Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kütte(süsteemide) vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 14:47:14 vasta tsitaadiga

Just, sellega muutsid ennast naerualuseks ja nüüd on aegade lõpuni tempel küljes icon_lol.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
HV kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 05.01.2024 14:55:21 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
tsitaat:

Kasutatud vana lg õv siiamaani veel lärmab, püsti pannes ei viitsinud tenni jaoks eraldi kaablit vedama hakata ja jäi ühendamata. Loodan, et läheb ära soojemaks enne kui pill ennast kokku pakib.

Hoiab enamvähem ära termostaadi järgi seatud 21 vms. 9kw pump. Maja ca 100m2. Küttes ca 55m2. Ülejäänud jookseb läbi lahtiste uste. Ühes ruumis kütab puupliiti lisaks korra päevas.

Eilne majapidamkse tarbimine oli 61kwh.. ca 10-15 kwh maha muuks voolutarbeks.


Kuidas see asi sul niipalju elektrit võtab???? Mul on majas köetav pind ca 80m2, elektripõrandaküte ca 8,5kw (puhas elekter icon_smile.gif), lisaks ei küta, toas on ca 22 kraadi pidevalt ja päeva kulu oleneb õue temperatuurist 30-50kw olnud sellel kütteperioodil


No eks ta mingi iidne mudel on, õv pumpade järelturg suht kehv, ega valikut väga pole eriti kui ajutist ja odavat vaja. Pikas plaanis ikkagi plaan hoov ülesse sonkida ja toru maasse panna.

Eile läks paremaks. 71kwh, tuul puhus ka pumbale otse peale, tea kas mõjutab icon_biggrin.gif ja jällegi 10-15kwh maha muu maja tarbeks, et siis 55-60kwh oli pump.

Ja no kivimajale on kunagi pandud 50mm epsi ja krohvikiht, lisaks pööningul lainetav klaasvatt. Seal kus veel kahekordsed aknad, sealt on tunda kuidas jahedat tuleb. Sinna kuhu 3kordsed ette said on asi parem.

Eks ma mõne aasta pärast võtan uuesti sõna kui maja enam niipalju ei leki icon_biggrin.gif

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005




sõnum 05.01.2024 15:05:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Just, sellega muutsid ennast naerualuseks ja nüüd on aegade lõpuni tempel küljes


Jep, uuringi just netist, kust odavamalt nööri saab, niimoodi pole enam mõtet edasi minna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

tsitaat:

No eks ta mingi iidne mudel on, õv pumpade järelturg suht kehv, ega valikut väga pole eriti kui ajutist ja odavat vaja. Pikas plaanis ikkagi plaan hoov ülesse sonkida ja toru maasse panna.

Eile läks paremaks. 71kwh, tuul puhus ka pumbale otse peale, tea kas mõjutab ja jällegi 10-15kwh maha muu maja tarbeks, et siis 55-60kwh oli pump.

Ja no kivimajale on kunagi pandud 50mm epsi ja krohvikiht, lisaks pööningul lainetav klaasvatt. Seal kus veel kahekordsed aknad, sealt on tunda kuidas jahedat tuleb. Sinna kuhu 3kordsed ette said on asi parem.

Eks ma mõne aasta pärast võtan uuesti sõna kui maja enam niipalju ei leki


Ma tegelt ei kommenteerinud seda üldse halva pärast, vaid tegelikult on endal plaanis küttesüsteemi vahetada ja kuna majal on õnneks veetud lisaks elektriküttele ka vesikütte torud põranda alla, siis olen uurinud erinevatelt müüjatelt ja kasutajatelt veidi infot, et veenda ennast, et õhk/vesi on õige lüke, praeguse info põhjal ei tasu aga see investeering (ca 7000) ennast kuidagi ära, jutt on müüjatel, et säästad kuni 70 prossu, aga reaalsuses ei mängi kuidagi need numbrid kokku. Ühel tuttaval täiesti uus maja, köetavat pinda 20m2 rohkem kui mul ja elektrikulu küttele oli kuulõikes 100KWH (loodetavasti nüüd läks õrnapõrnaliste jaoks õigesti) vähem kui mul. Ei ole just 70 prossu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

_________________
I am patient with stupidity but not with those who are proud of it.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 05.01.2024 15:21:12 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
tsitaat:

Sa ikka tead, et kulu on otseselt seotud soojakadudega?
Samas vist ei tea jah kui juba ühikud metsas sul on.

tsitaat:

See on alati hea viis eristada eksperte ja "eksperte", kui ühikutega nii mööda pannakse


Eem selgitusi paluks, mis ühikutega ma nüüd surmapattu tegin ja kuskohas ma ennast eksperdiks kutsusin?????
Kas see, et kogemata kirjutasin kuluks kw mitte kwh? Selle pärast võttis tunded nõrisema? Või misasi?

Proovi uuesti nüüd ühikud õigesti kirjutada. Ei ole sellist asja nagu kwh ega ka KWH. Vähemalt ei ajanud nüüd kW ja kWh omavahel sassi.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.01.2024 15:27:49 vasta tsitaadiga

Uus maja ei tähenda, et soojakadusid poleks. Ehitajad toodavad sitta igal pool. Nii ei saa asju võrrelda
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.01.2024 15:37:49 vasta tsitaadiga

Jah kõige õigem võrdlus oleks kaks täpselt identset maja, üks ühe ja teine teise lahendusega. Muutujaid on väga palju, kui võrrelda erinevaid ehitisi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 15:39:55 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
Ühel tuttaval täiesti uus maja, köetavat pinda 20m2 rohkem kui mul ja elektrikulu küttele oli kuulõikes 100KWH (loodetavasti nüüd läks õrnapõrnaliste jaoks õigesti) vähem kui mul. Ei ole just 70 prossu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


100kWh maja küttele? ... mul korteri ventilatsioon võttis detsembris 305.72kWh icon_rolleyes.gif


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005




sõnum 05.01.2024 15:44:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Proovi uuesti nüüd ühikud õigesti kirjutada. Ei ole sellist asja nagu kwh ega ka KWH. Vähemalt ei ajanud nüüd kW ja kWh omavahel sassi.


tsitaat:

Uus maja ei tähenda, et soojakadusid poleks. Ehitajad toodavad sitta igal pool. Nii ei saa asju võrrelda



Jätke kadunuke rahule, poosin ennast umbes pool tundi tagasi selle sama asja pärast üles, oleksite võinud tähenärimise asemel hoopis nööri läbi närida, oleks elunatuke sisse jäänud, nüüd on vabsee pizdunn. Hetkel kehal nüüd räme soojakadu, ei teagi täpselt mitu kWh aga noh mis teha, sellise häbiga ikka edasi ei ela enam.

tsitaat:

100kWh maja küttele? ... mul korteri ventilatsioon võttis detsembris 305.72kWh


100kWh vähem kui mul icon_smile.gif. Mul oli küttekulu ca 1200kWh tal ca 1100kWh

_________________
I am patient with stupidity but not with those who are proud of it.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 05.01.2024 15:47:18 vasta tsitaadiga

Eks see funktsionaalne lugemisoskus olegi tänapäeval haruldane...

greaper kirjutas:
... elektrikulu küttele oli kuulõikes 100KWH (...) vähem kui mul.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 15:53:40 vasta tsitaadiga

Nojah, see "vähem kui" jäi tähelepanuta peale seda pikka suluromaani.
Aga noh, you never know, äkki siin ka mingid ultra passiivmaja fännid.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005




sõnum 05.01.2024 16:05:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nojah, see "vähem kui" jäi tähelepanuta peale seda pikka suluromaani.


Ikka juhtub icon_biggrin.gif

tsitaat:

Aga noh, you never know, äkki siin ka mingid ultra passiivmaja fännid.


Passiivmaja oleks ju täitsa teema, aga mitte praeguste ehitushindadega icon_biggrin.gif .

_________________
I am patient with stupidity but not with those who are proud of it.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.01.2024 16:10:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:
100kWh vähem kui mul icon_smile.gif. Mul oli küttekulu ca 1200kWh tal ca 1100kWh


Mul on 254m2 ja detsembri küttekulu oli 2000kwh, mis teeb 7,8kwh ruudu kohta. Kui sul on 80m2, siis tuleb 15kwh ruudu kohta, vahe on kahekordne, ehk siis matchib tegelt päris hästi soojuspumba cop 2'ga.

tsitaat:
Passiivmaja oleks ju täitsa teema, aga mitte praeguste ehitushindadega icon_biggrin.gif


Meie kliimas ei ole passiivmaja võimalik, seetõttu on ka sellest väljendist loobutud ja asendatud "ligi nullenergiaga", mis tegelikkuses tähendab, et A energiaklass pole ka tegelikult muul moel saavutatav, kui vaid paberil ja tingimuseks on see, et majal on päikesepaneelid. Ilma paneelideta on seega maksimaalne võimalik energiaklass B.


viimati muutis Markos 05.01.2024 16:14:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.01.2024 16:12:42 vasta tsitaadiga

Milliseid hindasid ootad siis?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005




sõnum 05.01.2024 16:16:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mul on 254m2 ja detsembri küttekulu oli 2000kwh, mis teeb 7,8kwh ruudu kohta. Kui sul on 80m2, siis tuleb 15kwh ruudu kohta, vahe on kahekordne, ehk siis matchib tegelt päris hästi soojuspumba cop 2'ga..


Sul köetav pind 254ruutu? Kui nii, siis see ju väga hästi matchib thumbs_up.gif . Kui aga üldpind majal 254, siis mitte väga oluliselt, mul maja üldpind 140m2 ehk siis ca 8,6kWh ruudu kohta.
Mis tootja pumbaga tegu on?

_________________
I am patient with stupidity but not with those who are proud of it.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.01.2024 16:21:06 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
tsitaat:

Mul on 254m2 ja detsembri küttekulu oli 2000kwh, mis teeb 7,8kwh ruudu kohta. Kui sul on 80m2, siis tuleb 15kwh ruudu kohta, vahe on kahekordne, ehk siis matchib tegelt päris hästi soojuspumba cop 2'ga..


Sul köetav pind 254ruutu? Kui nii, siis see ju väga hästi matchib thumbs_up.gif . Kui aga üldpind majal 254, siis mitte väga oluliselt, mul maja üldpind 140m2 ehk siis ca 8,6kWh ruudu kohta.
Mis tootja pumbaga tegu on?


Mul on jah 254 köetavat pinda. Selle hulgas garaaz, kus põrandaküte on väljas, kuid, kus asub kogu soojasõlm ja küttetorud jooksevad sealt maja peale laiali, niiet ikkagi on seal paarkümmend plusskraadi. Pump on muidu Atlantic Excellia Tri 11.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005




sõnum 05.01.2024 16:23:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mul on jah 254 köetavat pinda. Selle hulgas garaaz, kus põrandaküte on väljas, kuid, kus asub kogu soojasõlm ja küttetorud jooksevad sealt maja peale laiali, niiet ikkagi on seal paarkümmend plusskraadi. Pump on muidu Atlantic Excellia Tri 11.


Tänud info eest, andsid motti edasi uurida ja tegeleda asjaga thumbs_up.gif thumbs_up.gif


tsitaat:

Milliseid hindasid ootad siis?


Kõrgemaid ikka

_________________
I am patient with stupidity but not with those who are proud of it.


viimati muutis greaper 05.01.2024 16:25:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 05.01.2024 16:25:13 vasta tsitaadiga

Miks nii suures majas juba maakütte baasil lahendust ei kasuta? Ilgelt suur maja, radikad, mitte kõige soojapidavam maja jne.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 16:36:25 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:

Meie kliimas ei ole passiivmaja võimalik, seetõttu on ka sellest väljendist loobutud ja asendatud "ligi nullenergiaga", mis tegelikkuses tähendab, et A energiaklass pole ka tegelikult muul moel saavutatav, kui vaid paberil ja tingimuseks on see, et majal on päikesepaneelid. Ilma paneelideta on seega maksimaalne võimalik energiaklass B.


See tuletab meelde seda projekti:
https://kodu.postimees.ee/7866903/paljulubav-eestis-puuritakse-aasta-lopuks-suur-auk-mis-aitab-kutta-maju

Ootaks väga, et mis kasutegur välja võlutakse ja mis hinnaga.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.01.2024 17:05:38 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Markos kirjutas:

Meie kliimas ei ole passiivmaja võimalik, seetõttu on ka sellest väljendist loobutud ja asendatud "ligi nullenergiaga", mis tegelikkuses tähendab, et A energiaklass pole ka tegelikult muul moel saavutatav, kui vaid paberil ja tingimuseks on see, et majal on päikesepaneelid. Ilma paneelideta on seega maksimaalne võimalik energiaklass B.


See tuletab meelde seda projekti:
https://kodu.postimees.ee/7866903/paljulubav-eestis-puuritakse-aasta-lopuks-suur-auk-mis-aitab-kutta-maju

Ootaks väga, et mis kasutegur välja võlutakse ja mis hinnaga.


Sõltub ilmselt väga, mis temperatuur seal 500m peal valitseb, sinna jõudmine aga on väga kallis ja see tõenäoliselt nullib kogu projekti tasuvuse. Me ei ole Island. Aga ma oleks veel ambitsioonikam, puuriks ikka kohe vahevööni välja, poleks tuumajaama vajagi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 17:17:09 vasta tsitaadiga

Ma just leidsin väga vana artikli, kus räägiti, et Šveitsis loobuti geotermaalenergiast. 3km sügavusega puurauku kõrgsurve all vett lastes hakkas mikromaavärinaid tekkima.
Samas Šveits pole ka Island ja no kui neil kõlbas 3km puurida, siis meil äkki elab üle 500m.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 18:54:40 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
100kWh vähem kui mul icon_smile.gif. Mul oli küttekulu ca 1200kWh tal ca 1100kWh


Mul on 254m2 ja detsembri küttekulu oli 2000kwh, mis teeb 7,8kwh ruudu kohta. Kui sul on 80m2, siis tuleb 15kwh ruudu kohta, vahe on kahekordne, ehk siis matchib tegelt päris hästi soojuspumba cop 2'ga.

tsitaat:
Passiivmaja oleks ju täitsa teema, aga mitte praeguste ehitushindadega icon_biggrin.gif


Meie kliimas ei ole passiivmaja võimalik, seetõttu on ka sellest väljendist loobutud ja asendatud "ligi nullenergiaga", mis tegelikkuses tähendab, et A energiaklass pole ka tegelikult muul moel saavutatav, kui vaid paberil ja tingimuseks on see, et majal on päikesepaneelid. Ilma paneelideta on seega maksimaalne võimalik energiaklass B.

Ja eu nõuab meilt seda....need lambad ei saa seal aru, et pole krd kesk või lõuna euroopa Eestis.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.01.2024 00:09:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Miks nii suures majas juba maakütte baasil lahendust ei kasuta? Ilgelt suur maja, radikad, mitte kõige soojapidavam maja jne.


Kui see on küsimus minule siis jeeh, muidugi, kuidas ma ise selle peale ei tulnud, lihtne nagu poest radika ostmine, ainult 15-20k ja olemas. Eelmine aasta kulus küttele ~1500 eur, edasi oskab igaüks arvutada äkki ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 00:27:15 vasta tsitaadiga

Mis see cop erinevus tuleb? Noh et arvutada.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.01.2024 00:46:16 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Mis see cop erinevus tuleb? Noh et arvutada.


Suht samas suurusjärgus on. Minu pumbale antakse kuni 4, maasoojusele 5.5. Cop'i mõjutab see, kust soojus võetakse. Kuni +2 kraadini on võrdne, sealt allapoole hakkab õhksoojuse cop halvenema, aga seda kohe kindlasti mitte kordades. -20'ga kus õhksoojus väga nõrgaks juba jääb, on maasoojus töökorras, see ongi peamine vahe. Hakata ühte teise vastu vahetama on minu hinnangul majanduslikult täiesti mõttetu. Odavam on ekstreemsetel aegadel tuld teha või kasvõi elektriradiaatorit kasutada, tuleb kokkuvõttes ikka odavam. Maasoojused on ikka esmapaigalduse teemad, ehituse käigus, kui krunt on veel haljastamata ja kaevetööd nagunii tegemisel.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 01:57:41 vasta tsitaadiga

Maaküte oli siin lähituttavatel plaanis panna ka renoveerimise käigus. Niipalju kui ma aru sain, siis maapinnale kontuuri laotamine pidi nagunii jama olema, pigem 1 või 2 sügavamat kaevu.
Suurem teema oli see, et kuhu puurimise saadused panna. Kanalisse lasta ei tohi ja naabrid ümberringi. Kuna oleks pidanud paakauto lisaks tellima, siis jäi katki. Kõige suurem jama oleks olnud veesoonde puurimisel.
Mõlemal juhul jäi siis ikkagi õhkvesi.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kütte(süsteemide) vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.