Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  juttu AA akudest ja laadijatest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 11:40:20 vasta tsitaadiga

Mille järgi aru saad, et täis laed ja mitte üle? Selliselt laetavate akude mahtuvus ei ole enam mitte see, mis peale kirjutatud.
Kui laadimise ajal laadimisvool väheneb, siis ei ole see püsiva vooluga laadimine! Selliselt ei tea keegi kaua reaalselt laadima peaks, kui pinget ei jälgi.

Tee eelnevalt nimetatud katsed ära ja siis räägime edasi, kellel tõed selged ja kellel mitte. Võrdluseks peab olema korralik laadija (mitte kõik "targad" laadijad ei tee seda mida neilt oodatakse).
Kommentaarid: 524 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 418
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 11:49:52 vasta tsitaadiga

Kui minu akud kestavad kauem, kui mobiili originaallaadijaga, siis järelikult teen ma õigesti.
Laadimisvool väheneb aku laetuse tõustes, kõigil laadijatel, et sa teaksid, mitte üks laadija ei hoia sul reeglina kogu aeg ühte sama voolu, aga see pole ka oluline.
Lisaks, tasub silmas pidada seda, kas tegemist on kvaliteetakuga, mis ka reaalselt on selle mahtuvusega, mis peale kirjutatud või mitte.
Minu laadimine on tagasihoidlik ning jätab eksimisruumi, nagu ütlesin laen akud täis ehk 95%, 100% ma ei üritagi, liiga riskantne.
Aga pole ka vaja, kui ma oma laadimisega saavutan parema mahtuvusega, kui kiirlaadimisega.

0,5 ampriga ei lae ma ühtegi mobiiliakut pikalt.
ma reeglina laen 20-100mA

Minu 12 tunnine laadimis viis toimibki, kuna akul on teatav kasutegur ja kuna vool ka väheneb.
Siis seetõttu ma saangi 1000mAh akut laadida 100m 12 tundi.

Muidugi ei ole mul nii täpset laadimise lõpetamist, nagu on seda originaallaadijal, aga mul ei ole ka vaja nii täpset ja sestap varuga teengi seda.

Olen akusid laadinud ka 24 tundi, sõltuvalt mahtuvusest 20-40mA vooluga näiteks ja nii on aku veidi veel kauem kestnud.

Mul on hetkel mitmed vanade mobiilide akud, mida ainult ise kannatabki laadida, kuna originaallaadijaga on mahtuvust vähe või ei lae üldse.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 11:49:59 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
Kui minu akud kestavad kauem, kui mobiili originaallaadijaga, siis järelikult teen ma õigesti.
Laadimisvool väheneb kõigil laadijatel, et sa teaksid, mitte üks laadija ei hoia sul reeglina kogu aeg ühte sama voolu, aga see pole ka oluline.
Loe eelnevalt postitatud lingil olev materjal läbi ja tee need katsed.

Oled sa mõnda asjalikku laadijat üldse näinud, kasvõi kaugelt?
Oled mõne akutootja poolt väljaantud aku andmelehte lugenud?

Unusta see Li aku 0,1A laadimisvooluga laadija külge natuke kauemaks ja saadki ühe katse tehtud.


viimati muutis virks 28.12.2013 11:53:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 524 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 418
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 11:58:52 vasta tsitaadiga

Ma eeldan, et Nokia tehaselaadija on korralik laadija, täpsemini Nokia telefon ise reguleerib laadimist.
Ja laadijate osas sa ajad pilli lõhki praegu.
Ma juba ütlesin midagi ja rohkem ma ei viitsi vaielda, kuna ilmselgelt, teemaga sa kursis ei ole.
originaallaadijad tõepoolest jälgivad pinget, kuigi mulle tundub, et nad vaatavad midagi veel.
ja tean, et osad uued akutrellid kohe kindlasti teevad ka laadimise ajal katseid akudega, mitte ei vaata ainult pinget.

Aga minu laadimise puhul ei ole vaja pinget sedasi jälgida, sest mina jälgin voolutugevust, sest ma arvutan ise välja, palju on vaja laadida, originaallaadijad seda ei oska, nad ei ole nii ehitatud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 12:13:36 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
Ma juba ütlesin midagi ja rohkem ma ei viitsi vaielda, kuna ilmselgelt, teemaga sa kursis ei ole.
originaallaadijad tõepoolest jälgivad pinget, kuigi mulle tundub, et nad vaatavad midagi veel.
ja tean, et osad uued akutrellid kohe kindlasti teevad ka laadimise ajal katseid akudega, mitte ei vaata ainult pinget.

Aga minu laadimise puhul ei ole vaja pinget sedasi jälgida, sest mina jälgin voolutugevust, sest ma arvutan ise välja, palju on vaja laadida, originaallaadijad seda ei oska, nad ei ole nii ehitatud.

Sulle tundub? Aga ei tea mida teevad või mismoodi teevad...
Mitte ühelegi küsimusele vastust ei ole saanud. Ainult ümmargune mull.


Laed püsiva vooluga (mis ei ole tegelikult isegi püsiv) akut, mille tegelikku mahtuvust sa ei tea!
Rohkem ei olegi vaja midagi öelda.
Kommentaarid: 524 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 418
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 12:23:08 vasta tsitaadiga

muutuv vool on ka püsiv, see ei katke.
ühesõnaga ma tean, mis ma teen ja akud kestavad, nii et järelikult teen õigesti, sina lihtsalt oled kinni mingites päheõpitud reeglites, millest sa ise ka aru ei saa.

Isegi, kui mul peaks ülelaadimine mõnikord harva juhtuma, siis väike laadimisvool leevendab selle mõjusid kõvasti.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 12:40:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

0,5 ampriga ei lae ma ühtegi mobiiliakut pikalt.
ma reeglina laen 20-100mA

Minu 12 tunnine laadimis viis toimibki, kuna akul on teatav kasutegur ja kuna vool ka väheneb.
Siis seetõttu ma saangi 1000mAh akut laadida 100m 12 tundi.

Sa moblat kasutad ka või ainult juhtme otsas istudki?
Pakun, et ei kasuta, sest 100mA laadides sul see aku tyhjeneb, kui telefoni näppida, 20mA ei tasu rääkima hakatagi.
Peab ikka palju vaba aega olema, et nii pikalt laadida.
Lihtsam on normaalselt laadida ja kui tõesti aku 3 aastaga õhtal, siis uus aku soetada.

Mul käib juhe mobla kyljes ca 10 korda päevas, olenemata laetuse astmest........ icon_biggrin.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 13:05:24 vasta tsitaadiga

ehh, ma võtan ikka aku küljest ära telefonil ja laen seda eraldi täiesti, telefon seisab sel ajal.
Ma igapäeva telefonil seda reeglina ei kasuta, aga peaks paar korda tegema, taastab natuke aku mahtuvust ja pikendab eluiga.
Aga ma teen seda oma mobiilikogul peamiselt, laen pikalt akusid.
Ka pildil, mida näitasin siin leht tagasi oli üks vana telefoni aku laadimas, minu kogust, nokia 3110 oma siis, Ni-Mh aku.
Seda ma tunnistan, et liitiumiga on tülikam, aga saab ka seda laadida nii, kuid Ni-Mh laadimine sedasi on lihtsam ja ohutum.

Üleüldse kiirlaadimine rikub akut.
Kui näiteks uut akut kohe hakata aeglase vooluga laadima, nii et 12 tundi võtab laadimine aega ja ainult nii seda laadida kogu aeg, siis aku eluiga pikeneb julgelt aasta.

Ja tahad näha, et sinu mobiiliaku kestaks minu käes kauem.
Mina panen oma mobiilile juhtme taha alles siis, kui aku on madal või kui on hädavajadus laadida poole pealt, aga seda on õnneks harva.
Mul teine aku ka olemas, kui vaja kiiresti.
Kahjuks, siis hakkab ka laadima, kui panen usb data juhtme külge, eelmine nokia ei hakanud, aga see hakkab.

Ka elektriautodega toodi probleem välja, et kui kasutada kogu aeg kiirlaadimist, siis aku ühel hetkel ei taha enam hästi toimida ja see juhtus üsna varkault.
Sestap soovitati ka elektriautol vahepeal pikka laadimist teha, nagu sa näiteks saad teha seda oma kodupistikust, tehasevariant täiesti.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 28.12.2013 13:57:05 vasta tsitaadiga

al101, tule uude sajandisse.
Meil on mobiilid, mida saab kasutada reaalselt mobiilina, mitte laadimisperverssuste jaoks. thumbs_up.gif
Puudub vajadus teise aku jaoks, sest laadida saab seda, mis telefoni sees on. thumbs_up.gif Kuna "kiirlaadimine" toimub mõne tunniga, pole vaja teist akut laadimislogistikaks.
Saab ka suvalisel ajahetkel laadida, muretsemata aastatepärast vähenevast aku mahtuvusest. thumbs_up.gif (li-ion akude mahtuvus väheneb aja jooksul sõltumata laadimistegevusest. Neil loeb tootmiskuupäev rohkem, kui perversne laadimine)
See, et aku mõne aasta pärast enam nii hästi ei pea, pole probleem, sest selleks ajaks on juba uus mobiil, millel on juba uus aku. thumbs_up.gif
Tead, et lähed tunni aja pärast pikemalt välja: lükkad laadima ja võtad suvalisel hetkel laadija tagant ära. thumbs_up.gif
Pole vahet, kas aku sai täis või jäi maksimumist natuke tühjemaks. Laadija ootab endiselt kapi peal ja vajadusel saab kasutada suvalist külapeal leitud laadijat.

Elu on täpselt nii keeruline, kui ise selle teed icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 14:03:01 vasta tsitaadiga

Ma polegi väitnud, et ei saa kasutada, aga korralike tsüklitega, kestab sul aku kauem päevi ja aku eluiga pikeneb ning selle vastu ei saa sa vaielda.

Siin sa eksid ka ühes asjas, kui räägid, et laadimiskorrad või nii ei loe, loeb ikka küll, igal akul on oma tsüklite arv, mis ta välja kannatab, nii ka liitium akul on oma tsüklite arv.
Mida rohkem sa neid tsükleid kasutad ja mida rohkem neid vääralt kasutad, seda kiiremini su aku kehvemaks läheb.
Lihtsalt lisaks sellele loeb ka aku vanus.
Age õige kasutuse korral võib sul aku kesta pikki aastaid.

Ma ei ole teist akut ostnud, mul on see lihtsalt olemas ja 21 sajandiga pole teise aku olemasolu ega vajadusega või mitte vajadusega mingit pistmist.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 14:04:42 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
Ma polegi väitnud, et ei saa kasutada, aga korralike tsüklitega, kestab sul aku kauem päevi ja aku eluiga pikeneb ning selle vastu ei saa sa vaielda.

Siin sa eksid ka ühes asjas, kui räägid, et laadimiskorrad või nii ei loe, loeb ikka küll, igal akul on oma tsüklite arv, mis ta välja kannatab, nii ka liitium akul on oma tsüklite arv.
Mida rohkem sa neid tsükleid kasutad ja mida rohkem neid vääralt kasutad, seda kiiremini su aku kehvemaks läheb.
Lihtsalt lisaks sellele loeb ka aku vanus.
Age õige kasutuse korral võib sul aku kesta pikki aastaid.

Ma ei ole teist akut ostnud, mul on see lihtsalt olemas ja 21 sajandiga pole teise aku olemasolul mingit pistmist.
sa oled akude ja laadijate tahanteada , ajad oma joru edasi ja teised räägivad nagu seinaga icon_lol.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 14:09:27 vasta tsitaadiga

Vaata, ma tean akudest nii mõndagi ja mul on pikaaegsed kogemused nendega, seda enam et rääkisin, mida ma nendega teen.
Kui sina akudest aru ei saa, siis ära palun mind ka solvama tule oma mitte jagamisega sellel teemal.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siidiuss
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 14:13:11 vasta tsitaadiga

Elektroonika on arenenud jah. Akudel minu teada ei ole enam mäuefekti ka et, et peaksaku enne laadimist täiesti tühjaks laskma. Telefonide ekraanid on suure ja voolu võtavad omajagu. Pole aega küll seda mingi 20-100milliampriga laadida 24 tundi. Telefon on ikka kasutamiseks ja laadida tuleb seda siis kui selleks aega on sõltumata laetusastmest. Parem las olla rohkem täis kui, et vajalikul hetkel telefon ära kustub. Ise laen ikka enamasti 1ampriga ja saab mõne tunniga nullist täis. Kui aktiivselt telefoni kasutada siis õhtuks tühi 1700 milliamprine aku. Ja usun, et selleks ajaks kui aku hakkbki otsi andma on ammu uus telefon. Niiet minu jaoks see aku säästmine ei oma nii ehknaa mingit tähtsust. Poest saabvajadusel uue. thumbs_up.gif

Muidugi kasutajad jagunevad kahte leeri. Ühed peavad rangelt laadimisreegleid paigas( mis pole tänapäevaste akude juures enamoluline. Teised laevad siis kui meelde tuleb. Osad laevad veel tänapäevalgi uue telefoni akut 12 tundi. Ainuke häda, et aku saab ca 2 tunniga täis ja järgmine 10tundi laadija lihtsalt annab telefonile voolu mitte ei lae akut. Mõni eriti kokkuhoidlik ei julge üldse telefoni näppida(aku eluiga ju kohe lüheneb) parem las seisab kapipeal.


viimati muutis Siidiuss 28.12.2013 14:15:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 14:14:37 vasta tsitaadiga

Mäluefektist ma ei räägigi, aga ma seletasin juba mis seis on, miks on hea teha pikki tsükleid korralikke, mitte poole pealt laadida.
ega telefonil ei saagi laadimisvoolu valida, kuid ise saab eraldi laadida.
Mina kusjuures heameelega laeksin oma telefoni 10-12 tundi tihti, kui oleks selline tehase docking station näiteks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siidiuss
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 14:18:05 vasta tsitaadiga

Ma arvan sa oled üks vähestest kes aku laadimist nii põhjalikult ja tõsiselt võtab. Enamuse jaoks pole oluline kas aku kestab 3 või 4 aastat.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 14:19:36 vasta tsitaadiga

Ilmselt küll jah, aga mulle on akud tõesti oluliselt ja sõltuvalt kasutusest võib aku mahtuvuse ja eluea vahe olla minu käes ka 4 kordne, võrreldes mõne inimesega.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 14:22:59 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
Vaata, ma tean akudest nii mõndagi ja mul on pikaaegsed kogemused nendega, seda enam et rääkisin, mida ma nendega teen.
Kui sina akudest aru ei saa, siis ära palun mind ka solvama tule oma mitte jagamisega sellel teemal.

Vaata, tahanteada teab ka nii mõndagi ja mingi osa ajast räägib ok juttu. Samas hetk hiljem hakkab oma mõtteviisi ja seisukohti järjepidevalt korrutama. Kui ylessande lahendamiseks on 4 õiget varianti (a,b,c,d), siis teie maailmas eksisteerib vaid 1 nendest, ylejäänud muu ei kuulu kaalumisele ja 99% tõenäosusega on need valed.
9 korruselises majas sõidan mina igatahes liftiga yles, sina eeldatavasti kõnnid treppidest, tervislikum, annab füüsist ja pikendab eluiga......

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 14:23:58 vasta tsitaadiga

Vaata, mul on sellest suhteliselt kama, kui sina oma akusid tapad.
Aga lihtsalt mõni ei olnud siin nõus väitega, et akule meeldivad pikad tsüklid, et nii töötab aku kõige paremini.
Ja katsusin seda selgeks teha.
Samas ei väitnud ma kuskil, et keegi ei tohi teistmoodi teha ja nii oma aku eluiga ja mahtuvust vähendada või mahtuvust vähem kasutada.
Lifti kasutan isegi mina, kuigi pulli pärast olen ka ilma proovinud.

Ma ootan huviga, kui head on Panasonicu AA elemendid, mis tahan nokia 2010 -sse panna, mis tellisin siis eile.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 28.12.2013 14:27:00 vasta tsitaadiga

Oot, kas keegi püüab olla targem kui need insenerid, kes on akud ja nende laadimiselektroonika välja töötanud?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 14:48:54 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
Oot, kas keegi püüab olla targem kui need insenerid, kes on akud ja nende laadimiselektroonika välja töötanud?


Kas sa tõesti arvad, et kiirlaadijad on akudele ideaalsed laadijad, igas mõttes?
Kas sa tõesti oledki nii naiivne?
Ma juba eelpool kirjeldasin, miks on tehaselaadijad sellised, nagu nad on.
Sest nad on kiirlaadijad ja nad peavad automaatselt ära lõpetama, pluss peavad laadima erinevaid akusid ja neil on vaja erinevaid turvaja kaitse mehanisme.
Kuna inimesed ei viitsi ja ei oska ise akusid laadida, lisaks peavad need olema taskukohased.

PS! Ma ei saa tõesti aru inimestest, kes arvavad, et nad saavad omale paarisja euro eest inseneri tehnika.

Parimad tulemused saab ikka alati midagi spetsiaalselt tehes, mitte massitarbe kaubaga.
Miks Vormel 1 auto puhul nähakse niipalju vaeva, selle sõitu minekuga? Miks sellega tegeldakse personaalselt, miks see pole nagu tavaauto, et võtad ja lähed?
Sest nii saab maksimaalse tulemusega, kui täpselt ja spetsiaalselt autoga tegeldakse, mitte pole mingid standardsed ja automaatsed asjad.

Ega keegi nende akude kvaliteedist ei tea midagi?
http://www.photopoint.ee/et/toode/4679/panasonic-aku-nimh-2400mah-p6p-2b
need, ma tellisin 5 tükki.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 28.12.2013 14:53:39 vasta tsitaadiga

Minu arust on tavaline kasutamine (kui nagunii iga paari aasta tagant uus telefon on) ja laadimistsüklitele ja -reeglitele mitte mõtlemine palju vähem stressi tekitav, kui oma akude ja laadijate ori olla.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 14:59:10 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib akude peale mõelda, seda enam et ma kasutan telefoni pigem 3 või 4 aastat ja mul jäävad kõik telefonid alles ja katsun nende akusid võimalikult kaua elus hoida.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siidiuss
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 15:10:36 vasta tsitaadiga

Panasonicu akud on head niiguinii.

Seda kül, et maastootmises olevad laadijad peavad olema hinna ja kvaliteedi suhtes paigas. Enamus ei ole huvitatud start tüüpi laadijatest, et laadimist ise validakas kiire või aeglane. Aga nad toimivad ja rahuldavad enamuse vajadusi need standardlaadijadn. Kui on suur huvi ja armastus akude vastu siis saab jah paremaid asju ja paremini laadida ka. Aga enamuse jaoks ei ole see viimase taga ajamine oluline. Ja pealegi on ebamugav ja stressi tekitav enamuse jaoks, eriti veel 20-- 50 milliampriga laadimine sest aku laadimine võtab terve igaviku. Mõni surfab telefoniga netis jne. Põhimõtteliselt tal siis juhe olekski 24/7 järgi. Ja riskantne oodata kuni aku on kustumas. Vb mõni tähtis kõne tulemas vms.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 28.12.2013 15:12:12 vasta tsitaadiga

Ja sellepärast ka tehaselaadijad ongi sellised, kuna inimesed tahavad kiirlaadimist.
Ning nagu kirjeldasin, tehaselaadija peab omama automaatikat ja turvafunktsioone, et midagi ei plahvataks ega ei süttiks jne.
Ta ei peagi ideaalne olema.
Aga praegu ma saan mitmeid vanu telefone kasutada lausa akuga, kuna olen nad oma viisil saanud töösse.
Ma ise jäin ka nimele Panasonic lootma, eks kätte saades on näha, kaua telefon peab nendega, kuna olid ka allahinnatud kõigest 4,50 peale, siis tasus võtta küll.
Algul tahtsin võtta odavaid BTY akusid, vist hiinatoode, aga tuleb välja, et need oleks liiga lahjad olnud.
Paistab, et pakendis on 2 akut kirjade järgi icon_biggrin.gif paistab ,et saan siis 10 elementi, aga siis saab teine telefon ka uue aku, mis seal ikka icon_razz.gif


viimati muutis al101 28.12.2013 15:18:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2013 15:18:18 vasta tsitaadiga

Sul pole muud tõesti teha kui oma akudega koos elada. Saad aru, et aku pole elusolend, et teda peab poputama. Kui Aku on surnud siis prügikasti ja uus asemele. Praegu jääb kõrvaltvaatajale täpselt selline mulje, et akul on hing sees ja vajab hoolitsust. Vanasti ehk jah aga tänapäeva akud küll mitte. Mobla akudest ei hakka rääkima, laen siis kui juhet näen. Iga öö on automaatselt juhe taga, mõnikord on isegi akut 70% alles. .. autoga sõites ka kui kasutan GPSi kohe juhe taha, mis siis, et hommikul võtsin laadijast. Kulla kodanik, elus on muud ka mille pärast muretseda.
Kasutan kodus veel mingit intelligentset AA akude laadijat. Ei krt mina tea kui kaua ta laeb aga pesast eemaldan täis laetud akud ainult siis kui on vaja tühjaks saanud akud asemele panna.


viimati muutis pois11 28.12.2013 15:20:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  juttu AA akudest ja laadijatest mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.