Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 191, 192, 193  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 19:38:41 vasta tsitaadiga

Anti DDoS Protection.
forum.fibaro.com experiences temporary problems

Foorum on katki, ei saagi lugeda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.01.2017 20:40:28 vasta tsitaadiga

mryx, kui midagi oli siis on see nüüd korras.
https://forum.fibaro.com/index.php?/forum/262-update-4110/

Palju sul stseene muidu on ka? Mul on tunne, et see 3.6 pealt 4.110 peale uuendamine koos stseenide uuendamisega ei pruugi isegi HCL peal õnnestuda.
Seega kui väga tülikas pole, tee oma stseenidest pildid ja lase nad seejärel maha ning peale uuendamist lood kõik nullist uued.

Ahjaa, kui oled uuendanud tarkvara nii erinevate versioonide vahel, siis tee kohe seadmetele ka Soft reconfigure device. Mul endal seadmed töötasid, kuid mingeid uuendusi ja reklaamitud lisasid ei ilmunud enne, kui iga seadme käsitsi üle konfigureerisin.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 25.01.2017 16:38:02 vasta tsitaadiga

Kas keegi Fibaroga valvesüsteemi on teinud? Või integreeritakse eraldiseisev valvesüsteem Fibaroga, et kui valvesse pannakse, käivitatakse stseene jne?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.01.2017 17:19:42 vasta tsitaadiga

Satel ja Paradox ning vist veel mõned on võimalik ühendada Fibaroga. Muidu on ju olemas ukse-akna avade kontrollimiseks z-wave andurid + liikumisandurid. Lisaks on see Fibaro universaalmoodul, mida saab igale olemasolevale andurile külge pookida ja edastab info siis Fibaro süsteemile.
Ma Fibarole rõhku ei paneks, kui tahan turvasüsteemi teha. Liiga kapriisne süsteem.

Näiteks suitsuandur peaks olema igati lollikindel seade. Fibaro oma aga karjub suvaliselt out of box ja polegi seda võimalik kasutada. Näitab smoke intensity tõusu paneelis samas suitsukambri kontroll näitab rohelist tuld. Mõtlesin, et koduses keskkonnas mingi probleem aga karjub tööl samamoodi.
Fibaro foorumi andmetel ma pole ainuke selle probleemiga. Rootsi ja Austraalia pole siiamaani vist andnud luba seda suitsuandurit oma riigis müüa.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 25.01.2017 17:42:20 vasta tsitaadiga

Ma ei usu, et need liikumisandurid saavad olla usaldusväärsed valveseadmed, aga ei saa kindel olla, kui pole proovinud. Ukse-akna anduritega samamoodi...

Universaalse anduriga ma tean jah, et saan Fibarosse signaali a la kui valvesse panen, valve maha võtan või vastupidi - Fibarost saan releega turvasüsteemi sesendeid ka juhtida valvesse panemiseks või mis iganes võimalused seal veel on...

Mul sõber renoveerib üht korterit ja tahab panna mingit toredat targa kodu lahendust ka sisse. Ka uut turvasüsteemi.
Praegu on kõik siseseinad maha tõmmatud, on ainult välisseinad ja betoonpaneellagi ning -põrand. Tuleb uus sisekujundus ja uus elektriprojekt.

Mul suitsuandur töötab ilusti. Pole aastaid piiksugi teinud. Põletasin tema juures paberit ükspäev, hakkas karjuma küll, kui suits sisse läks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.01.2017 21:33:43 vasta tsitaadiga

raxz, mul teeb suitsuandur sellist asja, ehk kõik, mis üle kolme tõuseb see paneb alarmi tööle. Seda teeb ta ka siis, kui andur lihtsalt oma karbis lesib.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 25.01.2017 21:53:18 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
raxz, mul teeb suitsuandur sellist asja, ehk kõik, mis üle kolme tõuseb see paneb alarmi tööle. Seda teeb ta ka siis, kui andur lihtsalt oma karbis lesib.

Mul sellist rohelist ei näita miskipärast.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.01.2017 22:10:19 vasta tsitaadiga

See võib sõltuda keskseadme tarkvara või siis suitsuanduri versioonist.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 26.01.2017 09:23:54 vasta tsitaadiga

Jägaja, see roheline näitab et su suitsuandur näeb midagi õhus. Tolm vms suitsukambris. Tavaolekus peaks olema puhas leht ja suitsu korral tekib shade, mis mäletamist mööda kerib paarisaja ühikuni vastavalt suitsu tihedusele ja muudab värvi punaseni. Mul oli "rõõm" see omal nahal sügisel ka järgi proovida maamajas. Vaatan kas leian screenshoti päriselu näitel ja lisan siia hiljem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 26.01.2017 11:02:37 vasta tsitaadiga

Mis see tänapäeval kõige-kõigem lahendus oleks targa maja jaoks? On kusagil mingi uhke Fibaroga tehtud maja või korter ära kirjeldatud?
Mulle ei meeldi see, et Fibaro liikumisandurid on patareiga...
Patareiga Danfossi ei taha ka panna, peab ikka juhtmega ajami panema jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.01.2017 19:48:53 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Jägaja, see roheline näitab et su suitsuandur näeb midagi õhus. Tolm vms suitsukambris..


Pole selle anduriga paraku midagi teha, mis (täna) päev läbi karjub kodus. Alles ostsin selle, nüüd tuleb poodi tagasi viia.


_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 26.01.2017 22:39:52 vasta tsitaadiga

Jah kui annab valehäireid ja ei tööta õigesti, siis on garantiisse minek õige variant.


Anduri õige töötamine, väike põleng maamajs tekitas sellise ajaloo.

Suitsuanduri patarei oli hommikuks tühi sest piiksus öö läbi.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 26.01.2017 23:49:41 vasta tsitaadiga

Imelik, et Fibaro foorumis "Update 4.110" teemat ikka lugeda ei saa. Samas vanemad teemad on loetavad. Kuidas saab foorum osaliselt katki olla?

Tegelikult mul seda Fibaro ID-d vist väga vaja ei olegi. Ja siis pole seda 4.110 tarkvara samuti vaja.
Kohaliku võrgu kaudu pääsen oma HCL-i sisse ikkagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.01.2017 10:56:26 vasta tsitaadiga

mryx, ma ei tea, miks sina ei saa lugeda, muidu aga on ligipääsetav kõik.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 27.01.2017 16:37:11 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
mryx, ma ei tea, miks sina ei saa lugeda, muidu aga on ligipääsetav kõik.

Ma ise samuti imestan, miks uuemaid teemasid seal lugeda ei saa.
Olen proovinud erinevatest arvutitest, erinevate brauseritega, aga "Home Center Lite" teema all on viimane loetav alam teema "Update 4.101 BETA".
"Update 4.102 BETA" annab juba 403 errori.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 27.01.2017 22:09:04 vasta tsitaadiga

Sama siin, kõiki teemasid saab lugeda. Ehk kirjutad moderatorile ning lased üle vaadata milles asi?

Sain eile kätte Fibaro uue jupi.


Plussidest:
Käes hoida on super hea, kuju on üllatavalt mõnus. Seadistada ja kasutada väga lihtne ning reageerib tõesti super hästi. Testisin kontori juures tõkkepuu juhtimisega, levisse ilmudes sai esimese klikiga tõkkepuu lahti.

Puldi saab ka "lukku" panna, ehk siis sümbolitega pin koodi teha, mida mitte teades ei saa pulti kasutada. Väga hea lisa kui seda kasutada valve või väravate/uste jaoks.

Miinustest:
Nii irooniline kui see ka pole siis enda jaoks miinusmärgi kujuline nupp ei tundu eriti hea vajutada. Ehk harjub sellega ära, aga esimese tunne oli võõrastav. Nupuvajutused võiks näpu all olla rohkem tunda - nagu vanasti nokia telefonid olid.. aga see äkki minu kiiks puhtalt.

Kui mahti saan, teen paar huvitavat katset veel sellega ning kirjutan lühikokkuvõtte kogemusest.

Fibaro käekirja teades võiks pult reaalselt müügile jõuda umbes veebruari teises pooles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 27.01.2017 22:52:52 vasta tsitaadiga

Mkei, kui visuaalselt vaadata siis selline upgrade meenutab Telia uue puldi väljastust. Hetkel keeldub mõistus seda nutikat silma, viipeekraani ja sellist pulti vastu võtmast, saan aru et enne kui ei kasuta, ei tea millega tegemist.
Samas sellisel asjal peaks olema selge põhjendus. Näiteks telia pult viitas sellele, silmad ekraanil ja käsi puldil teab mida teha.
Mõtlen mis on need kasutajamugavused silma, ekraani ja selle puldiga.
Viimase puhul usun, et pimedatele hea pin koodi sisestamise lahendus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mada
HV vaatleja

liitunud: 15.08.2006




sõnum 10.02.2017 22:00:44 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on reaalseid kogemusi Fibaro uute Homekiti vidinatega, täpsemalt huvitaks, kuidas BT LE levib ja kui kaugele näiteks apple tv-st saab seadmeid asetada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rndconsult
HV vaatleja

liitunud: 01.07.2008




sõnum 17.02.2017 14:12:39 www.kudujad.io vasta tsitaadiga

Tere,

tegeleme uue kodumaise IoT pilvelahenduse väljatöötamisega - http://www.kudujad.io (veeb alles valmib, teame et näeb veidi algeline välja icon_smile.gif)
Eesmärgiks tuua kõikvõimalikud IoT seadmed (sh. targa kodu omad) pilve ning ühest appist kasutatavaks-juhitavaks.





Oleme kinnises beta-testis kuhu nüüd sooviks kasutajaid rohkem kaasata. Hetkel featuuridest olemas:

* reaalaja juhtimine ning andmed
* temperatuur, tarbimine ning liikumistihedus ajaloolise infona graafikutes

Kohekohe tulemas:

* kasutaja poolt defineeritav lihtne automaatika
* valve - sissemurdmine, tulekahju, veeuputus häire
* küttejuhtimine


Kasutuselevõtu jaoks on vaja Androidi telefoni meie appi jaoks ning Raspberry Pi-d andurite/täiturite ühendamiseks ning pilveagendi jooksutamiseks. Lõppseadmetest on toetatud:

* GPIO otsas erinevad digitaal-IO seadmed - PIR, magnetandur, lülitid, releed
* PiFace laiendusplaadi otsa samuti digi-IO seadmed. Kuivkontakt/relee väljundiga või suuremat väljundvoolu nõudvate seadmete jaoks mugavam kui GPIO
* 1Wire - DS18B20 temperatuur, DS2406 IO chip
* wireless - ZWave USB dongliga posu Fibaro seadmeid - list veebis


Kui kellelgi huvi torkida siis PM koos Google konto ID-ga ning lisame testijate listi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.02.2017 14:57:13 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et seadmeid tänasega natuke napib, mida hetkel kontrollida.
Kas tulevikus Raspberryle RF433Mhz tugi ka võiks lisanduda? Suht palju on nokk-kinni, saba lahti asju, et z-wave on üsna kulukas, samas on turul igasuguseid 433/868 seadmeid,, mis aga istuvad igaüks oma äpis kinni ja võõraid ei tunnista.
Seda küsitakse konkreetselt poes päris tihti, et kas ühildub targa koduga. Kui Tellstick on, siis ilmselt jah, Fibaroga, ei
http://www.veepisar.ee/tooted/mootoriga-ruloo/ Sama asja pakuvad ka teised aknakatete tootjad.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rndconsult
HV vaatleja

liitunud: 01.07.2008




sõnum 17.02.2017 15:41:07 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Vaatasin, et seadmeid tänasega natuke napib, mida hetkel kontrollida.
Kas tulevikus Raspberryle RF433Mhz tugi ka võiks lisanduda? Suht palju on nokk-kinni, saba lahti asju, et z-wave on üsna kulukas, samas on turul igasuguseid 433/868 seadmeid,, mis aga istuvad igaüks oma äpis kinni ja võõraid ei tunnista.
Seda küsitakse konkreetselt poes päris tihti, et kas ühildub targa koduga. Kui Tellstick on, siis ilmselt jah, Fibaroga, ei
http://www.veepisar.ee/tooted/mootoriga-ruloo/ Sama asja pakuvad ka teised aknakatete tootjad.


433MHz küsitakse päris palju ja paar ideed on ka kuidas seda teha. Niipalju kui ma neid 433 seadmeid näinud olen, siis miinuseks see et igal tootjal (kui mitte mudelil) on oma protokoll. Ükshaaval integratsioon seega meie jaoks kulukas. Variant küll lasta kasutajal ise "salvestada" koodid oma konkreetsete seadmete jaoks, aga "mahamängimisründe" jaoks on tihtipeale suhtluses mingi muutuv komponent sees.

Saaksime küll valida mingi popima K-Rautas/Bauhofis/etc müüdava nutipistiku näiteks ja prooviks ära integreerida, siis vähemalt võimalik kasutajaid konkreetse toote juurde suunata. Raspile siis muidugi juurde vaja 433 moodul.

ZWave on üldjuhul kulukam küll, samas just vaatasin et Aliexpressis juba päris muljetavaldav valik ja hinnad 30-40USD kandis ehk peaaegu poole odavam kui Fibaro. Tellisin sealt paar tk ära, kui kohal siis saab vaadata kas on mõistlik seade ja saab integreerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.02.2017 17:28:12 vasta tsitaadiga

Need Aliexpressi omad,mis meenutavad kõvasti Fiaro tootedisaini, töötavad Athomi Homey Z-wave keraga, väheusutav, et Fibaro neid kunagi toetama hakkab icon_biggrin.gif
See Homey on oma erinevate protokollide toega muidu üsna intrigeeriv asjandus.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rndconsult
HV vaatleja

liitunud: 01.07.2008




sõnum 18.02.2017 22:34:16 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Need Aliexpressi omad,mis meenutavad kõvasti Fiaro tootedisaini, töötavad Athomi Homey Z-wave keraga, väheusutav, et Fibaro neid kunagi toetama hakkab icon_biggrin.gif
See Homey on oma erinevate protokollide toega muidu üsna intrigeeriv asjandus.


Fibaro enda keskuse + Aliexpressi seadmete kohta ei oska ma midagi kosta kuid kudujad.io süsteemis on plaanis küll toetada nii Fibarot kui misiganes muid Z-wave standardile vastavaid seadmeid. Meie Fibaro integratsioon on otse üle ZWave, mitte läbi Fibaro keskuse või API.

Lisaks valmimisel ZigBee seadmete tugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 19.02.2017 22:45:39 vasta tsitaadiga

Kui ma asjast väga valesti aru ei saanud, siis tundub et Z-wave tehnoloogiale on tekkimas konkurent:

http://www.ituudised.ee/uudised/2017/02/16/levikom-rajab-eestisse-maailma-esimese-avatud-vaartusahelaga-asjade-interneti-vorgu

http://noranet.ee/#kuidas-teenus-tootab

https://www.link-labs.com/blog/lora-faqs
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2017 22:56:34 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Kui ma asjast väga valesti aru ei saanud, siis tundub et Z-wave tehnoloogiale on tekkimas konkurent:

http://www.ituudised.ee/uudised/2017/02/16/levikom-rajab-eestisse-maailma-esimese-avatud-vaartusahelaga-asjade-interneti-vorgu

http://noranet.ee/#kuidas-teenus-tootab

https://www.link-labs.com/blog/lora-faqs


Mitte päris. Lora lahendab hajavõrgu probleemi, a la parkimiskoha andurid, vee- ja voolumõõtjad jm väljaspool maja asuv. Kuigi minu arvates halvemini ja kallimalt kui NarrowbandIOT seda teeb. Miks- täiesti eraldi üsna tiheda laivõrgu infrastruktuuri ehitamise vajadus (LoRa) versus olemasolevale mobiili 4g infrale (kui on piisavalt uue põlvkonna võrk) tugijaamadesse natuke kaarte lisada.
Z-Wave on lokaalne võrk. Ma arvan, et kõige arvestatavam konkurent Z-ile saab olema Bluetooth 5 mis lisab LE- le meshi toe. See on täpselt see asi mis BT-st puudu on, et see IOT jaoks lendu tõuseks. Okei, tegelikult on üks bluetoothi tootja CSR ise oma käe peal oma bt chipidele meshi ka teinud, aga see on suletud lahendus. Killer saab see siis olema kui BT5 chippide hinnad aasta-paar peale turule jõudmist sinna dollari kanti kukuvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 191, 192, 193  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.