Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 166, 167, 168  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2013 12:22:37 vasta tsitaadiga

See ei anna ka mingit kindlust, kui ikka raudpolt vaja fookus paika saada siis alustuseks kaamera paika, siis live viewga sõidad vajalikku osa suurendama, siis dof preview sest ka ava muutumisel võib fookustasapind muutuda ja siis manuaalselt paika keerata.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 04.07.2013 13:11:27 vasta tsitaadiga

Single point AF area mode valimine on vajalik sellepärast, et vaikimisi on D3200 automaatse valiku peal, kus kaamera ise otsustab, kas ja kuhu ta teravustab. Enamasti siiski tahaks fotograaf seda, et kaamera teravustaks tema soovitud kohta, mitte huupi.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 04.07.2013 17:00:19 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Single point AF area mode valimine on vajalik sellepärast, et vaikimisi on D3200 automaatse valiku peal, kus kaamera ise otsustab, kas ja kuhu ta teravustab. Enamasti siiski tahaks fotograaf seda, et kaamera teravustaks tema soovitud kohta, mitte huupi.

Just täpselt. Mul oli ta enne keskpunktis, siis panin eile automaatse (dünaamiline vms.) ja täna panin single pointi peale tagasi. Polnud vahet. Täna päeval proovisin uuesti ja ilmselt mõjus päikesepaisteline ilm, sest AF toimis täitsa kenasti ja pilt on nüüd ka sama terav nagu käsitsi LV abil paika timmides. Hämaravõitu keskkonnas ei taha AF hästi toimida, aga siiski NII hämar ka polnud. Toas on ka päevasel ajal probleeme raamaturiiulile fokusseerimisega. 70-200 f2.8 aga toimib AF poolest nagu kellavärk, sellega pole ühtegi probleemi olnud isegi minusugusel algajal, üli-üli-hea toru on, pildi teravus ja kontrast on lausa jahmatavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 04.07.2013 17:20:10 vasta tsitaadiga

Eks kõik vesistavad ja tahaks 70-200 f2.8 toru omada.
Tee konkreetne test. Äkki paneb autofookus alati sama suuruse jagu mõõda ja lähene natuke analüütilisemalt.

- Võta näiteks see pilt: http://www.photo.net/learn/focustest/scale45.jpg ja prindi välja või võta joonlaud.
- pane kaamera fokusseerima keskmise punkti alusel
- pane prinditud leht või joonlaud enda kaamera ette 45° nurga alla ja fokusseeri konkreetset sihtmärki.


Tulemus peaks olema midagi sellist


Tee võimalikult suure avaga, et võimendada tulemust ning näed ära, kas:
- fokusseerib ette
- fokusseerib taha
- ei fokusseeri kuskile teravalt
- fokusseerib täpselt keskele
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 05.07.2013 20:38:23 vasta tsitaadiga

Nagu ma oletasingi, et D800 muudab asja. Selle küljes töötab 14-24 f2.8 ülihästi. Autofookus toimib nagu peab, pilt on superterav ja selge. icon_smile.gif Seega minu esialgne mure oli D3200 põhjustatud. Eelnenud muret ebapädevuse alla ka ei tahaks arvata, sest hoopis D800 ajab hetkel kohati kukalt kratsima. icon_lol.gif Kuid pildid saan siiski tehtud ja kõnealune toru töötab sellega nagu peab, mitte nagu D3200 peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 05.07.2013 22:01:49 vasta tsitaadiga

poroloon kirjutas:
Ma pole veel piisavalt "advanced", et raha küsida. icon_biggrin.gif Alles eelmisel sügisel alustasin fotograafiaga. Mõnede arvates on mul põhitõed ebaselged, aga me kõik olime kunagi algajad.
Kavatsen ennast arendada professionaalsele tasemele, sellepärast ka hüppasin kohe parima profi-tehnika peale algaja tehnika pealt. (Ei vaja D4, sest ei kavatse sporti ega actionit pildistada (kiire sarivõte) ja mõnes muus osas on tiba kehvem kui D800 ja palju kallim.)

Pildistasin siis uuesti selle 14-24mm "lambipirniga" puid, tulemus on juba päris hea, seega kaldun ikkagi arvama, et ma lihtsalt pole selle toruga harjunud, mitte et toru ise praak oleks.
http://www.self-help-vault.com/_DSC0526_DxO.jpg
Käe pealt tehtud, käsitsi fookus sihitud raagus puu peale, RAW converditud JPG-ks arvutis, mitte fotoka sees. Ma ei teagi, miks sellel üldse autofookus peal on, sest see ei fokusseeri isegi siis, kui kontrastsete kontuuridega aladele suunata (või teen ma midagi valesti). See pilt pole ka ilmselt parim võimalik, mida see obje suudab.


Näidispildid, mis D3200 ja 14-24'ga tehtud, on minu silmis olusid arvestades väga hea näide sellest, mida see objektiiv suudab. Joonis on super ju, kui 100% suurusega pilte piiluda, pildistamise valgustingimusi arvestada ja siis norimiseks põhjust otsida.

Soovitan soojalt, pane end mõnele fotokursusele kirja.
Tehnika on olemas, nüüd vaid oskuseid vaja. Kursusel omandad asjad kiiremini, kui omal käel plõksides. Põhitõed on siiski väga olulised.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 07.07.2013 11:47:47 vasta tsitaadiga

Lambikas pilt D800-ga (14-24mm @14mm) ja pilt sai tehtud reedel kerges õhtuhämaruses käe pealt, RAW -> JPG convert tehtud arvutis täna hommikul. Õnneks polnud mu toru "praak". icon_biggrin.gif
http://www.self-help-vault.com/DSC0032.jpg
Keskel on üliterav, servad vajuvad häguseks, kuid ülilainurk kipubki seda tegema, pean veel proovima väiksema avaga, see peaks serva teravust lisama. Kuigi ava polnud siingi eriti suur -- f6.3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2013 15:13:05 vasta tsitaadiga

poroloon kirjutas:
Lambikas pilt D800-ga (14-24mm @14mm) ja pilt sai tehtud reedel kerges õhtuhämaruses käe pealt, RAW -> JPG convert tehtud arvutis täna hommikul. Õnneks polnud mu toru "praak". icon_biggrin.gif
http://www.self-help-vault.com/DSC0032.jpg
Keskel on üliterav, servad vajuvad häguseks, kuid ülilainurk kipubki seda tegema, pean veel proovima väiksema avaga, see peaks serva teravust lisama. Kuigi ava polnud siingi eriti suur -- f6.3

Millised servad? Sul on EXIF järgi teravustamispunkt 1.3 meetri peal, 14mm FX kere ees peaks teravussügavuseks andma 0,58m - lõpmatus. Need vasakul servas olevad lehed on tõenäoliselt eespool seda 0,58 meetrit. Ja lõpmatuse suunas teravus teatud ulatuses siiski langeb. Ehk see ülal paremal olev lehestik peabki nii olema. Objektiivi võimekust sellise stseeniga ja käest lastud 1/80 säriajaga küll testida ei saa. Isegi seda, kuhu teravustasid, pole sa avaldanud.

Aga auto ISO, auto WB, center-weighted metering ja veebi läinud fail AdobeRGB profiiliga - need on küll seaded, mille kasutamise põhjendatus tuleks väga hoolikalt läbi mõelda. Kõik need, välja arvatud ehk auto ISO, on minu arvates põhjendamatud. Ja auto ISO ka alles siis kui suudad valguse mõõtmisest sisuliselt aru saada ning oled võimeline kolmanda muutuja (ava, katikukiirus ja ISO) lisandumist kontrollima.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 07.07.2013 16:01:01 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
poroloon kirjutas:
Lambikas pilt D800-ga (14-24mm @14mm) ja pilt sai tehtud reedel kerges õhtuhämaruses käe pealt, RAW -> JPG convert tehtud arvutis täna hommikul. Õnneks polnud mu toru "praak". icon_biggrin.gif
http://www.self-help-vault.com/DSC0032.jpg
Keskel on üliterav, servad vajuvad häguseks, kuid ülilainurk kipubki seda tegema, pean veel proovima väiksema avaga, see peaks serva teravust lisama. Kuigi ava polnud siingi eriti suur -- f6.3

Millised servad? Sul on EXIF järgi teravustamispunkt 1.3 meetri peal, 14mm FX kere ees peaks teravussügavuseks andma 0,58m - lõpmatus. Need vasakul servas olevad lehed on tõenäoliselt eespool seda 0,58 meetrit. Ja lõpmatuse suunas teravus teatud ulatuses siiski langeb. Ehk see ülal paremal olev lehestik peabki nii olema. Objektiivi võimekust sellise stseeniga ja käest lastud 1/80 säriajaga küll testida ei saa. Isegi seda, kuhu teravustasid, pole sa avaldanud.

Aga auto ISO, auto WB, center-weighted metering ja veebi läinud fail AdobeRGB profiiliga - need on küll seaded, mille kasutamise põhjendatus tuleks väga hoolikalt läbi mõelda. Kõik need, välja arvatud ehk auto ISO, on minu arvates põhjendamatud. Ja auto ISO ka alles siis kui suudad valguse mõõtmisest sisuliselt aru saada ja oled võimeline kolmanda muutuja (ava, katikukiirus ja ISO) lisandumist kontrollima.

Servad.. no nurgad siis, eriti ülal paremal ja natuke ka alumised. Ülal vasakul olid oksad umbes poole meetri kaugusel.
1.3m tundub mulle imelik, sest teravustasin selle betoonist "augu" tagumise serva peale (kus need suured taimelehed algavad), ja see oli minust vähemalt 2-2.5m eemal. AdobeRGB olen nüüd juba lülitanud sRGB peale, auto ISO ei ole kasutanud kunagi, aga kasutan automaatset säriaega ja automatset WB. Ava sätin hetkel ka käsitsi. 1/80 säriaeg oli hämaruse tõttu. Jõuan veel harjutada ja õppida, see oli alles 1. päev (pool päeva) D800-ga. icon_smile.gif
Põhiline, et selle objektiivi teravuse+autofookuse mure on lahendatud, ülejäänud on järelikult minu enda teha, et saaks hea tulemuse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 08.07.2013 10:14:31 vasta tsitaadiga

14-24 on siiski ülilainurk ja selle teravustamisrõngal on lõpmatuse märgist eelmisena maha märgitud 1 m teravustamiskaugus. See objektiiv ei raporteerigi paarist meetrist pikemaid kaugusi õigesti.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kermit
HV vaatleja
Kermit

liitunud: 09.08.2011




sõnum 14.07.2013 12:13:39 vasta tsitaadiga

Vabandust, kui on kusagil täpsem koht, kuhu küsimus suunata, kuid see siin tundus olema parim variant.
Mulle pakub huvi, milliste võtetega on saavutatud fotodel teatud efektilaased valguslahendused. Toon välja mõned näited.















jne...

Ilmselt on neil suur roll ka piltide järeltöötluse osas, kuid millised oleks mingid märksõnad, mis aitaks mingist otsast algust teha?

_________________
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 14.07.2013 12:31:31 vasta tsitaadiga

Kermit, valgust saab väga mitut pidi suunata. Otse näkku, modelli selja tagant, ühe või teise külje pealt. Valgus võib tulla otse ja teravalt või läbi mingi hajutaja. Valgus võib olla kollasem või sinisem või muud värvi. Valgust võib lasta kauem ja säriaega samal ajal samuti pikendada. Või siis võib kõiki tehnikaid läbisegi kasutada.

Kiirelt pilte vaadates ütleks, et midagi väga keerulist silma ei hakkagi, valgust tuleb lihtsalt natuke juhtida icon_smile.gif. Mõne pildi puhul on tunne, et äkki ongi tavaline valgus, mis sel hetkel näiteks tänaval oli. Kuigi pole võimatu, et kaadrist väljapool on kaks assistenti ja 4 erinevat valgustit.

Igasugused stuudiofoto koolitused räägivad juba täpsemalt, näiteks: http://www.eestifoto.ee/kool/index.php/article/stuudiofoto . Või siis on raamatud stiilis:

http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/500-valgustamise-n%C3%B5uannet-ja-t%C3%B6%C3%B6v%C3%B5tet/46362
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/light-shoot-50-fashion-photos/647562
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 14.07.2013 12:45:41 vasta tsitaadiga

Kermit, oletan julgelt.

Kõik on pildistatud väga valge 50mm või 35mm objektiiviga täiskaaderkaamera ees, seetõttu ei ole säri väga pikk, mis vajaks karja assistentide abi. Ehk 1 abiline hajutit hoidmas või statiivid abilise asemel.
iga pildi järeltöötlus.

1) hajuti ( http://35mm.ee/et/reflektorid/833-phottix-volditav-valge-hajuti-150-x-200cm.html ) fotograafi juures vasakul, pikem säri.
2) hajutatud välk modellist paremal, piisavalt kõrge ISO, et lumehelbed peale jääksid.
3) hajuti modellist kõrgemalt modellile valgust tagasi peegeldamas, järeltöötluses tugev varjude eemaldamine kontastide ühtlustamine.
4) ehk ainult photoshopis varjud ja kontast
5) valgus ainult läbi ruloo paremalt
6) HDR
7) värvitöötlus

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 27.07.2013 20:23:34 vasta tsitaadiga

Rääkige parem, kas olete kunagi fotosid seinale ostnud. Suuremat väljatrükki tellinud, või poest ostnud raamitud foto.

Kui suure? Miks?

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 27.07.2013 20:27:01 vasta tsitaadiga

MelesMeles, olen, üks läks müügiks ja oli põhimõtteliselt A1 formaati, mis hiljem meelejärgi ka ära raamiti.
Teine oli 120 x 40 panoraam kapale, läks kingiks.

Mõlemaga jäin ülimalt rahule ja kindlasti lasen teha veel suuri printe kui vaba raha leidub, tahaks endale ka ühte seinale.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 27.07.2013 20:28:42 vasta tsitaadiga

Ollaz, aitäh vastamise eest. Palun veel kogemusi.

Mul endal on seinal 3x 40x60 lõuendid. Soovin küsimisega aru saada, kas mõni suurema väljatrüki suurus on populaarsem, kui teised.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viperman
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2007




sõnum 28.07.2013 00:24:20 vasta tsitaadiga

MelesMeles, endal ka 40x60 5tk (fotokapa) seintel.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 28.07.2013 01:40:44 vasta tsitaadiga

Ahja, 2x A3 formaadis pilte on ka, ma ei tea, kas need kvalifitseeruvad suureks või ei. Üks läks jällegi kingiks ja teine on seinal.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 28.07.2013 22:52:42 vasta tsitaadiga

Kui tahta A1 - A0 suuruses teravat pilti,ma mõtlen tõesti korralikku,milline fotoaparaat seda võimaldab? Vanasti oleks olnud plaat või laifilm fotikas.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 28.07.2013 23:12:29 vasta tsitaadiga


Ülemised väärtused on tollides, ehk korruta 2.54-ga läbi, et sentimeetrites saada. Ehk siis kui tahta väga head ppi-d A0 puhul, siis sul on vaja ikkagi plaatkaamerate poole vaadata.

_________________
Rabrat
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 29.07.2013 00:13:37 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Kui tahta A1 - A0 suuruses teravat pilti,ma mõtlen tõesti korralikku,milline fotoaparaat seda võimaldab? Vanasti oleks olnud plaat või laifilm fotikas.
Mis on terav, mis on korralik? Liiga subjektiivsed väljendid. Toomas Hendrik Ilvese paraadfotod tehti mu mäletamist mööda 12 megapikslise poolkaadriga (Nikon D300) ja keegi ei kurda. Kõik oleneb sellest kui lähedalt plaanid vaadata ning millist teravust taga ajad.

Kui mööda linna ringi kõndida siis näeb väga suuri fotosid. Kas tõepoolest tänapäeval kõik need on filmile või suureformaadiliste kaameratega üles võetud? Julgen kahelda.

Kogemusi praktikult: http://www.minuprint.com/kasulikku-lugemist/kui-suur-peab-pildifail-olema
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 29.07.2013 00:15:22 vasta tsitaadiga

Mis eeskirjad olidki avalikus kohas pildistamisel? Kui ma soovin avalikus kohas tehtud fotot müüa, siis kelle luba mul olema peaks?
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 29.07.2013 00:33:54 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7606702&highlight=#7606702
Mario. kirjutas:
Dokument.

Kuna meil puudub konkreetne teema fotograafia eetilis-õiguslikust poolest, siis antud juhend on hea võimalus oma arvamuse avaldamiseks.





tsitaat:
IKS § 11 lg 8: “Kui seadus ei sätesta teisiti, asendab avalikus kohas toimuva heli- või pildimaterjalina jäädvustamise puhul avalikustamise eesmärgil andmesubjekti nõusolekut tema teavitamine sellises vormis, mis võimaldab tal heli- või pildimaterjali jäädvustamise faktist aru saada ja enda jäädvustamist soovi korral vältida. Teavitamiskohustus ei kehti avalike ürituste puhul, mille avalikustamise eesmärgil jäädvustamist võib mõistlikult eeldada.“.

Teisisõnu tähendab see seda, et avalikus kohas võib avalikustamise eesmärgil ilma inimestelt nõusolekut küsimata filmida, kui vaatevälja jäävaid inimesi teavitatakse sellises vormis, mis võimaldab neil jäädvustamise faktist aru saada ja seda soovi korral vältida.





tsitaat:
Teatud juhtudel ei ole inimesel reaalselt võimalik salvestisele jäämist vältida:

Inimene, kes läheb kokkulepitud kuupäeval ja kellaajal asutusse või arsti vastuvõtule ja peab ootama konkreetses kohas, ei saa sealt lahkuda, et mitte kaamera ette jääda.

Salvestisele jäämise vältimise võimaldamisest ei saa rääkida ka olukorras, kus salvestamine toimub ühistranspordi sõidukis ja ainus võimalus on sõidukilt maha minna.

Salvestisele jäämist ei saa vältida ka inimene, kes on abitus seisundis või väga purjus.

Avalikus kohas salvestisele jäämise vältimine ei pruugi olla võimalik ka ametnikul, kes täidab avalikus kohas oma ametiülesannet. Näiteks politseinik ei saa jätta katki peatatud sõiduki kontrollimist.

Neil kirjeldatud juhtudel, mil inimesel ei ole võimalik kaamera ette jäämist vältida, võib inimest avalikus kohas avalikustamise eesmärgil filmida a) kui ta ise selleks nõusoleku annab või b) selliselt, et isik ei ole tuvastatav. See ei puuduta muudel seadusest tulenevatel alustel filmimist (nt filmimine avalikul üritusel või IKS § 11 lg 2 alusel, IKS § 14 lg 3 alusel turvakaamerate kasutamine).

Sõitvate autode filmimisel ei ole autol vaatevälja jäämise vältimine võimalik. Seetõttu tuleks autode puhul tagada, et salvestiselt ei nähtuks liiga lähedalt autos istuvad inimesed. Ainuüksi auto välimuse ja numbrimärgi järgi teavad paljud inimesed auto omanikku (eeskätt auto omaniku lähedased, sõbrad ja töökaaslased). Kuid pelgalt auto välimuse ja numbrimärgi järgi ei ole võimalik teha ühest järeldust selle kohta, kes autoga parasjagu sõitis, sest ühe autoga võib sõita mitu inimest. Nii ei peaks auto kujutist, millelt inimesi ei nähtu, reeglina käsitlema isikuandmetena. Samas tasuks arvestada, et väga paljud inimesed tunnetavad autonumbri näitamist suure riivena, sest sõbrad ja tuttavad tunnevad saavad oletusi ikka teha. Seetõttu tuleks sõltuvalt salvestise olemusest vajadusel hägustada ka numbrimärgid.


Mis tingimused kehtivad foto müümisel kasu eesmärgil, seda ma paraku ei tea.

Samuti uuri ka autorikaitseseadust, sest näiteks arhitektuuriteosed on samuti kaitstud.
Seda tuleb tähele panna, et mis juhul mis avalikustamise ja kasu saamise tingimused seadusest tulenevalt kehtivad.


viimati muutis Mario. 29.07.2013 00:37:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 29.07.2013 00:36:26 vasta tsitaadiga

Üldisemate vaadetega hoonetest ja linnast ei ole siis selle järgi probleemi, nagu aru saan. Inimesed ei ole antud juhul fotolt tuntavad.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 29.07.2013 00:38:47 vasta tsitaadiga

Kindlasti mitte.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 166, 167, 168  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.