Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Pressiteated »  Dell esitles uut Latitude äriklassi sülearvutite seeriat märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 01.10.2008 22:49:23 vasta tsitaadiga

siis vahet ei ole ..
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McNeo
HV kasutaja
McNeo

liitunud: 27.04.2004




sõnum 02.10.2008 12:44:22 vasta tsitaadiga

leits kirjutas:
Krr smartcard reader suudab ju eesti id kaarti ka lugeda? Hetkel probleem, et ta ei loe seda, hmmm selle www.id.ee softi ajasin peale juba ...
Id kaardi lugejaga töötab perfectly, hea oleeks kui saaks ka selle smartcard readri tööle'

sama lugu ka bluetoothiga


Nagu ma aru sain, on sul XP? Sai testitud mõlema op süsteemiga ja XP'ga töötab ja vahest mitte, Vistaga probleeme ei esinenud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 02.10.2008 15:37:59 vasta tsitaadiga

McNeo, mis krdi softi sa vms kasutad, et ta vahepeal isegi töötaks icon_biggrin.gif?
kui lihtsalt seal id.ee lehelt panen softi peale siis ei hakka ju midagi tööle? (st see automaatne v2rk mis seal on)

e: tundub et sain tööle. töötab nii pool piduselt aga noh ...
e2: a firefoxiga on mul terve elu jama olnud, kord töötab kord mitte ... keegi stabiilselt on tööle ka saanud rebasega?
e3: täna õhtul igav on 2kki hakkan ülevaate üle mõtlema icon_eek.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2008 15:39:21 vasta tsitaadiga

Sain siis endale Latitude E6400 testimiseks ja juba välimuselt on asi minu jaoks lööv. Põhimõtteliselt meenutab vana head IBMi koos oma hüvedega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 02.10.2008 15:48:28 vasta tsitaadiga

Välimuse juures häitib mind see, et näpuj2lgi j22b palju peale, palju peab puhastama. ehk kegei oskab öelda millega puhastada?
Need mis mõeldud ekraani puhastamiseks?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McNeo
HV kasutaja
McNeo

liitunud: 27.04.2004




sõnum 02.10.2008 16:24:17 vasta tsitaadiga

leits kirjutas:
McNeo, mis krdi softi sa vms kasutad, et ta vahepeal isegi töötaks icon_biggrin.gif?
kui lihtsalt seal id.ee lehelt panen softi peale siis ei hakka ju midagi tööle? (st see automaatne v2rk mis seal on)

e: tundub et sain tööle. töötab nii pool piduselt aga noh ...
e2: a firefoxiga on mul terve elu jama olnud, kord töötab kord mitte ... keegi stabiilselt on tööle ka saanud rebasega?
e3: täna õhtul igav on 2kki hakkan ülevaate üle mõtlema icon_eek.gif


brauseritega ma ei proovinudki, lihtsalt see id kaart sisse ja id soft lahti, et kas loeb kaardilt andmed välja või mitte. xp'ga pildus umbes pooltel kordadel miskit CSP errorit (peaks olema cryptographic service provider). sertide jaoks pole ju vaja brauserit üldse avada. aga ma proovin selle rebase ja id softi vahelist tööd täna või homme.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2008 16:59:49 vasta tsitaadiga

Kusjuures mul loeb E6400 Smartcardi lugeja iga laks ID kaardi pealt andmed ära, aga sertifikaatide uuendamisega ei saa hakkama. Saaks need kuskil teise arvuti peal õige ID-lugejaga korda teha, siis vast töötaks ka.
edit: Nüüd koduse internetiga saan sertifikaatide uuendamisega nii kaugele, et küsib parooli; kirjutan kenasti kastikesse ja ok ning tulemuseks saan "unknown error". Kas keegi teab, kas need paroolid ka aeguda võivad?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2008 17:56:47 vasta tsitaadiga

wrx123 kirjutas:
Kusjuures mul loeb E6400 Smartcardi lugeja iga laks ID kaardi pealt andmed ära, aga sertifikaatide uuendamisega ei saa hakkama. Saaks need kuskil teise arvuti peal õige ID-lugejaga korda teha, siis vast töötaks ka.
edit: Nüüd koduse internetiga saan sertifikaatide uuendamisega nii kaugele, et küsib parooli; kirjutan kenasti kastikesse ja ok ning tulemuseks saan "unknown error". Kas keegi teab, kas need paroolid ka aeguda võivad?


Kuskilt on kõrva jäänud, et on smartcardi seadmeid mis oskavad ainult lugeda ja neid mis oskavad ka kirjutada. Äkki siis E6400 oma ei oska kirjutada? (< võib olla täiesti BS)
Samas, uute ID kaartide puhul on serdi kehtivus sama pikk kui kaardi kehtivus, seega pole enam uuendada vaja.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 03.10.2008 17:50:22 vasta tsitaadiga

See smartcard reader on dellil üli ebaõnnestundu imo. Kord loeb teinekord jookseb see id kaardi utility ka koma CP all. Samas usb otsas oleva lugejaga no problemos .. bah..järjekordne miinus dellile
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2008 20:10:04 vasta tsitaadiga

Minu E6400 smartcardi lugeja loeb küll iga kord kaardilt andmed välja. Lihtsalt sertifikaatide uuendamisega ei saa hakkama. icon_smile.gif
Tundub, et E6400-l ja E6500-l on erinevad lugejad või siis sulle halb eksemplar sattunud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 05.10.2008 11:20:07 vasta tsitaadiga

või siis peaks garantiisse pöörduma?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2008 17:52:36 vasta tsitaadiga

leits kirjutas:
või siis peaks garantiisse pöörduma?

Enne vast küll ei ole mõtet, kui on pisut rohkemate kasutajate tagasisidet E-seeria smartcardi lugejate kohta. Tegelikult on ka võimalik, et viga on puhtalt softis. Võid ju proovida Delli tech support lehelt uuemaid draivereid ning programmikesi otsida ja windows update tee ka kindlasti ära.

Muide, kui tahad kuhugi ID-kaardiga sisse logida, siis kasuta Internet Explorerit. Firefoxi jaoks on see tarkvara vist suht poolik ja vigane.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 05.10.2008 22:42:59 vasta tsitaadiga

Noni, mured jätkuvad. 3x olen XP'd reinstallinud. Probleemis bluescreen ka tarkvara alafoorumi alla tegin teema. Lambi kohas paneb bluescreeni. netis surfates, muusikat kuulates, 100% paneb bluescreeni kui hakkan postgresql faili unpackima. ma ei jõua lugeda mis seal bluescreenil kirjas on, ennem teeb restardi. Dell pluss sõnad sulle, hakkan seagate mingi tooliga ja memtestiga möllama...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
otipoiss
HV kasutaja
otipoiss

liitunud: 07.05.2007




sõnum 05.10.2008 23:09:50 vasta tsitaadiga

leits sulle vist ikka äärmiselt õnnetu isend sattunud. Loodan, et enda oma mis tuleb korralikult töötab.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 05.10.2008 23:22:09 vasta tsitaadiga

ma ei tea teen memtetsi äraja need kergemead hdd testid, kui need l2bib, siis mu mõistus on otsas. hetkel 15% memtesti tehtud ning l2bitult veatult ...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2008 00:09:29 vasta tsitaadiga

Soovitus nendele, kellel on Delli E seeria sülearvuti LED ekraaniga.
Muutke nVidia kontrollpaneelis Display -> color settings alt sinise tooni heledust väiksemaks. Nagu teada, on need LED ekraanid suht sinaka pildiga ja näiteks helekollased toonid on valgest praktiliselt eristamatud. Minu jaoks ainuüksi sinise tooni heleduse vähendamine 39% peale muutis pildil olevad värvitoonid lauaarvuti monitoriga suht samaks. Ka internetibrauseris tulid helekollased rohkem esile. Veel üks pisut halb külg selle LED ekraani juures on, et vertikaalsed vaatenurgad on suht lahjad. Notebookreview foorumis väidetakse, et ekraani pole võimalik nii vaadata, et kas ülemise või alumise osa pildikvaliteet ei kannataks. Mina päris nii negatiivne ei oleks. Samas külgede pealt vaadates peaaegu et moonutusi ei tulegi. Mina olen selle ekraaniga siiski suht rahul.

Muide Dell kasutab kahte erinevat LED paneeli oma sülearvutite tootmisel. Üks on Samsungi oma ja teine LG. Väidetavalt pidi LG parem olema, aga neid satub väga vähestele ja samas tundub, et ka sama tootja erinevate isendite vahel on suured erinevused. Mõned, räägivad ka, et Samsungi paneelid on ülimuslikud LG omade üle, aga üldiselt peetakse LG-d ikkagi paremaks.

Kellel sülearvuti käes, andke foorumis teada, mis tootja LED ekraan teile sattunud on. Paneeli koodi leiate device manager -> monitors -> plug and play monitor -> properties -> details-> hardware ids.

Samsung: SEC5442
LG: LPL0140
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 06.10.2008 11:57:35 vasta tsitaadiga

Nojah, memtesti ja hdd testid l2binud edukalt, mis kurat see bluescreeni tekitab?
e:
mis moodi ma n2eks mis seal bluescreenil kirjas on?
krt siukest jama ma ei kogenud isegi ORDI'ga. No krt ausalt hetkel on mul mõistus otsas, nii kui oma postgresql baasi (pokeri database) unpackima panen viskab kiirelt mingi bluescreeni ja restarti ta l2hebki..


viimati muutis leits 06.10.2008 12:03:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakennuste
HV kasutaja

liitunud: 05.07.2007




sõnum 06.10.2008 11:57:49 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Sain siis endale Latitude E6400 testimiseks ja juba välimuselt on asi minu jaoks lööv. Põhimõtteliselt meenutab vana head IBMi koos oma hüvedega thumbs_up.gif


Millal Sa E6400 ülevaate siia riputad?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 06.10.2008 12:02:00 vasta tsitaadiga

leits kirjutas:
Nojah, memtesti ja hdd testid l2binud edukalt, mis kurat see bluescreeni tekitab?
e:
mis moodi ma n2eks mis seal bluescreenil kirjas on?


Print screen icon_wink.gif Või võta fotokas ette ja püüa moment äratabada icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 06.10.2008 12:04:19 vasta tsitaadiga

print screen ... ee ta ei j2ta ju seda m2llu kui restarti l2heb, st mul pole midgai pasteda kui ta uuesti windowsis on?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2008 12:08:17 vasta tsitaadiga

Sama edukalt võid print screen'i üritada BIOS'is teha. icon_biggrin.gif Aga fotokas on küll variant. Või siis (fotokaga) video tegemine. Saad ehk stoppkaadriga midagi kätte.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 06.10.2008 12:09:57 vasta tsitaadiga

'Automatically restart' eest linnuke ära ja uuri seda BSODi kaua tahad.
system properties -> advanced -> startup and recovery

_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 06.10.2008 12:39:43 vasta tsitaadiga

Nojah, hetkel lõpetab ta siin mingit LONG DST testi (seatoolsiga windowsis), eks siisnäha ole, mis sellel bluescreenil kirjas on ...

Nonii sain errori kätte:
STOP: 0x00000024 (0x001902FE, 0xB5B58860, 0xB5B5855C, 0x804E436D)

e:
Disk Corruption. Corruption in the NTFS file system or bad blocks (sectors) on the hard disk can induce this error. Corrupted SCSI and EIDE drivers can also adversely affect the systems ability to read and write to disk, thus causing the error.

e2: Kaspesrsky küllei tohiks süüdi olla?
e3: Järgmine bluescreen: 0x00000050

WTF toimub, ketas hakkab saba andma v
Selles tundub probleem olevat ...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 06.10.2008 13:09:15 vasta tsitaadiga

Vaheta kõvaketas ära,sectorid juba vigased.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leits
HV Guru
leits

liitunud: 28.07.2004




sõnum 06.10.2008 17:50:35 vasta tsitaadiga

algusest peale on see jant käinud. Ütles ju esimesel käivitamisel mul juba et mingi ma ei tea mis boot sectoril viga oli ...
samas seagate need basic testid viga ei n2idanud, advanced teste pole teinud, võtan IT grupiga ühendust.

Tundub küll, et peab garantiisse saatma. Ma ei viidsi ise neid advanced hdd teste jooksutama hakatagi. Ilmselgelt et windowsi viga pole, proovitud erinevaid versioone. Ehk panevad mu puuduva BT ka peale.

e1: chkdsk andis ka tulemused, mingid errorid olid ka seal.

e2: saatsin garantiisse, lasen ka bluetoothi paigaldada. eks kuuleb mingi nädala pärast, mis seisus arvuti on ...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Pressiteated »  Dell esitles uut Latitude äriklassi sülearvutite seeriat mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.