Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Raamatupidamise/majandamise küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
eestirula3
HV kasutaja
eestirula3

liitunud: 07.12.2009




sõnum 28.10.2014 18:09:17 vasta tsitaadiga

ReneM kirjutas:
KristaT kirjutas:
...Lisaks niipalju, et EMTA suhtub suhteliselt skeptiliselt värsketesse ettevõtjatesse ja nõuab hoolikat põhjendamist, miks sa vabatahtlikult käibemaksukohuslaseks saada tahad icon_smile.gif Ostulepingust ja äriplaanist võiks piisata...


Ei ole kohanud, et EMTA nõuaks hoolikat põhjendamist, et miks värske ettevõtja tahab KM kohuslaseks saada. Olen mitmel korral sellega kokku puutunud ning igakord on tulnud EMTA poolt positiivne vastus järgmisel päeval, seejuures mingeid küsimusi või põhjendusi esitamata. Seejuures avaldus on esitatud kohe peale värske ettevõtte loomist. Olen lähemalt kirjutanud käibemaksukohuslasest siin.
Ning nagu eelkõnelejad on öelnud, siis niisama ei ole mõtet km tagastust küsida, pigem jätta see nö ettemaksuks. Suurte summade puhul oleks mõistlik see muidugi tagasi küsida.


+1, ei olnud ka minul probleeme KM kohuslaseks saada. Ei ühtegi lisa küsimust ja 24h jooksul olin KMK.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robzord
HV vaatleja

liitunud: 13.03.2012




sõnum 03.11.2014 15:06:20 vasta tsitaadiga

Aitäh Erko vastuse eest.
Lehesisene valuuta on vajalik, kuna tehingud peavad toimuma lehesiseselt, valuutaks on ikka ainult euro, 10 euro eest saab 10 eurot valuutat.

E: lugesin postitusi ja tekkis küsimus, miks värske ettevõte peaks tahtma kohe ennast käibemaksukohslaseks regitreerima
E: lugesin juba blogi ja sain targemaks
E: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/elektrooniliste-teenuste-maksustamine-pooratakse-pea-peale.d?id=70054765
selletage inimsele, kes pole veel ärimaailmaga nii kursis, kas ja kuidas see uudis minu ärimudelit mõjutaks (minu eelmises postituses)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 03.11.2014 15:43:54 vasta tsitaadiga

Kui siiani loeti tehing teostatuks müüja asukohariigis ja deklareeriti/maksti KM seal siis nüüdsest peab müüja maksma KM-i sellele maale kuhu kaup läheb.
Kas seda saab teha EMTA lehe kaudu lihtsustatud korras (nagu siiani on saanud EU maadest KM tagastust taotleda) või tekib müüjal vajadus igal EU maal kuhu kaup läheb ennast eraldi KM kohuslaseks registreerida... Pagan teab aga eriti ei imestaks praeguse bürokraatiarinde tihendamise vaimus tehtud "üllitiste" najal tehtud otsuste järgi vaadates. Nagu ikka , idee on hea aga teostus keeruline , töömahukas ja kallis. Rahaline pool lükatakse muidugi erasektori kanda ja avalikku sektorisse lisandub jälle ports (kontrollametnikke) mille lõppkokkuvõtes maksame ikkagi maksumaksjatena kinni.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2014 22:08:17 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
Kui siiani loeti tehing teostatuks müüja asukohariigis ja deklareeriti/maksti KM seal siis nüüdsest peab müüja maksma KM-i sellele maale kuhu kaup läheb.
Kas seda saab teha EMTA lehe kaudu lihtsustatud korras (nagu siiani on saanud EU maadest KM tagastust taotleda) või tekib müüjal vajadus igal EU maal kuhu kaup läheb ennast eraldi KM kohuslaseks registreerida... Pagan teab aga eriti ei imestaks praeguse bürokraatiarinde tihendamise vaimus tehtud "üllitiste" najal tehtud otsuste järgi vaadates. Nagu ikka , idee on hea aga teostus keeruline , töömahukas ja kallis. Rahaline pool lükatakse muidugi erasektori kanda ja avalikku sektorisse lisandub jälle ports (kontrollametnikke) mille lõppkokkuvõtes maksame ikkagi maksumaksjatena kinni.

Sõltub kaubast/teenusest, kliendi tüübist (maksukohuslane või mitte) ning tehingu mahtudest. Märksõnadeks kaugmüük, digiteenused. Eks see bürkoraatiat tekitab jah kuid suures plaanis on pigem erasektori teema. Ettevõte peab teises liikmesriigis leidma endale maksuesindaja, keda siis volitab kohapeal tema arvepidamist korraldama ja deklareid esitama. Tasuline teenus muidugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2014 22:12:02 vasta tsitaadiga

Kas keegi dokumendihaldust digitaalselt ka teeb? Mõtlen kuidas aasta dokumente hoiate, sh koguarvemajandus, pank jne? Mis kaustaloogia jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 17.01.2015 18:32:47 vasta tsitaadiga

Dropboxis on arved aastate ja kuude kaupa (et partneriga asjad süngis oleks) ... mõned on paberi kujul ja need on mu mapi vahel.
Aasta lõpus liiguvad kõik mapis olevad paberid ka kuskile raamatupidaja kätte ja rohkem nenendest pole kuulnud icon_lol.gif
Lisaks muidugi trükin kõik paberid välja mis dropboxis on korraga ja lähevad samamoodi oma salaelu elama kuskile raamatupidaja mappi.

Aga mõnda veebiteenust pole veel kasutanud- tegelikult ma ei tea kuidas see käiks ja mõnesmõttes meeldib et saan oma raamatupidajaga kokku vajadusel ja räägin juttu ning vaataeme koos asju üle/pabereid. Kuidas see mõnes veebiteenuses käib pole õrna aimugi.
Veebiteenuses ei ole vaja väljagi prointida eeldan pabereid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2015 19:47:16 vasta tsitaadiga

Pigem käib jah asi nii, et see vähene mis on paberil, pigem skännida ja originaal ära visata, mõttetu ju mõne paberil tulnud arve pärast digitaalseid arveid välja hakata trükkima, et ühtset süsteemi hoida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 07.08.2015 12:03:50 vasta tsitaadiga

Keegi kindlasti siin e-poe omaja ka? Kuidas eraisikule müük toimub? Algdokumendi nõudes on kirjas, et peab olema saaja asu-või elukoha aadress.Või piiisab aadressiks automaat kuhu tellitakse kaup? Kas ma pean arvele eraisku puhul ka tema aadressi nõudma? Aga kui on ise järgi tulemisega?

Samas näiteks prismas poes käies ma ei anna oma nimegi, rääkimata aadressist.

Olen siin tunnike raamatupidamise foorumit uurind ja käibemaksu seadust jne- ja ikka pole päris selgusele jõudnud. KAs üldse vaja arvet esitada eraisikule on ing kuidas see müük vormistatakse raamatupidamisse sobivalt sel juhul.

http://www.rmp.ee/foorum/raamatupidamine/37254 - siin on küll vastus, et ei pea, aga ma ei saa aru miks ei pea kui algdokkides peaks olema see kirjas?
Järgmine nädal uurin oma raamatupidajalt ka järgi, aga mõtlesin korra siit ka uurida. Järsku kellelgi konkreetne asi läbi elatud (e-poe kontekstis just).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Raamatupidamise/majandamise küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.