Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Cowon D2 personaalne meediapleier märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 18.08.2007 23:53:31 Cowon D2 personaalne meediapleier vasta tsitaadiga


Olen audiohoolik ja kaasaskantavate pleierite (kassetikatest alates, kui mõni veel mäletab) alati mõnd sellist kaasas tassinud. Sedapuhku sai kõik alguse sellest, et mu poeg soovis oma suvel teenitud raha uude pleierisse mahutada ja see andis mõtte: ostan endale uue, vana (Creative Zen Microphoto 8GB) saab poisile. Vaatasin sissejuhatuseks Creative Zen V+ poole, üldiselt eelistan Creative'i tooteid iPodidele. Sõber viibis parasjagu Jaapanis, oli valmis sealt midagi kerget kaasa tooma ning see avardas mu valikuvõimalusi märgatavalt. Pärast pikki kõhklusi ning surfamist langes valik Korea tootja Cowoni meediapleierile D2.

Minu isend on valget värvi, 4GB flash pardamälu, SD/SDCH kaardi võimalus ja läks maksma täpselt 3000 krooni. Lähim koht, kust muidu leidsin, 3699 krooni + saatekulud http://www.pixmania.com/ee/ee/521221/art/cowon-iaudio/d2-4-gb-mp3-player-in-whi.html
Uustavasti on Cowon maailmas paremuselt teine pleieritootja (aga esimesi on kuradi palju, eks ole). Helikvaliteet ületab kõiki teisi pleiereid, mida olen kuulanud, lisaks tavapärastele toetab ka FLAC, ogg ja APE formaate. Aga kõigest järjekorras.

Paki sisu

Kuna õhku pole mõtet Nipponist vedada, sain sõbralt pleieri ja kilekoti, milles seinalaadija (Jaapani jaoks sobiv), standardne USB-miniB juhe ja kõrvanööbid (kuuldavasti minu jaoks tundmatu firma Cresin toode) iAudio logoga, samuti mitmekeelne quick start guide. Riistal oli ümber läbipaistvast plastist jewel case, mille kui inetu ja mõttetu kohe ümbert kakkusin ja kuhugi ära pistsin. Pleieris mõned reklaamipildid, üks reklaamivideo ning -laul. Firmware versioon 2.41. Cowon laseb oma toodetele üldse kaunis vilkas tempos FW uuendusi välja, mis kasutaja jaoks väga hea.

Välimus ning kasutajaliides
Nii valge korpus kui hõbedaseks värvitud vöö on tugevast plastist, meeldivad kastuda ja 'kalli' tundega. Puutetundlik 2,5“ 4:3 16mio värviga ekraan saab hakkama ka ereda päikesevalgusega, kõige parem on teda vaadata väikese negatiivse nurga all, ülalt alla. Hõbedasel vööl ülaosas neli taktiilset nuppu, millest 3 programmeeritavad. Vasakul küljel klapiväljund ning kaane all ühenduspesad, paremal ripub kummipaela otsas stiilus ekraanil toimetamiseks, töötab lauale asetades ka tugijalana. Allküljel SD/SDHC mälukaardi pesa.
Kasutajaliides on tagasihoidlikult öeldes kummaline ning nõuab harjumist. Kehtib mingi Korea loogika, millest sissejuhatuseks keeruline (aga mitte lootusetu) aru saada. Paljud funktsioonid näiteks nõuavad kahte klikki: activate+commit. Stiilusega on mugav sebida, aga saab hakkama ka näppudega. Startup kiire, max 3 sekundit (mälukaarti kasutades pidi see pikenema).

Heli
Igasugused iPodid, Creative'id ja muud laiatarbevidinad, visake end kohe ise ära. Selles klassis saavad pildile iRiver, Trekstor Vibez, vast ka Meizu. Kasutusel Wolfson CODEC ja Telechips SOC, kellel see midagi ütleb. Mängija toetab lisaks tavalistele mitmeid kvaliteetseid pakkimisformaate, mind rõõmustab ogg ja FLAC toetus. Valus oli pleierisse panekuks neid mp3 konvertida icon_sad.gif. heli saab mudida 5ribalise equ abil, millel tavapärased POP, VOCAL;,CLASSIC;JAZZ, ROCK profiilid, lisaks kasutaja enda salvestatav ja FLAT. Kasutatakse BBE algoritmidel põhinevaid heliparandustehnikaid, mis näiteks SRS kaugele varju jätavad. Ise mängin vaid peamiselt equ, bassivõimenduse ning crossfeediga. Kõiki neid settingid saab kuni kümnesse mälupesasse salvestada, mis teeb muusikarmastaja elu eriti mugavaks. Ma näiteks tegin kohe erinevad profiilid Sennu CX300 ning PX100 jaoks. Väljundvõimsus on vapustav 2x37mW @ 16ohmi, toidab muretult ära ka näljasemad klapid. Sõber kirjutas Jaapanist:
nüüd võid veel muheleda. Su Cowon lasi mu ipodi klapid üsna tolmuks :D Mõtlesin, et miks nad nii hullult ragisevad. Põhjendus, et ma testisin su pleierit enda klappidega ju :D Eriti suure valjususe peal. Niiet nüüd võid kekata, et Cowon teeb ipodi pihuks ja põrmuks raw poweri läbi :D


Video
Ma pole kunagi aru saanud nii väikeselt ekraanilt video vaatamise mõttest, aga nüüd muudan oma arvamyust veiei. Muusikavideo või 30 min teleshow on täiesti vaadatav. Videoliidest opereeritakse nagu muusikamängijatki, kaunis mugav. Toetab MPEG4 (XviD, DivX..) ja veel mõnda. Nõutav reso 320 x 240 ehk siis sama, mis ekraanil. Kahju, sest juttude järgi on raual jõudu ka 640 x 480 videte jooksutamiseks. TV out nõuab eraldi kaablit, mille pean eraldi sebima, seega pole saanud veel proovida. [Ma mäletan, kui kõva sõna oli esimene VHS-makk tutvuskonnas, nüüd mahub see mulle püksitaskusse].

Pildid, tekst ja muu
Pildid jpeg formaadis, suurusepiirangut pole, võimalik zoomida ja npüga nihutada. Saab lugeda txt faile ja neid järjehoidjatega varustada. Uusima Fwga tuli kaasa kalkulaator, teaduskalkulaator, sünastik, mida pole tööle saanud ning võimalus flashi (mitte küll igasugust) jooksutada. Seda funktsiooni pole ka veel proovinud, aga mõne Tetrise klooni võiks peale ajada.

Raadio
Töötab kõige paremini, kui asukohaks valitud Korea, mitte Euroopa. Tallinnas leidis autoscan üles kõik minu kuulatavad jaamad ja posu muid, sättis need 24 preseti. Raadio IMO parem, kui näiteks Zen MP-l, Nõmme keskuses suutis vältida nõmeda Nõmme Raadio signaali, mis seal teised jaamad üle peksab. RDS paraku puudub, jaamu saab käsisti ostida, aga nende salvestamine on tülikas.

Salvestus
Võimalik salvestada raadiost (võimalus, mis nt Creative'i viimastes firmides kiiniikeeratud 'meerika fonogrammitootjate nõudel), sissehitatud microfoniga (helikvalitet keskpärane ehk sellise riista kohta tavaline), liinisisendist ning välisest stereomikrofonist. Kaks viimast nõuavad üleminekukaablit, mis kah mul veel eraldi tellida tuleb. Salvestusformaat WMA, max kvaliteet 256kb/s.

Aku
52h muusika, 10h video tehase andmetel. No OK, kui reaalselt näiteks 48/8 kätte saab, on see ikkagi üks kõige vingemaid akuaegasid. Aku ei ole vahetatav ja kuuladavasti septs selle pleieri jaoks tehtud Li-ioon. Laadimine üle USB (7h) või seinast (3,5). Seda viimast pole proovida saanud, sest Jaapani adapter ei hakka kohalikku kontakti (kuidas sellest üle saada ilma uue laadija tellimiseta, andke palun nõu!). Akuaeg oli üks neid põhjusi, miks just selle pleieri valisin. Tootja hoaitab, et lisakaardi kasutamine vähendab akuaega, aga teised kasutajad ei ole seda reaalselt eriti täheldanud.

Tarkvara ja ühendatavus
XP ja Vista all ei vaja tegelt mingit softi, tuntakse ära kui remivable drive. Muusikat, tektse ja pilte saab peale panna lohistades, samuti omal suval katalooge luua, mis pärast pleieris kenasti näha. Muusika puhul säiiib su kataloogisüsteem, album arti näidatakse siis, kui see tagis kätte juhatatud või on kataloogis folder.jpg fail. Winamp tundis aparaadi ära. Cowon pakub ka enda JetAudio meediapleierit, mille abil muusikakogu manageerida, aga praktikas pole see vajalik.
Videod seevastu tahavad konvertimist 320X240 mpeg4 videoks. Jetaudioga saab seda kaunis vilkalt teha, aga paraku kukkus heli syncist välja. Pärast foorumites sobramist leidsin tasuta softi iPhone Video And Subtitle Converter, mis teeb töö eeskujulikult ära ning laseb supakadki külge, kui tahad. Kvaliteetne, kuid aeglane, 2GHz P4 1GB RAM teeb seda tööd umbes sama kaua, kui video pikkus. 175MB Futurama osa suruti kokku 87MB.

Firmware ja uuendamine
Nagu öeldud, laseb Cowon usinalt uusi firma välja, edestades siin firmasid, kes teevad toote valmis ja edaspidi kasutajatest eriti ei hooli. Hetkel peal 3.51beeta, millel tõrkeid ei ole täheldanud. Update põhjustas mõned hallid karvad ja ajurakud, kuna täpset prtsessi kirjeldust kuskilt ei leidnud, hekkesk tundus, et niih, lasingi õhtule. Aga üles ärkas ja oli koreakeelne. Plaanisin juba minna vanalinna korea turiste jahtima, aga suutsin siiski inglise keele tagasi sättida. Uus firm lisas mõnede formaatide, SDCH kaartide toetuse ja võimaluse kolmandate tegelaste flashrajendusi kasutada. Ilmus ka prorammike, milles saab umbes nagu Paintis kirjutada-joonistada icon_smile.gif


PRO:
helikvaliteet
akuaeg
ekraani kvaliteet
võimalus flashmänge- ja rakendusi jooksutada
helikvaliteet
no ja kas ma helikvaliteeti mainisin?

CON:
kohmakas kasutajaliides, vasakukäeline tunneks end ehk paremini sellega
videokovertimissoft
vajadus TV-OUT ja Line-in kablad eraldi soetada

Koduleht: http://www.cowonglobal.com/product/product_D2_feature.php

See sai nüüd küll pikk ülevaade. Tänu, kes lugesid ja vabandage kõikide typode eest. Kui midagi arusaamatuks jäi, küsige. Seniks lugege veel http://www.anythingbutipod.com/archives/2007/04/cowon-iaudio-d2-review.php ja vaadeke http://www.youtube.com/results?search_query=cowon+d2&search=Search
Lõpetuseks veelkord tänu Reedikule, tänu kellele on mul nüüd üks vingemaid mänguasju, mida üle hulga aja olen käes hoidnud.

_________________
OM MONEY PADME HUM!


viimati muutis minisvami 21.08.2007 12:22:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivar88
HV veteran

liitunud: 28.11.2003




sõnum 19.08.2007 00:01:28 vasta tsitaadiga

Endal ka sama isend juba mitu kuud kasutusel.. ainult kiidusõnad... Firmware uuendatakse ka pidevalt. aku kestab nii et vähe ei ole icon_smile.gif . ja helikvaliteet on nagu parim.

minisvami, mina tellisin endale asja pixmaniast ja sain küll aku laadija sellise kus muidu jah jaapani kontakt või mis iganes aga meie kontatki jaoks üleminek kaasas , nii et mul sihukest jama õnneks polnud.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeCoder
HV kasutaja
DeCoder

liitunud: 26.11.2003




sõnum 19.08.2007 11:04:22 vasta tsitaadiga

Kui laadija on 110-220V siis ülemineku peaksid Serigost või Tevalost saama (ca 50 eeksu max.) icon_wink.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 19.08.2007 12:23:26 vasta tsitaadiga

Laadijast:
DyFendeX, no eks see ligi 700 kr kokkuhoidu mulle selle laadijahäda kätte tõi icon_razz.gif
DeCoder, laadimisots näeb välja nagu USB mini B (no see tavaline, mida nt Canon ja Creative kasutavad), aga kõvasti väiksem. Üleminek peaks siis olema seina ja adapteri vahel, kas siukest on olemas? Muidu on tal INPUT 100-240V / 50-60Hz

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 19.08.2007 12:38:42 vasta tsitaadiga

Ega jah, need ipdodid ja muud sinu mainitud tooted kuhugi ei kõlba, nano ja muude kõrval oli juba Trekstor i-beat tugevalt üle thumbs_up.gif Hea ülevaade
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 19.08.2007 13:02:58 vasta tsitaadiga

Tänu VHS mainimisele tekkis mul küsimus, kas mõni sellesarnane isend on võimeline ka TV vastuvõtja töö ära tegema?
VHS aparaadid enamasti on sellega varustatud kui just playeriga tegu pole.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivar88
HV veteran

liitunud: 28.11.2003




sõnum 19.08.2007 13:04:07 vasta tsitaadiga

minisvami, su kokkuhoid oli isegi üle 1000 eeki kui sa 3kga asja kätte said aga kahjuks mul ei olnud kedagi kuskil jaapanis kes oleks toonud.. seega said väga väärt asja väga soodsa hinnaga.. palju õnne 8)
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
HV veteran
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2007 13:09:10 vasta tsitaadiga

Mis selle helikvaliteediga siis on?On tõesti nii suurepärane või?Äkki kuulasid enne mingi junniga ja nüüd siis suur üllatus kui hea võib üldse heli olla pleieritel?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivar88
HV veteran

liitunud: 28.11.2003




sõnum 19.08.2007 13:11:33 vasta tsitaadiga

denis28 kirjutas:
Mis selle helikvaliteediga siis on?On tõesti nii suurepärane või?Äkki kuulasid enne mingi junniga ja nüüd siis suur üllatus kui hea võib <b>ül<font color=red>d</font>se</b> heli olla pleieritel?


eks ise pead ikka kuulama.. kui kuulad siis kasuta ikka normaalseid klappe ka odavate 10 eekiste nööpidega vb tõesti ei tee vahet. icon_wink.gif
aga nuh KVALITEETNE, detaline jne. heli on mis muud oskan niimoodi öelda icon_smile.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 19.08.2007 13:27:38 vasta tsitaadiga

maxtor1, TV tuunerit pole, aga neil seal Koreas on juba riista, mis maapealset digitelet vastu võtavad. Või kohe ilmuvad. uus, 16GB D2 on juba DAb vastuvõtu võimeline.
denis28, Olen varem pikemaid perioode kasutanud iPod mini, Creative Zen ja Zen MicroPhoto, mis laiatarbekauba hulgas üldse väga viletsa rea peal ei seisa. Jah, D2 heli on neist mäekõrguselt üle, eeskätt tänu DACile ja võimendile. heakvaliteediliste pakkimisformaatide toetus veel lisaks. Kuulamiseks kasutan tavaliselt Sennu CX300 ja PX100, vahel ka Koss Porta Pro. Tundub, et see pleier on väärt paremaid portatiivseid klappe, aga ma pole veel välja mõelnud, milliseid nillima hakata.

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 19.08.2007 14:11:54 vasta tsitaadiga

welcome to the Cowon family icon_smile.gif
ise aga seda junni ei osta, sest et mälukaartide mahud on suht väiksed.

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 19.08.2007 15:32:18 vasta tsitaadiga

wow
on asi millega ikka uhkustada playeri kirjeldamisel
laseb klappe tükkideks - jeesh (pigem näitab et player on piisavalt robustne et ei oska erinevate klappidega arvestada)
kui sul vajadust sellise volüümiga muusikat kuulata klappidega
siis võiks kõrvarstile tere öelda (vaikselt - karjuda pole vaja)
ja lasketiirus klappe ja troppe kasutama hakata

ma tahan teada kas ei saa teha riivuud miskise suvalise playeri kohta niimoodi
et ipodi ei maini (karta on et ipodi pole sa omanud pikemat aega)

FLAC on üks nendest asjadest mis ei kuulu playerisse
ambient noise ja kõikmuu mis vahele jääb hävitab ära selle üleliigse kvaliteedi
mis samas ka mäu röövib - ja akut

ja
2x37mW
hmmmm

et toidab suvalised klapid ära ..........
http://www.spexheet.com/Specs-Sony-MDR-CD780-Headphone.html

ideaalne on väikesed trukid mis kõrvakanali sulgevad korralikult
ja vaikse volüümiga kuulata muusikata ja kogu fideelsust nautida
sest kui väline on summutatud ei pea oma kõrvu lõhkuma

hetkel üks odavamatest oleks skullcandy in-ear klapid
isegi kui muusikat ei kuula on seis suht vaikne

mida ma testinud ei ole aga üks päev omada tahaks on need
http://www.etymotic.com/ephp/er6i.aspx

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio


viimati muutis v2hja 19.08.2007 15:39:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 19.08.2007 15:35:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ma tahan teada kas ei saa teha riivuud miskise suvalise playeri kohta niimoodi
et ipodi ei maini ?

Miks peaks? Midagi on vaja võrdluseks tuua. Ja pleier pole suvaline.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vanarebane
Kreisi kasutaja
vanarebane

liitunud: 08.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2007 17:30:42 vasta tsitaadiga

Ah see ongi see pisike ekraanimoodiasjanuds mida ma kunagi adobe flashi lehel märkasin ühel pildil, kus reklaamiti seda flashlite-i

PS. Kui vali siis see cowon on? Mul endal iPod ka aasiast (euro omad vaiksemaks keeratud) ja volume limit on pandud 2/3 peale, sest põhja keerates eriti ei kannata enda kõrvad.

_________________
Tähenärimine on hammastele kahjulik!


viimati muutis vanarebane 19.08.2007 17:36:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arvutisõber
HV veteran
arvutisõber

liitunud: 01.08.2002




sõnum 19.08.2007 17:31:38 vasta tsitaadiga

Aga hind on küll päris soodne icon_confused.gif
_________________
...
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 19.08.2007 18:19:03 vasta tsitaadiga

v2hja, tänan kommentaaride eest. Ega me sellest teemast nüüd ususõda ka ju ei tee, vähemalt pole mul seda plaani.
* iPodi mainisin vast selle pärast, et see on tavakasutajate seas mingit pidi 'industry standard' sünonüümiks kujunenud. IMO ei ole selle toote hind ja kvaliteet vastavuses. Töötan reklaami- ja turundusalal, seega oskan hinnata, palju iPodi hinna sees haipi. Tunnustan Apple' toodete innovatiivsust ja kasutajasõbralikkust, näiteks iPodid kasutajaliides paneb pika puuga kõigile teistele analoogilistele vidinatele. Kui Cowoni näitel pisut üldistada, siis minu meelest korealased hetkel imiteerivad, mitte ei innoveeri. Umbes nagu jaapanlased eelmise saj. alguses. Tehniliselt panevad mööda, aga human aspect jääb varju.
* viide sõbra meilile oli mõeldud pigem naljana ja selliseks ta jätamegi. Samuti väide, et 'toidab suvalised klapid ära' jääb kunstilise liialduse piirkonda. Mu AKG K501 jaoks jääb näiteks sellest pleierist väheks, nagu arvata ongi.
*FLACi teemat ei kommenteeri, aga olen seisukohal, et kvaliteeti pole kunagi liiga palju.
* olen nõus, et IEM või canalphone'd on peaaegu kõige parem variant ringi liikumiseks. Samas kasutan võimaluse korral, st piisavalt vaikses keskkonnas alati avatud klappe, sest minu proovitud IEMid või canalphone'd ei anna sellist helipilti, nagu mu kõrvad armastaksid. Ety'de poole olen ise kah kiiganud, aga hetkel veel ei kavatse seda investeeringut ette võtta.
*suhtun oma kõrvadesse suure tähelepanu ja austusega, sest loodan veel palju head muusikat nendega kuulata. Olen juba ammu sellest east väljas, mil helirõhk ja bassimats omaette väärtust kujutasid.
OT: tänan Monkey Radio lingi eest su signatuuris!

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarkoE
HV vaatleja
MarkoE

liitunud: 10.03.2005




sõnum 19.08.2007 18:45:43 vasta tsitaadiga

v2hja kirjutas:

et toidab suvalised klapid ära ..........
http://www.spexheet.com/Specs-Sony-MDR-CD780-Headphone.html


Kõik korralikumad klapid on võimelised arendama sellist võimsust, et peas kuulamisel (vastava võimu taga) tekitaksid nad hetkega püsivaid kuulmiskahjustusi. Lihtsalt klapid on tehtud suure võimsusvaruga (ja ka vastupidavusvaruga, millega kaasneb võimsusvaru).

Minu arvates on väga hea kui pleierit ei pea täisvolüümiga kuulama (sama kehtib võimendite kohta), ei pea asja viimase piiri peal piinama.
Muide, ma olen tähele pannud, et pleierid ei suuda tekitada sama tugevat signaali, nagu CD-deckid või tuunerid vms. See pole küll ainult võimsuses kinni, aga väga võimalik, et see pleier suudab peale kõrvaklappide ka võimendeid korralikult tüürida. Mõnikord võib täitsa abiks olla.

Mis iPodidesse ja Creativedesse puutub siis tore kui keegi leiab ka midagi alternatiivset ja selle kohta ühe korraliku ülevaate kirjutab thumbs_up.gif

Edit: sobiva adapteri pistiku ja laadija vahele peaksid leidma, kui lähed oma laadijaga Tevalosse või Serigosse, küll nad midagi sobivat leiavad. Jaapani pistikud on samasugused nagu USA omad.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 20.08.2007 02:32:53 vasta tsitaadiga

Jah, ilus asi, aga resolutsiooni friigina arvan, et 320x240 on 2,5" kohta siiski vähe. See ilu on muidugi vaataja silmades icon_smile.gif , olen samuti alati kiibitsenud neid pisikesi videopleiereid, milledest esimeste VHS-de ajastul ei osanud undki näha.
SD täireso palun mulle 720x576, piisab ka 3,5" LCD-st ja ma ostan asja pikemalt mõtlemata...Seniks jälgin mängu.
Heli kohta oskaks niipalju öelda, et suhteliselt madal klapivõimendi toitepinge (3,7V Li-Ion ma pakuks) ei lubagi klappe läbi kärsatada, ei tule seda võimsust ju mittemillestki icon_wink.gif
Kui heliallikas piisavalt sügavale kõrva toppida, võib muidugi end kurdiks teha ka vähemaga.


viimati muutis seb 20.08.2007 03:12:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2007 02:48:56 vasta tsitaadiga

seb, milleks mp3-pleierile nii suurt ekraani vaja on? miks see nii tähtis on? icon_rolleyes.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seb
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2006




sõnum 20.08.2007 03:11:59 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
seb, milleks mp3-pleierile nii suurt ekraani vaja on? miks see nii tähtis on? icon_rolleyes.gif

Kui sa võtad seda puhtalt mp3 pleierina siis muidugi mitte, kui aga video või piltide kuvamiseks, siis sooviksin ise siiski paremat pilti.
Tõsi, ma ei ostakski sarnast asja ainult muusika kuulamiseks. Poja iPodi näppides sain lõpuks aru mida tähendab, et "toetab ka video vaatamist".
Mitte et ma nüüd tahaksin Cavon'it selle valge jublakaga võrrelda 8)
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2007 15:11:55 vasta tsitaadiga

siis küll jah... samas olen ise proovind selliselt väikselt ekraanilt midagi pikemalt vaadata - silmad väsivad päris kiiresti ära, kuna detailid on väiksed. ühe The Simpsons episoodi vaatasin ära, rohkem küll ei viitsind icon_smile.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 20.08.2007 16:04:12 vasta tsitaadiga

OT:
Skullkandy in ear kõrvaklappe oman. Ning ei soovita neid kellelegi. Peale 3 min. kuulamist oli peas mõte, et kuidas saaks neid poodi tagasi viia. Et kas võtavad vastu?. Sest pakkekarbi rebisin puruks. Heli kvaliteet jube. Äkki lihtsalt sattusid mulle jubedad klapid?!? Omasin enne mingeid 800 eeguseid samsunge, mida kirusin (ennem)täiega. Aga need läksid katki. Ning nüüd asendust ostes sain aru, kui head nad olid. Samsungi juhe oli lühike. Aga heli kvaliteet oli hea ja kõrvas püsisid hästi. Aga need Skullkandy omad on minu jaoks õudusunenägu. Osegi playeri originaal kõrvaklapid teevad paremat häält kui skullkandi asjadused. + skullcandi asjad ei püsi kõrvas. Seega vältige skullcandi in-ear klappe.

Teemaalgatajale + kirja selle eest et tõi välja meeldetuletuseks pixmania lingi. Lähiajal vist tuleb sealt ära osta http://www.pixmania.com/ee/ee/571358/art/cowon-iaudio/i7-8-gb-mp3-player-silver.html

_________________
Minu klaviatuur vihkab mind...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 21.08.2007 12:16:29 Re: Cowon D2 personaalne meediapleier vasta tsitaadiga

minisvami kirjutas:
Minu isend on valget värvi, 8GB flash pardamälu

On see äkki trükiviga? Sest müügil on ainult 2 või 4GB mudelid ning Cowon'i Jaapani lehel on mainitud ainult 2GB'ne isend...

Väga veenev arvustus muidu. Mulle meeldivad väga mängijad, kuhu ma saan faile lihtsalt drag and drop'ida, ilma mingisuguste vahe-app'ideta. Ning foldripõhine brausimine (sain ma õigesti aru?) on ka hea asi. Tuleb piiluda seda aparaati, ehk ostan ära (siis kui enda vana mpio SOLID'i maha saan müüdud).

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 21.08.2007 12:31:03 Re: Cowon D2 personaalne meediapleier vasta tsitaadiga

DODONPACHI kirjutas:
minisvami kirjutas:
Minu isend on valget värvi, 8GB flash pardamälu

On see äkki trükiviga? Sest müügil on ainult 2 või 4GB mudelid ning Cowon'i Jaapani lehel on mainitud ainult 2GB'ne isend...

Väga veenev arvustus muidu. Mulle meeldivad väga mängijad, kuhu ma saan faile lihtsalt drag and drop'ida, ilma mingisuguste vahe-app'ideta. Ning foldripõhine brausimine (sain ma õigesti aru?) on ka hea asi. Tuleb piiluda seda aparaati, ehk ostan ära (siis kui enda vana mpio SOLID'i maha saan müüdud).

Oligi näpukas, eks ma mõlgutasin kirjutamise ajal mõtteid SD kaardi ostmisest. Viga parandatud.
Jah, brausimine on kataloogipõhine. JetAudioga musa peale pannes pakub ta, kas loome näiteks Genre>Artist>Album alamkaustu, aga võid vabalt läbi Exploreri kaustu peale lohistada ja säilib su enda süsteem. Ükskord keeras iTunes (muidugi mu enda hooletuse tõttu) kogu 20+GB muusikakogu oma usku. Oi ma olin tige.

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 21.08.2007 12:48:42 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
siis küll jah... samas olen ise proovind selliselt väikselt ekraanilt midagi pikemalt vaadata - silmad väsivad päris kiiresti ära, kuna detailid on väiksed. ühe The Simpsons episoodi vaatasin ära, rohkem küll ei viitsind icon_smile.gif

Mulle oleks see juba suur ekraan, praegu vahin Sony-Eeriku 176x220 ekraanilt, tolle ka kindlasti vähem(kas oli 1,8" vist)
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Cowon D2 personaalne meediapleier mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.