Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  TELE2 M-Internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 13:26:59 vasta tsitaadiga

Tele2-l saab reaaalse ip APN-iga 4g.tele2.ee. Nö staatiliseks saab selle tasuta NoIp teenuse abil (DDNS), kui on viitsimist mässata. Ise teema, kas see Huawei asi noip-d toetab.
Huaweid on kogu aeg bugised, pole ma näinud sellist, mis 100 % korras oleks. Hea, kui 80 % asj töötab. Näiteks 1-l B535 ei töötanud NAT reaalselt üldse, kuigi seadistused said peale lastud. Mulle on veidi arusaamatu, miks neid käkke nii massiliselt tarbitakse.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 13:35:03 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Tele2-l saab reaaalse ip APN-iga 4g.tele2.ee. Nö staatiliseks saab selle tasuta NoIp teenuse abil (DDNS), kui on viitsimist mässata. Ise teema, kas see Huawei asi noip-d toetab.
Huaweid on kogu aeg bugised, pole ma näinud sellist, mis 100 % korras oleks. Hea, kui 80 % asj töötab. Näiteks 1-l B535 ei töötanud NAT reaalselt üldse, kuigi seadistused said peale lastud. Mulle on veidi arusaamatu, miks neid käkke nii massiliselt tarbitakse.


static.tele2.ee peaks olema fix ip jaoks, Huawei 4G ruuteridte NAT (Cone) toiminud, B525/535 probleemiks oli vaid 4G kanalite agregeerimine, sestap sai B818 võetud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 13:57:17 vasta tsitaadiga

"static.tele2.ee peaks olema fix ip jaoks"
Ainult siis, kui maksab staatilise eest. Mul käis jutt välisvõrgust reaalselt nähtavast dünaamilisest ip-st.

"sestap sai B818 võetud" Kas T2 neid oma "kastomatiseeritud" FW-ga ära ei käkerda ja kas sel kõik funktsioonid töötavad nagu lubatud? Näiteks, kas õnnestub suunata 80 porti? Kas FW update üle õhu (FOTA) töötab, kas tema halduse veebileht on normaalselt ligipääsetav, kas tal on DDNS-i valikus NoIP, kas saab eraldi bändidele lülitada, kas LAN pordid töötavad probleemivabalt kõigi seadmetega jne?
Ja mis muidugi kõige magusam, kui leiad temal mingi probleemi, kas Huawei support reaalselt mingit lahendust pakub?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 14:05:51 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:

"sestap sai B818 võetud" Kas T2 neid oma "kastomatiseeritud" FW-ga ära ei käkerda ja kas sel kõik funktsioonid töötavad nagu lubatud? Näiteks, kas õnnestub suunata 80 porti? Kas FW update üle õhu (FOTA) töötab, kas tema halduse veebileht on normaalselt ligipääsetav, kas tal on DDNS-i valikus NoIP, kas saab eraldi bändidele lülitada, kas LAN pordid töötavad probleemivabalt kõigi seadmetega jne?
Ja mis muidugi kõige magusam, kui leiad temal mingi probleemi, kas Huawei support reaalselt mingit lahendust pakub?


DDNS valikus on dyndns.org, no-ip.com, oray aga kuna mul pole vaja olnud, pole kunagi neid kasutanud, ega ka porte suunanud. Kui Sul on vaja töötavat asja, siis joo kaks õlut kuus vähem, võta static IP, ruuter seadista bridge -ks ja pane selle taha oma ruuter tegema mida iganes vaja. :)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 14:40:13 vasta tsitaadiga

Su "kasutajakogemusest" loen, et reaalselt sa aparaadi omadusi pole üritanud kasutada, aga jagad soovitusi, icon_smile.gif.Ja lõpuks kirss tordile, kuna pole kasutanud, siis ei soovita ka kasutada icon_lol.gif . Lisaks "pane selle taha". Aga kui see tahapanija on samasugune laiatarbe saavutis? Välja tuleb rotikuningas, millest pärast pole kellegi mingit ülevaadet. Pealegi ma nii kallist õlut ei tarbi.
Zyxel teeb LTE5388, mida Frogis müüakse praegu 137-ga operaatorivabana ja ma pole fikseerinud, et sellel soft rämedalt ei tee seda, mida lubatud. Mina sain tal testis 3. bändi pealt Diili kaardiga alla 150 Mbit/s. Lisaks agregeerib 3-e bändi. Ma ei saa üldse aru, miks peab juba eeldavalt bugiseid Huaweisid kokku ostma ja siis soovitama vaevade leevendamseks "selle taha panna". lisaks joonisin alla tingimuse, et operaatorid väga sageli teevad mingeid omaloominguid tarkvarasse ja juba selle tõttu ei tohiks normaalse mõistusega inimene mitte ühegi operaatori käest midagi osta, sest ei tea ette, mida tegelikult saab.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 14:47:19 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Su "kasutajakogemusest" loen, et reaalselt sa aparaadi omadusi pole üritanud kasutada, aga jagad soovitusi, :).Ja lõpuks kirss tordile, kuna pole kasutanud, siis ei soovita ka kasutada :lol: . Lisaks "pane selle taha". Aga kui see tahapanija on samasugune laiatarbe saavutis? Välja tuleb rotikuningas, millest pärast pole kellegi mingit ülevaadet. Pealegi ma nii kallist õlut ei tarbi.


Tegemist on tavalise laiatarbe ruuteriga, mis jagab mobiilset netti põhitegevusena, kõik muu on seal iluasjaks juures, st sellest ei saagi midagi tahta.

Aga vastan siis Su küsimustele täpsemalt, äkki on teistelegi kasulik:

Q: Näiteks, kas õnnestub suunata 80 porti?
A: 80 õnnestub, 443 ei õnnestu.

Q: Kas FW update üle õhu (FOTA) töötab,
A: B525 korra sai, B535, seni kuni kasutasin ja B818 pole siiani ühtegi uuendust saanud.

Q: kas tema halduse veebileht on normaalselt ligipääsetav,
A: B525 -e ei mäleta, B535 -s oli valikus remote management, sai välise ip kaudu hallata, B818 -s saab teatud hack -ga (see valik on menüüd by default hidden) mingiks ajaks remote halduse aktiveerida.

Q: kas tal on DDNS-i valikus NoIP
A: DDNS valikus on dyndns.org, no-ip.com, oray.

Q: kas saab eraldi bändidele lülitada,
A: Saab API kaudu.

Q: kas LAN pordid töötavad probleemivabalt kõigi seadmetega jne?
A: Kuna mul on oma ruuter selle taga, siis kasutan vaid 1 -e lan porti ja see töötab ilusti full duplex -i peal.

Q: Ja mis muidugi kõige magusam, kui leiad temal mingi probleemi, kas Huawei support reaalselt mingit lahendust pakub?
A: B525/535 on laiatarbe ja B818 on enterprise taseme seade, ehk B525/535 osas Huawei foorumitest veel miskit leiab aga B818 osas infot ei saa. Kuna ise kasutan rendiseadet, siis jamade korral > Tele2.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 14:54:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tegemist on tavalise laiatarbe ruuteriga, mis jagab mobiilset netti põhitegevusena, kõik muu on seal iluasjaks juures, st sellest ei saagi midagi tahta.

Jääma viisakale eriaravamusele, lihtsad võimalused peavad olema samal seadmel kasutavad ja kuniks need pole ammendunud, siis pole vaja rotikuningaid ehitada. Eelnevalt pistsin ka mudeli, mida julgen soovitada.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004




sõnum 02.06.2022 15:00:32 vasta tsitaadiga

Ma kasutan mobiilse neti puhul Tailscale.
Ei pea portide ja staatilise IP pärast muretsema.

Võib-olla sobib see lahendus ka.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 15:18:55 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
tsitaat:
Tegemist on tavalise laiatarbe ruuteriga, mis jagab mobiilset netti põhitegevusena, kõik muu on seal iluasjaks juures, st sellest ei saagi midagi tahta.

Jääma viisakale eriaravamusele, lihtsad võimalused peavad olema samal seadmel kasutavad ja kuniks need pole ammendunud, siis pole vaja rotikuningaid ehitada. Eelnevalt pistsin ka mudeli, mida julgen soovitada.


Zyxel asju Telia pakub, samas on Zyxcel -l olnud tõsiseid probleeme ja Telia pakutavate seadmete bugide fiximine võttis ca pool aastat, vahepeal Telia vahetas seadmeid hädalistel välja.

Minu loogika on, et kuna Huawei ise ehitab ka mastiseadmeid, siis raadiopool on neil selge ja sellest pigistavad max -i välja, kõik muu, sh wifi on hädaabiks vaid..

Aga taaskord, reegina operaatori seade kõlbab bridge -ks, kõik muu on enda teha.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 16:25:15 vasta tsitaadiga

Ma ju kirjutasin, et operaatori käest mitte võtta. Paneb lausa imestama, et inimesed istuvad nii oma kastides kinni, et ei saa aru, et operaator müüb seadmeid, mis suure tõenäosusega teenivad vaid tema huve. Operaatori seade antud ülesandes ei pruugi kõlvata ka bridgeks, kui sinna ei saa õiget, välist IP-t andvat APN-i kirjutada.
Ka Zyxel teeb korralikke asju (nagu isegi möönsid, õnnitlused) ja ei ole teemaks mingi Telia käkkidega võitlemine, kui eeltoodud tingimust täita. Raadio-osa on neil kõigil sisse ostetud.
Antud teemas on imselgelt tunda tüüpilist Huawei tarkvara vea haisu ja siin on tõepoolest 2 valikut- kas võtta Zyxeli kirjeldatud mudel asemele või ehitada rotikuningas. Samas ka ainult modemina kasutamsiel võib H-ga astuda ämbrisse, kui on modem tarkvaraliselt bugine, nagu oli mul õnn puutuda kokku Elisast saadud B2368-66 -ga (sellel oli ka APN-i modimine kinni keeratud) ja Huawei tarkvaraparandusi, mis olid tehaselt olemas, tuli käia hankimas 3.-te osapoolte kaudu, kuna Huawei mängis suppordiga lolli. Sel juhul ei ehita ka korralikku rotikuningat. Eriti, kui veel seadme mingi füüsilise LAN-i port paneb ka näkku ja tuleb veel seda puudust hakata rotikuningas switshiga parandama.
https://g1.nh.ee/images/pix/rotikuningas-altenburgi-muuseumis-66726719.jpg
Minu teema Huawei B2368-66, mille inimene ostis Elisast ja mis tuli hiljem minule. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=782945&highlight=
Kusjuures, kui jätta kõrvale nöökiv LAN-i port, nüüd pärast tarkvara vahetusi juba täiesti kasutatav seade.


viimati muutis sass24 02.06.2022 16:26:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 16:26:03 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Ma ju kirjutasin, et operaatori käest mitte võtta.


Nii ja naa, kui on 4G -ga probleeme, siis operaator kuuldes, et Sul on oma seade, paneb pmst toru hargile, been there/done that.

B2368-66 on üks õnnetus, hea idee, kehv teostud ja kõlbmatu soft.


viimati muutis ksuuk 02.06.2022 16:44:51, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 16:28:17 vasta tsitaadiga

"Nii ja saa, kui on 4G -ga probleeme, siis operaator kuuldes, et Sul on oma sede, paneb pmst toru hargile, been there/done that."

Hea argument pärast pikka vaidlust icon_smile.gif.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 16:58:39 vasta tsitaadiga

Miks üldse Hiina tootja seadmeid kasutada? Mastides keelati need ära teatud regioonides. Sama võiks teha klientseadmete osas.
Aga vabandus stiilis "kõik muu ei peagi toimima" paistab olevat stampvastus, sest sarnane lause käis läbi ka Telia pakutavate ruuterite teemast kui küsiti miks DNS serverit ei saa muuta.
Minu vastus oli siis ja on ka praegu, et kui kasutajaliideses on mingi säte olemas, siis see peab ka toimima. Kui ei saa toimima siis tuleks see sealt ära võtta, et mitte segadust tekitada.
Eriti kui klient maksab renti seadme eest icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 17:06:53 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Miks üldse Hiina tootja seadmeid kasutada? Mastides keelati need ära teatud regioonides. Sama võiks teha klientseadmete osas.
Aga vabandus stiilis "kõik muu ei peagi toimima" paistab olevat stampvastus, sest sarnane lause käis läbi ka Telia pakutavate ruuterite teemast kui küsiti miks DNS serverit ei saa muuta.
Minu vastus oli siis ja on ka praegu, et kui kasutajaliideses on mingi säte olemas, siis see peab ka toimima. Kui ei saa toimima siis tuleks see sealt ära võtta, et mitte segadust tekitada.
Eriti kui klient maksab renti seadme eest :roll:


Muide, väikse GUI hack -ga saab Huawei B525/535/818 DNS servereid muuta - https://streamable.com/v2i9o
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 21:27:24 vasta tsitaadiga

Raske juhtum, kui iga väikse asja pärast peab häkkimas käima. Sellise pulli kohta on naljahambad öeldnud:"Sina ei ütle mulle, mida mina pean tegema ja mina ei ütle sulle, kuhu sa pead minema!" Järgmine argument selleks, et mitte neid asjandusi kokku osta.
LTE5388 haldusliidesest :


Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.06.2022 22:07:46 vasta tsitaadiga

sass vingub juba nagu rcc...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 22:18:06 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Raske juhtum, kui iga väikse asja pärast peab häkkimas käima. Sellise pulli kohta on naljahambad öeldnud:"Sina ei ütle mulle, mida mina pean tegema ja mina ei ütle sulle, kuhu sa pead minema!" Järgmine argument selleks, et mitte neid asjandusi kokku osta.


Enne on siin teemas juttu 5G -st ja järsku läks Huawei teemaline nutt ja hala lahti ning muutus Zyxcel -i kiitmiseks - miski varjatud Telia reklaamikanal või?

Muide, maailmas on veel palju 4G ruutereid, milledega saab igasugu imetrikke teha aga püsime ikka Tele2 teemas, mis ametlikult pakub ja suppordib Huawei 4G seadmeid.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 22:57:31 vasta tsitaadiga

Viinamarjad muutusid hapuks järsku? Olgu, kiidame Hyawei B2368-66 peale debrändmist (ei ole vaja mingite häkkide või voodoodega neid kirjeid haldusliidesesse manada, nad on seal kohe saadaval, ainult tuleb meie tublide operaatorite looming maha võtta):




BTW, Tele2 müüb nüüd sama asja F20 versioonina. Kas selle soft on Tele2 poolt ära muditud või generic?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 23:02:47 vasta tsitaadiga

Oma lapsepõlvetraumasid ei tasu kogu Huawei brändile üldistada. Mul on Huawei ruutereid ikka päris korralikult käest läbi käinud ja null jama. Minu poolt esimene soovitus laiatarbekasutajale, kes Hiina süvariigi spioneerimist kartma ei pea. Mis ei tähenda, et poleks elus ühtki Zyxelit käes hoidnud. Või et teenusepakkuja neid ära käkkida ei oskaks. Kes meist poleks ADSL-i algusaegadel Nokia M5121 modemit näiteks üle telneti Zyxeli ruuteriks fläshinud? Asi see Huaweile siis orig FW-d peale ajada pole.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 23:07:22 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Oma lapsepõlvetraumasid ei tasu kogu Huawei brändile üldistada. Mul on Huawei ruutereid ikka päris korralikult käest läbi käinud ja null jama. Minu poolt esimene soovitus laiatarbekasutajale, kes Hiina süvariigi spioneerimist kartma ei pea. Mis ei tähenda, et poleks elus ühtki Zyxelit käes hoidnud. Või et teenusepakkuja neid ära käkkida ei oskaks. Kes meist poleks ADSL-i algusaegadel Nokia M5121 modemit näiteks üle telneti Zyxeli ruuteriks fläshinud? Asi see Huaweile siis orig FW-d peale ajada pole.


Nii on, see spioneerimise mure ajal, kui enamus avalikult oma elu pisiasjadeni sotsiaalmaailmas või igasugu nutividinatega kogu maailmale avalikustab, on tõesti imelik.

Ja kel soovi, siis näiteks OpenWrt -st saab nii mõnelegi seadmele parema softi peale.

sass24 kirjutas:
Viinamarjad muutusid hapuks järsku? Olgu, kiidame Hyawei B2368-66 peale debrändmist (ei ole vaja mingite häkkide või voodoodega neid kirjeid haldusliidesesse manada, nad on seal kohe saadaval, ainult tuleb meie tublide operaatorite looming maha võtta):


Selleks oleks vaja olnud õige (termosel on 2 kontot, user ja admin) kontoga sisse logida vaid ja kõik seadistused olid saadaval.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2022 23:15:00 vasta tsitaadiga

"Selleks oleks vaja olnud õige (termosel on 2 kontot, user ja admin) kontoga sisse logida vaid ja kõik seadistused olid saadaval."
Siis Elisale pluss-punkt, kui ta neid ära ei käkkinud. Nii, et 1 haruldasi Huaweisid, millel need kohe valikus olemas. Kuid teda tuli siiski debrändida põhjusel, et APN oli määratud 2 valikuna "internet" ja "static" ning selle tõttu Tele2 jaoks sobimatu, kui oli soov saada APN-iks 4g.tele2.ee
Prooviks viisakana püsida, eks? Kui jutt ei meeldi, võtke teine leht.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.06.2022 23:18:12 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
"Selleks oleks vaja olnud õige (termosel on 2 kontot, user ja admin) kontoga sisse logida vaid ja kõik seadistused olid saadaval."
Siis Elisale pluss-punkt, kui ta neid ära ei käkkinud. Kuid teda tuli siiski debrändida põhjusel, et APN oli määratud 2 valikuna "internet" ja "static" ning selle tõttu Tele2 jaoks sobimatu, kui oli soov saada APN-iks 4g.tele2.ee


Mul oli Tele2 termos, minuteada Tele2 saab need otse tootjalt ja neis on default, st brandimata soft sees, user/admin konto. Elisa saab oma seamed Soomest, ning ajab branditud softi peale ja admin konto tunnused ei tööta. Aitab jah netiavarustest (vist poolast sai miskit) default soft (küll vanem versioon) peale lasta ja seda kasutada.

Aga ükskõik mis softiversioon termosel ka pole, on see ikka õudus kuubis, ning API tuge pole ka.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2022 00:28:21 vasta tsitaadiga

Kui tähele paned, siis teed seda, mida mulle 2 opstonenti just ette heitsid, st kirud huawei asjandust, icon_smile.gif. Kusjuures ma kirusin ka, kuniks sain modemile kõrvalkanaleid (mitte neetud Huawei supporti kaudu) patchid peale ja firmware debränditud. Lisaks sain ka ruudu õigusega ligipääsu ta kõhtu. Ja hetkel töötab täiesti talutavalt. Isegi võiks öelda, et väga hästi. Näiteks tuli band 1 (2,1 GHz) välja lülitada, sellega hakkas veidi droppima, kuid lastes töötada bändidel 3 ja 20 on hetkel täiesti maasikas, suunab porte (80-ga on probleem), on väljast ligipääsetav, noip toimib ja kiirus on ka ok, näitab isegi LTE+. 1 LAN-i bugi käib närvidele, kuid see on ületatav. Igaljuhul rotikouningat pole vaja hetkel ehitada. Töötab Tele2 võrgus, et ei tekiks küsimust, miks siin teemas. Alternatiiviks on mul mainitud Zyxel, kuid see tahab välisantenne antud kohas, kus on kasutusel. Sellel LAN pordid töötavad probleemdeta, port 80 saab ka suunata, kui antennid taga, on ka kiirus väga hea. Väljast hallatav üle http, https, Telneti, ssh- vali, mida tahad. Kõik viimane eeldusel, et mingi operaator pole üle käinud ja kõik kinni keeranud (nagu tegi näiteks Telia LTE3316-ga).

Huawei ruudu õigus:


Zyxeli kaughaldus:
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2022 10:15:54 vasta tsitaadiga

Ma vaatan, et Tele2 jagab informatsiooni ladina keeles?!
https://tele2.ee/5g
Manus



viimati muutis UB 23.08.2022 10:51:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2022 10:50:35 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Ma vaatab, et Tele2 jagab informatsiooni ladina keeles?!
https://tele2.ee/5g



Mina saan sellest nii aru, et keegi on hakanud teksti muutma ja on selle jätnud lõpetamata. Sisutäide, mis ei peaks olema avalik? Parandagu keegi mind, kui oskab. https://www.lipsum.com/feed/html
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  TELE2 M-Internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.