalne osa kõikidest kuulajatest. Jah see võimalus võiks olla aga see ei ole must have lisa millega masse püüda.
Ma olen enam kui kindel, et enamusele piisab 192kbps kvaliteedist küll ja enam. See n-ö lossless audio jääb süvausklike audiofiilide pärusmaaks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2024 20:00:17 vasta tsitaadiga

Tidalil tervelt 1 kuu trialit. Kes soovib võib järgi poroovida. thumbs_up.gif

Sain omale Spotify sutsu odavamalt ära nihverdada. Aasta pärast saan jälle siia teemasse ägisema tulla. icon_biggrin.gif

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martüür
HV vaatleja
Martüür

liitunud: 01.08.2007




sõnum 05.02.2024 22:00:00 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ma ei kujutaks enam ettegi, et pean mingite plaatide ja MP3 majandama. Kolm kohta, kust kuulan muusikat - auto, telefon ja arvuti. Üheski neist pole plaadimängijat ja mingite mälupulkade ja failidega jamamine oleks lihtsalt ajaraisk.


Kes viitsib, ehitab endale ise striimimise võimaluse - enamikke see ilmselt ei huvita piisavalt. Kodus kuulan lossless'is korraliku setupiga, lennus olles (autos või niisama ringi liikudes) tuleb audio üle võrgu kadudega formaadis (MP3 320kbps CBR), ja seda juba puhtalt andmemahu säästmise kontekstis, sest FLAC ei kaalu just vähe.

bugbrake kirjutas:
Ma olen enam kui kindel, et enamusele piisab 192kbps kvaliteedist küll ja enam. See n-ö lossless audio jääb süvausklike audiofiilide pärusmaaks.


Ei jää alati süvausklike audiofiilide pärusmaaks. Kui on isegi parem kui keskpärane setup ja algmaterjali kvaliteet piisavalt hea ja nüansirikas (näiteks pole järjekordne loudness war'i ohver), mida kuulata, siis on vahe siiski tuntav. Aga siin on nii palju subjektiivseid nüansse. Päeva lõpuks tasub lihtsalt muusikat nautida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 06.04.2024 11:18:06 vasta tsitaadiga

konukrent nimega Tidal tegi vist mingi pakettide ülevaatuse ja hi fi plus paketi hind langes minu mobla ekaani järgi 7,50 peale.

https://www.theverge.com/2024/3/5/24091308/tidal-subscription-price-cut-high-res-atmos
mingi selgitav artikkel ka .


bugbrake kirjutas:
Ma olen enam kui kindel, et enamusele piisab 192kbps kvaliteedist küll ja enam. See n-ö lossless audio jääb süvausklike audiofiilide pärusmaaks.


Pigem kogemuse ja kasutuses oleva riistvara pärusmaa. 14 aastase poisikesena oli suvaline raadio kõlar ka fantastiline muusika vahend. Täna enam ei ole.
Mu enda suhtumine on alati olnu. Jama pole siis kui mul muusika kvaliteet hea on ja ma sellest aru ei saa. Jama on siis kui muusika kvaliteet halb on ja ma sellest aru saan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Spotify üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.