Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Zeitgeist- ehk meie tegelik maailm. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 15.08.2012 18:14:51 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
ArQ kirjutas:
-Koppel-, ma ei mõista, et kuhu need paljud sellest süsteemist välja astuvad täpselt? Ühest küljest sa mainid masinavärgist loobumist ja teisest küljest veebipõhist riigijuhtimist. Riik, maksud, kord, ettevõtted ... ehitad ühiskonda ühiskonnas. Kuhu see välja võiks jõuda? Või õigemini kuhu see sinu meelest saab välja jõuda?

Pean silmas liikumist massilisest tarbimisühiskonnast jätkusuutlikuma versiooni poole.

Esimene samm on probleemi tunnistamine.
vipu ja ArQ, te ei näe, et olemasoleval süsteemil midagi viga oleks?


On vigu ja mitte vähe. Lihtsalt mina ei näe lahendusena mingi mitte iseseisva alternatiivühiskonna loomist praeguse ühiskonna sees. See idee on igast otsast jabur. Meil juba on ühiskond, meil on riigid, meil on seadused, meil on tehnoloogia ja meil üsna vaba valik kuidas ja kus elada (näiteks keegi ei keela soovi korral metsa või tallu elama minna .... või Aafrikasse). Võibolla häirib just see oleks, poleks, tuleks .... et minge ja tehke siis oma kommuun ... aga te ju ei lähe icon_biggrin.gif

Praegune ühiskond pakub teile kõiki neid võimalusi (ka võimalust midagi teistmoodi teha), mida te ise kuskilt muinasjutust taga otsite.

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2012 19:18:41 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Pean silmas liikumist massilisest tarbimisühiskonnast jätkusuutlikuma versiooni poole.

Esimene samm on probleemi tunnistamine.
vipu ja ArQ, te ei näe, et olemasoleval süsteemil midagi viga oleks?

Tundub, et te lihtsalt trollite ja lasete endale pidevalt asju puust ette teha, et seejärel taaskord mitte aru saada.

Noustun. Koik algabki probleemi tunnistamisest. Mul ei ole motet raakida inimestega edasistest asjadest, kes juba sellest aru ei saa voi ei taha saada.

OK, veel yhe korra, siis ei saa oelda, et ma pole yritanud. Palun lugeda jarjekorras ja jalgida nende (ilmset) yksteisest soltuvat loogikat:

1. Planeet Maa on suletud systeem, kus ressursid on piiratud.
2. Seega on valistatud igasugune loputu tarbimine (pidev "majanduse" kasv) kui eesmargiks on jatkusuutlikkus.
3. Jatkusuutliku elu eesmargil on vaja hakata ressursse globaalselt majandama (reaalne on majandus, mitte see, mis hetkel toimub). Kas me seda tahame ei oma tahtsust, kuna end intelligentseks nimetav liik jouab selle arusaamani varem voi hiljem.
4. Eelnevad punktid eeldavad, ressursside vordset jagamist, seega selle vastasust voiks nimetada rynnakuks koigi teiste suhtes (see mis tegelikult hetkel maailmas toimubki - ressursside monopoliseerimine).
5. Kui eelnev on omale teadustatud, siis tuleb alustada baasist, milleks on koigile eluks elementaarvajaduste loomine.
6. Eelmine punkt eeldab ressursside ylelugemist ja peale hinnangu andmist vaadata, mida on voimalik olemasolevaga ara teha ja sealt hakata edasi liikuma tehniliste lahendustega, mis on alles koige viimane etapp.

Kui keegi neid punkte ei moisteta voi ei soovita moista, siis ei ole mul selle inimesega millestki raakida.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 15.08.2012 19:24:46 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
ArQ kirjutas:
-Koppel-, ma ei mõista, et kuhu need paljud sellest süsteemist välja astuvad täpselt? Ühest küljest sa mainid masinavärgist loobumist ja teisest küljest veebipõhist riigijuhtimist. Riik, maksud, kord, ettevõtted ... ehitad ühiskonda ühiskonnas. Kuhu see välja võiks jõuda? Või õigemini kuhu see sinu meelest saab välja jõuda?

Pean silmas liikumist massilisest tarbimisühiskonnast jätkusuutlikuma versiooni poole.

Esimene samm on probleemi tunnistamine.
vipu ja ArQ, te ei näe, et olemasoleval süsteemil midagi viga oleks?

Tundub, et te lihtsalt trollite ja lasete endale pidevalt asju puust ette teha, et seejärel taaskord mitte aru saada.


Mina leian, et sa lihtsalt virised ja trollid, kui sa ei argumenteeri. Tänapäeva ühiskond on suhteliselt vaba oma olemuselt ja ela kuidas ise tahad, kasvõi pudeleid korjates.
Anarhiat vaevalt tuleb. Uuesti ehitada nsvl sarnast rahvaste vanglat, tänan ei!

SKG: pigem sa otsid lihtsalt inimesi, kes ei esita küsimusi, mis osutavad sinu uue maailma väga nõrkadele tahkudele. ma tean, et on olemas inimesi, kes usuvad ükskõik mida, aga mina ei usu.
kui sul ei ole veenvaid argumente, et see kõik muudab tõesti elu paremaks, siis oled lihtsalt jutumees. sa ei vastuta ka millegi eest. aga mis eristab sind usukuulutajast?


1. Planeet Maa on suletud systeem, kus ressursid on piiratud.
Oleneb, siiani pole midagi veel otsa saanud.
2. Seega on valistatud igasugune loputu tarbimine (pidev "majanduse" kasv) kui eesmargiks on jatkusuutlikkus.
Üha rohkem töödeldakse kõike ringi taaskasutuseks.
3. Jatkusuutliku elu eesmargil on vaja hakata ressursse globaalselt majandama (reaalne on majandus, mitte see, mis hetkel toimub). Kas me seda tahame ei oma tahtsust, kuna end intelligentseks nimetav liik jouab selle arusaamani varem voi hiljem.
Ja kes siis majandama hakkab? Tekib mingi kolmas võim või? Ei usu sellesse. IMF on ehe näide.
4. Eelnevad punktid eeldavad, ressursside vordset jagamist, seega selle vastasust voiks nimetada rynnakuks koigi teiste suhtes (see mis tegelikult hetkel maailmas toimubki - ressursside monopoliseerimine).
Kommunism on läbi elatud, kõik mis on ühine, on bardakk
5. Kui eelnev on omale teadustatud, siis tuleb alustada baasist, milleks on koigile eluks elementaarvajaduste loomine.
Hakka siis looma oma vahenditest. Miks teised seda peavad tegema?
6. Eelmine punkt eeldab ressursside ylelugemist ja peale hinnangu andmist vaadata, mida on voimalik olemasolevaga ara teha ja sealt hakata edasi liikuma tehniliste lahendustega, mis on alles koige viimane etapp.
Ühesõnaga ehitatakse tohutud elamukompleksid nagu nsvl ajal ja kõik inimesed aetakse sinna elama. Küll on tore ja lahe ja siis tuleb suur mäss kui inimesed ei saa sealt enam välja. Muide sa endale oled ju alati vaba valiku jätnud, sina lahkud kui sulle ei meeldi. Need kompleksid muutuvad tohututeks getodeks.


viimati muutis vipu 15.08.2012 19:31:53, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 15.08.2012 19:25:51 vasta tsitaadiga

SKG, no aga see on selline väga primitiivne list ja ei paku mitte ühtegi lahendust. Selliseid liste võib hommikust õhtuni vorpida, aga kasu ei ole neist ju midagi. Üks asi on mingi ulmeprojekt internetis või äge video youtubes, teine asi on reaalsus.
_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 15.08.2012 19:41:01 vasta tsitaadiga

Mulle on huvitav see, miks mingi väike osa inimesi tahab kujundada ära kogu maailma. Lihtsalt võetakse laest mingi idee ja terve maailm peab kohe seda järgima hakkama kuna see olevat just kõige õigem.
Miks inimesed ei või elada nagu nad elavad ja kui saavad ressursid otsa, siis tuleb leiutada midagi alternatiiviks ja elu läheb edasi. Koguaeg puhvitakse üles katastroofe ja muidu õudsaid asju. Ja see naiivsus, isegi ei küsita, isegi ei kahelda. Kindlasti kõik tuleb kõige ägedam, parem ja just selline nagu unistustes kõlab. Keegi ajalugu ei vaata, pimesilmi pooldatakse asja millest isegi hästi aru ei saada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2012 19:53:50 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
1. Planeet Maa on suletud systeem, kus ressursid on piiratud.
vipu kirjutas:
Oleneb, siiani pole midagi veel otsa saanud.

Fakti ignoreerimine ei muuda fakti olematuks. Science doesn't give a fcuk about opinions.


ArQ, no enam lihtsamaks ei ole vist voimalik teha, et arusaadav oleks. Eeldades muidugi, et on soov moista... nende punktide mote oli see, et yldse moista, ressursipohise majandamise olemust. See on koige baasiks. Ei ole ju motet alustada ruutjuurest ja astmetest kui ei moisteta jagada, korrutada, liita ja lahutada.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 15.08.2012 19:58:21 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
SKG kirjutas:
1. Planeet Maa on suletud systeem, kus ressursid on piiratud.
vipu kirjutas:
Oleneb, siiani pole midagi veel otsa saanud.

Ehe naide, et sa oled lihtsalt eitaja.

ArQ, no enam lihtsamaks ei ole vist voimalik teha, et arusaadav oleks. Eeeldades muidugi, et on soov moista...


Mõista mida? Et kogu ühiskond tuleb kapitaalselt ringi vormida ja moodustada mingi kord, mis ei ole kunagi reaalsuses veel toiminud või püsima jäänud? Oskad sa ise sellest uuest korrast midagi pikemalt kirja panna? Oskad sa seletada, mis seda korda püsimas hoiaks? Oskad sa öelda, mida peale foorumis postitamise järgmisena tegema peaks? Sa ei ole seni isegi andnud mingit hägust põhja, mida mõista võiks. Mida sa ise ette võtad või oled võtnud? Minu meelest on selles osas meeletult sodi üle interneti laiali küll vandenõu teooriatest ja uuest maailmakorrast, aga tundub et ainus mida reaalselt ette võetakse on selle sodi mitmekordistamine.

See on täpselt see, et ma tean kuidas auto lumehangest välja saada. Traktor tuleb tuua!

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2012 20:36:16 vasta tsitaadiga

Mõista neid punkte, mida kirja panin.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007




sõnum 15.08.2012 21:57:44 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
Miks inimesed ei või elada nagu nad elavad ja kui saavad ressursid otsa, siis tuleb leiutada midagi alternatiiviks ja elu läheb edasi.


eusa_wall.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004




sõnum 15.08.2012 22:23:19 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
_________________
🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 15.08.2012 22:32:41 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif ehk päris sisukas arutelu. Smailide asemel võiks ju midagi pigem vastu väita.
_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 00:08:54 vasta tsitaadiga

Mina arvan, et tegelikkuses me juba liigumegi ressursipõhise reaalmajanduse suunas. Seda just seetõttu, et väheneva ressursi tingimustes ei ole meil enam võimalik tarbida seda, mida varem ja kuna raha odavneb pidevalt (s.t. hinnad tõusevad jms mehhanismid), siis aina rohkem ja rohkem oleme me olukorras, kus me saame aina vähem ja oleme sunnitud tegema ratsionaalsemaid otsuseid. Sellest tulenevalt lastakse ka kogu süsteemist nn "õhku" välja, mis praegusel hetkel on "väärtuseks" ja kogu süsteem läheneb reaalväärtusele, mitte spekulatiivsele, millele kogu turumajandus hetkel üles ehitatud on. Ma arvan, et põhjus on lihtsalt selles, et me ei jaksa enam oma tööga seda kõike kinni maksta ja peame hakkama loobuma sellest, mis varem enesestmõistetav oli.

Ma ei arva, et toimuma hakkaks mingisugune taandareng - vastupidi. Tõenäoliselt leiutatakse aina uusi ja huvitavaid lahendusi selleks, et meil oleks võimalik allesjäänud ressurssi nii efektiivselt kasutada, kui vähegi võimalik.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 16.08.2012 00:23:17 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:

Miks inimesed ei või elada nagu nad elavad ja kui saavad ressursid otsa, siis tuleb leiutada midagi alternatiiviks ja elu läheb edasi.


Sa näed ja sa ei mürista. Kui keegi kukub nüüd väitma, et mina olen ülburist egoist kui mõnda venda konkreetselt lapsemeelseks pean, siis sõitke soojalt seenele. Sellist juttu täismees või naine lihtsalt ei aja.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 06:34:32 vasta tsitaadiga

Scart, kui keegi lapsejuttu ajab, ei välista ju seda et sa ülburist egoist saaks olla. Või?

SKG kirjutas:
1. Planeet Maa on suletud systeem, kus ressursid on piiratud.
2. Seega on valistatud igasugune loputu tarbimine (pidev "majanduse" kasv) kui eesmargiks on jatkusuutlikkus.
3. Jatkusuutliku elu eesmargil on vaja hakata ressursse globaalselt majandama (reaalne on majandus, mitte see, mis hetkel toimub). Kas me seda tahame ei oma tahtsust, kuna end intelligentseks nimetav liik jouab selle arusaamani varem voi hiljem.
4. Eelnevad punktid eeldavad, ressursside vordset jagamist, seega selle vastasust voiks nimetada rynnakuks koigi teiste suhtes (see mis tegelikult hetkel maailmas toimubki - ressursside monopoliseerimine).
5. Kui eelnev on omale teadustatud, siis tuleb alustada baasist, milleks on koigile eluks elementaarvajaduste loomine.
6. Eelmine punkt eeldab ressursside ylelugemist ja peale hinnangu andmist vaadata, mida on voimalik olemasolevaga ara teha ja sealt hakata edasi liikuma tehniliste lahendustega, mis on alles koige viimane etapp.

Kui keegi neid punkte ei moisteta voi ei soovita moista, siis ei ole mul selle inimesega millestki raakida.

1. Nõus
2. Nõus
3. Eeldab kõrgemat võimu, kellegi valduses on mingi ressurss ja ta annab selle kellegi otsuse kohaselt vabatahtlikult käest ära.
4. Väga algeline järeldus. Võrdne jagamine on ressursi raiskamine. Ja kes ei jaga "meie" algelist mõtteloogikat on kontra ja läheb seina äärde ja kerkib punalipp. Ära proovitud.
5. 6. Kuna nõuab eelneva teadvustamist siis on sellega kogu plaan tupikus. Kõik põhineb mingitel primitiivsetel arusaamadel.
Selles ongi ilmselt viga, näha on et asjad on valesti, aga mis viiks inimkonna püsiva jätkusuutliku kestmiseni, kes väidab et teab lahendust see petab iseennast ja kõiki keda oma usku pöörata suudab. See ei saa olla midagi muud kui usk sest midagi mis saaks reaalselt üle maailma töötada on praegustes tingimustes mõõtmatult keeruline. See kui juhtida tähelepanu kitsaskohtadele, ei pane mingit alternatiivi tööle. See kui keegi teine ajab lolli juttu ei tee veel sinust õiget meest. Maailm ei ole must ja valge.

Ma ütleks et asi läks viltu siis kui looduses tekkis mõistusega liik ja see hakkas teadlikult läbi viima muutusi mis tal paremini elada aitaks. Edasi on ainult ühesuunaline tee ja see ei lõpe enne kui seesama liik on välja surnud. Misiganes lahendus võib seda ainult edasi lükata, aga väita et on olemas lahendus kuidas igavesti jätkata praegust elukvaliteeti on naiiv.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 08:46:01 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
vipu kirjutas:

Miks inimesed ei või elada nagu nad elavad ja kui saavad ressursid otsa, siis tuleb leiutada midagi alternatiiviks ja elu läheb edasi.


Sa näed ja sa ei mürista. Kui keegi kukub nüüd väitma, et mina olen ülburist egoist kui mõnda venda konkreetselt lapsemeelseks pean, siis sõitke soojalt seenele. Sellist juttu täismees või naine lihtsalt ei aja.

ot:
Ei tea jah. 37-aastase inimese suust sellist teksti pidevalt näha on pehmeltöeldes kummaline. Kui tegu pole trollimisega... siis on päris kurb.

Kui ta mingi seltskonnaga ükskule saarele peaks sattuma ja on teada, et joogivett on vaid nädalaks, siis ilmselt oleks õigem vesi ära tarbida ja nädal aega niisama peesitada ning kui on otsas, alles siis hakata edasise tuleviku üle nuputama. Makes sense? LOL. "Mõtteloogika" on mõnel inimesel selline.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 16.08.2012 08:56:12 vasta tsitaadiga

SKG, miks Sa argumenteerid nendega, kellelt ilmselgelt mõistlikku vastust ei tule? Rasmus ja ArQ on näiteks välja toonud vägagi mõistlikke punkte ja küsimusi.

Teoorias on ressurssipõhine majandus tõesti väga hea ja nagu ka Rasmus mainis siis sinna suunas me ka liigume. Tempo ei ole ilmselt piisavalt kiire ning küllap ühel hetkel tuleb väga valulik üleminek kui mõni tähtis ressurss äkki otsa saab. Aga kasvõi paljukirjutud rohelised saavad siiski vaikselt jõudu juurde ning olgugi, et nende meetodid on mõnikord natuke... noh, vaieldavad siis on suund õige.

Aga see Zeit*-teemaline naivism on minu silmis eriti naiivne. St idee ja suund on ju õiged aga ma ei näe eriti praktilisi väljundeid ja lahendusi. Vana kaevu kiruda ja täis sülitada on ju imelihtne aga kuidas siiski "tuhandeaastase rahuriigi" suunas liikuda?
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 16.08.2012 11:30:16 vasta tsitaadiga

Eh, õige küsimus on hoopis see, et kuidas üldse saab majandus MITTE olla ressurssipõhine. Ma ütlen kohe ära - ei saa olla ja kogu moos. Kogu see edasine jura on täiesti mõttetu, kuna lähtub täiesti valedelt alustelt. Vähe sellest, et ressursside võrdne jaotus ei ole füüsiliselt võimalik (eeldab planeedi naturaalse ökosüsteemi hävitamist), on see ka võigas raiskamine (see, mis on ühe jaoks vähe, on teise jaoks palju) ja inimloomuse ning majandusteooriaga täielikult vastuolus.
Kui teha SKG õnnelikuks ja kutsuda kokku ideaalselt tarkade inimeste kogu, kes siis teeb selle n-ö inventuuri ära ("ressursside ylelugemine"), siis kes garanteerib, et sellel tulemusel on isegi kaudselt mingi seos reaalsusega? Keegi ei garanteeri ja ma julgen isegi öelda, et selline inventuur on võimatu, kuna keegi ei valda ega saa kunagi valdama absoluutset informatsiooni. Samuti ei saa kunagi maailmas olema kriitilist massi n-ö juurvili-inimesi, kellel on (keemia või ajupesu mõjul?) pärsitud normaalne ajutegevus ja kelle arust on lõpp lahe kõike jagada ja üldse elada nagu totaalne loll, mitte midagi ümbritsevast tajumata. Kuna aga just selliseid inimesi on utoopiate elluviimiseks vaja, siis... tough luck.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 14:11:53 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Eh, õige küsimus on hoopis see, et kuidas üldse saab majandus MITTE olla ressurssipõhine. Ma ütlen kohe ära - ei saa olla ja kogu moos.


Nunuh. Hetkel on asi igatahes kasumipõhine. Paraku kasum on täiesti mõttetu. Seda ei saa süüa, sellega ei saa sooja, ega anna see katust pea kohale, millestki muust rääkimata. Ometi tuhanded tegelevad suures osas praegu nimelt kasumi kokku tassimisega üksikutele.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 16.08.2012 14:37:08 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
Nunuh. Hetkel on asi igatahes kasumipõhine. Paraku kasum on täiesti mõttetu. Seda ei saa süüa, sellega ei saa sooja, ega anna see katust pea kohale, millestki muust rääkimata. Ometi tuhanded tegelevad suures osas praegu nimelt kasumi kokku tassimisega üksikutele.
Ee... Kasum teeb just täpselt kõike seda. Toob söögi lauale, sooja tuppa ja katuse pea kohale. Kui ei ole kasumit, pole majandust, olgu see "ressursipõhine" või "ressurssipõhjatu". Kommunism on hoopis täiesti mõttetu, seda ei saa süüa, sellega ei saa sooja, ega anna see katust pea kohale...
Need tuhanded, kes üksikutele kasumit "kokku tassivad", ei tassiks, vabandage väljendust, oma persetki ilma kasumita.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 16:49:09 vasta tsitaadiga

Kasum on vajalik ainult monetaarses keskkonnas. Ressursipohises keskkonnas on raha yleliigne nahtus.

Mark0 kirjutas:
Aga see Zeit*-teemaline naivism on minu silmis eriti naiivne. St idee ja suund on ju õiged aga ma ei näe eriti praktilisi väljundeid ja lahendusi. Vana kaevu kiruda ja täis sülitada on ju imelihtne aga kuidas siiski "tuhandeaastase rahuriigi" suunas liikuda?

Nagu siin juba vahemalt 100x korrutatud - ei ole motet yldse hakatagi raakima loppfaasist ehk tehnilisest yksikasjadest kui asja esimesed punktid ehk pohimotted ei ole omale teadvustatud.

Kui minu valjatoodud punktid suletud systeemi majandamiseks ei sobi, siis palun tehke parandused ja tooge ise uued valja - selleks see teema siin ongi - aruteluks. Nagu sa ise ytlesid - paljas kirumine edasi ei vii, paluks siis kaituda vastavalt sonadele ja pakkuda oma versioon suletud systeemi jatkustuutlikust majandamisest. I'm all ears.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 18:50:15 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Need [...] ei tassiks, vabandage väljendust, oma persetki ilma kasumita.


Sa ise ka? icon_lol.gif

Tegelikult muidugi, ega vabatahtlikult keegi ei orjaks vist küll. Kui aga vaadata lähemalt asja, siis leiva lauale jne toob ikka töö. Küsimus ongi nüüd, et kuidas seda tööd teha? Sa arvad siis, et põhimõtteliselt pole seda võimalik teha väärikalt?

Huvitav muidugi, kuidas sa kohe leiad mingi kommunismi, millele oponeerida. Oled teinud turismireisi kommunismi, et tead seda nii hästi?

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 18:54:59 vasta tsitaadiga

See, et ruudul ja rombil on molemal sarnaselt 4 nurka ja 4 kylge ei tee veel ruudust rombi ja vastupidi. See kaib siis selle kommunismi kohta.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 19:14:55 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Eh, õige küsimus on hoopis see, et kuidas üldse saab majandus MITTE olla ressurssipõhine. Ma ütlen kohe ära - ei saa olla ja kogu moos. Kogu see edasine jura on täiesti mõttetu, kuna lähtub täiesti valedelt alustelt. Vähe sellest, et ressursside võrdne jaotus ei ole füüsiliselt võimalik (eeldab planeedi naturaalse ökosüsteemi hävitamist), on see ka võigas raiskamine (see, mis on ühe jaoks vähe, on teise jaoks palju) ja inimloomuse ning majandusteooriaga täielikult vastuolus.


Ma pidasin siinkohal tegelikult silmas reaalväärtust. Facebook hindab oma väärtuseks ca 70 miljardit eurot, aga palju on kontserni käsutuses oleva materiaalsete ja immateriaalsete varade tegelik väärtus? Teatavasti ongi materiaalsed ja immateriaalsed varad ettevõtte reaalne väärtus, mitte ettevõtte müügihind. Müügihind on ikkagi üldises mõistes spekulatiivne ja ei ole reaalselt realiseeritav olukorras, kus spekulatiivne väärtus on langenud või muutunud olematuks. Praegu on väga paljudel ettevõtetel väärtus paljas õhk, mis on tekitatud majandus-spekulatsioonide tulemina.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 16.08.2012 19:36:09 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Scart kirjutas:
vipu kirjutas:

Miks inimesed ei või elada nagu nad elavad ja kui saavad ressursid otsa, siis tuleb leiutada midagi alternatiiviks ja elu läheb edasi.


Sa näed ja sa ei mürista. Kui keegi kukub nüüd väitma, et mina olen ülburist egoist kui mõnda venda konkreetselt lapsemeelseks pean, siis sõitke soojalt seenele. Sellist juttu täismees või naine lihtsalt ei aja.

ot:
Ei tea jah. 37-aastase inimese suust sellist teksti pidevalt näha on pehmeltöeldes kummaline. Kui tegu pole trollimisega... siis on päris kurb.

Kui ta mingi seltskonnaga ükskule saarele peaks sattuma ja on teada, et joogivett on vaid nädalaks, siis ilmselt oleks õigem vesi ära tarbida ja nädal aega niisama peesitada ning kui on otsas, alles siis hakata edasise tuleviku üle nuputama. Makes sense? LOL. "Mõtteloogika" on mõnel inimesel selline.


Jood nädalaga vee ära, sest vesi läheb riknema. Mis kasu temast on kui ta ei kõlba enam juua?
Te olete nii naiselikud mehed. Hirm hakkab lausa.

Smith: kasum on motivatsioon. Olen kommunismi ajal elanud, olin isegi pioneer. Sa oled jah vist nii noor ja elukogemust äkki polegi.


Ressursipõhise majanduse puhul unustate ju mõnuga ära inimfaktori. Ega ametnikud ega bürokraadid ei kao kuhugile. Nemad otsustavad ja nende otsus jääb edaspidigi ülemuslikuks. Kui näiteks selline kolmas võim otsustab Eestist fosforiiti kaevandama hakata, siis mis kasu meie sellest saame peale lagastatud maa? Tee olete nii naiivsed kui usute, et kõik inimesed muutuvad headuse kujudeks. Te ise olete ju saamatud ja ei suuda ise vastuargumentidega kuidagi leppida. Ehk siis kui teie ei suuda paremaks muutuda, ei suuda seda mitte keegi.

Kui ole kohalik ressursi omanik, siis lagastatakse kõik. Võõras kes ise kohapeal ei ela, temal savi nagu teilgi on savi. Nüüd sõimake aga mind, sest midagi arukat teil ju öelda pole.
Ja kui keegi suudabki sellise ühiskonna luua, olete jälle teie esimesed kes kaeblema kukuvad.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2012 19:51:51 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
Jood nädalaga vee ära, sest vesi läheb riknema. Mis kasu temast on kui ta ei kõlba enam juua?

Sa vist ei saanud aru? Sinu "loogika" jargi tuleks uut joogivett otsida alles siis kui too otsas on ja jaada lootma, akki keegi leiab ning siis janusse ei sure. Selleasemel, et ettenagelikult seda esimesel voimalusel teha.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Zeitgeist- ehk meie tegelik maailm. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.