Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
a22t
HV veteran
a22t

liitunud: 20.03.2004




sõnum 12.03.2023 23:15:09 vasta tsitaadiga

Millegipärast olid seadmed wifi6 võrgust välja kolinud, ise ei kontrollinud ka. Jätkuvalt kenasti 230-270 alla üle wifi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 13.03.2023 00:22:46 vasta tsitaadiga

a22t kirjutas:
Millegipärast olid seadmed wifi6 võrgust välja kolinud, ise ei kontrollinud ka. Jätkuvalt kenasti 230-270 alla üle wifi.


Wifi6? Eee, sellist tuge SL ei oma minuteada.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.03.2023 02:12:39 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Siin on tehtud põhjalik lahkamine talle, lisatud skeemid ja pinoutid:

https://olegkutkov.me/2022/03/07/reverse-engineering-of-the-starlink-ethernet-adapter/


thumbs_up.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a22t
HV veteran
a22t

liitunud: 20.03.2004




sõnum 13.03.2023 12:04:02 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
a22t kirjutas:
Millegipärast olid seadmed wifi6 võrgust välja kolinud, ise ei kontrollinud ka. Jätkuvalt kenasti 230-270 alla üle wifi.


Wifi6? Eee, sellist tuge SL ei oma minuteada.


Starlinki enda junni ei kasuta wifi jaoks, ei soovita kellelegi seda jama. Levi olematu ja kiirused olematud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 13.03.2023 15:16:02 vasta tsitaadiga

Mul ei jäänud muud üle, kui tegin uue ticketi selle kohta, et ei saa vana ticketit avada ega sellele vastata, nagu seal viimases teates paluti. icon_lol.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 13.03.2023 19:46:55 vasta tsitaadiga

a22t kirjutas:
mega kirjutas:
a22t kirjutas:
Millegipärast olid seadmed wifi6 võrgust välja kolinud, ise ei kontrollinud ka. Jätkuvalt kenasti 230-270 alla üle wifi.


Wifi6? Eee, sellist tuge SL ei oma minuteada.


Starlinki enda junni ei kasuta wifi jaoks, ei soovita kellelegi seda jama. Levi olematu ja kiirused olematud.


Mis ruuterit kasutad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 13.03.2023 22:41:41 vasta tsitaadiga

a22t kirjutas:
mega kirjutas:
a22t kirjutas:
Millegipärast olid seadmed wifi6 võrgust välja kolinud, ise ei kontrollinud ka. Jätkuvalt kenasti 230-270 alla üle wifi.


Wifi6? Eee, sellist tuge SL ei oma minuteada.


Starlinki enda junni ei kasuta wifi jaoks, ei soovita kellelegi seda jama. Levi olematu ja kiirused olematud.


Kusjuures ma siiski kasutan ja kui seade on 5 GHz võrgus, tuleb 200+ suht puusalt. Aga levi on tõesti kehvake.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a22t
HV veteran
a22t

liitunud: 20.03.2004




sõnum 13.03.2023 22:50:30 vasta tsitaadiga

Tauri. kirjutas:


Mis ruuterit kasutad?


Asus RT-AX55 ja väga rahul.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.04.2023 18:38:04 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
a22t kirjutas:
mega kirjutas:
a22t kirjutas:
Millegipärast olid seadmed wifi6 võrgust välja kolinud, ise ei kontrollinud ka. Jätkuvalt kenasti 230-270 alla üle wifi.


Wifi6? Eee, sellist tuge SL ei oma minuteada.


Starlinki enda junni ei kasuta wifi jaoks, ei soovita kellelegi seda jama. Levi olematu ja kiirused olematud.


Kusjuures ma siiski kasutan ja kui seade on 5 GHz võrgus, tuleb 200+ suht puusalt. Aga levi on tõesti kehvake.


Starlinki interneti kiirusele ta küll mingiks takistuseks ei ole tõepoolest. Ja vähemalt äpi kiirusetest näitab wifi kiiruseks telefoni ja ruuteri vahel >500Mbit/s kiiruseid, mida kohtvõrgus saaks kasutada (kui mul etherneti adapterist üle 30Mbit/s läbi käiks praegu icon_lol.gif )

_______________________

Väike areng Starlinki ethernetiühenduse parandamisel:

Laupäeval sain vastuse ticketile, kus küsisin, kuidas ma suletud ticketile vastama peaksin, kui vastamise/ticketi uuesti avamise nuppu näha ei ole.
Vastuseks sain, et tuleb ticketile vastata. Geniaalne, eks. icon_lol.gif Vist ei juhtunud kõige teravama pliiatsi peale.

Mul oli täpselt kirjeldatud, et vastata ei ole võimalik, lisatud screenshot, millel nupud puuduvad. Õnneks selle ticketi puhul oli re-open nupp olemas ja sain vastata - tegin enne veel screenshoti ja saatsin võrdluseks, kuidas selline ticket välja näeb, millele saab vastata. doh.gif
Aga tundub et see vana ticket ongi kinni pandud sedasi, et vastata võimalik ei ole, kuigi viimases teates on palutud ticket uuesti avada, kui uus Etherneti adapter ei lahenda probleemi või on mingeid küsimusi.

Seega vana ticketiga jauramise asemel lihtsalt jätkasin selle uue ticketiga ja kirjeldasin põhjust, miks ma seda vana ticketit üldse avada tahtsin - et uuest adapterist oli just niipalju abi, et ühendus enam ei katke iga minuti tagant ja paketikadu on 10% asemel 2%, nii et sisuliselt ei ole seda märgata. Aga põhiprobleem, et ühendus on gigabiti asemel 100Mbit/s, millest reaalselt läbi käib vahelduva eduga 15-30Mbit/s, ei ole kuhugi kadunud. Et Wifi kiirus samal ajal on korras, siis järelikult Etherneti link ruuteri ja Dishy vahel töötab normaalselt ja ei tööta ruuteri-sisene teine port, mille otsa on see adapteritilbendis poogitud.
Screenshotid ja debug data sai ka lisatud.

Pühapäeval sain vastuseks, et saadavad uue ruuteri ja lisaks veel ruuteri ja Dishy vahelise kaabli ka.
Praegu liigub DHL-iga siiapoole igatahes.

Ja see viimane ticket nüüd ei ole vähemalt permanentselt suletud, uuesti avamise nupp on alles.
______________________
parandus:

Ruuter pole veel siiani postitatudki - on Starlinki poes "tellitud" staatuses ja postitamata. See pakk mis kohale tuli, oli ainult uus kaabel, mida mul tegelikult vaja ei ole vähemalt praegu.
Hea kui ta varuks on, aga seal pole praegu probleem ja selle vahetamisest poleks mingit tolku.

______________________
10.04.2023

Sain lõpuks uue ruuteri ka kätte. Posti pandi reedel, 8. apr - vähemalt siis tuli DHL-i teade. Starlink ise teatas postitamisest laupäeval. Tundub et neil oli mingi ruuterite tarnetõrge vist, et nii kaua ootama pidi seda.

Ühendasin vana ruuteri lahti ja uue külge - üllatus! Ikka "slow ethernet" ja läpakas näitab samuti, pärast väga vaevalist ühenduse kättesaamist 100Mbit/s linki.

Õnneks ilus ilm, viskasin redeli katusele ja uue kaabli dishy külge, maas teise otsa uude etherneti adapterisse ja selle otsa uude ruuterisse. Kui nüüd debug data lehekülge vaatasin äpis, oli kõik roheline.
Läpakas näitas ka 1GBit/s linki ja speedtesti äpp näitas kiiruseid 250-270Mbit/s DL ja ~15Mbit/s UL.

Seega kas vana kaabli pistikute või kaabli enda viga. Ja debug data selle kohta mitte midagi ei näidanud! Dishy ja ruuteri vaheline ühendus oli selle järgi korras ja kiire, wifi ju ka oli kiire?! Mida peeru?

Nüüd üritasin vana kaabli pistikute klemme ka puhastada P500 vesiliivapaberiga - USB-C ja micro-USB puhul on sellest abi olnud. Ja lasin uuesti MOTIP electro protect-i peale enne tagasiühendamist. Abi ei midagi.
Seega tundub, et vana kaabel ise on vigane kusagilt. Väntsuda ta eriti pole minu meelest saanud, kinnitustross on pingul, kaabel piisavalt lõdval ja otstes piisavalt pikalt paindele ruumi jäetud.
Mõtlen, et asendan kiulise CAT5E FTP-ga (mida mul on praegu vedelemas piisavalt), mille otstesse panen RJ45 varjega pistikud. Vanalt kaablilt lõikan otstest need Starlinki pistikutega jupid ja otsastan samuti RJ45 varjestatud pistikutega. Omavahel kokku ühendamiseks on mul varjega RJ45 jätkupesad juba varutud. Juurde on vaja õuepoole niiskuskindel karp panna, kuhu sisse see jätk siis jääb.
Ja kui vana kaabli otsast lõigatud juppidega tööle ei hakka, siis lõikan uue otsast.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 12.04.2023 17:18:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.04.2023 14:55:39 vasta tsitaadiga

Kiirustega veel kellelgi jama on täna?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 11.04.2023 19:51:18 vasta tsitaadiga

Ennelõunat venis tõesti. Hetkel on korras. Õigemini upload on veidrat kõrge 33 - 60 Mbps. Alla 200 - 260 Mbps.
Manus


_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.04.2023 21:02:42 vasta tsitaadiga

Mul veits pikemalt, kui aint ennelõunat.. avasin tiketi supporti, 4minutiga vastus, et näevad "poor ethernet connectionit" ja panid uue kaabli ja ruuteri tulema thumbs_up.gif Kiirus jääb kuskil 16Mbps kanti..
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 12.04.2023 17:26:53 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
"poor ethernet connectionit" ja panid uue kaabli ja ruuteri tulema thumbs_up.gif Kiirus jääb kuskil 16Mbps kanti..

Siis sul nähtavasti sama asi, millega mina jännanud olen teist kuud juba.
Kõigil teistel paistab support asjalikum ja kiirem olevat, kui need tropid kelle otsa mina olen sattunud. icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2023 09:02:36 vasta tsitaadiga

Ma vaatan, et Starlink on oma kiiruseid kõvasti parandanud, kui enne jooksis 100-200 Mbit vahel, siis nüüd püsib 200-300 Mbit vahemikus. Igati tervitatav nähtus.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2023 19:50:23 vasta tsitaadiga

Keegi seda "Roam" paketti ka Eestis proovinud, kuidas autos liikumise ajal kiirused ja latentsus?
Kui kaugele rannast paadis töötab?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.11.2023 23:04:20 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Ma vaatan, et Starlink on oma kiiruseid kõvasti parandanud, kui enne jooksis 100-200 Mbit vahel, siis nüüd püsib 200-300 Mbit vahemikus. Igati tervitatav nähtus.
Siin on pigem aeglasemaks jäänud. Õhtusel ajal nagu praegu pigem 160-190 vahel ja mõnikord vähemgi. Alla 130 pole küll veel juhtunud nägema.
Vist on siin kohalikus cell'is rohkem Starlinke üles pandud kui mul ainsana, cell'i kogukiirus jaguneb mitmepeale ära. Kuigi satelliite polaarorbiiditidel võrreldes aastataguse olukorraga on nüüd kogu aeg näha, nii et tegelikult summaarne kiirus peaks parem olema küll.

Pole imestada ka, see siinkandis suurele osale inimestele pidevat võimlemist vajava moblaneti ainus alternatiiv.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 06.11.2023 13:31:20 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
Keegi seda "Roam" paketti ka Eestis proovinud, kuidas autos liikumise ajal kiirused ja latentsus?
Kui kaugele rannast paadis töötab?


Ma olen Roaminud ilma paketita icon_smile.gif. Muidugi mitte päris üle Eesti, aga 50 km raadiuses pole probleemi tekkinud ja pole ka kiirusel vahet olnud. Latentsust pole mõõtnud, aga tuntavat erinevust pole märganud. Aga ega ma ei mängi ka...

_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2023 10:32:58 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
tshw900 kirjutas:
Keegi seda "Roam" paketti ka Eestis proovinud, kuidas autos liikumise ajal kiirused ja latentsus?
Kui kaugele rannast paadis töötab?


Ma olen Roaminud ilma paketita icon_smile.gif. Muidugi mitte päris üle Eesti, aga 50 km raadiuses pole probleemi tekkinud ja pole ka kiirusel vahet olnud. Latentsust pole mõõtnud, aga tuntavat erinevust pole märganud. Aga ega ma ei mängi ka...


Päris huvitav tähelepanek.
Kas keegi on proovinud, kui kaugele kannatab minna "Roam" paketita ja veel ühendust saada talutavalt?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 09.11.2023 13:24:55 vasta tsitaadiga

Ma arvan et talutav ühendus ei sõltu kaugusest, vaid siis kui cell'i piir ületatakse, on kriips peal ja veateade ees.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2023 14:34:30 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma arvan et talutav ühendus ei sõltu kaugusest, vaid siis kui cell'i piir ületatakse, on kriips peal ja veateade ees.


Kõlab loogiliselt, aga sõnastame siis küsimuse ümber - kui suur see 1 cell on?
Kiire google ei andnud vastust Eesti ala kohta vastust, et kuidas paikneb.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2023 15:17:28 vasta tsitaadiga

Suure tõenäosusega saavad nad seda konfida st. täna võib olla 100km ja homme 20km kui kasutajaid juurde tuleb.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 09.11.2023 17:32:58 vasta tsitaadiga

Siin arutatakse seda, küll USA pinnal: https://www.reddit.com/r/Starlink/comments/l9vej8/cell_size/?onetap_auto=true
Siit tuleb numbreid 7-st kuni 15 miilini. Aga eesti pinnal ei tundu nii väike olevat. Minu kogemusel.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.11.2023 11:59:15 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma arvan et talutav ühendus ei sõltu kaugusest, vaid siis kui cell'i piir ületatakse, on kriips peal ja veateade ees.

Looduses ei ole need piirid kunagi järsud, signaal pidi lihtsalt kehvaks muutuma ja seetõttu kiirus ka, kui satelliidid sulle määratud kiirt sinu vanasse cell'i suunavad ja sina asud naaber-cell'is. Mida kaugemale üle "oma" cell'i piiri, seda kehvemaks, kuni lõpuks ühendust ei saagi.

Samas saab iseteenindusest endale uued koordinaadid sisestada. Pidavat tunni jooksul kinnitatama, kui uus asukoht asub teeninduspiirkonnas ja seal on veel vabu kohti. Aga millal info satelliitideni jõuab, ei oska öelda. Arvatavasti ei võta palju aega.
Juhul kui asukohavahetus on ajutine, siis riskid sellega, et tagasi tulles ei pruugi algses asukohas enam vabu kohti olla, kui kliente on palju. Eestis ehk pole veel nii hull.

Cellide suurusest peaks ehk saama ülevaate Starlinki levikaardilt www.starlink.com/map
Praegu tundub olevat üks cell veidi väiksem kui Muhu saar ja suurem kui Vormsi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 10.11.2023 13:39:26 vasta tsitaadiga

Võibolla, kuid ma siinkohal ei taba kuidas nad seda cell'i nii teenindavad, sest minu meelest ei ole neil ju sateliit geostatsionaarne, nad liiguvad, neid on palju ja seetõttu mingi siiski suht kindla ruudu mahategemine on nagu küsitav. Geostatsionaari kiirt saab küll kenasti paigal hoida, kuigi ka need satid tilbendavad seal tegelikult ise mingis 100x100x100km kuubis. Aga on kuidas on, kasutaja vaates see ei ole nii tähts tegelikult (ta ei saa seda muuta).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2023 13:55:52 vasta tsitaadiga

Narvas siis ei tööta?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.