Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Muusika müük CD plaatidel jääb minevikku märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2009 16:16:24 Muusika müük CD plaatidel jääb minevikku vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


Aastal 2010 peaks USA-s mp3 failide kujul muusika müük ületama CD plaatide müügist saadava tulu. Sellise ennustuse tegi rahvusvaheline muusikatööstureid ühendav organisatsioon IFPI, kes on statistikat teinud viimase viie aasta muusikamüügi kohta.


Andmete kogumist alustati 2004 aastal, alates 2007 aastast on interneti teel muusika müük olnud sirgel tõusuteel. Omajagu on mõjutanud seda küll võrgupiraatide tegevus, kuid kohtuasjade käimalükkamisega on mõnevõrra olukorda suudetud kontrolli alla saada.


Interneti teel müüdud muusika müügisuhe muusikaäri kogutuludesse

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2009 16:34:07 vasta tsitaadiga

Kui mp3 pole 320kbps bitratega siis mina seda ei osta icon_exclaim.gif .Üldse kui osta siis eelistaks juba mõnda lossless formaati.Ise saan siis rekodeerida sellest mõnda kehvema kvaliteediga formaati kui vaja kuhugi mahutada kus mahu/bitrate piirangud on(nt mobiiltelefonid)

Kahjuks müüakse palju p-a-s-k-a madala bitratega ja julgetakse veel raha küsida selle eest icon_mad.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 18.08.2009 16:41:54 vasta tsitaadiga

Üks võimalus muidugi, et selle madala bitrate taha üritatakse ka oma muusikalist saamatust peita.

viimati muutis bjaka 18.08.2009 18:25:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 18.08.2009 17:01:22 vasta tsitaadiga

Mina ostan veel plaate, loodan et saab neid ikka osta veel paarkümmend aastat icon_wink.gif
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003




sõnum 18.08.2009 17:10:37 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Mina ostan veel plaate, loodan et saab neid ikka osta veel paarkümmend aastat icon_wink.gif


siis on tegu nagu vinüülidega tänapäeval--eksklusiivne kraam kollektsionääridele ja audiofiilidele icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 18.08.2009 17:58:02 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
maatriks kirjutas:
Mina ostan veel plaate, loodan et saab neid ikka osta veel paarkümmend aastat icon_wink.gif


siis on tegu nagu vinüülidega tänapäeval--eksklusiivne kraam kollektsionääridele ja audiofiilidele icon_lol.gif


Mina kuulan väga palju cd'e pealt muusikat, kuigi ise neid juurde eriti ei kipu ostma - enamasti on isa see, kes ostab plaate ja seega leian alati midagi, mis minu maitsega ideaalselt ühtib. Vinüülide jaoks on ilmselt mõttekam siis ka juba paberkoonus, et oleks täiuslik arhailine kooslus. icon_smile.gif

Muidugi üks tähelepanek. Nimelt on jäänud silma igal pool see bitrate kallal võtmine, olen enamgi kui kindel, et paljudel nendest pole "piisavalt head süsteemi", et näiteks selle 192 vs 320 bitrate vahet täpselt ära kuuldagi/õigustada.

_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003




sõnum 18.08.2009 18:11:58 vasta tsitaadiga

nii ta on.

tavaliste kuni pooleteist kiloste kõllidega läbi integreeritud helikaardi ei ole helikvaliteet nii erinev, et asja üle kritiseerida. lisaks oleneb kõik kodeerimis-standardist ja kompressiooni algoritmist (mp3(pro), aac jne).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2009 18:33:57 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
nii ta on.

tavaliste kuni pooleteist kiloste kõllidega läbi integreeritud helikaardi ei ole helikvaliteet nii erinev, et asja üle kritiseerida. lisaks oleneb kõik kodeerimis-standardist ja kompressiooni algoritmist (mp3(pro), aac jne).

Klappide taha mul asi ei jää.Olen X-Fi omanud seega vahet teha oskan küll thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 18.08.2009 22:05:26 vasta tsitaadiga

Ka mina eelistan plaate.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Desmond5
HV kasutaja

liitunud: 14.09.2002




sõnum 18.08.2009 23:58:49 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
CnZ kirjutas:
nii ta on.

tavaliste kuni pooleteist kiloste kõllidega läbi integreeritud helikaardi ei ole helikvaliteet nii erinev, et asja üle kritiseerida. lisaks oleneb kõik kodeerimis-standardist ja kompressiooni algoritmist (mp3(pro), aac jne).

Klappide taha mul asi ei jää.Olen X-Fi omanud seega vahet teha oskan küll thumbs_up.gif


X-Fi ei ole selle jaoks loodud kahjuks (ega saa audentselt muusika esitamisega ka hakkama, nagu seda profikad suudavad). Lauaarvutis oman ka ise X-Fi XtremeMusic, mis on ühendatud läbi Yamaha ressiiveri samanimeliste stereomonitoride taha. Mu lihtinimese kõrv ei tabanudki et midagi valesti on aga kui kord tuttav oma M-Audio digikaardiga arvuti mulle parandada tõi ning võrdlusmomendi lõi siis oli tuli neid nüansse mis valesti on välja rohkem kui ma oleks osanud arvata.

Aga see oli kinni minu helikaardis mitte MP3 formaadis (kuulasime CDd). Tema enda süsteemi peal kuulates lindistusi WAV audio formaadis ning sama MP3'ga mina küll mingit erilist vahet ei tee (mõnikord tundub nagu väike moonutus oleks aga siis peab eriliselt kõrvu teritama).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2009 01:21:17 vasta tsitaadiga

Desmond5 kirjutas:
tomorrow kirjutas:
CnZ kirjutas:
nii ta on.

tavaliste kuni pooleteist kiloste kõllidega läbi integreeritud helikaardi ei ole helikvaliteet nii erinev, et asja üle kritiseerida. lisaks oleneb kõik kodeerimis-standardist ja kompressiooni algoritmist (mp3(pro), aac jne).

Klappide taha mul asi ei jää.Olen X-Fi omanud seega vahet teha oskan küll thumbs_up.gif


X-Fi ei ole selle jaoks loodud kahjuks (ega saa audentselt muusika esitamisega ka hakkama, nagu seda profikad suudavad). Lauaarvutis oman ka ise X-Fi XtremeMusic, mis on ühendatud läbi Yamaha ressiiveri samanimeliste stereomonitoride taha. Mu lihtinimese kõrv ei tabanudki et midagi valesti on aga kui kord tuttav oma M-Audio digikaardiga arvuti mulle parandada tõi ning võrdlusmomendi lõi siis oli tuli neid nüansse mis valesti on välja rohkem kui ma oleks osanud arvata.

Aga see oli kinni minu helikaardis mitte MP3 formaadis (kuulasime CDd). Tema enda süsteemi peal kuulates lindistusi WAV audio formaadis ning sama MP3'ga mina küll mingit erilist vahet ei tee (mõnikord tundub nagu väike moonutus oleks aga siis peab eriliselt kõrvu teritama).

Tsiteerin kasutaja Wiltz allkirja:
tsitaat:
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.08.2009 09:20:34 vasta tsitaadiga

Väike OT: Aga niisama, kõrvaga kuulates - ja siis oletades, et mis seadmed on paremad või kehvemad - saavutatud tulemused tekitavad vaidlusi alates sellest ajast, kui "helikonserv" üleüldse välja mõeldi. icon_cool.gif

Ja kes tegelikku, reaalselt tulemust saada tahab, peab tegelikult alustama sellest, et tema kõrvadele tehakse spetsiaalseadmetega Audotest. Selle testiga mõõdetakse, et mida ja mismoodi inimese vasak ja parem kõrv üleüldse kuulevad ning millised mõlema kõrva Kuulmiskarakteristikud on.

Ja alles pärast sellise, sertifitseeritud Audiotesti läbimist tab ka inimene alles seda, mida ta reaalselt kuuleb.

Minul on selline Audotest tehtud.
Ja ma tean, et:
- Vasak kõrv kuuleb kõrgeid sagedusi vähem ja madalaid rohkem, kui parem kõrv.
- Ja vasak kõrv kuuleb sagedusi mingid %-d tugevamalt, kui parem kõrv.

Niisama - mingit CD-tümpsu kuulates, on suvaline, et mismoodi kõrvad kuulevad, kuid kui on vaja mingit spetsiifilist helikuulamist / uurimist, siis ma tean, et kumma kõrvaga kuulatuna on tulemus õige ja kumma kõrva korral vale.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Butcher
HV kasutaja
Butcher

liitunud: 23.08.2002




sõnum 19.08.2009 09:52:04 vasta tsitaadiga

See kuidas keegi kuuleb peaks olema suht individuaalne.
Inimesel pidi olema veel selline kummaline omadus, et märgatakse ainult effekti mitte deffecti. Ehk mp3 asemel cd kuulates ei saada aru, et kvaliteet oleks paranend. Aga cd asemel mp3 kuulates saab aru, et midagi on puudu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2009 10:02:04 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Kui mp3 pole 320kbps bitratega siis mina seda ei osta icon_exclaim.gif .Üldse kui osta siis eelistaks juba mõnda lossless formaati.Ise saan siis rekodeerida sellest mõnda kehvema kvaliteediga formaati kui vaja kuhugi mahutada kus mahu/bitrate piirangud on(nt mobiiltelefonid)

Kahjuks müüakse palju p-a-s-k-a madala bitratega ja julgetakse veel raha küsida selle eest icon_mad.gif


320 VS. VBR (Lame -v0 --vbr-new) on vahe suht olematu... (Mina seda enam igatahes ei kuule...)
Aga jahh... selle kohapealt on sul õigus, et müüakse sulle kraami parimal juhul 192Kbps CBR aga enamus kohtades vabzee 128Kbps ja Joint-Stereo...
icon_evil.gif

Ei tea, kas mul kõrvad rikutud, vms aga Vinyylisound tundub ikkagist parim icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2009 10:41:45 vasta tsitaadiga

Korralikke plaate ei tehta enam ammu, nii et vahet tegelikult pole.
_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Starfield
HV kasutaja
Starfield

liitunud: 13.08.2006




sõnum 19.08.2009 11:00:08 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
Korralikke plaate ei tehta enam ammu, nii et vahet tegelikult pole.

icon_eek.gif

inb4 shitstorm.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2009 20:00:52 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Kui mp3 pole 320kbps bitratega siis mina seda ei osta icon_exclaim.gif .Üldse kui osta siis eelistaks juba mõnda lossless formaati.Ise saan siis rekodeerida sellest mõnda kehvema kvaliteediga formaati kui vaja kuhugi mahutada kus mahu/bitrate piirangud on(nt mobiiltelefonid)

Kahjuks müüakse palju p-a-s-k-a madala bitratega ja julgetakse veel raha küsida selle eest icon_mad.gif


320 VS. VBR (Lame -v0 --vbr-new) on vahe suht olematu... (Mina seda enam igatahes ei kuule...)
Aga jahh... selle kohapealt on sul õigus, et müüakse sulle kraami parimal juhul 192Kbps CBR aga enamus kohtades vabzee 128Kbps ja Joint-Stereo...
icon_evil.gif

Ei tea, kas mul kõrvad rikutud, vms aga Vinyylisound tundub ikkagist parim icon_lol.gif

Kui AllOfMP3 veel töötas(enne kui see kinni pandi RIAA vms poolt icon_mad.gif ) ostsin sealt oma mitukümmend 320 bitratega DRM vaba lugu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 20.08.2009 18:49:12 vasta tsitaadiga

Hinnapoliitika (eriti Eestis) on ikka paigast ära; eelistan plaati füüsilisel kujul omada, kuigi olen ca 20 lugu ka iTunes'ist ostnud.
P.S USA võib ju trende näidata, kuid ei võrdu veel kogu maailmaga thumbs_down.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
triippriit
HV kasutaja
triippriit

liitunud: 31.05.2005




sõnum 21.08.2009 10:39:41 vasta tsitaadiga

Kogu sellise kunsti digitaliseerimine on minu arust kaheldava väärtusega. Nagu fotodki, kaotab muusika vaid arvutisse ladestatuna minuarust oma mingisuguse õige väärtuse või võlu, seda pikas perspektiivis. Sest on ikkagi suur vahe, kas ma kümne aasta pärast võtan riiulist CD, pühin tolmu maha, uurin brošüüri ja torkan heasse helisüsteemi või ajan vanale PC'le hääled sisse ja panen Winampi käima.
Samuti on oht sattuda viiruste või kõvaketta rikke ohvriks ja seeläbi kaotada kogu arhiiv.

_________________
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2009 10:52:12 vasta tsitaadiga

triippriit kirjutas:
Samuti on oht sattuda viiruste või kõvaketta rikke ohvriks ja seeläbi kaotada kogu arhiiv.
Samuti on oht, et CD plaat vanuse kätte ära sureb, eks sa püüa seda siis taastada (võimatu), ainus lahendus on kas algselt tootjalt uue koopia hankimine (aegajalt pole võimalik enam), uue ostmine või siis oledki jäädavalt ilma. Kõvaketta puhul (hoiustad ilma arvutita eraldi näiteks välistel (mitmuses, näiteks kahel või rohkemal identsel koopial) ja saad näiteks iga 3a tagant välja vahetada kõvakettaid, et aeg nendele kallale ei hakkaks.
Samamoodi saad tolmu ka maha puhuda välise kõvaketta pealt icon_wink.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 21.08.2009 11:06:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nagu fotodki, kaotab muusika vaid arvutisse ladestatuna minuarust oma mingisuguse õige väärtuse või võlu, seda pikas perspektiivis.

thumbs_up.gif
mikk36, IMO kõvaketta "suremine" on ikka tõenölisem kui CD oma - mul paar CD'd 80-ndate esimesest poolest ja pole neil häda midagi...

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2009 11:17:44 vasta tsitaadiga

beastbeats, kui palju sul selliseid riiulis seisvaid kõvakettaid ära on surnud ?
Mul aastast 95 olev 600MB'ne kõvaketas siiamaani toimib laitmatult.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 21.08.2009 15:03:24 vasta tsitaadiga

mikk36, aastate jooksul 2 tükki...
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2009 20:24:34 vasta tsitaadiga

Ja selle tarvis ongi olemas tagavarakoopiad.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 24.08.2009 15:50:34 vasta tsitaadiga

ot:
Keegi võiks mingi suure testi korraldada, kus osaleb >100 audiofiili, kelledele parima helitehnika abil lastakse sama lugu MP3ena ja CDl.
Ja siis tulemuseks saaks mitu % inimestest tegelikult vahet teevad.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Muusika müük CD plaatidel jääb minevikku mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.