Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: iPod Mini 4GB 2nd Generation märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 28.08.2005 22:39:00 Ülevaade: iPod Mini 4GB 2nd Generation vasta tsitaadiga


Valisin iPod'i, sest väidetav aku eluiga on tunduvalt pikem kui Creative Zen Microl, ja ka Apple logo mängis oma osa. Esimene mulje karbist oli: omfg, tõsiselt väike! Pakendatud oli kenasse pappkuubikusse, mille ümbris oli minimaalselt kaunistatud Apple logoga ja iPodi elusuuruses piltidega. Väga kerge oli seda avada, ning esmane pilk iPodile endale kinnitas muljet: kui väike!

Lisaks olid pakis veel 2 Apple logoga kleepekat, USB kaabel, kõrvaklapid, kõrvaklapi otsa padjakesi kaks paari, manuaal paberil, vööklamber ja CD, kus oli peal iTunes, iPodi mõned kuud vana tarkvara ning manuaal.
Kohe lülitasin asja ka sisse ning sättisin õigeks iPodis kella ning kuupäeva. Peale arvutiga ühendamist installisin kaasasolnud plaadilt iTunesi, ning uuendasin mängija tarkvara. Kopeerinud üle mõned lood, hakkasin neid kuulama. Esmamulje oli väga positiivne: kristallselge helikvaliteet. Ka helitugevusest puudu ei tule. Proovisin veel mänge, mida on 4. Huvitavaim tundus "Music Quiz", kus iPod hakkab mängima suvalisest loost katkendit, ning lühikese aja jooksul pead kuvatavast nimekirjast õige loo üles otsima.

Paar päeva hiljem olin otsusele jõudnud, et Mini oli iga senti väärt. Kõrvaklappide pealt olid otsapehmendused ära kadunud kusagile, ning akus oli ikka veel elujõudu. Mõningat kohanemist vajas harjumine "Click Wheel"'i tundlikkusega, ning iPodi alumiiniumkestale olid paar täket tekkinud tänu samas taskus olnud võtmetele. Kaasasolnud kõrvaklapid olid meeldivaks üllatuseks; ainult vaiksel helitugevusel kõlasid kõrgemad toonid summutatult. Kui aga heli poole peale sättida, mis on minu jaoks normaalne helitugevus linnas liikumiseks, ei oska midagi klappidele peale värvi ette heita. Bass on hea ning kõrged on selged, lisaks kuulsin nii mõneski muusikapalas üllatusena uusi helisid, mida muusikakeskus ega arvuti helikaart veidi kehvemate kõlaritega pole suutnud esitada. Maksimaalsel helitugevusel ei ole ma siiani suutnud moonutusi helikvaliteedis leida. Mahutab ~600 lugu, kvaliteediga 256kbps ning mp3 formaadis.

Mõnevõrra negatiivse üllatusena ei saa muusikat kopeerida iPodi otse Windows Explorerist, vaid peab kasutama kas iTunes'it või mõnda kolmanda osapoole programmi. Mälupulgana tunneb Windows Explorer ära iPodi kui 3,7gb suuruse andmekandja, kuhu saan liigutada erinevaid faile. Lihtsalt sinna kopeeritud muusikat iPod aga ei tunnista. iTunesis olen alati iPodi sünkroniseerimise arvutis leiduva muusikaga keelanud, sest lisan muusikat mitmest arvutist. Koopia iTunesi installerist on püsiva koha leidnud seal. Samas sorteerib iTunes iPodis lood kohe ära erinevate näitajate järgi. iTunes annab hiljem ka infot, mitu korda oled mingit lugu kuulanud ning kuidas oled lugusid hinnanud skaalal ühest viieni. Hindamine on paari nupuvajutuse küsimus iPodis, ning huvitav ajaviitevõimalus.

iPodi peamenüüst saab valida, kas tahan liikuda muusikakogus ringi albumite, lugude, esitajate, või zanrite kaupa. "Click Wheel" teeb navigeerimise masendavalt lihtsaks. Isegi treenimata monkey.gif saaks hakkama teatud loo ülesleidmisega sekundite jooksul. Menüüs üles-alla liikumine toimub sõrme kas päri- või vastupäeva liigutades vastu ringi äärmist osa. Hoides all 'Play' osa, lülitab mängija end välja. 'Menu' veerandit muljudes aktiveerub sinakas taustvalgustus, mis on minu meelest tsipakene liiga hele, ja selle kontrasti ei saa sättida. Pimedat ruumi valgustab samahästi, kui led võtmehoidja. Ekraan on väga hästi hämaras loetav ka ilma taustvalgustuseta.

Kokkuvõtteks: Omamoodi nišitoode, mis saab oma peaülesandega, muusika mängimisega, fantastiliselt hakkama. Lisafunktsioone on ja lisasid rohkem kui küll, kuid üllatuslikult raadiot nende hulgas pole ning algselt pole pakis just palju asju. Navigeerimine on isegi liiga lihtne.

Soovitan soojalt, numbrite keeles 8/10.

Suur valik pilte on olemas ametlikul kodulehel, http://www.apple.com/ipodmini/

+ Suurus, disain, tegu on iPod'iga!
+ Helikvaliteet, ning kaasasolnud kõrvaklapid.
+ "Click Wheel"' iga pole menüüd probleemiks.
+ Mahutavus vs hind: 1 mb hinnaks on alla 80 sendi. Suvalise 512mb hiina flash-mäluga mp3 mängija puhul maksab 1mb rohkem, kui 2 krooni.* (*Eeldusel, et iPod Mini maksab 3000.- ning 512mb pulk 1000.- või rohkem.)
+ USB 2.0 tagab kiire kopeerimise.
+ Informatiivne selgelt loetav ekraan ning selgelt liigitatud menüüd.
+ Aku eluiga.

+/- Helifailide kopeerimine peab toimuma läbi vastava programmi. Sünkroniseerimisega kaasneb oht, et kaotad kõik muudest arvutitest saadud muusika.

- Hind ning lisad on kallivõitu.
- Raadiot pole.
- Alumiiniumkorpus on üsna vastuvõtlik püsivatele kriimustustele.
- Sisemine aku, mille isevahetamine katkestab garantii.
- Kasin lisavarustus pakis: puudub seinaadapter ning firewire kaabel.
- Laadimine toimub ainult USB 2.0 pordi kaudu. (Kuigi mul laadis ka USB 1'st.)


Tähtsamad ja vähemtähtsamad tehnilised andmed ning võimalused


Põlvkondade erinevused - teise põlvkonna iPod Mini aku eluiga on 18 tundi ning pakist puudub seinalaadija. Esimese põlvkonna iPod Mini aku kestis 8 tunni kanti, ning pakis oli laadija. Ka on teise põlvkonna puhul värvivalikust eemaldatud kuldne iPod, mis osutus kõige ebapopulaarsemaks värviks.

Aku eluiga: järjest mängis 21 tundi maksimaalsel helitugevusel, shuffle funktsioonil, ilma taustvalgustust kasutamata.
Kui iga päev ~3 tundi kuulata koos tiheda taustvalgustuse kasutusega, peab vastu 5 päeva.

_________________
Allkiri


viimati muutis MelesMeles 27.09.2005 21:19:50, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
swompy
HV vaatleja

liitunud: 27.06.2003




sõnum 28.08.2005 23:12:15 vasta tsitaadiga

Endal on ka iPod mini 6Gb roheline. Tahtsin seda öelda. et asi mis mind tõsiselt ipodi juures häirib on see, et seal ei saa lugusi enquesse panna. Nagu winampis saab. Vajutad nuppu ja ta mängib järgmisena ise selle loo. Saab nii teha, et otsid loo üles ja "jätad ekraanile" ja enne käimas olema loo lõppu pead kiirelt järgmise loo ise mängima panema. Samas saab teha On-the-go playliste. Ehk siis ipodis endas playliste teha. Aga enque funktsiooni see ikka ei asenda.
Veel ei meeldi mulle see, et tähemärkide arv kaustas "notes" on piiratud. Ehk siis ipodi saab panna txt ja doc laiendiga file ja laiendita file, mis sisaldavad teksti ja seda saab ipodis lugeda. Ja mulle tundus, et sinna ei saa panna nii palju teksti, kui mälu on. Võimalik, et tegemist oli minu poolse kalaga, aga katsetamisel katkes jutt minu ipodis lihtsalt poole sõna pealt ära. Ja valge klickwheel ja kõrvakalpid ei ole ka väga lahedad. Wheel määrdub ja kõrvaklapid ka. Puhastan neid päris tihti. Kõrvaklapi juhe on ipodi juurest veits sinakas, kuna hõõrub vastu teksapükse ja see "annab vävi"
L ja R märgid kõrvaklappidel hakkavad ka kuluma. Natuke on ainult näha veel :X Kõrvaklappide eneste kohta ütleks seda, et Sony 400 eeqused nööbid tegid sitemat soundi kui ipodiga kaasas olevad.

Ja neile kes kahtlevad, kas osta 4 või 6 GB ipod siis praegu soovitaks ma 4 GB Mul on ipod praktiliselt kogu aeg ½ tühi. Mingi 2-3 giga panen peale ja sellest on küll. Suuremat ipodi soovitan ainult siis, kui on tõsine kavatsus seda välise kõvakettana kasutada, info trantsportimiseks. Muusika jaoks piisaks mulle sellest 4-jast gigast küll ja küll.
Kinnitan seda, et helikvaliteet on väga hea, ka väga kõvasti kuulates. Sporti on ka sellega väga hea teha. Vöö klambriga on ta väga kindlalt su vöö küljes, võid muretult sõita/joosta/hüpata teha mida iganes.
Igatahes soovitan!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 29.08.2005 00:36:50 vasta tsitaadiga

swompy kirjutas:
Veel ei meeldi mulle see, et tähemärkide arv kaustas "notes" on piiratud. Ehk siis ipodi saab panna txt ja doc laiendiga file ja laiendita file, mis sisaldavad teksti ja seda saab ipodis lugeda. Ja mulle tundus, et sinna ei saa panna nii palju teksti, kui mälu on. Võimalik, et tegemist oli minu poolse kalaga, aga katsetamisel katkes jutt minu ipodis lihtsalt poole sõna pealt ära.


Minu teada 4KB ainult, ehk siis 4096(?) tähemärki plain texti.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marut6bi
HV vaatleja
marut6bi

liitunud: 01.06.2004




sõnum 29.08.2005 08:37:41 vasta tsitaadiga

Oleks soov endalegi taoline riistapuu soetada. Jama on ainult selles, et hv.ee-s on näha, et seda müüagse ainult digizone'is ja see asub tartus. Kuid sinna mul eriti asja ei ole. Äkki oskab keegi anda nõu kus ma asja tallinnas aetud saaks?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fbrz
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2004




sõnum 29.08.2005 09:01:39 vasta tsitaadiga

marut6bi: tallinnas IM arvutites on ka: www.mac.ee ja enteri arvutisalongid peaksid ka seda kraami müüma. HV ei ole (veel) koht, kus kõik müüjad olemas on.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 29.08.2005 11:35:30 vasta tsitaadiga

Jään aku teste su käest ootama ,sest just see on praegu sundinud midn teisi playereid ostma...
Aga üldiselt siin eespool räägiti kust osta: HV foorumitest- vahepeeal sai siit iPod minisi tellida ja osta ligi kahe tuhandega !

aga swombyle- osta väiksema mahutavusega ja rohkem kui pooleväiksema aku elueaga player kui hinnavahe ei ole ju nii suur( ei ole ju ? )
ei tea suht mõttetu...Ja muidugi oleneb inimesest kuidas kasutad jne.. Mul oli vahapeal 20 gigane ja poole gigane.
Kasutasin kordamööda ja mõlemad tundusid väga -tõesti väga head, muidudi 2 on ikka priiskamine ja müüsin ühe maha.
Mõlemad olid muusikat täis ( umbes 20 giga mul ongi kokku) üks sobib kui lähed tead kroraks välja käid siin käid seal mida iganes...
Samas teisega võid minna kasvõi nädalaks reisile ja igapäev erilood- see jsut ,et sul valik nii suur, valid mdia tahad- Muidugi sa ei kuula kõike seda, aga just valik.


Aga Hallq - mingeid lisasi plaanid osta? Kindlasti tee siis siia kah nendest väike ülevaade kasvõi siia samsse teemasse


Ja helitugevus- on ta ikka okei- seal ei ole seda piirangut peal mis need Prantslased vist vahepeal välja mõtlesid?
Et kui sa paned helipõhja kas siis on sul lihtsalt okei kuulata - lihtsalt väga vali on- või on ta vastikult vali juba?

Mingi "line Out" funktsioon on kah? ,et kui ühendad suurema keskuse külge vms,et ananb tugevamt või teistmoodi signaali vms.
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 29.08.2005 11:50:11 vasta tsitaadiga

Ra* kirjutas:
Jään aku teste su käest ootama ,sest just see on praegu sundinud midn teisi playereid ostma...
Aga üldiselt siin eespool räägiti kust osta: HV foorumitest- vahepeeal sai siit iPod minisi tellida ja osta ligi kahe tuhandega !Aga Hallq - mingeid lisasi plaanid osta? Kindlasti tee siis siia kah nendest väike ülevaade kasvõi siia samsse teemasse

Ja helitugevus- on ta ikka okei- seal ei ole seda piirangut peal mis need Prantslased vist vahepeal välja mõtlesid?
Et kui sa paned helipõhja kas siis on sul lihtsalt okei kuulata - lihtsalt väga vali on- või on ta vastikult vali juba?

Mingi "line Out" funktsioon on kah? ,et kui ühendad suurema keskuse külge vms,et ananb tugevamt või teistmoodi signaali vms.


Vahepeal pakuti siin ja teistes foorumites küll iPod Minit 2k eest, kuid see jäi ainult jutuks, müüja lubas juba mitmendat kuud, et hakkab tegelema... icon_confused.gif.
Lisasid esialgu ei plaani soetada. Ehk uued klapid kunagi... Helitugevusel mingit piirangut peal pole, kuid puhas heli petab ära küll, lihtsalt ei saa aru, kui valjult muusikat kuulad, enne kui klapid peast ära võtad ja kõik ümbritsevad helid nii kauged tunduvad... icon_razz.gif Et väga vali, aga mitte vastik. Väljundiks on ainult kõrvaklapi väljund. Muusikakeskuse taha ühendatuna tundus aku kiiremini tühjenevat.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonks
HV vaatleja

liitunud: 24.08.2005




sõnum 30.08.2005 23:06:15 vasta tsitaadiga

Kaua võtab aega pleieri laadimine USB-ga ja kaua adapteriga. Ise kahtlen praegu iPod Mini ja Creative Zen Micro vahel.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 31.08.2005 18:33:19 vasta tsitaadiga

Oman kaa ja soovitan soojalt... IM arvutites saab asja kätte 3200 eeki eest.
Mis applesse puutub siis jah meil siin HV's ei ole eriti palju maci sõpru...
tagasi üles
tonks
HV vaatleja

liitunud: 24.08.2005




sõnum 01.09.2005 17:24:28 vasta tsitaadiga

Millal pildid jõuavad? Kas asi mahub ka normaalselt teksa tagataskusse ära ja ei häiri istumisel?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 01.09.2005 19:03:42 vasta tsitaadiga

Piltidega läheb aega, digikas pole minu valduses hetkel. Googlest leiab ka päris kõvasti pilte. Laadimise kohta oli kodulehel kirjas infot. Et 4 tunniga laeb USB kaudu täis, ja 2 tunniga laeb 80% kogumahtuvusest. Adapterit teise põlvkonna iPod Mini pakis ei leidu.
Tagataskus ma seda ei kanna, ning peale istuda ei kavatse. Muidu mõõtudelt on Mini Nokia 3310'st u.1cm võrra lühem, mõned mm laiem ning ligi poole õhem. Kaalukauss kipub iPodi poole natuke.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArturTT
HV veteran
ArturTT

liitunud: 04.10.2004




sõnum 03.09.2005 14:37:39 vasta tsitaadiga

Hallq Kuskohalt sa selle ostsid? (vaatan et mac.ee-s ja digizones on nad alles lattu saabumas?)
_________________
Kommentaarid: 146 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 03.09.2005 23:12:22 vasta tsitaadiga

ArturTT kirjutas:
Hallq Kuskohalt sa selle ostsid? (vaatan et mac.ee-s ja digizones on nad alles lattu saabumas?)


HinnaVaatluse kaudu omandasin selle.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kutt16
HV kasutaja
kutt16

liitunud: 13.07.2002




sõnum 04.09.2005 15:11:59 vasta tsitaadiga

Sain ka siis lõpuks 4gb rohelise ipod mini (sõbra käest ostsin) ning siiamaani olen asjaga rahul thumbs_up.gif . Vahepeal hakkas küll USB kaudu ipod jamama (itunes ei tundnud enam ära) aga siis lasin peale uue softi ja nüüd kõik jälle korras.
Lisaks ostsin ka juurde itrip mini, et kuulata ka ipodi autos läbi raadiosageduse ning ka kodus läbi muusikakeskuse, kuid kahjuks polnud kvaliteet kiita, hakkas sahisema ja vilistama. Seega viin selle jupi poodi tagasi (sealt öeldi ka, et kui ei tööta korralikult, siis tooge tagasi). Ostsin ka ipod socki, kuna ei tahaks oma mängijat ära kriimustada. Maksis vaid 75.-
Olen käinud ka ipodiga jooksmas ning kinnitasin ta kaasasoleva klambriga oma pükste külge, kus ta püsis hästi.

Kahju on aga sellest, et ipodiga ei saanud kaasa tavalist laadijat, mille saab panna seinastepslisse aga elab üle. Järelikult peab arvuti igal pool kaasas olema, mis võib osutuda tüütuks, kui näiteks minna kuhugile reisile vms.

-edit-
mitu korda on hakanud viimasel ajal viskama ette järgmist veateadet itunesis: " The ipod cannot be ejected because it contains files that are in use by another application". Kuigi kõik proged on mul kinni... mul jääb üle vaid oodata, kuni arvuti lõpuks vabastab mu ipodi.

_________________
aka Quiet Storm
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 26.07.2003




sõnum 04.09.2005 15:28:46 vasta tsitaadiga

kutt16 kirjutas:
mitu korda on hakanud viimasel ajal viskama ette järgmist veateadet itunesis: " The ipod cannot be ejected because it contains files that are in use by another application". Kuigi kõik proged on mul kinni... mul jääb üle vaid oodata, kuni arvuti lõpuks vabastab mu ipodi.


See võib vabalt olla WMP süü. Pane taskbariga kõik WMP'ga seotud protsessid kinni ja proovi uuesti. Mul laeb ka Traktor DJ Studio iPodi lood andmebaasi, saan iTunes'st sama errori. Aga midagi pole mul juhtunud, kui julmalt selle juhtme tagant rebin, ilma eject'i vajutamata. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kutt16
HV kasutaja
kutt16

liitunud: 13.07.2002




sõnum 04.09.2005 19:38:09 vasta tsitaadiga

ma vist avastasin selle programmi (O&O Defrag), mis ei lubanud ipodi disconnectida. Tänud abi eest, raxz.
_________________
aka Quiet Storm
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1Miku
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2005




sõnum 04.09.2005 21:09:29 vasta tsitaadiga

Kutt16, kaua su iPod on elanud. On akuga probleeme? olen kuulnud et aku hakkab surema umbes aasta pärast peale ostmist ja et selle vahetamine on sigakallis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kutt16
HV kasutaja
kutt16

liitunud: 13.07.2002




sõnum 05.09.2005 08:37:12 vasta tsitaadiga

1Miku kirjutas:
Kutt16, kaua su iPod on elanud. On akuga probleeme? olen kuulnud et aku hakkab surema umbes aasta pärast peale ostmist ja et selle vahetamine on sigakallis



Ipod on elanud mingi 2 nädalat. Akuga probleeme pole , kuigi ta on mul pidevalt ka usb`s (kust ta laeb ennast), sest lisan pidevalt uusi lugusid. Mis hinnaklassi see kogu akuvahetusprotsess umbes jääb siis?

_________________
aka Quiet Storm
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 05.09.2005 19:07:16 vasta tsitaadiga

kutt16 kirjutas:
1Miku kirjutas:
Kutt16, kaua su iPod on elanud. On akuga probleeme? olen kuulnud et aku hakkab surema umbes aasta pärast peale ostmist ja et selle vahetamine on sigakallis



Ipod on elanud mingi 2 nädalat. Akuga probleeme pole , kuigi ta on mul pidevalt ka usb`s (kust ta laeb ennast), sest lisan pidevalt uusi lugusid. Mis hinnaklassi see kogu akuvahetusprotsess umbes jääb siis?


Apple tehnikud vahetavad aku ära 99$ eest. Kui ise mässad, saad aku kätte ~30$ ning vahetuse käigus iPodi avamine jätab armid ühele iPodi otsale. Netis juhendeid leidub.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kutt16
HV kasutaja
kutt16

liitunud: 13.07.2002




sõnum 07.09.2005 08:05:50 vasta tsitaadiga

Hallq kirjutas:

Apple tehnikud vahetavad aku ära 99$ eest. Kui ise mässad, saad aku kätte ~30$ ning vahetuse käigus iPodi avamine jätab armid ühele iPodi otsale. Netis juhendeid leidub.


mac.ee lehel eraldi akut ei müüda, seega peab selle usast tooma vist...

_________________
aka Quiet Storm
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 07.09.2005 11:11:11 vasta tsitaadiga

kutt16 kirjutas:
mac.ee lehel eraldi akut ei müüda, seega peab selle usast tooma vist...
Jep, usa'st või mingi kolmanda firma kaudu peab tellima. Siit näiteks
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kutt16
HV kasutaja
kutt16

liitunud: 13.07.2002




sõnum 07.09.2005 14:06:23 vasta tsitaadiga

Hallq kirjutas:
kutt16 kirjutas:
mac.ee lehel eraldi akut ei müüda, seega peab selle usast tooma vist...
Jep, usa'st või mingi kolmanda firma kaudu peab tellima. Siit näiteks


tänud info eest thumbs_up.gif

_________________
aka Quiet Storm
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 09.09.2005 13:49:37 vasta tsitaadiga

Aku vahetatakse välja, kui see enam üldse ei pea.Praegu pole enam mõtet uuest peast mini osta, nano on sama hinnaga aga poole pisikesem.
(mahub münditaskusse)
Eks uurige ise lähemalt:
http://www.apple.com/ipodnano/
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArturTT
HV veteran
ArturTT

liitunud: 04.10.2004




sõnum 09.09.2005 14:37:12 vasta tsitaadiga

Endal just ipod mini eelmine nädal tellitud icon_redface.gif Samas mulle on olulisem ketta maht st 4gb nano on 4190 eek aga 4gb ipod mini on 3290 eek.
_________________
Kommentaarid: 146 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wezb
HV kasutaja

liitunud: 29.04.2003




sõnum 09.09.2005 14:42:05 vasta tsitaadiga

Omand 6kuud.Olen akut korralikult laadind aga suht läbi.Mõnikord peale laadimist ei käivitu ja mõnikord ei tööta scrollwheel.
Tegelt on asi õe oma ja endale ma enam ei ostaks ,mõnus ta on aga 2k aastas akudele jne ei ole eriti meelitav.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: iPod Mini 4GB 2nd Generation mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.