Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 402, 403, 404, 405  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
1%
 1%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 6 ]
20-25"
17%
 17%  [ 44 ]
25-30"
42%
 42%  [ 107 ]
30-35"
25%
 25%  [ 63 ]
35" või suurem
10%
 10%  [ 27 ]
hääli kokku : 250

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 27.11.2023 21:13:48 vasta tsitaadiga

MacT kirjutas:
Hetkel ei kipu võtma OLED ekraanigi võtma.

Igatahes kellelgi kogemusi Alienware AW2724DM, kuidas tagatausta kumamine ja ips glow esineb ka?
Kõige esmane idee oli LG 27GR75Q-B.

Kuidas teil vedanud on LCD IPS ekraanidega?
Tean, et iga isend varieeruv.



Üks sama s*tt kõik. Sorry aga see on minu arvates nii. Alles on veel üks töötamiseks mõeldud IPS ekraaniga kuvar aga see on töökuvar, mis ei ole minu oma. Glow on päris halb mingi philipsi toode.

Telekas on OLED ja nüüd ka uus 49" Samsa QD-oled millel teise generatiooni paneel. Enam ei taha nähagi LCD kuvareid kodus. Mingit glow muret ja naudin tehnoloogia arengut. Kui arvuti pealt saab kuskilt kokku hoida, siis monitori osas pidasin vajalikuks see ost ära teha ja liikuda täielikult oled peale. Peale filmide vaatamsit oledtelekast oli LCD monitori kuvari pilt päris kurb vaatepilt.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 27.11.2023 21:30:12 vasta tsitaadiga

Zonerman, kas sind häirib teadmine, et glow on olemas või päriselt häirib? Ma läksin peale 3 VA monitori IPS peale ja ei ole kordagi mingit glow probleemi täheldanud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2023 22:01:24 vasta tsitaadiga

endal just vastupidi, liikusin IPS'lt VA'le ja silm kohe puhkab...ips'i glow oli ikka väga häiriv just filmide vaatamisel
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MacT
HV kasutaja

liitunud: 19.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2023 22:20:17 vasta tsitaadiga

Zonerman, See ongi huvitav lugu, et samas ei taha üle 500 euro minna, siis võta juba ligi OLED. Teistpidi programmeerimine ja veebis olemine võivad päris kiiresti kaasata "sisse-põlemise". Muidugi ei tööta 24/7 ja vahepeal muud multimeediat samuti.

Nipi1000, VA puhul olen uurinud, et paljudel on mureks "kummitamine" e. ghosting ehk siis järelvirvendus? ja teine asi on "smearing", päris huvitav info, just uurisin, et kui hoiad mänge lihtlähedale värskendussagedusele bvvõi vähendada anomaaliad.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2023 22:44:35 vasta tsitaadiga

VA miinuseks jah teatud halltoonide aeglus(oleneb jällegi vist mudelist, eelmisel VA monitoril oli seda rohkem) ja olen paaris mängus seda ka kohanud, et kui ainult mängimine eesmärgiks, siis IPS ehk mõistlikum. isiklikult aga IPS enam ei vaata just glow pärast, kuna vaatan ka filme ja VA parem kontrastsus ja glow puudumine on enda jaoks määrav. OLED oleks tore, aga hetkel valikut vähe ja hind kallis
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 28.11.2023 13:05:45 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Zonerman, kas sind häirib teadmine, et glow on olemas või päriselt häirib? Ma läksin peale 3 VA monitori IPS peale ja ei ole kordagi mingit glow probleemi täheldanud.


Mis ma selle teadmisega peale hakkaks kui ma seda ise ei näeks? Mingit tööd teha valgel taustal ei ole oluline see glow. Küll aga mängudes, kus on pimedamad kohad jne, siis kui korra oled näinud, siis enam ei saa mitte näha.

Aga see on väga sõltuv kasutajast. Mõned ei näe erinevusi paljudes aspektides monitoride puhul, see on väga subjektiivne siin väga vaielda ei saa. VA kuvar oli mul vist viimati mingi 7-8 aastat tagasi. Värvid head aga mängimiseks oli see üsna halb ei tea kui head uued on aga ei plaani selle tehnoloogia peale enam liikuda ka.

MacT kirjutas:
Zonerman, See ongi huvitav lugu, et samas ei taha üle 500 euro minna, siis võta juba ligi OLED. Teistpidi programmeerimine ja veebis olemine võivad päris kiiresti kaasata "sisse-põlemise". Muidugi ei tööta 24/7 ja vahepeal muud multimeediat samuti.


Ega siin valikuid väga siis ei ole. OLED paneeliga sõltuvalt suurusest ja muudest nõudmistest on ikkagi suhteliselt kallis tehnoloogia just arvuti monitoride osas. Telekate puhul on hinnad päris palju alla tulnud. Eks tuelb sul siis oodata veel paar aastat. Aga ega inflatsioon teeb ka oma töö ja 500 eest ei pruugi siis ka saada icon_smile.gif
Kui sa üle 50% ajast tegeled tööga ja ei kasuta dark backgroundi enamuse ajast, siis ei soovita OLED jah. Mul töötamiseks on IPS kuvar kõrval.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 28.11.2023 13:16:11 vasta tsitaadiga

Zonerman, huvi pärast, et kas glow ehk tagavalgustuse läbipaistmine selle kuirkuulsa AU optronics aegadest või nüüd uuemad ka?
Mul oli mingi LG esimesi IPSe ja kui MG279q peale liikusin, siis läks olukord hoopis hullemaks jah. Aga tõesti vahepeal paremaks pole läind olukord, või on asi 120Hz+ monitorides kus tagant kumab valgust läbi rohkem?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2023 14:36:00 vasta tsitaadiga

Liikusin hiljuti Neo G9 49" (mitte OLED, vaid VA) peale LG IPS-ist (850B vms see peamine mudel oli).
Värvid olid IPS-il ikka head, pole midagi parata. Meeldiv oli. Nüüdseks HDR-iga ja SDR-iga NEO G9 VA saanud üsna paika ning on okei.
Mängudes HDR väga meeldiv kasutada ning mitte OLED puhul üks parimaid rtingu jne platvormide reviewde järgi.

OLED ei saa, sest teen tööd sama arvutiga. Lisaks mängin tihti ühte sama mängu, kus UI sulaks ma usun selle 2-3 aastaga sisse küll.
Seega ma ei bashiks IPS-i päris sedasi. Mulle isiklikult väga meeldis kasutada.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 28.11.2023 15:05:40 vasta tsitaadiga

Tulevad vanad head ajad meelde, kus läksid korra eemale siis tagasi tulles näitas ekraan vilkuvat tähtede mängu. Tõesti nüüd AI ajastul screen saverit ei osata enam tööle panna?
Või screen saver ka OLED burn in vastu ei aitaks?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 28.11.2023 15:41:06 vasta tsitaadiga

kõigil tehnoloogiatel on oma miinused aga need sõltuvad väga palju konkreetsest paneelist - mitte isendist vaid alamtüübist.
kiired ja/või odavad ipsid kipuvad olema üsna valusa ips glowga. näiteks mul oli pg279q kõrvuti pls paneeliga eizo monitoriga, esimesel oli glow juba väikse nurga alt päris hästi näha, teisel ei olnud ka ekstreemsete nurkade alt.
va hädad on tumedate halltoonide üleminekud, mis on oluliselt aeglasemad, ehk siis see smearing vastavate piltidega. ja teine on gamma shift, ehk nurga alt tuleb selgelt mingi toon (tavaliselt roosa) ekraanile peale.
samas ipsid jäävad kontrasti osas sinna 1:1000 kanti kui va teevad 1:3000 kuni 1:5000.
oledi hädad on lcd-dega võrreldes väiksem heledus ja imageretention/burnin oht.

peale üsna pikalt oled teleka probleemivabalt kapi peal olemist võtsin ka monitoriks (ka töötegemise jaoks) oledi ja esimese aastaga pole (vähemalt pildi ja ekraani toimimise osas) ühtegi põhjust kahetseda. täna teised tehnoloogiad pildi osas lihtsalt ei kannata võrdlust.

edit:
Vael kirjutas:
Tulevad vanad head ajad meelde, kus läksid korra eemale siis tagasi tulles näitas ekraan vilkuvat tähtede mängu. Tõesti nüüd AI ajastul screen saverit ei osata enam tööle panna?
Või screen saver ka OLED burn in vastu ei aitaks?
aitab muidugi. lühema perioodiga screensaver või veel parem standby.
mitte keerata heledust põhja on ka abiks. telekate puhul hea ka mitte keerata maha häirivaid kaitsemeetodeid, ennekõike abl ja regulaarset paari piksli võrra pildi nihutamist.
täna peaks ka opsüsteemidel dark mode mingil kujul olemas olema, mis aitab oledi puhul mitmest küljest.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 28.11.2023 16:11:31 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Zonerman, huvi pärast, et kas glow ehk tagavalgustuse läbipaistmine selle kuirkuulsa AU optronics aegadest või nüüd uuemad ka?
Mul oli mingi LG esimesi IPSe ja kui MG279q peale liikusin, siis läks olukord hoopis hullemaks jah. Aga tõesti vahepeal paremaks pole läind olukord, või on asi 120Hz+ monitorides kus tagant kumab valgust läbi rohkem?


Uuematel on ka aga kui palju sõltub väga mitmest asjaolust ja üks peamine on ikkagi konkreetne isend, kus see võib näiteks külgedelt rohkem läbi kumada. Mul oli enne mingi samsungi IPS ca 5 aastat vana, sellel oli päris hull. Praegusel Philipsil 34" on näiteks paremal pool veidi keskosast allpool glow hästi näha. Aga musta pildiga või tumedal taustal on see läbi kumamine selgelt näha ka 60hz peal.
IPS on minu hinnangul ideaalne ruumis või toas kuhu paistab palju päikest ja on väga valge tihti või ei saa ruumi sisse tulevat valgust piirata. Siis on see glow effekti tunnetus madalam.

infect kirjutas:

OLED ei saa, sest teen tööd sama arvutiga. Lisaks mängin tihti ühte sama mängu, kus UI sulaks ma usun selle 2-3 aastaga sisse küll.
Seega ma ei bashiks IPS-i päris sedasi. Mulle isiklikult väga meeldis kasutada.


Ei sula mängudes midagi vähemalt gen2 paneelidega, kui sa just iga päev 8+ tundi sama mängu mängid ja vahepeal ekraani pilt ei muutu a la menüü või loading screen jne. Natuke ebausutav. Samsungi 49" OLED ma vahepeal mänimisel olen märganud screen shifti ja see aitab hästi. Just tegin pühapäeval täieliku screen burnin testi läbi. Ühtegi sisse põlemist pole veel paari nädalaga isegi aimatav, kuigi olen ka julgemalt youtube vaadnud nüüd mitu tundi aknas.
Ühe korra on see monitor tahtnud teha screen refreshi niiöelda ca 8 minutit võttis. See on ainus miinus uue tehnoloogiaga, et ma saan skippida aga see tuleb ette suvaliselt mängimise ajal. Järgmine kord tuli, siis lasin ära teha mängu ajal pausi tehes. Peale seda jätkasin mängimist ilma mängust väljumata.

Aga OLED puhul on tavaline, et desktopil ikoone ei kuva ja taskbar on peidetud. Ise kasutan backgroundiks steam engine oma, liikuv siis.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2023 16:29:54 vasta tsitaadiga

londiste, ainus mis kannatab võrrelda oma MacBook Pro mini-LED, mis on tõesti hea. OLED on muidugi parim, aga kui tõesti ainult suusatamist passida ja excelis kirjutada, siis MB Pro paneel on väga hea. Samas ma kasutan neid juba tükk aega nii ja ühtegi probleemi aasta jooksul pole tulnud.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2023 16:54:00 vasta tsitaadiga

IPS Black on nüüd ka 120Hz. Oma omadustelt peaks see olema suurema kontrastiga ja asuma tavalise IPS ja VA vahepeal: https://tftcentral.co.uk/news/dell-u2724d-and-u2724de-27-monitors-announced-with-the-first-120hz-ips-black-panels
Mis VA puutub, siis vähemalt mängimise aspektist uuemad Samsungi mudelid väidetavalt kõlbavad küll, eriti kui need on kombineeritud Mini-LED tehnloloogia ja 1000+ tsooniga HDR jaoks aga teistel VA paneelidel on ikka samad vanad vead.

Määravaks saab ka hind. Mida odavamaks OLED muutub ja mida enamates formaatides seda pakutakse, seda enam kahaneb kallite IPS ja VA paneelide turg. 800+ maksvat IPS või VA küll enam tänapäeval ei ostaks. Siis peab olema ikka mingi kindel usecase või mõõtmete/reso nõue mis OLED välistab.
Odavamas otsas jäävad IPS ja VA ikka domineerima. TN on üsna surnud ka odavas otsas v.a mingid esports mängude jaoks mõeldud üksikud mudelid mis maksvad pea OLED raha.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2023 13:59:27 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Tulevad vanad head ajad meelde, kus läksid korra eemale siis tagasi tulles näitas ekraan vilkuvat tähtede mängu. Tõesti nüüd AI ajastul screen saverit ei osata enam tööle panna?
Või screen saver ka OLED burn in vastu ei aitaks?


Endal kasutusel Marine Aquarium screensaver - kalad ujuvad ja ka pilt liigub koguaeg vaikselt edasi tagasi. Lisaks võib näiteks LG puhul seadistada ära LGcompanioniga sedasi, et töötab nagu tavaline moll ehk läheb käima ja teeb shutdowni koos arvutiga. Lisaks olemas featuur "turn off screen, et lülib ekraani välja aga näiteks kõlaritest tulev muusika jne. jääb mängima".

londiste, OLED'i see nn. väiksem heledus on ju suht ebaoluline kui mustad toonid on täiesti mustad. LCD puhul loomulikult kui täiesti must on kõigest tumehall ja glow'ga siis valge peab ikka eriti silmi sulatama, et tunduks tummine vahe. Burn in puhul tahaks tegelt teada,et kas kõigil neil kel kodus ka näiteks mängukonsool on siis ostetud spetsiaalselt LCD telekas konsooli jaoks?

Üldiselt testid on näitand, et burn in probleem pigem QD-OLED paneelidel. LG WOLED'il suht olematu see mure kui just teadlikult ei väärkasuta a'la jätan pidevalt ööpäevaks staatilise pildi ekraanile ja kui siis ühetlmaalt burn in siis "näe tekib ju küll".
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 29.11.2023 16:25:40 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:


Üldiselt testid on näitand, et burn in probleem pigem QD-OLED paneelidel. LG WOLED'il suht olematu see mure kui just teadlikult ei väärkasuta a'la jätan pidevalt ööpäevaks staatilise pildi ekraanile ja kui siis ühetlmaalt burn in siis "näe tekib ju küll".


See on vaikselt müüdiks kujunemas https://www.youtube.com/watch?v=Fa7V_OOu6B8

Peale seda kui Samsung viimase firmware'iga tõi alla max heleduse SDR režiimis. Lisaks on väga vähe testitud gen2 paneeliga kui üldse. Gen1 QD-Oled + vana FW max heledus oli probleemne kui pikka refreshi ei tehtud ka korrektselt. Aga TLDR on ikkagi ,et need monitorid on kõik mängimiseks mõeldud ja WOLED samuti mis puutub monitoridesse.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 29.11.2023 18:53:46 vasta tsitaadiga

Tekstiprobleem on WOLEDil ka.
https://pcmonitors.info/articles/qd-oled-and-woled-fringing-issues/
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s4nder
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 03.12.2023 16:10:51 vasta tsitaadiga

VAdest on lisaks Samsungile kiired paneelid ka AOC uuel põlvkonnal, nt AG275QXN. Neil on kvaliteedikontroll ainult olematu, tellisin ja tagastasin kaks tükki surnud pikslite ja ekraanialuse tolmu tõttu.

Kui IPS glow häirib, on LGl ATW filtriga 32GQ850 ja 32GQ950 mudelid. Need on kallid aga korralikud, IPS glow puudub täielikult.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2023 14:50:38 vasta tsitaadiga

AW3423DW saab nüüd firmware update teha ise. Mul läks M0B102 pealt M0B106 peale.
Pidavat parandama screen flickerit ja input latencyt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2023 16:09:01 vasta tsitaadiga

offtopic küsimus, kas marine aqua screensaverit saab kuidagi teleka peale ka jooksma panna? ilma, et arvuti oleks telekasse ühendatud icon_biggrin.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2023 16:33:02 vasta tsitaadiga

pane telekas youtube tööle ja anna minna...tervelt 3h järjest icon_wink.gif
https://www.youtube.com/watch?v=LLa1kN7CK9c
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2023 10:11:03 vasta tsitaadiga

Nonii, pandi ka mu õlgadele ülesanne, vaja õepojale sünnipäevaks-jõuludeks siis arvutimonitor leida...ei jaksa ja pole ka aega kogu seda teemat siin läbi lugeda siis ehk oskavad teadjamad anda soovitusi...eelarve 250-300€ max...suuruseks ~32" ...poisi sooviks oli nõgus ekraan..arvuti nii koolitöödeks kui ka mängimiseks (lisan igaksjuhuks ka kasti konfi: Intel Xeon E3 1270@3,40GHz, Ram: 12GB DDR3, Main: Intel DQ67OW (SKTH), gPU: Nvidia Geforce GTX960) mida siis teadjamad soovitada oskavad..valik on igalpool suur ja lai seepärast ei oskagi ise orienteeruda mis oleks antud eelarve jaoks maksimaalselt parim...suured tänud ette nõuannete eest icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
Kommentaarid: 167 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 12.12.2023 12:06:46 vasta tsitaadiga

OFFTOPIC: Kui mul oleks selle õepojana 300€, siis ma kasutaksin seda raha pigem oma aja ära elanud kasti värskendamiseks. Võimalik, et see on nagunii plaanis.

ONTOPIC: https://www.hinnavaatlus.ee/2105490/lg-32-lcd-32gn600-b/
Ei ole nõgus... AMD freesync suudab vist nVidia kaartidega ka monitori sagedust graafikakaardi omaga samaks sättida, et "tearing" effekti ei tekiks.
165Hz on hea refresh rate ja reso 1440p on ka natuke tulevikukindlam.

Või kui ikkagi nõgus / curved, siis:
https://www.hinnavaatlus.ee/2587915/samsung-32-lcd-odyssey-g55a/
https://www.hinnavaatlus.ee/2491365/samsung-32-lcd-lc32g55t/
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2023 21:41:34 vasta tsitaadiga

LG 27GR95UM with 27" 4K, 160Hz, 1560-zone Mini LED Backlight and A-TW Polarizer - TFTCentral
https://tftcentral.co.uk/news/lg-27gr95um-with-27-4k-160hz-1560-zone-mini-led-backlight-and-a-tw-polarizer

TCL CSOT Unveil New 31" 4K Dome Display OLED and 27" 8K LCD Panels - TFTCentral
https://tftcentral.co.uk/news/tcl-csot-unveil-new-31-4k-dome-display-oled-and-27-8k-lcd-panels
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MacT
HV kasutaja

liitunud: 19.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2023 01:04:24 vasta tsitaadiga

Testi hetkel ise LG 32GN650-B (VA paneel), kahjuks ei harju ära VA paneeliga (väga nähtav black smearing, ghosting samuti). Kui minimaliseerida "VA anomaaliad", siis kaob VA tugev trump ehk kõrgem kontrastus kui IPS paneelidel. Tegu LCD paneeliga ehk nurkades heledam, kui ekraani keskosas, mis on tavaline ilma FALD puudumisel. Muidu kõik muu tipp-topp antud hinna kohta, kuigi imelik, et 1MBR on "keelatud" OSD-s. Läheb tagastamisele.

AOC Q27G3XMN tundub huvitav taskukohase monitorina, mis kasutab siis Mini-LED tehnoloogiat (https://www.displayninja.com/aoc-q27g3xmn-review/, https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/q27g3xmn). Meil võivad hinnad ulatuda 450-500 euro kanti. Novot saab huvitav olema, kuna paneb mõtlema LG 27GR95QE suunas, sest järgmisel aastal hind kukub veelgi, olen näinud, et mõnes kohas on alla 800€ juba.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 22.12.2023 01:07:24 vasta tsitaadiga

MacT kirjutas:
AOC Q27G3XMN tundub huvitav taskukohase monitorina, mis kasutab siis Mini-LED tehnoloogiat (https://www.displayninja.com/aoc-q27g3xmn-review/, https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/q27g3xmn). Meil võivad hinnad ulatuda 450-500 euro kanti.
336 dimming zones ei ole just palju.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 402, 403, 404, 405  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.