Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Europarlamendi saadik Ojulandi nõunik soovitab rahval ACTA vastu tänavatele minna? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.01.2012 09:48:59 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, kolmas kord vist juba küsin, milline ACTA punkt on see, mis süütuse presumptsiooni rikub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 30.01.2012 10:19:09 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Ma ei tea, kolmas kord vist juba küsin, milline ACTA punkt on see, mis süütuse presumptsiooni rikub?


"Praegusega võrreldes - kui praegu peab saidi omanik võtma kasutusele meetmed kui tuvastab intellektuaalse omandi kaitse reeglite rikkumise, siis ACTA järgi piisab ainult kahtlusest, midagi tõestama ei pea. "

bläkubläku.... sults

ja kahtluse korral on teenusepakkuja kohustatud välja andma infot useri kohta, olgu selleks ISP või mõni muu sisuteenuse pakkuja.

kahtluse korral võtan mina ühendust tulevase ACTA raames loodud ametkonnaga ning ütlen, et härra Sults ilmselt uploadib torrentiga minu tehtud laulu rahvale laiali, ISP on läbi võimude kohustatud andma kogu su netiliikluse uurimiseks, et millega sa seal tegeled. Ja kui ISP lubab sul seda üle VPN-i tugeva krüpteeringu teha siis on nemad antud kahtluse korral väärteos kaasosalised ja vastutavad.

ma ei pea seda isegi tõestama nagu täna, et ühendan ennast sama trackeri külge, panen sama nimega laulu tõmbama ning näitan ära, et vot poisid... mingilt eesti IP-lt seeditakse lugu päris korralikult.

aga pole ju probleemi? mis sul ikka vajrata on? ega sa ju ometi mingi paha asjaga ei tegele eks...

a nuh sulle on muidugi suva, et ma su isiklikke maile, msn-i logisi ja torrenti ip ühendusi loen, mis trackereid kasutad ja mida sa seal rõõmsalt sikutad ühest või teisest maailma otsast.

loen logisi läbi kuna kahtlustan, et äkki pead seal mõne sõbra või naisega bisnesplaani kuidas minu loo pealt rikkaks saada?!


einoh kui tuleb välja, et sa süütu oled ja tegelikult polegi tegu minu looga siis pohh.... ega keegi sulle uksetaha ei tulegi aga nüüd ma vähemalt tean mida sa õhtul kodus süüa saad.


ah et milline punkt see actas on? mina ei mäleta.. aga oli küll, võta kätte ja otsi välja icon_biggrin.gif mingi eesti k. acta pdf siin ringles, mis heaks kiideti vms.
otsi välja, loe läbi ja lükka ümber, et nii see ei saa olema!


viimati muutis ottf 30.01.2012 10:21:29, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.01.2012 10:19:51 vasta tsitaadiga

Minu jaoks pole see probleem. Ma tean, et nett on avalik asi ja ISP näeb nagunii mida ma tema võrgus teen.
Kui on vaja midagi eriti privaatselt saata, siis ma kasutan krüpteerimist.

Sina saad eeldatavasti valesüüdistuse eest karistada. Mina saan sinult välja nõuda valuraha (võibolla päris olematu valu eest).
Ma pole torrenteid kunagi kasutanud, ka mitte keegi teine minu võrgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.01.2012 10:25:13 vasta tsitaadiga

Kas ACTA tulekuga oli nõutud see, et ei tohi takistada liikluse jälgimist ehk ei tohiks krüpteerida? Võin rängalt eksida - ärge kividega surnuks loopige.

EDIT: Äkki jagad enda e-posti kasutajat ja parooli? Tahaks veidi lugeda.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 30.01.2012 10:25:34 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Minu jaoks pole see probleem. Ma tean, et nett on avalik asi ja ISP näeb nagunii mida ma tema võrgus teen.

aga praegu nad ei tohi seda lampi kahtluse korral kellelegi edasi anda.

Sults kirjutas:
Kui on vaja midagi eriti privaatselt saata, siis ma kasutan krüpteerimist.

selliseljuhul varjad sa oma tegemisi ning see on ACTA järgi paha paha, ISP võib selle eest nätaka saada, et ta sul üldse lubab VPN ühendusi kasutada.

Sults kirjutas:
Sina saad eeldatavasti valesüüdistuse eest karistada. Mina saan sinult välja nõuda valuraha (võibolla päris olematu valu eest).
Ma pole torrenteid kunagi kasutanud, ka mitte keegi teine minu võrgus.


Hallloooo? EI saaaa! Ma ei ole sind süüdistanudki veel milleski, mul on alles kahtlus.. hallooooo ärka üles ?!?!
mingit raha sa mult välja ei nõua!! Ära kasuta torrenteid, vaba valik ju...

sa ei pruugi teadagi, et keegi sinu netikasutuse järgi nuhib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.01.2012 10:29:58 vasta tsitaadiga

Kui jutt juba "interneti-krüptimisele" läks, siis valan vähe õli tulle sellega, et maailmas vaidlevad juristid ka selle üle, et kas tulevikus, ACTA-ajastul on üleüldse krüptimine lubatud või käib krüptimine ainult mingite lisareeglite tingimustes.

A la et registreerid oma krüptimise varem ära ja kui Dobroo saad, alles siis võid seda krüpt-dokumenti saatma hakata vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.01.2012 10:33:02 vasta tsitaadiga

lkits kirjutas:
Kas ACTA tulekuga oli nõutud see, et ei tohi takistada liikluse jälgimist ehk ei tohiks krüpteerida? Võin rängalt eksida - ärge kividega surnuks loopige.

EDIT: Äkki jagad enda e-posti kasutajat ja parooli? Tahaks veidi lugeda.

Kuradi jobud ikka küll! No ole kena, anna ACTA punkt, mis keelab krüpteerimise!
Ma võin oma e-posti andmeid jagada küll. Enne muidugi kannad minu kontole vähemalt miljon €. Niisama ei saa midagi.

Teistele:
Ma ei kasuta VPNi, seega ISP võib rahus magada.
Seda, et internetikasutuse järele juba praegu aktiivselt nuhitakse, olen juba ammu teadvustanud. See pole mulle üllatus.


viimati muutis Sults 30.01.2012 10:34:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 30.01.2012 10:34:10 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
lkits kirjutas:
Kas ACTA tulekuga oli nõutud see, et ei tohi takistada liikluse jälgimist ehk ei tohiks krüpteerida? Võin rängalt eksida - ärge kividega surnuks loopige.

EDIT: Äkki jagad enda e-posti kasutajat ja parooli? Tahaks veidi lugeda.

Kuradi jobud ikka küll! No ole kena, anna ACTA punkt, mis keelab krüpteerimise!
Ma võin oma e-posti andmeid jagada küll. Enne muidugi kannad minu kontole vähemalt miljon €. Niisama ei saa midagi.


tahad panen sulle putru ka lusikaga suhu?

võta acta lahti ja loe.


kui ma ei eksi siis äkki "tahanteada" postitas kunagi kuhugi siia teemadesse tolle eesti k. acta pdf-i lingi... ehk viitsib seda uuesti teha?

seal oli jumala ilusti kirjas igasugused nüansid mis puudutasid "kahtlusi" ja kaudses mõttes "krüpteerimist" ehk info varjamist.

Sults mis sulle siis tähendab neutraalne internet? see tähendab seda, et kõik ühendused luuakse ühtsel meetodil ja kuna varjamine on paha paha siis järelikult sinna alla ei lähe krüpteerimine ja VPN-id.

Sults kirjutas:
Seda, et internetikasutuse järele juba praegu aktiivselt nuhitakse, olen juba ammu teadvustanud. See pole mulle üllatus.


keegi ei nuhi praegu niisama mitte midagi. Monitooringut tehakse praegu ainult siis kui kahtlustatakse mingit riket kas liinides või ruuteris, et leida probleemi põhjus.
Mõni võibolla tõmbabki torrentiga 999999999 väljauvat ja 99999999999999999 sissetulevat ühendust käima ning pärast kurdab ISP-le, et nett on katki ja ruuter teeb restarte.

niisama lampi aga keegi seda teha ei viitsi, milleks?

ja kui kuskil on esitatud süüdistus siis see käib ikka läbi kohtuotsuse afaik... kus siis ISP-lt küsitakse viisakalt andmeid kuid siis on juba uurimise järk ning on ka user sellest teadlik, et teda milleski süüdistatakse.


viimati muutis ottf 30.01.2012 10:38:10, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.01.2012 10:36:37 vasta tsitaadiga

Kui te ei suuda anda ACTA sätete numbreid, millest te räägite, siis pole mul mõtet teiega sel teemal üldse arutada. Debiilidega, kes iga küsimuse peale oskavad vaid korrata, et loe ACTAt, pole mõtet vaielda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 30.01.2012 10:39:57 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Kui te ei suuda anda ACTA sätete numbreid, millest te räägite, siis pole mul mõtet teiega sel teemal üldse arutada. Debiilidega, kes iga küsimuse peale oskavad vaid korrata, et loe ACTAt, pole mõtet vaielda.


nojah rohkem polegi vaja siis sõna võtta.

ulmeline osa kasutajaid ja juriste on ilmselgelt debiilid ja ei saa actast mitte kottigi aru icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.01.2012 10:44:51 vasta tsitaadiga

Juristid on võimelised viitama konkreetsele lepingu sättele, et arutelu püsiks konkreetne. Kui konkreetsele küsimusele vastatakse alati ebamäärase viitega, et loe tervet dokumenti, siis näitab see seda, et teine pool ei tea, millest ta räägib vaid vehib mingi kaudse kumu põhjal kuuldud argumentidega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 30.01.2012 10:48:49 vasta tsitaadiga

http://kogukond.org/acta/acta-voldik-2.pdf Sults, loe läbi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2012 10:50:52 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Kui te ei suuda anda ACTA sätete numbreid, millest te räägite, siis pole mul mõtet teiega sel teemal üldse arutada. Debiilidega, kes iga küsimuse peale oskavad vaid korrata, et loe ACTAt, pole mõtet vaielda.

Sobiva tõlgendamise korral võib artiklist 27 välja lugeda mida iganes. Kasvõi seda, et torrenti klientidel on "only a limited commercially significant purpose other than" ja siis tõlgendada failijagamist kui koopiakaitsest möödaminemise viisi. Shabang - ja ongi ebaseaduslik ning piiramisele kuuluv, mis tähendab, et ettevõtted kes tahaksidki sellist jaotuskanalit kasutusele võtta, veenduksid kiiresti selle ebasobilikkuses.

Aga ma ei näe mõtet vaielda siin asjaarmastajate tõlgenduste üle, kui isegi rahvusvahelise õiguse eksperdid ei saa ACTAle praegu ühest tõlgendust anda.
tsitaat:
In order to provide the adequate legal protection and effective legal remedies
referred to in paragraph 5, each Party shall provide protection at least against:
(a) to the extent provided by its law:
(i) the unauthorized circumvention of an effective technological
measure carried out knowingly or with reasonable grounds to
know; and
(ii) the offering to the public by marketing of a device or product,
including computer programs, or a service, as a means of
circumventing an effective technological measure; and
beer_yum.gif the manufacture, importation, or distribution of a device or product,
including computer programs, or provision of a service that:
(i) is primarily designed or produced for the purpose of
circumventing an effective technological measure; or
(ii) has only a limited commercially significant purpose other than
circumventing an effective technological measure.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.01.2012 10:51:41 vasta tsitaadiga

Killer-Bea:
Tead, ei viitsi! Ma olen lugenud läbi ACTA kaks ingliskeelset versiooni. Tahaks arutleda originaaldokumentide baasil, mitte kellegi poolt antud tõlgenduste baasil.

Edit:
Lugesin selle brožüüri siiski läbi.
Mis ma oskan kosta? Fakt on see, et need varasemad meetodid ei ole suutnud ära hoida massilisi autoriõiguste rikkumisi. Ei ÜRO, EL, WTO jms pole suutnud suurt miskit teha massilise piraatluse ja võltskaupade piiramiseks. Järelikult on vaja karmimaid meetmeid. ACTA siis püüab midagi pkkuda. Loodetavasti natuke edukamalt kui varasemad katsed. Seetõttu on ilmselt plaanis luua ka uus institutsioon.
Mind absoluutselt ei häiri see, et ACTA loomise protseduur polnud avalik. Mind nagunii sinna laua taha poleks kutsutud ja minu arvamuste ja ettepanekutega poleks arvestatud.
Kuna mina netist filme, mussi ja piratarkvara ei lae, siis tundub mulle, et see leping mind praktilisest küljest ei puuduta.
Seda, et pervodest adminnid saavad lugeda minu e-kirju ja jälgida minu netiliiklust tean ma juba aastast 1994.


viimati muutis Sults 30.01.2012 11:14:33, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 30.01.2012 10:55:12 vasta tsitaadiga

http://www.reddit.com/r/politics/comments/or8ag/ive_read_the_final_version_of oli minumeelest üks arukas analüüs ingliskeelse dokumendi põhjal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 30.01.2012 11:02:03 vasta tsitaadiga

ma lugesin acta otsast lõpuni läbi aga mul pole praegu ei linki ega faili ennast alles, ei viitsi uuesti otsima kah hakata siit postide merest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2012 11:10:03 vasta tsitaadiga

http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2011/may/tradoc_147937.pdf
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-=Px=-
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 30.01.2012 12:32:36 vasta tsitaadiga

Õigusaktid on omavahelises hierarhias, tugevalt seotud. Kui ühes ei ole öeldud, et inimesi ei või ilma kohtuta maha lasta siis ei saa sellest kuidagi välja lugeda, et nüüd justkui tohib. Just nii aga hetkel tehakse.
Ühtäkki on 'spetsialistideks' (küllaltki keerulises rahvusvahelises juriidilises küsimus) saanud inimesed, kellel puudub vastav haridus ning töökogemus (juriidiline). Igaüks loeb mingeid vapustavaid lollusi sellest lepingust välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 30.01.2012 17:26:39 vasta tsitaadiga

no mis siin siis enam vingerdada ja segast peksta?

dokumendid avalikuks või GTFO!
nii lihtne see ongi!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 30.01.2012 17:28:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

dokumendid avalikuks või GTFO!
nii lihtne see ongi!

"see on nii-öelda maitse küsimus" Niklus.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 30.01.2012 17:29:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

dokumendid avalikuks või GTFO!
nii lihtne see ongi!

"see on nii-öelda maitse küsimus" Niklus.
Justiitsministeeriumi ja Eesti Vabariigi valitsuse ametlik seisukoht thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Europarlamendi saadik Ojulandi nõunik soovitab rahval ACTA vastu tänavatele minna? mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.