Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Zeitgeist- ehk meie tegelik maailm. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 50, 51, 52  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 20:15:22 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
vipu kirjutas:
Jood nädalaga vee ära, sest vesi läheb riknema. Mis kasu temast on kui ta ei kõlba enam juua?

Sa vist ei saanud aru? Sinu "loogika" jargi tuleks uut joogivett otsida alles siis kui too otsas on ja jaada lootma, akki keegi leiab ning siis janusse ei sure. Selleasemel, et ettenagelikult seda esimesel voimalusel teha.


Miks sa mulle sõnu suhu paned? Ma pole seda väitnud. Sinu argumendist jäi mulje, et vett ei tohigi enne juua kui uut vett pole.
Piinled ja piinled ja kui ei olegi saarel magevett, siis sured ju ikka janusse. Sa võid ju mitte juua ja lõpuks on vesi halvaks läinud ja ikka juua ei saa.
Aga su näide on tegelikult päris absurdne.

Üldiselt ma vaatan, et kui piibliga pähe ei mõju, siis on jamasti icon_lol.gif
Paras usupropaganda käib icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 16.08.2012 20:17:31 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 28.05.2013 11:01:46, muudetud 1 kord
tagasi üles
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 20:29:44 vasta tsitaadiga

SKG: kui tuleb ressursipõhine elu, siis sa ei saaks enam shopata. väga paljud asjad kaoks ära, väga palju spordivarustust kaoks müügilt, sest paljude meelest poleks neid asju enam vaja.
sa saaksid iga kuu osta ainult teatud arvu tooteid või saaksid siis tasuta nagu sa unistad. tegelikult hakatakse kõiges kokkuhoidma, kõike piirama. kogu tänase elu sa kaotaks, tehnika vidinad (üks siin arvab, et iphone pole vajagi). see elu mis tuleb, see pole see milles sa elada tahad. see ongi sinu naiivsus.

sina oled ise esimene ohver, kes hakkab lõivu maksma. kui sa oleksid rohkem kriitilisem, siis näeksid ise täpselt seda sama.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 22:50:54 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
SKG kirjutas:
vipu kirjutas:
Jood nädalaga vee ära, sest vesi läheb riknema. Mis kasu temast on kui ta ei kõlba enam juua?

Sa vist ei saanud aru? Sinu "loogika" jargi tuleks uut joogivett otsida alles siis kui too otsas on ja jaada lootma, akki keegi leiab ning siis janusse ei sure. Selleasemel, et ettenagelikult seda esimesel voimalusel teha.


Miks sa mulle sõnu suhu paned? Ma pole seda väitnud. Sinu argumendist jäi mulje, et vett ei tohigi enne juua kui uut vett pole.
Piinled ja piinled ja kui ei olegi saarel magevett, siis sured ju ikka janusse. Sa võid ju mitte juua ja lõpuks on vesi halvaks läinud ja ikka juua ei saa.
Aga su näide on tegelikult päris absurdne.

Ma tõin analoogia, et sinu "loogika" järgi peaks hakkama alles siis midagi tegema kui ressursid juba otsas on.
Tudub, et sa ei saanud ka näite poindist aru kui vee halvaks minemisest räägid. Maa ressursid ei rikne u know.
vipu kirjutas:
SKG: kui tuleb ressursipõhine elu, siis sa ei saaks enam shopata. väga paljud asjad kaoks ära, väga palju spordivarustust kaoks müügilt, sest paljude meelest poleks neid asju enam vaja.
sa saaksid iga kuu osta ainult teatud arvu tooteid või saaksid siis tasuta nagu sa unistad. tegelikult hakatakse kõiges kokkuhoidma, kõike piirama. kogu tänase elu sa kaotaks, tehnika vidinad (üks siin arvab, et iphone pole vajagi). see elu mis tuleb, see pole see milles sa elada tahad. see ongi sinu naiivsus.

sina oled ise esimene ohver, kes hakkab lõivu maksma. kui sa oleksid rohkem kriitilisem, siis näeksid ise täpselt seda sama.

Ahah, vaat siis mida jälle teada saab tänu sinule.
Ma isegi ei tunne end nii hästi kui sina seda teed.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 22:55:19 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
vipu kirjutas:
SKG kirjutas:
vipu kirjutas:
Jood nädalaga vee ära, sest vesi läheb riknema. Mis kasu temast on kui ta ei kõlba enam juua?

Sa vist ei saanud aru? Sinu "loogika" jargi tuleks uut joogivett otsida alles siis kui too otsas on ja jaada lootma, akki keegi leiab ning siis janusse ei sure. Selleasemel, et ettenagelikult seda esimesel voimalusel teha.


Miks sa mulle sõnu suhu paned? Ma pole seda väitnud. Sinu argumendist jäi mulje, et vett ei tohigi enne juua kui uut vett pole.
Piinled ja piinled ja kui ei olegi saarel magevett, siis sured ju ikka janusse. Sa võid ju mitte juua ja lõpuks on vesi halvaks läinud ja ikka juua ei saa.
Aga su näide on tegelikult päris absurdne.

Ma tõin analoogia, et sinu "loogika" järgi peaks hakkama alles siis midagi tegema kui ressursid juba otsas on.
Tudub, et sa ei saanud ka näite poindist aru kui vee halvaks minemisest räägid. Maa ressursid ei rikne u know.
vipu kirjutas:
SKG: kui tuleb ressursipõhine elu, siis sa ei saaks enam shopata. väga paljud asjad kaoks ära, väga palju spordivarustust kaoks müügilt, sest paljude meelest poleks neid asju enam vaja.
sa saaksid iga kuu osta ainult teatud arvu tooteid või saaksid siis tasuta nagu sa unistad. tegelikult hakatakse kõiges kokkuhoidma, kõike piirama. kogu tänase elu sa kaotaks, tehnika vidinad (üks siin arvab, et iphone pole vajagi). see elu mis tuleb, see pole see milles sa elada tahad. see ongi sinu naiivsus.

sina oled ise esimene ohver, kes hakkab lõivu maksma. kui sa oleksid rohkem kriitilisem, siis näeksid ise täpselt seda sama.

Ahah, vaat siis mida jälle teada saab tänu sinule.
Ma isegi ei tunne end nii hästi kui sina seda teed.


Ma olen tähelepanelik inimene icon_lol.gif
Mul jääb väga meelde mida inimesed räägivad.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 16.08.2012 22:57:32 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
Tegelikult muidugi, ega vabatahtlikult keegi ei orjaks vist küll. Kui aga vaadata lähemalt asja, siis leiva lauale jne toob ikka töö. Küsimus ongi nüüd, et kuidas seda tööd teha? Sa arvad siis, et põhimõtteliselt pole seda võimalik teha väärikalt?
Ühesõnaga, kui sa teed tööd nii, et sinu töö üks tulemus on ka tööandjale kasumi teenimine, pole see tegevus väärikas? Issand jumal küll...
Ja siis see "ressurssipõhises majanduses ei ole raha vaja". Mis on raha? Raha on väärtuse ekvivalent, mitte mingi deemon. Kasumit ei ole vaja mõõta selles deemonlikus "rahas", kui tahate, võib seda mõõta kartulites või kalossides, vahet pole. Ilma kasumita majandus lihtsalt ei toimi, kuna kasumi puudumine tähendab arenguressurssi ning motivatsiooni puudumist. Kui on raske aru saada, mida tähendab kasum majanduses, siis mõelge selle peale, et miks inimesed üldse tööd teevad? Selleks, et saada oma töö eest väärtust vastutasuks. Ma ei kirjuta meelega raha, kuna muidu ei saa mõni jälle aru. Juhul kui töö eest midagi ei saa, siis inimene tööd ei tee, see on fundamentaalne fakt. Mis aga on see väärtus, mida inimene oma töö eest saab? See on kasum - keegi ei tee näiteks füüsilist tööd negatiivse bilansiga - et süüa saad vastu vähem, kui on vaja töö tegemiseks energiat. Sellise töö tulemus on see, et inimene sureb maha. Samuti on suhteliselt mõttetu nullbilansiga töö - töötad nii palju kui jõuad ja saad vastu täpselt nii palju toitu, et ära ei sure ja jõuad järgmine päev enam-vähem sama palju töötada. Aga saad vanemaks ja enam ei jõua nii palju tööd teha ja sured maha... Jne
Hakkab vaikselt koitma?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 23:07:02 vasta tsitaadiga

ihvike: nad ei tahagi teha tööd või siis võimalikult vähe. kui ressursid jagad ringi nii, et toit, eluase, riided, asjad oleks tasuta, siis saaks teha elus seda mida ise tahetakse teha. muidugi seda, et selline jõudeelu ongi tohutu ressursi raiskamine, selle ei taheta mõelda. 7 miljardit inimest hakkaks sedasi elama.

võib-olla see tuleb jälle sellest, et inimesele ei ole endal midagi. kui oleks 100ha ilusat metsa, siis ta ju ei annaks oma metsa mingile kommuunile tarbida. kui metsa pole, siis jagaks ressursse ringi.
tegelikult ikkagi kasumi taotlemine.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 23:12:35 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Ja siis see "ressurssipõhises majanduses ei ole raha vaja". Mis on raha? Raha on väärtuse ekvivalent, mitte mingi deemon. Kasumit ei ole vaja mõõta selles deemonlikus "rahas", kui tahate, võib seda mõõta kartulites või kalossides, vahet pole. Ilma kasumita majandus lihtsalt ei toimi, kuna kasumi puudumine tähendab arenguressurssi ning motivatsiooni puudumist. Kui on raske aru saada, mida tähendab kasum majanduses, siis mõelge selle peale, et miks inimesed üldse tööd teevad? Selleks, et saada oma töö eest väärtust vastutasuks. Ma ei kirjuta meelega raha, kuna muidu ei saa mõni jälle aru. Juhul kui töö eest midagi ei saa, siis inimene tööd ei tee, see on fundamentaalne fakt. Mis aga on see väärtus, mida inimene oma töö eest saab? See on kasum - keegi ei tee näiteks füüsilist tööd negatiivse bilansiga - et süüa saad vastu vähem, kui on vaja töö tegemiseks energiat. Sellise töö tulemus on see, et inimene sureb maha. Samuti on suhteliselt mõttetu nullbilansiga töö - töötad nii palju kui jõuad ja saad vastu täpselt nii palju toitu, et ära ei sure ja jõuad järgmine päev enam-vähem sama palju töötada. Aga saad vanemaks ja enam ei jõua nii palju tööd teha ja sured maha... Jne
Hakkab vaikselt koitma?

Kasum ei ole vajalik enda heaolu nimel töötamisel.
Btw, praeguses maailmas on näha jah kui "hästi" see kasumiks eesmärki võttev "majandus" "toimib".
vipu kirjutas:
võib-olla see tuleb jälle sellest, et inimesele ei ole endal midagi. kui oleks 100ha ilusat metsa, siis ta ju ei annaks oma metsa mingile kommuunile tarbida. kui metsa pole, siis jagaks ressursse ringi.
tegelikult ikkagi kasumi taotlemine.

Ressursside omandamine on rünnak kõigi teiste vastu. Kuidas saab keegi osa loodusest enda omaks kuulutada, seletage selle taga olevat loogikat. Asi on pigem vastupidi - me ise oleme osa loodusest, kes hoopis meid omab.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 23:22:23 vasta tsitaadiga

Ressursid on jagunenud riikide omandiks ja sealt edasi inimeste omandiks vastavalt asukoha riigi seadustele.
Sa soovid kõigilt võtta see mis neile kuulub ja hakata hoopis ise otsustama nende üle. Aga mis õigusega sina seda teeksid?
Ega sul pole mingit garantiid, et see kõik mida sa soovid ka hästi ja õnnelikult teoks saab ja kõik sellest lõppeks kasu saaks.

Sa ju tahad ka kasu, elu ongi kasumi otsing. Püüad kala ja saad kala, oled teeninud oma tegevusega kasu.
Sa tahad ressursside ümberjagamist, aga sa ei saa kuidagi selle eest seista, et seda tehakse õiglaselt. Kui seda tehakse, siis tuleb ressursse kuidagi piirama hakata. Loobutakse paljudest toodetest: näiteks pole vaja 100 erinevat stiili tosse, toodetakse 10 erinevat mudelit. Käärid tehakse igale poole ja see ongi siis see mida sa tahad? Üksluine maailm kus elatakse ainult ressursi säilitamise nimel ja arengust on loobutud, sest keegi ei tarbiks ega testiks seda või isegi ei vajaks.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 23:30:15 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
Ressursid on jagunenud riikide omandiks ja sealt edasi inimeste omandiks vastavalt asukoha riigi seadustele.
Sa soovid kõigilt võtta see mis neile kuulub ja hakata hoopis ise otsustama nende üle. Aga mis õigusega sina seda teeksid?

Point jääb ju samaks - ressursside omandamine, vahet pole, kas riik või üksikisik ehk siis agressioon kõigi teiste suhtes. Lex naturalis on ülim kui ükskõik millise väljamõeldud riigi väljamõeldud seadus. Niipidi käivad need asjad.

Sa pole vist ikka veel aru saanud, et siin ei mängi rolli mida soovin mina, Jüri või Mari. Ressursipõhise majandamiseni jõutakse varem või hiljem, kas sa tahad seda või ei (küsimus on kuidas selleni jõutakse), juhul kui on soov pikemalt siin kahvatul sinisel punktil jätkata.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 23:33:40 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
vipu kirjutas:
Ressursid on jagunenud riikide omandiks ja sealt edasi inimeste omandiks vastavalt asukoha riigi seadustele.
Sa soovid kõigilt võtta see mis neile kuulub ja hakata hoopis ise otsustama nende üle. Aga mis õigusega sina seda teeksid?

Point jääb ju samaks - ressursside omandamine, vahet pole, kas riik või üksikisik ehk siis agressioon kõigi teiste suhtes. Lex naturalis on ülim kui ükskõik millise väljamõeldud riigi väljamõeldud seadus. Niipidi käivad need asjad.

Sa pole vist ikka veel aru saanud, et siin ei mängi rolli mida soovin mina, Jüri või Mari. Ressursipõhise majandamiseni jõutakse varem või hiljem, kas sa tahad seda või ei (küsimus on kuidas selleni jõutakse), juhul kui on soov pikemalt siin kahvatul sinisel punktil jätkata.


Kui jõutakse siis jõutakse, aga meie mitte eluajal ja mitte meie laste eluajal. Milleks siis paanitseda?
Maailm muutub koheselt kui selleks on tekkinud vajadus. Niisama proovida ei ole vaja.

Meie planeet võib nagunii juba varsti hävineda. Kas kukub kivi kaela, tuleb jääaeg, hakkab supervulkaan purskama või esineb päikesel tohutu purse ja päikesetuul pühib meie atmosfääri minema. Elu on nagunii niidiotsas.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 23:34:33 vasta tsitaadiga

Live like there's no tomorrow? Kah võimalus.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 23:36:04 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Live like there's no tomorrow? Kah võimalus.


aga me elamegi nii, ka sina elad. sa võid igal sekundil surma saada kasvõi läbi infarkti.
tuleb mis tuleb. MM ju koguaeg ootab suurt katastroofi, siis on äge ja põnev.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 23:47:31 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
SKG kirjutas:
Live like there's no tomorrow? Kah võimalus.


aga me elamegi nii, ka sina elad. sa võid igal sekundil surma saada kasvõi läbi infarkti.
tuleb mis tuleb.

Sa ei saa aru ka selle ütluse poindist? OK, ma seletan sulle. Seda öeldakse nende kohta, kes oma elus midagi ette ei plaani, mitte selle kohta, mis ükshetk juhtuda võib. Seega ei, mina nii ei ela, kuigi minu apartmendikaaslased elavad - 3 nädalaga raisatakse palgad ära "ägeda" elustiili peale ja kuu lõpus ei ole kolme peale 60 eurotki, söögirahast ja arvete maksmisest rääkimata. Jätkusuutlik?
vipu kirjutas:
MM ju koguaeg ootab suurt katastroofi, siis on äge ja põnev.

Jah, ja kui ma positan tsitaadi Himmlerilt, siis olen järelikult nats ja tahan juutide tapmist. Makes sense.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 23:53:06 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
vipu kirjutas:
SKG kirjutas:
Live like there's no tomorrow? Kah võimalus.


aga me elamegi nii, ka sina elad. sa võid igal sekundil surma saada kasvõi läbi infarkti.
tuleb mis tuleb.

Sa ei saa aru ka selle ütluse poindist? OK, ma seletan sulle. Seda öeldakse nende kohta, kes oma elus midagi ette ei plaani, mitte selle kohta, mis ükshetk juhtuda võib. Seega ei, mina nii ei ela, kuigi minu apartmendikaaslased elavad - 3 nädalaga raisatakse palgad ära "ägeda" elustiili peale ja kuu lõpus ei ole kolme peale 60 eurotki, söögirahast ja arvete maksmisest rääkimata. Jätkusuutlik?
vipu kirjutas:
MM ju koguaeg ootab suurt katastroofi, siis on äge ja põnev.

Jah, ja kui ma positan tsitaadi Himmlerilt, siis olen järelikult nats ja tahan juutide tapmist. Makes sense.


Absurdsed võrdlused. Palga raiskamine = planeedi ressursid?
Kohe näha, et su argumendid on emotsionaalsed ja ei ole ratsionaalsed.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 23:58:22 vasta tsitaadiga

Ei osanud lihtsalt selle pealegi tulla, et keegi ei tea selle ütluse tähendust, mille tõttu pidin sulle tolle näite abil selgitama.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 17.08.2012 00:00:40 vasta tsitaadiga

Sa tahad juba inimesi ka kontrollima hakata icon_lol.gif Las igaüks elab nagu ise soovib onju. sulle ju endale üldse ei meeldi kui keegi teab sinust rohkem kui sa ise icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 17.08.2012 00:24:33 vasta tsitaadiga

SKG, minu meelest on probleem selles, et sa ei suuda ühelegi veidi konstruktiivsemale küsimusele vastust anda. Täpselt sama viga on ka kõigi nende new age vandenõu ja maailmapäästmise videodega. Räägitakse väga kummalises ja pigem ilukirjanduslikus kui teaduslikus vormis nendest probleemidest, mis on niigi teada. Kõik need 1% ja 99% teemad on ehk põnevad kusagil põhikooli tasemel, aga arvestatavat elukogemust omav inimene ei tohiks säärasest infost enam erutuda. Mingit suurt ärkamist ei tule. Tegemist on protsessiga, mis on kestnud alates sellest kui meie liik seda planeeti oma elutegevusega asustama hakkas, see kestab praegu ja kestab ka edaspidi. Paljude asjadega on lood kehvad kuid samas toimub ka areng paremuse suunas. See kõik võtab aega. Nagu Rasmus eelnevalt mainis dikteerivad ressursid ise millisel määral meil nendega arvestada tuleb ja vastavalt sellele tuleb meil kohaneda. Tehnoloogia arengu pidurdamine teoreetilise igavese vegeteerimise nimel ei ole minu meelest mitte kuidagi mõistlik samm - lähene sa filosoofiliselt või teaduslikult. See ühiskond või kommuun mida siin luua üritatakse on meil juba olemas ja on juba päris kaua olemas. Saime nullist alustada ja alustasime. Järgmine kord alustame nullist siis kui midagi väga viltu läheb. Aga see ülejäänud new age pask sinna vahele on lihtsalt mingi roosa manna.

Mina ei oska enam paremini seletada. Tegelikult võibolla üks näide kuna näited on siin hästi populaarsed:

Maja põleb. SKG seisab maja kõrval ja räägib kõigile ämbritega edasi tagasi jooksijatele, et põlebpõlebpõleb ja ärgake ometi üles - tuleb uus maja ehitada! Trikk on selles, et uut maja saab ehitada ainult sinna, kus vana hetkel põleb. Samuti puudub ehitusmaterjal. Kui kustutajad küsivad, et SKG, kuidas me ehitame uue maja juba põlevasse majja kui meil lisaks kõigele ei ole seda millegagi ehitada, lausub SKG: "Tuleb uus maja ehitada!"

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2012 01:05:36 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
Kohe näha, et su argumendid on emotsionaalsed ja ei ole ratsionaalsed.

ot:
Ja seda räägib kasutaja, kes saatis mulle suunatud privaatsõnumeid.

vipu kirjutas:
Sa tahad juba inimesi ka kontrollima hakata icon_lol.gif

Huvitavad järeldused või mõtlesid ise välja jälle?
vipu kirjutas:
Las igaüks elab nagu ise soovib onju.

See on juba asjalik jutt. Samas see läheb riiklusega rämedasse vastuollu, millest sa siin ise eelnevalt rääkisid. Seega kumb siis jääb?


Näide on päris hea, aga viisin siis juba antud teemaga kooskõlla.
ArQ kirjutas:
Maja põleb. SKG seisab maja kõrval ja räägib kõigile kes eitavad, et maja põleb, et põlebpõlebpõleb ja ärgake ometi üles - põlevas majas pikalt ei ela!

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 17.08.2012 01:18:57, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 17.08.2012 01:13:43 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Näide on päris hea, aga viisin siis juba antud teemaga kooskõlla.
ArQ kirjutas:
Maja põleb. SKG seisab maja kõrval ja räägib kõigile kes eitavad, et maja põleb, et põlebpõlebpõleb ja ärgake ometi üles - põlevas majas pikalt ei ela!


Jah, aga kui sa ise ämbri võtaksid, siis oleks see päris hea eeskuju või mis? Aga see näide ei ole tegelikult see, mida ma siin sügavuti lahata tahan, sest sedasi jõuame me varsti superpingviinideni, kes tulid jääkahuriga naaberkülast parte tapma. Argumenteeri parem vastu minu postituse põhituuma.

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2012 01:17:05 vasta tsitaadiga

ArQ kirjutas:
SKG kirjutas:
Näide on päris hea, aga viisin siis juba antud teemaga kooskõlla.
ArQ kirjutas:
Maja põleb. SKG seisab maja kõrval ja räägib kõigile kes eitavad, et maja põleb, et põlebpõlebpõleb ja ärgake ometi üles - põlevas majas pikalt ei ela!


Jah, aga kui sa ise ämbri võtaksid, siis oleks see päris hea eeskuju või mis? Aga see näide ei ole tegelikult see, mida ma siin sügavuti lahata tahan, sest sedasi jõuame me varsti superpingviinideni, kes tulid jääkahuriga naaberkülast parte tapma. Argumenteeri parem vastu minu postituse põhituuma.

Ja millest sa järeldad, et ma juba ammu sellesse ei panusta?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 17.08.2012 01:25:24 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
ArQ kirjutas:
SKG kirjutas:
Näide on päris hea, aga viisin siis juba antud teemaga kooskõlla.
ArQ kirjutas:
Maja põleb. SKG seisab maja kõrval ja räägib kõigile kes eitavad, et maja põleb, et põlebpõlebpõleb ja ärgake ometi üles - põlevas majas pikalt ei ela!


Jah, aga kui sa ise ämbri võtaksid, siis oleks see päris hea eeskuju või mis? Aga see näide ei ole tegelikult see, mida ma siin sügavuti lahata tahan, sest sedasi jõuame me varsti superpingviinideni, kes tulid jääkahuriga naaberkülast parte tapma. Argumenteeri parem vastu minu postituse põhituuma.

Ja millest sa järeldad, et ma juba ammu sellesse ei panusta?


Ära nüüd keera teemat tobedaks foorumivaidluseks. Ma ei tea, mida sa väljaspool foorumit teed ja oskan järeldusi teha vaid selle põhjal, mida sa siia foorumisse postitad. Hetkel kestev madin algas uute kommuunide ja uue majanduse/maailmamudeli loomisest. Selle teema raames ei ole ma sinu postitustest midagi mõistlikku välja lugenud ega oma tõstatatud küsimustele vastuseid saanud. Küll nõustun sellega, et teadlikkuse tõstmine globaalsetetst probleemidest on vajalik kuid meetodid ja videod, mida sa propageerid ei ole selleks minu meelest absoluutselt tulemuslik ega mõistlik viis.

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2012 01:34:55 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Näide on päris hea, aga viisin siis juba antud teemaga kooskõlla.
ArQ kirjutas:
Maja põleb. SKG seisab maja kõrval ja räägib kõigile kes eitavad, et maja põleb, et põlebpõlebpõleb ja ärgake ometi üles - põlevas majas pikalt ei ela!
Need kes eitavad et põleb, näevad maja teisest küljest kus hoopis upub, SKG aga ikka korrutab et põleb ja põleb. Sest tema näeb maja ainult sellest küljest kus põleb. Ja sel majal ei ole kaks külge vaid umbes sada ja iga külg hävineb isemoodi. Aga SKG, arvab et kõik ainult põleb ja kes temaga ei nõustu on kontra.

Rahast ei pääse üle ega ümber, nimeta seda kuidas tahad, peab olema mingi universaalne väärtuste hindamise vahend mis on motivaatoriks et väärtusi luua. Või misasi hakkab motiveerima kui tööst on kopp ees, aga teha on vaja?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2012 01:42:44 vasta tsitaadiga

ArQ kirjutas:
Ära nüüd keera teemat tobedaks foorumivaidluseks. Ma ei tea, mida sa väljaspool foorumit teed ja oskan järeldusi teha vaid selle põhjal, mida sa siia foorumisse postitad.

Nõus, adresseerime teemat, mitte kasutajat.
ArQ kirjutas:
Hetkel kestev madin algas uute kommuunide ja uue majanduse/maailmamudeli loomisest. Selle teema raames ei ole ma sinu postitustest midagi mõistlikku välja lugenud ega oma tõstatatud küsimustele vastuseid saanud. Küll nõustun sellega, et teadlikkuse tõstmine globaalsetetst probleemidest on vajalik kuid meetodid ja videod, mida sa propageerid ei ole selleks minu meelest absoluutselt tulemuslik ega mõistlik viis.

Ma ei tea, mida hetkel silmas pead, kuid sinu tõstatatud küsimusele ma juba ennist vastasin. Samuti tunne end vabalt ja paku oma variante neile punktidele.
elukaz kirjutas:
SKG kirjutas:
Näide on päris hea, aga viisin siis juba antud teemaga kooskõlla.
ArQ kirjutas:
Maja põleb. SKG seisab maja kõrval ja räägib kõigile kes eitavad, et maja põleb, et põlebpõlebpõleb ja ärgake ometi üles - põlevas majas pikalt ei ela!
Need kes eitavad et põleb, näevad maja teisest küljest kus hoopis upub, SKG aga ikka korrutab et põleb ja põleb. Sest tema näeb maja ainult sellest küljest kus põleb. Ja sel majal ei ole kaks külge vaid umbes sada ja iga külg hävineb isemoodi. Aga SKG, arvab et kõik ainult põleb ja kes temaga ei nõustu on kontra.

Tegelikult ei olegi ju tähtis, mis küljest keegi maja vaatab. Vaataja arvamus ei oma tähtsust, kui maja ise teab, et ta on põlev maja.
elukaz kirjutas:
Rahast ei pääse üle ega ümber, nimeta seda kuidas tahad, peab olema mingi universaalne väärtuste hindamise vahend mis on motivaatoriks et väärtusi luua. Või misasi hakkab motiveerima kui tööst on kopp ees, aga teha on vaja?

Raha on halb motivaator, toimib sellena ehk ainult nn. tükitöö juures ja seegi on küsitav.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 17.08.2012 01:51:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 17.08.2012 01:50:40 vasta tsitaadiga

SKG, siin
_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Zeitgeist- ehk meie tegelik maailm. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 50, 51, 52  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.