Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Euroopa Liidu uus plaan: kasutajad peavad saama telefonil ise akut vahetada märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.12.2022 10:32:57 vasta tsitaadiga

Klassika, siin treivad 45K seadmele külatehnikud juppe...pärast hala, et kulum suurem ja tuleb osta terve uus tükk.
No pole ju sama materjal... saatsin kukele, et ma küll pühade ajal nende lüpsjast raamatupidajaks tegelastega maad ei jaga.
Tehnik polegi süüdi...lihtsalt tema peaks selgeks tegema, et mida saab ise remontida ja mida mitte.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 28.12.2022 11:20:34 vasta tsitaadiga

Ma vahetasin probleemideta lapse Samsung A20s ekraani ära. Võimalus ise parandada peab jääma!
Tootjad ise teevad asja keeruliseks ning muidugi rõhutatakse teadlikult sellele, et ainult meie ise parandame.
Nii mõnigi tootja ei viitsigi mõnda viga parandada kuigi see viga ise võib parandatav olla.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.12.2022 11:23:27 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:

Nii mõnigi tootja ei viitsigi mõnda viga parandada kuigi see viga ise võib parandatav olla.

No aga kui ongi veekindel seade, siis ilmselgelt ju tootja ei viitsigi seda parandada kui teab, et veekindlus ei säili. Seade enam ei vasta sellele, mis nad välja reklaaminud on. Pärast tal endal probleemidega vaja tegeleda kui selline seade enam vett või niiskust ei pea.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 28.12.2022 11:51:54 vasta tsitaadiga

Tootjad ei müü isegi asendusakusid, see võiks esimene samm olla, mida nõuda.

Miks ei peaks tänastel telefonidel aku vahetamisel veekindlus säilima, kleepriba/tihend asendatakse lihtsalt uuega, pole raketiteadus.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 12:02:21 vasta tsitaadiga

sakinaga, see on mingi apple kiiks kus varuosasid osta pole võimalik. Samsungile saab küll osta nii originaal ekraane kui akusid.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 28.12.2022 12:07:48 vasta tsitaadiga

Mis teema teil selle veekindlusega on, et see ühtäkki nii oluline on?
Käite telefonidega koos pesemas või on tungiv soov käia ujulates veeall pildistamas jne. Jah see on tore lisa aga see ei ole mingi lisa mis oleks eluliselt vajalik kõigil.
Mina oma ekraani vahetusega ei garanteerigi, et asi veekindel on ja nii ongi.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 12:08:34 vasta tsitaadiga

Apple on huvitav firma. Originaaljuppe saad ainult nende käest. Kui seade ületab teatud vanusepiiri, siis enam Apple'i käest juppe ei saa osta. Viska minema ja osta uus. Väga öko. Samas ei soovita nad mitteoriginaale kasutada icon_lol.gif
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.12.2022 12:17:02 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Mis teema teil selle veekindlusega on, et see ühtäkki nii oluline on?
Käite telefonidega koos pesemas või on tungiv soov käia ujulates veeall pildistamas jne. Jah see on tore lisa aga see ei ole mingi lisa mis oleks eluliselt vajalik kõigil.
Mina oma ekraani vahetusega ei garanteerigi, et asi veekindel on ja nii ongi.

Ei olegi ka mulle oluline aga tootjale on oluline, et väljareklaamitud omadused säiliksid. Mulle meeldib ka ise remontida asju aga see peakski jääma nendele, kes on asjasse süvenenud ja oskavad, mitte et ala tädi maali saab endale prismast telefoni aku osta ja siis hakkab seda vahetama. Tegelt nähtud ka neid teenusepakkujaid, kel käed persest kasvavad ja või teevad tööd olematutes tingimustes. IT buss päris hea näide.
Teine ja kõige hullem näide on autode remontmine, tehakse või lastakse kuskil kuuri taga teibi ja haamriga auto "korda" ning kui kohe varsti on häda jälle selle tõttu, siis on see x mark auto kohe halb ja lagunev.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 28.12.2022 13:02:03 vasta tsitaadiga

Janis vastupidiseid näiteid leiab ka kus mõni teine teenusepakkuja teeb paremat tööd kui firma enda esindus.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 13:46:10 vasta tsitaadiga

No ma ei tea. Vanasti need nutitelefonid olid lihtsa ülesehitusega. Kaas maha, aku välja, uus aku sisse, kaas peale. Sai ka suvaline tädi kusagilt metsast sellega hakkama.
Ei usu, et nüüdisajal selline asi mingi eriline tuumateadus konstrueerida oleks
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.12.2022 13:56:46 vasta tsitaadiga

Praegugi selliseid müügil. Aga kuidas sa pakud sellist koledat asja inimesele, kel isegi õhukese kaitseümbrise peale pilt eest läheb.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 14:01:17 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
No ma ei tea. Vanasti need nutitelefonid olid lihtsa ülesehitusega. Kaas maha, aku välja, uus aku sisse, kaas peale. Sai ka suvaline tädi kusagilt metsast sellega hakkama.
Ei usu, et nüüdisajal selline asi mingi eriline tuumateadus konstrueerida oleks


Liimitav kaas hoiab sisemuse tolmuvabama, muidugi, aga kui väga vaja, ehk suudavad leida lahenduse, et lihtsamalt maha käiks, omadusi kaotamata.

Mõnel telefonil, Flip- ja Fold-seeria näiteks, on kaks akut sees. Topeltrõõm vahetada.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 28.12.2022 14:08:34 vasta tsitaadiga

On üldse mingeid "päris" veekindlaid telefone ka?
Õunad näiteks IP68, ent garantii vedelikukahjustusi ei kata, nagu lugenud olen.
Ise pole ühtegi telefoni veel ära uputada suutnud.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 14:09:53 vasta tsitaadiga

Ma ei mäleta, et mul oleks kunagi esimeste Galaxy seeria telefonidega mingeid tolmuprobleeme olnud.
Üldiselt minu jaoks on ainuüksi juba see absurdne, kui klaasist tagakaas tuleb akut vahetades samuti ära vahetada, sest seda ei saa purunemata eemaldada.
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.12.2022 14:09:57 vasta tsitaadiga

Mul mingi sony oli, täitsa veekindel. Puhastada sai jooksva vee all ja meres vee all kannatas videokõne ka teha.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 28.12.2022 14:16:00 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mul mingi sony oli, täitsa veekindel. Puhastada sai jooksva vee all ja meres vee all kannatas videokõne ka teha.


Seda muidugi, isegi erinevate Androidide ning iPhonedega vees/vee all lödistanud.
Küll on jäänud mulje, et kui midagi juhtuma peaks, siis vedelikukahjustusi garantii ei kata ning telefonid on üleüldse "water resistant", mitte "waterproof".
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 14:16:14 vasta tsitaadiga

Bilderberg kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
serviis kirjutas:
rmc kirjutas:
Väga mõistlik suund: https://jarvateataja.postimees.ee/7675407/roosna-alliku-saab-500-meetri-sugavuselt-odavat-toasooja "Eesti geoloogiateenistuse maapõueenergia valdkonna juht Aivar Auväärt andis teada, et ette­võte puurib Roosna-Allikule viis poole kilomeetri sügavust auku, et uurida, kui palju sooja nii sügavalt maa seest tuleb. "

1967. aastal, pärast seda kui Kukruse kaevandus oli juba kinni pandud, süttis ootamatult aherainemägi ja tuli levis mööda hüljatud käike maa all edasi. Põleng kestab tänaseni. Meie pikim tulekahju?
Ehk siis ~55 aastat läheb soojust raisku selles põlengus. Soojust mida saaks kasutada.

Nagu centralia

Igale 100m lisandub ca.+3°C. Miks siiani keegi ei ole maasügavustesse ära kolinud? icon_biggrin.gif


KUMU küttesüsteem on selline, näiteks.

SKG kirjutas:
HDvurle kirjutas:
https://forte.delfi.ee/artikkel/120119480/euroopa-liidu-uus-plaan-kasutajad-peavad-saama-telefonil-ise-akut-vahetada

Minu arvates hea otsus.
Võiks ära keelata ka liimitud ekraanid.

Raskesti parandatav või parandamatu tehnika on saatanast.

Eemaldatava akuga veekindel telefon oli juba üle 20 tagasi, omasin isegi ühte, Siemens M35i.

Igati nõus.

Magic kirjutas:
icon_eek.gif
icon_lol.gif beer_yum.gif
Ärge peale võtke.
Idee on arulage, järjekordselt teema mida jahutud 10 aastat ja nüüd soovitakse tagurlikult läheneda.
Aku suremine pole juba ammu teemaks. Vähemalt mitte nende 400-500+ moblade puhul, mis on normaalse tootja omad.
Mul endal foorumist osetud teise ringi S10e, aku eluiga ikka sama. Enne lõhun ise ära kui see aku otsa saab.
//
Lisaks jäetakse totaalselt arvestamata tarkvara eluiga, pigem saab see probleemiks. Eriti androidi puhul.

Kus on argumendid, miks see arulage on?
Akude suremine on teemaks - see, et sul jopanud, ei tähenda, et kõigil joppaks. Ühel siin S20 FE, millel aku koolnud, napilt 2a vana, uuest peast poest.

Endal ka teise käigu S10, ent peale ostu mõtlesin, et äkki võiks aku ära vahetada. Pole hea ega halb, kesine kestvus.

Miks tarkvara eluiga "eriti Androidi puhul" probleemiks on? Muarust Androidil just päris OK tugi (nt. Samsung S2, mida aeg-ajalt käivitan ja aeg-ajalt x,y,z paigaldada üritan, siis paljud asjad isegi toimivad veel + SONY Z5C puhul miskine üks äpp ei võimaldanud paigaldust, XC puhul pole ühtki probleemset märganud, XZ1C sama lugu), Apple pigem probleemne vana OS-i toe kadumisega.

Janis kirjutas:
Võiks just vähem saada ise remontida selliseid asju. Ma järelturult ei julge telefone jms osta kuna kunagi ei tea mis sepp jälle mingi kahtlase kvaliteediga remontinud on...

Kui sind see teema ei puuduta niiehnaa, siis, milleks sa selle vastu oled?

KillFrenzy kirjutas:
Androidil vähemalt võimalik ise installida äpi vanem versioon, kui see peaks vajalik olema.

Lisaks see ka, jah - mõndadel äppidel muidugi ütleb, et vana versioon ei toimi enam, ent see omakorda harv veel.

Janis kirjutas:
Mul pole ka akudega sellist probleemi olnud, 2-3a julgelt vastu pidanud ja enne on telefon muud moodi otsad andnud. Mõttetu probleem kellelgi sellise nõude läbisurumisega.
Ning vana iphone on ikka palju rohkem kasutatav asi kui sama vana android, isegi siis kui tõesti aeglasemaks meelega teevad vms.

Minu ja ka paljude teiste arust on absurdne iga 2-3a tagant uut telefoni osta. Mitte rahaliselt, seejuures. Ning keskkonna- ja ressursikasutuse vaade toetab seda vägagi.

Killer85 kirjutas:
Janis kirjutas:
Mul mingi sony oli, täitsa veekindel. Puhastada sai jooksva vee all ja meres vee all kannatas videokõne ka teha.


Seda muidugi, isegi erinevate Androidide ning iPhonedega vees/vee all lödistanud.
Küll on jäänud mulje, et kui midagi juhtuma peaks, siis vedelikukahjustusi garantii ei kata ning telefonid on üleüldse "water resistant", mitte "waterproof".

Kui tootja kinnitab serdi omamist, siis peab vastavalt sellele ka vastu pidama, st. garantii ka katma.
Apple algselt oli veekindel, jne., ent ei pakkunud serti, st. ei tahtnud veekindlusega tegeleda - mingiaeg see minuarust muutus.

Küll, aga, mängitakse selle peale, et igast kasutusmärgid annavad märku, et kahjustumise tõttu pole veekindlust enam.

_________________


viimati muutis rmc 28.12.2022 14:17:56, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 14:16:16 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ma ei mäleta, et mul oleks kunagi esimeste Galaxy seeria telefonidega mingeid tolmuprobleeme olnud.
Üldiselt minu jaoks on ainuüksi juba see absurdne, kui klaasist tagakaas tuleb akut vahetades samuti ära vahetada, sest seda ei saa purunemata eemaldada.


Mul kunagi oli S3, ei mäleta ka mingeid tolmuprobleeme.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 28.12.2022 14:19:24 vasta tsitaadiga

Kas telefoni sees palju liikuvaid osasid, et tolm muret teeb?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 14:22:37 vasta tsitaadiga

Hammasrataste vahele võib minna tolm ju.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 28.12.2022 14:45:12 vasta tsitaadiga

Ei tasu oma telefoni siis nahkkaante vahelt välja lipputada
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 15:08:47 vasta tsitaadiga

Ma ise ei ole näinud põhjust telefoniralliga enam kaasas käia. Oneplus 5 on endiselt piisav kiiruse poolest, ainult kaamera on ajale jalgu jäänud. Enne vist uut ei võta kui maha sureb.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 16:47:07 vasta tsitaadiga

Tegin eraldi teemaks.

Aga mis puudutab seda teemat, siis võib see üheselt tähendada ka mõõtmete ja kaalu suurenemist (kui just akutehnoloogias läbimurret ei tule).
Rääkimata tõenäoliselt hinnatõusust ja veekindluse kadumisest. Selles mõttes tagasiminek. Ainus eelis ongi vähem tooret uue telefoni tootmisele.
Vanadest telefonidest võetakse akud ju anyway välja.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 16:58:11 vasta tsitaadiga

Telefoni sisemus võib ju endiselt veekindel olla, aku asugu eraldi "kambrikeses" ja tagakaas olgu lihtsalt tihendiga niivõrd-kuivõrd.
Äkki saab siis üksiti nendest lollakatest klaasist tagakülgedest ka lahti.
Need on ainult uuest peast kenad vaadata, samas üldjuhul libedad nagu lutsukivid ja iga kukkumise peale mõrased...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2022 17:02:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

eraldi "kambrikeses"

telefonile lisab kenasti paksust kohe. Veekindlusest polnud muidugi juttugi
tsitaat:

uuest peast kenad vaadata

ise küsid, ise vastad, osad inimesed lihtsalt on edevamad icon_smile.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Euroopa Liidu uus plaan: kasutajad peavad saama telefonil ise akut vahetada mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.