Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Samsung I9300 Galaxy S III märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 96, 97, 98
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2017 01:08:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Dijital, Homescreenil ka ikoonidele vaba ruumi on?. Androidil on ka selline loll komme öelda, et ruumi pole aga ei ütle mis ruumist jutt käib.

Ruumi on kõikjal, mõned "kodu lehed" on täiesti tühjad, mõnel on pool lehte tühi. Mul tunne, et tal on mingid jäänukid nendest kadunud rakendustest ja nende kohta ütleb, et ruumi pole. Samas võtsin Play poest mingi suvalise rakenduse, selle installis ilusti ära. Aga kui proovin neid kadunud rakendusi uuesti installida, siis neid ei saa.

_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2017 01:10:43 vasta tsitaadiga

Dijital, Jep siis midagi ilmselt põhjalikult katki. Factory reset abiks äkki?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 16.03.2017 07:39:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Dijital, Homescreenil ka ikoonidele vaba ruumi on?. Androidil on ka selline loll komme öelda, et ruumi pole aga ei ütle mis ruumist jutt käib.

Homescreene tekitatakse vajadusel juurde, selles ei saa üldse muret olla. Kui just tootja pole droidi ära käkkinud.
Nexusega igatahes nii on, kui koduekraan täis, tekitatakse uus, tühja lehte olla ei saa.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."


viimati muutis Märt. 16.03.2017 14:17:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2017 15:09:16 vasta tsitaadiga

Tobe on just see, et täiesti üleöö lihtsalt lolliks läheb. Netis on ka mitmeid teemasid, kus "fix" on lihtsalt rakenduste eemaldamine ja kommentaarid seal all on samad, et ruumiga tegelikult pole probleeme ja rakenduste eemaldamisest abi pole.

Mu probleem oli jõutud juba ka prügikasti siin foorumis visata ning seejärel siia ümber tõstetud :/

EDIT:
Ah üks paras seiklus on selle telefoniga nüüd olnud. Eile proovisin enne teha niipalju kui võimalik erinevaid varundusi asjadest. Titaniumiga rakendustest, FlashFirega Full Backup (mis hiljem osutus hädavajalikuks mõnede asjade kättesaamiseks), siis veel ka kopeerides telefonis olevad süsteemifailid, mida kätte anti. Loomulikult korduvalt rakendused sulgusid lambihetkedel. Mõned rakendused on pärit Amazonist ning kui mingil hetkel ütles telefon, et ei Amazoni rakendus ei tööta, siis ei saanud kasutada ka neid rakendusi, mis sealt pärit. Päris ärev olukord. Egas midagi, tuleb siis millalgi nullt alustada. Ja kuna nagunii tuli nullist alustada, siis mõtlesin ka proovida LineageOS-i (Android 7.1 Nougat baasil).

Tegemist siis CyanogenMod'i järeltulijaga. Oli nii plusse kui miinuseid sellel. Ehkki arvutid on mul inglisekeelsed, siis miskipärast telefoni puhul mulle meeldib eesti keel. LineageOS-i puhul aga hakkas häirima, sest pooled asjad, kui mitte rohkem, olid inglise keeles ja siis osa eesti keeles. (Praegu mõtlen, et tänapäeva noored tegelikult räägivad ka sedasi, neile võib see sobida icon_biggrin.gif). Avaekraanide puhul meeldis mulle, et said ise määrata, millise maatriksiga ikoonid seal asuvad. Vaikimisi olid vist 4x4 äkki, aga oli ka 5x5 jmt. Sai ka ise määrata XxY maatriksi. Üldse oli seal palju seadistusvõimalusi. Kuid nagu ikka, mulle ei istu selline "tühi" vaade, mis kõikjal menüüdes on - mingi pisike ikoon kuskil keskel ja siis ümberringi tühjus. Kõrvuti a la 4 ikooni, kuigi võiks vabalt olla 8. Ja selline plass 2d hullus mulle ei sobi. Aga eks see ole maitse asi. Samuti päris mitmed korrad andis telefon märku, et see või teine rakendus on peatunud (telefon, MTP, jmt).

Nüüd tagasi telefoni esialgse probleemi juurde. Kahjuks on 4.3 ja 7.1 niivõrd erinevad (ilmselt siin ka Samsungi enda käsitlus mängus), et mitmete rakenduste taastamine Titaniumiga normaalselt ei õnnestunud. Probleemiks see, et sisemist mälu käsitletakse erinevalt. Aga kuna osade rakenduste info oli mulle väga oluline, siis mõtlesin siiski tagasi 4.3 peale minna. Ja siis läks lõbusaks. Kuna FlashFire nõudis soovituslikult SuperSU-d, mitte LineageOS-i enda SU-d, siis sai see peale lastud. Esimene tagasilöök, telefon jäigi LineageOS-i käivitamisikooni näitama. OK, siis wipe ja üritasin originaali peale lasta. Kõik hakkas juba looma, kuid miskipärast tuli LaFleuri logo ette, ilus lilleline naistekas. Olen ka varem seda sama imaget peale lasknud, kuid eelnevalt pole seda LaFleuri tulnud. Ei teagi, kuskohast ta selle välja võlus. Aga kuna tegemist sama telefoniga tegelikult ja teadsin, et lihtsalt taustapildid on roosamad, siis ei kartnud seda eriti. Aga ülla-ülla, sealt alglaadimisest ta edasi ka selle imagega ei läinud. Kas see ongi lõpp? Uuesti recoverysse ja taas igal pool wipe. Jess, käima läks, ilus roosa taust icon_biggrin.gif.

Proovisin siis kohe ka taastada rakendusi. Pagan, siiski andmeid, mis tegelikult asuvad väljas serveris, ta ei näidanud, sest tuli välja, vähemalt ma ise nii arvan, et andmed on seotud Androidi enda ID-ga ja kuna ma tulin puhtalt lehelt, siis genereeriti ka uus ID. Ka Titanium ütles, et hetkel on tal seadistustes kaks ID-d, et kumba kasutada. Ja kaks tekkis tal siis, kui olin enne ka LineageOS-iga Titaniumi käivitanud. Varasema varunduse all oli kolmas ID. Sellest siis arvasingi, et uut OS-i pannes või tehaseseadesse taastades, tekib uus ID. Kahju. Ent mul oli veel viimane õlekõrs.

Nagu alguses mainitud, siis tegin prooviks ka FlashFire'ga full backupi oma vigasest süsteemist. FlashFire on kuulsa Chainfire, kes SuperSu ja MobileOdini ja paljude teiste süsteemihalduse rakenduste looja, järjekordse üllitisega. Üldjoontes MobileOdini järeltulija, mis sobib uuemate seadmetega, millega MobileOdin enam ühilduv ei ole. Sain siis taastatud oma esialgse vigase süsteemi. Woohoo! Kuid huvitaval kombel oli mulle vajalik rakendus sealt kuidagi kadunud. Kas tõesti kõik see vaev ja kasu ei midagi? Kusjuures olematu ikoon töölaual oli olemas. Riskisin, et tirin kõigepealt Playst selle uuesti. Vähemalt installis ära. See positiivne. Avan rakenduse ja ohhoo, mu andmed seal sees kõik olemas. Halleluuja! Rakenduse seest sain ka selle ära siduda googliga, mis on mõeldud just olukordadeks, nagu mul oli. Helistamine töötas, teised rakendused ka töötasid. Ultimate Servers rakendust siiski ei saanud installida nagu esialgu oli. Mõtlesin siis jätta esialgu selle nii nagu on, et ükspäev võtan uuesti ette nullist alustamise. Ja läksin rahulikult magama.

Täna hommikul aga üllatus suur - lukustusekraanil oli vale pilt. Kõlab kahtlaselt. Avan siis telefoni ja näen, et keelumärk on levi koha peal. Lähen seadistustesse ja seal vaatab vastu IMEI - Unknown. Aitäh! Sellest oli varem ka lugenud, et mingite versioonidega imagetel on erinevad süsteemid ja võivad IMEI tundmatuks teha. Aga kuna eile oli kõik korras, siis lugesin selle asja õnnestunuks. Hommik aga arvas teisiti. Ja siis hakkas jälle rakenduste automaatne sulgemine pihta. Sellest vähe, ka tegi Android korduvalt restardi endale. Vahel sedasi, et ei jõudnud isegi klahvilukku maha võtta. Restardist tulles korra näitab, et levi on olemas ja Elisa märge ka juures ja siis hetk hiljem jälle keelumärk peal. Seepeale tegin tehaseseadete taastamise recovery kaudu ning seni on mul levi olemas ja töötab helistamine ka. Aga pagan, kus "karbist võttes" on telefon ikka jube kiire. Ühtegi rakendust muidugi installitud pole, seega varsti saab ilmselt sellest kiirusest jagu.

Neli aastat tagasi sai viimati telefon nullist seadistatud, siis kui Samsung andis vigase firmware'i välja (XELLA), mis kõik tuksi keeras. Vot sellised seiklused siin siis sel nädalal.

_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2017 13:42:47 vasta tsitaadiga

ÄA. mustad kaaned, uued, kiles. Avaneb ülalt alla, mitte raamatu moodi.
Kes tahab, võtku ühendust.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2018 18:48:38 vasta tsitaadiga

25.02.2018

Nonii, minu telefonil siis kolmas rabandus. Seekord siis veidi karmim variant. Õhtul oli kõik korras, kuid hommikul telefoni vaadates näitas Samsung SIII kävitamise teksti ja sealt edasi ei lähe. Recovery mode'i saan küll sisse, kuid seal tulevad veateated:
tsitaat:

E:failed to mount /system (Invalid argument)
can't mount '/system (Invalid argument)
E:failed to mount /efs (Invalid argument)

# MANUAL MODE #
-- Applying Multi-CSC...
E:failed to mount /system (Invalid argument)
can't mount '/system (Invalid argument)
E:failed to mount /data (Invalid argument)
E:can't open /cache/recovery/log
E:can't open /cache/recovery/last_log
E:can't open /cache/recovery/last_install


Kui valida menüüst näiteks Wipe cache partition, siis näitab ka veateadet:
tsitaat:
E:format_volume: make_extf4fs failed on dev/block/mmcblk0p8
Cache wipe complete.

E:failed to mount /cache (Invalid argument)
E:can't open /cache/recovery/log
E:can't open /cache/recovery/last_log
E:can't open /cache/recovery/last_install



Download mode'i läheb, ent kui hakata Odiniga Samsungi viimast ametlikku firmware'i (1 fail variant, mis 1,5GB) peale laskma, mida ka varasemalt teinud olen, siis tuleb veateade:
tsitaat:
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> boot.img
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> FAIL!
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)


Kas see on nüüd tõesti lõpp või on veel mingeid variante koduste vahenditega elustamiseks? Ma Odinis pole muid linnukesi, peale Auto Reboot ja F. Reset Time valinud, pole vaja olnud ja alati on öeldud, et ära teisi linnukesi näpi. Seal muidu Nand Erase, Re-Partition jmt ka valikuid, mida pole kunagi vaja olnud. Tea kas seal ka midagi võiks aidata? Või ikkagi Sudden Death Syndrome, mis kõikidel esimeste partiide telefonide kiipidel oli ja mille vältimiseks Samsung ilma testimata mingi workaround firmware'i välja lasi ning mis mitmetel omanikel hoopis asja hullemaks tegi (XELLA), jõudis ka minu telefonis lõpuks ikkagi avalduda?

Ilmselgelt kuskil remonditöökojas lasta seda teha läheb kordades kallimaks, kui aparaadi väärtus. Vaevalt, et paari EUR-iga hakkama saab.

EDIT 03.04.2018:
Veidi uuemat seikluse infot siia juurde. Aegajalt ikka sai telefoni naljaviluks proovida uuesti käivitada, aga ta oli üldse omadega veel rohkem sassi läinud. Kui üritasin recoverysse minna või niisama käivitada, siis viskas ekraanile ainult säbru, umbes nagu ennemuiste teleri pilt oli, kui saateid polnud. Nagu siin ühel netist leitud pildil:
Spoiler Spoiler Spoiler


Korra mõtlesin, et mingi ekraani viga ka külge tulnud, aga kui minna download mode'i, siis seal oli pilt nii nagu peab. Seega oli ikkagi asi kuskil mujal.

Ning sai uuritud, et selle fööni parandus läheks maksma ca 80 EUR-i.

_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Samsung I9300 Galaxy S III mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 96, 97, 98
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.