Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Hoiatus: hanza.net pettus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
m2rt_m2ger
HV vaatleja
m2rt_m2ger

liitunud: 30.09.2002




sõnum 17.12.2002 23:03:08 vasta tsitaadiga

Tegijad vist käes, nagu viimati kuulsin...

Minus tekitas pisikese tõrke tänases ÄP-s ilmunud teemakohane artikkel, kus politsei esindaja arvas, et nende inimeste, kes kirjale paroolide saatmisega vastasid, nimesid ei avalikustata.
MIKS, ma küsin?
Kas mul ei ole õigus lisaks icon_cool.gifäkkerite (kes rikuvad seadust) nimedele teada inimeste nimesid, kes tekitavad kahju (rikuvad näiteks pangaga sõlmitud lepingu punkti, kus käsitletakse paroolide edasi andmist kolmandatele isikutele) oma pahatahtliku ignorantsiga, et ma teaksin edaspidi hoiduda neile delikaatset informatsiooni usaldamast?

_________________
Weaseling out of things is important to learn. It's what separates us from the animals... except the weasel.
/Homer Simpson/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 17.12.2002 23:09:00 vasta tsitaadiga

m2rt_m2ger kirjutas:
Tegijad vist käes, nagu viimati kuulsin...

Minus tekitas pisikese tõrke tänases ÄP-s ilmunud teemakohane artikkel, kus politsei esindaja arvas, et nende inimeste, kes kirjale paroolide saatmisega vastasid, nimesid ei avalikustata.
MIKS, ma küsin?
Kas mul ei ole õigus lisaks icon_cool.gifäkkerite (kes rikuvad seadust) nimedele teada inimeste nimesid, kes tekitavad kahju (rikuvad näiteks pangaga sõlmitud lepingu punkti, kus käsitletakse paroolide edasi andmist kolmandatele isikutele) oma pahatahtliku ignorantsiga, et ma teaksin edaspidi hoiduda neile delikaatset informatsiooni usaldamast?

Tegu on pangasisese informatsiooniga, mis ei kuulu avalikustamisele! Pank peab kõigi oma klientide andmeid (kaasaarvatud nimed) hoidma saladuses!

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 17.12.2002 23:11:48 vasta tsitaadiga

m2rt_m2ger! ega kõik inimesed ei ole nii targad (nagu sina...). kui inimene oskab ikkagi ainult e-panka kasutada ja maili lugeda ning ta pole eesti keeles eriti kodus, siis ei saa talt küll oodata, et ta eristaks valeteadet õigest pangateatest. ja kui lehe välimus on sama nagu päris hanza.net, no milleks siis kontrollida.

aga samas, ma mäletan, et see oli vist aastal 1997, kui puutusin esmakordselt kokku internetist ostmisega ja minu üks esimesi küsimusi ühele asjassepuutuvale inimesele oli selline: kas keegi saab kopeerida amazon.comi kodulehe välimuse ja siis sellega tõmmata inimestelt krediitkaardi numbreid. vastus: saab küll. sain kohe targemaks.

aga kui inimene ei tunne internetti nii hästi ja keegi pole talle ütlemas, et kuule, see pole päris õige asi, siis ta ju ei oska midagi kahtlustada.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m2rt_m2ger
HV vaatleja
m2rt_m2ger

liitunud: 30.09.2002




sõnum 17.12.2002 23:39:21 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
m2rt_m2ger! ega kõik inimesed ei ole nii targad (nagu sina...).


:häbeneb pisut:

dvd vader kirjutas:

kui inimene oskab ikkagi ainult e-panka kasutada ja maili lugeda ning ta pole eesti keeles eriti kodus, siis ei saa talt küll oodata, et ta eristaks valeteadet õigest pangateatest. ja kui lehe välimus on sama nagu päris hanza.net, no milleks siis kontrollida.

aga kui inimene ei tunne internetti nii hästi ja keegi pole talle ütlemas, et kuule, see pole päris õige asi, siis ta ju ei oska midagi kahtlustada.


Kui mõni neist vastajatest oleks olnud sinu ema/onu/töökaaslane vms? Selge see, et inimesel on pärast sellist kajastamist leidnud tünga üsna piinlik olla, kuid annab ju see võimaluse harida neid sääraste asjade koha pealt.
Teine asi on see, et vähese keeleoskusega inimesed peavad niisugustes küsimustes ikka kontrollima eelnevalt, kas nad ikka õigesti mõistavad kirjutatut.
Kolmandaks võivad sellised, ma kordan -ignorantsed, tegelinskid põhjustada oi kui palju paksu pahandust teistele.

_________________
Weaseling out of things is important to learn. It's what separates us from the animals... except the weasel.
/Homer Simpson/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 20.12.2002 12:00:30 Naljakas juhtumus! vasta tsitaadiga

link :: Ei noh, tule koopast välja!

Mõned ikka ärkavad maru hilja ! icon_lol.gif
Vaata kuupäeva!

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Hoiatus: hanza.net pettus mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.