Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Hinnavaatluse uudised »  1,5TB kõvaketas Hinnavaatluse andmebaasis märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 16.12.2008 12:57:55 vasta tsitaadiga

Riskide haldus on õige lähenemine. Kaks kõige suuremat riski on ketta loomulik surm ja inimlik eksimus. Esimese vastu aitab RAID-1 ja teise vastu backupid või snapshotid. Üks kaval variant kuidas mõlemad saada on Solarist kasutada. ZFS annab nii RAID'i redundantsuse, kui üliodavad snapshotid, võid kasvõi kord tunnis kettast snapshoti võtta ja näpuka korral suvalisest snapshotist andmed taastada. ZFS lisaeelised on kontrollsummade kasutamine ja rohkem kui kahe ketta kasutamise korral restripemise tugi - kui üks ketas massiivist peaks ära surema taastatakse vaba ruumi arvelt redundantsus et vähendada andmekadu ohtu vahemikus kuni õnnestub asendusketas paigaldada. Asendusketta või lisaketta paigaldamisel tekitatakse selle arvelt siis vaba ruum tagasi. Korrumpeerunud andmete korral võimaldab kontrollsumma tuvastada milline koopia õige on.

Sun'il on võrgusalvestusseadme jaoks Fishworks projekti raames ka päris vinge kasutajaliides arendatud, kuid see ei ole veel eraldi projektina saadaval. (tahtsin sellest ka uudisnupu kirjutada aga Tanel ei vastanud õiguste osas) Küll aga on saadaval virtuaalmasinas jooksev simulaator, mis võibolla mõningase nutikuse järel võib isegi töö ära teha. Kui see lähenemine ei tööta, siis OpenSolarist ZFS kettamassiivi otsas ei ole ka väga keeruline üles seada. Sun'i viimase aja avatud lähenemine on tore selles suhtes, et annab kodukasutajale ligipääsu varem vaid suurettevõtetele jõukohastele tehnoloogiatele.

See muidugi ei lahenda muidugi mitmeid muid riske, nagu tulekahju, kõik kettad tappev elektriline häire (tõsi, kõrbend elektroonikaga ketaste pealt on üldjuhul mõningase vaevaga võimalik andmed taastada), failisüsteemi bugi, vargus, jne. Tuleb vaid lasta fantaasial lennata. Üldjuhul aitab nende vastu ainult teises asukohas olev varukoopia. Kas nende riskide maandamine on seda vaeva väärt on igaühe enda otsustada.

_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.12.2008 15:30:26 vasta tsitaadiga

stepzter: Kõvaketta ( ja ka terve arvuti ) korral algab riskide maandamine tihti palju lihtsamatest asjadest, kui kõikvõimalikud RAID-lahendused.
Näiteks:
- Arvuti maandamine
- võimalikult korralik vooluvarustus nagu võimalikult stabiilne, ilma katkestusteta võrgupinge.

Edasi siis: Piisava võimsusega, korralik toiteplokk, võimalikult madalad temperatuurid, kettaga (arvutiga) jalgpalli mitte mängimine (ehk siis igasuguste põrutuste vältimine).
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.12.2008 15:35:43 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
võimalikult madalad temperatuurid
Kas mitte Google'i paari aasta tagune statistika ei näidanud, et ketastel oli keskmiselt pikim eluiga ~45-55C juures või isegi kõrgemal?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 16.12.2008 16:56:55 vasta tsitaadiga

Loomulikult on stabiilse vooluvarustuse tagamine jms. tegevused ka olulised. Ma pidasin seda nii ilmseks et läks meelest ära mainida. Mu põhiline mõte oli pigem et RAID üksi ei garanteeri veel midagi, vähendab lihtsalt ühte kõige suurematest riskifaktoritest.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.12.2008 18:56:33 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

USB väliste karpide kohapealt niipalju, et proovind erinevaid ja siiani alati see 1,5TB ketas ilusti tööle hakanud.
Ja arvestage, et XP 32bit süsteemis RAID0-i neid kettaid panna ei saa.


Seoses sellega üks klient mainis et on kala boxi ja kettaga. Nimelt see 1,5tb akasa boxis üle esata ei tahtnud lasta formattida jms jamad olid. Üle USB toimis kõik, esataga oli mingi kala. Rohkem pole midagi pahasti selle ketta kohta öeldud (see ka tegelt boxis pigem kinni).

winni inimestel jah xp-s üle 2tb partitsioone teha ei saa (MBR piirang). Abiks vista ja GPT.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 18.12.2008 17:28:32 vasta tsitaadiga

henri200 kirjutas:
108MB ainult porri icon_neutral.gif




Oled nüüd rahul? icon_lol.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 04.01.2009 17:10:24 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
Desmond5 kirjutas:
Huvitav millal see tehnoloogia end ammendab (piir arengule ette tuleb) ?


vintide piir on juba ligidal. SSD võtab turug vaikselt üle


No ja kui suur siis see SSD piir on ja kui suurest turuosast me räägime? Kas on juba 0,01% või ikka veel 0,001%?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.01.2009 19:27:46 vasta tsitaadiga

platterite peal peaks lähiaastatel välja tulema ~5-10TB kettad, piir peaks olema kusagil 50TB kanti
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.01.2009 19:35:30 vasta tsitaadiga

Ho Ho: Märkasin praegu Sinu ülevalpool toodud küsimust temperatuuride kohta. Näiteks minul olemasoleva 80 gigase 2,5 ATA-ketta kohta väidab Samsung ise, et "selle ketta garantii kehtib ainult kuni temperatuurini 55 kraadi. Üle selle garantii enam ei kehti".
Ning mul omal on piisavalt näiteid, kuidas "ülikuumenevad" HP Paviljonid oma 60-70 kraadise ketta temperatuuriga "kettaid ära keedavad".
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2009 04:23:27 vasta tsitaadiga

Oleks viitsinud ka viidatud uurimuse üles otsid, oleks näinud et see sisaldab talutava veaintervalliga andmeid kuni 45C'ni, ning on näha viiteid trendile et sellest kõrgemal temperatuuril võib riknemiste hulk kasvada. Võimalikult madalate temperatuuride vastu räägib riknemistõenäosuse kasv 35C'st allpool, olles 20C juures viiekordne.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2009 17:10:36 vasta tsitaadiga

Nonii, mul üks 1.5TB ketas küpse, arvuti enam ülesse ei leia ja kolksub. Vat sellistel juhtudel ongi RAID1 vajalik, praegu oleks 10 aasta jooksul kogutud 1.2TB andmeid vastu taevast lennanud, aga tänu sellele, et teine ketas ilusti toimib on kõik tip top thumbs_up.gif

Ma ütlen seda, et inimese lolluse tõttu on mul elus 1x ainult andmed kaotsi läind, aga kettad surevad ikka liiga tihti ära, et siukseid riske üldse võtta.
Kommentaarid: 211 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priitr
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2004




sõnum 11.01.2009 16:41:58 vasta tsitaadiga

SinuEma kirjutas:
Nonii, mul üks 1.5TB ketas küpse, arvuti enam ülesse ei leia ja kolksub. Vat sellistel juhtudel ongi RAID1 vajalik, praegu oleks 10 aasta jooksul kogutud 1.2TB andmeid vastu taevast lennanud, aga tänu sellele, et teine ketas ilusti toimib on kõik tip top thumbs_up.gif


Loodetavasti ei jää sa pikalt tähistama oma ettenägelikkust ja tõttad kiirelt poodi, et peegli taastamiseks vajalik ketas kähku koju tuua? icon_wink.gif

_________________
Tšudes ne bõvajet.


viimati muutis priitr 15.01.2009 10:14:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 00:24:22 vasta tsitaadiga

priitr kirjutas:
SinuEma kirjutas:
Nonii, mul üks 1.5TB ketas küpse, arvuti enam ülesse ei leia ja kolksub. Vat sellistel juhtudel ongi RAID1 vajalik, praegu oleks 10 aasta jooksul kogutud 1.2TB andmeid vastu taevast lennanud, aga tänu sellele, et teine ketas ilusti toimib on kõik tip top thumbs_up.gif


Loodetavasti ei jää sa pikalt tähistama oma ettenägelikust ja tõttad kiirelt poodi, et peegli taastamiseks vajalik ketas kähku koju tuua? icon_wink.gif

Poodi mitte, aga homme ketas garantiisse.
Kommentaarid: 211 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 14.01.2009 15:47:12 vasta tsitaadiga

Seljuhul tuleb arvestada ~kuu ootamisega. Detsembri alguses viisin ühe (500GB) Faunisse ja siiamaani ple veel uut saand icon_rolleyes.gif
Markitis läks ka ükskord kuu aega.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 29.01.2009 14:12:24 vasta tsitaadiga

SinuEma kirjutas:
Nonii, mul üks 1.5TB ketas küpse, arvuti enam ülesse ei leia ja kolksub. Vat sellistel juhtudel ongi RAID1 vajalik, praegu oleks 10 aasta jooksul kogutud 1.2TB andmeid vastu taevast lennanud, aga tänu sellele, et teine ketas ilusti toimib on kõik tip top thumbs_up.gif

Ma ütlen seda, et inimese lolluse tõttu on mul elus 1x ainult andmed kaotsi läind, aga kettad surevad ikka liiga tihti ära, et siukseid riske üldse võtta.


No ma ei tea mul pole kunagi ükski ketas lennanud 12 aastase arvutikasutuse juures icon_rolleyes.gif
Samamoodi pole ühtegi praaki asja poest saanud ja ei ole pidanud KUNAGI midagi garantiisse viima, ehk siis olen vb ostnud ja eelistanud kvaliteetseid märke jne kui ikka ostad mingi odava junni ja pärast see vasta taevast lendab siis on küll ainult iseenda poole vaadata (maeiväidaetsulodavkaupoli) icon_wink.gif

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2009 15:18:35 vasta tsitaadiga

Prostituut kirjutas:
SinuEma kirjutas:
Nonii, mul üks 1.5TB ketas küpse, arvuti enam ülesse ei leia ja kolksub. Vat sellistel juhtudel ongi RAID1 vajalik, praegu oleks 10 aasta jooksul kogutud 1.2TB andmeid vastu taevast lennanud, aga tänu sellele, et teine ketas ilusti toimib on kõik tip top thumbs_up.gif

Ma ütlen seda, et inimese lolluse tõttu on mul elus 1x ainult andmed kaotsi läind, aga kettad surevad ikka liiga tihti ära, et siukseid riske üldse võtta.


No ma ei tea mul pole kunagi ükski ketas lennanud 12 aastase arvutikasutuse juures icon_rolleyes.gif
Samamoodi pole ühtegi praaki asja poest saanud ja ei ole pidanud KUNAGI midagi garantiisse viima, ehk siis olen vb ostnud ja eelistanud kvaliteetseid märke jne kui ikka ostad mingi odava junni ja pärast see vasta taevast lendab siis on küll ainult iseenda poole vaadata (maeiväidaetsulodavkaupoli) icon_wink.gif

Lucky you, ma ainult garantii vahelt jooksengi icon_smile.gif
Ega ma ka mingit odavat jama pole pea kunagi ostnud...
Kommentaarid: 211 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 29.01.2009 18:13:31 vasta tsitaadiga

Prostituut kirjutas:
SinuEma kirjutas:
Nonii, mul üks 1.5TB ketas küpse, arvuti enam ülesse ei leia ja kolksub. Vat sellistel juhtudel ongi RAID1 vajalik, praegu oleks 10 aasta jooksul kogutud 1.2TB andmeid vastu taevast lennanud, aga tänu sellele, et teine ketas ilusti toimib on kõik tip top thumbs_up.gif

Ma ütlen seda, et inimese lolluse tõttu on mul elus 1x ainult andmed kaotsi läind, aga kettad surevad ikka liiga tihti ära, et siukseid riske üldse võtta.


No ma ei tea mul pole kunagi ükski ketas lennanud 12 aastase arvutikasutuse juures icon_rolleyes.gif
Samamoodi pole ühtegi praaki asja poest saanud ja ei ole pidanud KUNAGI midagi garantiisse viima, ehk siis olen vb ostnud ja eelistanud kvaliteetseid märke jne kui ikka ostad mingi odava junni ja pärast see vasta taevast lendab siis on küll ainult iseenda poole vaadata (maeiväidaetsulodavkaupoli) icon_wink.gif


No ma ei tea, et miks on vaja sellist jama kirjutada...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2009 06:02:46 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Seljuhul tuleb arvestada ~kuu ootamisega. Detsembri alguses viisin ühe (500GB) Faunisse ja siiamaani ple veel uut saand icon_rolleyes.gif
Markitis läks ka ükskord kuu aega.

2 nädalat tuli oodata, õnneks jõudis õigel ajal kohale ja sain andmed ilusti uuele kettale kopeeritud, sest teine otsutas ka nädala alguses ära laguneda.
Toredad kettad need 1.5tb-sed igatahes, saab garantii vahelt joosta icon_smile.gif
Kommentaarid: 211 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Hinnavaatluse uudised »  1,5TB kõvaketas Hinnavaatluse andmebaasis mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.