Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Time Machine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 30.03.2011 14:47:40 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Aga suvalisele välisele kõvakettale recovery tekitada millel mac tugi?


Mul on suvaline terabait väline ketas ja ketas jagatud partitsioonideks, formatitud maci all ja esimene partitsioon on siis time mashine jaoks. Ok, ma ei räägi siin üle õhu backupist vaid usb kaabliga. Ilmselt tänapäeva NAS seadmed toimetavad üle wifi ka sisevõrgus ja saad sinna samamoodi backup faile teha.
Ohohh kirjutas:

Kui on lauaarvuti, siis on tunduvalt odavam ikkagi USB kõvaketas, kuna mobiilsus ei ole oluline. Kuid backuppimine käib ikkagi iga tunni tagan.


Seda intervalli saab muuta. Mul endal pandud manuaalselt tegema. Teen kord nädalas või kui meelde tuleb. Muidugi peaks tihedamini tegema icon_smile.gif

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 30.03.2011 19:50:26 vasta tsitaadiga

Kui panna näiteks iga 6h järgi?Tegelikult suurt mahtu ei tohiks tulla,kas on samuti nagu teistel backuppidel,et protsessi ajal failidele ligi ei pääse või apple on midagi muud leiutatud?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 30.03.2011 20:09:44 vasta tsitaadiga

Kas intervalli muutmine tuleb teha käsitsi mingis .plist failis?

Tegelikult ise olen filmide ja kõikvõimalikud cach kaustad exception listi lisanud. Seega kui konkreetselt midagi suuremat kuhugi kopeerinud/salvestanud ei ole, siis backupi suurused on väga väikesed. Seega ei ole mingit mõtet seda intervalli suuremaks seada.

Mul on 10 kuud backupi ajalugu, mis on kokku 160GB. TimeMachine ütleb, et arvutis endas on backuppimisele kuuluvat kraami 90 GB. See tähendab, et kümne kuu ajaloo säilitamiseks on läinud 50GB. Võrguketas ise on 1TB, seega läheb ikka päris mitu aastat enne kui see täis saab (siis hakkab tagant otsast ajalugu kustutama).

sama123, kui FileVault on sisse lülitatud, siis pead oma kodukausta backuppimiseks välja logima (kogu kraam on krüpteeritud). Kui andmete osas paranoiline ei ole ja FileVaulti sisse ei lülita, siis põhimõtteliselt käib see taustal nii, et sa ei pea sellele üldse tähelepanu pöörama.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 30.03.2011 22:45:23 vasta tsitaadiga

Ohohh kirjutas:
Kas intervalli muutmine tuleb teha käsitsi mingis .plist failis?

Tegelikult ise olen filmide ja kõikvõimalikud cach kaustad exception listi lisanud. Seega kui konkreetselt midagi suuremat kuhugi kopeerinud/salvestanud ei ole, siis backupi suurused on väga väikesed. Seega ei ole mingit mõtet seda intervalli suuremaks seada.

Mul on 10 kuud backupi ajalugu, mis on kokku 160GB. TimeMachine ütleb, et arvutis endas on backuppimisele kuuluvat kraami 90 GB. See tähendab, et kümne kuu ajaloo säilitamiseks on läinud 50GB. Võrguketas ise on 1TB, seega läheb ikka päris mitu aastat enne kui see täis saab (siis hakkab tagant otsast ajalugu kustutama).

sama123, kui FileVault on sisse lülitatud, siis pead oma kodukausta backuppimiseks välja logima (kogu kraam on krüpteeritud). Kui andmete osas paranoiline ei ole ja FileVaulti sisse ei lülita, siis põhimõtteliselt käib see taustal nii, et sa ei pea sellele üldse tähelepanu pöörama.


/System/Library/LaunchDaemons/com.apple.backupd-auto , see tuleb editoriga lahti teha ja 3600 sec asemel panna mida iganes süda lustib. Mul on see suuremaks tehtud. filmide ja muu kaustade välja jätmine on ka õigustatud jah, samas nii paranoia pole, et iga tunni tagant peaks tegema.

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004




sõnum 07.07.2015 23:08:01 Välise kõvaketta partitsiooni taastamine vasta tsitaadiga

Hommikul tegin viimase backupi Time Machinega ja nüüd asi hapuks läinud.

NTFSi partitsioonile saan ilusti ligi, aga Maci OS Extendedi omale mitte.

On ideid kuidas failidele ligi saada või on ainuke võimalus format?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Time Machine mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.