Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Sony videokaamera HDR-UX3E märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 25.04.2008 07:05:19 vasta tsitaadiga

Vaatasin seda autos filmitud lõiku... karmilt närviline autojuht on roolis. icon_smile.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.04.2008 08:07:56 vasta tsitaadiga

kk kirjutas:
Vaatasin seda autos filmitud lõiku... karmilt närviline autojuht on roolis. icon_smile.gif
kuskohas sa seda närvilisust nägid ? :S
aga kes sellele autojuhile rooli hoidmist õpetas ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001




sõnum 25.04.2008 11:30:22 vasta tsitaadiga

LOCAL kirjutas:
... Samas plaadile kõrvetades DVD filmina tuleb ikka asi 720×480 resona icon_wink.gif HD vajab DVD-le panemisel ümbertöötlust mis võib tähendada pisikest kvaliteedikadu ja lõpptulemus võib isegi suure kompressiooni tõttu kehvem olla kui lindile salvestatud 720×480 resoga filmitud video! Ma teen dvd-le sageli ajaviiteks animeeritud menüüd jne... Sellepärast mulle failide talletamine plaadile või kõvakettale ei sobi!

Näiteks Sony lihtne lintkaamera mis filmib vanas heas 720×480 resoga ( http://www.sony.lv/view/ShowProduct.action?product=DCR-HC37E&site=odw_en_LV&pageType=Overview&category=SDH+MiniDV )...


korrektsus ennekõike - euroopas ikka PAL kasutusel ehk 720x576, mitte aga NTSC ehk 720x480 ja see ei ole samuti NTSC kaamera vaid PAL ikka.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2008 17:14:55 vasta tsitaadiga

tommionu kirjutas:
LOCAL kirjutas:
... Samas plaadile kõrvetades DVD filmina tuleb ikka asi 720×480 resona icon_wink.gif HD vajab DVD-le panemisel ümbertöötlust mis võib tähendada pisikest kvaliteedikadu ja lõpptulemus võib isegi suure kompressiooni tõttu kehvem olla kui lindile salvestatud 720×480 resoga filmitud video! Ma teen dvd-le sageli ajaviiteks animeeritud menüüd jne... Sellepärast mulle failide talletamine plaadile või kõvakettale ei sobi!

Näiteks Sony lihtne lintkaamera mis filmib vanas heas 720×480 resoga ( http://www.sony.lv/view/ShowProduct.action?product=DCR-HC37E&site=odw_en_LV&pageType=Overview&category=SDH+MiniDV )...


korrektsus ennekõike - euroopas ikka PAL kasutusel ehk 720x576, mitte aga NTSC ehk 720x480 ja see ei ole samuti NTSC kaamera vaid PAL ikka.



Ajasin NTSC segi jah, sest peas resosid tõesti ei ole, googeldama ei hakanud ja Premieris oli antud hetkel esimene valik NTSC, sealt ma selle reso võtsingi. oleks võinud hiirega natukene vaeva näha ja pal peale lükata aga seekord juhtus nii.... Jutu sisu see siiski ei muuda, samuti ei muuda see PAL reso teadmine nüüd midagi? Vajadusel olen kirjutanud DVDsid ka NTSC formaadis, olenemata sellest, et mul on PAL kaamera icon_wink.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurip
HV kasutaja
taurip

liitunud: 10.02.2007




sõnum 25.04.2008 21:50:31 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
LOCAL, DVD-ks ma tõepoolest ühtegi videot ei muuda, muidu poleks mõtet HD formaadis filmidagi. Teravustamisest jäi mul jah rääkimata, et hämaramas võtab tal teravustamine ikka aega, nii et selle võib puuduste hulka küll lugeda. Varem oli mul Panasonic VZ-7 (ma ei leidnud netist isegi selle aparaadi pilti, vana aparaat) ning temal oli müraga rohkem tegemist kui antud Sonyl. HD formaadis videot ma enne õhtut ülesse panna ei saa, kuid kui kokkupakitud ja vähendatud videosid võib näha internetis siin: http://uljam.net/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=55


miks ei ole mõtet, sa võid ju FullHD resoga ka DVD-le kõrvetada, enda asi juba millesse pakid.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2008 09:13:15 vasta tsitaadiga

LOCAL, Siin on sulle siis üks sissesuumimine ja väljasuumimine. Sisuliselt paremaid valgustingimusi ei saagi olla ning selline ongi selle aparaadi pilt - olgu ta siis kellegi jaoks hea või halb
http://rapidshare.com/files/110716854/encode_20080425070544.mpg
http://rapidshare.com/files/110718033/encode_20080425070628.mpg
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.04.2008 11:25:36 vasta tsitaadiga

kas pildistabilisaator puudub antud mudelil või on see välja lülitatud ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2008 12:49:03 vasta tsitaadiga

... tõenäoliselt ei üht ega teist, filmitud oli ju max. zoomiga. Samas, odavamatel isenditel on elektrooniline stabikas, mis on viletsam optilisest icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.04.2008 14:02:39 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... tõenäoliselt ei üht ega teist, filmitud oli ju max. zoomiga. Samas, odavamatel isenditel on elektrooniline stabikas, mis on viletsam optilisest icon_rolleyes.gif
jah, viletsam, aga siiski parem kui väljazoomitud pilt väriseb meeletult
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2008 03:27:20 vasta tsitaadiga

Vaatasin esimest videot! Teise vaatan ka mingil päeval ära! Teravus nagu tundub arvutis isegi 22" ekraani peal vaadatuna, et jätab nõksa soovida... Mingit objekti võttes lähedale oleks parem ehk olnud. Videot tuleks muidugi vaadata 32-40" pealt mitte lukuaugust. Mida suurem ekraanipind seda paremini probleeme märkab! 20 ja up korda zoomimisel ilma jalata väriseb alati kaamera! Mida suurem zoom seda rohkem väriseb! Mõnel rohkem mõnel vähem... Võibolla mõni on ka mõni nii kindla käega kelle kaamera zoomides ei värise, ei tea. Seda siiski veaks lugeda ei saa. Viga võib oletada siis kui pilt ei püsi ilma zoomimata isegi paigal, samas palju sõtub isegi siis ikkagi sellest käest mis kaamerat hoiab icon_wink.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2008 10:33:23 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
kas pildistabilisaator puudub antud mudelil või on see välja lülitatud ?

Mingi stabilisaator tal siiski on, kuid see on kindlasti kehvem kui Panasnicu kaameratel ja fotoaparaatidel ning mingit kompenseerimist ma pole küll märganud.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.04.2008 11:51:14 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
mikk36 kirjutas:
kas pildistabilisaator puudub antud mudelil või on see välja lülitatud ?

Mingi stabilisaator tal siiski on, kuid see on kindlasti kehvem kui Panasnicu kaameratel ja fotoaparaatidel ning mingit kompenseerimist ma pole küll märganud.
nojah, ma panasonicu kaameraid vaid kasutanud ja nendel ikka enamus ajast see toimib ka (vajab ikka korralikku väristamist et ta selle ajutiselt maha keeraks)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2008 16:13:33 vasta tsitaadiga

taurip - väga suur vahe on kas salvestada data DVD-le filmifail mingisse x formaati või DVD videona!

Vaatasin selle paadiga lõigu ka ära... tegelikult pole viga, suure pinna peal vaadates on ok... aga millega te hd videot töötlete. Mul pole premieris võimalik peale pal ja ntsc vist eriti palju võimalusi, liiga vana versioon vist. Odavamte softide viimaste versioonide nagu Nero ja power dvd on võimalik küll HD materjali teha, samas ei tee ju nendega keerulisemaid töötlusi! Meedia on ka kallis ning vähelevinud. Mul on HD-DVD kirjutaja kuid endale võin muidugi failipõhiseid plaate kirjutada samas kellelegi vaadata anda ei saa kuna kellelgi pole vastavat makki! Selliste plaatide point kaob sellisel juhul ära seniks kuni asi laiemalt levinud on! DVD 4.7 GB peale datafailina mahub 15 minutit korralikku fhd kraami! hd-dvd/bluray toorikud on ka väga kallid ning igalt poolt saada ei olegi! Ühesõnaga tuleb oodata veel natukene kuni standardid korralikult kinnituvad. Varem või hiljem tuleks muidugi korralik fhd kaamera soetada! DVD on siiski hetkel kõige taskukohasem. HD kaamerat pole aga dvd plaatide tegemiseks mõtet soetada.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 28.04.2008 21:27:42 vasta tsitaadiga

LOCAL kirjutas:
taurip - väga suur vahe on kas salvestada data DVD-le filmifail mingisse x formaati või DVD videona!

Vaatasin selle paadiga lõigu ka ära... tegelikult pole viga, suure pinna peal vaadates on ok... aga millega te hd videot töötlete. Mul pole premieris võimalik peale pal ja ntsc vist eriti palju võimalusi, liiga vana versioon vist. Odavamte softide viimaste versioonide nagu Nero ja power dvd on võimalik küll HD materjali teha, samas ei tee ju nendega keerulisemaid töötlusi! Meedia on ka kallis ning vähelevinud. Mul on HD-DVD kirjutaja kuid endale võin muidugi failipõhiseid plaate kirjutada samas kellelegi vaadata anda ei saa kuna kellelgi pole vastavat makki! Selliste plaatide point kaob sellisel juhul ära seniks kuni asi laiemalt levinud on! DVD 4.7 GB peale datafailina mahub 15 minutit korralikku fhd kraami! hd-dvd/bluray toorikud on ka väga kallid ning igalt poolt saada ei olegi! Ühesõnaga tuleb oodata veel natukene kuni standardid korralikult kinnituvad. Varem või hiljem tuleks muidugi korralik fhd kaamera soetada! DVD on siiski hetkel kõige taskukohasem. HD kaamerat pole aga dvd plaatide tegemiseks mõtet soetada.
standardid on kinnitunud, HDDVD on surnud doh.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2008 21:38:13 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
standardid on kinnitunud, HDDVD on surnud doh.gif


Hmm, aga miks siis mitmed uued mahamängijad toetavad nii hddvd kui ka bluray plaate korraga?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.04.2008 21:42:13 vasta tsitaadiga

LOCAL, toetavad sest veel on liikvel plaate, ühtegi uut hd-dvd'd aga enam tulla ei tohiks
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 28.04.2008 21:47:21 vasta tsitaadiga

LOCAL kirjutas:
libe kirjutas:
standardid on kinnitunud, HDDVD on surnud doh.gif


Hmm, aga miks siis mitmed uued mahamängijad toetavad nii hddvd kui ka bluray plaate korraga?
sest need on enne HDDVD surma toodetud icon_wink.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2008 21:59:04 vasta tsitaadiga

Googeldasin ka natukene ja leidsin sellise saidi: http://www.hddvd.org/hddvd/

Ex ta hakkab ära vajuma jah icon_rolleyes.gif Kas toorikute tootmine ka siis lõpetatakse?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 28.04.2008 22:01:13 vasta tsitaadiga

LOCAL kirjutas:
Googeldasin ka natukene ja leidsin sellise saidi: http://www.hddvd.org/hddvd/

Ex ta hakkab ära vajuma jah icon_rolleyes.gif Kas toorikute tootmine ka siis lõpetatakse?
jah, kogu muusika icon_idea.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2008 12:40:39 vasta tsitaadiga

Ma nagu ei ole friik vaid tavaline kodukasutaja ning töötlemine piirdub ümberkonvertimisega milleks kasutan Elecardi nimelist konverterit ning muudan faili mpeg-ks mida suudavad kõik arvutid töödelda ja maha mängida. Minu töötlemine piirdub lõika-kleebi üritudtega, kuid TMPGE 4.0 XPress ja TMPEGEnc MPEG Editor on selliste failide töötlemiseks minu arvates kõige mugavamad programmid. Lihtsad ja arusaadavad kõigile thumbs_up.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 29.04.2008 20:21:21 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Ma nagu ei ole friik vaid tavaline kodukasutaja ning töötlemine piirdub ümberkonvertimisega milleks kasutan Elecardi nimelist konverterit ning muudan faili mpeg-ks mida suudavad kõik arvutid töödelda ja maha mängida. Minu töötlemine piirdub lõika-kleebi üritudtega, kuid TMPGE 4.0 XPress ja TMPEGEnc MPEG Editor on selliste failide töötlemiseks minu arvates kõige mugavamad programmid. Lihtsad ja arusaadavad kõigile thumbs_up.gif
fakt, et mpeg/mpeg2 kodeering on saast
ja 1080 kodeerimiseks on ainus mõistlik asi x264
töötlemine tuleb muidugi enne ära teha icon_neutral.gif
alati võib teha ka mpeg versiooni kõrvale, aga endale võiks ikka parima kvaliteediga versiooni jätta icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2008 09:05:36 vasta tsitaadiga

libe, mis programmi pakud?
PS muide selle kaameraga filmitud materjalil ma kahel formaadil silmaga mingit vahet ei täheldanud.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 01.05.2008 00:17:28 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
libe, mis programmi pakud?
PS muide selle kaameraga filmitud materjalil ma kahel formaadil silmaga mingit vahet ei täheldanud.
edimisesks ei oska midagi soovitada, kuna ei ole sinu kaamera originaalmaterjaliga kursis, samas, originaali edides siis tagantjärgi kodeerides kõige lihtsam kasutada http://planetdvb.net/staxrip/
see siis windowsi all
vajalikud koodekid ja jamad tirib vastavalt vajadusele
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 02.08.2008 00:26:26 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... need ju megakallid lahendused HD materjali salvestamiseks icon_rolleyes.gif

Mõnest kohalikust hulgilaost saab 8gb(mahutab tsipa üle 1h 1080i 50hz) class6 SD mälukaardi 450 kenasti kätte...hästi otsid leiad alla 400 ka(acme näiteks) 16gb maksis vististi 800 kanti...(usa-st saab 16gb 500 eest..ehk siis mõne kuu pärast meil ka sama seis) lint on ikka ajast ja arust...keri seda edasi tagasi, kulumine pideva vaatamisega jpm...palju mõttekam on mõned mälukaardid soetada ja 500gb ketas(või raid 1 panna siis 2 ketast) lisaks ning 80 tundi FullHD materjali leiab mitmeks aastaks omale koha...
ise valisin Canon HF100, algul plaanisin Sony UX19, kuid arvasin lõpuks, et ma tõesti ei hakka ainult 15 minutit panema 8cm DVD-R peale ning plaadi lõpetamist ootama jms...
mälukaardile kirjutates on veel üks hea asi...vähemalt Canonil, peale klipi lõpetamist saab kohe valida 1 nupu vajutusega taasvaatamise ja sealt veel üks nupu vajutus ning klipp ongi kustunud...hiljem igast saasta vähem üle vaja vaadata icon_smile.gif

Kunagi ehk viskan Canoni kohta ka arvustuse...seniks lihtsalt üks pisike videolõik
Arvuti ekraanilt ei pruugi arugi saada(kuna 90% arvutitest ei suuda norm kiirusega veel MTS-i mängida), kuid 52" FullHD LCD peal on divx ja originaal faili vahe kaugelt juba näha...eriti hästi paistab silma ühtlase värviga detailide pealt...proovisin ka erinevaid salvestus kvaliteete kaamera pealt...5, 7, 12, 17mbit...ja ka siis sai kenasti kvaliteedi vahest aru(see divx on umbes nagu 5mbit kaamera pealt valides)
http://www.sylearvutid.ee/videod/statis.divx (64mb) (salvestatud max kvaliteediga 1920x1080 resos)
http://www.sylearvutid.ee/videod/statis.mts (167mb) (17mbit 50i)

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.08.2008 01:10:03 vasta tsitaadiga

misasi see seda mts'i üldse arvutis mängib ?
pealegi, divx/xvid ei olegi hd jaoks mõeldud, selle jaoks h264/x264
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Sony videokaamera HDR-UX3E mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.