Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 545, 546, 547
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2024 13:40:17 vasta tsitaadiga

Jõude on Idle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.02.2024 13:48:20 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Hyberbate


Spoiler Spoiler Spoiler


Tardumus/tardunud oleks kirjeldab ka eesti keeles seda talveune seisundit, aga meenutab minu meelest liigselt "hangumist".
Windowsi ametlikus tõlkes on "talveuni".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 20.02.2024 14:11:33 vasta tsitaadiga

hibernate = talveuni vs. sügav uni, süvauinak, täielik unerežiim
sleep = unerežiim e. uinak

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2024 14:17:57 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Miks hibernate leiab tänapäeval vähe kasutust ja on isegi vaikimisi peidetud?
Standby puhul kui vool kaob on jama.
Fast shutowni puhul pead otsast peale kõike alustama.
Läpka puhul Standby kulutab akut.
Hibernate puhul pole ju neid jamasid.


Noh see hibernate teema praegu sellest alguse saigi, et tekitab kettale lahmaka faili. Teine põhjus ilmselt see, et kulutab SSD-d
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 20.02.2024 15:09:50 vasta tsitaadiga

hybrid sleep ei tekita?
Aga jah tänapäeva nutika elektrisäästu ja ohutuse ajastul kodust lahkudes toide asjadelt tagant ära jne.
Ehk sleep lauaarvutil on out.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2024 15:24:30 vasta tsitaadiga

Kas win10 by default teeb seda hybrid sleepi? Varasemalt mäletan, et see tuli alustuseks kinni keerata ja siis sai hibernate lubada.
Win11 all vaatasin praegu, et hiberfil.sys faili mul pole. Pole seda masinat väga palju häkkinud ka, ainult see on kinni pandud, et kaane sulgemisel tuttu ei läheks pluss juhtme otsas olles sleep keelatud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2024 23:25:43 vasta tsitaadiga

laurx, Rufus on ka installimise listis USB pulkade tegemiseks. thumbs_up.gif
Olen viimati ainult krüpto OS-i: mmpOS-e pulki teinud, mis on mitme eri partitsiooniga OP. Peale ühe, kuhu käib autoconf file, teisi parte Win ei näitagi icon_idea.gif
mmpOS-e kodulehel soovitavad USB Flashimiskes: balenaEtcher-i nimelist proge.. mul on nüüd mõlemad. Rufuses on paar settingut rohkem icon_smile.gif
balenaEtcher tublisti kontrollib USB üle ja teatab ka kui mmpOS-e OS-i tegemine lörri läks.. ei teagi kumb töökindlam eusa_think.gif

Kui ma Windowsa installisin, siis ei olnud Hybernate by default enabled. icon_idea.gif Kuna ma olen talveuinuja, siis enablesin. icon_cool.gif M2 Samsung 980 PRO õnnestus suurele MOBO-le installida ja see on kiireim ketas, mis mul kunagi olnud.. peaks Benchima näiteks Crystal Disk Mark-ga palju on kiirem kui eelmine Lenovo YOGA läpaka inetu nimega M2: SAMSUNG MZVLB512HAJQ-000L7 https://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-PM981-NVMe-PCIe-M2-512GB-vs-Samsung-980-Pro-NVMe-PCIe-M2-500GB/m401452vsm1307906
Saab sisse lülitada, et valikud muutuks aktiivseks, tuleb üleval Win kilbi juures olevale textile vajutada ja admin-i pass-i sisestama kui on pass peal:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mul on 5 valikut, kui parema hiire klahviga vajutada Win Start nupule ehk avada soliidse välimusega ja mugava Win X-menu. Valged tähed tumedal taustal, kena fondiga. thumbs_up.gif Enamuse eemaldasin X-menu-st selle editoriga, mis jäi, lühendasin nimed.
Spoiler Spoiler Spoiler


napoleon, Misspärast talveuni SSD-d kulutab? Ega palju ei kuluta? Praegu kasutan ma veel samal ajal oma sama vana 2017 a. Lenovo Thinkpad X1 Yoga Gen2 läpakat. Iga päev olen talveuinunud.. icon_question.gif
Kuid see läppar on liiga õhuke ja jahutus 14nm i7-7600U prosele jääb lahjaks.
Ainult 2 tuuma, 4 threadi @2.8GHz ja OC kuni @3.9GHz-ni automaatselt timmib. @MAX OC-d kaua ta ei hoia, sest pisike + õhuke FAN jääb lahjaks ning enamus aega ta tohkerdab ~3GHz-i ümber, sest @3.9GHz peal pisike FAN kiirendab küll hästi vuhisema, kuid kohe on temp ka ~85°C piires. TjMax on ~100°C
Uus CPU: i5-7600K on küll viies seeria ja vähem lisasi, kuid 4 Core on ikka parem kui 2 core + 2 thread-i ning @3.8GHz ning OC ~5GHz-i thumbs_up.gif Täis võimsusel oli test, kus kuni 150W tarbis voolu ehk tekitas kuuma. Läpakas oleks maha sulanud, kuid nüüd lauakal on suur vasest jahutus, mis vuhiseb isegi vaiksemalt ja jahutab ära ka @5GHz-i thumbs_up.gif Noja RAM on 1866MHz asemel 3200MHz. Kõige kiirem PC mul siiani, mis kokku pannud. GPU-d pole vaja, Youtuubi veab CPU ka välja, mänge ei mängi.
Unistan osta jahutuse: https://www.hinnavaatlus.ee/1789701/enermax-cpu-cooler-ets-t50-axe-argb-white/ - See läheks RAM-i ja MOBO LED-dega kokku. Korpust tahtsin osta: https://www.hinnavaatlus.ee/1806796/be-quiet-pure-base-500dx-white/ aga 100€. Noja mul on MOBO-l kenasti valgustatud Power, restart nupud ja OC-d saab peale keerata nagu ümmargusest volume nupust: https://www.msi.com/Motherboard/Z170A-GAMING-M7/Specification thumbs_up.gif 2017 a. High-end MOBO, aga aeg lendab kiirelt ja kui PC on väljas, siis on MOBO tulukeste juures näha pleekimise jälgi pikast valguse peale paistmisest. See lisab pisut vana-kooli vibe-i, 2017 kui parim GPU oli veel 16nm transistoriga Nvidea GTX 1080Ti + asjad tehti too aeg kestvamad kui nüüd recycling ajastul.[/img][/spoiler]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2024 08:27:13 vasta tsitaadiga

Läpaka prosed on 35w u, 45w H.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2024 17:14:13 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Läpaka prosed on 35w u, 45w H.


Vot seda see U i7-7600U lõpus tähendabki, et nõrguke läpaka prose. Siis on tavalised ~65W, ilma viimase täheta, ning viimaks on 100W+ K tähega nagu i5-7600K ehk OC-tavad. thumbs_up.gif

Kuna 14nm on transistori suurus mõlemil, siis ~35-45W-ga ongi aeglasem, kuigi i7.
Ainult rohkemate threadidega ja madala OC-ga saab rohkem võimsust kokku. Kõrge OC tekitab kuuma. Sellepärast enamus CPU-d alla 5GHz-i siiamaani.
Kuni 2008 a. suurenes ainult toores MHz CPU-del. Siis tuligi esimene Intel-i dual core ning kohe järele juba uuem core duo järgmine aasta. Mäletan nagu eile oleks olnud. Sest selle suure CPU jahutuse, (mille ümber tõstsin uuele kasti-arvutile) 2011 a. ostsingi siis, kui sai 2008 a. tehtud, 2 tuumaga Intel Dual Core ostetud. Alguses oli segane küll, et GHz ju väiksem kui Pentium IV-del osadel, mis enne olid, aga kiirem.

See oli veel see aeg kui sai Intel-i mulli kleepse. Isegi HV tootis oma mullikaid, neidki veel kuskil alles peaks olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 21.02.2024 17:40:22 vasta tsitaadiga

Me räägime juba TPM 1.2 ja 2.0-st. Kui ikka TPM 2.0 ei toeta, siis win10 pealt 11- peale otse uuendada ei saa. Ainult puhas paigaldus muditud 11-ga.
Ära vaata ainult prose võimsust vaid TPM 2 toetust. win11 töötab ka N seeria ja P4 peal kui on muditud.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 12.03.2024 17:46:20 vasta tsitaadiga

Kas keegi sihukse loomaga, nagu Win 10 Enterprise LTSC, on kokku puutunud? Et mis erisused sellel tavalise Pro-ga peale pikema toe on?
Vaja oleks selle peal NFC-reader käima saada. Draiver installeerub, testiks tahaks paigaldada NFCTool nimelist asja aga näitab keskmist, ei installeeru. Pro masinas kõik ok.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.03.2024 20:23:38 vasta tsitaadiga

Sisult tavaline Enterprise, aga pikema toega. Seega selles ei tohiks sul viga olla.
"Keskmise näitamine" on iseenesest jube hea vea või veateate kirjeldus...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 13.03.2024 07:26:44 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:

"Keskmise näitamine" on iseenesest jube hea vea või veateate kirjeldus...

Nojah, ei osanud hetkel muud moodi kirjeldada. Oli midagi sarnast: "This app cannot run on this Pc" vms.
Taipasin alles nüüd uurida, see Enterprise on 32bit, aastal 2024. eusa_think.gif . Need seadmemüüjad on ikka koonrid.
Tegu on laosüsteemi juhtarvutiga.
NFCToolsi lehel ei leidnud mina küll märget, et ei peaks jooksma 32 bitisel, aga milles muus see asi on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2024 10:25:54 vasta tsitaadiga

Compatibility režiimis oled proovinud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 13.03.2024 10:56:58 vasta tsitaadiga

Ei jõudnud, ja asi ilmselt päevakorrast maas ka, müüja tehnik korjas selle kola kaasa ja komposteerib ise oma ajusid.
Aga muidugi oleks huvitav põhjust teada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2024 11:16:57 vasta tsitaadiga

Mis seade see üldse oli, et 32-bitine Windows 10 peal? Mingi Atom prose ja 3GB RAMi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 13.03.2024 12:43:09 vasta tsitaadiga

Mingi "industrial computer" Celeron prosega.
Vaatasin, prose on G3900TE (peaks olema 64bit) ja rammu 4G.
Miks sinna nüüd seda 32bit OS-i vaja oli, no krt teab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2024 15:12:06 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Compatibility režiimis oled proovinud?


Kas compatibility modes saab mingi nipiga 32bit OS peal 64bit rakenduse käima?

Aga see 32bit windows ei pruugi olla seal selleks, et raud 32bitine on vaid selleks, et keegi omaenese tarkusest arvas, et 32bit versioon on parem icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 13.03.2024 15:50:35 vasta tsitaadiga

industrial computer peab vahest kiviaegseid 16bit rakendusi jooksutama. 64bit winblows neid ei vea.
Muud eelist pole.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2024 20:38:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Betamax kirjutas:
Compatibility režiimis oled proovinud?


Kas compatibility modes saab mingi nipiga 32bit OS peal 64bit rakenduse käima?

"This app cannot run on this Pc" ei viita otseselt, et viga on 32 bitis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 15.03.2024 21:28:07 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Betamax kirjutas:
Compatibility režiimis oled proovinud?


Kas compatibility modes saab mingi nipiga 32bit OS peal 64bit rakenduse käima?

Aga see 32bit windows ei pruugi olla seal selleks, et raud 32bitine on vaid selleks, et keegi omaenese tarkusest arvas, et 32bit versioon on parem icon_biggrin.gif


Tõenäoliselt on tootja poolt 32-bit Windows sellepärast, et RAM-i ongi ainult 4GB. Oleks rohkem, siis oleks kindlasti 64-bit, aga 4GB mälu puhul ei ole 64-bitist aadressiruumi mälu adresseerimiseks vaja ja 64-bitisel OS-il võtab nii OS kui programmid tegelikult rohkem mälu just nende 64-bitiste aadresside tõttu, nii et alla 4GB mälumahu puhul on optimaalsem jooksutada 32-bitist süsteemi - siis on lootust, et see 4GB RAM-i peal ka töötada suudab natuke icon_lol.gif .

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 10.04.2024 20:05:51 vasta tsitaadiga

Käisin ühel masinal windowsi uuendamas ja neetud win11 hakkas juba sisse pressima. Väidab et raud on sobiv ja vajuta continue.
Siis hoidsin hinge kinni, tegin kõikvõimaliku et seda ei juhtuks, keerasin TPM ja secure booti kinni, aga pc health check väidab siiani et kõik on korras ja hakkame installima. Kuskil mingit recheck nuppu ei paistnud.
On seda võimalik kuidagi resettida ja jõuda punkti kus raud "ei kõlba" win11 jaoks?

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2024 06:39:49 vasta tsitaadiga

Kunagi oli gwx control panel mis keelas w7-w10 upgrade ära..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argo1
HV kasutaja
argo1

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2024 08:19:33 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Kunagi oli gwx control panel mis keelas w7-w10 upgrade ära..

tsitaat:
Error 2 attempting to access a registry key. Windows Update might not be set up yet on your PC.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 545, 546, 547
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.