Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Nokia E71 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 21.08.2008 09:59:55 Ülevaade: Nokia E71 vasta tsitaadiga


Juba esimese e71 ja E66 kohta käiva uudise lugemisest saati sai võetud plaan enda hästi teeninud E60 välja vahetada ning peale mõningat kõhklemist E66 ja E71 vahel sai siiski soetatud E71 (suur tänu ka kasutajale EvilOne, kes jagas lahkesti ka oma kogemust selle telefoni suhtes). Nüüdseks olen seda telefoni omanud ligi 3 nädalat ning seega annan väikese ülevaate enda muljetest.


Alustame aga siis sellest, mis oli karbis:

*telefon ise (koos 2GB mälukaardiga)
*aku
*mõnusalt väike laadija
*handsfree (kõrvaklapid)
*vutlar
*käepael
*dokumentatsioon

Telefoni spetsifikatsioone saab näha siin: http://www.nokia.ee/A41169270

Hind: 6990 EEK (EMT kliendile).

Esmamulje ja üldine kasutamismugavus:
Nii õhuke ja üllatavalt mugav hoida käes! Seega pärast kättevõtmist ilmnes ka esimene puudus - näpujäljed jäävad kergesti telefoni läikivale tagakaanele, ükskõik kui puhtad käed ka poleks icon_razz.gif Samas positiivne tagakaane juures on see, et ta pole libe ning seega püsib telefon kindlalt käes.

Välimus on telefonil soliidne ning ilus ja ka koostekvaliteedilt tundub see isend olevat väga korralik - metalne korpus jätab tugeva mulje. Nii-et disaini hindeks paneksin mina küll julgelt 9/10.

Ning ma ei saa aru, milleks on vaja tuua helitugevuse reguleerimise nupud paremale küljele. Ei tea, kas viga minus, aga siiski kõnelemise ajal hoian telefoni tavaliselt paremas käes ning pole sugugi mugav pöidlaga neid nuppe vajutada (ja ei ole harjumise asi - teisel telefonil on nupud samas kohas ja juba aasta jooksul pole ma sellega ära harjuda suutnud), kuid eks see "probleem"; sõltub juba inimesest ja tema harjumustest.

Klaviatuur:
Üks põhjus miks ma selle telefoni valisin, oligi täismõõdus klaviatuur, kuid tegu ei olegi qwerty vaid "qwertz" klaviatuuriga. Nimelt on y ja z tähed sellel klaviatuuril kohad vahetanud - ei oska öelda, miks see just nii on tehtud, kuna teiste asetustega klaveritel on y ja z ikka õigetes kohtades... Veel üks miinus on muidugi õ klahvi puudumine, kuid õnneks on võimalik seda koheselt valida vajutades korraga alla Strg-alt ja o klahvi. Lisaks veel selline pisiasi, et sümbolite dialoogist tähe/sümboli valimine on tehtud ebamugavaks sellega, et valikut ei saa kinnitada Enter klahviga, vaid peab vajutama seda keskmist Navi klahvi.

Siiamaani sümpatiseerib mulle ikka veel rohkem E60 "joystick" - lihtsalt tundub käepärasem kasutada võrreldes E71 navigeerimisklahviga (seda erinevust on eriti hästi tunda veebis navigeerides, kus on vaja tavaliselt suhteliselt palju kursorit liigutada).

Muidu on klaviatuur aga mugav, klahvid mõnusa käiguga ja kumerad, seega pole õige klahvi vajutamine mingi probleem. Loomulikult vajas klaviatuur siiski mõned päevad harjumist. Ka seda ülevaadet kirjutan samuti telefoniga icon_razz.gif Kui alguses oli probleem see, et numbreid (kiirklahve) ei kannatanud üldse pimesi valida, nagu seda sain teha oma E60-ga, siis nüüdseks pole enam ka see probleem - kuskil 2 nädalat harjumist ja pöidlaga saab suhteliselt vabalt pimesi õigele klahvile pihta.

Ekraan:
Ekraan on üle keskmise hea ning piisavalt kontrastne, et seda ka päikese käes vaadata. Mõnus on ka "landscape" ekraani paigutus - erinevalt osadest review-dest, kus tuuakse välja, et sellise ekraaniorientatsiooniga on ebamugavam vaadata veebilehti, siis mina seda ei ütleks. Mis puudutab ekraani kattematerjali, siis vaatamata sellele, et ma kannan samas taskus koos korraga kahte telefoni, ei ole ekraanile veel siiamaani tekkinud ühtegi esmapilgul nähtavat kriimu - vaid lähemal uurimisel teatud nurga alt on nähtavad mõned imepisikesed kriimud.

Kaamera:
Kaamera telefonis on minu jaoks selline lisa, millest ma otseselt puudust ei tunne, kuid samas on hea, kui ta olemas on. Seega olen selle telefoni kaameraga suhteliselt rahul - midagi väga erilist ei ole, kuid otseselt midagi halba ka öelda ei oska. Arvestades, et välgu funktsiooni täidab LED diood, siis mingit korralikku pilti temaga pimedas teha ei anna, kuid samas lähedalolevad asjad tunneb ära küll ning kokkuvõttes arvan, et telefoni kohta on kaamera piisavalt pädev. Ennast pildistada armastavatele on kaamera juures tagaküljel olemas ka pisike peegelpind.

Keegi, kes sama telefoni omab ning oskab rohkem kaamera poolt kommenteerida, võiks seda siin teemas teha, aga näiteks toon välja mõned pildid:

Näide 1
Näide 2
Näide 3
Näide 4

GPS:
Igati positiivne lisa. Ainukese negatiivse asjana tooks välja aegluse käivitamisel (eriti sellisel juhul, kui olla sel hetkel veel liikumises). Muu kõik on aga äärmiselt positiivne - navigeerimine on üllatavalt täpne ja GPS signaaliga pole isegi probleemi auto armatuurlaua all, käigukangi juures olevas laekas. Kaasasolev Nokia maps tarkvara (nagu olen aru saanud, siis kasutab Teleatlase kaarti) on igati pädev ja temaga veel kuskile ära eksinud ei ole icon_smile.gif Äärmiselt tore on ka see, et on raatsitud kaasa anda aastane hääljuhendamise litsents (võimalik valida erinevate keelte vahel, eesti keel muidugi puudub), igati kasulik lisa sellise GPS-i puhul. Igatahes Eesti teedel on see naishääl siiamaani suhteliselt ideaalilähedaselt juhendanud icon_biggrin.gif Sai huvi pärast ka Peipsi peal olles kaarti proovitud ning kui lasin juhendada end Piirissaareni, siis palus minna kõigepealt maanteele icon_razz.gif

Vajalikud kaardid tõmbab rakendus siis ise reaalajast läbi WiFi/GPRS'i või siis on kasutajal võimalik ise vajalikud kaardid läbi Nokia Map Loader rakenduse arvutist telefoni lükata.

Kõne, WiFi:
Kõnekvaliteedi kohta midagi halba öelda ei oska. Kõnelejat on kuulda selgelt ning siiamaani pole keegi ka minu kuuldavuse peale kurtnud. Võrreldes E60-ga on levi aga selgelt parem - olles E60-ga kodus esimesel korrusel asuvas kabinetis, näitas levi indikaator tavaliselt 2-3 pulka ning kõnega oli tihtipeale probleeme - samas E71-ga pole veel kõne ajal levi katkemist samas ruumis ette tulnud ning levitugevuse indikaator näitab stabiilselt 3-4 pulka. Natuke häirib kõne vastuvõtmisel aga see, et pärast vastuvõtmise nupu vajutamist, läheb kõigepealt veel natuke aega, enne kui reaalselt vastaspoolt kuulma hakkad - E60-l sellist muret aga ei esinenud. Erinevalt E60-st olen hakanud kasutama ka häälvalimist, sest see telefon tõesti tunneb ära just selle, mis talle öeldud on ja seda isegi läbi bluetooth peakomplekti (E60-ga oli see suht lootusetu üritus) autosõidu ajal - seega seda poolt on märgatavalt parendatud. Videokõnet veel proovinud ei ole, kuid mainin, et selle tarbeks on olemas telefoni esiküljel eraldi kaamera.

Ka WiFi pool on võrreldes E60-ga paremaks muutunud - antenn tundub olevat tundlikum ning kui olles AP lähedal 8Mbit ühenduse küljes, siis ruuter.ee kiirusetestis (korduvalt erinevatel aegadel katsetatud) E60-ga üle 3-4 Mbit/s ma kunagi ei saanud, samas E71 tulemuseks on keskeltläbi 5,5Mbit/s. Igatahes mingeid puudusi ma veel välja tuua ei oska.

EMT 3G ja EDGE võrgus lippab täiesti tavaliselt (ehk siis piisavalt kiiresti), nii-et ka siin mingeid puudusi ma välja tuua ei oska.

Kiirus:
Üks suurimaid plusse selle telefoni juures - võrreldes E60-ga on E71 lausa reaktiivlennuk icon_biggrin.gif Menüüdes navigeerimine käib tõesti silmapilkselt. Kui näiteks E60 sõnumikausta avamine, kus oli ligikaudu 1000 sõnumit, võttis ikka oma mitu sekundit aega, siis E71-l sama sõnumiarvu juures ei teki mingisugust viivitust. Samuti on kiiruse kasv märgatav veebi sirvides - lehed tulevad oluliselt kiiremini lahti (eks see on vist osaliselt ka tänu WiFi parendamisele) ning pole mingit probleemi avada postimees.ee koos oma kõigi Flash jms reklaamidega - kõik toimib kiiresti ning mingeid kokkujooksmise märke pole veel kordagi täheldanud (võrreldes E60-ga, kus sellistele lehtedele minnes tuli leppida suhteliselt tihti sellega, et veebisirvija lihtsalt kinni jooksis). Ka rakenduste installeerimine toimub loomulikult kiiremini icon_smile.gif

Aku:
Mõningase igapäevase WiFi-s surfamise, läbi sinihamba andmete sünkroniseerimise ja peakomplekti kasutamise ning keskeltläbi 10-20 kõnet tehes peab telefoni aku mul vastu umbes 3 ööpäeva (kui kasutada veel ka GPS-i, siis vähem), mis pole minuarust sugugi halb tulemus, kuna näiteks E60 tuli laadida siiski üle päeva.

Muu:
Nokia pole koonerdanud ka erinevate rakendustega, mis telefonil kaasas - leiab põhimõtteliselt kogu vajamineva ning positiivne nähtus on ka see, et näiteks quickoffice'st on kaasas ikkagi täisversioon, mis lubab ka uusi dokumente tekitada/muuta. Mugav on ka see, et ooterežiimis olles on võimalik ühe nupuvajutusega kuvada suur, üle terve ekraani ulatuv kellaajanäit.


Nüüd siis aga võtaks kokku peamised positiivsed ja negatiivsed küljed:

+ mugav käes hoida ja meeldiv disain
+ selge ja kontrastne ekraan - pole erilist probleemi vaadata ka otseses päikesevalguses
+ täismõõdus klaviatuur, mida on mugav kasutada
+ GPS'i olemasolu ja hea tundlikkusega GPS antenn
+ hea levi tundlikkus võrreldes E60-ga
+ meeldivalt kiire reageerimisega
+ korralik koostekvaliteet

- GPS'i aeglus käivitamisel, kui olla samal hetkel liikvel
- Ebamugavad helitugevuse reguleerimise nupud

Kokkuvõttes võin öelda, et telefon on igati enda hinda väärt ning paneksin hindeks: 9/10.

Lisaks ka mõned pildid telefonist endast (ja võrreldes E60-ga):

Karp
Karbi sisu
Eestvaade
E71 ja E60 kõrvuti eestvaates
E71 ja E60 kõrvuti külgvaates
E71 ja E60 kõrvuti tagantvaates
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 21.08.2008 16:58:43 vasta tsitaadiga

oskab leida keegi põhjendust, miks E71 tegemisel mindi üle E6x seeria paigutusele mitte ei arendatud E70 liini edasi (e70 muideks on reso suurem kui e71-l see oleks miinus minu poolt e71-le eriti Map kasutades)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2008 18:33:59 Re: Ülevaade: Nokia E71 vasta tsitaadiga

ruts8 kirjutas:

Ning ma ei saa aru, milleks on vaja tuua helitugevuse reguleerimise nupud paremale küljele. Ei tea, kas viga minus, aga siiski kõnelemise ajal hoian telefoni tavaliselt paremas käes ning pole sugugi mugav pöidlaga neid nuppe vajutada (ja ei ole harjumise asi - teisel telefonil on nupud samas kohas ja juba aasta jooksul pole ma sellega ära harjuda suutnud), kuid eks see "probleem"; sõltub juba inimesest ja tema harjumustest.

Ma kirun jälle vastupidi - harjunud telefoni vasakus käes hoidma ja pöidlaga heli tugevust regullima. icon_razz.gif

ruts8 kirjutas:

Äärmiselt tore on ka see, et on raatsitud kaasa anda aastane hääljuhendamise litsents (võimalik valida erinevate keelte vahel, eesti keel muidugi puudub)

Nüüd on netist saadaval ka eestikeelse juhendajaga smart2go/Nokia Maps.

Aga hea ülevaade. Endale ka see telefon silma jäänud ja varsti vast läheb ostuks. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkask
HV vaatleja

liitunud: 21.03.2008




sõnum 22.08.2008 10:57:14 vasta tsitaadiga

"Nimelt on y ja z tähed sellel klaviatuuril kohad vahetanud "

Vastus lihtne - see on Saksakeelne klaviatuuri paigutus.
Kui võta saksa tavaline klaviatuur ja vahetada ära Y ja Z nupud, tuleb eesti paugutus kus vaid Õ puudub. Minu arust parem kui soomekeelne variant.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 22.08.2008 13:18:47 vasta tsitaadiga

pkask kirjutas:
"Nimelt on y ja z tähed sellel klaviatuuril kohad vahetanud "

Vastus lihtne - see on Saksakeelne klaviatuuri paigutus.
Kui võta saksa tavaline klaviatuur ja vahetada ära Y ja Z nupud, tuleb eesti paugutus kus vaid Õ puudub. Minu arust parem kui soomekeelne variant.


Selge, nüüd olen targem icon_smile.gif Kusjuures see, et z ja y vahetuses on, ei häiri üldse - on meeles juba õiget tähte õigest kohast otsida icon_smile.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 24.08.2008 22:43:27 vasta tsitaadiga

Käisin ka I lutsu näppimas ja ka uut sony eee..d aga lõpuks peale pikki näppimist otsustasin ka selle nokija kasuks! nupud väga mugavad ja lisadi rohkem kui 2päevaga läbi olen jõudnud näppida icon_biggrin.gif
pealegu Menüü on hea ja kiire, aku isegi peab kauem kui SE-l icon_wink.gif
Soovitan soojalt!
Tele 2-est 6700 EEki ja oli käes, kahtlemata olen ka nende klient.
tagasi üles
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 27.08.2008 08:30:24 vasta tsitaadiga

ise ei ole telefoni käes hoidnud, kuid lugedes nokia lehelt tutvustust, jäi silma liitium-polümeer aku, mis peaks väga hea olema. Mäletan aega, kus mul oli Ericsson T28, millel oli samuti polümeer aku ja aku vastupidavus aja jooksul minu meelest ei muutunud, samas kui kõrval "tavalistel akuakudel" pidamine ajas vähenes.
seega võiks selle polümeer-aku ka ühe lisaplussina välja tuua

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 27.08.2008 10:00:21 vasta tsitaadiga

ksl, leia tänapäeval mõni telefon, mis ei kasuta lipo akut icon_razz.gif
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 27.08.2008 17:07:21 vasta tsitaadiga

Tore kuulda, et 9/10. Mul E66 tellitud, see peaks sisult pmst samasugune olema, lisaks veel ainult kallutusandur, eks teen ka ülevaate.

Ise olen siiani SE paadunud fänn (firma poliitika ei luba SE osta icon_sad.gif), esmajoones aku pidamise pärast (kõneaeg 8h vs 4h), kuid E66 lubab juba 6,5h, mis on väike edusamm Nokia puhul.

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 28.08.2008 20:35:41 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
ksl, leia tänapäeval mõni telefon, mis ei kasuta lipo akut icon_razz.gif

Nokia E50 sees on mul näiteks BL-5C Li-Ion. See on küll suht "vana" telefon aga siiski ...
uuemate telefonide akusid pole rohkem vaadanud.

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollumees
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2005




sõnum 07.09.2008 18:31:55 vasta tsitaadiga

http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/435 Elisa lükkas Nokia E71 müüki soodushinnaga 2999.- mingi teatud basic pakettidega. Soovitan uurima minna.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2008 18:48:20 vasta tsitaadiga

ollumees kirjutas:
http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/435 Elisa lükkas Nokia E71 müüki soodushinnaga 2999.- mingi teatud basic pakettidega. Soovitan uurima minna.

Pole need tähtajalise lepinguga soodushinnad lõppkokkuvõttes nii soodushinnad midagi...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hive
HV kasutaja
Hive

liitunud: 30.07.2007




sõnum 07.09.2008 19:58:55 vasta tsitaadiga

päris huvitav telefon tundub icon_razz.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 07.09.2008 20:21:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

- GPS'i aeglus käivitamisel, kui olla samal hetkel liikvel


Sai ka see mure lahendatud - nimelt oli positsioneerimise seadete alt millegipärast märkimata "võrgutoega GPS". Seega nüüd toimub käivitumine väga kiiresti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 14.09.2008 19:11:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:
"Miks üritavad kõik iPhone tapjat teha? Pole vaja, sellega jäädakse alati põruma. Tuleb teha midagi mis on veel parem ja mugavam, vaid nii saavutatakse edu. Nokia E71 on värske näide sellest."

Võtan lühidalt telefoni kokku. Hiljem ehk kirjutan pikema ülevaate oma blogisse kah thumbs_up.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Risto40
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2004




sõnum 14.09.2008 21:43:45 vasta tsitaadiga

kas E71 gps'i on võimalik kuidagi siduda Regio Atlasega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 14.09.2008 21:50:56 vasta tsitaadiga

Risto40, kui sa mõtled telefoni gpsiga kasutada siis ei. Küll on aga EMT Nutimap mis kasutab Regio kaarte võimalik moblasse laadida.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sõber
HV veteran
sõber

liitunud: 13.12.2003




sõnum 26.09.2008 20:10:20 vasta tsitaadiga

Millised muljed on nüüd kui ûle kuuaja juba omanik olnud.
_________________
Telefoninumber profiili !!!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ruts8
Kreisi kasutaja
ruts8

liitunud: 20.07.2002




sõnum 27.09.2008 13:03:47 vasta tsitaadiga

sõber kirjutas:
Millised muljed on nüüd kui ûle kuuaja juba omanik olnud.


Selles plaanis pole muutunud, et ikka veel ülipositiivsed. Telefon on täiesti enda raha väärt thumbs_up.gif Ainukese miinusena on välja tulnud see, et ka kuularit on võimalik "mute"-da, ehk siis eelmiste telefonidega harjunud, et kui helitugevuse kahandamise klahvi toksida, siis miinimum võimalik on esimene aste - selle tel puhul, aga vaigistatakse kuular hoopis ära.

Muidu aga igati tip-top - mõnusalt kiire, gps töötab hästi, aku peab korralikult jne jne - ainult kiidusõnad thumbs_up.gif

Midagi spetsiifilist ei oskagi nii välja tuua - aga kui küsimusi on, siis lase aga tulla icon_wink.gif Mina aga igatahes julgen soovitada. Muideks sai ka E66 mingi hetk natuke näpitud ning peab ka tema kohta kiidusõnu ütlema - ainuke asi, et võrreldes E71-ga on ta ikka suhteliselt paksuke icon_smile.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 27.09.2008 17:25:21 vasta tsitaadiga

Mul E66, sai ka E71 näpitud.
Paksem on ta tõesti veits, kuid minuarust kaalub mitte-nii-lai olek selle paksuse üles.

Varem mõtlesin, et ülevaade teha eraldi E66, aga need on ikka nii 1:1 telefonid...
Ainuke erinevus (peale välimuse) on see, et E66 ekraan kallutab ennast. Lisaks saab muteda kui telefon tagurpidi panna jmt. (E71 seda vist ei võimaldanud).

Paksuse kohta veel niipalju, et varasemalt SEw810i kasutaja olles, on E66 tükk maad õhem icon_smile.gif

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sõber
HV veteran
sõber

liitunud: 13.12.2003




sõnum 27.09.2008 21:18:09 vasta tsitaadiga

Endal ongi põhiline aku, nett ja mõned väiksemad vigurid(täis klaviatuur) mis e71l on. Ja minuarust just ülistiilne ja ilus.
_________________
Telefoninumber profiili !!!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 28.09.2008 00:27:01 vasta tsitaadiga

Pettunud vaid Accselerometri puudumise pärast.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
.Scorps.
HV Guru
.Scorps.

liitunud: 24.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2008 03:42:09 vasta tsitaadiga

Ei hakka esialgu uut teemat tegema, vabandust. Ostsin siis E66 ära. Üldmulje on positiivne (numbriklahvid on siiski liiga õhukesel pinnal ja klapi alla kokku surutud nagu slideritel kombeks, aga on hullematki nähtud). Panin aga tähele, et rääkimise ajal (isegi muul ajal) kõrva ääres hoides on kosta minu kõrva jaoks küllaltki vali ja ebameeldiv väga kõrge pinin. Võib-olla on mul lihtsalt nii noored ja tundlikud kõrvad (ometi olen 19 ja bänditegemine peaks ka kuulmisele kas või veidike mõjuma), aga see vilin tõesti häirib. E66 omanikud, olete te ka midagi säärast täheldanud?

EDIT: Kuulasin tähelepanelikult üle ja leidsin, et pininat tekitab EKRAAN ise! Nii kui energiasäästja sisse lülitub ja ekraan täiesti mustaks läheb, pinin kaob. Tea, kas peaks garantiist läbi käima ja igaks juhuks üle küsima? Suht läbi kõrva lõikab see ikkagi.

_________________
Tere hommikust! icon_smile.gif
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 07.10.2008 08:45:59 vasta tsitaadiga

Terv, alguses mõtlesin, et teed nalja oma pininaga.
Meil siin 2 telefoni, mõlemad pinisevad kui kõrv vastu ekraani panna (kas just pinin aga kerge surin tuleb).
Samas kui ma helsitan, siis ma seda ei kuule absoluutselt, ka varem pole see mind häirinud.
See peaks ekraani taustavalguse inverter või mingi transistor olema. Sinu oma äkki teeb vähe kõvemat häält?

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2008 08:49:42 vasta tsitaadiga

Tere.
On kellelgi E66 või E71 kogemusi Exchange kasutamisel? Kui hästi saab hakkama meilide, kontaktide ja kalendri süngiga otse Exchange'iga?
Lugedes Nokia lehelt tundus, et omajagu oli hoiatusi eriolukordade kohta, mis resync'i nõuavad.

Ehk siis põhimõtteliselt vaja tuttavale nõu anda mis asi on parim exchange sync aparaat, E66 meeldib talle...
Ise kalduks WM OS'iga aparaatide poole pigem.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Nokia E71 mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.