Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  sinu graafikakaartide ajalugu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 80, 81, 82  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Fredu
HV veteran
Fredu

liitunud: 06.04.2003




sõnum 18.12.2003 17:44:46 vasta tsitaadiga

Läks üks meelest, käis läbi ka 1mb ati mingisugune. 2 lisa mälu kohta oli, niietkuskilt 2 m kui oleks saanud älu kivi, oleks saanud 2 megaseks teha icon_smile.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 18.12.2003 17:56:20 vasta tsitaadiga

no digebeni, ei paista su memuaare kuskilt?
_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.12.2003 18:48:05 vasta tsitaadiga

Panen hoopis oma memuaarid:

Oma 286 perioodi jätan vahele, siis tuksus mu masinas monocrome toetav herculese video jumaliseteab kui palju mäluga.
Siis sai koju toodud P200MMX koos meeldivalt värvilise ja kiire icon_exclaim.gif graafikaadapteriga ATI RAGE II+. Selle kaardiga sai kõik tolleaegsed (aasta siis oli 97 ma arvan) mängud ära mängitud, aga hing ihkas enamat. Kord Tartus jäi siis silma Creative Blaster Voodoo2. Peale selle kaardi masinasse pistmist olin sattunud GLQuake ja Quake2 maailma, kust tundus ilmvõimatu välja tulla. Graafikat vahtisin icon_eek.gif silmad punnis, mõnikord terve öö, tapsin levelist kollid ära ja lihtsalt käisin ringi ja imestasin kui pagana hea see pilt ikka on.
Siis tundus et masin hakkab nõrgaks jääma ja olels ahvivaimustuses odavast hinnast ja rohketest megahertsidest, sai ostetud K6-2 450Mhz protsessor koos emaplaadiga, kuhu oli integreeritud Sis 530 graafika. Oh mu üllatust kui ma avastasin et selle masinaga ei jookse Half-Life teps mitte paremini kui oma vana Voodoo2ga. Egas midagi, Voodoo masinasse ja seal ta mul töötas veel jupi aega. Voodoo hulluses muretsesin endale siis Voodoo3 2000 PCI kaardi, mis tõele au andes teenis mind vägagi edukalt päris pikka aega.
Siis sai lõplikult kopp ette ja ostsin HinnaVaatluse kaudu endale P3 700Mhz komplekti.
Integreeritud Intel 815 graafika rahuldas mind natuke rohkem kui Voodoo2 pakutav ja seega läks see kallike mul müüki. Läks mööda paar nädalat ja siis tekkis mu ajju kummaline mõte osta üks korralik graafika. Mõeldud tehtud, kobisin Beestingusse ja väljusin sealt, antsistaatilises kilekotis pakikesega, mis sisaldas Radeon DDR 32Mb mäluga. Pagan ma ütlen, see pilt, 32bit renderdus ja kvaliteet olid minu silmale ennenägematud.
Kasutasin seda kaarti õnnelikult pool aasta, vahepeal upgradesin oma masina AMD XP2000+ peale. Kiirus hakkas jalgu jääma ja just sel ajal pakkus TaivoS soodsa hinnaga Pov GF4 Ti4200 müüa. Egas midagi, ostsin selle kaardikese ära. 3D kiirus ja kvaliteet olid midagi sellist, mis nädalaks mu näole lolli naeratuse jätsid. Siis mõtlesin juba, et pagan, monitor on liiga väike sellise kiiruse jaoks, vaja suuremaid resosid, muidu raiskan ressurssi. Muretsesin 19" Syncmaster 957MB. Aga siis hakkasid jamad.
Resolutsioonil 1280x1024" 85 Hz kippus GF4 pilt uduseks minema. Olin hirmus pettunud ja kuna oli tekkinud vaba raha, krabasin kaasa 6200 krooni ja ostsin ABC computingust endale verivärske Club3D Radeon 9700Pro.
Lükkasin selle masinasse ja ennäe, 2D pilt hoopis midagi muud, nagu prillikivi. 3D kiirus tõusis veelgi, olin rahul nagu vanajumal ise.
Ja siis ta tuli. Finantskrahh. Koos sellega lahkus mu arvutikast koos kõige kalliga mis sinna aegade jooksul kogunenud oli. Muretsesin siis ruttu ruttu endale uue kasti asemele, videokaardiks oli masinas siis Leadteck Winfast GF2 MX200. Võite ise proovida mis tunne teil oleks kogu graafiline ilu ja võlu GF2 MX uduse pildi vastu vahetada. Ruttu ruttu HV-sse ja müüsin selle maha.
Asemele sai muretsetud Chaintech Sis Xabre400. Pagan, poleks uskunud, aga väga hea kaart oli. Ometigi paari kuu pärast läks see müüki tänu järjekordsele finnatskrahhile. Sellele järgnes kohe imehea pakkumise kaudu saadud Voodoo3 3000 AGP, mille ostes vaakusin päevi näljasurma äärel icon_wink.gif. Ometi leidus ka sellele kaardile veel parema hinnaga ostja ja jäin hetkes ilma kaardita. "Laenasin" töö juurest ATI Rage Fury Pro. Noh, polnud viga, 3D ta eriti ei teinud, aga 2D pilt oli päris kena.
Oma viimase kaardi X-Micro GF4 MX440SE ostsin hinnaaatlusest ja olen sellega enam vähem rahul. Paistab praegu täpselt minu vajadusi rahuldavat ja pildil pole viga.

Pagana pikk jutt tuli, toon kaartide listi ka, niikuinii keegi lugeda ei viitsi beer_yum.gif

1) Ati rage2+
2) Lisandus Voodoo2
3) Sis 530 integreeritud graafika + Voodoo2
4) Voodoo3 2000 PCI
5) Radeon DDR 32Mb
6) Pov GF4 Ti4200
7) Radeon 9700Pro
8) GF2 MX 200
9) Sis Xabre 400
10) Voodoo3 3000 AGP
11) Ati Rage Fury Pro
12) X-Micro GF4 MX440SE

_________________
Täna on see homme, mida sa eile kartsid.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 18.12.2003 19:34:58 vasta tsitaadiga

1. EGA 16 värvi ISA junn.
2. Praegune integreeritud Intel 810DC100.

Mnjah, mis parata kui finantskrahh on pidev.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teadmamees
HV veteran


liitunud: 05.10.2002




sõnum 18.12.2003 19:42:51 vasta tsitaadiga

ati rage (mingi 8mb isend, agpsse)
chaintech gf4mx440 4X agp 64 mbddr
gainward ti 4200 128mb ddr 8Xagp
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2003 20:10:39 vasta tsitaadiga

1. Ca 10 aastat tagasi, oli selline riist nagu 286 ja seal vormis pilti miski EGA.
2. 95. aastal vist oli 486-e sees tegutsenud 512kB-ne Trident.
3. 1MB-e S3 Trio vist, tegutses see p133-e sees.
4. ATI Xpert@Work 4MB, BBA
5. Eelnevale lisandus 3dfx VoodooII 12MB, tootja nime ei mäleta - parim elamus oli NFSII-e muutumine tõsiselt 3D'ks
6. NVIDIA RivaTNT, Creative
7. NVIDIA Geforce2MX (originaal, st mitte 200, 400 või 100), MSI
8. ATI Radeon 32 SDR, BBA
9. ATI Radeon 7500, BBA
10. ATI Radeon 8500, BBA
11. ATI Mobility Radeon 7500 (praeguses arvutis, mis profiilis kirjas)

_________________
Честных психов можно не лечить...


viimati muutis Raiku 18.12.2003 20:50:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlneil
HV vaatleja

liitunud: 11.10.2003




sõnum 18.12.2003 20:13:32 vasta tsitaadiga

0. Integreeritud Läptopi Videokas (umbes 2mb)

1. Nvidia Riva tnt 2 ultra , hea kaart oli , lõpu poole jooksutas ka ut 2003e (irw fps oli 10)
ostetud a 1999 siis kui asi veel julm pill oli

2. Geforce 4mx 440SE olnud kasutuses 3 päeva , pärast seda maha müüdud.

3. Geforce Fx 5200 hetkel kasutuses , pask mis pask tuli kaasa uue komplektiga.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Faramir
HV kasutaja
Faramir

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.12.2003 21:06:08 vasta tsitaadiga

Esimene kaart oli 200MMx proset sisaldava arvutiga kaasa tulnud mingine 2 Mb mäluga ATi junn, vist Mach64 või midagi taolist.
Siis kui tuli välja Half-life, tuli isu ikka 3d kaardi järgi ja 1000 raha eest sai ostetud sehokene kaart nagu Savage4 8Mb, mis avas siis OpenGl ja Direct 3d imelise maailma. Kui Half-life esmakordselt openGL-ga lahti lõi, siis võttis ikka tummaks küll, sellist vapustust pole hiljem olnud ja ega vist ei tule kah.
Kolmas kaart oli esimene tõeline mängukaart, mis rahuldaks tegelikult ka pragu minu vajadused, selleks siis PoV Radeon 8500. Ja kuna vend käis just suvel Ameerikamaal, siis sai lastud sealt meiega võrreldes kõvasti odavama hinna tõttu tuua praegune Radeon 9600pro, millega olen üsna rahul praegu ja loodetavasti ka pärast Half-Life 2 ilmumist icon_razz1.gif

_________________
Need HV-lased on ikka hullud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 18.12.2003 21:10:04 vasta tsitaadiga

ja HL jooksis 200mmx + Savage4´ga?
umbes sama arvuti + Savage2000 mis peaks kiirem olema näitas küll üht viletsamat ogl
jõudlust mis ma kogenud olen.

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Faramir
HV kasutaja
Faramir

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.12.2003 23:31:38 vasta tsitaadiga

Nu kirjutas:
ja HL jooksis 200mmx + Savage4´ga?
umbes sama arvuti + Savage2000 mis peaks kiirem olema näitas küll üht viletsamat ogl
jõudlust mis ma kogenud olen.


Kusjuures jooksis ja mitte väga viletsalt, aga direct3d-ga jooksis paremini ikka jah. Muidugi mingit erilist resot ei saanud kasutada, aga 800*600 vedas üldiselt välja ilusti. Huvitav on veel see, et software peal jaksas eelmine 2 Mb ATI ilusti vedada mängu, aga S3 Savage 4-ga ei olnud softis midagi teha, hullult jõnksus.
Aga kohutav on see, et põhimõtteliselt sama kiviga (SAvage 4 - vähemalt nime poolest) integreeritud graafikaga komplekte olen veel hiljaaegu pakutavates arvutikonfiguratsioonides kohanud (sülearvutites küll). Aga praegusel ajal sellise jõudlusega graafikaga masinat müüa - paras kriminaalkuritegu icon_evil.gif

_________________
Need HV-lased on ikka hullud...


viimati muutis Faramir 18.12.2003 23:47:32, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Faramir
HV kasutaja
Faramir

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.12.2003 23:33:53 vasta tsitaadiga

Kusjuures mul sõber mängis Half-Life läbi omal ajal Pentium120 ja s3trio 1Mb kaardiga. Resolutsioon, mida kasutas oli muidugi väga jube ja kõik maha keeratud.
_________________
Need HV-lased on ikka hullud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m1
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2002




sõnum 19.12.2003 19:49:16 vasta tsitaadiga

1. Microbee arvutis olev video Mingi pilt
Lahe masin oli. Kogu arvuti (peale diskiseadmete) asus klaviatuuri küljes.
128 kb põhimälu, millest 64 kb oli ramdrive. 4 kb videomälu. Siis sai igasugu mänge progetud, osad pseudograafikaga ja osad tekstisümboleid ümber joonistades. See käis nii, et igasugu spraidid ekraanil pandi nagu sümbolitest kokku, näiteks auto võis olla ABCDE, kusjuures need tähed tuli ümber joonistada, et nendest auto kokku tekiks.

2. Hercules Monochrome
Sai koos 286 20 MHz arvutiga ostetud. Monitoriks oli mingi kollase pildiga erakordselt hästi silmi rikkuv seade.
Mäluhulka ei tea, arvatavasti 16 või 32 KB. 8 bitine kaart oli, ehk see lühike ISA pesa.

3. Cirrus Logic ISA VGA 512 KB
Kuna see eelmine oli valus vaadata, siis sai vga peale üle kolitud. Oma aja kohta väga kõva sõna, ikkagi 256 värvi. Minu õnnetuseks polnud mul raha, et värvilist monitori osta, nii et vaatasin 256 halltooni icon_smile.gif

4. S3 Trio 64 1 MB PCI
2D kaartidest üks kõvemaid. Hea kiire kaart omal ajal.

5. Riva TNT 16 MB AGP
Esimene 3D kaart, mida omasin. Jällegi oma aja kohta kõva sõna. Kui teistel meestel olid Voodoo kaardid, siis TNT oli ikkagi juppmaad parem, lisaks sisaldas ju 2d kaarti (see oli siis kõva boonus, tänapäeval on enesestmõistetav)

6. Geforce 2 MX 16 MB
Noh, polegi vist midagi kommenteerida, uuemaid kaarte teavad kõik juba

7. Geforce 2 Pro 32 MB
Eelmine kaart läks venna masinasse, siis oli omale uut vaja

8. Radeon 32 MB
Saabus aeg, kus mängimine pole enam oluline, aga müratase on. Nüüd on arvutis see kaart, millel jahutuseks ainut radikas.
Parim kaart, mis mul olnud on icon_smile.gif

Viimasel ajal on igasugu muid kaarte kah kasutada olnud (s.h. laptopide sisseehitatud kaardid), aga kirja panin ainult oma põhiarvuti omad.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.12.2003 20:17:48 vasta tsitaadiga

kõigepealt sai kasutet mingeid monochrome asjadega masinaid.
cga mingi kaart - nii ammusest ajast ei mäleta suht midagi ja ega tollal videokaartidest suurt midagi teadnud ja polnud ka vaja teada. cga oli suht kõva veel ja ajas asja ära.
ega mingi kaart - umbes sama teema, et ei tea sellest suurt midagi. oli ja töötas. vgasid oli veel vähe nii et ei osanud tahta ka.
cirrus logic 256kb kaart - tuli koos 386ga ja elas oma elu läbi masina upgradede kuni kuskile 486 sissetoppimiseni.
trident 512kb kaart - pisut peale 486 sisse toppimist sattusid näppu sellised mängud nagu transport tycoon ja koei new horizons, mõlemad tahtsid siis super vga kaarti, ehk siis sellist, mis suudaks 640x480 ja 256 värvi näidata. sai siis natukese rohkema mäluga kaart muretset icon_smile.gif
ati 3d charger (rageiic+) 4mb - tuli uue p2 masinaga kaasa. omal ajal oli üsna normaalne, kiirendite võidukäik oli alles algamas ja ega polnud väga võimalusi normaalset kaarti osta.
powercolor riva tnt 16mb - kuskil messil (kompuuter?) tegi beesting vist mingi ale 2k pealt 1.5 peale ja nii leidiski see kaart tee minu masinasse. tollal ikka suht kõva kaart ja elas ka masinas väga tükk aega.
chaintechi geforce2 mx 400 64mb - kui tnt oma aja ära oli elanud ja uuemad mängud enam üldse joosta ei tahtnud, siis tuli uut kaarti vaatama hakata. see siis sattus sobiva hinna ja kvaliteedi suhtega olema ja nii saigi ära ostetud. tagatjärele mõeldes oli oma hinna eest kaarti küllalt icon_razz.gif
asuse geforce3 64mb - eks jälle eelmine hakkas ajale jalgu jääma ja tuli vastav kaardikene leida, mis jälle pisut asjalikum oleks icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 20.12.2003 19:22:15 vasta tsitaadiga

noniih, algas kõik tegelikult suht koht hiljuti icon_wink.gif

1mb S3 trio 64 - tuli koos minu p166'ga, K-saluuni toodang veel sellest ajast, kui nad seal tornmajas asusid kusagil pärapõrgus. oi kus oli omal ajal alles masin, kõik teised müüsid p150 ja selliseid asju, a see oli ikka p166/16/2,5/15'' molu, mis töötab muuseas siiamaani, yks elu parimaid oste. sellega mängisin ikka väga palju, quake 1 ja 2, djuuk 3d, half life'i tegin läbi, küll 400x 300 a noh, mis teha icon_biggrin.gif ahjaa, warcrafti kogumik, kus olid 1 ja teine osa, sai minu esimeseks arvutimänguks... ma mäletan seda esimest kätevärinat siiamaani, oma arvuti, oma mäng... fantast värk icon_wink.gif seda masinat kahjuks enam pole, mis teha, tema aeg sai ymber, kuid prose on mul ikka alles ning samuti ka kõvaketas ja mälu, kõik töötavad icon_eek.gif

Aladdin TNT2 - oi seda huinjaad ja kurbust, mida see integreeritud asjandus mulle tõi, masin ise toodud mikromaailmast, celeron 600/128/10/17'' molu, ProView oli margiks, siiamaani pole ma aru saanud, kas asi oli super või saast, kõige imelikum molu, mida ma olen kunagi näinud, kahjuks läks katki umbes aasta pärast ostu. masin oli ikka nii saast, et näiteks setit lammutas 24 tundi icon_eek.gif mängimine oli ikka lootusetu ettevõtmine, 3dmark 2001 = 500 punkti, miks pill nii aeglane oli, ei saanudki ma lõpuks aru, igatahes oli see minu viimane arvuti, mida ma ise kokku ei pannud... aasta oli siis 2000, sygis. natuke hiljem sai mu sõber endale Tormilind 1400 & GF 2 TI, OMFG kui kiire see paugupill oli, ma olin kadedusest roheline icon_razz1.gif

Powercolor radeon 7500 PCI - see sis pidi saama selle cellu int. video asenduseks, kuid kuna see tobe kypsis ehk mingi pc chips juust, oli vist LMR-754, keeldus sellega tööle minemast, viisin selle tagasi ja vastu sain....

Chaintech GF MX 440 64mb - ohsapyapyss! koos kaardiga sai ka chaintechi emme- 7aia5e ja duron 1200 ostetud, vedas lihtsalt icon_biggrin.gif yhe laksuga olin ma tolle aja kohta tehtud mees icon_smile.gif polnud mängu, mida ma ei oleks saanud mängida, siiamaani on see masin mul tööl kasutamiseks ja rabab setit lammutada nagu segane, väga hea ost oli, ainuke jama asja juures oli see, et pagana cpu tahtis koguaeg põlema minna icon_razz1.gif selgus, et vent ei saanud prosevendi toitekast piisavalt särtsu, panin ta systeemivendi otsa ja korras, kõik oli bueno... hitman 2 jooksis koos 2x fsaa'ga nagu siidi, tol ajal oli see ikka selline hype tnt2 pealt, et jah, nii mõnigi öö jäi vist järjest vahele: mohaa, hitman, bridge commander, dungeon siege, see nimekiri tuleks liiga pikk, sest tol hetkel neelasin neid mänge nagu hull, kaart läks aga myyki, töötab siiamaani väga hästi ja see toobki meid...

Point of View TI 4280 64 mb - juurde, minu esimene, tõesti oma raha eest ostetud kaart, maksin selle eest selle aasta 9. märtsil 2400 jaaku icon_smile.gif taaskord oli hype tohutu, dx8 to the masses baby! icon_lol.gif kõik asjad mängisin ära, iga viimse kui yhe. kaart oli nii armsa sinise PCB peal, silm lausa puhkas, kahjuks läks vent kohe pärast myymist katki ja kaart põles maha, garantii andis õnneks uue vastu, kuid see on mingi loll roheline plönn, see oli minu jaoks kurb hetk icon_cry.gif
selle kaardi meeldejäävaim mäng on ikka aquanox 2, yks minu lemmikuid, Angelina oli nii armas tydruk icon_redface.gif

seoses ylikooli poolelijätmise ja tööga akkas lõpuks ka mulle mingi masin koju tekkima, mis kriitikat kannatas: barton 2500+, ddr mälud, epox 8rda+... need olid alles ajad, tglt kõigest 4 või 5 kuud tagasi icon_smile.gif ja see tõi mulle siis...

Connect 3d Radeon 9600 pro 128 mb - kuna TI akkas minu jaoks natuke nõrgaks jääma, saigi see asjandus ära toodud, suht koht ylikõva hind oli kah siis, natuke yle 3 kilo vist, kuid sain selle ka järelmaksuga nii-öelda, maksin raha 2 kuu jooksul, muidu oli 2800 vist. praegugi veel sama kaart masinas tuksumas, saan teist ainult kiita. jahe, vaikne ja pagana kiire, meeldejäävamad hetked oleks ikka unreal 2 ja freedom fighters, need 2 on pakkunud fantastilisi hetki, u2 @ 1280x980 & 2x fsaa + 8x af on ikka kuratlikult ilus, mitte ykski asi ei saa sellele vastu...

Leadtek Winfast Geforce 2 Ti - kuna radeon sai ootamatult kiiresti maha myydud, siis saan kohe- kohe selle Tormilinnu venna käest ta vana kaardi laensiks icon_biggrin.gif lausa kahju on oma atist lahkuda, kuid on aeg icon_sad.gif

EVGA Geforce 5900 SE - see koletis on praegu minu poole teel, aastavahetusel või natuke hiljem peaks ehk kätte kah saama juba, siis ka väikesed kommentaarid

mis ma kokkuvõtteks ikka oskan öelda, viimased 2 aastat ikka ostetud seda, mis väärt kraam on ja ise olen rahul, amd ja nvidia 0wns, vähemalt minu jaoks, sellepärast ka uus geforce, plaati ja prose ei akka lähiajal küll vahetama, järgmine ost oleks ilmselt athlon fx-51 + nforce, mis toetab juba pci- expressi


viimati muutis Scart 21.12.2003 14:03:38, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 20.12.2003 19:25:00 vasta tsitaadiga

Praegu ongi mul veel mu esimene videokaart, ma ei tea, kas seda nii saab nimetadagi, see on mingi SiS 6323 int. krapp 8Mb, pilti pole ollagi, blue shift siiski jookseb kuidagi. Ega ülejäänud arvuti palju parem pole - cel. 333, 256RAM, 10Gb hdd
_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 20.12.2003 19:43:51 vasta tsitaadiga

No esimene videokaart oli mingi 1MB Maxtori kaart. Oi kuidas sai sellega Duke Nukem 3D-d ja Carma-t mängitud. Ise olin õnnelik, et nii hea graafika.

Üleelmine aasta aga tüütas see vana raal ära (P133, 32 MB, 1.1GB) Teenisin suvel raha ja ostsin uue arvuti (Celeron 1000Mhz, 128 MB, 20GB). Graafika aga oli emaplaadile integreeritud TNT 2 m64 32MB. Ise olin nagu eelmise komplekti puhul üliõnnelik. Kõik mängud jooksid väga hästi, kuid mitte enam kaua. Sain Mafia ja GTA3 jõnksutasid kohutavalt. Mafa oli õnneks mängitav aga mitte täisgraafikaga. Kuna selle aja peale oli saanud ka interneti (kui 2KB/sek netiks saab lugeda) tuhnisin põhjalikult, et jälle suvel teenitud raha eest "petta" ei saaks.

Ostsingi selle aasta Augustis jupikaupa profiilis olevad jupid ning 3mas video PowerColour Radeon 9200 64MB, Pole just High End aga samas pole ka mingi hardcore mängur.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaifo
HV kasutaja
kaifo

liitunud: 01.04.2003




sõnum 20.12.2003 19:48:32 vasta tsitaadiga

esimene videokaart oli 486 peal miski circus logicu oma... 1 mb, korralikult 16-miljonit värvi andis välja kui miski softi lasid, mis pettis ära ja näitas süsteemi jaoks 2-4 mb videomälu.

teisest videokaardist väga palju ei tea, kuna masin oli miski compaqi ront p-120... ilmselt miski compaqi enda vidin

kolmasvideokaart minu kolmandas masinas cel 266 oli miski integreeritud Yamaha ProRage II vms videokaart, täpsed andmed puuduvad, kuid mäletan, et neid draivereid otsisin segaseks. kuid kusagilt yamaha kodukalt sain nad siiski kätte.

neljandas masinas istus minul ilusti mõnusasti matroxi 16MB graafikakaart... see oli juba täitsa tegija

viiendas masinas istub miski kõigetavalisem tv-oudiga videokaart geforce MX440 64MB. Kuna ei mängi ja midagi muud suurt ei tee, siis täitsa paras mulle icon_wink.gif

_________________
Never say Never!
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
madis
HV veteran

liitunud: 26.09.2003




sõnum 21.12.2003 03:10:15 vasta tsitaadiga

Mnjah... Kõigest kolm arvutit on mul olnud icon_razz.gif

1. Mingi 286 - Ei tea, mis kaart. Tolle aja mängud said mängitud.

2. Pentium 100MHz - Mingi 2mb. ATI. Algul igati norm, aga sunnik jäi vanaks. Aga uuemaid mänge ma ei mänginud ka.

3. P4 - GeForce 2 MX400. Minu ja paljude teiste imestuseks veab mänge üllatavalt hästi selle kaardi kohta icon_eek.gif . Kõik uued mängud olen saanud mängitud.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 21.12.2003 04:01:19 vasta tsitaadiga

Mul nüüd GeForce2 Ti... ülihästi veab kõike välja icon_eek.gif
Muide selline tulemus et oma arvutiga ja ATI9200SE sain 3dmark01- 4300p ja nüüd saan oma arvutiga GeForce2Ti 32Mb- 5300p icon_biggrin.gif Nii, et ei teagi kumba kaarti soovitada. Kas dx8 tugi või dx7 ja kiirus icon_razz1.gif

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 634 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 08.01.2004 18:21:08 vasta tsitaadiga

p166mmx:
ati mach 64 2mb
voodoo rush 16mb
166mmx/cel400@500:
rage fury pro 128 32mb
axp 2000+ palomino:
gf4 mx 440 64mb
radeon 9100 64mb
radeon 9700 pro biosega 128mb
duron 1600@~2150
radeon 9700 pro biosega 128mb
radeon 9800se aiw 128mb

ja hetkel siis ongi see 9800se. 9700pro oli liiga hea, ma ei mängi nii palju et sellest kasu oleks ja pealgi suudab 9800se minu vajadused (st kõik praegused mängud) jooksutada 1024x768@100Hz full detail.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 08.01.2004 18:28:13 vasta tsitaadiga

Anc kirjutas:
ja hetkel siis ongi see 9800se. 9700pro oli liiga hea, ma ei mängi nii palju et sellest kasu oleks ja pealgi suudab 9800se minu vajadused (st kõik praegused mängud) jooksutada 1024x768@100Hz full detail.


Usu Või Ära Usu aga mulle sellest kaardist jääb ikka väheks icon_razz1.gif icon_biggrin.gif
Krt peab lollitamise jätma ja ostma 9800XT koos vesijahutusega

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 634 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ZHarp
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2004 11:46:59 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
Anc kirjutas:
ja hetkel siis ongi see 9800se. 9700pro oli liiga hea, ma ei mängi nii palju et sellest kasu oleks ja pealgi suudab 9800se minu vajadused (st kõik praegused mängud) jooksutada 1024x768@100Hz full detail.


Usu Või Ära Usu aga mulle sellest kaardist jääb ikka väheks icon_razz1.gif icon_biggrin.gif
Krt peab lollitamise jätma ja ostma 9800XT koos vesijahutusega


Sa pane videokaardi draiverid ka peale siis läheb paremaks icon_lol.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003




sõnum 15.01.2004 16:45:50 vasta tsitaadiga

eeeh... polegi mingit ajalugu olnud praegu on GeForce 200mx 32mb Mingi kevade poole tahaksin osta GeForce440 mx 64mb...
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anc
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2002




sõnum 15.01.2004 16:47:45 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
Anc kirjutas:
ja hetkel siis ongi see 9800se. 9700pro oli liiga hea, ma ei mängi nii palju et sellest kasu oleks ja pealgi suudab 9800se minu vajadused (st kõik praegused mängud) jooksutada 1024x768@100Hz full detail.


Usu Või Ära Usu aga mulle sellest kaardist jääb ikka väheks icon_razz1.gif icon_biggrin.gif
Krt peab lollitamise jätma ja ostma 9800XT koos vesijahutusega


sul jääb aju väheseks mitte kaardist ei jää väheks. mõtle natuke siis ehk mõistad et see on maailmas kiiruselt 4-5 kaart ja seal tipus on need vahed suht väikesed. ära nuta. ja kui ei meeldi siis vahetame tagasi - tule võta oma 9800se ja mälu ja tee mis tahad.
ebanormaalne... ainult benchid ju selle kaardiga. reaalselt ka MÄNGID mõnda mängu milles t VÄHEKS JÄÄB?? vaevalt.

ära nuta icon_wink.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 16.01.2004 01:26:48 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
Anc kirjutas:
ja hetkel siis ongi see 9800se. 9700pro oli liiga hea, ma ei mängi nii palju et sellest kasu oleks ja pealgi suudab 9800se minu vajadused (st kõik praegused mängud) jooksutada 1024x768@100Hz full detail.


Usu Või Ära Usu aga mulle sellest kaardist jääb ikka väheks icon_razz1.gif icon_biggrin.gif
Krt peab lollitamise jätma ja ostma 9800XT koos vesijahutusega



Mina soovitan sulle minna õue (võta see kaart ja vesijahutus kaasa). Vesi joo ära, see mõttetult aeglane kaart anna esimesele vastutulijale. Ja vaata, kui mõnus framerate on õues, kui detailsed on puud ja rohi, vaata lähemalt ja kaugemalt, vaata kui reaalne on heli, kui inimestega räägis ning kui "päris" on elamus, kui mõnele politseinikule jalaga äsad... Kõik nigu päris elus ja sa ei pea üldse muretsema oma kaadrisageduse pärast.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  sinu graafikakaartide ajalugu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 80, 81, 82  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.