Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Kodujuhtimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 08.04.2013 13:50:56 vasta tsitaadiga

oncleuno kirjutas:


Järjekordselt võrdeld turvasüsteemiga, Elion ei ole oma teenust valve ega turvasüsteemine reklaaminud vaid kodujuhtimisena, ära võrdle erinevaid asju!


Natuke "õli tulle visates" - tegelikult räägime siin mitte kodujuhtimisest vaid pigem seinapistikute juhtimisest. "Kodu" on minu jaoks oluliselt laiem mõiste.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.04.2013 13:51:18 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
oncleuno võiks peale yht kuud teha pisikese ylevaate, kui kasulik systeem on ja mida kõike kasulikku ta teada sai ja muutma hakkab oma käitumises thumbs_up.gif


Eks ma üritan teha, tänagi ostsin ühe nutipistiku juurde, et vaadata palju kodutehnika voolu tarbib ja vastavalt sellele midagi muuta/kohandada.
Toon lihtsa näite mida varsti teha plaanin, lisan nutipistiku pesumasinale ja panen pesu valmis pesemiseks, sean üles ajalise sisselülituse, et öösel hakkaks
pesema odavama elektriga. Muidugi on teisi variante kuidas sama asja saavutada aga mulle sobib ideaalselt see kodujuhtimine/lahendus.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 13:52:28 vasta tsitaadiga

oncleuno,

tsitaat:

Panna kodu valve alla või võtta valve alt ära
Kontrollida, ega võõraid pole majja sattunud


Kuidas sa seda nimetad? Mis tähendab sinujaoks kodu valve alla panek? icon_eek.gif sama teenus praktiliselt, mis on ka gsm valve ( vabal valikul võid teenuse siduda turvafirmaga).
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.04.2013 13:59:20 vasta tsitaadiga

noxton kirjutas:
oncleuno,

tsitaat:

Panna kodu valve alla või võtta valve alt ära
Kontrollida, ega võõraid pole majja sattunud


Kuidas sa seda nimetad? Mis tähendab sinujaoks kodu valve alla panek? icon_eek.gif sama teenus praktiliselt, mis on ka gsm valve.


Nimetame seda ikka kodu valvamiseks aga valvet teostad ikka sina ise mitte turvateenus kes on selleks spetsialiseerinud ja omab paremaid/turvalisemaid seadmeid selleks.
Kodu valvamine on üks osa kodujuhtimisest, mitte pole põhirõhku sellele pandud nagu G4S või muu turvateenust pakkuv ettevõte.

Lauri_s kirjutas:
oncleuno kirjutas:


Järjekordselt võrdeld turvasüsteemiga, Elion ei ole oma teenust valve ega turvasüsteemine reklaaminud vaid kodujuhtimisena, ära võrdle erinevaid asju!


Natuke "õli tulle visates" - tegelikult räägime siin mitte kodujuhtimisest vaid pigem seinapistikute juhtimisest. "Kodu" on minu jaoks oluliselt laiem mõiste.


Keskkond kus sa saad liigitada ruumid/toad, et kus need seinapistikud asuvad ja mis seadmed seal taga asuvad on päris nutikas. Räägi lähemalt mis sinu jaoks kodu juhtimine oleks/on.
Minu jaoks see ongi selline, et saan vaadata palju õhksoojuspump/boiler või kogu maja elektrit tarbib/on tarbinud, neid seadmeid eemalt olles sisse/välja lülitada jne.
Eks ma tarbin seda teenust veidi aega ja siis räägin juba kogemustest, hetkel ei hakka rohkem reklaami tegema inimestele kes seda teenust niikuinii ei taha/soovi omale...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 14:03:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Toon lihtsa näite mida varsti teha plaanin, lisan nutipistiku pesumasinale ja panen pesu valmis pesemiseks, sean üles ajalise sisselülituse, et öösel hakkaks pesema odavama elektriga. Muidugi on teisi variante kuidas sama asja saavutada aga mulle sobib ideaalselt see kodujuhtimine/lahendus.
eem, see eeldab vjatka olemasolu või siis mehaaniliste nuppudega pesumasinat icon_rolleyes.gif
uutel on selle jaoks sisemine taimer ja start/stop pole mehaaniline(myyakse ka mehaanilisi). sellise puhul pole pistikutaimeriga midagi peale hakata. see oli lihtsalt üks näide, mitte mahategemine

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 14:03:34 vasta tsitaadiga

oncleuno kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
oncleuno võiks peale yht kuud teha pisikese ylevaate, kui kasulik systeem on ja mida kõike kasulikku ta teada sai ja muutma hakkab oma käitumises thumbs_up.gif


Eks ma üritan teha, tänagi ostsin ühe nutipistiku juurde, et vaadata palju kodutehnika voolu tarbib ja vastavalt sellele midagi muuta/kohandada.
Toon lihtsa näite mida varsti teha plaanin, lisan nutipistiku pesumasinale ja panen pesu valmis pesemiseks, sean üles ajalise sisselülituse, et öösel hakkaks
pesema odavama elektriga. Muidugi on teisi variante kuidas sama asja saavutada aga mulle sobib ideaalselt see kodujuhtimine/lahendus.

Milleks nii kalli teenuse ja seadmete puhul sandisente lugeda elektri kokkuhoiu arvelt?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 14:05:24 vasta tsitaadiga

oncleuno kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
oncleuno võiks peale yht kuud teha pisikese ylevaate, kui kasulik systeem on ja mida kõike kasulikku ta teada sai ja muutma hakkab oma käitumises thumbs_up.gif


Eks ma üritan teha, tänagi ostsin ühe nutipistiku juurde, et vaadata palju kodutehnika voolu tarbib ja vastavalt sellele midagi muuta/kohandada.

Siis võiks juba ühtlasi ka selle välja selgitada, kas see "nutipistik" näitab suvalisi aiateibaid, nagu enamik sarnaseid pistikupessa torgatavad "energiatarbimise mõõtjad" või...
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.04.2013 14:25:15 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:
Toon lihtsa näite mida varsti teha plaanin, lisan nutipistiku pesumasinale ja panen pesu valmis pesemiseks, sean üles ajalise sisselülituse, et öösel hakkaks pesema odavama elektriga. Muidugi on teisi variante kuidas sama asja saavutada aga mulle sobib ideaalselt see kodujuhtimine/lahendus.
eem, see eeldab vjatka olemasolu või siis mehaaniliste nuppudega pesumasinat icon_rolleyes.gif
uutel on selle jaoks sisemine taimer ja start/stop pole mehaaniline(myyakse ka mehaanilisi). sellise puhul pole pistikutaimeriga midagi peale hakata. see oli lihtsalt üks näide, mitte mahategemine


Minul on Whirpool pealtlaetav masin millel nii programmi valimiseks kui ka sisse/välja lülitamiseks mehaanilised nupud olemas, seega probleemi pole.


A.S. kirjutas:
oncleuno kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
oncleuno võiks peale yht kuud teha pisikese ylevaate, kui kasulik systeem on ja mida kõike kasulikku ta teada sai ja muutma hakkab oma käitumises thumbs_up.gif


Eks ma üritan teha, tänagi ostsin ühe nutipistiku juurde, et vaadata palju kodutehnika voolu tarbib ja vastavalt sellele midagi muuta/kohandada.

Siis võiks juba ühtlasi ka selle välja selgitada, kas see "nutipistik" näitab suvalisi aiateibaid, nagu enamik sarnaseid pistikupessa torgatavad "energiatarbimise mõõtjad" või...


Kui boiler või õhksoojuspump parajasti töötab siis see kulu mida nutipistik näitab on õige minu hinnangul (pole mingi spetsialist elektri vallas).



LiivaneLord kirjutas:
oncleuno kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
oncleuno võiks peale yht kuud teha pisikese ylevaate, kui kasulik systeem on ja mida kõike kasulikku ta teada sai ja muutma hakkab oma käitumises thumbs_up.gif


Eks ma üritan teha, tänagi ostsin ühe nutipistiku juurde, et vaadata palju kodutehnika voolu tarbib ja vastavalt sellele midagi muuta/kohandada.
Toon lihtsa näite mida varsti teha plaanin, lisan nutipistiku pesumasinale ja panen pesu valmis pesemiseks, sean üles ajalise sisselülituse, et öösel hakkaks
pesema odavama elektriga. Muidugi on teisi variante kuidas sama asja saavutada aga mulle sobib ideaalselt see kodujuhtimine/lahendus.

Milleks nii kalli teenuse ja seadmete puhul sandisente lugeda elektri kokkuhoiu arvelt?


Kui su maja elektrikulu kuus ületab 150.- EUR siis pole need sendid mida kokku hoiad oma tarbimisharjumustega...
Minuteada pole see teenus hirmkallis, 10.- kuus, seadmed on need millele esialgu kulutused teed aga ka see on ühekordne investeering.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 14:25:25 vasta tsitaadiga

oncleuno kirjutas:
Kui boiler või õhksoojuspump parajasti töötab siis see kulu mida nutipistik näitab on õige minu hinnangul (pole mingi spetsialist elektri vallas).

Kodus on vist ainus reaalne võimalus kontrollida säästulambiga (LED lamp ei sobi, selle tegelikku võimsust ei tea mitte keegi), et kas näitab sama numbrit kui lambi peale kirjutatud on.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.04.2013 14:28:35 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
oncleuno kirjutas:
Kui boiler või õhksoojuspump parajasti töötab siis see kulu mida nutipistik näitab on õige minu hinnangul (pole mingi spetsialist elektri vallas).

Kodus on vist ainus reaalne võimalus kontrollida säästulambiga (LED lamp ei sobi, selle tegelikku võimsust ei tea mitte keegi), et kas näitab sama numbrit kui lambi peale kirjutatud on.
 


Eelnevalt oli õhksoojuspumbal kasutusel elektrikulunäidu pistik ja need kulud ühtivad võrreldes selle uue nutipistikuga, üldiselt ma pead ei vaeva sellel teemal, et kas pistik näitab õiget tarbimist
vaid usaldan tootjat/teenusepakkujat kes ei valeta sellel teemal.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 14:30:37 vasta tsitaadiga

Kui tegelik tarbimine reaalselt ei huvita, siis loomulikult...
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.04.2013 14:32:11 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Kui tegelik tarbimine reaalselt ei huvita, siis loomulikult...


Huvitab küll aga ju ma olen siis selline tarbija, kes usaldab seadme tootja poolt lubatud näitajat...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 14:39:15 vasta tsitaadiga

Vähesed seadmete tootjad julgevad avalikult tunnistada, et seade suudab reaalselt mõõta vaid siinusvooluga aktiivtarbijate (boiler, elektripliit (mehhaanilise regulaatoriga, mitte elektroonilisega), veekeetja, triikraud, hõõglamp,...) võimsust/tarbimist, mitte aga impulsstoitega seadmete oma.
Kuidas on tegelik olukord, seda on kodus kõige lihtsam välja selgitada selle eespool mainitud säästulambiga. Kui muidugi huvi on. Kui huvi pole, võib uskuda tootjat.
 


viimati muutis A.S. 08.04.2013 14:49:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 08.04.2013 14:49:32 vasta tsitaadiga

oncleuno kirjutas:
Räägi lähemalt mis sinu jaoks kodu juhtimine oleks/on.


Lühidalt võin kirjeldada Kodujuhtimise olemust minu ja meie seniste kliendide jaoks:

Küttesüsteemi juhtimine (sõltumata süsteemist, põrandaküte, radiaatorid, elekter, ioonküte, õhksoojuspumbad vms)
Ventilatsiooni juhtimine/kontrollimine (sõltumata vent seadmest, kas on 2 faasiline või 3faasiline)
Valvekeskuse ühildamine süsteemi ( suvaline valvekeskus, mis juba olemas on)
Valgustuse kontroll ja juhtimine (kõik valgustid, laelambid, välisvalgustid jne)
Multimeedia
Akende-ruloode, garaaziuste ja väravate juhtimine vajadusel
jne..

ning nende ühiseks teguriks oleks keskne juhtimissüsteem, mis suudab kõiki eelnimetatud seadmeid omavahel tööle panna. Kui panen maja valvesse, keeratakse vent. maha, sõltuvalt küttesüsteemist ka küte maha (põrandakütte maha keeramine pole väga otstarbekas päevaks). Nutipistikute sisse-välja lülitamine on siin ainult üks väike osa suurest "hiiglasest" ja seetõttu ma imestangi, et nii rõõmsasti kodujuhtimiseks kutsutakse seda Elioni poolt.

Jah Elion pakubki seda mõnevõrra soodsamalt, aga nagu Te isegi välja tõite, siis seadmete investeering on ühekordne ning edasi jääb väike al. 10€ kuumaks tiksuma. Meie klientidele ei jää ka seda kuumaksu tiksuma.

Lauri


viimati muutis Lauri_s 08.04.2013 14:51:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.04.2013 14:50:46 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Vähesed seadmete tootjad julgevad avalikult tunnistada, et seade suudab reaalselt mõõta vaid siinusvooluga aktiivtarbijate (boiler, elektripliit, veekeetja, triikraud, hõõglamp,...) võimsust/tarbimist, mitte aga impulsstoitega seadmete oma.
Kuidas on tegelik olukord, seda on kodus kõige lihtsam välja selgitada selle eespool mainitud säästulambiga. Kui muidugi huvi on. Kui huvi pole, võib uskuda tootjat.
 


Et panen nutipistikule järgi LED pirniga lambi ja vaatan, et kas tarbib LED pirni peal olevat elektrit näiteks 4,5W ?

Lauri_s kirjutas:
oncleuno kirjutas:
Räägi lähemalt mis sinu jaoks kodu juhtimine oleks/on.


Lühidalt võin kirjeldada Kodujuhtimise olemust minu ja meie seniste kliendide jaoks:

Küttesüsteemi juhtimine (sõltumata süsteemist, põrandaküte, radiaatorid, elekter, ioonküte, õhksoojuspumbad vms)
Ventilatsiooni juhtimine/kontrollimine (sõltumata vent seadmest, kas on 2 faasiline või 3faasiline)
Valvekeskuse ühildamine süsteemi ( suvaline valvekeskus, mis juba olemas on)
Valgustuse kontroll ja juhtimine (kõik valgustid, laelambid, välisvalgustid jne)
Multimeedia
Akende-ruloode, garaaziuste ja väravate juhtimine vajadusel
jne..

ning nende ühiseks teguriks oleks keskne juhtimissüsteem, mis suudab kõiki eelnimetatud seadmeid omavahel tööle panna. Kui panen maja valvesse, keeratakse vent. maha, sõltuvalt küttesüsteemist ka küte maha (põrandakütte maha keeramine pole väga otstarbekas päevaks). Nutipistikute sisse-välja lülitamine on siin ainult üks väike osa suurest "hiiglasest" ja seetõttu ma imestangi, et nii rõõmsasti kodujuhtimiseks kutsutakse seda Elioni poolt.

Jah Elion pakubki seda mõnevõrra soodsamalt, aga nagu Te isegi välja tõite, siis seadmete investeering on ühekordne ning edasi jääb väike al. 10€ kuumaks tiksuma. Meie klientidele ei jää ka seda kuumaksu tiksuma.

Lauri


Vabandust, ei saanud alguses aru et olete sarnaste lahenduse pakkuja seega arusaadav et räägite oma lahendustest mida pakute.
Minul olemasolevat valvet või süsteemi pole mida kohandada olemasolevaga ja pole ka uusehitis kus selliseid keerukaid lahendusi vaja oleks (ventilatsioon/põrandaküte jne.)
Eks see 10.- kuumaks Elioni poolt ongi jooksev kulu mida neil katta tuleb (server kus asub hallatav keskkond ja info/videosalvestused jne.) ja kui seda hallatavat keskkonda
vajalikuks ei peeta siis on teised lahendused olemas mida näiteks ka teie pakute.


viimati muutis oncleuno 08.04.2013 14:58:26, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 08.04.2013 14:56:36 vasta tsitaadiga

See kontroll vist päris nii kergesti ei toimu. Esialgu oleks vaja veenduda, mis pinge kontaktist välja tuleb, kas on 220V või on 225V või 218V jne.. Sama tarbija väiksema pinge juures peaks väiksemat elektrikulu näitama. Ma muidugi päris elektrik ei ole..

Lauri.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 14:58:58 vasta tsitaadiga

oncleuno kirjutas:
Et panen nutipistikule järgi LED pirniga lambi ja vaatan, et kas tarbib LED pirni peal olevat elektrit näiteks 4,5W ?

LED pirn ei sobi, selle tegelikku võimsust ei tea mitte keegi. Luminofoortoruga säästulamp on vajalik, nendele on enamasti üsna täpselt võimsus peale kirjutatud. Võimsus sõltub küll jah lisaks veel ka pingest.
 

 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.04.2013 14:59:33 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
oncleuno kirjutas:
Et panen nutipistikule järgi LED pirniga lambi ja vaatan, et kas tarbib LED pirni peal olevat elektrit näiteks 4,5W ?

LED pirn ei sobi, selle tegelikku võimsust ei tea mitte keegi. Luminofoortoruga säästulamp on vajalik, nendele on enamasti üsna täpselt võimsus peale kirjutatud.
 

 


Kui kunagi aega jääb siis testin proovimise mõttes ära selle mõõtmise thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 08.04.2013 16:13:05 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
oncleuno kirjutas:
Et panen nutipistikule järgi LED pirniga lambi ja vaatan, et kas tarbib LED pirni peal olevat elektrit näiteks 4,5W ?

LED pirn ei sobi, selle tegelikku võimsust ei tea mitte keegi. Luminofoortoruga säästulamp on vajalik, nendele on enamasti üsna täpselt võimsus peale kirjutatud. Võimsus sõltub küll jah lisaks veel ka pingest.
 

 


Miks mitte testida hõõglambiga? Viimati kui huvi tundsin siis olid viis erinevat pirni kõik täpselt nimivõimuse kohase tarbimisega...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 16:21:03 vasta tsitaadiga

Sest hõõglamp on aktiivtarbija, vool on siinuseline, võimsustegur on 1.00. Suvaline mõõtja peaks seda mõõtma täiesti täpselt. Ja kui hõõglampi ei suudaks täpselt mõõta, siis oleks see mõõteriist lihtsalt katki.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 08.04.2013 16:29:45 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Sest hõõglamp on aktiivtarbija, vool on siinuseline, võimsustegur on 1.00. Suvaline mõõtja peaks seda mõõtma täiesti täpselt. Ja kui hõõglampi ei suudaks täpselt mõõta, siis oleks see mõõteriist lihtsalt katki.


Seega minu meelest esimeseks testiks ideaalne ju:). Kui lambiga ikka väga lampi ei pane siis on juba mõtet keerulisemaid koormusi mõõtma hakata.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oncleuno
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 08.04.2013 16:32:19 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
A.S. kirjutas:
Sest hõõglamp on aktiivtarbija, vool on siinuseline, võimsustegur on 1.00. Suvaline mõõtja peaks seda mõõtma täiesti täpselt. Ja kui hõõglampi ei suudaks täpselt mõõta, siis oleks see mõõteriist lihtsalt katki.


Seega minu meelest esimeseks testiks ideaalne ju:). Kui lambiga ikka väga lampi ei pane siis on juba mõtet keerulisemaid koormusi mõõtma hakata.


Hõõglampi endal kahjuks ei ole, et testida aga väga hea lause "lambiga väga lampi ei pane" thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 08.04.2013 16:51:01 vasta tsitaadiga

Pistikut on mõõdetud ning tarbimist arvutab see komakohtadega ja päris täpselt.
Peale selle annab nendega veebis reegleid koostada, näiteks astun tuppa ning kui liikumisandur mis asub esikus, tuvastab, et tuba on hämar, lülitab pistik esikulambi vms. sisse, alustab ip kaameraga salvestamist ja miks mitte, saadab ka SMSi jne.
Reeglitega, tuleb ainult mõelda, mida vaja on, ja annab ka koostada.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2013 16:57:22 vasta tsitaadiga

indrekp, olid ise testija? kas oled neid paigaldanud testklientidele vms?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 08.04.2013 17:00:54 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Pistikut on mõõdetud ning tarbimist arvutab see komakohtadega ja päris täpselt.
Peale selle annab nendega veebis reegleid koostada, näiteks astun tuppa ning kui liikumisandur mis asub esikus, tuvastab, et tuba on hämar, lülitab pistik esikulambi vms. sisse, alustab ip kaameraga salvestamist ja miks mitte, saadab ka SMSi jne.
Reeglitega, tuleb ainult mõelda, mida vaja on, ja annab ka koostada.


Aga laelambi korral?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Kodujuhtimine mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.