Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 533, 534, 535 ... 866, 867, 868  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 15.09.2017 11:20:05 vasta tsitaadiga

See seade on seetõttu ebamugav, et vajab ka eraldi toidet jälle. Võiks saada toidetud USB pealt, siis saaks ühendada ruuteri kasutusse USB pessa ja sealt toite võtta icon_smile.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2017 11:21:18 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
KillFrenzy, 'l on näiteks Telia optika SFPd sisaldava meediakonverteriga Huawei dslamist mida kasutatakse väiksemates kohtades kus GPONi pole. Seda SFPd võid tõsta ükskõik millisesse seadmesse, kasvõi mikrotikku. tegemist on nö point to point ühendusega.

Nagu GPON kohta eelnevalt öeldi, see toimib ainult tootja enda klientseadmetega tehnoloogia eripära tõttu. Sama oli eelmise PON Ericssoni ja ilmselt on sama ka Elisa uue 10G Nokia EPONiga. Muide see pole ainult kliendi mure vaid ka teenusepakkuja mure. Telia püüdis leida kõik ühes ruuterit gpon tehnoloogiale kuid midagi stabiilset ei leitud. Tõenäoliselt on alternetiivi arendamine jällegi võimalik koos Huaweiga ning nõuab ei tea mis litsense või tööd.
GPON on siis nö. point to multipoint laadne lahendus kui fiibrit ennast vaadata, samas andmed seal sees on ikkagi p2p ja krüptitud. ilmselt see ongi keerukus samas füüsilise võrgu osas lihtne ja mõistlik.

Iseenesest pole ONT kasutamine probleem, seade ise on lollikindel sild seega ka kõige kriitilisemas kasutuskohas veab enne mõni teine seade alt kui fiibrikarp.


Tänud vastuse eest. Ei lihtsalt tekkis vaidlus ühega kes väitis et tal sõber viskas huawei seadme minema ja nüüd jookseb fiiber otse mikrotikku.

See seade on tõesti lollikindel, mul pole aastate jooksul kordagi sellega muret olnud.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 11:28:01 vasta tsitaadiga

Kus kohast selle Huawei saab üldse? Telia kodulehelt ma seda ei leidnud. Telia annab tasuta või mis selle hind on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2017 11:28:53 vasta tsitaadiga

Antakse jah kaasa optikaga ühendusele.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 15.09.2017 11:37:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Nagu GPON kohta eelnevalt öeldi, see toimib ainult tootja enda klientseadmetega tehnoloogia eripära tõttu.


PON on tegelikult suht hästi standardiseeritud. Muidugi on tootjatel huvi oma karpe müüa, aga ega nad chipset'i integreeritud funktsioone (krüpto) ikka ringi teha saa.
Näiteks UBNT NanoG on väidetavalt kompatiibel Huawei OLT'ga. Naised saunas rääkisid, et neil on välja tulemas ka soodsam SFP mõõdus ONU, niiet teoreetiliselt pista see pärast mille sisse iganes. Samas on arusaadav, et Telia ei soovi oma võrku kolmanda partei PON'i. See võib seal poolele linnale igasugu sigadusi korraldada. Samas võiks muidugi SFP mõõdus klotsi kujul mingit ametlikku alternatiivi pakkuda.

tsitaat:

NanoG has also been tested with the following Third-Party OLTs.

Huawei (Profile 2 on NanoG)
MA5608T (FW version: MA5600V800R013C10)
MA5683T (FW version: MA5600V800R015C00 Patch: SPC101)

FiberHome (Profile 3 on NanoG)
AN5516-04 (FW version: VR3.2)

ZTE OLT (Profile 4 on NanoG)
(FW version: GTGOG V1.2.5P3)


viimati muutis netmaster 15.09.2017 11:38:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 11:37:34 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Antakse jah kaasa optikaga ühendusele.

Siis ka kui ma ise lasin Eltel'il omale optika vedada? Teliaga kokkuleppel muidugi, aga siiski mitte nende initsiatiivil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
incx
HV kasutaja
incx

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2017 11:40:01 vasta tsitaadiga

Neli lehte tagasi on kirjas, mis hind on ja ostuprotsess icon_smile.gif
1. Sõlmi teenuseleping, saad kasutamiseks seadme.
2. Lõpeta leping, jäta seade endale.
3. Saad arve 62,1 rahale
(edasine on juba vastavalt eesmärgile optsionaalne)
4. Mine kurda tarbijakaitsele, meediale ja facetuubi, et Telia on paha
5. Sõlmi "kompromiss" et arve kaob ära kui seadme tagasi annad icon_biggrin.gif
6. Be the bestest most unique snowflake eva.

_________________
I have never understood the female capacity to avoid a direct answer to any question.
-- Spock, "This Side of Paradise", stardate 3417.3
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2017 13:39:55 vasta tsitaadiga

JazZ, jah.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 15.09.2017 14:05:52 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
Ok. Kuna vist kasutajate arvu tõusuga parameetrid langevad, siis liini lõpus esimestel/kiirematel parem valik?


Kahjuks hetkel nii on jah. Kui sul praegu on 60/10 ühendus, siis automaatselt sellele downgrade ei tehta. Kui kunagi vdsl vectoring tööle saab, siis kaoks see probleem üldse ära.

JazZ kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Antakse jah kaasa optikaga ühendusele.

Siis ka kui ma ise lasin Eltel'il omale optika vedada? Teliaga kokkuleppel muidugi, aga siiski mitte nende initsiatiivil.


Kui Telia hakkab kaabli peal teenust pakkuma GPON tehnoloogial, siis anname tasuta kasutamiseks ONT'i. See, kuidas ja kelle tellimusel kaabel maha on pandud ei ole oluline, eeldusel et Telia on nõus selle kaabli enda võrku ikka ühendama.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 14:24:42 vasta tsitaadiga

Tänud incx, eks ma üritan siis samamoodi hakkama saada icon_biggrin.gif

DamienDK, ma ausalt öeldes ei tea mis tehnoloogial siin seda teenust pakutakse. Kas ma oleks pidanud seda küsima, kas see muudab minu jaoks midagi? Tehnilised tingimused ma Teliast sain, eeldan et see tähendab et nad on nõus selle kaabli ühendamisega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 15.09.2017 15:19:07 vasta tsitaadiga

JazZ, jään vastuse võlgu. Arvatavasti ikkagi tuleb GPON, erakliendile p2p ühendused on pigem erandid, isiklikult ei ole vist ühtegi erakliendi p2p ühendust ehitanud (aga eks see sõltub pigem ka piirkonnast, nt Hiiumaal on vist üks koht, kus ongi ainult p2p ühendused). Kõige õigem küsida Teliast üle, et kas tuleb GPON või p2p, ilmselt vist tehniliste tingimuste väljastajalt.? Võibolla indrekp oskab ka öelda, kuidas erakliendi p2p ühenduse puhul on, kas anname konverteri/sfp või mitte.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.09.2017 15:33:59 vasta tsitaadiga

DamienDK kirjutas:
JazZ, jään vastuse võlgu. Arvatavasti ikkagi tuleb GPON, erakliendile p2p ühendused on pigem erandid, isiklikult ei ole vist ühtegi erakliendi p2p ühendust ehitanud (aga eks see sõltub pigem ka piirkonnast, nt Hiiumaal on vist üks koht, kus ongi ainult p2p ühendused). Kõige õigem küsida Teliast üle, et kas tuleb GPON või p2p, ilmselt vist tehniliste tingimuste väljastajalt.? Võibolla indrekp oskab ka öelda, kuidas erakliendi p2p ühenduse puhul on, kas anname konverteri/sfp või mitte.


JazZil on GPON ja seda mis tehnoloogia on fiibril, on lihtne vaadata pakutavate kiiruste järgi, GPONil pakutakse Huawei ONTiga kuni 1Gbit/s teenust, selle TP-LINK konverteriga millel on SFP pakutakse hetkel kuni 300Mbit/s nii nagu KMI korrusmaja võrguski.
Seda viimast kasutatakse tihti "tõmbekeskustest" kaugemal asuvates alevikes, külades kus on hiljuti ELASA kaabli otsa näiteks lisandunud Telia DSLAM sõlm ning klient on ise vedanud omale fiibri sõlmest või on siis näiteks omavalitsused, koolid, raamatukogud saanud selle sama ELASA kaabli oma hoonesse ning on tellinud Teliast sellele võrgule teenuse.

Mõlemal tehnoloogial annab Telia fiibri otsa kasutuslepinguga seadme ilma igasuguste lisatasudeta.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 16:18:57 vasta tsitaadiga

Täpsustuseks, mul on hetkel veel vdsl. Seega pakutava kiiruse järgi ei saa ma midagi vaadata.
Vaatasin tehnilisi tingimusi ja seal ei olnud tehnoloogia kohta midagi kirjas. Ma saan aru et minu jaoks siiski olulist vahet ei ole, seega ei näe mõtet kedagi teliast ka selle küsimusega tüütama hallata.

Eltel võiks lõpuks aja leida et mulle juhe ära vedada... Pakkumise saamiseks kulus 3 nädalat, ma muidugi ei käinud väga peale ka. Kui juhe veetud, siis peab Teliast keegi veel ilmselt liini parameetrid üle vaatama ja heaks kiitma, ma ei kujuta ette kaua sellega veel läheb. Tehnilised tingimused väljastati küll ootamatult kiiresti (kirjas oli 30 päeva).
Aga üldiselt peab ütlema, et need inimesed kelle otsa ma telias ja eltelis sellega seoses sattusin on olnud igati toredad ja abivalmid. Ma ise lihtsalt kannatamatu ilmselt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.09.2017 19:10:54 vasta tsitaadiga

JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab.
Mul oli igatahes Elteliga nii, vedas küll teine firma.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 20:46:54 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab.

Sinu lause lõpp jäi mulle natuke segaseks. Keegi Teliast peab tulema veel midagi ühendama? Mida ta ühendab? Lükkab pistiku huawei'sse?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 15.09.2017 20:51:42 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
jägaja kirjutas:
JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab.

Sinu lause lõpp jäi mulle natuke segaseks. Keegi Teliast peab tulema veel midagi ühendama? Mida ta ühendab? Lükkab pistiku huawei'sse?


nii ongi ju. kl tellib kaabli, võrgu ehitaja ehitab ja esitab teenusepakkujale dokumentatsiooni ning kl tellib teenuse ja teenusepakkuja ühendab fiibri sõlmega.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006




sõnum 19.09.2017 16:28:57 vasta tsitaadiga

Ma vaatan et see alateema on siin ikka päris kuum ja teemad vaheldusvad kiiresti. See pärast olen laisk (ei viitsi otsida) kirjutan küsimuse mida on ilmselt ka varem küsitud.

Kasutan TG789-t aga traadita ühendus on viimasel ajal jäänud nõrgaks ja loomulikult täiskiirusel ei tulegi see sellest ruuterist juhtmeta läbi.

Kas on pointi võtta dg200 asemele või mõitlikum ja odavam panna tg789 otsa kaabliga mõni kolmanda osapoole wifi ruuter mis toetaks juba ac-d, 5ghz, jms? ja kõige tipuks oleks ilmselt odavam lahendus ja parema leviga tänu antennide kogusele vms.

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 19.09.2017 16:33:17 vasta tsitaadiga

evald112 kirjutas:
Ma vaatan et see alateema on siin ikka päris kuum ja teemad vaheldusvad kiiresti. See pärast olen laisk (ei viitsi otsida) kirjutan küsimuse mida on ilmselt ka varem küsitud.

Kasutan TG789-t aga traadita ühendus on viimasel ajal jäänud nõrgaks ja loomulikult täiskiirusel ei tulegi see sellest ruuterist juhtmeta läbi.

Kas on pointi võtta dg200 asemele või mõitlikum ja odavam panna tg789 otsa kaabliga mõni kolmanda osapoole wifi ruuter mis toetaks juba ac-d, 5ghz, jms? ja kõige tipuks oleks ilmselt odavam lahendus ja parema leviga tänu antennide kogusele vms.


Sõltub teenusest mida kasutad ja asukohast kas juhtmed ja kola häirib või mitte. Raha on omaette küsimus.

Kui fiiber või kmi mis võimaldab kiiremaid teenuseid siis tasuks kindlasti gbit wan ja lan ruuter põhiseadmeks panna, samuti kui võrk algab seadmetega nö elutoas mitte garaazi nurgas.
DG200 wifi laseb seadistades ca. 100/100 läbi, DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.

Kui aga sul hetkel adsl/vdsl kiirused siis peaks 40Mbit/s ka praegusest wifist läbi käima, kui jääb vajaka just sisevõrgu jaoks ning kui näiteks ruuter asub eluruumidest kaugel, siis tasub mõni AC wifi AP osta ning toimetada tegevuse keskpunkti koos kaabli otsaga.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2017 17:27:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.

Juhtmega kuskil 750, rohkem sealt läbi ei pressi väga. Vahel sain 800 kätte. Proovisin seda 1000/1000 kui välja tuli.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 19.09.2017 19:52:30 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
tsitaat:

DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.

Juhtmega kuskil 750, rohkem sealt läbi ei pressi väga. Vahel sain 800 kätte. Proovisin seda 1000/1000 kui välja tuli.


Speedtestid on kaabliga stabiilselt sellised:


Torrentiga on üsna raske püsivalt Gbit laadimisega kohta leida või siis kooleb masin mul enne ära kui pikalt täiskiirusel laseb.
11MB/s saavutada pole iseenesest probleem.

Tõsi on see, et enamik ruutereid ei saa isegi sellega hakkama kui just ruutida vaja ja masinaid rohkem võrgus.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006




sõnum 20.09.2017 08:59:22 vasta tsitaadiga

Mul on 100/100. TG789 laseb juhtmeta läbi täpselt 40.

Pigem on lugu selles et kuidagi järsult on levi kehvenenud teistes tubades.

Et see tg789 peaks juhet pidi ju ilusti suutma saata täiskiirust. Lauaarvutile niikuinii veetud kaabel. Samuti digiboksile.
Et kui nii on siis pigem ostaks näiteks TP-link Archer C25 ja jätaks tg789 juhtmeid jagama.

Mida arvate?

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2017 11:47:13 vasta tsitaadiga

Kui sul digiboksile otse eraldi kaabel veetud ja sinna otsa ei taha switchi panna, et võtta telekale samast kaablit internet vms., siis võta mingi asus näiteks, paari klikiga on digiboksil pilt ees ja ma 789 müü mõnele vdsl soovivale maha.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2017 12:02:39 vasta tsitaadiga

Eile ilmus maja infostendile suur plakat, et nüüd on siin majas Telia uus vinge võrk - tellige kohe.

Üritan tellida ja ikka ei saa icon_mad.gif thumbs_down.gif Peab veel 29. kuupäevani ootama.

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 20.09.2017 12:07:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 20.09.2017 12:05:11 vasta tsitaadiga

Kui kiire sinu uus võrk siis on?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2017 12:07:12 vasta tsitaadiga

Hüperkiire
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 533, 534, 535 ... 866, 867, 868  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.