Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Disco Elysium märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2019 00:14:50 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
Must reede -20% Steamis kuni 3. detsember

Ostsin ka ära, reviewd ja väike gameplay test näitas, et on hinda väärt asi.
Kahjuks jõudsin mingi 1-2h mängida, esmamulje on väga hea.

Miinused:

1. Toetab ainult 16:9 resolutsioone
2. Kogu dialoog ei ole häälega kaetud, ütleks, et umbes pool.
3. Dialoogi on raske samal ajal lugeda, kui kuulad, kuna vahepeal tuleb mingi osa, mida ei ole sisse loetud,
tavaliselt mingi tegevuse osa. Loed nagu raamatut, aga voice over on ainult osaliselt. Mulle oleks meeldinud,
kui oleks olnud kogu dialoog sisse loetud ja need vahe kohad loetud kellegi teise poolt, näiteks eraldi narrator palgatud selleks.

Plussid:
1. Väga huvitavad karakterid
2. Graafika, eriti kunstiline osa
3. Hea ja omapärane soundtrack
4. Väga hea skillide süsteem
5. ..... siin võiks olla hea story, aga pole piisvalt mänginud, et saaks seda öelda.
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 04.12.2019 14:23:50 vasta tsitaadiga

Kui raamatuid meeldib lugeda siis vist hea mäng.
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2019 15:38:55 vasta tsitaadiga

Järgmine suurem asi, mis Disco tiimil plaanis on, on - kui ma õigesti aru sain - full voiceover.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2019 16:14:13 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Järgmine suurem asi, mis Disco tiimil plaanis on, on - kui ma õigesti aru sain - full voiceover.

Disco Elysiumi upgrade n-ö?
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2019 16:22:13 vasta tsitaadiga

Jah.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 05.12.2019 18:58:56 vasta tsitaadiga

Mäng läbitud ja ütleks enda poolt ka paar sõna icon_smile.gif

Esiteks võimas, et eestlaste poolt on tehtud korralik asi! Väga omapärane mäng on. Mul tekkis muusika ja mängu maailma osas seos Falloutiga, kuigi väga erinevad mängud muidugi. Vähemasti Fallout 3-s oli samuti see, et teatud skilli arendades oli suurem tõenäosus lisavalikuid läbida dialoogides ja seeläbi mingit kasu saada. Disco Elysiumis on muidugi pea kogu rõhk dialoogidel ja neid on palju. Väga palju. Rääkida saad peaaegu kõigi tegelastega ning tegelasi ja dialoogivalikuid on koguaeg meeldivalt palju. Üks asi on kvantiteet, aga ka kvaliteet on dialoogidel suurepärane. Need on huvitavad, hästi läbimõeldud ja valikutel on mõju edasistele sündmustele või valikutele. Red ja white checkid on päris hästi balansis ning sõltuvad lisaks skillidele päris tihti ka sellest, mida eelnevalt teinud või öelnud oled. Story on hästi koostatud ja kaasahaarav ning main ja side questid omavahel tihedalt läbi põimunud. Niiöelda läbipõimitus ehk see, kuidas kõik asjad/otsused/laused omavahel seotud on, see ongi põhjus miks see mäng on nii sügav ja tugev. Detailid loevad. Päris kõva on tänapäeval näha nii hästi läbimõeldud mängu. Visuaalselt näeb mäng väga kena välja, see kunstiline stiil on lummav. Mängu muusika sobib sinna kompotti tohutult hästi, kuigi palju variatsiooni ei olnud.

Midagi üdini negatiivset nagu ei oskagi välja tuua. Võib-olla see, et loading screene on väga palju. Need ei ole pikad, aga neid lihtsalt on igal majja sisenemisel ja väljumisel - natuke tüütu. Seda mõtlesin ise ka, et häält ei olnud eriti palju peale loetud. See lisaks sügavust, aga samas dialoogide lugemine on nii või naa kiirem, mistõttu ei tundnud karakterite häälest suurt puudust. Kokkuvõttes väga soovitan mängu, väärt asi valmis tehtud thumbs_up.gif

Ma sellest ei saa hästi aru, kuidas paljudel, kes ülevaate kirjutavad, kulub mängu läbimiseks ca. 20h. Klikkisid enamus dialooge läbi ja läbisid ainult main story? Mul läks tublisti üle 30h, kuigi pean tunnistama, et ise ka päris kõike ei viitsinud otsast lõpuni läbi lugeda (nt. cryptozoologist & Measurehead dialoogid). Kindlasti soovitan dialoogid läbi lugeda, muidu pole mõtet seda mängu mängida. Aa ja tagantjärele mõtlen, et oleks võinud rohkem skill punkte ära kasutada, mul mängu lõpetades jäi neid 10+ järgi. Lihtsalt alguses ma otsustasin, et kogun ja hoian neid, kuna need tundusid väga väärtuslikud, aga tegelt võib neid julgelt kulutada skillide peale.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.12.2019 20:14:38 vasta tsitaadiga

RedFusion, lugemiskiirus ja mängimine mitte-completionist viisil? mul läks mingi 23h äkki, usun, et nägemata ei jäänud praktiliselt midagi.
skillpointide alles hoidmine on päris hea mõte, et neid mõne huvitava skillchecki peale vajadusel kulutada.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 05.12.2019 23:12:30 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
RedFusion, lugemiskiirus ja mängimine mitte-completionist viisil? mul läks mingi 23h äkki, usun, et nägemata ei jäänud praktiliselt midagi.
skillpointide alles hoidmine on päris hea mõte, et neid mõne huvitava skillchecki peale vajadusel kulutada.

Ma ka üsna kiirelt lugesin, aga nojah, võib-olla asi tõesti selles, et kõik asjad, mis vähegi võimalik, üritasin ära teha icon_smile.gif

Skillpointide alles hoidmine on mingi hetkeni võib-olla hea mõte, aga noh, mingi piirini, sest tegelikult sa ju ei tea ette, millal mäng läbi saab. Mul oligi nii, et täiega tahtsin neid koguda, aga järsku oli mäng peaaegu läbi ja mul 13-14 pointi alles icon_lol.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2019 21:51:14 vasta tsitaadiga

RedFusion kirjutas:
Mäng läbitud ja ütleks enda poolt ka paar sõna icon_smile.gif

Esiteks võimas, et eestlaste poolt on tehtud korralik asi! Väga omapärane mäng on. Mul tekkis muusika ja mängu maailma osas seos Falloutiga, kuigi väga erinevad mängud muidugi. Vähemasti Fallout 3-s oli samuti see, et teatud skilli arendades oli suurem tõenäosus lisavalikuid läbida dialoogides ja seeläbi mingit kasu saada. Disco Elysiumis on muidugi pea kogu rõhk dialoogidel ja neid on palju. Väga palju. Rääkida saad peaaegu kõigi tegelastega ning tegelasi ja dialoogivalikuid on koguaeg meeldivalt palju. Üks asi on kvantiteet, aga ka kvaliteet on dialoogidel suurepärane. Need on huvitavad, hästi läbimõeldud ja valikutel on mõju edasistele sündmustele või valikutele. Red ja white checkid on päris hästi balansis ning sõltuvad lisaks skillidele päris tihti ka sellest, mida eelnevalt teinud või öelnud oled. Story on hästi koostatud ja kaasahaarav ning main ja side questid omavahel tihedalt läbi põimunud. Niiöelda läbipõimitus ehk see, kuidas kõik asjad/otsused/laused omavahel seotud on, see ongi põhjus miks see mäng on nii sügav ja tugev. Detailid loevad. Päris kõva on tänapäeval näha nii hästi läbimõeldud mängu. Visuaalselt näeb mäng väga kena välja, see kunstiline stiil on lummav. Mängu muusika sobib sinna kompotti tohutult hästi, kuigi palju variatsiooni ei olnud.

Midagi üdini negatiivset nagu ei oskagi välja tuua. Võib-olla see, et loading screene on väga palju. Need ei ole pikad, aga neid lihtsalt on igal majja sisenemisel ja väljumisel - natuke tüütu. Seda mõtlesin ise ka, et häält ei olnud eriti palju peale loetud. See lisaks sügavust, aga samas dialoogide lugemine on nii või naa kiirem, mistõttu ei tundnud karakterite häälest suurt puudust. Kokkuvõttes väga soovitan mängu, väärt asi valmis tehtud thumbs_up.gif

Ma sellest ei saa hästi aru, kuidas paljudel, kes ülevaate kirjutavad, kulub mängu läbimiseks ca. 20h. Klikkisid enamus dialooge läbi ja läbisid ainult main story? Mul läks tublisti üle 30h, kuigi pean tunnistama, et ise ka päris kõike ei viitsinud otsast lõpuni läbi lugeda (nt. cryptozoologist & Measurehead dialoogid). Kindlasti soovitan dialoogid läbi lugeda, muidu pole mõtet seda mängu mängida. Aa ja tagantjärele mõtlen, et oleks võinud rohkem skill punkte ära kasutada, mul mängu lõpetades jäi neid 10+ järgi. Lihtsalt alguses ma otsustasin, et kogun ja hoian neid, kuna need tundusid väga väärtuslikud, aga tegelt võib neid julgelt kulutada skillide peale.

Spoiler Spoiler Spoiler

Väga hea ülevaade, olen nõus, siiamaani on sama arvamus. Üks uus probleem, mis selle mängu läbimisel tekkis, avastasin, et mu inglise keele sõnavara pole piisavalt lai, et igat mõistet ja sõna tõlkida. Pean päris palju googeldama ja tundub, et
ma pole ainus, google kipub kohe ära arvama, et antud väljend võib asjakohane olla ainult selles mängus.
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2019 09:40:14 vasta tsitaadiga

https://kultuur.err.ee/1013762/disco-elysium-tegi-los-angeleses-videomanguauhindade-jagamisel-puhta-too

"Disco Elysium" oli nomineeritud parima loo, parima rollimängu, parima väikestuudio tehtud mängu ja parima esikteose kategoorias ning tunnistati võitjaks neis kõigis. Ühtlasi võitis mäng tänavusel tseremoonial kõige rohkem auhindu erinevates kategooriates.

Tubli töö thumbs_up.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bastard
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2004




sõnum 13.12.2019 10:20:49 vasta tsitaadiga

"Pole paha!" (Villu Reiljani häälega)
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2019 02:41:58 vasta tsitaadiga

Peab siis ka ära proovima, millega eestlased hakkama on saanud icon_wink.gif
_________________
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 16.12.2019 23:46:12 vasta tsitaadiga

Tsensuur jälle üle käinud icon_lol.gif
Keep up the good work thumbs_up.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.12.2019 01:35:19 vasta tsitaadiga


_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2019 09:43:15 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:

icon_lol.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.12.2019 11:57:19 vasta tsitaadiga

IceUul, mina raiskasin oma elust pool tundi, sina maksid aga kommunistidele veel peale, et nende mängu mängides kümneid tunde raisata! icon_biggrin.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2019 12:02:00 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
IceUul, mina raiskasin oma elust pool tundi, sina maksid aga kommunistidele veel peale, et nende mängu mängides kümneid tunde raisata! icon_biggrin.gif

Just thumbs_up.gif
32€ maksin selle eest, saaks seda "kommunistide" üllitist mängida.
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2019 12:22:26 vasta tsitaadiga

kopp.gif

Kolmandat korda: Oli plaanis mäng osta, et seda ilmaimet ise kogeda, aga peale mänguloojate ülistuslalu kommunismi loojatele Game Awardsi laval käin mängust suure kaarega mööda.

Mode(d):
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis HPN 17.12.2019 12:32:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.12.2019 12:26:15 vasta tsitaadiga

IceUul, palju õnne! Nüüd siis istud, toksid päevade kaupa klahve ja seejärel imestad, et mina viitsisin pildiga pool tundi vaeva näha... ? Muide, sa olid ju siin kõige suurem selle teema läbustamise vastane, nüüd aga läbustad ise...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 17.12.2019 12:33:36 vasta tsitaadiga

Vondur, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=566943 näe mine lämise seal.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2019 12:34:24 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
IceUul, palju õnne! Nüüd siis istud, toksid päevade kaupa klahve ja seejärel imestad, et mina viitsisin pildiga pool tundi vaeva näha... ? Muide, sa olid ju siin kõige suurem selle teema läbustamise vastane, nüüd aga läbustad ise...


OT: Kas sul tõesti midagi targemat teha pole? Äkki lähed kuskile piketeerima vmt? See teema on ennast ammendanud siin foorumis. kopp.gif

Et poleks ainult offtopic, siis proovisin mängu ära, väga pikalt ei suutnud mängida, kuna pole minu stiil. Liiga aeglane ja graafiline pool natuke liiga sünge. Mis tohutult meeldis oli otsuste tegemise võimalus ja sellest ka edasise mängu kujunemine, omapärane huumor. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2019 12:40:48 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Vondur, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=566943 näe mine lämise seal.


tsitaat:
Mängufoorumis kehtib tava - üks teema mängu kohta - ja see tähendab, et kui foorumis on juba olemas mängu teema, mille kohta soovid küsimust esitada või arvamust avaldada, siis tuleks see postitada olemasolevasse teemasse.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2019 13:54:39 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
IceUul, palju õnne! Nüüd siis istud, toksid päevade kaupa klahve ja seejärel imestad, et mina viitsisin pildiga pool tundi vaeva näha... ? Muide, sa olid ju siin kõige suurem selle teema läbustamise vastane, nüüd aga läbustad ise...

Kui täpsem olla, siis OT vastane, tegu on ikkagi Disco Elysiumi mängu, mitte ZA/UMi teemaga.

P.S. klahve on väga mõnus toksida, eriti sellises mängus nagu Disco Elysium.
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.12.2019 14:04:21 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2019 11:37:04 vasta tsitaadiga

https://tarbija24.postimees.ee/6854973/johker-menu-ajakiri-time-valis-disco-elysiumi-kumnendi-parimate-arvutimangude-hulka?_ga=2.23277235.840748099.1576479555-532312731.1559890685
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Disco Elysium mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.