Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Operatiivmälu tänapäeval märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Muumipapa
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2014




sõnum 22.03.2014 14:04:12 Operatiivmälu tänapäeval vasta tsitaadiga

Ei ole kindel kas teema läheb "Ostuabi" alla või võib siia jääda, vabandan ette ära kui teema valesse kohta sattus icon_smile.gif
Oleks küsimus mälude kohta, mis te arvate kas tänapäeval on kindlasti vajalik 8GB mälu või piisab ka neljasest?
Kuna enda praegusel arvutil on kahene vist ja saab ilusti mängida isegi uuemaid mänge.
Ei näe mõtet maksta lihtsalt 30-40€ rohkem lihtsalt niisama.

Tänud ette ära icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru
excalibur

liitunud: 24.01.2003




sõnum 22.03.2014 14:10:18 vasta tsitaadiga

mis windowsi sa kasutad. Kui nagu vanamehe klipis 3.1 win siis on küll ja küll kuid kui uuem windows siis ikka 8 sujuvaks tööks vajalik min
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 22.03.2014 14:19:28 vasta tsitaadiga

Kui hetkel saab "vist kahesega" ilusti mängida siis miks peaks rohkem ostma? Kui jääb väheks siis peab vaatama, mis ja kui palju ressurssi tahab. Mul näiteks on 8GB RAM (Win7) ning swap on kinni keeratud. Kuna vahel harva fototöötlusel tuleb RAMi piir ette siis olen mõtelnud, et kui piisavalt hakkab segama siis vahetan 16GB vastu välja (kuna mu jaoks on tähtsam muretu elu mitte raha, mille selle eest ära annan).

YMMV.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 23.03.2014 09:05:03 vasta tsitaadiga

Ma olen müügimeestega püsti hädas, kui leian sobiva riistvara siis sooviks selle hinnalisa eest rohkem mälu aga vot ei saa.
Palju mälu vaja on sõltub kannatlikkusest ja mis sa arvutiga teed. Netis käimiseks piisab vanemast windowsist ja rontarvutist suurepäraliselt, mänguril või nõudlikul kasutajal kohe kindlasti mitte. Aja möödudes programmide mäluvajadus kasvab, see kui täna piisab 2 GB siis homme raud veel jäksaks siis mälu vähesuse tõttu swapib ja on aeglane. Osta paari GB puudumise tõttu mitusada eurot maksev uus odavaima hinnaga arvuti, kas see on mõttekas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2014 09:37:21 Re: Operatiivmälu tänapäeval vasta tsitaadiga

Muumipapa kirjutas:
Ei ole kindel kas teema läheb "Ostuabi" alla või võib siia jääda, vabandan ette ära kui teema valesse kohta sattus icon_smile.gif
Oleks küsimus mälude kohta, mis te arvate kas tänapäeval on kindlasti vajalik 8GB mälu või piisab ka neljasest?
Kuna enda praegusel arvutil on kahene vist ja saab ilusti mängida isegi uuemaid mänge.
Ei näe mõtet maksta lihtsalt 30-40€ rohkem lihtsalt niisama.

Tänud ette ära icon_smile.gif

Täname ette ära vähese info eest.

Mis operatsioonisüsteem, mis raud? Kui ise ei tea, siis installi SIW ja hardware -> motherboard alt peaksid saama enamus infot. Ma ei tea, mis piiranguid trial omab.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muumipapa
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2014




sõnum 23.03.2014 13:17:59 vasta tsitaadiga

Mul oli väga lihtne küsimus, "mis te arvate kas tänapäeval on kindlasti vajalik 8GB mälu või piisab ka neljasest? "
Ma ei ole midagi küsinud enda arvutile mälu ostmise kohta.
Plaanis on osta uus arvuti ja võib olla oleksin pidanud täpsustama, et "(Oleks ostmas uut arvutit) ja oleks vaja teada kas peab ostma sinna peale kindlasti kaheksase mälu või piisab neljasest"
Lihtsalt tahtsin teada kas kaheksane omab suur tähtsust tänapäeval või mitte icon_smile.gif Pole vaja vinguma hakata kohe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 23.03.2014 13:20:09 vasta tsitaadiga

Infot on endiselt vähe.

Aga kuna infot juurde ei tilgu siis tarbimisühiskonna toetamise mõttes on kindlasti mõtet 8, pigem 16 GB RAMi võtta.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muumipapa
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2014




sõnum 23.03.2014 13:27:48 vasta tsitaadiga

Kui sellest tõesti abi on siis siin on mu arvuti mille plaanisin osta.
Ainuke lisa info mis mul võimalik anda on.
Protsessor – Intel Core i5 3470 3,20 GHz 6M
Emaplaat – Asus H61M-A/USB3
Videokaart – Gigabyte GeForce GTX 660 2GB OC
Mälu – Crucial DDR3 PC3-12800 1600 MHz 4GB
Kõvaketas – Seagate Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA 6Gb/s
Toiteplokk – Corsair CX 500W
Korpus – Chieftec Arena CT-01B-OP

Olekski siis küsimus, et on mul kindlasti vaja siia seda teist 4GB juurde? icon_rolleyes.gif Arvuti on enamjaolt mängimiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 23.03.2014 13:36:17 vasta tsitaadiga

Mina algul ei ostaks. Küll aga kui vähegi tekib tunne, et mälu võib väheks jääda siis see mõnikümmend eurot on väike kulu rahuliku arvutikasutamise eest. Kasutatuna veel soodsam.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2014 18:57:01 vasta tsitaadiga

Muumipapa kirjutas:
Mul oli väga lihtne küsimus, "mis te arvate kas tänapäeval on kindlasti vajalik 8GB mälu või piisab ka neljasest? "
Ma ei ole midagi küsinud enda arvutile mälu ostmise kohta.
Plaanis on osta uus arvuti ja võib olla oleksin pidanud täpsustama, et "(Oleks ostmas uut arvutit) ja oleks vaja teada kas peab ostma sinna peale kindlasti kaheksase mälu või piisab neljasest"
Lihtsalt tahtsin teada kas kaheksane omab suur tähtsust tänapäeval või mitte icon_smile.gif Pole vaja vinguma hakata kohe.

Ja mul väga lihtne eeldus, kui sul oleks DDR2, siis sa maksad ennast seaks, et 8 GB rammu osta.

Aga kui uus arvuti ja DDR3, siis hoopis teine asi. Endal tegin vea, et ostsin algul vaid pool mälust, aasta pärast oli selle hind tunduvalt tõusnud. Kas DDR3 mälude hinnad veel tõusevad, ei oska öelda.

Seda lisa 4GB ei ole sul kindlasti juurde vaja, arvuti töötab ka vaid ühe klotsiga.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2014 19:17:06 vasta tsitaadiga

Muumipapa kirjutas:
Mul oli väga lihtne küsimus, "mis te arvate kas tänapäeval on kindlasti vajalik 8GB mälu või piisab ka neljasest? "

Kahest neljasest piisab täiesti.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.03.2014 11:48:58 vasta tsitaadiga

Olukorras, kus masinas on 64-bit operatsioonisüsteem ning 4GB mälu, võib ikka väga tihti näha "turtsuvat kirja" ekraanil: "Mälu on vähe". icon_cool.gif

Paar päeva tagasi tegin katseid oma Delliga, nii 32 kui 64 bit Op.süsteemiga ja 4GB mäluga. 64 bitise Windowsiga oli kenasti kiri ekraanil, et mälumaht liiga väike.
-------------------------
Asi lõppes siis sellega, et 64-bit Windows lendas välja ja asemele läks 32-bitine. Ei mingit õiendamist mälu vähesuse üle.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2014 12:16:29 vasta tsitaadiga

Mul koduraalil hetkel 16GB mälu ja on olnud olukordi kus vaba on ainult mõnisada mega. Seega minujaoks oleks 8 vähe, 16 piisav ja 32 parasjagu..... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2014 14:19:00 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Mul koduraalil hetkel 16GB mälu ja on olnud olukordi kus vaba on ainult mõnisada mega. Seega minujaoks oleks 8 vähe, 16 piisav ja 32 parasjagu..... icon_biggrin.gif

Ah ära aja jama, kodukasutaja jaoks on see 4x overkill. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.03.2014 14:23:53 vasta tsitaadiga

Oleneb kasutajast. Mul samuti 16GB ja aeg-ajalt kipub napiks jääma.
DDR3 hinnalangust ette näha ei ole, pigem läheb samamoodi hirmus kalliks nagu praegu DDR2. Nii et osta nii palju mälu kui rahakott vähegi kannatab.

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2014 15:47:34 vasta tsitaadiga

4GB võiks vähegi kaasaegses mängumasinas kindlasti olla ja 8GB annab tavalisele kodukasutajale/mängurile rahu kindlasti niikauaks kuni antud komplekt ise adekvaatne on. Eks taolistes olukordades tuleb ostes arvesse võtta ka seda kas antud kast ostetakse nii nagu on pikemaks ajaks ja millalgi vahetatakse täielikult välja või ei ole välistatud näiteks see, et paari aastajooksul natuke kõpitsetakse a'la natuke rohkem mälu juure, vahetatakse videokaart suts parema vastu vms.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2014 16:01:13 vasta tsitaadiga

paar korda on 4gb puhul tulnud teade, et mälu otsas. NB! mul oli swap ka kinni keeratud.

üldiselt, ei ole vaja. arvutimängud kuskile enam ei arene nagunii, ja muud programmid ei vaja seda ammugi mitte. vaja võib olla siis kui töötad väga spetsiifiliste resurssinõudlike asjadega

(w7 64bit, korralik prose ja gfx, mängud all maxed fullhd)

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2014 17:07:48 vasta tsitaadiga

Soe soovitus - 8GB. thumbs_up.gif Videokaart on korralik ning kindlasti hakkab Windows mänge vedades vinguma, et mälu on täis. See on tüütu. Samuti on hea, kui mälud on identsed - paari aasta pärast ei pruugi eriti lihtne olla leida täpselt sama mälu. Dual-channel vist erinevate mäludega ei toimi. icon_confused.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revilo
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2011




sõnum 24.03.2014 18:10:52 vasta tsitaadiga

Ma alustasin oma uut arvutit 4gb ja pean ütlema, et kui 4 juurde toppisin siis arvuti läks üleüldiselt kiiremaks, mitte ainult mängimisel. Ma arvan, et ssd potentsiaali maksimaalseks kasutamiseks on vaja rohkem kui 4gb rami. See pidavat pikendama ssd eluiga ka - http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-ram-endurance,3475.html . Aga 8gb ma sain ka alles mängus korra hoiatuse, et mälu on vähe. Seda hoiatust saab kinni keerata - http://www.overclock.net/t/1409290/windows-8-can-i-disable-the-memory-warning
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 24.03.2014 19:06:26 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Oleneb kasutajast. Mul samuti 16GB ja aeg-ajalt kipub napiks jääma.
DDR3 hinnalangust ette näha ei ole, pigem läheb samamoodi hirmus kalliks nagu praegu DDR2. Nii et osta nii palju mälu kui rahakott vähegi kannatab.



word.

endal 24GB - sellest on küll. 16GB kipub vahest väheks jääma... mul muidugi lollakas komme browseris 50+ tabi ka lahti hoida ja mitme päeva peale kokku pole ime kui browser lõpuks ise oma ~7GB ära õgib.
lisaks virtualboxid ja muu pudi padi ning mängud.
swappi pole ning linuxil on komme päris suur osa cacheda/buffris hoida ka

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 26.03.2014 22:30:10 vasta tsitaadiga

Kunagi kaarkmmend aasta tagasi ütlesüks tark mees, et olgu arvutis mälu palju tahes ikka on temast puudus käes. Tal oli õigus. Hetkel massinas 32 GB rami, aga vahest oleks vaja rohkem. Alla 8G pole ilmselt mitte kuidagi võimalik hakkama saada.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 26.03.2014 22:57:29 vasta tsitaadiga

8G on suht miinimum tõesti. Arvestades, et H61 kiibistiku maksimum 16G. Mälu võid esialgu ostmata jätta ja siit foorumist hiljem dual-kiti juurde võtta. Arvestades, et enamus mäludel eluaegne tootjagarantii võid probleemideta välja vahetada.
Videokaardi leiaks samast portaalist.

Totaalselt säästukunni ei tasu ka panna. Seega hangiks kodurahu huvides korralikuma korpuse, vendid = vaiksem. Lisaks tava 1TB hdd asemel SSD ketta ja asisema emaplaadi.

Emaplaadid sama hinnaga. Alustaks B85 kiibistikuga. Saad uuema arvuti uuema kiibistikuga. Ei ole mõtet vana osta. Maksab sama palju.

Core™ i5-4570
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/324186/
165. € ATF-is.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/318032/
43,93 € PC STO

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muumipapa
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2014




sõnum 28.03.2014 00:11:32 vasta tsitaadiga

Ei ole ju küsinud soovitust enda arvuti ehitamisel icon_smile.gif
Ainuke asi mis teada tahtsin on palju operatiivmälu tänapäeval mõistlik osta on.
Nii palju erinevaid vastuseid on, et siis jääb õige otsus enda teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2014 00:29:33 vasta tsitaadiga

Muumipapa kirjutas:
Ei ole ju küsinud soovitust enda arvuti ehitamisel icon_smile.gif
Ainuke asi mis teada tahtsin on palju operatiivmälu tänapäeval mõistlik osta on.
Nii palju erinevaid vastuseid on, et siis jääb õige otsus enda teha.

Aritmeetiline keskmine ütleb, et mittemõistlik on 4GB ja 16GB. icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 28.03.2014 00:32:12 vasta tsitaadiga

Mul on läpparis 16GB ja pole veel väheks jäänud. Kõik jookseb kinni-lahti ülikiiresti. Tähtis on sujuvus ja kasutusmugavus, mitte nii väga see raha. Raha eest sa teed ju endal elu mugavamaks ja paremaks. Miks mitte ka arvuti kasutamist teha mugavamaks...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Operatiivmälu tänapäeval mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.