Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  HV kardisõit »  HV Cup 2010, III-etapp, FK Keskus, 18.aprill märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
The Stig
Kreisi kasutaja
The Stig

liitunud: 21.09.2008




sõnum 19.04.2010 22:53:26 vasta tsitaadiga

Las esimeses kvalis halvima aja sõitnud tegelane võtab kiireima aja sõitnud tegelase eest loosi jne.
Pulli saab ju. Näeb ära, kas tavaliselt halva kardi tõmbajad ka teistele saani suudavad võtta.

_________________
Starte Kardisarjas 19+2 (441 punkti)
Võite 12+2
Poodiumikohti 18+2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2010 22:53:53 vasta tsitaadiga

The Stig kirjutas:
Las esimeses kvalis halvima aja sõitnud tegelane võtab kiireima aja sõitnud tegelase eest loosi jne.
Pulli saab ju. Näeb ära, kas tavaliselt halva kardi tõmbajad ka teistele saani suudavad võtta.
icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hessu
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2010 22:55:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Või et 10 nõrgimat saavad alates nõrgimast ajast valida omale meelepärast kardid ja ülejäänud loositakse? icon_razz1.gif


No siis tulevad juba suuremad taktikamängud, et saaksid valida parima kardi endale ning siis sõita ülikiire aeg thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo77
HV Guru
Riivo77

liitunud: 20.11.2006




sõnum 19.04.2010 22:57:10 vasta tsitaadiga

Hessu kirjutas:
Tanel kirjutas:

Või et 10 nõrgimat saavad alates nõrgimast ajast valida omale meelepärast kardid ja ülejäänud loositakse? icon_razz1.gif


No siis tulevad juba suuremad taktikamängud, et saaksid valida parima kardi endale ning siis sõita ülikiire aeg thumbs_down.gif


Tahtsin just sama ütelda - siis hakatakse meelega esimeses kvalis aeglaselt sõitma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The Stig
Kreisi kasutaja
The Stig

liitunud: 21.09.2008




sõnum 19.04.2010 22:57:47 vasta tsitaadiga

Kelle eneseväärikus lubaks sõita alla oma võimete piiri?
_________________
Starte Kardisarjas 19+2 (441 punkti)
Võite 12+2
Poodiumikohti 18+2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2010 22:59:40 vasta tsitaadiga

Tjah, eks ole - umbes nagu mõni aasta tagasi F1 puhul sarnane keiss oli kvalis.
Seal oli küll argumendiks vihm, aga põhimõte sama, et sõideti meelega aeglaselt, et saada järgmises kvaliringis parem positsioon vms icon_biggrin.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004




sõnum 19.04.2010 23:14:30 vasta tsitaadiga

mõlemas kvalis ristipidine loosivõtmine punktitabeli järgi?
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ex6
Kreisi kasutaja
ex6

liitunud: 24.09.2003




sõnum 20.04.2010 01:13:10 vasta tsitaadiga

See oleks tegelt täitsa mõte, et esimene kvalifikatsioonisõit - kardid loositakse. Teine kvalifikatsiooni sõit siis kardid jagatakse vastavalt aegadele. Q1 kiireima aja sõitnu saab Q2-e selle kardi mis Q1-s kõige kehvema aja sai ja 2 koha saanu saab tagant teise kardi jne.

Eriti ebaausaks ja strateegiatamiseks asi ei lähe sest:

1) sõitjad on paratamatult eri tasemega. Viimase aja sõidab välja tõenäoliselt kõige vähemkogenud sõitja, mitte see kes meelega venib või see kes kõige romuma kardi sai loosiga. Seega Q1-e viimane kart võib olla tehniliselt parim kart rajal, lihtsalt kehvema sõitja kätte sattunud.
2) Meelega ei tasu venida ka seetõttu, et äkki oled loosiga saanud parima või ühe parimatest kartidest juba Q1-e.
3) Stigiga nõus - õige võidusõitja ego ei luba meelega aeglaselt sõita. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 20.04.2010 08:57:43 vasta tsitaadiga

Milleks lihtne asi keeruliseks teha?
Teeme soojendussõitudest kah kvalifikatsiooni ning parim aeg läheb kvalifikatsioonina kirja. Vähendab loosiõnne osatähtsust ning kõik on rahul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The Stig
Kreisi kasutaja
The Stig

liitunud: 21.09.2008




sõnum 20.04.2010 14:01:13 vasta tsitaadiga

Teeme, kuidas tahes, liigseks keemiaks ei maksa ka asja ajada.
_________________
Starte Kardisarjas 19+2 (441 punkti)
Võite 12+2
Poodiumikohti 18+2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 14:05:26 vasta tsitaadiga

Kõige lihtsam ja arvatavasti ka kõigile selgem ongi see, et on kaks kvalifikatsiooni senise ühe asemel.

Lisana võib siis tõesti panna tingimuse, et sama kardiga ei saa mõlemas kvalis sõita.

_________________
There is no place like 127.0.0.1

Vaata kasutaja äripakkumisi
PT: Frontend arendaja - Svelte / SvelteKit 0544
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 14:08:01 vasta tsitaadiga

Stigil ja Renkal on head pointid. Ärme lõhki tõble ja vb ongi kõige asjalikum, kui lihtsalt sama kardiga ei saa 2x sõita...
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 14:11:50 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Kõige lihtsam ja arvatavasti ka kõigile selgem ongi see, et on kaks kvalifikatsiooni senise ühe asemel.

Lisana võib siis tõesti panna tingimuse, et sama kardiga ei saa mõlemas kvalis sõita.

Täpselt selle võikski teoks teha thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The Stig
Kreisi kasutaja
The Stig

liitunud: 21.09.2008




sõnum 20.04.2010 14:34:50 vasta tsitaadiga

Kuigi ma tõesti ei suuda mõista, mida muudab kaks korda kvali sõitmine.
Annab lihtsalt kaks korda suurema võimaluse hävimiseks ja selgi korral oleks näiteks Tuutul ikkagi -1,5-2 sekundit kaotust jäänud, mis tahes kardil ta teise aja oleks teinud.
Ma ei usu absoluutselt, et üldpilt sellest muutub, aga eks proovime järele ja siis vaatame.

Ise pooldaks muidugi vanaviisi jätkamist, sest kas loosi mõte polegi see, et tuleb, mis tuleb?
Ei näe probleemi, kui ise mingi kehva kardi loosiga saan. Kui on ette nähtud feilida, siis feilid ja kõik.
Mäletame ju sedagi, kuidas Põltsamaal sai vik1ng parima kardi A-finaaliks ja lõppkokkuvõttes osutus see siiski halvimaks võimalikuks loositõmbeks, sest ta lakkas poole sõidu pealt edenemast.

Pealegi, mis saab siis, kui tekib järgnev olukord:
Toimub esimene kvali. zoomski tõmbab loosiga räime ja jääb A-finaalist esimese kvali põhjal välja. Samal ajal saab tonnponn püssi ja tulistab end A-finaalis heale stardikohale. Lisaks sellele saab näiteks vik1ng või saan mina juustu ja võin A-finaalist välja jääda, meie asemel aga saavad sinna need, kelle jaoks see tavaline sündmus ei ole.
Siis on aeg teise kvali käes. zoomski saab hea kardi ja lükkab kodanikud, kes oleks esimese kvali põhjal saanud A-finaali, kohe jälle sealt välja.
Kokkuvõtteks, kumb variant siiski soodustab seda, et A-finaalis figureeriks võimalikult erinevad näod?
Kas senised kolm etappi pole juba piisavalt mitmekesiseid tulemusi toonud?
Juba on A-finaali uksetaha jäänud zoomski ja vik1ng. Kahes osas kvaliga oleksid nad kindlasti end A-finaali vägistanud.
Tuutu, kes oleks kahe kvali peale kokku end finaali etteotsa sõitnud, jäi see kord õnnetult üldse kõrvaltvaatajaks.
Kahe kvaliga oleks aga finaali uks jäänud suletuks sellele, kes seal viimaselt kohalt startis.
Kes ütleb, et mina järgmisel etapil B-finaali tänu kardile ei jää? Samas kahe kvaliga saan ma sinna üsna kindlalt, kui just kart pole nagu 9 viimati.

Teine versioon senise kvalisüsteemiga.
Ma võtan loosiga kõige kehvema kardi ja jään A-finaalist välja.
Kõik on rahul ja mul pole mingit võimalust enam oma tulemust parandada.
Kas seda me mitte ei ootagi, et esiots feiliks ja kõik võimalikult mitmekesine oleks?
Senise põhjal on üheosaline kvali ainult positiivseid tagajärgi toonud ja toob edaspidigi.

Kokkuvõtteks oma pikale lorale ütleks, et me ju võime mitu kvali teha, kuid see soodustab kiiremaid rohkem, kui senine süsteem.
Seda me ju ei taha, või siiski tahame?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 14:56:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kuigi ma tõesti ei suuda mõista, mida muudab kaks korda kvali sõitmine.

mitu korda olen juba seda kirjutanud, ei hakka enam üle kordama

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The Stig
Kreisi kasutaja
The Stig

liitunud: 21.09.2008




sõnum 20.04.2010 15:00:16 vasta tsitaadiga

Kordamine on tarkuse ema. Eks ma otsi siis.
_________________
Starte Kardisarjas 19+2 (441 punkti)
Võite 12+2
Poodiumikohti 18+2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 15:16:34 vasta tsitaadiga

Seda võib ka teistpidi võtta, et kui kiired pääsevad A-finaali, tulebki A-finaal kõigi jaoks põnevam.
Ma usun, et kõik, kes on võimelised sõitma poodiumile või isegi võitma, on väga motiveeritud A-finaalist.
Ja oleks ikkagi äärmiselt nördimapanev, kui A-finaalist jäädakse välja pelgalt halvas seisukorras kardi tõttu.
Juba puhtalt punktide kogumise mõttes on oluline, et võimalikult palju pretendente heitleks tiitlikoha eest.

Jah, motosport on motosport, aga see pole tiimidega võistlusala, kus tiimist või sõitjast sõltub kardi tehniline seisund, vaid hobikardi võistlus, kus kardid PEAVAD võrdsed olema.
Aga kuna kardid pole kahjuks võrdsed, siis nende riskide minimeerimiseks ja kõrgetele punktikohtadele sõitjate huvide kaitseks kaks kvalifikatsiooni võikski olla.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RudiTurbo
HV kasutaja

liitunud: 11.10.2003




sõnum 20.04.2010 15:55:00 vasta tsitaadiga

Stig nägi juba täna õudusunenägusi vist, kuidas Ta enam poodiumile ei mahu icon_lol.gif
_________________
www.twitch.tv/ruditurbo
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 16:00:43 vasta tsitaadiga

RudiTurbo, icon_biggrin.gif
Tegelikult on vastupidi, kahe kvalifikatsiooniga ta just garanteeribki endale head ajad, aga sellest pole midagi katki.
Kõik kiired sõitjad ongi paremad kohad ära teeninud, las sõiduoskused olla määravad thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The Stig
Kreisi kasutaja
The Stig

liitunud: 21.09.2008




sõnum 20.04.2010 16:13:38 vasta tsitaadiga

RudiTurbo kirjutas:
Stig nägi juba täna õudusunenägusi vist, kuidas Ta enam poodiumile ei mahu icon_lol.gif

Kolm korda öö jooksul vahetan särki ka.

Mida mina siin eelkõike propageerin on just see, et kiiremaid (sealhulgas mind) võib saata suurem oht põruda, tekitades A-finaali seeläbi uusi nägusi ja hoiaks punktiseisu pingelisemana.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 16:18:06 vasta tsitaadiga

Selline loterii on siiski ebaaus.
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The Stig
Kreisi kasutaja
The Stig

liitunud: 21.09.2008




sõnum 20.04.2010 16:24:22 vasta tsitaadiga

Seda küll, ei saa vastu vaielda.
_________________
Starte Kardisarjas 19+2 (441 punkti)
Võite 12+2
Poodiumikohti 18+2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 16:27:25 vasta tsitaadiga

Alder, su jutus on iva ja otsuse tegemiseks peaks kahte abstraktset väärtust võrdlema..

Ühes kaalukausis on ajaolu, et ilmselt kiiremad mehed jäävad kiiremaks edaspidi ja seega paremusjaotus muutub vähemsõltuvaks õnnest
Teises kaalukausis on aga iga mehe enesetunne - välja jääda finaalist karti pärast on viletsam kui oskuste pärast

Mina ei oska öelda, kumb on etem (valisin pollis ka erapooletud), aga ma arvan, et proovida võib vahelduseks. Kokkuvõttes peab ju kõigil hea olla olema lihtsalt.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andre
HV Guru
Andre

liitunud: 31.08.2004




sõnum 20.04.2010 17:12:31 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Selline loterii on siiski ebaaus.


100% nõus, kuid ei ole võimalik olukord, kus kardid oleks kontrollitult nii võrdsed, et loosimise võiks ära jätta.
Kuna kartide loosimine ongi loterii, siis asetan rõhu pigem sinna, et loosikastis olevate sedelite tegelik väärtus oleks võimalikult ühesugune.
Ja hääletuses valin erapooletu variandi.
Olen nõus tingimustega, mis kõiki osalejaid rohkem innustab ja asetan oma rõhu sellele, et olla antud tingimustel rajal kiirem kui keegi teine. icon_neutral.gif
Oma argumendid käisin välja kinnises korraldajate teemas ja rohkem osalejaid kummaski suunas kallutada ei ürita.

_________________
HAKKA KARDIKOOLI FÄNNIKS!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m0nx
Kreisi kasutaja
m0nx

liitunud: 03.10.2005




sõnum 20.04.2010 19:40:23 vasta tsitaadiga

minumeelest annaks see kahe kvali süsteem lootust, et esimesele 5le kohale ei pretendeeri alati "needsamad 6 nägu" aegajalt saaks sinna etteotsa mõni jokker kah sokutatud, mis minumeelest teeks asja ainult huvitavaks...
ma usun ja näen näiteks stigi, zoomski, v1kingi ja tuutu pealt, et neil meestel tõesti suurt vahet pole, mis kardiga sõita, niiet ma mõistan nende aspekti... samas ise mulle peab kart jube hästi istuma, et ma sellega miskit tehtud saaks... ja seda juhtub harva... ja reeglina just soojenduses...

stigil on õigus, et kiire saab ikka oma aja kirja.... aga siis pole nagu eriti karta miskeid keksklassi vendasi, kes aegajalt äkki saavad mingile sobivale kardile pihta.... kui ei saa, siis kiired on ikka samamoodi esikohtadel ja kui saab keegi teine healt kohalt startima, siis on lihtsalt põnevam sellevõrra, et pole samad näod eesotsas koguaeg....


eriti hapuks teeb see loterii tuju siis, kui otsustatakse viimases kvalis miski kehv kart välja võtta, mis pikemalt järele mõeldes ajab kogu loterii veel ebaausaks loteriiks...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  HV kardisõit »  HV Cup 2010, III-etapp, FK Keskus, 18.aprill mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.