Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Microlab kõlarid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.02.2012 01:15:35 vasta tsitaadiga

helikaardid head. arvan, et kruvisid ootused liialt üles. need kõlarid on head soti eest! studio monitorid maksavad ikka "veidike" rohkem.
lisaks on solodes ju võimendi ja puldist juhtimine. aga kas proovisid kõlareid ka eraldi mõne stereo võimu taga? mina proovisin ja ütleksin, et eraldi võimendi taga oli
heli palju tugevam-mõnusam-parem. aga ikka tulen tagasi raha juurde, ütle mida paremat sa soti eest siis saaks?
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exciter
HV kasutaja

liitunud: 18.12.2008




sõnum 29.02.2012 08:24:20 vasta tsitaadiga

30 eur juurde panna saaks need: http://www.stanfordmusic.ee/et/component/virtuemart/detail/154-studio-monitor-speakers/flypage/2461-m-audio-studiophile-bx8a-deluxe?sef=hcfp

HULLU soodukaga, ma vaatasin mujal on ikka 300-400 need monitorid müügil. Peab vist kuulama minema või on kellelgi nendega kogemusi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 29.02.2012 09:31:01 vasta tsitaadiga

exciter kirjutas:
30 eur juurde panna saaks need: http://www.stanfordmusic.ee/et/component/virtuemart/detail/154-studio-monitor-speakers/flypage/2461-m-audio-studiophile-bx8a-deluxe?sef=hcfp

HULLU soodukaga, ma vaatasin mujal on ikka 300-400 need monitorid müügil. Peab vist kuulama minema või on kellelgi nendega kogemusi?


Kas ainult ühte kõlarit vaja? 135€on tüki hind.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.02.2012 14:20:10 vasta tsitaadiga

snap3, ilma igaasuguse täpsustuse/põhjenduseta on sinu arvamus küll paraku suht empty words!

ei meeldinud siis ei meeldinud, kindlasti on paremaid kõlareid, kuid selle raha eest on paremaid tõesti hirrrmus keeruline leida. sellest ei saa ka hästi aru, et miks oleks pidanud see heli olema väga "stuudiomonitoride moodi".

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomshore
HV kasutaja


liitunud: 20.01.2005




sõnum 29.02.2012 17:37:20 vasta tsitaadiga

Huvitab mindki, et mis siis puudu jäi?

Kasutan neid näiteks ise oma väikeses kodustuudios ja ei ütleks, et oma hinda väärt poleks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.02.2012 23:09:21 vasta tsitaadiga

exciter kirjutas:
30 eur juurde panna saaks need: http://www.stanfordmusic.ee/et/component/virtuemart/detail/154-studio-monitor-speakers/flypage/2461-m-audio-studiophile-bx8a-deluxe?sef=hcfp

HULLU soodukaga, ma vaatasin mujal on ikka 300-400 need monitorid müügil. Peab vist kuulama minema või on kellelgi nendega kogemusi?

mulle tundub, et asi ongi selles, et pakkuda on ainult üht. valida laseb mitut ka aga kuna teistel kõlaritel on paari hind, siis on suur kahtlus, et see kõlar on üksikuks jäänud icon_neutral.gif muidu kindlasti on tegemist väärt kraamiga ja solodele paneb pika puuga. aga jah. hind-hind-hind icon_exclaim.gif see paneb kõik paika. enda solod panen, eraldi võimu taha. heli saab parem. võimuta kõlariga juba proovisin. võimuga kõlaril vaja juhtmed ringi tõsta. hetlek pole viitsind icon_confused.gif
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
snap3
Kreisi kasutaja
snap3

liitunud: 20.04.2004




sõnum 29.02.2012 23:47:03 vasta tsitaadiga

võib olla tõesti minu ootused olid liiga kõrged.. kuid nagu ma ütlesin et 2.1 süsteemis ma tundsin puudust mid-sagetustest, solodes esiteks vaikselt kuulates bassi pole üldse, ainult ~70-80% volüümi peal oli juba enavähem.. rõhutan sellele et ma ei ole mingi hull bassi fänn, et põrand-aknad väriseksid, aga mõistlikus piires. ja üldiselt heli tuli nagu "purgist". kuidaigi ei tulnud pähe proovida eraldi võimu taga ühendada kahjuks.. aga jah, mina jään endisele seisukohale, et kui taskus on 100 eurorublat, siis mina ostaksin 2.1 süsteemi.

Kas keegi teab veel mingeid 2.0 AKTIIV-kõlareid soovitada? prooviks midagi 200-300 euri eest.. 400 on juba liiga kallid minu jaoks
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2012 00:41:28 vasta tsitaadiga

noh, olgem ausad, 100rubla eest sa saad ikka täiesti saasta 2.1 süsteemi, ja selle üle polegi rohkem midagi pikalt arutada. vähegi korralikuma subi tekitamine sinna süsteemi iseenesest ei ole enam nii odav lahendus ja kokkuvõttes lihtsalt ei ole võimalik pakkuda 100euri eest kuigi head võimendatud komplekti, kuhu kuuluvad nii korralikud "peaaegu täisriba" kõlarid kui ka veel piisavalt korralik sub unit.

solodega bassi saamiseks tuleb mõnedel juhtudel kindlasti teada natuke rohkem näiteks ruumipaigutusest ja selle mõjust helipildile, seejuures eriti just madalsageduste esitusele. paraku 99% inimesi ei tea sellest kas mitte midagi või siis teavad liiga vähe või kuidagi kallutatud, pooltõeseid fakte.
70-80% volüümi peal oli enamvähem? aga kas 100% volüümi peal oli juba täitsa hea? icon_biggrin.gif selle peale küsiks, et miks siis volüümi seal 70-80% peal ei hoidnud? minul näiteks oligi solode endi võimu kasutades see koguaeg paigas kuskil seal 80 juures (helinupu asendi järgi vaadates siis, kuna pulti mul pole).

heli nagu purgist ei oska küll kuidagi kommenteerida, ma olen kuulnud mitmeid päris odavaid kõlareid, mille heli on tõesti natuke (või siis päris palju) purgimaiguline, aga solosid selliselt küll iseloomustada ei oskaks. võibolla pead siis kasti sisse vatti juurde toppima...

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.03.2012 00:49:49 vasta tsitaadiga

snap3, sul olid siis tämbriseaded paigast ära

tsitaat:

Kas keegi teab veel mingeid 2.0 AKTIIV-kõlareid soovitada?


äkki tuhnid sealt: http://shop.pillipood.ee/0407020000/0/ mõned ainult sealt vaatavad, kuid thomann.de lehelt tellivad.


endal on hoopiski sellised http://www.maxxtro.ru/catalog/spka2a.phtml , vahest võtan võimendiga kastilt otsad välja ja ühendan enda tehtud kõllid asemele, heli saab mahlakam ja volüümi tuleb rohkem keerata kui maxxtro originaal 20W valjukate korral.


viimati muutis olavsu1 01.03.2012 01:07:50, muudetud 1 kord
tagasi üles
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2012 01:01:16 vasta tsitaadiga

originaal võimuga ongi heli natuke nõrk. eraldi stereo võimendi taga on heli hoopis teine. samas ei saagi ju nii tillukestest elementidest tulla korralikku bassi matsu!
väga paljude, just noorte jaoks, on peamine näitaja, võimalikult suur müdin ja madin. sest niipalju ikka helist aru saab, et lugu ära arvata ja edasi suht pohl juba.
seega sedalaadi eelistuse juures on 2.1 kõlarite valik ainuõige. ja edasine tuuning seisneks aina suuremate supakate lisamises. vahest on võib-olla vaja, see tee ka läbi käia icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.03.2012 01:10:52 vasta tsitaadiga

SSD, ka väike woofer teeb head bassi. ainult kasti maht ja materjal peab õige olema. iseasi on see kui kaugele see bass levib.
tagasi üles
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2012 01:22:48 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif

SUUREM OSA kõikvõimalikest poes müüdavatest nö. 2.1 komplektidest omab kas KAKS KORDA väiksemat valjukat või siis miski paarkümmend protsenti väiksemat (vastavalt 6.5" või 8"), kindlasti on veel vägagi palju komplekte, kus on isegi väiksem element kui 6.5"!
solo valjukad on 6.5" x 2, ma ei ütleks, et need on tillukesed elemendid.

aga jah, lihtsalt suurt helirõhku mingil suvalisel sagedusel saab tõesti juba tahtlikult moonutavatest kastilahendustest teinekord rohkem. väike woofer teeb paremat bassi kui suur woofer, aga total helirõhk ühtlustatud nivoo puhul on palju väiksem. näiteks väike 4" element kinnises kastis võib mängida täpselt samamoodi flat down to ~30hz ja olla vägagi mõnus kuulata hästi mõistliku helitugevuse juures ütleme mingis väiksemas ruumis kui mingi 12" element. ainuke vahe, et kõvemini kuulata sama kvaliteedi juures väikse elemendiga lihtsalt ei ole võimalik.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.03.2012 01:37:06 vasta tsitaadiga

Wiltz, minu Maxxtro'tel on bassikad kolme tollised. ei saa öelda, et bassi vähe oleks. mul on estonia 35ac-021 kastid ka, kuid nende jaks jääb maxxtrote võim nõrgaks icon_razz.gif


ja kui mõttekas oleks 3x4x2m ruumis mingi 12" woofer. mis ma neist seintest raputan.
tagasi üles
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2012 01:39:41 vasta tsitaadiga

olavsu1, mis Maxxtro-test jutt käib? sellest firmast ei tea eriti midagi ja goolest leiab väga kireva kõlarite seltskonna. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.03.2012 01:44:54 vasta tsitaadiga

SSD, linkisin eelmises postis nendele: http://www.maxxtro.ru/catalog/spka2a.phtml
tagasi üles
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2012 01:54:10 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
SSD, linkisin eelmises postis nendele: http://www.maxxtro.ru/catalog/spka2a.phtml
oi-jah icon_sad.gif need siis su arvates head icon_confused.gif ja bass hea ja piisav jne. icon_confused.gif mis ma nüüd ütleks icon_rolleyes.gif no ütleks siis nii, et sul on vedanud! kõrvadega just. mul hakkas juba pilti vaadates pisut halb icon_neutral.gif
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.03.2012 02:09:38 vasta tsitaadiga

SSD, need kõllid on väga lähedal ja väga valjusti ei peagi neid nautima. kui tahan valjemini siis selleks on kõrvaklapid.

ega ma sellist muusikat ei naudi nagu enamus noori. Vivaldi, Strauss, Beethoven, Mozart, akb48, Morning Musume, Wildecker Herzbuben ja teised sakslased.


bemmimeeste tümpa-tümpa-bõrrrrrr-piuhhh on minu jaoks õuduste õudus.

ei saa öelda, et mu kuulmine hea oleks. 40% kuulmislangust on mõõdetud inimkõne sagedusalas.
tagasi üles
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 01.03.2012 11:56:06 vasta tsitaadiga

Klassikalise muusika nautimiseks peab hea süsteem olema - muidu tuleb mõttetu pinin - kui ikka trumm mürtsub või 10 tšellomängijat ja paar kontrabassi asuvad saagima siis peab tunda olema.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomshore
HV kasutaja


liitunud: 20.01.2005




sõnum 01.03.2012 14:28:42 vasta tsitaadiga

Solodel tuleb bassiosa paremini esile peale "sissemängimist". Algul võib tõesti harjumatu veidi olla.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.03.2012 14:41:31 vasta tsitaadiga

Juuresolekuefekti ei ole kunagi taotlenud. ei pea olema nii et kontrabass on toolikaudu tunda ja kõik lahtised asjad ringi sõidavad. Soovin, et instrumendid oleks kuulda ja eristatavad.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
snap3
Kreisi kasutaja
snap3

liitunud: 20.04.2004




sõnum 01.03.2012 15:02:33 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:

ega ma sellist muusikat ei naudi nagu enamus noori.
bemmimeeste tümpa-tümpa-bõrrrrrr-piuhhh on minu jaoks õuduste õudus.



olavsu1 kirjutas:
ei pea olema nii et kontrabass on toolikaudu tunda ja kõik lahtised asjad ringi sõidavad. Soovin, et instrumendid oleks kuulda ja eristatavad.


Ei tasu ka nii üle pingutada, ma usun et enamus kes siin arutelus osalevad ei ole bemmi-rullnokad ja tümakakuulajad nii et aknad värisevad ja asjad ringi sõidavad.. Kõik peab olema mõistlikus piires. nii klassikalise kui elektroonilise muusika jaoks on kõik sagedusalad tähtsad s.h. korralik bassi osa
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.03.2012 15:22:51 vasta tsitaadiga

snap3, siiski enamus kelle seltskonnas olen olnud, naudivad muusikat kontide kaudu. Ja see ülal spoileris näiteks toodud jupp pidi olema õudne ine, vanurite muusika. Ei saagi aru millest selline arvamus tuleb.
tagasi üles
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 01.03.2012 15:48:37 vasta tsitaadiga

Edit:
ei teagi, kas see üldfilosoofiline jutt on OT või sobib siia Microlabi alla.

ot:
olavsu1 kirjutas:
snap3, siiski enamus kelle seltskonnas olen olnud, naudivad muusikat kontide kaudu. Ja see ülal spoileris näiteks toodud jupp pidi olema õudne ine, vanurite muusika. Ei saagi aru millest selline arvamus tuleb.

See uploaditud midijupp on tõesti õudne - muidugi vanureid ei maksa solvata icon_lol.gif - nad kuulavad Sallot, Terasmaad, Loopi.

"Pahast" bassist:
Orel kuni 8Hz
Kontrabass, klaver ~32Hz,
Tšello ~65Hz
Mismoodi Hi-Fi peaks välja nähema kui kõlar seda ei edasta/edastab väga suure kukkumisega? Et instrumente lihtsalt"kuulda" sellega saavad hakkama ka odavad kõrvatropid ja int. helikaart. Enamasti isegi paremini kui suured kõlarid.
Vaikselt kuulamine - tihti on klassikalisel muusikal väga suur dünaamika - kui sooloviiul on OK siis trummid ikka mürtsuvad omajagu.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plumbum
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2009




sõnum 01.03.2012 15:55:20 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
SSDega ma sellist muusikat ei naudi nagu enamus noori. Vivaldi, Strauss, Beethoven, Mozart, akb48, Morning Musume, Wildecker Herzbuben ja teised sakslased.


Panna ühele reale/pulgale kokku klassikud Mozart, Vivaldi, Beethoven, Strauss ja siis mingi Jaapani lastepopp? Andke andeks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.03.2012 16:08:16 vasta tsitaadiga

marcor1, integreeritud helikaardi heli on veel hullem kui see jupp mis üles sai laetud. Ja need "pahad" bassid kas neid üldse kasutatakse. Pole mõtet kasutada heli mis pole konserveeritav ega sealt konservilt kuulatav. Tsello puhul oli A2 talutav, kontrabassi puhul algas mõistlik heli C2 noodist. Nii pedant kah ei maksa olla, et peale luust ja lihast ERSO ei kõlba mitte miski.

Plumbum, see on see teema, milleni jõudmisel sõprus läbi saab.
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis olavsu1 01.03.2012 17:09:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Microlab kõlarid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.