Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.05.2014 16:08:08 vasta tsitaadiga

saamas on 1gbit wireless jällegi ebastabiilne - lõppkasutajal vaja piisavalt kõrgel kohal kallist antenni, ilmastikuolud ja pinnavormid/ehitised võivad selle 1gbit maani kiskuda.

Traadita internetil omad probleemid jälle. Kiirus pole ainuke mis sul ühenduse puhul oluline on.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 29.07.2014 15:48:21 vasta tsitaadiga

Kirjutasin järelepärimise. Vastuseks oli A4ja täis copy-paste. Tore on riigi raha eest lolli mängida küll ning tekib küsimus miks kurat seal üldse keegi on palgal kui millegagi hakkama ei saada.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 29.07.2014 15:49:16 vasta tsitaadiga

Kui see saladus pole siis äkki näitad nii küsimust kui Estwini vastust.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 29.07.2014 16:02:23 vasta tsitaadiga

Järelepärimine oli (www.elasa.ee/public/files/ELA_035%20Yhenduspunktid.xls) dokumendis mainitud ühe ühenduspunkti kohta ning selle kohta kust oleks võimalik saada täiendavat infot edasise tegevuse jaoks.
Vastus

tsitaat:
Tere ja täname huvi tundmast EstWin lairibavõrgu vastu.



Praeguse seisuga on EstWin lairibavõrku planeeritud kokku seitsme hanke ulatuses, valmis on ehitatud ligi 2500 km fiiberoptilist baasvõrku ning lähiajal on valmimas veel umbes 400 km jagu trasse.

Täpsemalt saab nii valminud kui ehituses olevate trasside kulgemisega tutvuda avalikul kaardil: http://ela12.elasa.ee/elakaart/ . Sellel kaardil kuvatakse meie poolt tänaseks juba valmis ehitatud trasse ning ka füüsiliselt ehituses olevaid trasse.



Ka Aespa küla/alevikku läbib juba EstWin baasvõrk ja EstWin projekti arendus selles piirkonnas on lõpetatud.

Väga oluline on EstWin projekti puhul teada, et praeguse EstWin projekti raames ehitatakse üle-Eestilist baasvõrku, mis tähendab, et lõppühendusi selle projekti raames välja ei ehitata. Lõppühenduste e. EstWin magistraalkaablist-lõpptarbijani-ühenduste välja ehitamine on hetkel piirkonnas teenuseid pakkuvate telekommunikatsioonioperaatorite ülesanne, kes saavad lõppühenduste välja ehitamist alustada peale EstWin baaskaabil paigaldamist piirkonda ja kes rajavad juurdepääsuvõrke ja lõppühendusi vastavalt oma ajakavadele ja plaanidele. ELASA pakub omalt poolt kõigile Eestis tegutsevatele operaatoritele võrdseid võimalusi EstWin lairibavõrguga liitumiseks ja kiu rendiks, mis peaks lõppklientidele looma paremad võimalused erinevate operaatorite vahel valimiseks.



Seega soovitame ühendust võtta piirkonnas tegutsevate sideoperaatoritega ning täpsustada nendega üle, millal nad planeerivad Aespa alevikus juurdepääsuvõrgu ja lõppühenduste ehitust.



Ka on võimalus, et lõppühenduste rajamise võtab endale südameasjaks kas kohalik omavalitsus või näiteks aktiivne külaselts, kes organiseerib ise kohaliku võrgu ehituse finantseerimise ning koostöös telekommunikatsioonioperaatoriga rajab kogu piirkonda hõlmava kohaliku juurdepääsuvõrgu.



Rõhutan aga, et kaabli olemasolu ei taga veel interneti olemasolu. EstWin magistraalkaabel on nö. „pime“ kaabel. Teenuse tarbimiseks on vajalik operaatorite huvi piirkonna osas ning nende valmidus lõppkliendile seal teenust pakkuda.



Soovitame Teil veidi juurde lugeda meie kodulehe spetsiaalsest rubriigist "Tahan EstWini" (http://www.elasa.ee/index.php?page=173 ), kust tõenäoliselt leiate vastused mitmetele Teid huvitavatele küsimustele ja saate ka juhised, kuidas peaks juurdepääsuühenduste osas edasi tegutsema.



Seejärel juba tasub võtta otse ühendust Teie piirkonnas tegutseva telekommunikatsioonioperaatoriga, kellelt küsige täpsem pakkumine Teid huvitavale lahendusele.

Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 29.07.2014 16:18:48 vasta tsitaadiga

Täiesti arusaadav vastus ju. Konkreetses piirkonnas on EstWin olemas, projekt lõppenud. Edasine on kohaliku ISP ja/või KOV'i tema. Viide ka KKK'le.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 29.07.2014 16:31:32 vasta tsitaadiga

Millises osas see vastus sind ei rahulda? Mida sa ootasid?
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 29.07.2014 16:47:53 vasta tsitaadiga

"ELA_035 jätk Aespa võrgusõlme jaoks (Elion)"

Sellest on olemas internetis täpselt üks rida ning järelepärimise tulemusena pakuti ainult infot mis on saadaval nende kodulehel.
Seda, et nad ise kaablit tarbijana ei vii tean ma juba ammu, sellest plärisemise asemel võiks vähemalt teha omaltpoolt võimaliku mitte copy-paste skilli näidata.
Polnud ju küsimus selle kohta, et mis see Estwin ikka on ja kust ta läheb ja kas ma kohe koju fiibrit saaks tasuta või.


viimati muutis jaank 29.07.2014 16:48:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 29.07.2014 16:49:21 vasta tsitaadiga

Aespa on aiandusühistute ehk endiste suvilate piirkond. Nüüdseks on seal üsna palju püsielanikke kes ilmselt võtaksid heameelega kiirema püsiühenduse kuna tiheasustuses on kindlasti ka mobiilimastid üle koormatud.

Mina alustaksin seal aiandusühistu(te) koosoleku korraldamisest, selgitamisest, et kaablite vedamine tähendab teeäärte üleskaevamist, saades piisava arvu nõusolekuid ning sooviavaldusi, paber Elioni ning vaadata mis edasi saab.
Elasa jookseb seal peatee ääres kiisalt hagerisse ning sealt on võimalik väljavõte teha ning teenuseid GPON abil klientideni viia, küll aga tuleb kiud läbi ühisteede tuua vastava AÜ piirini ning seal jagada majadesse. Üksik maja, on nagu üksik hunt metsas ulgumas, koos on aga kõik võimalik. Usun, et Elion on nõus selle mõistliku liitumistasuga ära teostama, mida suurem mass, seda soodsam tuleb.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 29.07.2014 16:53:13 vasta tsitaadiga

Panin just enne kirja Elioni ja loodan vastust. Külaselts on võimeline juba sealt teavitustööga edasi jätkama.
AÜsi kui selliseid enam ei ole vaid on väikekohad ja tänavad, kuid juba endiste AÜde ja tänavaotstesse kaabli saamine oleks väga hea tulemus ning rida Aespa võrgusõlm dokumentides tekitas pisut lootust ka. Teoreetiliselt peaks olema see võrgu väljavõte olemas nii kaardi kui paberite järgi.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 29.07.2014 17:02:31 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Panin just enne kirja Elioni ja loodan vastust. Külaselts on võimeline juba sealt teavitustööga edasi jätkama.
AÜsi kui selliseid enam ei ole vaid on väikekohad ja tänavad, kuid juba endiste AÜde ja tänavaotstesse kaabli saamine oleks väga hea tulemus ning rida Aespa võrgusõlm dokumentides tekitas pisut lootust ka. Teoreetiliselt peaks olema see võrgu väljavõte olemas nii kaardi kui paberite järgi.

Panen omaltpoolt kirja konkreetsetele projekteerijatele, soovitusega asjaga edasi minna.
Mujalt olen kuulnud, et taoline liitumine läheb kliendile maksma 300-400€ ja ma usun, et sealsetele elanikele ei ole see ülejõu käiv summa?
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 29.07.2014 17:02:58 vasta tsitaadiga

Kindlasti mitte.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EML
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2001




sõnum 05.08.2014 00:48:45 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Aespa on aiandusühistute ehk endiste suvilate piirkond. Nüüdseks on seal üsna palju püsielanikke kes ilmselt võtaksid heameelega kiirema püsiühenduse kuna tiheasustuses on kindlasti ka mobiilimastid üle koormatud.

Mina alustaksin seal aiandusühistu(te) koosoleku korraldamisest, selgitamisest, et kaablite vedamine tähendab teeäärte üleskaevamist, saades piisava arvu nõusolekuid ning sooviavaldusi, paber Elioni ning vaadata mis edasi saab.
Elasa jookseb seal peatee ääres kiisalt hagerisse ning sealt on võimalik väljavõte teha ning teenuseid GPON abil klientideni viia, küll aga tuleb kiud läbi ühisteede tuua vastava AÜ piirini ning seal jagada majadesse. Üksik maja, on nagu üksik hunt metsas ulgumas, koos on aga kõik võimalik. Usun, et Elion on nõus selle mõistliku liitumistasuga ära teostama, mida suurem mass, seda soodsam tuleb.


Selles on sul täitsa õigus, et üksikul majal tuleb päris kallis see liitumine.
Mul elasa kaabel jookseb kinnistu ääres olevasse Elisa,EMT masti. Majani on umbes 300 m põllumaad. vahel autotee . Hinnaks öeldi Elioni poolt 1600 oleks tööraha+ projekteerimine ning lisaks tuppa siis seade, mis optikast teeb tavalise lani, maksab 700.-.
Pean nüüd uurima, kas oma maal võin kaabli ka ise paigaldada. Tõenäoliselt teen ma selle liitumise ka mingi aeg ära aga peab raha koguma kõigepealt .
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.08.2014 07:55:33 vasta tsitaadiga

EML, ma arvan, et sellises olukorras oleks ma nõus isegi sellise summa maksma, et korralik ühendus majja saada. Ilmselt antud lahenduse puhul hakkab Elion ise Elasale kiu renti sulle teenuse pakkumiseks maksma?
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.08.2014 08:04:39 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
EML, ma arvan, et sellises olukorras oleks ma nõus isegi sellise summa maksma, et korralik ühendus majja saada. Ilmselt antud lahenduse puhul hakkab Elion ise Elasale kiu renti sulle teenuse pakkumiseks maksma?

Väike asi, mida ei tasu ära unustada - ELA SA ei suhtle lõpptarbijatega ja ei vea neile kaablit. Nii, et eraisikul pole kuidagi pääsu Elionist ja Elioni poolt veetud kaablist. icon_cool.gif

Ja see on ju lausa ELA SA põhikirjas eraldi kirjas, et lõpptarbijatega ELA SA ei tegele.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EML
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2001




sõnum 05.08.2014 10:39:28 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
EML, ma arvan, et sellises olukorras oleks ma nõus isegi sellise summa maksma, et korralik ühendus majja saada. Ilmselt antud lahenduse puhul hakkab Elion ise Elasale kiu renti sulle teenuse pakkumiseks maksma?

Tõenäoliselt jah, pean seda täpsustama. Siin pidi olema ka elioni valguskaabel 600 m kaugusel, et saab ka sellega liituda samadel tingimustel kuigi pole aimugi kus see olla võiks, mul majast krundi piirini umbes 300m. Elioni jaam ise mingi km kaugusel.
Kahju, et peab seadmed ka ise kinni maksma, need võiks jääda elioni omandisse.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.08.2014 18:47:07 vasta tsitaadiga

EML kirjutas:
indrekp kirjutas:
EML, ma arvan, et sellises olukorras oleks ma nõus isegi sellise summa maksma, et korralik ühendus majja saada. Ilmselt antud lahenduse puhul hakkab Elion ise Elasale kiu renti sulle teenuse pakkumiseks maksma?

Tõenäoliselt jah, pean seda täpsustama. Siin pidi olema ka elioni valguskaabel 600 m kaugusel, et saab ka sellega liituda samadel tingimustel kuigi pole aimugi kus see olla võiks, mul majast krundi piirini umbes 300m. Elioni jaam ise mingi km kaugusel.
Kahju, et peab seadmed ka ise kinni maksma, need võiks jääda elioni omandisse.


Hinnapakkumises on Elion ilmselt juba oma osalusega arvestanud, jaama lisaseade selles tellimuses on samuti vajalik. Summat arvestades on sul lihtsam kõik korraga kinni maksta kui teenuse kuutasule mingi seadmete, võrgu jms. järelmaks peale panna.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EML
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2001




sõnum 09.08.2014 18:07:23 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
EML kirjutas:
indrekp kirjutas:
EML, ma arvan, et sellises olukorras oleks ma nõus isegi sellise summa maksma, et korralik ühendus majja saada. Ilmselt antud lahenduse puhul hakkab Elion ise Elasale kiu renti sulle teenuse pakkumiseks maksma?

Tõenäoliselt jah, pean seda täpsustama. Siin pidi olema ka elioni valguskaabel 600 m kaugusel, et saab ka sellega liituda samadel tingimustel kuigi pole aimugi kus see olla võiks, mul majast krundi piirini umbes 300m. Elioni jaam ise mingi km kaugusel.
Kahju, et peab seadmed ka ise kinni maksma, need võiks jääda elioni omandisse.


Hinnapakkumises on Elion ilmselt juba oma osalusega arvestanud, jaama lisaseade selles tellimuses on samuti vajalik. Summat arvestades on sul lihtsam kõik korraga kinni maksta kui teenuse kuutasule mingi seadmete, võrgu jms. järelmaks peale panna.


Eks see on paras mõtlemise koht, kas selline investeering ka reaalselt tasub.
2500.- euri välja käia pole just niisama.
Kui võtta see elisa piiramata pakett 40€ kuus, siis saab seda kasutada umbes 10 aastat selle raha eest, juhul kui võtta elionist 50/50 pakett. Elisa mast 200 m ning kui elisa optikaga ühendub, siis peaks kiirused tulema enamvähem.
Kui oleks, et maksad kinni kaabli paigalduse ning hakkad kasutama siis oleks arusaadav aga 700€ eadmete eest, paneb natuke mõtlema. Kui seade otsad annab, siis jälle 700.-
Aga eks ta tuleb ikka ära teha mingiaeg.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 09.08.2014 18:28:37 vasta tsitaadiga

EML kirjutas:
Mul elasa kaabel jookseb kinnistu ääres olevasse Elisa,EMT masti. Majani on umbes 300 m põllumaad. vahel autotee . Hinnaks öeldi Elioni poolt 1600 oleks tööraha+ projekteerimine ning lisaks tuppa siis seade, mis optikast teeb tavalise lani, maksab 700.-.
Pean nüüd uurima, kas oma maal võin kaabli ka ise paigaldada.

Rahalises mõttes on omal maal loomulikult mõistlik ise paigaldada. Eeldab selget arusaama teiste kommunikatsioonide olemasolust ja paigaldustingimustest. Tee seal vahel on enda ligipääsu või mingi avalik tee?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EML
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2001




sõnum 09.08.2014 20:00:58 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
EML kirjutas:
Mul elasa kaabel jookseb kinnistu ääres olevasse Elisa,EMT masti. Majani on umbes 300 m põllumaad. vahel autotee . Hinnaks öeldi Elioni poolt 1600 oleks tööraha+ projekteerimine ning lisaks tuppa siis seade, mis optikast teeb tavalise lani, maksab 700.-.
Pean nüüd uurima, kas oma maal võin kaabli ka ise paigaldada.

Rahalises mõttes on omal maal loomulikult mõistlik ise paigaldada. Eeldab selget arusaama teiste kommunikatsioonide olemasolust ja paigaldustingimustest. Tee seal vahel on enda ligipääsu või mingi avalik tee?

Tegu maanteega, mis jookseb läbi kinnistu.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 10.08.2014 11:56:31 vasta tsitaadiga

EML kirjutas:
Tegu maanteega, mis jookseb läbi kinnistu.
Kui tegemist riigi teega ehk Maanteeameti hallatavaga, sel juhul ei tule kõne alla ka tee läbikaevamine lahtise kaevikuga kaabli paigaldamiseks, vaid tuleb tellida teetammi alt läbipuurimine (suundpuurimine), mis tahab jällegi spetsseadmeid-firmasid - ja ei saa nii kergelt, et vaatad külapealt kopa ja poetad vaikselt oma kaabli ära icon_smile.gif
Kuigi buumiaeg kinnisvaraarendajatel olid omad kontaktid, kellele poole kilekotiga maanteeametis pöörduda, et oma mahasõite põllule ehk tulevasele "eliit" elurajoonile ja muud "keelatut" saada icon_smile.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.08.2014 12:21:51 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
EML kirjutas:
Tegu maanteega, mis jookseb läbi kinnistu.
Kui tegemist riigi teega ehk Maanteeameti hallatavaga, sel juhul ei tule kõne alla ka tee läbikaevamine lahtise kaevikuga kaabli paigaldamiseks, vaid tuleb tellida teetammi alt läbipuurimine (suundpuurimine), mis tahab jällegi spetsseadmeid-firmasid - ja ei saa nii kergelt, et vaatad külapealt kopa ja poetad vaikselt oma kaabli ära icon_smile.gif
Kuigi buumiaeg kinnisvaraarendajatel olid omad kontaktid, kellele poole kilekotiga maanteeametis pöörduda, et oma mahasõite põllule ehk tulevasele "eliit" elurajoonile ja muud "keelatut" saada icon_smile.gif

Tee alt läbipuurimine ning kaabli läbivedamine n6uab samuti koosk6lastusi ning projekti.

PS: Mina isiklikult ei saa aru miks peab maksma 300 meetri vahemaa eest 1600euri kui sinnasamma mobillimasti saab pigaldada 5GHz-i WiFi-saatja ja siis oma majja WiFI-signaali vastuv6tja. Igatahes tean ma mitmeid koht kus just nii ongi väikseid vahemaid - paari km. raadiuses lahendatud, et mobiilimasti paigaldatakse WiFi-seade. Ning siis selle vahendusel toimub ühendus. WiFi.ee reklaamib ja kirjutab pidevalt neist WiFi-lahendustest, et töökindel värk. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EML
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2001




sõnum 10.08.2014 13:10:36 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
H_K kirjutas:
EML kirjutas:
Tegu maanteega, mis jookseb läbi kinnistu.
Kui tegemist riigi teega ehk Maanteeameti hallatavaga, sel juhul ei tule kõne alla ka tee läbikaevamine lahtise kaevikuga kaabli paigaldamiseks, vaid tuleb tellida teetammi alt läbipuurimine (suundpuurimine), mis tahab jällegi spetsseadmeid-firmasid - ja ei saa nii kergelt, et vaatad külapealt kopa ja poetad vaikselt oma kaabli ära icon_smile.gif
Kuigi buumiaeg kinnisvaraarendajatel olid omad kontaktid, kellele poole kilekotiga maanteeametis pöörduda, et oma mahasõite põllule ehk tulevasele "eliit" elurajoonile ja muud "keelatut" saada icon_smile.gif

Tee alt läbipuurimine ning kaabli läbivedamine n6uab samuti koosk6lastusi ning projekti.

PS: Mina isiklikult ei saa aru miks peab maksma 300 meetri vahemaa eest 1600euri kui sinnasamma mobillimasti saab pigaldada 5GHz-i WiFi-saatja ja siis oma majja WiFI-signaali vastuv6tja. Igatahes tean ma mitmeid koht kus just nii ongi väikseid vahemaid - paari km. raadiuses lahendatud, et mobiilimasti paigaldatakse WiFi-seade. Ning siis selle vahendusel toimub ühendus. WiFi.ee reklaamib ja kirjutab pidevalt neist WiFi-lahendustest, et töökindel värk. icon_cool.gif


Seda tasub iseenesest ka uurida aga kuidas see teenuse ostmine käib, seda ei oska ette kujutada. Mast Elisa oma, internetti Elion sellisel kujul ei paku, Elisa ka vaevalt sealt lan otsa annab. EMT kasutab ka seda masti, vaevalt sealt ka interneti otsa saaks.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 10.08.2014 18:22:18 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
... ei tule kõne alla ka tee läbikaevamine lahtise kaevikuga kaabli paigaldamiseks, vaid tuleb tellida teetammi alt läbipuurimine (suundpuurimine)

Sõltuvalt pinnasest võib piisata ka muttimisest. Peaks oluliselt odavam olema. Paberimajanduse seisukohalt vahet muidugi pole.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 10.08.2014 20:55:20 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
H_K kirjutas:
... ei tule kõne alla ka tee läbikaevamine lahtise kaevikuga kaabli paigaldamiseks, vaid tuleb tellida teetammi alt läbipuurimine (suundpuurimine)

Sõltuvalt pinnasest võib piisata ka muttimisest. Peaks oluliselt odavam olema. Paberimajanduse seisukohalt vahet muidugi pole.

Võimalik, ma nende puurimise-muttimise tehnoloogiates spets ei ole icon_smile.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kriimsilm
HV kasutaja
kriimsilm

liitunud: 19.05.2002




sõnum 12.08.2014 21:23:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

aga 700€ eadmete eest, paneb natuke mõtlema



Huvitav, mis seade see 700€ maksab?

Vaadates HV hindasid, siis mediaconverterid hakkavad 24€-st. Ühe kiu peal töötavad alates 27.28€-st.
https://www.hinnavaatlus.ee/search/products/?Query=Media%20Converter&Order=MinPrice&Sort=0
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  EstWin valguskaabli projekt mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.