Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Apple MacBook märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 13.08.2007 15:09:15 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Max Powers, kaalu just parajalt. Mule just istub sellise ekraani ja raskusega arvuti. Kuna arvutil kaalu on saab ka kaane lahti teha nii, et ei pea teist kätt kasutama, kergematel peab aga aluse maha suruma ja kaant tõstma...

fbrz, oled sa mingis MSNi taolises rakenduses selle tööle ka saanud? Ning ka mul läheb sossuks, aga mitte tuliseks, nii et jalgade peal kanatab ilusti hoida.

BTW: Miks peab kõik PC kasutajad Maci <b>piix</b> saatma, mitte ei kannata koos eksisteerimist.
sina saatsid ise ju wini piixu

fbrz, too magnetiga sulgumine on endale tuttav näiteks delli pealt
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 13.08.2007 15:19:30 vasta tsitaadiga

mikk36, ma ei saatnud Winni kugugi. Ütlesin kes on tüdinenud. Ma ei saa Winni sinna samba lasta, kuna ma tahan mängida mänge nagu AssinCreed, CrySiS, UT3, QW:ET jne. Sorry, aga ma olen tahest tahtmata winniga seotud. Ning kui winni kasutab rohkem kui üks inimene, siis paratamatut lähevad asjad rappa.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 13.08.2007 15:22:49 vasta tsitaadiga

Mis puutub MSN'i siis ma ei saa seni ajani aru mis inimesi seda kasutama tõmbab. Meil on tänapäeval vähemalt 2 väga head alternatiivi... googletalk ja skype.
Mina isiklikult kasutan skype'i ja olen nii mõnegi tuttava kellega rohkem suhtlen seda kasutama meelitanud.
Macil adiumit kasutada on lausa rõõm. Mitu kasutajat ja mitu protokolli korraga tööle panna ja kõik töötab tiptop. Mul on enda MSN ja naise MSN korraga tööl + Googletalk.
thumbs_up.gif
Kutsun üles rohkem Skype kasutama
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 13.08.2007 15:24:47 vasta tsitaadiga

mis kuradi kasu on skypest või googletalkist, kui sul msnis on 150 kotakti ja skypes 1 kontakt?!
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 13.08.2007 15:41:46 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
mis kuradi kasu on skypest või googletalkist, kui sul msnis on 150 kotakti ja skypes 1 kontakt?!
väga hea argument
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 13.08.2007 15:42:17 vasta tsitaadiga

minul on kõik tähtsamad inimesed gtalkis samuti olemas... umbes sama mis MSNis
Seda kõik tänu Orkuti populaarsusele... Google kogub jõudu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fbrz
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2004




sõnum 13.08.2007 17:27:37 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:

fbrz, oled sa mingis MSNi taolises rakenduses selle tööle ka saanud? Ning ka mul läheb sossuks, aga mitte tuliseks, nii et jalgade peal kanatab ilusti hoida.

aMSN pidavat olema see programm, millega töötab. Ise ei ole proovinud, sest skaip näitab väga hästi videot.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shaolin
HV kasutaja
shaolin

liitunud: 13.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2007 17:54:16 mäk-kook vasta tsitaadiga

Oli endal ka kunagi suur macivaimustus - sai oma ordi/compal cl56 peal jooksutada (ainult wifi ei töötanud ja ekraan sxga täisresol 1400x1050 - muidu oli ropult kiirem ja tundus paremini reageerivat kui windows xp või linux - ka failisüsteemi poolest)... paraku sai mu ahvivaimustus peagi otsa kui oma macbooki (tuli välja et sain vana versiooni core duo prosega) kätte lõpuks sain. Macbookidel on kaks suurt miinust minu jaoks - miskil põhjusel ei tööta ühegi macbooki ega macbook pro touchpad hästi minu sõrmedega (tundub nagu peaks kirvega raiuma et kursor liiguks). Teiseks on macbookidel erinevalt pro-st valida ainult sellise ekraaniga masinaid mida päevavalges või näiteks bussiga sõites on täielikult võimatu kasutada (kui just tekki kaasas pole mille alla end koos ekraaniga peita). Aku võiks muidugi ka kauem kesta aga see on kõigi läpakate probleem. Graafika osas võiks ka nuriseda - isegi need väiksed mängud mis osx-ga kaasa tulevad ei taha aku pealt üldse joosta - tõesti ainult filmi-, netiskäimise- ja tööarvuti... Määrdub ka päris kergesti. Võibolla oleks etem osta midagi kompaktsemat nvidia või ati graafikaga ja palvetada et kõik jupid töötaksid osx all - ühesõnaga osta osx litsents ja tõmba häkitud versioon, kuigi seda ei tohiks ametlikult teha - annaks see ehk parema tulemuse - mis teha kui pole olemas pisikest macbooki korraliku graafika ja mittepeegeldava ekraaniga. Eks tundub ikka et pigem on Apple rohkem raha peale maias - võibolla oleks valutum minna üle linuxile võib bsd-le mis järjest paremaks arenevad (tegelikult igal juhul on midagi mäda olenemata mis os-i tänapäeval ka ei valiks - kõigil süsteemidel mingid miinused)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jyrisa
HV veteran

liitunud: 04.08.2005




sõnum 13.08.2007 20:17:38 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Kuna arvutil kaalu on saab ka kaane lahti teha nii, et ei pea teist kätt kasutama, kergematel peab aga aluse maha suruma ja kaant tõstma...


Eksid, sõber. Minu FS Lifebook 6120 kannatab ühe käega lahtitegemist vabalt. Ekraan on 13,3 nagu sinu Macil ja kaalu on minu Lifebookil on ~1,6kg.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skoop
Kreisi kasutaja
skoop

liitunud: 17.02.2002




sõnum 14.08.2007 00:47:54 vasta tsitaadiga

ise tulin üle IBM T42 pealt ja ei saa öelda, et nüüd MB mu väikese maailma peapeale oleks pööranud, aga tore on ta küll. Kõigepealt natuke erinevustest. Thinkpad oli kindlasti märkimisväärselt tugevama ehitusega, selle võis lihtsalt seljakotti visata ja kaasa võtta kartmata kriimustusi jms. MB-ga päris nii ei lähe. Üldine ehituskvaliteet on muidugi hea ja miskit kuskilt murdumas ei ole, aga ilma secondskinita kotti pistmine jätaks talle ilmselt oma märgi.

Samas nagu ka juba välimusest võib järeldada, siis kombinatsioonil Thinkpad+XP pole funfactoy osas Macbookile midagi vastu panna. Muidugi võid installida itunesi ja picasa ja vlc playeri ning displey otsa paigaldada veebikaamera, aga see pole ikka päris see. MB-l tuleb see kõik nii loomulikult. Lõpuks oligi see üks peamisi põhjuseid, miks MB sai ostetud.

Samas pole t42 mõeldudki kõige lõbusamaks arvutiks. Näiteks 14" uus HP Pavilion, kus peal Windows Vista, tundub juba märksa meelelahutuslikum. Veebikaamera on küljes, kaas käib magnetiga, lightscribe dvd kirjtuaja ja pult ka olemas. Hind dvd-kirjutajaga MB-st nii 5,5k odavam. Paraku tundub praegu Pavilion universaalse multimeedialäpakana (mida kasutada ka tööks) ikkagi kuidagi toores - kohati oleks midagi justkui puudu ja siis jälle liiga palju. Näiteks kõikvõimalikke spetsnuppe, mis tunduvad esmapilgul väga kasulikud, aga enamasti ei tule meelde neid õigel ajal kasutada. MB on kõike justkui optimaalselt (MB puhul pani alguses parema hiirenupu puudumine muidugi vihastama veits, aga siis sai kahesõrmetrikk selgeks tehtud ja nüüd on juba kõik normaliseerunud).

Klaviatuurist rääkides, siis siin jääb Pavilion MB-st kaugele maha. Natuke liiga vetruv tundub ikkagi ja liiga klõbisev. Thinkpadiga on raskem võrrelda, lähenemine on lihtsalt erinev, aga mõlemad on kvaliteetsed ja üsna vaiksed. Kui korraks silmad kinni panna ja unustada ära, et MB klaver näeb väga nunnu välja, siis ilmselt eelistaksin Thinpadi oma, aga ega praegu ka ei kurda.

Ja lõpuks hinnast. Uued thinkpadid algavad umbes samast hinnaklassist, kus MBgi (ja need odavamad t-seeria omad on ka integreeitud graafikaga). Mõlemad head valikud, MB tundub lihtsalt veidi lõbusam ja ilusam. Ka Pavilioni seeria ei ole tegelikult halb valik, aga kui HP sellega natuke vaeva näeks ja edasi töötaks samal suunal, siis võiks sellest saada korralik konkurent MB-le. Kui kvaliteet paraneb, siis on karta et tõuseb ka hind. Igatahes tundub Pavilioni uus sõrmejäljemustriga seeria selle päris popp olevat, kui kohvikutes ringi vaadata - paljudel moodsatel noortel on see läikiv HP kast süles.

OSX vs WIN võitlusest ei viitsi osa võtta, aga OSX võlub tõesti oma lihtsuse ja iluga (kuigi mu MB jooksis esimesel nädalal mitu korda kokku - põhjuseks oli kokkusobimatus minu logitechi hiirega nagu selgus). Win tundub kohati jäävat kuhugi tavakasutaja ja poweruseri vahepeal, nagu ta tahaks mõlema natuke anda. OSXi kogu hiirega klikitav keskkond on aga väga lihtsaks tehtud ja valikuid on just nii palju, kui reaalselt tarvis. Wini häda on muidugi selles, et ta peab arvestama pea lõpmatute riistvaraconfidega jne, seega on see lihtsalt arvutikasutamiseks OSi poolt pakutav üleliigne info mõistetav. Ja tõesti ei tasu hakata rääkima juttu, kuidas winis pole mitte midagi võimalik teha ja kõik jookseb kokku ja arvuti süttib jne. Kokkuvõtteks - hea, et on alternatiive. Ega Apple'i ainuvalitsus ka liiga tore ilmselt poleks.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 14.08.2007 09:48:02 vasta tsitaadiga

jyrisa, ordi nii ei arvanud. Ma mõtlen ordi läptopi käsitledes...
fbrz, aMSN ei toeta korraga kahte videot, seega kas sina saadad enda vidot, või sulle saadtakse, mitte mõlematpidi...

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 14.08.2007 10:13:07 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
jyrisa, ordi nii ei arvanud. Ma mõtlen ordi läptopi käsitledes...
fbrz, aMSN ei toeta korraga kahte videot, seega kas sina saadad enda vidot, või sulle saadtakse, mitte mõlematpidi...
ordi junn ei võrdu ka FS Lifebookiga
väga kohatu on võrrelda maailmaklassi tootjat kohaliku odavtootjaga
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DMA
HV vaatleja

liitunud: 30.12.2003




sõnum 14.08.2007 22:54:10 vasta tsitaadiga

mu meelest Safari esimene variant tuli välja 2003 aasta alguses ja Firefox 2003 aasta lõpus ja Macil on Safari ju olnud pikalt vaikimisi brauser
_________________
Mida punk on liitnud, ärgu disko lahutagu
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2007 22:55:09 vasta tsitaadiga

safari oleks mul 24/7 kasutuses kui HVs ei juhtuks sellist errorti:
TypeError - Value undefined (result of expression xajax.$(selectId).options.add) is not object.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elric
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006




sõnum 15.08.2007 11:51:29 vasta tsitaadiga

Kellele mäkraamatu välistemperatuur kipub liiga tegema: http://www.emug.ee/foorum/viewtopic.php?id=4282
Vihje: CoolBook 2
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vanarebane
Kreisi kasutaja
vanarebane

liitunud: 08.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2007 22:04:53 vasta tsitaadiga

Mul ka mäkkimaitse suus. Sai kunagi oma HP-se Tiiger topitud. Urises vastu ja sai ainult nii kaugele et sai OS tööle ja LAN, heli ja BT. Vbla järgmise läpparina vaatan ka maci.

Huvitav kas iTunes hakkub ja on samaaeglane kui XP-s, sest tööle pannes on kogu arvuti resurse vaja et midagigi teha. Või on see hoopis OSisism (OS Rasism e. XP vs. Mac)

_________________
Tähenärimine on hammastele kahjulik!
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 20.08.2007 22:06:48 vasta tsitaadiga

vanarebane, se on seotud OS.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lakers8
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2004




sõnum 08.09.2007 18:38:47 vasta tsitaadiga

kas macile niimoodi saaks videomälu rohkem kui põhimälust juure anda, nagu windoosal saab...kui saab siis kas on kasu ka sellest?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.09.2007 18:56:47 vasta tsitaadiga

lakers8, ei oska öelda, kuna pole kunagi tundud rohkem vajadust videomälule. Minu töö, vabaaja ja kooliasjad saab tehtud ja rohkem pole vajagi. Mängimiseks parem arvuti thumbs_up.gif

Aga kuidas saab UTF-8 vorminguga salvestada?

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iRock
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2006




sõnum 14.09.2007 11:28:18 vasta tsitaadiga

Ma lihtsalt pean seda ütlema.
See Chess näeb hoopis Vistal välja nagu on Mac'il, sest Mac'il on Chess juba väga pikka aega.
Kui ma ei eksi, siis 2001 aastast, aga kindel olen, et hiljemalt 2003 aastal 10.3'ega.

Aga MacBooki omaks isegi, kui vaid raha oleks icon_wink.gif Loodan, et isa ostab endale kunagi MacBook Pro, sest plaan tal selline igatahes on.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007




sõnum 26.01.2008 15:15:57 vasta tsitaadiga

Et kuna plaanis endale ka MacBook soetada siis sooviks teada kas soovitaksite 1-2 kuud oodata, et ehk hinnad lähevad alla uue läpaka tulekuga või arvate et hinnad jäävad samaks?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 26.01.2008 15:22:20 vasta tsitaadiga

Alo.Ko kirjutas:
Et kuna plaanis endale ka MacBook soetada siis sooviks teada kas soovitaksite 1-2 kuud oodata, et ehk hinnad lähevad alla uue läpaka tulekuga või arvate et hinnad jäävad samaks?

Hinnad jäävad samaks ning uut mudelit ka lähiajal oodata ei ole, osta ära.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 27.01.2008 20:12:19 vasta tsitaadiga

Alo.Ko kirjutas:
Et kuna plaanis endale ka MacBook soetada siis sooviks teada kas soovitaksite 1-2 kuud oodata, et ehk hinnad lähevad alla uue läpaka tulekuga või arvate et hinnad jäävad samaks?

MacBook Air ei ole MB uuendus, seega jäävad hinnad samaks... MB, MB Air ja MB Pro on eraldi tooted, ühe uuendamisel teiste hindu tavaliselt ei muudeta...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007




sõnum 02.02.2008 17:48:05 vasta tsitaadiga

Sai nüüd ära soetatud MacBook endale ja ütleks, et pärast poolt päeva kasutamist ei ole eriti millegi üle viriseda, osad asjad vajavad ainult harjumist (fastkeyd, paremklikki pole touchpadil).
Ise soovitan küll kõigile, kel vähegi plaan osta on...
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2008 17:56:20 vasta tsitaadiga

parem click on tracpadi olemas icon_smile.gif
2 näpuga korra peale klikates.
settingud on vaid vaja paika panna.
siiani arvasin, et IBM on mugavaim oma hiirtega.
aga vot macile vastu ikka ei saa icon_razz.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Apple MacBook mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.