Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Ostakohe ja muu ärieetika märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 12.10.2007 09:28:28 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif piipz
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 09:42:38 vasta tsitaadiga

Hiid, eks igal lollil oma lõbu, pangu või 0.00001 alghinnaks, kui talle meeldib, kuidas see ostjat segab ?
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.10.2007 09:54:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:
pangu või 0.00001 alghinnaks, kui talle meeldib, kuidas see ostjat segab ?

thumbs_up.gif Jep.
Ärge ajage mingite tobedate reeglitega keeruliseks lihtsat ja toimivat süsteemi. Müüa võib küsida ja ostja pakkuda midaiganes - peaasi, et lõpuks asi müüdud ja kõik rahul icon_smile.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.10.2007 09:55:06 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Hiid, eks igal lollil oma lõbu, pangu või 0.00001 alghinnaks, kui talle meeldib, kuidas see ostjat segab ?
Paljud ostjad pole rahul sellise reklaami üleküllusega. Sellise taktikaga on lihtsalt liiale mindud. Samas keeldude-käskudega seda reguleerida pole just parim meetod. Hea oleks sellise meetodiga liialdajaid naeruvääristada ja nende äritavad nii rahva ette üldteatavaks teha, et nad ise sellistest liialdustest oleks sunnitud loobuma, kui veel üldse tahavad äri ajada. Minu poolest võiks kasvõi pahased ostjad neutraalseid??? hoiatuskomme kirjutada - et "pingutab reklaamiga üle ja raske õiget müügihinda teada saada" jms.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:01:07 vasta tsitaadiga

... kus on sellega liiale mindud ? Mõne üksiku egoistliku ostja pahurdamist, ei nimetaks ma küll liiale minekuks ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oswald
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2004




sõnum 12.10.2007 10:02:25 vasta tsitaadiga

termin "alghind" ei eruta mind küll mingil määral - ei ole sellel ühtset definitsiooni välja mõeldud-öeldud
1. alla selle ei ole mõtet pakkuda, aga tahan siiski rohkem
2. selle hinnaga olen nõus kohe müüma
3. vaatan lihtsalt, palju pakutakse, kuid kui poehinda ei saa, siis ei müü üldse
4. .... jne.

Müüjad tõlgendavad seda igaüks isemoodi. Termin, mille kasutamist peaks karmimalt jälgima on OSTAKOHE. Konkreetne tähendus - kui pakud selle summa, saad asja endale. Sellel võib olla ka ajaline aspekt - näiteks "juhul kui 15.10.07 kella 17.00-ks ei ole tulnud paremat pakkumist".
Tegu ei ole siin küll otseselt müügikeskkonnaga ja müüjat ei saa tegelikult millekski sundida, kuid mingid kindlad terminid võiksid siiski olla, et ma kuulutust lugedes teaksin, milline võimalus mul müügil olevat asja saada - ja mis hinnaga. Pooldaksin seda, et kui müüjal on OSTAKOHE hind välja toodud, siis sellega mittemüümise preemiaks võiks olla mingitsorti AM või hoopis staatus - "pipar müüja" vms. icon_razz.gif

_________________
Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.10.2007 10:11:48 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... kus on sellega liiale mindud ? Mõne üksiku egoistliku ostja pahurdamist, ei nimetaks ma küll liiale minekuks ...
Statistikat ma teinud pole, seega ei vaidle sel teemal. Ainult juhtumisi on kaks teemat sama asja suhtes ja leidub kirjutajaid. Tegin väikese omapoolse ettepaneku ostjatele, neutraalsete kommide puhul ei tohiks nende saajatel liiga palju nurisemiseks põhjust jääda. Pigem las hoolitsevad selle eest, et ostjad hinna suhtes selgust saaks.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 12.10.2007 10:20:56 vasta tsitaadiga

oswald kirjutas:
..Pooldaksin seda, et kui müüjal on OSTAKOHE hind välja toodud, siis sellega mittemüümise preemiaks võiks olla mingitsorti AM või hoopis staatus - "pipar müüja" vms. icon_razz.gif

Aga mis juhtub siis, kui esimesele "ostakohe" pakkujale järgneb momentaanselt teine, kes pakub krooni rohkem või elab lähemal (loe:ei pea postiga tõmblema)?
Või mis juhtub siis, kui "ostakohe" pakkuja on juhuslikult verivärske foorumlane ja keeldub raha enne kaupa kandmast või nõuab Sinu jaoks sobimatut (ebameeldivamat) transporti ?
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:24:00 vasta tsitaadiga

mina olen vist see ükskik egoistlik pahur ostja? kusjuures, ma tegin justnimelt sellepärast teema, et minust ei saaks seda üksikut egoistlikku pahurat ostjat icon_razz.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.10.2007 10:29:06 vasta tsitaadiga

Piip kirjutas:
mina olen vist see ükskik egoistlik pahur ostja? kusjuures, ma tegin justnimelt sellepärast teema, et minust ei saaks seda üksikut egoistlikku pahurat ostjat icon_razz.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=338836
sinust varem tehti üldfoorumisse analoogse sisuga teema
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:34:09 vasta tsitaadiga

DigeBeni, kui ei ole määratud piirhinda, siis tuleb müüa ka selle sinu 0.0000001 eeguga.
Ja midagi röövelliku siin ei ole. icon_idea.gif
tsitaat:

Kogu see pikk jutt lühikese lausega - kui müüd, siis ole informatiivne, mitte ära aja paska kokku.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007




sõnum 12.10.2007 10:34:19 vasta tsitaadiga

Piip kirjutas:
mina olen vist see ükskik egoistlik pahur ostja? kusjuures, ma tegin justnimelt sellepärast teema, et minust ei saaks seda üksikut egoistlikku pahurat ostjat icon_razz.gif

icon_biggrin.gif , ma olen nii "pahur" ostja kui ka müüja icon_wink.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:47:17 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
DigeBeni, kui ei ole määratud piirhinda, siis tuleb müüa ka selle sinu 0.0000001 eeguga.
Ja midagi röövelliku siin ei ole. icon_idea.gif
tsitaat:

Kogu see pikk jutt lühikese lausega - kui müüd, siis ole informatiivne, mitte ära aja paska kokku.

... kust tuleneb selline kohustus ? Ühtegi seaduslikku alust ei ole selliseks kohustuseks ja ma ei näe ka mingit kriitilist vajadust selleks. HV Ärifoorumid ei ole oksjonikeskkond vaid pigem tehnikaturg, kes maksab rohkem, saab endale ja kui ei maksta piisavalt, ei saa keegi, lihtne ?

... loomulikult pole korrektne niimoodi informatsiooni ja oma sõnaga mängida, kuid samas pole see ka mingi kuritegu, mida peaks hirmsasti piirama. Siin teemas on juba välja käidud lahendus ehk kui mõni tegelane ikka väga järjekindlalt oma sõnast taganeb ja hinnaga mängib, siis võib selle ära märkida tema profiili ja asi ants ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:49:03 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Piip kirjutas:
mina olen vist see ükskik egoistlik pahur ostja? kusjuures, ma tegin justnimelt sellepärast teema, et minust ei saaks seda üksikut egoistlikku pahurat ostjat icon_razz.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=338836
sinust varem tehti üldfoorumisse analoogse sisuga teema

jep, sealt ma välja koorusingi icon_wink.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:49:58 vasta tsitaadiga

DigeBeni, ka tehnikaturul võiks olla esindatud korrektse mõtlemis/käitumisviisiga inimesed, või meeldib sulle vaid väärtusetu ila? okse
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:50:24 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:

... loomulikult pole korrektne niimoodi informatsiooni ja oma sõnaga mängida,...

mis ongi kogu minu jutu point.

Ei saa mina nõuda HV tegijatelt reegleid, küsija suu pihta ei lööda.
Kuid loodan, et kõik, kes seda loevad, mõtlevad enne, kui midagi müüvad, järgi. Ehk on sellest teemast natukenegi kasu?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oswald
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2004




sõnum 12.10.2007 10:54:18 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:

Aga mis juhtub siis, kui esimesele "ostakohe" pakkujale järgneb momentaanselt teine, kes pakub krooni rohkem või elab lähemal (loe:ei pea postiga tõmblema)?
Või mis juhtub siis, kui "ostakohe" pakkuja on juhuslikult verivärske foorumlane ja keeldub raha enne kaupa kandmast või nõuab Sinu jaoks sobimatut (ebameeldivamat) transporti ?


oswald kirjutas:
Sellel võib olla ka ajaline aspekt - näiteks "juhul kui 15.10.07 kella 17.00-ks ei ole tulnud paremat pakkumist"


Jah, eks transport on 1 olulisi asju, samas saab ju ka selle välja kirjutada - "müün ainult sama linna/maakonna piires ja postiga ei tegele". See on õige, et väga karme reegleid ei saa kehtestada, sest väga palju on erinevaid subjektiivseid põhjuseid, miks konkreetsele inimesele mitte müüja(uus kasutaja on oluline põhjus, eriti kui tegu on suurema summaga, samuti eelnevad probleemid selle ostjaga jne). Mittemüümise põhjuse võiks lihtsalt siis teemasse panna - ei müünud sellele pakkujale, kuna ....... Kui on objektiivne põhjus, siis peaks kõik kasutajad seda mõistma - kes ei mõista - nende endi probleem.
"Ostakohe" definitsiooni paikapanemist mõtlesin ma eelkõige hinna mõistes - sellega on nõus kindlasti müüma. Muidugi oleks tore, kui kuulutuses oleks ka teised tingimused välja toodud - ajaline piir, posti võimalus, uutelt kasutajatelt ettemaks, müün ainult tumeda peaga vähemalt 170 cm pikkustele naissoost foorumlastele (enne palun saatke pilt A@B.cc!!!), jne..
tegelikult - on seni hakkama saadud, saadakse ka edaspidi - müügifoorum on ju HV keskkonna boonus, mitte eesmärk. Tervet mõistust kasutades ei tohuks ka edaspidi väga probleeme tekkida.

_________________
Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:55:50 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
DigeBeni, ka tehnikaturul võiks olla esindatud korrektse mõtlemis/käitumisviisiga inimesed, või meeldib sulle vaid väärtusetu ila? okse

... see oleks sama mentaliteedi järgi elamine, nagu nõukaajal, kui ametlikult ei eksisteerinud ei väärakaid ega puuetega inimesi, kahjuks eksisteerib ja mitte vähe, seega tahad või mitte, ka sellistega tuleb koos osata elada ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 10:57:51 vasta tsitaadiga

icon_neutral.gif küllap vist icon_confused.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 11:35:03 vasta tsitaadiga

oswald kirjutas:
A@B.cc
OT: selline e-mailiaadress on isegi olemas icon_lol.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 12.10.2007 11:44:06 vasta tsitaadiga

Siin müüakse sobiva hinna korral, mitte enampakkumisega oksjonil. Lihtne ja loogiline.
_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 11:58:19 vasta tsitaadiga

Piip kirjutas:
Ardo kirjutas:
Pullikaka. Ma müün selle hinnaga, mis mulle vastuvõetav on ja millega ostja nõus on.
Töötavat süsteemi ei ole mõtet muutma hakata. Igasugu piirangut vaid vähendavad kasutajate arvu.
Kõige huvitavam on see, et vaadates teemaalgataja profiili, tundub, et ta ise ärifoorumites eriti aktiivne ei ole ning nüüd hädaldab. icon_mad.gif

Loomulikult müüd sa selle hinnaga, mis sulle vastuvõetav on. KAS MUL SELLEST OLI PRAEGU JUTT VÕI?
Ning mulle ei meeldi, kui mulle "pullikaka" öeldakse. Selliseid solvanguid paluks mulle isiklikult.
Äkki on mingi põhjus, miks ma ärifoorumites aktiivne pole? Sellise tropikarjaga pole võimalik ju äri teha icon_smile.gif No offence nendele, kellele ma midagi juba müünud olen, see läks 1 eegumeestele praegu.
Ning kui piirangud vähendavad kasutajate arvu, siis just nende arvu, keda siin kõige vähem vaja on.
Nagu vähe oleks igasuguseid pettuseid ja muud jama. Nimeta seda siis töötavaks süsteemiks.
See pleiss on siin hullem varsti, kui soov & kb kokku....


Osta.ee tsiteerimine oli pigem informatiivne.
Müügiks SUNDIDA ei saa kedagi.
Tra, kas keegi üldse mu poindist aru saab või?

Kogu see pikk jutt lühikese lausega - kui müüd, siis ole informatiivne, mitte ära aja paska kokku.


"Pullikaka" ütlesin ma su idee kohta, mis on minu silmis tõsiselt mõttetu.

Piirangud vähendavad ebavajalikke kasutajatete arvu? Meenuta aasta-pooleteise tagust seisu, et milline oli ärifoorum enne piirangute ja tasuliste teenuste loomist.

Petturlust ei võta ära ei sinu vaimusünnitis, ega ka kellegi teise karmid piirangud (keelame alaealistel äritsemise, kohustuslik autentimine jne.) Lollid annavad oma raha ikka ära. Lauslolluse vastu ei saa ja pole ka mõtet võidelda.

Sina teed aastas 3 äri ja vingud. Kasutaja laurx teeb päevas 3 äri ja ei vingu. Mis sa arvad, kumba kasutaja seisukoht ärifoorumite suhtes olulisem on?

Kui ei sobi, siis ära kasuta. Nii lihtne see ongi.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 12:47:45 vasta tsitaadiga

forget about it....

viimati muutis Piipz 12.10.2007 13:01:50, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 12:49:43 vasta tsitaadiga

... paluks konstruktiivsemalt, igasugune nääklemine võib teenida teile vaid AM ja ka teema sulgemise ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 12:51:41 vasta tsitaadiga

see oligi konstruktiivne - minuga ei ole mõtet möliseda, eriti juhul, kui ma üritan mingeid asju viisakalt ajada. loomulkult saavad ideed erinevat vastukaja, kuid mulle kraesse hüppamist võtan alati isiklikult.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Ostakohe ja muu ärieetika mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.