Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Laste kasvatamise teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 10:23:45 vasta tsitaadiga

Ei tea, ma seitsme aastaselt küll sellime mämm ei olnud, ammu juba vaatasin oma 2.5a noorema venna järele ja pmst sõpradega ainult õues olimegi.
Vanasti käisid vanemad tööl mitte ei passinud kodus vanemahüvitise peal.
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 11:10:07 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Ja ma tulin ka lasteaiast viieselt ise koju. See pole üldse oluline hetkel.
Point on see, et laps sai karistada vanema enda tegematajätmise eest.
Telekas pandi lapsi valvama, juhtus see, mis lastega ikka juhtub ja vanem laps "on süüdi".

Oleks öelnud vanemale - vaata palun õe/venna järgi ka ja kui midagi on - palun tule ütle - aga see ei tule vaid valab õli tulle - teine teema.


Küsimus ei ole üldse minu nägemuses selles, kas laps pidi teise järele valvama või mitte. Küsimus on selles, et 7 aastane laps peaks olema piisavalt küps ja vastutustundlik aru saamaks, et uputus tema elutoas, ükskõik mis põhjusel see tekkis, on kahju tekitav hädaolukord, mida tuleb kas võimalusel takistada või vähemalt kiiresti vanematele teatada. Mis järgmiseks, kiidate heaks kui maja läheb näiteks põlema ja tüüp istub vaatab rahulikult multikaid edasi, sest tema probleem pole kellelegi öelda? See ei ole normaalne reaktsioon ju icon_confused.gif

PS mina "karistaks" seda seitsmest nõnda, et kui ta saab taskuraha, siis võtaks uputusega kaasnenud kulud sellest maha kuni asi on kompenseeritud. Kui ei saa siis jätaks mingi järgmise suurema planeeritud kingituse või tasulise ürituse ära. On küll paras vanus teadmaks, et varalisel kahjul on majanduslikud tagajärjed.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 05.10.2023 11:30:53 vasta tsitaadiga

netcat aga kui telekas ongi olnud peamine lapsehoidja siis mis lootused sa saad panna sellele 7 aastasele? Me ei tea ju tegeliku tausta vaid ainult antud olukorda. Ma leian antud olukorras on ennekõike vanem vastutav.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 11:42:38 vasta tsitaadiga

Ma ei räägi üldse lapsehoidmisest, nagu juba ütlesin. Vahet pole, miks see uputus tekkis. Kujuta ette, et seda 2-aastast polnud seal ja lihtsalt toru lõhkes vms. Ikka normaalne, et poiss lihtsalt istub ja vaatab telekat edasi, sest pole tema mure, et tema enda koduga midagi juhtub?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 11:58:44 vasta tsitaadiga

Ilmselt mõtles, et lastakse kuskilt vesi ära ja kuivab ära? - mitu korda tema elus seda enne juhtunud on? Vaevalt tal arusaama on, et puitpõrand pundub üles vms.
Toru lõhkemine on täiesti teistsugune event ja reageering ei pruugi üldse sama olla võrreldes sellega kui on näha, et teine laps tegeleb seal.

võrreldes seda üldse eelprogrammeeritud ise koolis käimisega on üldse mingi näpu ja emmi võrdlus.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 12:05:12 vasta tsitaadiga

Vahet ei ole kas on juhtunud või ei. 7 aastane ei tohiks olla nii eluvõõras. Minu vanematel oli selleks vanuseks küll mind instrueeritud kõikvõimalike teoreetiliste situatsioonide suhtes, millest muidugi ühtegi ei realiseerunud aga vähemalt oli kokkulepe ja ühine arusaamine, kuidas peaks reageerima, kui midagi juhtub.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 05.10.2023 12:10:14 vasta tsitaadiga

netcat, aijab mõistliku juttu thumbs_up.gif Siin ei ole midagi rohkemat õigustada. Viige oma lapsed arstile icon_idea.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 12:13:37 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Vahet ei ole kas on juhtunud või ei. 7 aastane ei tohiks olla nii eluvõõras. Minu vanematel oli selleks vanuseks küll mind instrueeritud kõikvõimalike teoreetiliste situatsioonide suhtes, millest muidugi ühtegi ei realiseerunud aga vähemalt oli kokkulepe ja ühine arusaamine, kuidas peaks reageerima, kui midagi juhtub.


Ise vastad juba ära ju. Igal juhul palju õnne, mind näiteks polnud. Ise katseeksitusel said teada, mis kuidas toimib.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 12:27:57 vasta tsitaadiga

Siin võtavad ka sõna lastekasvatusest kellel endal lapis ei ole icon_biggrin.gif ?
Minu ajal, omal ajal...millal see oli 30-40a tagasi icon_smile.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 12:44:21 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Vahet ei ole kas on juhtunud või ei. 7 aastane ei tohiks olla nii eluvõõras. Minu vanematel oli selleks vanuseks küll mind instrueeritud kõikvõimalike teoreetiliste situatsioonide suhtes, millest muidugi ühtegi ei realiseerunud aga vähemalt oli kokkulepe ja ühine arusaamine, kuidas peaks reageerima, kui midagi juhtub.


+1. Kuigi noh, kõigeks pole vaja ja ei saagi instrueerida. Uputus toas peaks olema piisavalt ebatavaline asi saamaks aru, et see ei ole miskit pidi normaalne ja peaks midagi ette võtma.

Aga kas ma olen ainuke, kes veel mõne asja peale kukalt kratsib:
1. köögikraan on enamasti sellisel kõrgusel, et 2 aastane sinna ise ligi ei saa. Kas keegi tõstis ta siis kraanikaussi või mil moel ta sinna üldse iseseisvalt ligi pääses
2. Kraanikausil üldiselt on üleval ka äravool ehk kui panna punn ette ja jätta kraan jooksma, siis ei tohiks uputust tekkida
3. pool meetrit vett toas. Oletame väga tagasihoidlikult, et on ainult köök ja üks tuba, mille pindala on kokku 20 ruutu. Selleks et vett pool meetrit oleks, peab seda olema 10 kuupi. Mul ei kulu kuu ajaga ka nii palju vett. Võtab ikka omajagu aega, et selline hulk vett köögikraanist lasta. Mul maal võtab 500 liitri kastmisvee tünnidesse laskmine näiteks pool tundi.

Arvestades teemaalgataja varasemaid kohati kummalisi postitusi, siis ma väga ei imestaks kui sellist asja ei juhtunudki vaid niisama trollib.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 05.10.2023 12:47:42 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
Siin võtavad ka sõna lastekasvatusest kellel endal lapis ei ole icon_biggrin.gif ?
Minu ajal, omal ajal...millal see oli 30-40a tagasi icon_smile.gif

ma ise olin 3 lapselises peres ja omal on 3 last.
Selliseid piirsituatsioone, mis HVs, ette ei tulnud icon_rolleyes.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 12:49:13 vasta tsitaadiga

Olen aru saanud jah et tänapäeval on popp ja noortepärane lasta asjal isevoolu teed minna, mitte varasematest kogemustest õppida. Edu siis sellega, kuni ükskord laps elu kallale kipub, kui ta telefoniprivileege kärbite või mis iganes.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 12:52:28 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

3. pool meetrit vett toas. Oletame väga tagasihoidlikult, et on ainult köök ja üks tuba, mille pindala on kokku 20 ruutu. Selleks et vett pool meetrit oleks, peab seda olema 10 kuupi. Mul ei kulu kuu ajaga ka nii palju vett. Võtab ikka omajagu aega, et selline hulk vett köögikraanist lasta. Mul maal võtab 500 liitri kastmisvee tünnidesse laskmine näiteks pool tundi.

Arvestades teemaalgataja varasemaid kohati kummalisi postitusi, siis ma väga ei imestaks kui sellist asja ei juhtunudki vaid niisama trollib.


väljamõeldud jutuke jep, neid ta ikka toodab siia aeg-ajalt

_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 12:55:42 vasta tsitaadiga

No ilmselgelt ei olnud see uputus pool meetrit, kõnekäänd sisuliselt (nagu kalameeste suurused).
Minu ajal veest nt ei rääkinud keegi midagi, kõik kartsid tuld ainult. Kui ise sitta keerasid said kasvatust tunda aga kui katus läbi ajas, siis selle kiire asjaga oli aega maa ja ilm.

Minu kahene lükkab ise tooli sinna, kuhu ei ulatu. Kraani oskab ilusti kasutada käte pesemiseks. Mõnikord veejuga ajab tähelepanu mujale ja hakkab mängima, eriti lõbus on näpp sinna ette panna nii et pritsiks.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 13:00:35 vasta tsitaadiga

Äkki oli poolemeetrise läbimõõduga veeloik, aga lihtsalt oli põhjust vaja, et lapse kallal vägivallatseda?
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 13:11:06 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Äkki oli poolemeetrise läbimõõduga veeloik, aga lihtsalt oli põhjust vaja, et lapse kallal vägivallatseda?


Noh aga sealt tekib teine vastuolu. Poolemeetrise veeloigu võid ise ka tekitada kui miskit ümber ajad. See jälle ei aja elektrit lühisesse. Ok, "lühis" võib tähendada, et RVK rakendus, aga seda ka poolemeetrine veeloik põrandal ei tekita
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 05.10.2023 14:19:44 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
kyrvas kirjutas:
liiv, ärand pahanda

Ei pahanda aga näib, et oled ise siin fioorumis kahtlane kasutaja. Konto on sul tehtud 2005 aga pole ühtegi positiivset ega negatiivset feedbacki. Kahkemümmne aasta jooksul? Mida sa siin teed? Ei suutnud vastu panna?
Müüsid end odavalt praegu maha oma postitusega


Mida see tähendab, et müüsin ennast praegu odavalt maha?
Miks feedbacki puudumine kahtlane on?
Milles sa mind kahtlustad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 20:18:33 vasta tsitaadiga

kyrvas, Vabandust, tõttöelda ma ei mõsistnud miks sa mingit kuke teemat ja vangla slängi hakkasid ajama. Sa muutusid oma postitusega isklikuks.
Tänaseks on moded selle sinu postituse kustutanud ja ma olen häpi. Aga ma lähtun vanasõnast: eks see koer kiunu kes kaigast sai (peksad oma lapsi?)

Betamax kirjutas:
Äkki oli poolemeetrise läbimõõduga veeloik, aga lihtsalt oli põhjust vaja, et lapse kallal vägivallatseda?

Ei olnud pool meetrit, tegelikult vesi ulatus vaevu pahkluuni. Aga püüa mind mõista. Sumad enda uues majas või korteris sellises vees ja ma tahaks teada su emotsiooni.
Loomulikult olen mina süüdi. Issi fookus oli arvutil mitte lastel. Minu loo moraal oli, et mitte kunagi pole ma oma last löönud, isegi siis kui olen tige nagu herilane.
Noorem laps sündis 2007 suvi (kraani avaja) ja vanem 2004 suvi (multika nautleja).
Insident juhtus 2009 märts ja täna lapsed pehmelt öeldes muigavad

NB! Las need HV foorumi kasutajad, kes pole kunagi oma last löönud, hõikavad: Sõna! Mind ei aita see edasi ega tagasi aga vaatame, palju meie hulgas on "non lastepeksjaid"
Nagu ütlesin, oli minul kõige jõhkram laste vastane vägivald pisut vanema tutistamine (kitsekari saab informeerida lastekaitset)
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 20:54:36 vasta tsitaadiga

liiv, 14 aastat vana teema hakkas nüüd järsku kripeldama? icon_eek.gif Hvitav miks.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 21:04:09 vasta tsitaadiga

pistyk, järelikult siiani kripelab, et tutistas icon_wink.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 21:12:07 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
liiv, 14 aastat vana teema hakkas nüüd järsku kripeldama? icon_eek.gif Hvitav miks.

Vaata ta teemasid ja postitusi.
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 21:14:21 vasta tsitaadiga

ot:
Kui sügeleb siis ikka kratsid
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2023 22:02:40 vasta tsitaadiga

Teemat ei viska ära, vaid jätab alles, et saaks tulevikus kaminasoojuse ja brändi kõrvale lugeda liiva seiklustest, nii kuis Maximuze omasid
_________________
Kommentaarid: 353 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2023 00:08:35 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
Hvitav miks.

Läks teemaks täna kodus ja foorumis on alati erapooletu kaader

Tõstan käed üles, et pole just alati ideaalne issi aga vähemalt mul on oma laste lugupidamine. Kõlab halvasti ja plämmis lapsevanemte teemal vett suhu võttes mulle kord vanem laps ütles:
Mulle isegi meeldib kui sa vahel jõbinas oled, sest siis lähebkodus kord käest ja sa kella ei vaata (muidu sa oled nagu mingui komandör), ning saan poole ööni lammutada GTA V (küll need lapsed on ikka tervad pliiatsid)
Rõhk on sellel, et lapsele meeldis, kui kord läks kodus käest ja rõhk on mängimisel



Mees nicknamega Betamax teab mida räägib:
Spoiler Spoiler Spoiler



NB! Mida rohkem klikke siis seda rohkem foorum müüb!
Eks ma jah provotseerin aga panete tähele, keegi ei tõsta käsi üles, et pole oma last peksnud (lööömine kvalifitseerub)
Mina tutistasin maja esimese korruse uputamise eest. Siiani süümekad, et alakat tutistasin enda hooletuse tõttu
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 06.10.2023 11:35:40 vasta tsitaadiga

Ma olen lugematuid kordi lapse väiksena oma põlvele pannud ja laksu andnud. Laksud olid demonstratiivsed ja mitte valusad. Rohkem nagu psühholoogiline piinamine thumbs_up.gif

Peksa luban alatihti anda - ise ei usu seda, tema ei usu seda. See on meievaheline kood, et öeldut tuleb tõsiselt võtta.

Tagantjärgi tundub kõige tähtsam tarkus see, et kui lapsel palud midagi teha siis jälgi, et oleks ka tehtud. Muidu sinu sõna lapsevanemana devalveerub ja kaotab oma kaalu.

liiv, sinu 7-aastasene oleks andeks saanud, aga need nipsakad vastused sinule nõudsid juba reageerimist. Kas tutistamine selles olukorras teeb sind halvaks vanemaks? Tra seda teab, ma pole nii tark et öelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Laste kasvatamise teema mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.