Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  4G üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 14.03.2012 14:51:14 vasta tsitaadiga

Õige.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.03.2012 15:02:23 vasta tsitaadiga

Edit: Just praegu jäi näppu üks jaapanlaste ametlik sidedokument ning selles on ilusti näha, kuidas suudetakse asju ametlikult õigesti kirjutada. thumbs_up.gif
Tsitaat:
"The Ministry of Internal Affairs and Communications (MIC) has drafted guidelines for establishment of special base stations using the 700MHz band towards diffusion of 3.9G mobile communications systems."

Teema siis ise:
Appeal for Opinions on Draft Guidelines for Establishment of Special Base Stations Using 700MHz Band
System maintenance for diffusion of 3.9G mobile communications systems
http://www.soumu.go.jp/main_sosiki/joho_tsusin/eng/Releases/Telecommunications/12022902.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GertR
Kreisi kasutaja
GertR

liitunud: 08.06.2003




sõnum 14.03.2012 15:56:16 vasta tsitaadiga

link :: ITU

tsitaat:
The current work on LTE and LTE-Advanced is generally considered 4G.

Palun lõpeta see teema ära.

tahanteada kirjutas:
Väike OT, aga ehk tasub HVF-il olla esimene keskkond Eestis, kus ikkagi asju õigete ja ametlike nimedega nimetatakse.
Ja need ametlikud nimetused on siis:
LTE = 3,9G
LTE-Advanced = (True) 4G.
Seega ei müü EMT mitte odavalt 4G-d, vaid müüb ülikallilt 3,9G-d.

PS: Ja kas me peame olema ikka nagu ameeriklased, kes 3,5G-d ja 3,9G-d nimetavad oma riigis 4G-ks ning kes suure tõenäosusega kavatsevad (True) 4G-d nimetada oma riigis juba 5G-ks. icon_cool.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2012 21:51:46 vasta tsitaadiga

Vähemalt on kasutajal tahanteada lõpuks teema, kus ta saab kõik südamelt ära rääkida icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2012 00:17:08 vasta tsitaadiga

krist2an kirjutas:
Vähemalt on kasutajal tahanteada lõpuks teema, kus ta saab kõik südamelt ära rääkida icon_biggrin.gif

Ses mõttes kurb lugu tegelikult küll, kui 50+/60+ inimene nii lolliks läheb tehnoloogiast, et ei suuda otsustada, kus oleks targem suu kinni hoida =(
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 15.03.2012 00:19:06 vasta tsitaadiga

Kurb on see, et vähesed teavad, mida tehnoloogilised standardid ja mõisted tegelikult esindavad/tähendavad.
Lugupeetud tahanteada on tubli.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puma
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.09.2006




sõnum 19.03.2012 21:13:40 vasta tsitaadiga

ülikiire on 4G, ma elan pommiaugus, elisa levi puudub, emt-l muidugi levi olemas ja mul on toas 2pulka 4G-d. pole paha, mina olen väga rahul! 55mbit tuleb alla nagu naksti 50/10 ühendusega..


ps, mul oleks ühte 4G antenni ka vaja, teise kodusse ka panna 4G.. oskab keegi sellist rahulikku antenni soovitada mida saab õue kinnitada?
ruuter on see: Huawei B593u
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.03.2012 21:59:27 vasta tsitaadiga

Väike Must Huumor kah, mul on olemas Huawei E1820 modem, ametliku nimetusega 3,5G/3,75G modem.
Aga ennäe imet, mõned usinad nutikad müüjad maailmas teevad juba kõva äri, müües nii seda mudelit, kui ka teisi 3,5G/3,75G modemeid 3G/4G modemitena. icon_biggrin.gif beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif

Vaadake ja imetlege ise kasvõi järgmist linki:) http://www.alibaba.com/showroom/huawei-4g-modem.html
----------------------------
Nii, et tundub küll, et mõningad super-hasartsed ISP-d müüvad varsti 3,9G-d lausa juba 5G nime all. Seda on igatahes juba sahistatud... icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hervor
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2011




sõnum 19.03.2012 23:36:57 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

------------------------------
Edit: Leidsin üles lõpuks kah lingi kus on siis juttu sellest, et juba aastal 2013 võib käes olla olukord, kus praeguse 3,9G ehitamine pooleli jäetakse / või ei hakata üldse arendama ning hüpatakse edasi siis (True) 4G väljaarendamisele.
1. Could some operators go straight to LTE-Advanced?
http://www.unwiredinsight.com/2011/LTE-advanced-description


Peab ütlema, et vaatamata eemaletõukavale pealkirjale tundub artikkel hästi välja toovat mis LTE-Advanced juures muutub ja seega hea lugemine enda harimiseks.

tahanteada kirjutas:

PS: Nii, et kõik kolm Eesti ISP-d võiksid sõna võtta küll ja avalikustada, et millised saaksid olema Eesti ISP-de plaanid pärast seda, kui (True) 4G reaalsuseks saab ning maailmas seda võrku rajama hakatakse. Senini igatahes pole ühtki sõnavõttu kohanud kohalike ISP-de käest.


Karta on, et seda infot loetakse avalikuse jaoks liiga tehniliseks ja seega sinna see ei jõua kah. Tõenäoliselt liigutatakse ennast täpselt nii kiirelt, kui kiirelt LTE kitsaks jääb või turgu tahetakse krabada. Elisas on isegi praeguse 4G osas kuidagi väga vaikne ja EMT piiratud paketid kus kiiruse-hinna suhe on ok jääb lubatud andmemaht Elisa 3.5G pakettidele alla, seega väga kiiret arengut pole loota.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.03.2012 13:09:55 vasta tsitaadiga

Nii, üks väike värske uudis siis ka Saksamaalt, LTE-maailmast.

Huawei Conducts World's First 4x4 MIMO Trial on Commercial LTE Network
[Berlin, Germany, 27 March, 2012]: Huawei, a leading global information and communications technology (ICT) solutions provider announced the successful execution of the world's first LTE 4×4 MIMO field trial in the network of Deutsche Telekom. This field trial showed download data rates of up to 250Mbps.


http://www.huawei.com/ilink/en/about-huawei/newsroom/press-release/HW_126945?KeyTemps=Huawei%20Deutshce%20Telekom%20LTE%20MIMO
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 03.04.2012 15:23:09 vasta tsitaadiga

https://pood.elion.ee/productInfo/48/ruuter-huawei-b593u/B593

Kas analoogset toodet keegi juriidiline isik HV's ka müüb?

Või millist nime see üldse inglise keeles kannab? 4G router?

_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 08.04.2012 09:15:00 vasta tsitaadiga

Puma kirjutas:
ülikiire on 4G, ma elan pommiaugus, elisa levi puudub, emt-l muidugi levi olemas ja mul on toas 2pulka 4G-d. pole paha, mina olen väga rahul! 55mbit tuleb alla nagu naksti 50/10 ühendusega..


ps, mul oleks ühte 4G antenni ka vaja, teise kodusse ka panna 4G.. oskab keegi sellist rahulikku antenni soovitada mida saab õue kinnitada?
ruuter on see: Huawei B593u


ma ei tea mis sagedusega sul see 4G seal on, aga 2,6 GHz peal pole antenne väga saada (st seda sagedust euroopas enne ei kasutatud).
EMT ise midagi müüb ka oma poes, aga hinna järgi käsitöö.

Kui sul on 1,8 GHz peal, siis antenne enam, aga sa vajad KAHTE antenni per seade.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.04.2012 22:17:40 vasta tsitaadiga

Pisike, aga kõnekas pilt sellest, kuidas maailmas on olemas ka ausaid ISP-sid, kes müüvad ausalt 3.9G kaupa õige nime all. Ja ei püga oma kliente sellega, et 3.9G Bitivorsti vale nime all ja kalli hinnaga müüakse. Nii nagu teisel pool ookeani sama toote müük käib. icon_smile.gif

Aga sellega tasub harjuda küll, et bitimüük on samasugune kaubamüük nagu piim, leib, sai jne...

Nüüd siis link sellele pildile.
http://www.m2.com.lb/ProductDetails.aspx?ProductID=1762&CategoryID=43&BrandID=189
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sloho
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2012




sõnum 10.04.2012 01:18:05 vasta tsitaadiga

niipalju, kui mina seda katsetanud olen, siis on väga mõnus.
kõiki internetipakette ja -seadmeid saab EMT-s proovida 2 nädalat, niiet odava hinnaga on võimalik pakett võtta ja 2 nädala pärast tagasi anda
(https://www.emt.ee/pakkumised/netipulk-ja-ruuter-soodsalt)
ja 4G telefone niipea võrku helistamiseks ei lasta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 10.04.2012 07:28:50 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Pisike, aga kõnekas pilt sellest, kuidas maailmas on olemas ka ausaid ISP-sid, kes müüvad ausalt 3.9G kaupa õige nime all. Ja ei püga oma kliente sellega, et 3.9G Bitivorsti vale nime all ja kalli hinnaga müüakse. Nii nagu teisel pool ookeani sama toote müük käib. icon_smile.gif

Aga sellega tasub harjuda küll, et bitimüük on samasugune kaubamüük nagu piim, leib, sai jne...

Nüüd siis link sellele pildile.
http://www.m2.com.lb/ProductDetails.aspx?ProductID=1762&CategoryID=43&BrandID=189


Kle, siin ei ole su tõvega abistamiseks vajaliku diagnoosi panekuks inimesi, kuigi kõik saavad siiski
aru, et sul on tõsine probleem.

St sul on soov rääkida, kuid mitte aru saada asjadest. EHk "oma komadega asjadega" rõhutamisega nagu papagoi sa
annad korduvalt mõista et sul asjad vaid 0,75 või 0,9 võrra korras. Otsi kvalifitseeritud abi, palun.

Sinust pädevamad IT inimesed (ja maailma vaates pea ainupädevad) ütlevad et LTE ja WiMAX on ka 4G.

Following a detailed evaluation against stringent technical and operational criteria, ITU has determined that “LTE-Advanced” and “WirelessMAN-Advanced” should be accorded the official designation of IMT-Advanced. As the most advanced technologies currently defined for global wireless mobile broadband communications, IMT-Advanced is considered as “4G”, although it is recognized that this term, while undefined, may also be applied to the forerunners of these technologies, LTE and WiMax, and to other evolved 3G technologies providing a substantial level of improvement in performance and capabilities with respect to the initial third generation systems now deployed.

http://www.itu.int/net/pressoffice/press_releases/2010/48.aspx

aga ma usun et see sulle kohale ei jõua.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.04.2012 08:23:36 vasta tsitaadiga

Ega siin vaielda pole midagi, maailmas pole olemas veel mingit ametlikku, True 4G võrku. icon_cool.gif beer_yum.gif
Ja kui India oma kuulsa arenguplaani suvel ellu viib, siis selline esimene True 4G võrk (LTE-Advanced) pannakse tööle ning kiirusega 1Gigabitt. beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif

Maailmas olemasolevad, "ülireklaamitud 4G-võrgud" on tegelikult, kas siis:
1. 3.9G võrgud.
2. Või siis "klientidelt raha väljapumpamisvõrgud", kus klientidele müüakse 4G pähe tegelikult 3.5G-d, 3.75G-d ja 3.9G-d.
--------------------------------------
Ning veel üks väike selgitus, miks LTE ei saa veel kuidagi olla "kuulus 4G".
"4G will only be packet-based (all-IP) switched network."

Aga ega 3.9G-l ka midagi viga pole, kuigi ta nimi pole nii seksikas ja müüv, kui on 4G. icon_biggrin.gif
Samas on 3.9G võrgul nii praegu kui ka loodetavasti edaspidi kiiruseid, nii et tapab.
"known as Long Term Evolution and uses OF-DMA Orthogonal Frequency-Division Multiplexing which will offer data rate at 170Mbps for up-link and 320Mbps for down-link. "
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 10.04.2012 08:29:51 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ega siin vaielda pole midagi, maailmas pole olemas veel mingit ametlikku, True 4G võrku. icon_cool.gif beer_yum.gif
Ja kui India oma kuulsa arenguplaani suvel ellu viib, siis selline esimene True 4G võrk (LTE-Advanced) pannakse tööle ning kiirusega 1Gigabitt. beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif

Maailmas olemasolevad, "ülireklaamitud 4G-võrgud" on tegelikult, kas siis:
1. 3.9G võrgud.
2. Või siis "klientidelt raha väljapumpamisvõrgud", kus klientidele müüakse 4G pähe tegelikult 3.5G-d, 3.75G-d ja 3.9G-d.
--------------------------------------
Ning veel üks väike selgitus, miks LTE ei saa veel kuidagi olla "kuulus 4G".
"4G will only be packet-based (all-IP) switched network."

Aga ega 3.9G-l ka midagi viga pole, kuigi ta nimi pole nii seksikas ja müüv, kui on 4G. icon_biggrin.gif
Samas on 3.9G võrgul nii praegu kui ka loodetavasti edaspidi kiiruseid, nii et tapab.
"known as Long Term Evolution and uses OF-DMA Orthogonal Frequency-Division Multiplexing which will offer data rate at 170Mbps for up-link and 320Mbps for down-link. "


Nagu öeldud, on sul miski kõrvade vahel pisut halvasti.

Keegi ei räägi hetkel TRUE 4Gst, õpi lugema. Või ära põikle kõrvale LTE-A peale kui sa teemat ei valda.
ja minu toodud tsitaat on pärit allikast, mis on autoriteetsem (ITU, kui kuulnud oled) kui mistahes "sinu 3,9G allikad".
millele sa ka ei viita. Ülikoolis oleks sa saanud disklahvi selle eest.

Ehk kui ITU ütleb, mis on 4G (mille ma ka tsitaadina tõin), siis ta seda on. Keegi muu pole seda pädev ütlema.
Ja seal listis on ka 4G sees, kuigi nad ütlevad et see on anyway turundustermin.

Muidugi kui sind ennast vaidlemine erutab, siis usun et oled juba üsna kuum juba.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 10.04.2012 17:58:37 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

3.5G-d, 3.75G-d ja 3.9G-d. 4G


Mis nende vahe on tavakasutajale, kes ei tea tehnoloogiast midagi?
Esimesed kolme ju ikkagi müüakse kui 3G ja tavakasutajale need komakohad ei ütle midagi. 4G on ju ka erinev nii usas kui Euroopas - rääkimata kiirustest.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 10.04.2012 20:21:05 vasta tsitaadiga

Motiv8 kirjutas:
tahanteada kirjutas:

3.5G-d, 3.75G-d ja 3.9G-d. 4G


Mis nende vahe on tavakasutajale, kes ei tea tehnoloogiast midagi?
Esimesed kolme ju ikkagi müüakse kui 3G ja tavakasutajale need komakohad ei ütle midagi. 4G on ju ka erinev nii usas kui Euroopas - rääkimata kiirustest.


Tavakasutaja õnneks ei loe foorumeid kus möllab Tahanteada, seega ta on rikkumata.
Ta lihtsalt kasutab ja naudib teenust, lähtuvalt vajalikust kiirusest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.04.2012 11:05:45 vasta tsitaadiga

Kuna kõigile meeldib nimetada 3.75G-d 4G-ks icon_biggrin.gif , siis sobib siia ehk ka järgmine uudis, et valmis on saadud siis esimese 3.75G test-võrguga (HSPA+), mille kiiruseks on siis 84 megabitti.
Nii, et nüüd peab huviga ootama, et milline Eesti ISP sellise kiirusega võrgu valmis meisterdab ja vastavad seadmed müüki toob. icon_razz1.gif

Uudis ise järgmisel lingil:
Etisalat Misr Announced Success of a Breakthrough 84 Mbps HSPA+ Trial.
link
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 12.04.2012 11:52:44 vasta tsitaadiga

http://en.wikipedia.org/wiki/High-Speed_Downlink_Packet_Access
http://en.wikipedia.org/wiki/3G
http://et.wikipedia.org/wiki/Kolmanda_p%C3%B5lvkonna_mobiilside
http://en.wikipedia.org/wiki/4G
http://et.wikipedia.org/wiki/4G
http://en.wikipedia.org/wiki/5G
Veel infot 4g kohta AM 2011 detsember lk48
Jaak Pihlau Teejuht traadita ühiskonda

http://www.fyysika.ee/uudised/?p=26106&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+fyysika_ee+%28FYYSIKA.EE+uudistekanal%29&utm_content=FeedBurner
http://www.fyysika.ee/uudised/?p=26008&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+fyysika_ee+%28FYYSIKA.EE+uudistekanal%29&utm_content=FeedBurner
http://novaator.ee/ET/it/miks_on_vaja_raadiolaineid_vaanata/
A ma ootan kui tuleb XG see oo superkiire holofooniline internet läbi hüperruumi ülikõrgtehnoloogilises arengufaasis. Pole maste ega kaableid. Kus siis on alles muhe uppida ja dõunida.


viimati muutis aixi 01.05.2012 13:32:54, muudetud 4 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puma
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.09.2006




sõnum 15.04.2012 14:40:04 vasta tsitaadiga

vana_urr kirjutas:
Puma kirjutas:
ülikiire on 4G, ma elan pommiaugus, elisa levi puudub, emt-l muidugi levi olemas ja mul on toas 2pulka 4G-d. pole paha, mina olen väga rahul! 55mbit tuleb alla nagu naksti 50/10 ühendusega..


ps, mul oleks ühte 4G antenni ka vaja, teise kodusse ka panna 4G.. oskab keegi sellist rahulikku antenni soovitada mida saab õue kinnitada?
ruuter on see: Huawei B593u


ma ei tea mis sagedusega sul see 4G seal on, aga 2,6 GHz peal pole antenne väga saada (st seda sagedust euroopas enne ei kasutatud).
EMT ise midagi müüb ka oma poes, aga hinna järgi käsitöö.

Kui sul on 1,8 GHz peal, siis antenne enam, aga sa vajad KAHTE antenni per seade.


ostsin emt enda 4G antenni, väga rahul, 7m juhe sain kohe katusele viidud.

nüüd tuleb korralikult...

http://www.speedtest.net/result/1877230873.png

ps, naljakas on see, et mul on 50/10 pakett...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.04.2012 15:40:51 vasta tsitaadiga

Igatahes on maailmas LTE-fännid vägagi kergelt närvilised icon_razz1.gif , kuna sel aastal on välja tulemas 84 megabitise kiirusega 3.75G. Ning üsna kindel on sel juhul selle toe kolimine ka Androidile ja Nokia Lumia 900-le.

Ja kui reaalne kiirus küündib oletatavalt nii 75 megabitini, siis paneb kindlasti nii mõnegi LTE-fänni kurvalt vaatama, kuidas 3.75G eest minema kimab. Seda enam, et järjest rohkem rägitakse ka 168 megabitise kiirusega 3.75G tulekust ning selle korral võib prognoosida 150 megabitist reaalset kiirust.
----------------------------------
42 megabitise kiirusega 3.75G võrgus (Tele2, Tallinn), hommikustel vähekoormatud kellaaegadel. jooksis Huawei E372 igatahes kiirusega 30-35 megabitti. Seega oletatavad kiirused a 75 megabitti ja a 150 megabitti võivad üsnagi reaalseteks osutuda.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 15.04.2012 18:38:23 vasta tsitaadiga

Aga 75 ja 168 megakiirustel kas siis on vaja juba mastidevahelist optilist sidet. On see 42 saadaval üle Eesti hinnakirjast vaatasin et extra strong on kiirus piiramata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.04.2012 07:59:32 vasta tsitaadiga

Paistab, et moodne 3.75G levib nagu kulutuli. icon_smile.gif
Üks uudis sellelt arendusrindelt:
Vodafone Hungary launches DC-HPSA+ technology
link
----------------------------------
Nii, et ootan huviga, et kes Tele2 kõrval järgmisena selle tööle rakendab ja siis üle-Eestiliselt pakkuma hakkab.
Asjal on jumet kõvasti, sagedused on olemas, tehnikat tuleb ehk tiba uuendada ja kohe on ISP-de kliendid kõvasti rõõmsamad tänu sellele uuele, moodsamale kiirusele. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  4G üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.