Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Swedbanki töös esineb taas häireid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 19.03.2013 18:22:59 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
Hollandis ei saanud kaardiga üldse maksta. Hispaanias aga tegin neti teel bronni swedi kredoga, kohapeal taheti mingit lisaplekki, ükski kredo (SEB, SWED) ei sobinud, sest süsteem vastas "ei ole krediitkaart".
Viimasena mõtlesin, et no kui ei ole, siis võtke mu LHV debeetkaart (millel on mingid krediidi omadused ka olemas) ja see sobis icon_biggrin.gif

Sulli olen tavaliselt võtnud ca 100 doltsi / euri vastavalt piirkonnale ja kohapeal masinatest lisa imenud...
Sul siis ülihalb õnn, minul Hollandis pole probleeme olnud kaardiga maksmisel neil paaril korral, mis olen seal käinud........
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 19.03.2013 18:26:07 vasta tsitaadiga

Ilma krediitkaardita ei võeta paljudes majutusasutustes üldse jutule, autorent samuti välistatud, paljud muud "usaldusega" seotud teenused ka. Seega krediitkaart reisides peab olema.
Ainult sularahaga on reisimine üsna ebamugav. Tüütut peenraha on üsna varsti kõik kohad täis. Samas taksoga õhtul linna pealt koju enamasti ilma ei sõida.
Välismaal sularahaautomaadist sularaha välja võtmine on ausalt öeldes viimane tegevus, mille peale tulla - panga lõiv sellisele tegevusele on ikka päris priske. Sula võiks ikka kaasas olla mingi selline kogus, millega hädapärast mõnda aega hakkama saab ...
Üldiselt on reisides mõistlik riskid hajutada - natuke sula, paar pangakaarti, vähemalt üks krediitkaart, osa raha teistel kaartidega mitteseotud arvetel, reisikindlustus ... jne jne
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 19.03.2013 18:26:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Internetipank on neil kah jubeda ülesehitusega. Pereliikme konto on seal ja kunagi ei leia lihtsamaidki asju üle ilma otsimiseta.


Mida seal otsida? Leidsid, lisad kiirvalikusse kõige alguses ja ongi korras. Väheseid asju olen pidanud otsima.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 19.03.2013 19:19:01 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
R A T kirjutas:
Hollandis ei saanud kaardiga üldse maksta. Hispaanias aga tegin neti teel bronni swedi kredoga, kohapeal taheti mingit lisaplekki, ükski kredo (SEB, SWED) ei sobinud, sest süsteem vastas "ei ole krediitkaart".
Viimasena mõtlesin, et no kui ei ole, siis võtke mu LHV debeetkaart (millel on mingid krediidi omadused ka olemas) ja see sobis icon_biggrin.gif

Sulli olen tavaliselt võtnud ca 100 doltsi / euri vastavalt piirkonnale ja kohapeal masinatest lisa imenud...
Sul siis ülihalb õnn, minul Hollandis pole probleeme olnud kaardiga maksmisel neil paaril korral, mis olen seal käinud........


Ei tea, võibolla ühel juhul sain kredoga maksta, üldjuhul oli probleeme (kohalikud maksavad oma RFID rahakaardiga seal kõik ja terminalid ka selle jaoks ainult).
Käisin eelmine aasta. Olin Amsterdamis ja Bredas ning kuskilt Breda lähilinnast panin lennukiga minema...

Siin ka paari sõnaga sama info:
http://www.tripadvisor.co.uk/Travel-g188553-c163572/The-Netherlands:Credit.Cards.Not.Accepted.html

Mu sõnastus "üldse maksta" on tõesti veidi üle pingutatud, aga tulnuna eestist, kus (pea) kõige eest maksab kaart, oli minu jaoks seal paras piin icon_biggrin.gif

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 19.03.2013 21:35:18 vasta tsitaadiga

Nüüd on siis närilised kokku saanud siin .)
Välismaal ilusti suurtes toidupoodides kõik ostud kaardiga teinud. Igaks juhuks, äkki saab sull otsa. Hotellis sain sularahas makstes 10.- alet. Hea seegi. Taksole tuli 50 euri sula maksta, võibolla oleks kaardiga saanud ei tea, see oli kokkuleppe asi ja läks talle kindlasti. Ja palju sa seda sula ikka kaasa võtad, kunagi ei tea palju vaja on, vahest tuled koju tagasi kõik on alles. Puudu jääb siis on jama, hakka välja võtma, õnneks sampos saan 3 korda tasuta võtta eu piires, muidu...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 19.03.2013 21:41:55 vasta tsitaadiga

Pole see sula väljav6tmine väljamaal midagi nii kallis kui siin kardetakse...
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 20.03.2013 12:01:55 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Pole see sula väljav6tmine väljamaal midagi nii kallis kui siin kardetakse...


no näiteks 1000€ pealt 25-30€ maksta on ikka suhteliselt kallis.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 20.03.2013 12:04:20 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
Pole see sula väljav6tmine väljamaal midagi nii kallis kui siin kardetakse...


no näiteks 1000€ pealt 25-30€ maksta on ikka suhteliselt kallis.


ja käia see 1000 eurot taskus ringi on odav lõbu... heal juhul jääd kõigest kuskil agulis ilma.

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 20.03.2013 12:19:07 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
SurfData kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
Pole see sula väljav6tmine väljamaal midagi nii kallis kui siin kardetakse...


no näiteks 1000€ pealt 25-30€ maksta on ikka suhteliselt kallis.


ja käia see 1000 eurot taskus ringi on odav lõbu... heal juhul jääd kõigest kuskil agulis ilma.


reisil olles on mul raha alati olnud eri kohtades ja kõik mitte alati endaga kaasas (on olemas kotid, pakihoiud, hotellid jne). Miks ma peaksin 1000€ taskus agulisse minema? See et 1000€ sula igaks juhuks reisile kaasa võtad ei tähenda et seda pead kogu aeg taskus hoidma. Teinekord ei kulu seda üldse, vahest on väga vaja. Saksamaal paaaaalju aastaid tagasi näiteks ei saanud isegi bussijaamas kaardiga maksta (ei tea kas nüüd on asi paranenud) ja seal pidin 60-80€ sulas maksma bussipileti eest.

Sellega on täpselt nagu telefonil olev GPS. Seda pole alati vaja...aga kui on vaja, siis on väga hea kui olemas on.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 20.03.2013 16:05:19 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
Pole see sula väljav6tmine väljamaal midagi nii kallis kui siin kardetakse...


no näiteks 1000€ pealt 25-30€ maksta on ikka suhteliselt kallis.


Eurotsoonis (kus kehtib euro rahana) on LHV kaardiga garanteeritult 1€ väljavõtmine (nagu ka Eestis).

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 20.03.2013 16:09:24 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
SurfData kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
Pole see sula väljav6tmine väljamaal midagi nii kallis kui siin kardetakse...


no näiteks 1000€ pealt 25-30€ maksta on ikka suhteliselt kallis.


Eurotsoonis (kus kehtib euro rahana) on LHV kaardiga garanteeritult 1€ väljavõtmine (nagu ka Eestis).


LHV kaart on jah uuem asi (paar aastat tagasi seda veel polnud). Ise kasutan LHV-d arvete maksmiseks ja pole veel kaarti teinud, aga kunagi võib isegi ka selle peale mõelda icon_wink.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aldios
HV kasutaja
aldios

liitunud: 25.03.2009




sõnum 20.03.2013 19:29:58 vasta tsitaadiga

LHV kaart jah mõistlik kuigi mul ta soomes hotellis ei läinud krediitkaardina läbi ja sularaha väljavõtt ka ettevõtte kaardiga 1€ per kord.
_________________
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Swedbanki töös esineb taas häireid mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.