Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 385, 386, 387  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?
Alla 1 aasta
11%
 11%  [ 42 ]
1-3 aastat
35%
 35%  [ 131 ]
4-6 aastat
24%
 24%  [ 91 ]
7-10 aastat
16%
 16%  [ 60 ]
11-13 aastat
6%
 6%  [ 26 ]
14-16 aastat
3%
 3%  [ 14 ]
17-20 aastat
1%
 1%  [ 4 ]
Üle 20 aasta
1%
 1%  [ 5 ]
hääli kokku : 373

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2017 14:24:17 vasta tsitaadiga

Selles hinnaklassis alla 55" võtta oleks patt. Endal 55" samsa kunagine tipp fullhd (h7000) ja kasutan pm ainult arvuti taga. Vaatamiskaugus 2,5 - 4 m. OLEDi ei jõudnud tookord ära oodata, aga kui täna ostma hakkaks, siis kindlalt OLED. 4k sisu ei paista väga kuskilt. Juba mitu aastat räägitakse, et kohe hakkab tulema, aga julgen kahelda. Kaaluksin 4k ainult siis, kui kõrval oleks piisavalt võimekas arvuti, et 4k mängud normaalse FPSiga välja veaks või teeksin ise palju 4k koduvideosid.



HZo kirjutas:
Kuna 5 aastat vana Samsungi D5700 telekas sattus eile bootloobi ohvriks, siis olen uue teleka otsingul.
Suurus võiks jääda 40-55 tolli vahele. Mida peaks vaatama ja mida hindama? Vana telekat sai vaid arvuti taga kasutatud.
Kas 4k oleks mõistlik? Või hoopis mõni odavam 1080p OLED paneel? 1200-1300 eurot eest väga valikut vist pole.

Igasugune abi on teretulnud. thumbs_up.gif

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2017 19:16:08 vasta tsitaadiga

HZo kirjutas:
Kuna 5 aastat vana Samsungi D5700 telekas sattus eile bootloobi ohvriks, siis olen uue teleka otsingul.
Suurus võiks jääda 40-55 tolli vahele. Mida peaks vaatama ja mida hindama? Vana telekat sai vaid arvuti taga kasutatud.
Kas 4k oleks mõistlik? Või hoopis mõni odavam 1080p OLED paneel? 1200-1300 eurot eest väga valikut vist pole.

Igasugune abi on teretulnud. thumbs_up.gif


samsakal on enamasti miski kondehäda. ideeliselt peaks remonditav olema.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2017 17:39:37 vasta tsitaadiga

MaxPower kirjutas:
HZo kirjutas:
Kuna 5 aastat vana Samsungi D5700 telekas sattus eile bootloobi ohvriks, siis olen uue teleka otsingul.
Suurus võiks jääda 40-55 tolli vahele. Mida peaks vaatama ja mida hindama? Vana telekat sai vaid arvuti taga kasutatud.
Kas 4k oleks mõistlik? Või hoopis mõni odavam 1080p OLED paneel? 1200-1300 eurot eest väga valikut vist pole.

Igasugune abi on teretulnud. thumbs_up.gif


kas ainult monitoriks? siis nagu kohe laksust ei oska pakkuda, aga kui TV-ks siis valiks sellise https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/903725/


+1
Endal sama telekas monitori ja TV asemel. Peaks selle aasta parim bang for buck mudel olema.
Aga kui soov vana veel parandada, siis jah tagumine külg lahti ja loed paistes kondekad üle ja tellid nende asemele uued. Endal sai nii vana TV korda tehtud 10€ eest.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HZo
HV kasutaja
HZo

liitunud: 29.06.2009




sõnum 21.09.2017 09:35:27 vasta tsitaadiga

Väga hea. siis on veel lootust vanast asja saada. Samas hing ihkaks ikka midagi uuemat.
Kuidas teil on, kes uuemat 4k telerit monitorina kasutavad, kas input lag häirib tuntavalt?
21-50ms peaks teoorias olema korralik viivitus. Hea meelega tõmbaks eelarvet korralikult koomale.

Mida nendest ekraanidest arvata?

https://pood.telia.ee/productInfo/55/55-led-teler-sony-kd-55xe8096/KD-55XE8096
https://pood.telia.ee/productInfo/55/55-led-teler-samsung-mu6172/UE55MU6172UXXH
https://pood.telia.ee/productInfo/55/55-led-teler-lg-uj6307/55UJ6307.AEE
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2017 10:14:52 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab mulle öelda PCMCIA pessa käiva (conax) mooduli täpset marki, mis sobib MPEG-2 telekale (samsung LE32M86BD) Eesti digitv vaatamiseks ja kuhu saaks panna zoomtv kaarti sisse?

Ma olen täiesti veendunud, et selline asi on olemas, aga ma ei suuda interneedusest sobivat marki leida. Mu 71 aastane lapsevanem ikka ei suuda kuidagi selle boxisüsteemiga ära harjuda.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2017 10:57:54 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kas keegi oskab mulle öelda PCMCIA pessa käiva (conax) mooduli täpset marki, mis sobib MPEG-2 telekale (samsung LE32M86BD) Eesti digitv vaatamiseks ja kuhu saaks panna zoomtv kaarti sisse?

Ma olen täiesti veendunud, et selline asi on olemas, aga ma ei suuda interneedusest sobivat marki leida. Mu 71 aastane lapsevanem ikka ei suuda kuidagi selle boxisüsteemiga ära harjuda.
Siin veidi juttu sellest: http://www.digi-tv.ee/viewtopic.php?t=7368&start=405
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 21.09.2017 19:13:31 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kas keegi oskab mulle öelda PCMCIA pessa käiva (conax) mooduli täpset marki, mis sobib MPEG-2 telekale (samsung LE32M86BD) Eesti digitv vaatamiseks ja kuhu saaks panna zoomtv kaarti sisse?

Ma olen täiesti veendunud, et selline asi on olemas, aga ma ei suuda interneedusest sobivat marki leida. Mu 71 aastane lapsevanem ikka ei suuda kuidagi selle boxisüsteemiga ära harjuda.


Mis sa selle MPEG-2-ga kuulama hakkad ? Raadioid ?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.09.2017 19:35:24 vasta tsitaadiga

Jänes, icon_question.gif
Miks ta su arust toda moodulit otsib? Sa ilmselt pole asjaga sina peal, eha saa seetöttu pihta asja poindlie.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2017 21:41:21 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kas keegi oskab mulle öelda PCMCIA pessa käiva (conax) mooduli täpset marki, mis sobib MPEG-2 telekale (samsung LE32M86BD) Eesti digitv vaatamiseks ja kuhu saaks panna zoomtv kaarti sisse?

Ma olen täiesti veendunud, et selline asi on olemas, aga ma ei suuda interneedusest sobivat marki leida. Mu 71 aastane lapsevanem ikka ei suuda kuidagi selle boxisüsteemiga ära harjuda.

Aga kas need conax moodulid, mida näiteks starman müüb, ei sobi ve?
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2017 21:42:37 vasta tsitaadiga

KyBer - tänud sain vähemalt ühe võimaliku mudeli võrra targemaks.

Jänes, eelmainitud moodul pakib MPEG-4 pildi teleka jaoks söödavale kujule. Hääl toimib ka ilma selle moodulita.

SSD, need tavalised võtavad ainult krüpto maha, pildiga ei oska need midagi peale hakata.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.09.2017 21:57:35 vasta tsitaadiga

dex, kui keegi juhuslikult kasutatuna pakub siis ok, aga poe hind oli sellel ikka nii krõbe, et DVB-T2 digibox oleks vist mõistlikum võtta, näed vähemalt ETV-HD kanaleidki.
Lisaks, mõni teler hästi ei tahtnud sellega töötada ka.
http://telesputnik.ee/ee/Conax-Pocket-NP4-moodul-MPEG-4/145/187/622

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2017 22:29:04 vasta tsitaadiga

dex, selle asendamiseks kuluvast rahast võib su küsitud mooduli hind moodustada ca neljandiku..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 22.09.2017 10:41:48 vasta tsitaadiga

kas kuidagi saab telekas jooksvale ypoutuubile ette ka kirjutada, mis kvaliteedis ta ennast näitab?
Ei tahaks, et ta mobiilse neti otsas HD kvaliteedis tuleb icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2017 11:07:14 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
kas kuidagi saab telekas jooksvale ypoutuubile ette ka kirjutada, mis kvaliteedis ta ennast näitab?
Ei tahaks, et ta mobiilse neti otsas HD kvaliteedis tuleb icon_neutral.gif

Uue youtube äppiga vist enam ei saa...ise ei leidnud igatahes võimalust väiksema või suurema resolutsiooni peale lükata...vanas äppis oli ilusti valik olemas. Mulle tundub, et uuel äppil on viletsam pilt icon_neutral.gif

(tegu andoid äppiga)
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2017 11:16:18 vasta tsitaadiga

Vanasti oli probleem, et telekas näitas SD pilti.
Nüüd probleem, et näitab HD pilti.......cry me a river

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"


viimati muutis jeesus188 22.09.2017 11:28:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 22.09.2017 11:26:54 vasta tsitaadiga

mul on samsungi paar-kolm aastat vana telekas, kui see midagi ütleb.
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2017 11:29:23 vasta tsitaadiga

No siis oota veel paar aastat ja küll google youtube kinni keerab nii vanale telerile.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2017 12:32:29 vasta tsitaadiga

Androidi telekal vist kinnikeeramise ohtu pole? Pidevalt telekas annab teada, et youtube rakendus värskendatud.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Realist
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2017 14:40:20 vasta tsitaadiga

Kas olete leidnud mingit lahendust ka odavama otsa lcd telekal nn mustas alas oleva pildi paremaks kujutamiseks?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kureke
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2011




sõnum 25.09.2017 17:02:14 vasta tsitaadiga

Realist kirjutas:
Kas olete leidnud mingit lahendust ka odavama otsa lcd telekal nn mustas alas oleva pildi paremaks kujutamiseks?


Ega ei ole sellele muud lahendust kui kallim teler icon_smile.gif
Niipalju kui kontrasti, heleduse jms mängida annab ning mingi kompromiss täieliku pimeduse ja pildi vahel leida, niipalju paremaks saab.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005




sõnum 26.09.2017 15:29:24 vasta tsitaadiga

Küsiks uuesti nõu teleri vallas. Ei halda väga seda teemat. Vanematele soov uus telekas osta oluline ainult hea pilt. Smart tv kasutamist seal tõenäoliselt väga kasutama ei hakata ja mängima ka keegi seal midagi ei hakka.Filme meeldib neil kõvakettalt vaadata. 49/55 tolli hind max ~1000

Ah krt tundub et peab ikka sony x900 ära venitama, naguinii see neil 10neks aastaks. Või liiga overkill?

_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 27.09.2017 12:04:25 vasta tsitaadiga

Mina küsiks ka nõu. Millise tootja Smart TV saadete salvestamise lahendus on kõige lollikindlam icon_question.gif Et ka mitte-IT-spetsialist saaks hakkama ja et asi reaalselt töötaks ka, mitte ei peaks kulli ja kirja viskama, kas seekord midagi salvestus. Asi peaks töötama loomulikult ka nii, et saab märkida kavast, mis ajal mida salvestatakse ja hiljem rahus vaadata (mitte ainult live recording)
_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2017 14:00:10 vasta tsitaadiga

Tundub, et inimesed ei olegi nii lollid kui Samsung arvab olevat . Ei ostetagi sama kalleid QLED telereid kui OLED on saadaval....ei tea küll miks
tsitaat:

However, Samsung had a bad Q2 with its QLED LCD TVs - sales were said to be significantly down between Q1 of this year and Q2, while OLED sales were up. The word on the street from those tracking the market in detail is that at the same price points, Samsung's arguments over colour volume and brightness are just not persuading buyers to buy from them. It's the fantastic black level and contrast of OLED that is winning the sales.

Kui muud moodi ei saa vastu, siis tuleb pixleid juurde treida icon_smile.gif

https://www.displaydaily.com/article/152-display-daily/54968-8k-is-closer-than-you-think

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2017 14:11:25 vasta tsitaadiga

Jep, juba Soomes sai kõrvuti võrreldud OLED ja QLED, viimane ei saanud kuidagi OLED-i vastu.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2017 14:26:52 vasta tsitaadiga

circles kirjutas:
Mina küsiks ka nõu. Millise tootja Smart TV saadete salvestamise lahendus on kõige lollikindlam icon_question.gif Et ka mitte-IT-spetsialist saaks hakkama ja et asi reaalselt töötaks ka, mitte ei peaks kulli ja kirja viskama, kas seekord midagi salvestus. Asi peaks töötama loomulikult ka nii, et saab märkida kavast, mis ajal mida salvestatakse ja hiljem rahus vaadata (mitte ainult live recording)

Minu arust enamustel see salvestamine toimib hästi. Peaasi, et HDD on koguaeg järgi. Arvestama peab siis seda, telekas pidevalt salvestab HDD peale, selleks, et saaksid 1,5h saadet tagasi kerida. Ehk siis tagasi kerida seda mida oled vaadanud.
Kaksik tuuneriga saad nii, et vaatad ühte ja salvestad teist. Või paned salvestama ja ise hakkad mõnda filmi HDMI sisendi kaudu vaatama. Seda viimast lahendust kasutan ise aktiivselt.
Endal on Philips ja ei saa kurta, lindistab kõike koos subtiitritega, olen kuulnud, et osad mudelid ei lisa filmile subtiitreid kui järele vaadata. Näiteks ETV lindistades.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 385, 386, 387  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.