Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LG OLED arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.12.2020 09:51:45 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
LG teleris on kusagil demo videod, photos and videos valiku all ehk. Kui need ahhetama ei pane, siis võib vabalt lcd võtta.

Miks peaks ahhetama võtma? Kui klient näiteks euronicis, või muus füüsilises poes vaatab neid demopiltidega telereid, siis ikka ostab lõpuks omale LCD, kuna ainus, mis ahhetama paneb, en hind.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 03.12.2020 10:07:15 vasta tsitaadiga

tattoomees kirjutas:
von vu kus alllikast sa vaatad mul on hetkel ta ainult pc taga , minuarust on pildi erinevus suht nii hdr kui sdr vormingus lisaks oled must v2rv on ikka jah v222ga ilus isegi klassika Al bundy 480 P pilt on nauditax pole ei kuubikuline ega midagi . Vaatasin n2iteks gemini man oli küll v222ga ilus elamus Video


Erinevad digiboksid ja Netflix. Peaks arvutiga ka proovima. Värvitoone 100% meeldivaks pole õnnestunud saada (punased toonid varem kasutatud LG ja Sony LCD-del selgelt paremad), värviüleminekud on tihti astmetega, hämarates stseenides kaob osa detaile ära.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 03.12.2020 11:14:35 vasta tsitaadiga

von Wu, sa teleri ikka kalibreerisid soovituste järgi?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 03.12.2020 11:33:05 vasta tsitaadiga

Kalibraatorit ei ole. Rtingsi lehel olevaid seadistusi proovisin.
_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2020 11:34:25 vasta tsitaadiga

Kui põhjalikult ei viitsi neid asju veebist sisse toksida, siis vali lihtsalt pildi modeks Expert (dark room) ja vaata siis neid punaseid.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tattoomees
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 03.12.2020 11:47:39 vasta tsitaadiga

dex just sul on 6igus ma samuti kasutan expert bright room ja dark room oleneb siis ajast millal telkut passin icon_smile.gif Game mode on peal kui m2ngin midagi
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 04.12.2020 18:37:08 vasta tsitaadiga

Põhiline on musta tooni õige säte. Võimalusel kasuta Auto sätet, kui sellist ei ole, siis filmide puhul on alati Black Level Low, PC ja konsooli puhul aga peavad mõlemad ühtima - kas RGB Limited/Black Level Low või RGB Full/Black Level High.
Ise kasutan PC taga PC režiimil (input rename) RGB 12-bit Full, konsoolidele soovitan samu sätteid.
Samuti tuleks üle vaadata gamma - õige on Warm 2, W40. Teatud pildirežiimil võib see säte peidus olla värvitoonide lisavaliku all.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 04.12.2020 21:29:24 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Kas nüüd on lõpuks CX3 hakanud kenasti nvidia 3080/3090 videokaartidega 120Hz jt peal tööle?
Eilsest RTX3060ti ja 48CX omanik ning niiaplju hakkas silma, et kui windowsil on HDR lubatud, siis viskab artifacte vahepeal. Ilma selleta on kõik OK. St suht kõik kombod sai läbi mängitud ning HDR oli ainuke mis tekitas seda jama.
Esialgu ei tunne sellest ka kuidagi puudust, kuna nö kõik SDR contenti rikub HDR ära. St kõik muudetakse nii kuradi heledaks (must halliks).
Ma ei tea kas mingis media playeris selline võimalus on, et kui on HDR content, siis player filmi ajaks lükkab HDR reziimi peale ning hiljem uuesti maha?

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 04.12.2020 23:04:30 vasta tsitaadiga

Terror, Windows HD Color Settings alt tõmba HDR/SDR liugur nulli.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 04.12.2020 23:10:19 vasta tsitaadiga

Enne seda kui avastasin, et HDR'ga aegajalt korraks artifacte viskab sai see slider sinna vasakule tõmmatud, kuid minu maitse jaoks jäi sellest väheks.
Aga niikaua, kui see bugi püsib ei ole plaanis ka asjaga tegeleda, kuna suht ebameeldiv, kui näiteks filmi ajal sekundiks iga 10 min tagant artifacti viskab.

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2020 23:48:24 vasta tsitaadiga

Ma ei ole ise artefakte täheldanud, aga HDR peal sdr sisu vaadates rakendub mingi jube tüütu ekraanitumendamise funktsionaalsus (ABL või midagi), isegi kui oled light on telekast 30 peale kruvitud. Sellepärast ma igal ajal sees ei hoia.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2020 23:59:41 vasta tsitaadiga

Artefaktide korral soovitan kindlasti teist kaablit proovida. Mida lühem (võimalusel meetrine) ja kvaliteetsem (pealtnäha siis ehk jämedam ja raskem), seda parem. Või siis tunnustatud tootja. 60 või 120HZ UHD sisu sõelub päris hästi odavkaablid välja.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 05.12.2020 15:13:51 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:

Ma ei tea kas mingis media playeris selline võimalus on, et kui on HDR content, siis player filmi ajaks lükkab HDR reziimi peale ning hiljem uuesti maha?

Potplayer
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aivar1988
Kreisi kasutaja
aivar1988

liitunud: 01.08.2007




sõnum 06.12.2020 14:08:44 vasta tsitaadiga

Olen paar päeva mööda netti surfand ja enamus soovitavad LG CX (C10). Samas on nii palju juttu, et eelmise aasta mudel C9 on ikkagi parem. CX võeti eredust maha kaitsmaks pixleid. 2021 mudelil (C1) plaanivad jälle eredamaks teha.
Lisaks HDMI andmekiirus väiksem? Viimane mind eriti õnneks ei huvita, kuna plaanis ainult filme vaadata, mitte mängida.
Samas pildi värvide vahe QLED ekraaniga lausa kohutav, kuni nägin seda videot. Kas on keegi juba proovinud?

LG SECRET MENU "BT2020"

Link

_________________
Battlelog: Aivar1988
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 06.12.2020 14:25:46 vasta tsitaadiga

vaatasin seda videot ja ma ütleks et selle mehe arusaam ilusast pildist on ikka väga mööda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 06.12.2020 14:59:42 vasta tsitaadiga

Mulle isiklikult see BT2020 ei meeldi, kuna minu maitse jaoks võimendab see punased toonid üle.
St minu jaoks ongi see "cartoonish ja saturated" samas kellelgi teisele võib hästi sobida, keegi siin kurtis, et tahab punast tooni juurde, ehk see aitaks.

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aivar1988
Kreisi kasutaja
aivar1988

liitunud: 01.08.2007




sõnum 06.12.2020 15:31:41 vasta tsitaadiga

No ma ei tea. Peaks igaljuhul poodi oma silmaga vaatama minema nagunii aga... tema võrdluses on selgelt näha, et LG kasutab liiga palju sinist ning pooled värvid on nagu puudu.
Seda on siin eriti hästi näha.. pilt on surnud. Kus on värvid?:
Spoiler Spoiler Spoiler

Fanboy juttu on muidugi liiga palju. Võiks natuke profesionaalsemalt asjale läheneda.[/youtube]

_________________
Battlelog: Aivar1988
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002




sõnum 06.12.2020 16:00:11 vasta tsitaadiga

See kood toimib ainult HDMI sisendite puhul, live TV režiimis see lisamenüüd ei ava. Või saab live puhul seda mujalt seadistada?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 06.12.2020 17:58:22 vasta tsitaadiga

aivar1988 kirjutas:
No ma ei tea. Peaks igaljuhul poodi oma silmaga vaatama minema nagunii aga... tema võrdluses on selgelt näha, et LG kasutab liiga palju sinist ning pooled värvid on nagu puudu.
Seda on siin eriti hästi näha.. pilt on surnud. Kus on värvid?:
Spoiler Spoiler Spoiler

Fanboy juttu on muidugi liiga palju. Võiks natuke profesionaalsemalt asjale läheneda.[/youtube]

Vaatasin, et seal on HDR mode. Kui ma PC'st (win10) HDR'i aktiveerisin siis võib öelda küll, et pilt oli nagu videos. St värve vähe ning sinakas oli domineeriv ning punast vähe. Kas asja annab HDR's normaalseks reguleerida ei oska öelda ise ei viitsi sinna sukelduda.
Kasutan SDR'i ning siin värvidega kõik OK.

-edit-

Kui PC'st on HDR mode winis aktiveeritud, siis sellega kõlbab vaadata ainult reaalset HDR videot. See SDR->HDR remapping vms mis SDR contenti puhul tehakse tapab värvid ära.
Üks Youtube näidisvideo:
https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&t=106s&ab_channel=Jacob%2BKatieSchwarz
Enable HDR ning ava link ja vaata. Pilt ilusam kui elu ise (vaata, et HDR oleks kirjas video kvaliteedi ikoonil).
Kui nüüd paned pausile ja SDR peale lükkad (windowsi settingute alt) ning videot edasi mängid (HDR colorspace SDR's) siis on mega over exposed, st saad aimu sellest colorspace erinevusest icon_smile.gif

-e-

Panin tähele, et HDR modes oli teleris kunagi enne color 100 peale tõstetud. Huvitaval kombel ei ole mingit overexposurit vms ning tahaks tegelikult isegi veel. Aga mingi default 50'ga jääb tõesti värve väheks HDR's.
Ma saan PC'st videokaardist seda kompenseerida, kuid ei saa selliseid seadeid mis sobiks nii HDR'i kui SDR'ga.
Teleris on paljud settingud greyed out kui HDMI'ks on määratud PC, muidu saaks teleri poolelt ühtteist veel näppida.

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 06.12.2020 20:36:13 vasta tsitaadiga

Vabandust, et viitsi väga erinevaid videosi vaadata aga kui siin loen, et "sinised toonid", siis küsimus, et kas White Balance - Colour Temperature on ikka muudetud Warm2 peale? Ilma selleta ongi külmad sinikad toonid (isegi kui default vist pole mitte Cool vaid Medium). Selles esimeses videos vähemalt ei näinud, et ta kordagi kuvaks, et mis tal pildi valikud on.
Saturated või mitte, see muidugi juba teine teema.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 06.12.2020 21:14:44 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Mulle isiklikult see BT2020 ei meeldi, kuna minu maitse jaoks võimendab see punased toonid üle.
St minu jaoks ongi see "cartoonish ja saturated" samas kellelgi teisele võib hästi sobida, keegi siin kurtis, et tahab punast tooni juurde, ehk see aitaks.


Kust see BT2020 tuleb? Gamma valiku alt ei leia. 2.2 BT18xx vastu vahetades tundus lihtsalt kontrast muutuvat. Värvi temperatuuri Soe2->Soe3 üleminek tegi üldiselt pildi meeldivamaks, samas nahatoonile väga hästi ei mõjunud.
Punast tooni ei taha otseselt juurde, vaid teistsugust. Pole sugugi nii hull kui Samsungil (ei julge enam ühtki Samsungi osta), aga kohati on ikkagi kerge lillakas-roosakas varjund.
Ja CX on esimene teler, millel multikate vaatamiseks värvi juurde keerasin. LCD-del on kõigil saanud kõvasti maha tõmmata, et nornaalne oleks.
Vaadake näiteks Netflixist "Disenchantment" vaikimisi Expert seadistustega. Ongi selline luitunud värvidega pilt.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 07.12.2020 13:45:06 vasta tsitaadiga

Midagi on teil ilmselt valesti seadistustes. Mul on hetkel küll veel C8, aga vahet pole, kas HDR või SDR, 50 peal on värvid ideaalsed, juba paar pügalat üle lähevad värvid ikka väga oversaturrated. Võib-olla olete lihtsalt harjunud värvilisema "töödeldud" pildiga?
Teler on 24/7 PC monitorina kasutuses PC režiimis ja HDR on kogu aeg sees. Mõni üksik vanem SDR mäng tahab enda sätetes gamma nihutamist, muul ajal töötab kõik normaalselt.
Filme muidugi vaatan väliselt kettalt teleri enda playerit kasutades, sest mulle meeldib TruMotion sujuvus Deblur 10 ja Smoothness 1 sätetel.

PS. Kõik need YouTube HDR videod on kõvasti töödeldud. Ei ole reaalses elus kõik nii ülivärviline, kui sealt näidata tahetakse. Siin tulebki enda jaoks selgeks teha, mida siis ikkagi ekraanilt oodatakse - kas tõetruud või siis äärmiselt tuunitud ja silmatorkavat pilti.


viimati muutis majooro 07.12.2020 15:55:06, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 07.12.2020 14:41:59 vasta tsitaadiga

Normaalset HDR sisu ongi väga vähe. Kui SDR video puhul teleka HDR sisse lülitada, siis läheb pilt väga rõvedaks.
_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 07.12.2020 15:53:30 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Normaalset HDR sisu ongi väga vähe. Kui SDR video puhul teleka HDR sisse lülitada, siis läheb pilt väga rõvedaks.

Pole sellist asja täheldanud. Jutt käib YouTube videotest või SDR filmidest MKV konteineris?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 07.12.2020 16:59:38 vasta tsitaadiga

Digiboksist tuleva signaalist icon_biggrin.gif
_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LG OLED arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.