Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Camper Van (matkaauto) - 2024 update märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2023 10:01:56 vasta tsitaadiga

Tavalist peno on 20 ja 25mm. Ja rullivilla saab edukalt õhukeseks vajutada, st tagasi vajutada, rullis ongi kokku pressitud mingi 3x õhemaks. Täidab kõik lained ära thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2023 10:10:05 vasta tsitaadiga

Kondentsi ei karda, et sinna alla tekib? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2023 11:01:59 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, prinditud adaptereid UV ei söö ära?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2023 11:20:14 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
TeaMeTzu, prinditud adaptereid UV ei söö ära?


ot:
ABS'i on ka UV kindlat.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2023 14:01:43 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Kondentsi ei karda, et sinna alla tekib? icon_rolleyes.gif


Kui õhk ei vahetu siis ei teki, puit hoiab ühtlaselt. Kui vesi vahele saab siis tekib ohtralt, st siis polegi enam kondents vaid bassein.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 30.07.2023 16:56:05 vasta tsitaadiga

Tänud vastuste eest. Alati on hea kui keegi viitsib kaasa mõelda. Nii palju kui mina soojustusest tean, siis vill vajab ju niiskustõket? Ma arvan, et ma jään PIRi juurde, sest see mul juba ostetud. Hetkel mõtlen ikka butüülmassiga ära tihendada vineeri alt, et niiskus sisse ei pääseks. Voodi alune "garaaži" osa põrandast jääb kergesti eemaldatav ja seal saab silma peal hoida icon_wink.gif

3D printimisel on kasutatud PETG ja tegelikult UV sinnani ei jõua, sest hermeetik on ees.

Kus kohast kõige mõistlikum oleks mõelda siiski päikesepaneelide tellimise peale? Eestist või Ebay/Amazon? Ma endiselt väga kahe vahel paneelide osas. Kõik kiidavad. Sama oleks plaan 90% ajast parkida metsavahel, kus kahtlustan, et tootlus vägagi väike (niigi tuleks mingi 200-400W jagu paneele vaid hetkel). Mõtlen viia kaablid katuselt seinte sisse ära, et tulevikus oleks kerge paneelid lisada.

Samuti on oodatud soovitused lisakaugtulede ja tagurdus/töötulede jaoks. Ette tahaks kahte sellist musta sisuga LEDi (a'la https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/akulaadijad-tuuning-autopirnid-kaugtuled/led-kaugtuli-9-36v-16300-4000-7900mm-ref-20 ). Kas Seeker/W-Light normaalsed? Päris Lazereid ei raatsi osta. Taha arvatavasti töötuled kõige mõistlikumad, et metsas näeks tagurdada parkimiskohale. Külgedele ka mõelnud valgustuse peale, et näeks toimetada väni ümbruses. Taaskord töötuled mõistlikud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.07.2023 19:51:04 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, Seeker on okei, W-ligthist ei tea ma midagi.
Aga see sinu poolt viidatud “must sisu”, pole must (ma ei tea ühtegi sellist, sest reflektorist poleks ju siis kasu) icon_rolleyes.gif

Külgedele ära töötulesid pane, laagerdamiseks on seda palju, pärast pead pimedas keevitusmaskiga ümber auto toimetama.
Mul on külgedel pandud “rock lightid” ja täiesti kottpimedas on vahel isegi tunne ka see 3W on paljuvõitu, samas on see 1500k silmale suht meeldiv ja ei tõmba putukaid ligi.

Taaha mingid 2x25W töötuled on vägagi piisav, pole mõtet üle pingutada.
Arvuti taha sattun, õhtapoole, võin pikemalt pajatada oma setupist.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.07.2023 07:00:01 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:

Külgedele ka mõelnud valgustuse peale, et näeks toimetada väni ümbruses. Taaskord töötuled mõistlikud?


Dimmerdatav cob led-riba ehk? Aliexpressist saab hea hinnaga, nagu ikka.
Mul küll üldvalgustuseks aga olen väga rahul - pole neid nõmedaid täppe.

link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.07.2023 11:25:32 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Arvuti taha sattun, õhtapoole, võin pikemalt pajatada oma setupist.


Spoiler Spoiler Spoiler


Rohkem mina isiklikult ei oskagi valgustuse koha pealt nõu anda, kui et ära vaata watte, vaata luumeneid ja ära üle pinguta. icon_lol.gif
Ning kaabeldust tehes, arvesta ka mõni (piisav aamperaaziga) kiud reservi, süües kasvab isu ning kui asjad koos on juba palju ebameeldivam kaableid juurde vedada.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 01.08.2023 22:12:57 vasta tsitaadiga

lurr, Ma natukene kardan nede hiina ledribade vastupanuvõimes meie kliimas - on kogemusi? Sisse tuleb küll praeguse plaani järgi cob led kappide alla serva varbaid valgustama icon_smile.gif Natukene paneb mõtlema nende voolutarimine muidugi.

Etz, Oo, täitsa tuttav auto 4x4 foorumist icon_smile.gif On jah töötuli liiga võimas. Kas metsas 1500K valgus kuidagi veidralt ei mõju? Pigem ikkagi soovitad võrreldes külma tooniga?

Tegelt tahaks panna tuled katuseraamile, aga ei jõua sellega praegu tegeleda, samas kaablid peaks ära vedama. Kui mõistusega teha katuseraam ja ette serva panna spoileri laadne asi, kas siis tõuseb kütusekulu ja tuulemüra ikkagi märgatavalt? Kõrge katusega Ducoto ju tegelikult niigi suht tellis - kas saab enam hullemaks minna? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.08.2023 22:27:39 vasta tsitaadiga

Ju seda riba pakutakse ka veekindlas silikoonkestas.
Tavaversioon, mis mul, oli mälu järgi 250W ploki taga 20 meetrit. Aga muidugi. 24V versioonina.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2023 01:04:11 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Kas metsas 1500K valgus kuidagi veidralt ei mõju? Pigem ikkagi soovitad võrreldes külma tooniga?


Pigem vastupidi, on silmale mahe, ei meelita putukaid ligi ning ei paista kilomeetrite taha, kui kuskil vaja vaikselt ööbida.
Erinevalt Eestist, pole enamik EU riikides “wild camping” soositud ja paljudes on isegi keelatud.
Maitseasi muidugi aga ise olen rahul, selle valgusega.
Pilt natuke moonutab kah, kuna telefon kruttis säriaja põhja, värvilt meenutab ta just sellist naturaalset lõkkevalgust.
Sõbral on sarnased valge valgusega masina küljes ja on ikkagi parajad prozektorid, vaatamata olematule võimsusele.
1500k on ikka palju mahedam ning vähem ere, sama võimsuse juures, samas toimetada näeb auto ümber ilusti.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 12.08.2023 15:16:35 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


UPDATE:

On toimunud edusammud. Sain põranda ja seinad roostemuunduriga töödeldud, epokrunditud ja pinstselhermeetikuga liitekohad kaetud.
Eile õhtul jõudsin põranda raamistiku SikaFlexiga kinni liimida.



Lisaks lõikasin 80% vanast liimist seinapaneelide ja raamistiku vahelt välja ja panin SikaFlexi asemele. Kokku läks väni eile vist üle 10 tuubi Sikat icon_biggrin.gif.

Nüüd peaks hakkama põrandasoojustust paigaldama. Mul kaks ideed.
1. Liimvaht läheb ainult puitraamistiku ja PIR plaadi vahele, et tulevikus saaks lihtsamini soojustust eemaldada. Vähemalt mu lootus on selline, et lihtsamini saab kätte. Kas kõlab loogiliselt?
2. Liimvahu lasen PIR plaadi alla ja sellega saab ka teoorias tõsta soojustuse samale tasapinnale raamistikuga (1mm). Mul on tunne, et see lahendus teeks terve põranda tummisemaks, aga kas normaalselt saab soojustuse siis kätte ka vajadusel? Ostsin PENOSIL FixFoam soojustuse liimimiseks. Kas see võib paisudes tõsta PIR plaadi isegi liiga kõrgele kui plaadi alla lasta seda?
Kumb idee on parem?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2023 15:48:11 vasta tsitaadiga

1. jah kõlab loogiliselt, aga ma paneks ikkagi villa icon_biggrin.gif
2. siis saad põhja inspekteerida ainult auto alt. Aga tummisem saaks kindlasti. Siis võib juba müratõkkemati ka maha liimida, madalamale mitu kihti nii et saab tasane.

Piriga muidu, pead kõik kinni ka teipima, muidu foolium ei tööta.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 13.08.2023 09:59:13 vasta tsitaadiga

Mul on halb tunne küll, et küsin abi, aga siis ei võta kuulda icon_biggrin.gif
Paar põhjust miks ma siiski mõtlen PIR peale. Esiteks, ostsin ma selle juba ära. Teiseks ma tunnen ennast pigem paremini kui kondents vms tekib vineeri poole peale, mitte metallist kere poolele (kuigi loodan, et ei teki mitte kuhugi). Selle vältimiseks ma mõtlen, et mõistlikum on vast ikkagi PIR alla küljele lasta liimvaht, et vätida kondentsi võimalust vastu metalli? Küll soojustuse jõuga kätte saab ja siis saab uued tükid lõigata (kui kunagi jeretöid vms vaja teha on taaskord).

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2023 12:00:09 vasta tsitaadiga

Ära muretse, siit saadud nõu on täpselt nii palju väärt kui selle eest maksid thumbs_up.gif

Muidu kondentsi mehanismist, see tekib siis kui soe õhk kus on ka niiskust, saab jahtuda. See võib toimuda külmema pinna puutes (akna udu) või õhus (hingad talvel välja).

Selle vältimiseks pannakse ruumi sooja alasse materjal mis takistab auru liikumist külma suunas, kile, foolium vms ja seda on üksainus kiht, et külmem pool saaks omaette hingata, ehk välisniiskus peaks teiselt poolt sellesama tõkkeni jõudma.

Nüüd tekibki probleem, sul juba on üks tõkkekiht põhjapleki näol, ehk väljapoole hingamine on lukus. Kuna selle temperatuur on võimeline kondentsi püüdma siis jääb üle tekitada täiesti umbne vahekiht ja uus tõke tuua juba sooja, mida pir ka suudaks. Seal on aint väike aga, kui umbsesse ruumi satub tilk vett siis on see seal igavesti, või noh, kuni raudoksiidiks muutub. Või kui sisemine tõke pole tihe, jõuab niiskus selle taha.

Edasi on kaks varianti, kas teha põhja sisse augud et sealt saaks välja hingata.. halb mõte. Või panna sinna ruumi midagi mis suudab aaeeglaselt niiskust sisse-välja hingata. See võiks toimida kui vahepeal sees ei ela ja salongis niiskus langeb, siis saab ka põhja vahelt välja. Selleks sobiks põrandavineer hästi.

Aga ilmselt on see aastakümnete mure ja selle ajaga mädaneb kere välispidiselt ära nii et pane mis käepärast on thumbs_up.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 22.08.2023 21:55:01 vasta tsitaadiga

No siis ma usun, et PIR sobib. See on tõesti õige, et enne roostetab see väljast poolt ära icon_smile.gif

Pärast nädalaid hommikust õhtuni ehitamist sain väni teiseks "pikemaks" reisiks valmis. Vineerpõranda sain maha (esialgu on ajapuuduse tõttu veel soojustamata). Sinna peale läks koormakate, et vineeri ära ei määriks.
Voodi sain sisse. Ma ei teagi, kas plaanimuutust siin kajastasin, aga esialgse lahtikäiva voodi asemel otsustasime taha risti panna statsionaarse 140x200cm voodi. Seda siis kolme IKEA SKORVA lati peal. Statsionaarne voodi selleks, et oleks "garaaž" tarvikute hoidmiseks ja koerapuuri jaoks ning, et ei peaks iga päev voodit mitu korda kinni-lahti pakkima. Mitmest allikast kuulnud, et teist korda valitakse vän pigem statsionaarse voodiga.

Lisaks sain laiaslaastus ära soojustatud. Paar paneeli vaja teha ja mõnda kohta saan juurde lasta. Keskmine soojustuse paksus tundub olevat selline 80-140mm. Laes siis natukene vähem.
Olen sprei-isolatsioonivalikuga äärmiselt rahul. Väga hea heliisolaator samuti ja soojustusena töötab ka suurepäraselt senini. Ükspäev ööbisime risti päikesetõusule ja külguks, mis on soojustamata, oli tulikuum, aga soojustatud paneelidel polnud arugi saada, et väljas päike paistis.

Nüüd otsin head lahendust voodi juures olevate paneelide soojustamiseks. Paksus peaks olema 10mm, sest muidu ma ei mahu ära icon_biggrin.gif. Samas mingit soojustust nagu tahaks pea ja jalgade juurde.



Pärast intensiivseid ehitusnädalaid läksime Hiiumaale puhkama icon_biggrin.gif Super rahul väniga. Katuseaknad annavad täiesti piisavalt valgust ja enne hilisõhtut ei ole lisatule järgi vajadust niisama toimetamisel.



Tassisin ka külmiku ja aku reisile kaasa. Päris naljakas on poest välja tulla ja autoose jõudes söök/jook kohe külmkappi tõsta icon_biggrin.gif.

Raptori valikuga samuti superrahul. Igal metsateel saab ikka oksapesu, aga Raptor peab mehiselt vastu. Küll aga on esimene pragu tekkinud paneelide liitekohta, kus all on hermeetik. Eks seda oligi oodata ja samuti olid praod ka originaalvärviga.

Üks võrdluspilt kahe aasta tagusega:

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2023 22:02:03 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, Raptor on oksapesu vastu hea aga ei kannata lööke ja hoidku jumal ainult kui mõlgi peaks saama. icon_rolleyes.gif
Ma sellepärast tegin oma masina ikkagi lõpuks rasketehnika värviga…Raptor on rabe… icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 22.08.2023 22:17:36 vasta tsitaadiga

Mul lisaks veel hüperenergiline tööliini sakslane, kes vahepeal esikäppadega väni peale ära eksib icon_biggrin.gif. Lokaalseid parandustöid peaks Raptoriga olema just parem teha. Ei pea tervet külge üle värvima, et korralik tulemus jääks.

Aga ma arvan, et sinu autole sobib kõrgläikega värv jah paremini. Jätab kohe soliidsema mulje. Kuidas see rasketehnikavärv vastu peab? Kui peegliks poleeritud nagu sul, siis kriimud paistavad ikka välja?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2023 10:28:53 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Mul lisaks veel hüperenergiline tööliini sakslane, kes vahepeal esikäppadega väni peale ära eksib icon_biggrin.gif. Lokaalseid parandustöid peaks Raptoriga olema just parem teha. Ei pea tervet külge üle värvima, et korralik tulemus jääks.

Aga ma arvan, et sinu autole sobib kõrgläikega värv jah paremini. Jätab kohe soliidsema mulje. Kuidas see rasketehnikavärv vastu peab? Kui peegliks poleeritud nagu sul, siis kriimud paistavad ikka välja?


Eks esimesed “lahinguarmid” ole ka juba saadud, midagi hullu nagu ei paistagi.
Pigem kipub see must poolmatt kriipse välja näitama, millega laiendid tehtud said.
Ja poleerinud ma teda kuidagi ekstra pole, selga sai lihtsalt korralik püsivaha, peale värvimist.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 25.08.2023 17:06:16 vasta tsitaadiga

Mis määret võiks kasutada tagumiste uste hingedel ja külgukse rullikutel? Külgukse rullikud on tutikad - võib olla polegi määret vaja, aga tahaks nende eluiga võimalikult pikendada.

Ning teine küsimus veel. Tehasest on ette nähtud 118/116 indeksiga rehvid. Kui vaadata natukene järsema mustriga rehve, siis ei ole selliseid saadaval. Kui palju see turvalisust mõjutab? Tean, et teised inimesed kasutavad küll 115/112 indeksiga rehve nt YOKOHAMA GEOLANDAR A/T G015 (maksimaalne kandevõime ~7% väiksem).



Veel üks pilt Hiiumaalt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2023 17:08:43 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, kui sinises mundris mehike peaks kinni pidama ja suvatsema seda kontrollida, siis sinna sa selle autoga siis ka jääd. icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 25.08.2023 17:47:25 vasta tsitaadiga

Sedant küll. Kui suur tõenäosus selleks on muidugi icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2023 20:09:53 vasta tsitaadiga

Koormusindeks on vajalik max koormaga max kiirusel sõitmiseks. Ma kahtlustan et sa ei tee kumbagi.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 26.08.2023 18:08:42 vasta tsitaadiga

Kiirusindkes R ehk 170km/h. Seda vast jah ei proovi kätte saada icon_biggrin.gif
Maks koormuse osas on lood muidugi teised. Räägitakse, et alla 4t suht võimatu ehitada selles mõõdus camperit. Eks ma muidugi üritan, aga ei tea, mis välja tuleb. Üritama peab korralikult, sest muidu varsti ei pääse üle riigipiiride kui kaaluma hakatakse....

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Camper Van (matkaauto) - 2024 update mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.