Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kütte(süsteemide) vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 14:36:13 vasta tsitaadiga

netcat, noh, kui sa tahad et radikas sinu tuba vähem kütaks, siis üks variant on radiaatori peale mingi paksem tekk panna. Kui tahad nüüd öelda, et nii läheb maja põlema, siis tegelikult ei lähe. Läheb elektriradiaatori puhul(või siis tõenäolisemalt rakendub kaitse mis selle radika üldse välja lülitab), aga keskkütte puhul radiaator seal teki all oluliselt kuumemaks ei lähe kuna süsteemi temperatuur on ikka sama.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 11.08.2022 14:44:30 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kuskil pole viga. Kui üks küttesüsteem muutub majas liiga kalliks, siis on loogiline, et valid soodsama küttesüsteemi. Nagu ütlesin, valikuid on. Kasvõi näiteks ballooniga maamajja gaasikatlasse gaasi tassimine, odavam ikka ju.


Alati ei ole valikuid, mul on põhimõtteliselt kolm kütteliiki olemas, gaas, elekter, puu, viimane tõsiküll õhküttekamina näol, aga nagu läinud talv näitas, ajab see asja täiesti ära vajadusel ja talveks on ka küte selle tarbeks varutud, nö backupiks. Aga see ei tähenda, et ma nüüd kõigi teiste peale, kellel neid variante pole kõrge kaarega k*seda võiks ja öelda, et oma viga. On palju väiksemaid maju, kus ruum nii paljude erinevate küttesüsteemide tarbeks puudub ja seal tulevad ka tuleohutusreeglid teemaks. Ei ole midagi nii, et valikuid on. Balloonigaasiga maja kütta soovitus on muidugi tase omaette.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 14:48:51 vasta tsitaadiga

Tekki ei ole ma tõesti veel proovinud. Ei arva, et maja põlema läheb, aga see kuumutatud tekk ise võib mingit veidrat lõhna emiteerima hakata. Ega vist ühtki ülearust naturaalsetest materjalidest tekki nagunii vedelemas ei ole, polüestri üle kuumutamine ei ole vist väga hea mõte. Juhul kui sa ei usu, siis need radikad on päriselt vahel nii kuumad, et on kätt raske vastas hoida, mitte et ma arvaks et mingit asja vastas hoides kuumemaks läheksid. Näiteks plastist asju sinna vastu lasta ei saa, hakkavad üles sulama ja haisema.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 14:57:55 vasta tsitaadiga

netcat, eee hmm.... ma elan mustamäe paneelikas, millel veel fassaadi soojustatud (veel?) pole. Talvel on radiaatorid sellised, et kätt võib seal peal hoida. Pakk võid hakkaks ilmselt tilkuma kui radika peale panna, aga arvan et kui küünal sinna panna, siis parafiini tilkuma ei hakkaks. Talvel on toas nii 21-22 kraadi ehk ei külmeta ka, magamistoa akna teen samuti enamasti lahti.
Mis krdi kohas need radikad nii kuumad on, et isegi kätt vastu radikat hoida ei saa?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 14:58:01 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Janis kirjutas:
Vett ei pea alati elektriga tegema, soojuspumpade asemel võib katel ka olla. Pole mõtet kiunuda, valikuid on.


Mul on korteris gaasipliit. Paljudel on elektripliit. Kas kõlaks loogiliselt väita, et sina võid ka gaasipliidi panna ja ballooniga gaasi koju tassida, oma viga et sellises korteris elad kus tsentraalgaasi pole?


Vastupidi ei oleks küll loogiline, sest paljudes kortermajades, kus on tsentraalgaas, ei pea elektrisüsteem vastu sellele, kui kõik majaelanikud endale elektripliidi paigaldavad.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 15:04:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
netcat, eee hmm.... ma elan mustamäe paneelikas, millel veel fassaadi soojustatud (veel?) pole. Talvel on radiaatorid sellised, et kätt võib seal peal hoida. Pakk võid hakkaks ilmselt tilkuma kui radika peale panna, aga arvan et kui küünal sinna panna, siis parafiini tilkuma ei hakkaks. Talvel on toas nii 21-22 kraadi ehk ei külmeta ka, magamistoa akna teen samuti enamasti lahti.
Mis krdi kohas need radikad nii kuumad on, et isegi kätt vastu radikat hoida ei saa?


Mamma kolkakorteris, 12 korteriga maja. KÜ esimehe seisukohad on "mulle meeldib, kui toas on soe, kellel on palav, teeb akna lahti" ning "möödaviigu ja regulaatori paigaldamiseks tuleb süsteem veest tühjaks lasta, seda ma ei tee". Seis on suht sama olnud nii sellest ajast peale kui veel küla katlamajast soe tuli, nüüd on majal oma pelletikatel. Tahaks lõpuks ometi näha kui kõrgele võib küttehind minna enne kui vähe mõtlema hakatakse. Aga jah tõsiselt on olnud selliseid päevi, kui radikat saaks slow cookerina kasutada kui tahtmist oleks. Ja kõige hullem on see, et öö läbi kütab sama kõvasti. Kuna magamistoad on päris väikesed, siis see on pehmelt öeldes ebameeldiv kui eelistad magada ruumis kus on nii 18 kraadi või vähem.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.08.2022 15:31:16 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:

See süsteem ei ole individuaalselt reguleeritav. Muidu ei oleks ju probleemi üleköetud toaga, eks ole.
Mul ei ole senimaani lastud isegi individuaalset möödajooksu installida, et maksaks ikka täiega aga saaks vähemalt toa jahedaks lasta, et magada võimalik oleks. Kuidi ma hakkasin seda juba aastaid tagasi pushima, aga siiamaani ei ole mitte midagi muutunud.


Kas teil radiaatoritel termostaate ei ole?
Iseenesest on see diskrimineerimine ja keskkonna vaenulik, et sa pead taluma sooja tuba, kui sa seda ei vaja v6i kui sind näiteks kodus ei ole vms.

Siin on igas korteris termostaadid ja soojam66tjad (Heat cost allocator). Ühes varasemas korteris olid vanemad vedelikul baseeruvad. Neid sai vaikselt radiaatorilt maha keerata. Ühel läks mul vedelikuanum ümber ja osa jooksis maha. See kajastus kenasti mul soojaarvel järgmine aasta. Rohkem ma neid ei näppinud.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 11.08.2022 15:32:41 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ma ka loen ja imestan, et mingi pidev hala on nende maja kuludega. Ilmselt ikka oleks korter taskukohasem siis.
No kui eelnevate aastate küttekulu on jäänud suurusjärku 1.5-2K ja praeguse prognoosi järgi järgneva 12 kuu oma tuleks 10K, siis võib ju veidi halada? Või peaks kohe maja maha müüma tormama?
Loomulikult elan need kulud üle aga mingist säästude kogumisest ei saa ka enam juttugi olla.
Küttesüsteemi vahetus nõuaks minimaalselt ca 7-8K kusjuures ruumipuudusel ei saaks ka vana küttesüsteemi alles jätta.
Kui keegi ütleks, et elektri ja gaasi hinnad jäävad selliseks nagu praegu järgmised 5 aastat siis tasuks küttesüsteemi vahetus end paari-kolme aastaga ära.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 15:48:24 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat kirjutas:

See süsteem ei ole individuaalselt reguleeritav. Muidu ei oleks ju probleemi üleköetud toaga, eks ole.
Mul ei ole senimaani lastud isegi individuaalset möödajooksu installida, et maksaks ikka täiega aga saaks vähemalt toa jahedaks lasta, et magada võimalik oleks. Kuidi ma hakkasin seda juba aastaid tagasi pushima, aga siiamaani ei ole mitte midagi muutunud.


Kas teil radiaatoritel termostaate ei ole?


Kas sa oled tuttav terminiga "ühetorusüsteem"? Ühest otsast tuleb soe vesi sisse ja teisest läheb välja. Vahepeal teeb ringi läbi kõigi korterite, mida püstik läbib. Isegi kui selle toru küljes oleks mingi reguleerimist võimaldav seade, siis see reguleeriks temperatuuri kõigi jaoks kes minust allavoolu jäävad ehket see lihtsalt ei oleks toimiv lahendus ilma torustiku ümberehituseta. Muidugi jutt käib sovetiaegsetest malmradikatest, mis ei ole isegi unes näinud nii peent sõna kui "termostaat".

degrass kirjutas:

Iseenesest on see diskrimineerimine ja keskkonna vaenulik, et sa pead taluma sooja tuba, kui sa seda ei vaja v6i kui sind näiteks kodus ei ole vms.


Muidugi on see diskrimineeriv. Me ei taha üldse nii palju maksta, aga peame, sest keegi teine soovib oma korterisse troopilist kasvuhoonet.

degrass kirjutas:

Siin on igas korteris termostaadid ja soojam66tjad (Heat cost allocator). Ühes varasemas korteris olid vanemad vedelikul baseeruvad. Neid sai vaikselt radiaatorilt maha keerata. Ühel läks mul vedelikuanum ümber ja osa jooksis maha. See kajastus kenasti mul soojaarvel järgmine aasta. Rohkem ma neid ei näppinud.


Kõlab veidralt. Kuidas see vedelik sealt välja ei auranud? Mul linnas on kaugmõõdikud iga radika küljes. Ei maksa kütte eest peaaegu midagi, kuna põhiliselt on küte sees vaid ühes toas ja siiski enamuse ajast minimaalse peal kui just väljas pakane ei paugu, ööseks keeran hoopis kinni. Köögis pole peale maja soojustamist üldse mingit vajadust radiaatori järele tundnud, minupoolest võiks selle hoopis eemaldada. Oled ju seal vaid siis kui nagunii pliidi, ahju või kraanikausis sooja veega soperdad, pealegi külmkapp kütab ka veidi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.08.2022 16:01:42 vasta tsitaadiga

Mingil hetkel tekib lihtsalt küsimus et mis selle halaga peale hakata? Tahad ise oma emotsiooni välja elada ja kaastunnet - aga palun, nutame koos kibedaid pisaraid. Aga kui siin kirjutatakse, et riiklikud toetusskeemid ei arvesta piisavalt majaomanikega ja et diskrimineerimine, siis on küll üldiselt kurb lugu, aga pisarat ei kuku, kõigil on p*rse majas, aga teeks siiski nii et (sh korteris elav) maksumaksja ei hakka su maja kütmist kinni maksma, las sellised toetused jäävad siiski nendele, kellel tõesti hambad on (aga maja hinge taga ei ole).
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 16:14:19 vasta tsitaadiga

Küttesüsteemide teema tegema?
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 16:28:07 vasta tsitaadiga

3T ventiiliga saaks aga ma ei tea kas neid ka otse termostaadile on kohandatud. Käsitsi regulliks sobib heaste, keev vesi jookseb läbi, radika keerad leigeks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 11.08.2022 16:37:50 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Mingil hetkel tekib lihtsalt küsimus et mis selle halaga peale hakata? Tahad ise oma emotsiooni välja elada ja kaastunnet - aga palun, nutame koos kibedaid pisaraid. Aga kui siin kirjutatakse, et riiklikud toetusskeemid ei arvesta piisavalt majaomanikega ja et diskrimineerimine, siis on küll üldiselt kurb lugu, aga pisarat ei kuku, kõigil on p*rse majas, aga teeks siiski nii et (sh korteris elav) maksumaksja ei hakka su maja kütmist kinni maksma, las sellised toetused jäävad siiski nendele, kellel tõesti hambad on (aga maja hinge taga ei ole).


Aga teeks siis nii, et kõik maksavad proportsionaalselt, ehk siis niipalju, kui kulutad, niipalju maksad ja ilma igasuguste astmeteta. Kui mingid astmed kehtestada, siis just vastupidises suunas, vaesed peavadki rohkem maksma raisk (Genka).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.08.2022 16:45:25 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Aga teeks siis nii, et kõik maksavad proportsionaalselt, ehk siis niipalju, kui kulutad, niipalju maksad ja ilma igasuguste astmeteta.

No praegu ongi ju nii, aga no ei ole hea ju, elekter on liiga kallis, gaas on liiga kallis, küttepuud on liiga kallid, Kaja Kallas on süüdi, valitsus peab midagi tegema...

tsitaat:
Kui mingid astmed kehtestada, siis just vastupidises suunas, vaesed peavadki rohkem maksma raisk (Genka).

Äkki saaks ilma hinnanguteta? icon_razz1.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 16:46:22 vasta tsitaadiga

Nojah, kui sinna midagi paigaldada lastaks, siis oleks seda juba ammu teinud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 16:54:18 vasta tsitaadiga

Aga vaesed maksavadki ju rohkem, raisk.

Majaomanik lööb luugid kinni ja sõidab talvituma troopilisele saarele, aga vaene korterielanik kügeleb oma korteris, ja maksab sundkulusid, sest tal ei ole varianti kommunaale maksmata jätta isegi kui teda ennast kohal ei viibi. Kui vaeseid (olgu rahast või vaimust) korterielanikke on majas palju, siis on see maja ka soojustamata ja kütte eest tuleb veel rohkem maksta. Kui ollakse veel kolklikumad, siis polegi mingit kütet ja vaene kütab talv läbi elektriradikaga, sest see mõnekümne eurone radikas on ainus seade, mida ta jaksab endale omal käel soetada (ilmselt kallimat kütteviisi pole võimalik välja mõelda). Selliseid hädasolijaid vaeseid, kelle küttekulud ületasid nende sissetulekuid just sel põhjusel, et neil polnud võimalik oma olukorra muutmiseks teha täiendavaid väljaminekuid, oli ikka päris mitmeid eelmisel talvel.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.08.2022 17:32:54 vasta tsitaadiga

netcat, need vanemad, vedelikuga töötavad leiad siit:
https://www.google.com/search?q=Kapillarheizkostenverteiler
https://en.wikipedia.org/wiki/Heat_cost_allocator
Kuidas need toimivad, ei oska öelda.

Kuidas need korteriühistu asjad 6iguslikult reguleeritud on? Mis juhtub siis, kui sa keeldud sooja eest maksmast? Ma saan aru, et see vaidlus ei vii kuhugi ning lihtsam on korter maha müüa vms, sest normaalse inimese närv ütleb enne üles, kui m6ne vihase/kibestnud (pensionäri) oma.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 17:47:27 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Nojah, kui sinna midagi paigaldada lastaks, siis oleks seda juba ammu teinud.


Jäi õhku nagu ühetorusüsteemiga poleks võimalik.

Siis tuleb radikas ära soojustada, kasvõi villaga. Seda ikka saad.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.08.2022 17:56:14 vasta tsitaadiga

Kingspanist kast ümber thumbs_up.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.08.2022 18:01:34 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
3T ventiiliga saaks aga ma ei tea kas neid ka otse termostaadile on kohandatud. Käsitsi regulliks sobib heaste, keev vesi jookseb läbi, radika keerad leigeks.


thumbs_up.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 11.08.2022 18:04:03 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Aga vaesed maksavadki ju rohkem, raisk.

Majaomanik lööb luugid kinni ja sõidab talvituma troopilisele saarele, aga vaene korterielanik kügeleb oma korteris, ja maksab sundkulusid, sest tal ei ole varianti kommunaale maksmata jätta isegi kui teda ennast kohal ei viibi. Kui vaeseid (olgu rahast või vaimust) korterielanikke on majas palju, siis on see maja ka soojustamata ja kütte eest tuleb veel rohkem maksta. Kui ollakse veel kolklikumad, siis polegi mingit kütet ja vaene kütab talv läbi elektriradikaga, sest see mõnekümne eurone radikas on ainus seade, mida ta jaksab endale omal käel soetada (ilmselt kallimat kütteviisi pole võimalik välja mõelda). Selliseid hädasolijaid vaeseid, kelle küttekulud ületasid nende sissetulekuid just sel põhjusel, et neil polnud võimalik oma olukorra muutmiseks teha täiendavaid väljaminekuid, oli ikka päris mitmeid eelmisel talvel.


Siit võiks järeldada, et soojal maal talvitumine on tasuta ? Võtame tüüpilise magalakorteri kulud, enne suuri tõuse olid need suurusjärgus, el energia 30-40 eur, soojusenergia 45-60 eur (dets-jaanuar). Kokku siis energia + küte ca 75-100 eur. Korrutame selle tänastesse oludesse minekuks lihtsuse mõttes kahega, ehk siis tõus 100%. Saame 150-200 eur, ehk kokku on korterielaniku kulud suurenenud 75-100 eur. Ei oska nagu midagi kosta selle peale, selline tõus, et sealt oleks veel vaja soodustust tegema hakata, samas, kui majaelanikul on tõus olnud minimaalselt 400-600 eur. Mõistad mastaapide vahet ? Nüüd paneme talle veel lisaks trahvi ka selga, et nii palju kulutab. Toimetulekuraskustega inimesed on hoopis teine teema ja eraldi käsitletav, ning neid elab nii korter, kui eramajades, ega see, kui sa maja omad ei tähenda veel, et sa mingi rikkur oleks, enamik ei ole.

P.S Maja ei saa ka soojal maal talvitumise ajaks lihtsalt seisma jätta, torustik külmab ära, seega sa pead seal minimaalselt 10 kraadi sees hoidma, niiet korteri el arve tuleb igaljuhul ära, tõenäoliselt rohkemgi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 11.08.2022 18:21:28 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Küttesüsteemide teema tegema?

Aga miks mitte?
Kütte(süsteemide)vaatlus. icon_idea.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 18:33:49 vasta tsitaadiga

Tehtud.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 18:49:04 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
ega see, kui sa maja omad ei tähenda veel, et sa mingi rikkur oleks, enamik ei ole.


Nagu siin-seal varem on öeldud, et siis tuleks taskukohasema elamise vastu vahetada maja, kui kinni ei jaksa maksta... Mõne arust peaksid kõik väikese sissetulekuga penskarid oma kodust loobuma ja kuskile kööktuppa või ühiselamusse kolima jne (PS: see pole minu isiklik arvamus). Teiseks, me rääkisime siin sellest, et vaesed maksavad proportsioonis oma sissetulekuga nagunii rohkem kui rikkad, mitte sellest et elu on majas elava vaese vastu ebaõiglasem kui korteris elava vaese vastu.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2022 19:00:17 vasta tsitaadiga

Jah, oligi plaanis isoleeritud kast, aga uudis küttehinna kahekordistumisest (ja tulevikus veelgi tõusvast pelletihinnast, kui üldse seda kogu talveks jätkub) lõikas vahele. Eks nüüd näe, kas on kasti vaja või ei või tuleb hoopis pullerjaan tuppa tuua ja korsten aknast välja pista naabrite rõõmuks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kütte(süsteemide) vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.