Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Hercules Gamesurround Fortissimo 4 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 08.02.2006 21:49:44 Ülevaade: Hercules Gamesurround Fortissimo 4 vasta tsitaadiga


2004 a. lõpukuudel ilmutas Guillemot oma uusimat saavutust helikaartide vallas laiale publikule. Aasta möödudes on see küllaltki huvitav jubin Eestisse müügile jõudnud. Üks vähestest eksemplaridest, mis Eestis müüdud, on õnneks minu kätte sattunud. Püüan võimalikult arusaadavalt tuua teieni esmamuljed, mida see helikaart minus tekitas.

Need lugejad kes otsivad objektiivset ülevaadet, võivad rahulikult selle lugemata jätta ja otsida informatsiooni mujalt. Tegemist on minu subjektiivse arvamusega helikaardist ja muusikakvaliteedist, mis ei pruugi kattuda üldlevinud tõekspidamistega.

Tehnilised andmed

Audioprotsessor :
    Via Envy24-HT

Konverterid:
    Stereo I2S koodek WM8776 (DAC 108dB SNR ,'A' weighted @ 48kHz, 32kHz-192kHz; ADC 102dB SNR, 'A' weighted @ 48kHz, 32kHz-96kHz)
    Surround WM8766 DAC 6-kanalit (103dB SNR, 'A' weighted @ 48kHz, 8kHz-192kHz)

Opamp:
    NJM4580

Taasesitus:
    7.1, maksimum 24-bit 192kHz (kõik kanalid)

Salvestamine:
    stereo, kuni 24-bit 96kHz

Liidesed:
    Mikrofonisisend
    Line-in
    Esikõlarite/kõrvaklappide väljund
    Surround
    Keskmine kõlar/subwoofer
    Tagakõlarid
    Optiline SPDIF väljund

Audio API'd :
    Qsound
    EAX
    DirectSound

Tarkvara:
    PowerDVD
    Hercules MediaStation II


Esmamulje

Öeldakse, et esimesel 30 sekundil saadud emotsioon on arvamuse kujundamisel määravaim. Igatahes konkreetne pakend tekitas lõbusa tuju. Milleks pagana päralt tuleb väike helikaart suurde karpi panna? Kindlasti pole põhjuseks kaasatuleva nänni rohkus. Pakendis leidus lisaks kaardile CD draiveritega ja manuaal. Muide emakeelne õpetus puudub.
Järgmisena võtsin ette huumorikogumiku, mille Guillemot on ekslikult nimetanud "User Manual'iks". Kui kunagi järjestataks 10 halvimat kasutusõpetust, siis see ilukirjanduslik teos oleks sinna kindel kandidaat. Miks ma nii arvan? Põhjus asjaolus, et kasutusõpetuses on antud vale kaardi tehnilised andmed. Näiteks on väidetatavalt protsessorina kasutusel Cirrus Logic CS4624, kuigi kaardile vaadates paistab seal Envy24. Positiivse poolena on osa, kus õpetatakse draivereid paigaldama, koostatud korrektselt.


Paigaldamine

Kaardi paigaldamise käigus jäi silma üks ülimalt negatiivne asi. Mõnedel korpustel jääb mikrofoni sisend osaliselt korpuse pleki taha. Sellest hädast saab muidugi plekikääride abil üle, aga insenerid oleks võinud sellele ise mõelda.
Draiverite paigaldus Windows XP'le läks ladusalt. Kasutusel on VIA poolt pakutavad draiverid kus on logo Herculese oma vastu vahetatud. Kuna XP'ga jäi selle kaardi kasutusaeg lühikeseks siis midagi negatiivset silma ei jäänud.
Need kes tahavad kasutada kaarti Linuxiga(ka mina), peavad arvestama helikontrolli puudumisega. Kaart töötab, aga helivaljust pole võimalik muuta. Kui kasutate aktiivkõlareid või võimendit siis see muidugi probleemi ei tekita. Samas on võimatu otse kaardi taha ühendada kõrvaklappe.


Helikvaliteet

Guillemot/Hercules on varemgi suutnud kivist vett välja pigistada. Võib meede tuletada Fortissimo III'e mis oli juba ajal kui tootmisse jõudis tehniliselt vananenud, aga pakub sellest hoolimata ka paljudele tänapäevastele kaartidele tugevat konkurentsi. Fortissimo 4 on juba kaasaegsem. See suurendas helikaardile pandud lootusi ja minule meeldimiseks ei piisanuks enam keskpärasest esinemisest.
Kuna ei usu, et keegi hakka seda kaart kasutama koos high-end stereosüsteemiga, toimus põhiline proovikuulamine minu arvutikõlaritega.
Võimendi: Sharp SM-1400 (3-aastat vanem kui mina)
Kõlarid: Audes 105
DVD filmide testimiseks sai laenatud Logitech Z-5500.

Logitechi komplekti sai proovitud ühendada nii optilise- kui ka analoogkaabliga. Mõlemal juhul ei tekitanud ühendamine mingit probleemi. Vaadatavateks filmideks seekord venelaste "9. rood" ja ameerikamaa "Matrix". Siin üllatusi ei tulnud. Filmide heli, tänapäevasele helikaardile omaselt, hästi väljajoonistunud helipildiga ja tasakaalus.. Läbi optilise kaabli tegi täpselt samasugust häält kui Chaintech AV-710. RCA kaablitega ühendades tundus heli veidike parem kui toslingiga, mida saab seletada ainult Logitechi kehvade digtaal-analoogmuunduritega.
Mitmekanalise heli testimisel jäid selgeteks piduriteks minu vähene kogemus selles vallas ja Logitech Z-5500 komplekti helikvaliteet. Helikaardi surround kanalitel olevad veidike madalama kvaliteediga DAC'id, ei avalda sellise kvaliteeditaseme juures veel mingit negatiivset mõju.

Muusikakvaliteedi hindamiseks kasutasin järgnevaid albumeid:
Cowboy Junkies- The Trinity Sessions
Steely Dan- Two Against Nature
Hedvig Hanson- What Colour Is Love
Deftones- Around the Fur
Fortissimo üks parimaid külgi on stereomuusika taasesitus. Kõrged selged ja detailirikkad jäädes samal ajal piisavalt pehmeks, et mitte kõrva kriipima hakata. Kesksagedusel näitab kaart kerget nõrkust. Helist lähevad kaduma mõned väiksemad detailid. Kuid sellest hoolimata jätavad kesksagedused väga naturaalse ja kõrvale meeldiva mulje. Bassidele samas pole mingeid hetteheiteid. Kõigi muusikastiilidega kuulates on see täpne ja detailirikas.
Lausa igav kokkuvõtte tuli. Lihtsalt heli/hinna tasakaal on juba nii hea, et pole eriti millegi üle vinguda.


Kokkuvõtteks

Hercules Fortissimo 4 jätab kuidagi pooliku mulje. Tehniline pool on sama kvaliteetsete lahendustega kui Audiotrak Prodigy'l ja M-Audio Revolutionil. Ka heli poolest on samal tasemel kaks korda kallima Audiotraki kaardiga. Samas on kasutusel Via draiverid. Jätab sellise mulje, et esialgu on see kaart arendatud kõrgemasse hinnaklassi ja juhtkond nägi viimasel hetkel 100 euro klassis laiutavaid suurepäraseid pakkumisi. Ja nii otsustatigi draiverite arenduse ja nänni pealt kokku hoida ning hinnaks teha 50 eurot.
Kas selline kaart on väärt ~800 krooni? Kindlasti on. Eestis müüdavast kraamist talle konkurente väga raske leida. Umbes samas hinnklassis on olemas Gainward Hollywood@Home, Trust 714DX ja Creative Audigy 4, kuid ükski ei paku võrreldavat helikvaliteeti. Ainsana on nendest tõsiseltvõetav konkurent Audigy 4, millel on hea tugi mängudele.
Fortissimo kaardil puudub "oh sa perse mis asi see veel on" faktor, kuid tegemist on väga hea hinna /kvaliteedi suhtega kaardiga. Ostjatena näen eelkõige inimesi, kes on huvitatud heakvaliteedilisest muusika taasesitusest ja mängimisega eriti ei tegele.


Plussid:
Väga hea helikvaliteet
Lihtsad draiverid
Korralikult märgistatud ühendused
Hind

Miinused
MIDI puudub
ASIO puudub (asio4all töötab)
Nõrk tugi mängudele
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2006 00:17:10 vasta tsitaadiga

Hea ülevaade thumbs_up.gif
Kommentaarid: 240 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2006 01:55:45 vasta tsitaadiga

Kes peale Aate Groupi seda helikaarti üldse pakub?
https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?FirmID=&Product=fortissimo&minPrice=&maxPrice=&START=0&Sort=2&Order=0

Tanel@Hercules Digifire 7.1 omanik 8)

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.02.2006 09:22:43 vasta tsitaadiga

Tanel, Zebra ja Mikromaailm
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Surnu
HV kasutaja


liitunud: 30.01.2002




sõnum 09.02.2006 10:00:29 vasta tsitaadiga

Eks jah seepärast ei tahtnud isegi seda kaarti võtta kuna tal erakordselt kehva soft oli, samas aga fortissimo 2 oli igati rahuldav kaart nii tehniliselt kui ka softiliset, kuigi jäi juba uuematele asjadele jalgu (dx'iga ei toiminud kõik helid). Endale sai tellitud soomest terrateci Aureon 7.1 Universe, kuna eestist pole lihtsalt võimalik head helikaarti saada peale creative (mis aga ei rahulda kõiki vajadusi, ilma et peaks olema koos esi paneeliga). Sai to Universe võetud muidugi ka seepärast et vajaka jäid midi otsad mida näiteks Aureon 7.1 Space ei oma ja no nii mõnigi muu kaart. Aga olgu ei hakka oma jutuga kellegi arvustust ära solkima, point on lihtsatl et parem on natuke maksta ja saab parema ning talutavama softi kaasa, kui odavama otsa kaardid.
Arvustus ise oli korralik, ahjaa enamasti on ikka märkeks to 7.1 kanali maksimum 24-bit 192khz juures et see töötab ainult win xp sp1'ga.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.02.2006 11:04:21 vasta tsitaadiga

Surnu kirjutas:
Sai to Universe võetud muidugi ka seepärast et vajaka jäid midi otsad mida näiteks Aureon 7.1 Space ei oma ja no nii mõnigi muu kaart. Aga olgu ei hakka oma jutuga kellegi arvustust ära solkima, point on lihtsatl et parem on natuke maksta ja saab parema ning talutavama softi kaasa, kui odavama otsa kaardid.

Neid kaarte ei saa otseselt võrrelda. Hinnavahe on ikkagi 3-4 korda. Suuremale osale inimestele pole vaja ASIO't ega MIDI't. Milleks maksta selle eest mida ei kasuta. Helikvaliteedi poolest on lähim konkurent 700 krooni kallim M-Audio Revolution 5.1. Iga inimese otsustada on, kas ta hindab spetsiaaldraivereid ja nende poolt pakutavaid võimalusi selle raha vääriliselt.
Lihtsalt muusika/filmide/mängude jaoks on kaasasolevat tarkvara piisavalt. Need kes teevad muusikat, oskavad ise valida kaardi mis tagab vajaliku funktsionaalsuse. Isiklikult mulle meeldib kui väikse raha eest saab korraliku kvaliteedi. Sellepärast sai ka see kaart ülevaate kirjutamiseks valitud. Selline hinnaklass pakub rohkematele inimestele huvi kui näiteks ~2k EMU-0404 või samas hinnaklassis X-Fi. Viimase kohta ma tahtsin ülevaate kirjutada, aga see oleks välja tulnud kui pikk sõimukiri Creative draiverite, softi ja helikvaliteedi aadressil. icon_lol.gif
Parem soovitada foorumikasutajatele toodet mis tekitab positiivse emotsiooni thumbs_up.gif

Surnu kirjutas:
Arvustus ise oli korralik, ahjaa enamasti on ikka märkeks to 7.1 kanali maksimum 24-bit 192khz juures et see töötab ainult win xp sp1'ga.

Tänan tähelepaneku eest. Ilmselt on see tõsi, kuigi koduleht ega ka manuaal seda fakti ei maini.
ALSA muidu lubab ka nii kõrget sämplingusagedust
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 09.02.2006 14:12:45 vasta tsitaadiga

Seda küll ei oleks oodanud, et sellise uuema põlvkonna kaardi taha ei anna otse kõrvaklappe ühendada. Ise kasutan Fortissimo III 7.1 kaarti, ja sellele saab. Mängude heliga pole mingeid probleeme siiani olnud, ja muusikat stereos kuulates maasikas missugune. icon_smile.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.02.2006 14:32:20 vasta tsitaadiga

Windowsi all saab kõrvaklappe ühendada küll. Töötavad väga ilusasti.
Linuxi draiverid ei võimalda helitugevust muuta ja seetõttu ei saa ühendada.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 09.02.2006 14:36:38 vasta tsitaadiga

Nii. Endal on ka see kaart juba kolmandat päeva arvutis, tellisin reedel Zebrast ja kätte sain esmaspäeval. Kuna ma pole kaugeltki pachoga võrreldav audiofiil, ei tasu minu poolt oodata kommentaare stiilis "kesksagedustel jääb kaart nõrgaks" ja "DACide kvaliteet nii-ja naasugune" icon_lol.gif Läksin seda kaarti valides ka natuke ehku peale välja, otsustades paljuski pacho kommentaaride järgi, mis baseerusid enamuses müügieelselt jagataval tehnilisel infol. Ometi olen ostuga rahul. thumbs_up.gif

Fortissimo IV-ga kõlab muusika (.mp3 192kbps) tõesti kõrvale hästi. Nagu mainitud: kõrgemad toonid on ilusad selged ning bass mõnusalt mahe (võrdlen muidugi Realteki int. kaardi kriipiva bassiheliga).

Mängudes vahe nii suur ei tundunudki. Heli oli küll puhtam ja tuli paremini läbi (eriti CoD 2 puhul), aga siiski jääb see nimes peituv "Gamesurround" natuke segaseks, kuna minu subjektiivsel hinnangul oli muusikat mängides helikaart rohkem oma ülesannete kõrgusel kui mängudes.

See jutt ka ilmselt õige, et tegu pigem oma hinna-kvaliteedi suhtelt väga hea kaardiga - inimesele kes hindab head heli, aga ei ole nõus selle eest 1,5-2k maksma. Kui panna tehnilised andmed kõrvuti, siis omas samas hinnaklassis või suts kallimadki SB Live!-d ära. Eks näis millega Creative vastab icon_smile.gif

Üks probleem ka kaardiga seoses: Colin 05 optionite alt ei saanud soundi EAX 4.0 peale seadistada, kuigi Fortissimo IV peaks EAXi toetama icon_cry.gif
Või olen mina millelegi valesti pihta saanud icon_rolleyes.gif


Edit: ja ausaltöelda minul selle kõrvaklapi teemaga probleeme pole olnud, kuna ühendan tavaliselt kõrvaklappide otsiku Creative'i kõlarite juhtpuldi küljes olevasse auku... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 10.02.2006 11:22:04 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:
Üks probleem ka kaardiga seoses: Colin 05 optionite alt ei saanud soundi EAX 4.0 peale seadistada, kuigi Fortissimo IV peaks EAXi toetama icon_cry.gif
Või olen mina millelegi valesti pihta saanud icon_rolleyes.gif

EAX4 on toetatud ainult mõnede Creative kaartide poolt. Kuna kogu tehnoloogia on Creative omanduses, siis ilmselt teiste tootjate jaoks asi ei parane ka tulevikus. Fortissimo toetab läbi häki EAX 2'e.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 10.02.2006 12:00:34 vasta tsitaadiga

olen omanud kunagi Fortissimo III ja see oli küll väga hea kaart ikka thumbs_up.gif Muidu kui seda kaarti võrrelda näiteks Audigy2 kuidas siis lood on icon_rolleyes.gif
et kas parem või halvem icon_rolleyes.gif
tagasi üles
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 10.02.2006 16:26:16 vasta tsitaadiga

Mõlemad kaardid on tasemel, kuhu sõna "halb" ei sobi. Puhtalt helikvaliteeti võrreldes on Fortissimo parem. Mängimiseks jällegi on Creative kraam üle teiste tootjate kaartidest. See kehtib juhul kui kaardil on kasutusel emu10kx või CA20K kivi.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2006 16:31:09 vasta tsitaadiga

OT: varsti minu poolt ka E-MU 0404 vs. ESI Juli@ ylevaade icon_wink.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2006 10:23:33 vasta tsitaadiga

keegi teab kas see kaart os x tigeri all ka tööle läheb?
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eents
HV vaatleja
eents

liitunud: 18.12.2003




sõnum 13.03.2007 09:36:08 vasta tsitaadiga

Kas keegi ei tea kas see ainuke kaart millel mixer alsaga ei tööta või on see kõigi envy24ht'ga nii?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.03.2007 11:24:16 vasta tsitaadiga

Nüüdseks on Fortissimole patch olemas.
Suurem osa ICE1724 kaarte töötavad väga hästi. Kui küsid konkreetse kaardi kohta, saab ka konkreetse vastuse anda.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eents
HV vaatleja
eents

liitunud: 18.12.2003




sõnum 14.03.2007 17:18:53 vasta tsitaadiga

Nuh kuna review oli fortissimo 4 kohta siis pidasin ikka seda silmas icon_wink.gif Aga eks otsin seda patchi siis kuskilt. Yks asi kah muidugi, ei tea palju siin kasutavad 5.1 jne aga mul stereo to 5.1 tehes ei tööta dmix enam....olen proovind igast mooduseid mis igal lehel saada on aga ykski ei tööta, alati karjub, et helikaart kasutusel.


Alsa driveri vers on 1.0.13
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 16.03.2007 21:22:09 vasta tsitaadiga

Link ALSA bugile https://bugtrack.alsa-project.org/alsa-bug/view.php?id=1556
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2007 14:04:45 vasta tsitaadiga

palju selle hind on poes?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 23.05.2007 19:05:29 vasta tsitaadiga

noxton kirjutas:
palju selle hind on poes?


Unustasid ära, kus saidil sa viibid? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2007 19:13:00 vasta tsitaadiga

Draax, kui inimene teeb ülevaate kaardist, oleks mõistlik ka hind juurde panna,kuidas kvaliteedi - ja hinnasuhtega on.
sorry minu viga, ma ostsin selle sama kaardi pacholt ära doh.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 23.05.2007 19:13:06 vasta tsitaadiga

noxton kirjutas:
Draax, kui inimene teeb ülevaate kaardist, oleks mõistlik ka hind juurde panna,kuidas kvaliteedi ja hinnasuhtega on.
sorry minu viga, ma ostsin selle sama kaardi pacholt ära doh.gif


Selles mõttes, et - kaks klikki ja vaata siitsamast HV-st see hind järele ju.
Aga selle kaardiga jah, on selline lugu, et ülevaate kirjutamise aegu maksis ta ca 750-800 EEK. Ise ostsin ka siis. Aga praegu on hinnatase juba mõnda aega 1000 ümber.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2007 19:17:44 vasta tsitaadiga

minu viga, ei näinud tekstis hinda ja võrdlust icon_redface.gif lihtsalt ostsin sama kaardi osta.ee-st ja tuli välja, et mul sama olemas icon_lol.gif arvasin, et vana kaart 5.1,aga tuli välja, et mõlemad 7.1 icon_lol.gif
Draax, ise kaardiga rahul? ma pole veel proovinud...kaardi soetasin SPDIF-i väljundi pärast, et saaks resiiveriga ühendada...


<lammas rsk>
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 23.05.2007 19:22:18 vasta tsitaadiga

noxton kirjutas:
minu viga, ei näinud tekstis hinda ja võrdlust icon_redface.gif lihtsalt ostsin sama kaardi osta.ee-st ja tuli välja, et mul sama olemas icon_lol.gif arvasin, et vana kaart 5.1,aga tuli välja, et mõlemad 7.1 icon_lol.gif
Draax, ise kaardiga rahul? ma pole veel proovinud...kaardi soetasin SPDIF-i väljundi pärast, et saaks resiiveriga ühendada...


<lammas piix>


Ei kurda. Kui profiili vaatad, siis mul on selline tagasihoidlik helisüsteem arvutil, mille eesmärk on bang-for-buck suhet jälgida. Kuna kuulamismaterjal on 95% .mp3, siis ma arvan, et kallim kaart oleks raharaisk, aga integreeritud AC97 junniga võrreldes on heli ikka oluliselt parem.
Ega sellises hinnaklassis kaarte ei olegi teab mis väga palju saada, mängurid kindlasti eelistavad Creative'i omi. Minu jaoks oli aga variant (ostmise ajal) et kas see Fortissimo IV (700 midagi raha) või järgmine aste oli M-Audio 1500 EEK-ne kaart. Nagu ma ütlesin - bang for buck thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2007 19:25:28 vasta tsitaadiga

Draax, ma nii AC97-ga ära harjunud, et ei kujuta ette paremat heli icon_lol.gif kaarti pole veel kasutanud, kuna pole arvutit kokku veel pannud...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Hercules Gamesurround Fortissimo 4 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.