Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2022 21:41:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nii palju, kui mina aru saan, ei tähenda see paki peal olev "espresso" suurt midagi.

seda ma usun.
Aga kõik muud kohvid ei kvalifitseeru muuks, kui hapuks lurriks, selle sama masinaga tehtult. icon_rolleyes.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.10.2022 07:19:47 vasta tsitaadiga

Täiesti normaalne. Espressoröst viib happelisuse alla, tekitab rohkem suhkruid ja suurendab lahustuvate ainete hulka.

Muude ubade puhul peaks suurendama kuumust, doosi ja jahvatama peenemaks, et sarnast tulemust saada.

Arvestame sellega, et ei kasutata sama protsessi, samuti on superite keedusõlm, veski ja temperatuuri hoidmine primitiivne ja kompromisside hunnik. Rääkimata kõigest tableti moodustamisega seonduvast. Igati loogiline, et superiga hea tulemuse saamiseks saab ja peab ubade valik olema üsna kitsas ja ilmselt spetsiifiline, ning mingite asjadega jäävad need masinad hätta ja peavadki jääma minu arusaama pidi. Ei valda seda teemat lõpuni.

Minu isiklik arvamus on see, et uba ei ole "universaalne" ja erinevad valmistusmeetodid sobivad erinevalt. Ning super on omaette meetod ning pole espresso (ISO 45011 icon_wink.gif ) mitte.
https://www.baristahustle.com/lesson/acm-4-08-espresso-strengths-normale/

Vaata seda tabelit lehe allosas, see on minuarust päris hea!


NB! ma ei räägi sõnagi sellest, kas midagi on "parem" või "õigem"!!!! Superitel on oma koht ja nad on tegelikult tihti sobiv ja mõistlik (ka soodne- aeg on raha ja ma ei mõtle valmistamise aega) kompromiss.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.10.2022 09:39:48 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
SKG kirjutas:
Eestis Lidl on juba? Soovitan proovida, 1kg €6.99 arabica oad. Uskumatult hea diil ja korralik kohv. Olen umbes 5 sellist kotti juba joonud.
Spoiler Spoiler Spoiler


Oli meeles, et rääkisid midagi Lidli heast kohvist
Ostsin kümnekega seda
Spoiler Spoiler Spoiler

Täielik kopitand sitt icon_rolleyes.gif
Hea, et rohkem ei ostnud, kui ühe koti. kopp.gif


Mida sa ootad discounterist ostetud ubadelt?
Kuid proovi americanot, nagu soovitati. Ühe espresso asemel tee kaks (doppio) ja vesi peale. Suur ja kange thumbs_up.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.10.2022 10:45:59 vasta tsitaadiga

Hinnanumber ei pruugi mitte midagi tähendada. Vaata kuupäeva, oleta, kas võib olla poolteist või kaks aastat "parem enne", kui röstimise kuupäeva pole.
Kuni pool aastat veel võiks täitsa ok olla. No ja siis seda kurgilõhna ei tohi tunda. Pigistad pakki, klapist saab väga hästi aru.

Ma pigem ei ostaks tavapoest, seal on enamus asju vähemalt aasta kui mitte poolteist vanad.

Superi või survestatud filtriga ei ole oa vanus nii kriitiline. Päris käpa ja õige survega küll.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 04:16:35 vasta tsitaadiga

Jura täisautomaat masina kohv on hakanud järjest vähem meeldima, eriti mõeldes kui palju võimalusi seal mustuse ja hallituse kogumiseks on. Peaks ehk puhastusprogrammi asemel täiesti lahti võtma ja ära puhastama, aga kel sellist pealehakkamist on?

Ostsin V60 hoopis. Esimese brew tegin supermarketi kohvipuruga, ei meeldinud. Siis sattusin Hoffmanni videode peale ja nüüd olen soetanud Wilfa Uniform jahvataja, hanekaela keetja ja kohvikaalu. Kohv läks paremaks, aga pole veel väga häid ubasid leidnud. Hetkel üritan optimaalset jahvatustaset leida sellele: https://ventus.ee/Kenya-AA-Gourmet-kohvioad-hele-r%C3%B6st-heler%C3%B6st-

Olen veel aeropressi hankinud, aga V60 meeldib rohkem kasutada.

Kas Wilfa Uniformiga saab espresso jaoks vajalikku jahvatustaset saavutada?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 26.10.2022 06:59:09 vasta tsitaadiga

Piisavalt peeneks ta peaks tegema, aga teda on ebamugav kasutada espresso jaoks ja sa tahad varem või hiljem eraldi veskit.
Muidu suund on õige, ära on demand asja koju taha, kui sa just kodukohvikut ei plaani avada.

Wilfa ja DF64 oleks IMO hea paar. Või Wilfa ja hea (espressovõimekusega) käsiveski. Näiteks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kint
HV vaatleja
kint

liitunud: 07.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 12:22:35 vasta tsitaadiga

Kuna ise enam kohvi ei tarbi, panen turgu enda väga vähe kasutatud Sage Barista Pro.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=826719&highlight=
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 17:35:28 vasta tsitaadiga

miks enam ei tarbi siis? Ei tulnud välja see õige ja lõid käega? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kint
HV vaatleja
kint

liitunud: 07.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2022 19:10:00 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
miks enam ei tarbi siis? Ei tulnud välja see õige ja lõid käega? icon_razz.gif


õnneks seda probleemi pole, harjutasin hommikukohvi vajaduse lihtsalt rutiininst välja
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 27.10.2022 09:58:06 vasta tsitaadiga

kint kirjutas:
Hiid kirjutas:
miks enam ei tarbi siis? Ei tulnud välja see õige ja lõid käega? icon_razz.gif


õnneks seda probleemi pole, harjutasin hommikukohvi vajaduse lihtsalt rutiininst välja


shocking.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.10.2022 10:03:49 vasta tsitaadiga

Nagu metslane
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 27.10.2022 10:09:10 vasta tsitaadiga

loomad.. täiesti loomad... icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002




sõnum 27.10.2022 22:03:52 vasta tsitaadiga

Kas on vahet, millised descale-tabletid näiteks saksa ebay-st ostan Nivona kohvimasinale? Ei ole mingit tungi maksta 25euri 10tk originaali eest..
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2022 07:09:52 vasta tsitaadiga

mulgi veel neid alles, ostsin ka 100 kaupa Ebayst
kui need lihtsalt tärklis eioel, siis ikka sobivad.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2022 15:47:36 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Ma pigem ei ostaks tavapoest, seal on enamus asju vähemalt aasta kui mitte poolteist vanad.

Olen näinud coffeestar maitsestatud ubasid Prismas ja paljud neist olid samal nädalal röstitud. Kahjuks ma pole nende maitsestamata ubasid tavapoes näinud.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2022 11:10:42 vasta tsitaadiga

Samas räägitakse, et selle maitsestuse alla peidetakse kehva uba, kuipalju see ka tõsi on? Viimati jõin seda kohvi nii ammu, et siis ma veel ei osanud kvaliteetuba hinnata. Pisut kõrvetatud tundus aga tollal käras küll, kuigi praegu võtaks pigem mingi hea baaskohvi ja paneks ise maitse järgi siirupit juurde.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 01.11.2022 11:17:31 vasta tsitaadiga

netcat, miks peaks keegi hakkama head kohviuba/aastakäiku maitsestama?
icon_rolleyes.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 01.11.2022 12:45:19 vasta tsitaadiga

Huvitav, mis see idee üldse seal taga on? Filtriga tegemiseks? Ausalt öeldes ei kujuta ülearu ette, mida nendega pihta hakata.
Mingisse masinasse vast väga ei topiks, haiseb ilmselt pärast jupp aega selle jama järele.

Prismas muidu oli vahepeal päris mõistliku vanusega kraami (mingid Itaalia asjad, Löfsberg jne) aga hetkel samasugune ikaldus nagu mujal.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2022 13:17:30 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Samas räägitakse, et selle maitsestuse alla peidetakse kehva uba, kuipalju see ka tõsi on? Viimati jõin seda kohvi nii ammu, et siis ma veel ei osanud kvaliteetuba hinnata. Pisut kõrvetatud tundus aga tollal käras küll, kuigi praegu võtaks pigem mingi hea baaskohvi ja paneks ise maitse järgi siirupit juurde.


Kui käisin KAFO kohvikoolitusel siis räägiti, et kvaliteedi järgi üldjoontes on:
1. Korraliku tootja maitsestamata oad
2. Veidi küsitava tootja maitsestama oad
3. Korraliku tootja jahvatatud oad
...
n. Maitsestatud kraam

Kui tahad huvitavaks asja teha siis on igasugu maitseained ja siirupid tõesti, mida pärast lisada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2022 15:18:31 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat, miks peaks keegi hakkama head kohviuba/aastakäiku maitsestama?
icon_rolleyes.gif


Kui sa tahad lihtsalt juua head kohvi paljalt, siis muidugi ei pea. Aga samasuguse pilguga võiks vaadata - ja ma vaatangi - ükskõik keda, kes igapäevaselt oma kohvi või tee sisse piima, koort või suhkrut paneb.

Kuid vahel sa tahad võtta kohvi ja teha selle baasil mingi joogi, millel on kohvi maitsele lisaks mingid teised maitsed ka. Näiteks praeguse aja tähistamiseks mulle paar pumpkin spice lattet ikka läheb. Ja kuna letist ostes kunagi ei tea, kas see asi kõlbab juua, siis ma ostsin pigem Monini siirupi ja teen ise

häh kirjutas:
Huvitav, mis see idee üldse seal taga on? Filtriga tegemiseks? Ausalt öeldes ei kujuta ülearu ette, mida nendega pihta hakata.


Filtriga ei ole proovinud. Mina jõin seda siis, kui ma veel pätikohvi tegin.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 01.11.2022 19:02:53 vasta tsitaadiga

Nojah. Maitsestatud purust veel saan aru, filtrikann ja on isegi nii joodud, ilmselt praegu heameelega enam mitte, aga minust oleks väga variserlik väita, et siis juua ei kõlvanud.

Küsimus just oana ostmises. Ma türgi kohviga katsetades ostsin naljaviluks nugadega veski, tuli meelde küll, miks omal ajal puru ostma hakatud sai. Minu arust veidi kingituste kiirabi teema.


Mis tegelikult tõi rööpselt hoopis teise mõtte- tavapoes on jube vähe väikses pakis uba. Minu arust on 250...500 grammi zipitav pakk ideaalne. 250seid saad korraga nt nelja erinevat lahti hoida ja nad saavad mõistliku ajaga otsa. Ma näiteks hommikuse doppio jaoks teengi praegu endale 2x100 g batchi (~170 grammi röstitult) selle joon nädalaga ära. Teiste jaoks on see liiga karm värk, Nivona 130 ja aeropress on maksimum, millega nõus ollakse tegelema. No ja sealt käivad siis kilosed pakid läbi (jällegi wayyy liiga tume röst minu jaoks). Eks veits huumorinurk on, aga kodurahu on ka oluline icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2022 19:16:32 vasta tsitaadiga

Ilmselt mida väiksema pakiga müüd seda kõrgem kilohind tuleb? Aga kes tahaks rohkem maksta.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 01.11.2022 20:23:28 vasta tsitaadiga

Nende maitsestatud kohvijookidega on keeruline. Joon aeg-ajalt/regulaarselt ja enamasti peal suhkru mingit muud maitset väga ei ole. Milline espresso sinna p6hjaks tehtud on, ei tule välja. Kuid head kohviuba suhkruga rikkuda, ma ei tea, kas on vaja?

250g on selline m6nus nädala varu. Kui pakk peaks kauem lahti seisma, läheb see halvaks. Seega jama selle teise oaga, kui peaks veel m6nda muud maitset koju soovima...

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 01.11.2022 23:37:30 vasta tsitaadiga

Kui espressona ei tee, ei juhtu miskit kui külmkappi pistad. Kui zipiga pole, siis need pakisulgurid väga OK.

Ma teen hetkel nii, et enda röstitut hoian klaaspurkides, espresso siis kahes satsis- ühte võtan, teine seisab nädala, väikseid pakke hoian külmikus ja siis SO majandab enda varudega ise. Kuidagi toimib. Kulu ikka on, mul endal läheb hommikul 18 grammi, töö juures enamasti americano ja 16 grammi ja siis õhtul teen endale lehtri või aeropressi ja 14..15 grammi, ehk siis päevas ~50 grammi. Muu kaader (2 inimest praegu) teeb kokku kanti 70...80 grammi, äkki? Paari nädalaga umbes pakk. Midagi uut ostan, siis proovime, aga nad ülearu minu maitset ei fänna. Ma seda "tavakohvi" väga enam ei joo, kuidagi väga kahte lehte laiali mul need eelistused icon_biggrin.gif

See "mitte tavakohv" siis V60, türgi või aeropress vastavalt tujule ja veidi viisakamast oast üritab teha.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2022 13:44:15 vasta tsitaadiga

Proovisin neid coffeestar maitsestatud ubasid filtri ja aeropressiga - mõrususe alt seda lisamaitset väga tunda polnudki. Aeropressiga oli keerulisem mõrusust taltsutada - pidi 80 kraadist vett kasutama.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.