Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Kodujuhtimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 09.04.2013 15:41:21 vasta tsitaadiga

Tere, Fibarol veebikeskkonda sellisel kujul serveris ei ole, see on juhtseadmes endas sees. On võimalus läbi tootja serveri sinna sisse logida või siis nagu ennegi ütlesin ruuterist otse läbi välise IP ja suunatud pordi seda teha.

Kasutajaliides näeb välja selline:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 09.04.2013 16:16:42 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Tere, Fibarol veebikeskkonda sellisel kujul serveris ei ole, see on juhtseadmes endas sees. On võimalus läbi tootja serveri sinna sisse logida või siis nagu ennegi ütlesin ruuterist otse läbi välise IP ja suunatud pordi seda teha.

Kasutajaliides näeb välja selline:

Spoiler Spoiler Spoiler


Päris huvitav thumbs_up.gif , polnud enne selles teemas mainimisest Fibaro firma toodetest kuulnudki...
Võrreldes Elioni keskkonnaga on Elionil veel kõvasti arenemisruumi aga olen veendunud, et teenust/keskkonda arendatakse tulevikus paremuse poole.


DigeBeni kirjutas:
oncleuno kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... eks see ole jällegi üks mugavusteenus, kui vähegi IT alast nutti ja võimalusi, siis pole omal käel sarnast lahendust kokku panna tõepoolest kuigi keeruline, Elion pakub seda lihtsalt valmiskujul ja kuutasu raames ...


No ütleme nii et taibukusest puudu ei jää sellise sarnase süsteemi seadmetest üles ehitamiseks, vahe ongi selles et ise sa sellist hallatavat keskkonda naljalt ei loo mis monitooriks su kodu.
Selle hallatava keskkonna pärast tegingi valiku Elioni kasuks, mitte mingil muul põhjusel.

... sa võtad seda teemat kuidagi kahtlaselt isiklikult icon_smile.gif oponeerimine ei eelda automaatselt sinu personaalsetes võimetes kahtlemist, pigem peegeldab see ikka oponendi nägemust, tema tasemelt, mis ei pea tingimata paika pidama. Kaitsepositsioon on seejuures tarbetu, arutleme ikka sisulise poole üle ja jätame emotsioonid naistele icon_cool.gif


Vaidlen ja kaitsen sellel teemal vaid seepärast, et kasutan seda lahendust, isiklikult olen avatud ka teistele lahendustele ja arvamustele thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.04.2013 17:29:30 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt kiidab igaüks oma aga ma ise arvan, et süsteemid võivad täita sarnast ülesannet kuid töötavad täiesti erinevalt. Kellel on keskserveris jälgimine ja veebilehelt juhitav, ehk igast nutiseadmest või arvutist kättesaadav. Kellel aga hoopis rakendus koduses seadmes töötav ja nutiseadmes spetsiaalne rakendus haldamiseks.
Põmst ei olegi midagi arvata, üks on teenus, teine on valmis seade. Üks vajab natuke spetsialisti teadmisi või spetsialisti abi, teine on karbid kätte ja pista seadmed seina.

Mis Kodujuhtimise kasuks veelgi räägib on see, et kui midagi on kodus toimunud, tulekahju või murdvargus on tõesti andmed Elioni serveris olemas, nii kellaajaliselt toimunu kui ka videomaterjal. Oma isikuandmete turvalisuse pärast ei maksa muretseda. Ma ei tea kas ja kuidas on Elion selle sertifitseerinud, kuid keegi peale kliendi enda või kliendi pereliikmete, andmetele ligi ei pääse. Elion saab vaid ühenduse tehnilist töökorda kontrollida ehk kas kõik töötab või mitte. Üldiseid katkestusi pole mõtet mainida, seni on see enamasti ikkagi piirdunud aastas korra suurema katkestusega kuid neist on piisavalt õpitud ja kõik dubleeritakse risti rästi ära erinevates asukohtades ja seadmetes.

Kasuks räägib ka see, et TeliaSonera hakkab süsteemi pakkuma ka mõndades teistes riikides peale Eesti, seega arendus jätkub ning uusi anduri tüüpe plaanitakse samuti juurde teha.

Seega Lauril ei tasu asja südamesse võtta ning mingeid puudusi otsida, kui seda teenust ei annagi laelambiga lihtsalt siduda või põrandaküttesse pista, siis see polegi selleks mõeldud.
Minumeelest pole seadmete välisel ilul küll midagi viga, on musta värvi seadmeid ja ilusaid valge küljega (mac stiilis) keskseadmeid, andurid on enamasti kõik valged ning puldid mustad. Ei pea ju olema nutipistik suure punase helendava rõngastulega kuigi ka see on huvitav lahendus. Üldiselt on ikkagi funktsionaalsus oluline.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 09.04.2013 18:45:19 vasta tsitaadiga

Tere Indrek,

tubli sõnavõtt ning hea tunnustus Elionile. Igaksjuhuks ütlen ka ära, et ma tõesti ei võta seda südamesse ning laelambi ja põrandakütte näited olid pigem minu enda poolt natuke kohatud (teadsin ju vastust). Olen siiras ka selle kohapealt, et antud teema on huvitav minu jaoks ennekõike seetõttu, et annab mulle võimaluse inimestele näidata mis võimalused veel eestis (ja ka mujal maailmas) olemas on.

Mis puutub turvalisusesse, siis mainin siia juurde ära ka selle, et Fibaro juhtseadmel on võimekus saata andmeid veebi ning samamoodi ka veebist neid vastu võtta. Ehk siis kõikide sündmuste kohta võib samuti tekitada "pilve" ning ka videosalvestuse, kui endal huvi on. Selle külje pealt ma tõesti loodan, et elion arendab asja edasi, sest olgem ausad - kui valitud toodetega välja tuldi, ajas natuke muigama küll.. võimekus nutikodu jaoks on ikka üsna tagasihoidlik.

Võrdlus mis tõid erinevate süsteemide paigaldamiseks, siis võin öelda, et sama võimekusega Fibaro lahendust on paigaldada tõenäoliselt kergem kui Elioni oma. Samade seadmetega (ukse/akna andur, üks nutipistik, kaamera, suitsuandur jms) on ka Fibaro võimekus tunduvalt suurem, kui Elionil - esmane investeeringu suurus ka muidugi mõnevõrra suurem.

Mis puutub seadmete välimusse, siis see on asi mille üle ei saa vaielda ning see on absoluutselt maitse asi. Mõnele meeldib üks, teisele teine.

Mind isiklikult huvitab praegu kõige rohkem, kas Elioni keskseade sööb ka suvalise IP kaamera pilti või on see kuidagi ära piiratud?

Edit: Suure punase rõnga asemel on meie nutipistikul tegelikult led valgustus mis põleb vastavalt voolutarbe suurusele ning selle annab ka välja lülitada kui soov. Nutipistiku puhul on Elionil kummaline valik, võtta kasutusse seade, mille sarnased tulid turule 4-5a tagasi, on suured ja mitte eriti ilusad.. eks kindlasti oli ka hinnal oma osa.

Lauri
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.04.2013 19:37:21 vasta tsitaadiga

Iseenesest on Elionil tore teenus turule toodud.
Suhteliselt lihtsalt tundub olevat paigaldatav ja seadistatav enamiku kasutada soovijate poolt. Vajadusel tuleb tehnik ja teeb natukuse nutsu eest vajalikud liigutused süsteemi toimimahakkamiseks.

Kuigi siin käis vaidlus, et tegu pole valvesüsteemiga, vaid kodujuhtimisega, siis Elioni veebileht väidab (nii ma välja loen), et tegu on suuresti ka turva- ehk siis valveseadmega.
tsitaat:
_Panna kodu valve alla või võtta valve alt ära
_Kontrollida, ega võõraid pole majja sattunud
_Kontrollida, kas aknad said kinni pandud
_Vaadata kaamerast, kes parajast kodus on ja mis seal toimub


Kodujuhtimisest on paraku puudu just (lae-, seina jne.)valgustite juhtimiseks vajalike moodulite puudumine. Mida mul siis kodus niiväga juhtida peaks olema (küte- ja vent. välja arvatud.) kui mitte valgustust ja seadmete sisse- väljalülitamist ning valgustuse dimmerdamist läbi vastavate moodulite.
Energiajälgimine läbi nutipistiku on lisaboonus, seda kodujuhtimise alla on natuke raske lahterdada.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.04.2013 20:09:27 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Olen siiras ka selle kohapealt, et antud teema on huvitav minu jaoks ennekõike seetõttu, et annab mulle võimaluse inimestele näidata mis võimalused veel eestis (ja ka mujal maailmas) olemas on.

Mis puutub turvalisusesse, siis mainin siia juurde ära ka selle, et Fibaro juhtseadmel on võimekus saata andmeid veebi ning samamoodi ka veebist neid vastu võtta. Ehk siis kõikide sündmuste kohta võib samuti tekitada "pilve" ning ka videosalvestuse, kui endal huvi on....

Edit: Suure punase rõnga asemel on meie nutipistikul tegelikult led valgustus mis põleb vastavalt voolutarbe suurusele ning selle annab ka välja lülitada kui soov. Nutipistiku puhul on Elionil kummaline valik, võtta kasutusse seade, mille sarnased tulid turule 4-5a tagasi, on suured ja mitte eriti ilusad.. eks kindlasti oli ka hinnal oma osa.

Lauri


Sellepärast soovitasingi sul viisakalt teha teema indome või fibaro teema, et sa saaksid seal tutvustada oma teenuseid ja tooteid... isegi täpsemalt, kuidas neid paidaldatakse ja kuidas neid kasutatakse ning mis see kõik maksab. Klient ise uurib ja valib omale teenused vastavalt kasutajate kogemustele või enda vajadustele. See ei ole üldiselt kodujuhtimise teema vaid Elioni Kodujuhtimise teema. Kahjuks ei ole Elioni Kodujuhtimisega sinu lahendusel otseselt midagi pistmist ja antud juhul jääb lihtsalt inetu mulje, nagu "müüksid" oma teenust kellegi teise "müügiteemas".

Elion testis suuremas mahus juba valmis lahendusi ja kuna igal lahendusel esines erinevaid puudusi siis lõpuks otsustati ikka oma komplekt koostada, kõik seadmed on tellitud vastavalt Elioni soovidele, kõikides jookseb YOGA ja Elioni koostöös valminud tarkvara ning nagu juba teate siis kogu süsteemi arendus võttis mitu head aastat. Ega ilmselt ei väidagi, et lahendusega kunagi probleeme ei tekiks, igal tehnikal on tõrkeid, isegi Apple seadmetel mida raudpolt töökindlaks peetakse.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 09.04.2013 20:25:31 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
Olen siiras ka selle kohapealt, et antud teema on huvitav minu jaoks ennekõike seetõttu, et annab mulle võimaluse inimestele näidata mis võimalused veel eestis (ja ka mujal maailmas) olemas on.

Mis puutub turvalisusesse, siis mainin siia juurde ära ka selle, et Fibaro juhtseadmel on võimekus saata andmeid veebi ning samamoodi ka veebist neid vastu võtta. Ehk siis kõikide sündmuste kohta võib samuti tekitada "pilve" ning ka videosalvestuse, kui endal huvi on....

Edit: Suure punase rõnga asemel on meie nutipistikul tegelikult led valgustus mis põleb vastavalt voolutarbe suurusele ning selle annab ka välja lülitada kui soov. Nutipistiku puhul on Elionil kummaline valik, võtta kasutusse seade, mille sarnased tulid turule 4-5a tagasi, on suured ja mitte eriti ilusad.. eks kindlasti oli ka hinnal oma osa.

Lauri


Sellepärast soovitasingi sul viisakalt teha teema indome või fibaro teema, et sa saaksid seal tutvustada oma teenuseid ja tooteid... isegi täpsemalt, kuidas neid paidaldatakse ja kuidas neid kasutatakse ning mis see kõik maksab. Klient ise uurib ja valib omale teenused vastavalt kasutajate kogemustele või enda vajadustele. See ei ole üldiselt kodujuhtimise teema vaid Elioni Kodujuhtimise teema. Kahjuks ei ole Elioni Kodujuhtimisega sinu lahendusel otseselt midagi pistmist ja antud juhul jääb lihtsalt inetu mulje, nagu "müüksid" oma teenust kellegi teise "müügiteemas".

Elion testis suuremas mahus juba valmis lahendusi ja kuna igal lahendusel esines erinevaid puudusi siis lõpuks otsustati ikka oma komplekt koostada, kõik seadmed on tellitud vastavalt Elioni soovidele, kõikides jookseb YOGA ja Elioni koostöös valminud tarkvara ning nagu juba teate siis kogu süsteemi arendus võttis mitu head aastat. Ega ilmselt ei väidagi, et lahendusega kunagi probleeme ei tekiks, igal tehnikal on tõrkeid, isegi Apple seadmetel mida raudpolt töökindlaks peetakse.


Pooldan ka seda, et teise lahenduse jaoks peaks teine teema olema ja selles teemas võiks käsitleda Elioni kodujuhtimisega seotud probleeme/küsimusi ja lahendusi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 09.04.2013 20:36:16 vasta tsitaadiga

Kusjuures ma ei olnudki teadlik, et tegemist on Elioni poolt tellitud reklaamiga siin foorumis, mingi loogika ütles, et teema tehti huviliste poolt. Pole probleemi Indomele analoogselt teema tellida, iseasi kas sellel reaalselt mõtet on. Foorum on arutlemise koht ning ma ei näe tegelikult ka midagi halba, kui ühes "müügiteemas" tähelepanu ka alternatiivsetele lahendustele toon.

Ootame, ehk ühel heal päeval läheb ka Elion Z-Wave toodete peale üle beer_yum.gif

Aga teisalt ma saan väga hästi aru, miks teemaalgatajale vastukarva on minu esinemine antud teemas sellisel kujul - konkureeriva ettevõtte nimel. Kui Indomele eraldi teema saab raha eest tehtud, siis ütlen kohe, et minu poolest võib sinna kirjutada kogu maailma koduautomaatika võimalustest, see on hea ja avardab silmaringi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.04.2013 20:36:45 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Kusjuures ma ei olnudki teadlik, et tegemist on Elioni poolt tellitud reklaamiga siin foorumis, mingi loogika ütles, et teema tehti huviliste poolt. Pole probleemi Indomele analoogselt teema tellida, iseasi kas sellel reaalselt mõtet on. Foorum on arutlemise koht ning ma ei näe tegelikult ka midagi halba, kui ühes "müügiteemas" tähelepanu ka alternatiivsetele lahendustele toon.

Sel juhul võiks kogu foorum olla üksainus teema kui võib igal pool kõigest rääkida, foorum on arutamiseks kuid antud teema on Elioni Kodujuhtimise arutamiseks. Kodujuhtimise teema võib teha üldiseks arutamiseks ning Indome teema võib teha Indome arutamiseks.
Teemat pole vaja tellida, vali kategooria ja tee uus teema palun icon_wink.gif
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 09.04.2013 20:41:54 vasta tsitaadiga

Lauri_s, kas Sa oled kursis selle foorumi ülesehitusega?

St erinevate tootjate erinevate teenuste jaoks on omad teemad, kus arutatakse peamiselt selle teenuse detaile. Lisaks on võitlustandris teemad, kus saab AMD'd Inteliga võrrelda või mis iganes muid asju joonele panna. See teema siin on ühe tootja ühe konkreetse teenuse jaoks loodud. Loomulikult ei ole keelatud mainida ka teisi tootjaid kuid Su padureklaam on lihtsalt vales kohas. Keegi ei keela Indome jaoks teha oma aruteluteema või siis vaidlusteema võitlustandrisse.

Samuti soovitan üle vaadata, millised teemad ja mis tingimusel on tasulised. See teema siin on tasuta.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2013 20:45:28 vasta tsitaadiga

Lauri_s, jap, tee oma teema. Detailid tikuvad indome poole kalduma.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 09.04.2013 20:52:35 vasta tsitaadiga

Lõpetades seda OT arutelu siin, siis tõepoolest oli mul endal eelarvamus, et sellisel kujul ühte toodet/teenust reklaamivat teemat asjaosalise enda poolt tehtuna käsitletakse reklaamina ning kustutatakse. Seepärast pole ma ka Fibaro toodete jaoks eraldi teemat ise teinud, tõenäoliselt olen ise olnud laisk ja pole põhjalikult süvenenud foorumi uue teema reeglitesse.

Tulles tagasi Elioni teemasse, siis huvipärast küsin, kas neile anduritele on võimalik ka pidev toide järgi panna? Kui ei, siis kaua need patareitoitel vastu võiksid pidada? Kas on võimalus kuidagi ka muuta seadmete infovahetuse intervalli - seeläbi anda patareile eluiga juurde?

Tervitades,

Lauri
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 10.04.2013 07:44:06 vasta tsitaadiga

Elektrilugejal on toitepesa olemas, ehk kilbis saab kasutada oma toiteplokki. Viimati sai anduritel vist septembris patareisid vahetatud ja nüüdseks on ca 50%-60% alles, vaid liikumisandur näitas 20% kuid ma ei ole kindel, kas ikka uued patareid sellele tookord kasutasin.
Nagu ka mainitud sai, klient ise ei pea hakkama midagi peenhäälestama, see on juba Elionil tehtud ja vajadusel lisa arendused mida regulaarselt tehakse.
Ehk siis patareid võiks umbes aasta vastu pidada mis oli ka eesmärk, võimalik, et sõltub erinevatest tingimustest majapidamises ka.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 10.04.2013 12:01:44 vasta tsitaadiga

Eramutel on suuremalt jaolt elektrikilbid õues ja kaugel - aga see energialugeja ei taha miinuskraade ja kaugele see wireless sellel lugejal venib? Samuti paistab see teenus-seadmekomplekt olevat suht stand alone ei ole näha mingeid võimalusi olemasolevate (teiste) seadmete ja süsteemide integreerimiseks - näiteks radiomodem G4S'i vms. Pakutud kaamera on suht kallis ja sel pole PTZ võimekust. Mis siis saab kui vool ära läheb? mis siis saab kui elioni traat katki läheb? Suht entry level....
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 10.04.2013 12:39:33 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
Eramutel on suuremalt jaolt elektrikilbid õues ja kaugel - aga see energialugeja ei taha miinuskraade ja kaugele see wireless sellel lugejal venib? Samuti paistab see teenus-seadmekomplekt olevat suht stand alone ei ole näha mingeid võimalusi olemasolevate (teiste) seadmete ja süsteemide integreerimiseks - näiteks radiomodem G4S'i vms. Pakutud kaamera on suht kallis ja sel pole PTZ võimekust. Mis siis saab kui vool ära läheb? mis siis saab kui elioni traat katki läheb? Suht entry level....


Õue topitakse kilpe jah viimasel ajal kuid seda mõõdikut ei pea sel juhul ostma. Kui kilp majale siiski piisavalt ligidal (äkki 20m läbi välisseinte) peaks töötama. Keskseadme leviulatus sõltub erinevatest tingimustest nagu wifi puhulgi. Mina katsin eramaja kenasti ära ning nagu eelnevalt juba kirjeldasin, vaid kaugemal garaazis olev elektrilugeja vajas nutipistikut seadmete vahele levi võimendamiseks.
Miinuskraadidega probleeme väidetavalt ei ole, üks testkasutaja rääkis olukorrast kus komplekt oli paigutatud suvilasse (sest teatavasti ei pea olema Elioni püsiühendust keskseame jaoks ja töötab üle GSMi) ja andurid näitasid kenasti talvel -5 ja rohkemgi. Patareide eluiga võib ilmselt teine olla kuid erilisi probleeme nagu ei olnud.
Kaamera on pigem odav kuid ka mitte suvaline hiinakas, korralik Axis ja SD reso. Võite ju uurida mis poodides kaamerad maksavad. HD resoga kaamera käiks ilmselt suuremas osas rahakotile üle jõu sest tegemist on siiski erakliendile mõeldud teenusega.
Elektritoite ja püsiühenduse kadumisest on räägitud, sisseehitatud keskseadme aku ja GSM võrk aitavad välja.
Erinevate olemasolevate valvesüsteemidega seda kindlasti integreerida ei saa, neid on ju sadu versioone ja elioni eesmärk ei olegi võtta endale riski ning pakkuda kliendile valveteenust... Kodujuhtimine millel on mitu erinevat funktsiooni.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 10.04.2013 13:26:14 vasta tsitaadiga

Kaamera osas ma pigem mõtleksin selle peale et PanTilt ja pimedas näitav - eriti veel kui vaid 1 kogu elamise peale - oleks palju praktilisem versioon. Seda ühte kohta jõllitavat on keeruline hästi paigaldada. HD'l pole mingit pointi - ega sa filmi vaata...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 10.04.2013 15:43:01 vasta tsitaadiga

PTC kirjutas:
Eramutel on suuremalt jaolt elektrikilbid õues ja kaugel - aga see energialugeja ei taha miinuskraade ja kaugele see wireless sellel lugejal venib? Samuti paistab see teenus-seadmekomplekt olevat suht stand alone ei ole näha mingeid võimalusi olemasolevate (teiste) seadmete ja süsteemide integreerimiseks - näiteks radiomodem G4S'i vms. Pakutud kaamera on suht kallis ja sel pole PTZ võimekust. Mis siis saab kui vool ära läheb? mis siis saab kui elioni traat katki läheb? Suht entry level....


Nagu ma eelnevalt mainisin siin teemas, et minul asub elektrilugeja välises kilbis ja vahemaa keskseadmega on ~15m, vahepeal nutipistikuid ei ole ja levi ära ei katke.



PTC kirjutas:
Kaamera osas ma pigem mõtleksin selle peale et PanTilt ja pimedas näitav - eriti veel kui vaid 1 kogu elamise peale - oleks palju praktilisem versioon. Seda ühte kohta jõllitavat on keeruline hästi paigaldada. HD'l pole mingit pointi - ega sa filmi vaata...


Praegu pakutava kaamera pildikvaliteediga olen rahul, ainukesed nõrgad küljed on kaameral:

- pimedas ei näe kaamerast midagi (öösel, kui valgustus puudub)
- kui vool kaob siis kaameral varutoidet pole
- toide võiks olla näiteks ka POE (power over ethernet) ehk LAN kaabli kaudu aga sellel kaameral selline võimalus puudub

Ja kindlasti oleks minul isiklikult vaja välitingimustesse sobivat kaamerat kasvõi hinnaga 250.- ja ülespoole
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 10.04.2013 16:00:32 vasta tsitaadiga

oncleuno - soovitan Elioni infosse kõne teha ja igaksjuhuks küsida kaamerate sobivuse kohta. Ehk on võimalus ka teisi, enda valitud kaameraid lisada sinna IP aadressiga? Ma vaatasin, et Elioni hind sellele konkreetsele kaamerale on tegelikult väga hea. HV enda lehel oli minu mälu järgi sama kaamera 30-40€ kallimalt kirjas erinevates poodides.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 10.04.2013 16:06:54 vasta tsitaadiga

ei oska tsiteerida kuid oncleuno: pane sisekaamera sobivale aknale näitama olulisemaid näiteks värav vms alasid.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 10.04.2013 16:13:37 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
oncleuno - soovitan Elioni infosse kõne teha ja igaksjuhuks küsida kaamerate sobivuse kohta. Ehk on võimalus ka teisi, enda valitud kaameraid lisada sinna IP aadressiga? Ma vaatasin, et Elioni hind sellele konkreetsele kaamerale on tegelikult väga hea. HV enda lehel oli minu mälu järgi sama kaamera 30-40€ kallimalt kirjas erinevates poodides.


Tehniline tugi vastas, et hetkel teiste tootjate kaamerate lisamise võimalus puudub ja pole teada kas selline võimalus ka tekib.
Võibolla indrekp saab uurida kas tekib selline võimalus või on lähi-tulevikus tulemas ka teisi sobivaid kaameraid valikusse?
Nagu ma mainisin siis kaamera hind ei olegi niivõrd tähtis, et võimalikult soodne oleks vaid lihtsalt valikut võiks rohkem olla kaameratel.



PTC kirjutas:
ei oska tsiteerida kuid oncleuno: pane sisekaamera sobivale aknale näitama olulisemaid näiteks värav vms alasid.


Kui töö kõrvalt aega saan siis teen seda kindlasti, täna läheb tööpäev pikaks ja pimedas õhtus pole mõtet seda proovida kuna kaamera pilt pimeduses pole just kiita.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.04.2013 11:37:17 vasta tsitaadiga

Täpsemalt arendustega ise kursis ei ole, ei tea mis andurid/kaamerad plaanis on.

Reklaamvideo teenuse kasutamisest.

Link


Videos küll ilus näide maja puldiga "jälgimisse" panekust kuid tegelikult on võimalik reeglitega määrata, kui kõik puldikasutajad on kodust läinud, läheb maja automaatselt "lukku" ehk annab peale seda alarmi kui toimub tulekahju, liikumine või ukse/akna avamine vastavalt määratud reeglitele.

TehnikaTV ülevaade:

Link
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andree
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2010




sõnum 20.04.2013 10:45:51 vasta tsitaadiga

Majaomanikele oleks hea lahendus, kus välikaamera õuel/uksetaga liikumist märgates annaks teleriekraanile sellest teada, siia juurde võimalus nupuvajutusega kaamerapilt teleriekraanile kuvada.
Kortermajades kaamera korteriuksetaha panemine oleks juriidika seisukohalt pisut keerulisem.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 10:51:07 vasta tsitaadiga

kui olemas uksesilm, siis sinna panna ei tohiks olla probleem
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinnawaatluz
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2002




sõnum 20.04.2013 17:37:35 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Kui elioni teenused nüüd maha kukuvad, siis on kindel, et valvet pole ja saab vargile minna?

Saab ikka. Ainult enne tuleb GSM blokker ka sisse lülitada. icon_biggrin.gif Ei maksa omale illusiooni luua, et selline asi nüüd mingi tõsiseltvõetav turvasüsteem on. Elion peaks tõesti sinna suurelt ja punaselt hoiatuse kirjutama, et tegu pole mitte mingisuguse turva või valvesüsteemi või isegi mitte selle aseainega. Praegust muhedat reklaamivideot või infot vaadates võib inimestele tõepoolest vastupidine mulje jääda ja paljudele jääbki.

Inimesed muretsevad kangesti küll sellepärast, et järsku saab keegi suur onu Elioni serveris nende vannisttuleku videot või kojujõudmise kellaaega vaadata aga iga sellise süsteemi turva on just nii nõrk kui on selle kõige nõrgim lüli. Ja selleks on enamasti kasutaja enda arvutis või telefonis olev. Kui keegi saab juurdepääsu sellele, siis saab ta ütlasi juurdepääsu sellise "nutikodu" lülititele ja kõigele muule, mis sinna ühendatud on. Midagi tähtsat või olulist ei maksaks küll sinna ilmselt ühendada. Kui vaja kaugelt kassi vaadata või kohvimasinat manipuleerida, siis ehk veel.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.04.2013 19:14:08 vasta tsitaadiga

Kui keegi varastab su nutitelefoni on kodujuhtimise mure kõige väiksem mure, pealegi saab veebist kohe parooli ära muuta. Turvasüsteemiks on seda raske nimetada aga parem kui mitte midagi..smsi saad igal juhul isegi kui varas kilbist toite välja lükkab või internetikaabli läbi lõikab.

Mina kasutasin nutipistikut boileri tööaja reguleerimiseks millega sai kenasti ka elektri tarbimise välja arvutada. Kui boiler pidevalt taga oli tarbis ta umbes 1/3 rohkem voolu kui reguleerides toite just sellistele aegadele millal kõige enam sooja vett vajati, ehk hommikuse dušši jaoks, peale seda lasti vesi korra täesti soojaks ja see kestis vabalt kuni õhtuni. Varahommikuni oli boiler väljas ja siis küttis uuesti soojaks.
Ukseandur mõõtis temperatuuri välisukse juures ja andis infot millal uks avati ja suleti. Liikumisandur (mõõtis ka temperatuuri) oli väikelapse toas koos kaameraga ning andis teada millal laps ärkas või magama jäi ja viimase puhul sai veel õhtul teada millal nutipistiku taga olev multikaid näitav teler ja digiboks välja lülitada.
Suitsuandur koridoris mõistlikul kaugusel ahjust, et ohu korral alarmi annaks ning õnneks pole seda veel reaalselt testida vaja olnud peale selle, et näitab temperatuuri.
Puldid olid siis juhuks kui perega kodust ära läksime, läks kodu automaatselt valvesse. Teine kaamera näitas lihtsalt aknalt väljas olevat ilma. Üks nutipistik reguleeris ka laeventilaatorit mida sai temperatuurile vastavalt kas tööle või kinni panna ning käsitsi telefoniga juhtida.
Jms. need siis ühed võimalikud lahendusviisid.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Kodujuhtimine mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.