Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Harjumaal alustati lairibaühenduse projektiga DigiMaa märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olavsu1
külaline






sõnum 05.04.2018 13:10:03 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Need, kellel juba mingi nett sees, vaskkaabliga ADSL, veel hullem, VDSL, ilmselt ei kvalifitseeru icon_biggrin.gif


tundub tõesti nii. minu tänavalt on sees tänava kõige viimane ja kõige uuem majapidamine.

edit: mitte päris viimane ja kõige uuem, pigem see eelviimane, kes fiksi vedamise ajal oli moblausku pöördunud ja fiksi ei tahtnud.


viimati muutis olavsu1 06.04.2018 18:44:54, muudetud 1 kord
tagasi üles
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 05.04.2018 13:15:20 vasta tsitaadiga

Tundub, et tõmmatakse vaske pisut edasi rajoonides kus osades majades on VDSL juba olemas.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 05.04.2018 13:18:07 vasta tsitaadiga

uldiselt paistavadki minu külast sees olema tänavate viimased majad.
tagasi üles
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.04.2018 14:24:46 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
jägaja kirjutas:
Need, kellel juba mingi nett sees, vaskkaabliga ADSL, veel hullem, VDSL, ilmselt ei kvalifitseeru icon_biggrin.gif


tundub tõesti nii. minu tänavalt on sees tänava kõige viimane ja kõige uuem majapidamine.


Ma just vaatasin neid aadresse ja tean, kus netti see ei ole, seega jah, nii on.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2018 15:09:30 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OnevrQcd_NoA5RbaDcmx2dStqHM82jCHYF2duk335h8/edit#gid=361099898

Norm, naaber maja on loetelus, minu aadress mitte icon_lol.gif


keegi võiks kuhugi uppida ka päris exksli formaadi. google drive ei saa isegi pedeeffi konvertimisega hakkama. it edulugu!

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.04.2018 15:32:56 vasta tsitaadiga

No aga ise ei saa siis selle uppimisega hakkama või?
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.04.2018 16:03:05 vasta tsitaadiga


https://www.upload.ee/files/8292465/_Viimase_miili__eelnou_valge_ala_aadressid__geenius.pdf.html

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 05.04.2018 17:23:11 vasta tsitaadiga

openoffice tabel tuli alla küll.



*.ods
tagasi üles
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2018 17:44:31 vasta tsitaadiga

tahanteada, RCC, siin on teie võimalus. 20 milli puhtana käden, teete võrgu valmis, saate selle omanikuks ja siis võite raha küsida rentnikelt palju tahate. Tundub üsna failsafe business. Ma arvan, et selleks ei pea üldse ise operaator olema.


Siiski tuleb ka peenike kiri mida keegi ei loe. Kiu rendi hind peab olema piisavalt soodne, et teenuse hinnas suudetakse teenust pakkuda kõikide operaatorite poolt mõistlikult.
Võrk peab olema üles ehitatud selliselt, et mitmed erinevad operaatorid saaksid sellel teenust pakkuda.

Ja mis veel kõrva jäi, ükski sideoperaator ei ehita seda võrku. Võrgu ehitab võrgu ehitamisega tegelev ettevõte.. Corle, Connecto (endine Eltel) jms.

Mina ütlen, seni kuni riik ise ei oma side ettevõtet või võrgu ettevõtet ei vea asi välja ja nii või naa on tegemist raha laristamisega ning tulemus on 0,1.
Samas te näete seda juba täna, on riigi ettevõtted Elektrilevi ja on Eesti Energia. Maksad Eestis kõige kõrgemaid hindasid ja kuidas neid ettevõtteid majandatakse, on ikka täielik kosmos.
Seega kui oleks riigil sidevõrk ja operaator, maksad veel rohkem kui välisfirmadele, vaatamata sellele, et eesti riik peaks eesti kodanike eest seisma.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.04.2018 18:22:51 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
tahanteada, RCC, siin on teie võimalus. 20 milli puhtana käden, teete võrgu valmis, saate selle omanikuks ja siis võite raha küsida rentnikelt palju tahate. Tundub üsna failsafe business. Ma arvan, et selleks ei pea üldse ise operaator olema.


Siiski tuleb ka peenike kiri mida keegi ei loe. Kiu rendi hind peab olema piisavalt soodne, et teenuse hinnas suudetakse teenust pakkuda kõikide operaatorite poolt mõistlikult.
Võrk peab olema üles ehitatud selliselt, et mitmed erinevad operaatorid saaksid sellel teenust pakkuda.

Ja mis veel kõrva jäi, ükski sideoperaator ei ehita seda võrku. Võrgu ehitab võrgu ehitamisega tegelev ettevõte.. Corle, Connecto (endine Eltel) jms.

Mina ütlen, seni kuni riik ise ei oma side ettevõtet või võrgu ettevõtet ei vea asi välja ja nii või naa on tegemist raha laristamisega ning tulemus on 0,1.
Samas te näete seda juba täna, on riigi ettevõtted Elektrilevi ja on Eesti Energia. Maksad Eestis kõige kõrgemaid hindasid ja kuidas neid ettevõtteid majandatakse, on ikka täielik kosmos.
Seega kui oleks riigil sidevõrk ja operaator, maksad veel rohkem kui välisfirmadele, vaatamata sellele, et eesti riik peaks eesti kodanike eest seisma.

Minu võid mängust välja jätta - mina elan 21. sajandis juba icon_cool.gif , ehk siis selles ajastus kus mitte mingeid kaableid enam vaja pole. Kõik käib läbi õhu.
Õigemini - ma õppisin Raadiotehnika koolitusel juba nii a 35 aastat tagasi, et mingeid kaableid vaja enam pole.
Olid juba siis olemas raadiotelefonid, samuti liikus raadiosignaal ning teleripilt läbi õhu. icon_cool.gif beer_yum.gif

PS: Mul oli kusagil a 40-45 aastat tagasi mängurobot, isegi selle juhtimine tollal, käis raadiosignaalide kaasabil, puldiga. Kõndis ning piiksus kui takistus ette jäi. Siis sai teda vasakule-paremale pöörata.
ja oli vist Norma toode - aga võin ka eksida.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2018 18:44:22 vasta tsitaadiga

tahanteada, Räägi seda Tartus elavale 4G kliendile kelle ümber olevad mastid on ülekoormatud.
Veel parem, mine koolitusele tagasi ja vaata mida valguskaablist räägitakse.

EDIT: vaatasin tänaseid AK uudiseid, karp jäi lahti, liitumise summa on juba 200€ ja 5 aasta jooksul on mul suvilas fiiber sees. Johhaidii, mis lilleaias need poliitikud ja uudisnupud elavad.
Ahjaa, ühenduse kiirus saab olema 1Gigabait sekundis.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 05.04.2018 18:49:55 vasta tsitaadiga

turutõrge - telekom firmad ei viitsi nõudlusele vastata muuga, kui et "ei saa, pole võimalik, ei ulatu"
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2018 18:56:57 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
turutõrge - telekom firmad ei viitsi nõudlusele vastata muuga, kui et "ei saa, pole võimalik, ei ulatu"

4G ja õhunett tuleb praktiliselt igale poole, küsimus pole enam tõrkes vaid selles kui KIIRET ühendust klient tarbida saab. Ehk siis täpsustades, välikäimlas saab iga majapidamine käia, küsimus on selles kas kanalisatsioon ka kohale jõuab.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 05.04.2018 19:05:46 vasta tsitaadiga

indrpo, 4G puhul saab maht ammu enne kiirust otsa.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2018 19:15:19 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
indrpo, 4G puhul saab maht ammu enne kiirust otsa.

milline maht, mobiilis torrentit ei kraba ja koduinternetil piirang puudub... kõikidel operaatoritel.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.04.2018 19:34:49 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
openoffice tabel tuli alla küll.



*.ods


Mis, tahtsite excelit ka või?

https://www.upload.ee/files/8292486/_Viimase_miili__eelnou_valge_ala_aadressid__geenius.ee_.xlsx.html

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 05.04.2018 20:19:17 vasta tsitaadiga

excel on pask. mingist updatest alates genereerib täielikku saasta. tööalane kogemus täiesti olemas.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2018 21:41:52 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
tahanteada, RCC, siin on teie võimalus. 20 milli puhtana käden, teete võrgu valmis, saate selle omanikuks ja siis võite raha küsida rentnikelt palju tahate. Tundub üsna failsafe business. Ma arvan, et selleks ei pea üldse ise operaator olema.
eega kui oleks riigil sidevõrk ja operaator, maksad veel rohkem kui välisfirmadele, vaatamata sellele, et eesti riik peaks eesti kodanike eest seisma.


indrek pee on nagu rikkis grammafon. miks ma pean topelt võrku tegema, kui VÕRK ON JUBA VALMIS. lihtsalt keegi "unustas" - suur ja "kõikvõimas" telia (tegelikkuses oma kasumist 10 küüsega kinni hoidev) mõelda sellele, kuidas võrguga kunded ühendada. ikka ei jõua kohale? tule ma teen sulle puust ja punaseks.
Mis puudutab raadiotehnika koolitust, siis nende seadmete aeg on läbi, ja sellel koolitusel tänastest võimalustest ei räägitud. viisin ise neid koolitusi läbi.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 05.04.2018 23:10:55 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:

https://www.upload.ee/files/8292465/_Viimase_miili__eelnou_valge_ala_aadressid__geenius.pdf.html


thumbs_up.gif , palju kiirem kui see algne docs nimekiri.

...

Uurisin. Mulle ei lubata valguskaablit, teisel pool metsatukka on kõik aadressid nimekirjas. Vahet tehakse sellega, et mina olen linna haldusalas, naabrid valla maal. Mina elan metsa sees, naabrite majapidamised on peaaegu suure tee ääres sellesama linna kõrval.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.04.2018 10:01:33 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
jägaja kirjutas:

https://www.upload.ee/files/8292465/_Viimase_miili__eelnou_valge_ala_aadressid__geenius.pdf.html


thumbs_up.gif , palju kiirem kui see algne docs nimekiri.

...

Uurisin. Mulle ei lubata valguskaablit, teisel pool metsatukka on kõik aadressid nimekirjas. Vahet tehakse sellega, et mina olen linna haldusalas, naabrid valla maal. Mina elan metsa sees, naabrite majapidamised on peaaegu suure tee ääres sellesama linna kõrval.

Loe-kuula hoolikamalt mida erinevad, selle "Püha Ürituse" Tähtsad tegelased kirjutavad-räägivad.

Ühes asjas nad küll kuidagi kokkuleppele omavahel pole jõudnud:
- kas tuleb ainult valguskaabel
- või viiakse osad ühendused, üle-õhu P2P-ühendusena. Näiteks "üle metsa". icon_smile.gif

Paber-Postimehes (eilses) olevas loos: "Tuleb ka P2P Õhuühendus".
Täna hommikul Vikerraadios: "Ainult valguskaabel tuleb".
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2018 12:33:46 vasta tsitaadiga

see ei tahanteada on nagu need tädid ja onud seal tlc - my 600 lbs life - oigavad ja ägavad et on end seaks söönud, aga selle asemel, et midagi ette võtta söövad veelgi rohkem. keegi EI KEELA , sul seda p2p linki täna püsti panemast, seda on tehtud juba üle 20 ne aasta, sul EI OLE selleks riigi luba vaja. korralik taldrik võtab signaali 100km+, välja. grid 50km+, su palavalt armastatud air viibre 300km+, muudkui ehita.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 06.04.2018 12:54:12 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
indrpo kirjutas:
tahanteada, RCC, siin on teie võimalus. 20 milli puhtana käden, teete võrgu valmis, saate selle omanikuks ja siis võite raha küsida rentnikelt palju tahate. Tundub üsna failsafe business. Ma arvan, et selleks ei pea üldse ise operaator olema.
eega kui oleks riigil sidevõrk ja operaator, maksad veel rohkem kui välisfirmadele, vaatamata sellele, et eesti riik peaks eesti kodanike eest seisma.


indrek pee on nagu rikkis grammafon. miks ma pean topelt võrku tegema, kui VÕRK ON JUBA VALMIS. lihtsalt keegi "unustas" - suur ja "kõikvõimas" telia (tegelikkuses oma kasumist 10 küüsega kinni hoidev) mõelda sellele, kuidas võrguga kunded ühendada. ikka ei jõua kohale? tule ma teen sulle puust ja punaseks.
Mis puudutab raadiotehnika koolitust, siis nende seadmete aeg on läbi, ja sellel koolitusel tänastest võimalustest ei räägitud. viisin ise neid koolitusi läbi.

Eks neile käib närvidele klientide kaotus.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.04.2018 13:24:37 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
see ei tahanteada on nagu need tädid ja onud seal tlc - my 600 lbs life - oigavad ja ägavad et on end seaks söönud, aga selle asemel, et midagi ette võtta söövad veelgi rohkem. keegi EI KEELA , sul seda p2p linki täna püsti panemast, seda on tehtud juba üle 20 ne aasta, sul EI OLE selleks riigi luba vaja. korralik taldrik võtab signaali 100km+, välja. grid 50km+, su palavalt armastatud air viibre 300km+, muudkui ehita.

Mina ei oigagi grammigi, icon_cool.gif

Mina olen väga õnnelik, et ma tean, et kõik, see mis liigub läbi õhu, on Raadiotehnika värk. Nimetagu seda siis kas teleripildiks või internetiks "läbi õhu". icon_cool.gif beer_yum.gif
Ning kuna ma seda tean, siis tean ka seda, et mul pole mingeid kaableid vaja juba üle kümne aasta kuna seda kõike saab kenasti teha 10 euri eest kuus, Elisa mobiilneti kaasabil.

PS: Küll olen ma selle 10-11 aastaga säästnud vähemalt nii 3000 euri. Ehk siis enam-vähem nii 1,5-2 aasta korteriüüride raha. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2018 10:40:15 vasta tsitaadiga

paistab et elisa maksab sulle promo tegemise eest.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 24.01.2019 10:33:00 vasta tsitaadiga

Täna siis saabus selline kiri
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Harjumaal alustati lairibaühenduse projektiga DigiMaa mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.